Twoja przegldarka nie uywa HTML5. Bj si Boga, skd ty wzie ten staro? Zrb sobie przysug i zainstaluj co nowszego: kliknij to dowiesz si wicej.

Odcinek demoniczny

(8 lat temu)

Uwaga! Strasznie długi odcinek, trwa ponad godzinę!

Jak ktoś nie lubi słuchać o demonach, świecie duchowym, rzeczach ponadnaturalnych i nie lubi cytatów z Biblii, to odradzam słuchanie, bo w tym odcinku jest tego pełno.
A tak z innej beczki: może ktoś inny przejmie ode mnie Odwyk(.com), bo ja się zmęczyłem, robię za długie odcinki i zaczynam przynudzać... Czekam na chętnych.

Komentarze:

1. Andrzej (8 lat temu)

Ani mi się waż porzucać Odwyk. Jesteś naturalną odtrutką na Rydzyka i cały Episkopat

(0)
2. ad (8 lat temu)

Musisz nagrywać. A jak ci się nie chce to zrób tak, aby ci się zachciało.

Propozycja taka... widziałem, że Urbanowe NIE ją stosuje przy dystrybucji swojego pisma hehe :)

Otóż wrzucasz na serwer odcinek, ale jak ktoś chce go posłuchać to musi zapłacić np. smsem...

ALE UWAGA! Tak jest tylko przez jakiś czas... np. tydzień lub do ukazania się następnego odcinka. Wtedy ten starszy uwalniasz i już każdy może pobrać za darmo, a jak chce odsłuchać nowszego to musi zapłacić.

Czyli - opłata nie za odcinek, a za możliwość jego posłuchania przez innymi. A jak ktoś chce za darmo to też ma, tylko musi poczekać.

System prosty i genialny i co najważniejsze ZACHĘCAJĄCY, bo nic innego tak skutecznie nie zachęca jak pieniądze nawet niewielkie. No i możesz dać jeszcze banerki reklamowe na stronie.

A jak się trochę $$$ uzbiera to będzie cię stać np. na reklamę.

(0)
3. ad (8 lat temu)

a kiedy o ewolucji? wiadomosci.onet.pl

(0)
4. Kylu (8 lat temu)

Czy saduceusze w starożytnym Izraelu nie negowali istniena świata duchowego?
Co do reklam. Czy wlepki w Koczowisku coś dawały? W sumie to nie głupi pomysł puścić po Krakowie taką opetnaną babę drącą mordę. Eee wlepki chyba by taniej wyszły.

(0)
5. ad (8 lat temu)

Najskuteczniejszą reklamą byłyby banerki na popularnych stronach. Wielu stronach.

A co do tematu to z tymi księżmi trafiłeś kulą w płot. Ja np. jak jeszcze byłem w podstawówce miałem takiego księdza, który podobno uczestniczył kiedyś w wypędzaniu jakiegoś demona. Choć o tym jak to wyglądało nie mówił, powtarzał tylko że on dobrze życzy każdemu, aby nigdy nie zdarzyło mu się czegoś tak okropnego zobaczyć. Musiało to na nim wywrzeć wrażenie, bo miał zupełnego świra na tym punkcie. Na co drugiej lekcji religii gadał o satanizmie, okultyzmie, czarach, magii itp... i jakie to straszne zagrożenie. Puszczał też jakieś filmy na ten temat. Kiedyś całą lekcję psioczył na jakiegoś muzyka, jak to ktoś taki może być idolem dla tylu młodych ludzi i dlaczego tyle osób słucha jego utworów... ten muzyk podobno opublikował swój pamiętnik i w tym pamiętniku były jakieś peany na cześć szatana... ksiądz fragment tego na głos przeczytał... zaczynało się mniej więcej słowami: o najpotężniejszy i najwspanialszy ze wszystkich demonów itp... Oczywiście jak ktoś może się domyślić ksiądz ucząc w ten sposób religii odwalił kawał złej diabelskiej roboty, bo zafascynował dzieciaki tematem... pamiętam, że później niemal wszyscy bawili się w rysowanie jakichś symboli okultystycznych, słuchali satanistycznej muzyki, uczyli się na pamięć imion najważniejszych demonów itp...

A później w liceum zupełnie inny ksiądz też mówił, że był przy wyrzucaniu jakiegoś złego ducha. Ten jednak nie miał obsesji poświęcił na ten temat tylko jedną lekcję. Mówił mniej więcej to samo co ty w tym odcinku. Że podobno osoba opętana wie rzeczy, których nie powinna wiedzieć. Podobno ten kto bierze się za wypędzanie nie może mieć na sumieniu nic czego mógłby się wstydzić, bo demon to skądś będzie wiedział i wszystko wciągnie na wierzch. I właśnie podobno wtedy doszło do takiej sytuacji. O tym że będą wypędzać ducha wiedziało więcej osób, ale nie wszyscy zostali wpuszczeni tam gdzie się to odbywało. Jednak ciekawscy stali pod drzwiami i jeden podsłuchiwał. Ksiądz mówił, że osoba opętana w pewnym momencie zwołała: "A ten który tam podsłuchuje za drzwiami to wczoraj w nocy..." tego co demon powiedział tego ksiądz nie powtórzył, ale mówił, że ta osoba była potem zszokowana i bardzo zawstydzona. Prz okazji dodał, że drzwi były solidne i dobrze zamknięte i nie dało się stwierdzić czy ktoś podsłuchuje zanim tego nie powiedział ten demon.

No dobra... tyle jeśli chodzi o księży... ale powiem ci także, że naukowcy uważają, że za wszystkie takie dziwne rzeczy odpowiada mózg. I co najważniejsze dowodzą tego eksperymentalnie, stymulując prądem odpowiednie obszary mózgu. Potrafią spowodować, że ktoś ma wrażenie, że wychodzi ze swojego ciała, widzi i rozmawia z jakimiś istotami itp...
A jeśli chodzi o różne ruchy religijne, które organizują wypędzanie demonów i takie tam rzeczy to nie masz gwarancji, że to nie jest inscenizowane, ani że przed seansem nie podaje im się jakichś narkotyków.

No i... komu ja mam wierzyć?

(0)
6. Santa Faust (8 lat temu)

Ktoś chce plik dźwiękowy z ruskim egzorcyzmem? Jeśli tak, to nie daje maila.

(0)
7. tristan (8 lat temu)

Masz linka na moim blogu i to za darmo. XD A o temacie wypowiem się jak przesłucham. I nie rezygnuj proszę bo nie będe miał czego słuchać.

(0)
8. aph (8 lat temu)

Nawet nie myśl o porzucaniu Odwyku. Zbyt dobrze Ci idzie ;)

(0)
9. Santa Faust (8 lat temu)

Moja matka była raz albo dwa u wróżki. I najśmieszniejsze jest to, że wzięła to na poważnie i wydała 70zł na jedną wizytę.

(0)
10. Boro (8 lat temu)

Dobry odcinek. Martin, nawet nie myśl o porzucaniu tego podcastu :].

Byłem kiedyś na mszy świętej z egzorcyzmami. Odbywała się chyba u reformatów w Krakowie. Na początku była normalna msza a potem ksiądz modlił się w językach i odprawiał egzorcyzmy(nie na jakiejś opętanej osobie tylko na wszystkich) i uzdrawiał.

Martin: Co sądzisz na temat energoterapii, reiki itp.?

(0)
11. Attis (8 lat temu)

A ja tylko dorzucę swoje 0,03 PLN
Odcinek wcale nie jest aż taki długi. Fakt, jak na odwykowe standardy to wyszedł ponad przeciętną, ale bez przesady. Słucha się lekko i przyjemnie, a i pomimo tego co zawsze powtarzasz, wcale nie przynudzasz :)
Jak dla mnie Odwyk >= 1h nie byłby problemem. Już prędzej dla Ciebie :D
Pozdrawiam.

(0)
12. pff (8 lat temu)

Spoko! Martin wykorzystał zabieg marketingowy, że się chce poddać i nie robić odwyku.

(0)
13. Michael (8 lat temu)

Martin podrzuć linka z tym Korzeniem, proszę.

BTW. świata duchowego i materialnego nie przyrównałbym do warstw w Photoshopie bo one istnieją w jednej rzeczywistości ale do np. do okienka w Windows-ie i pliku np *.cpp który za nie "odpowiada".
Osobiście wierzę w teorii nadrzeczywistości i pod-rzeczywistości.
Pod-rzeczywistość rzeczywistości rozumianej jako takiej przez większość to np rzeczywistość stworzona w komputerze. Zaś nadrzeczywistości nigdy nie widziałem aczkolwiek wierzę w nią i dla mnie właśnie istnieje nadrzeczywistości to dowód na istnienie Boga. Jestem pewien że istnieje nadrzeczywistość w której wszechświat fizyczny jest pod-rzeczywistością.

(0)
14. Anonim (8 lat temu)
(0)
15. gibki gonzo (8 lat temu)

Od czasu do czasu słucham Odwyku, za który chcę bardzo podziękować. Jak to w życiu, często się nie zgadzam, ale jestem pod wrażeniem samodzielności i oryginalności wypowiedzi. Myślę, że gdyby odwyk przejął ktoś inny, to już nie byłby odwyk. Zastanawia mnie też jedna rzecz. Kiedy C.S.Lewis pisał "listy starego diabła do młodego" mówił, że chyba nie skończy tej książki, tak było mu trudno pisać i takie się piętrzyły "obiektywne" trudności. Kiedy Martin nagrywa odcinek o tych z dołu, dochodzi do wniosku, że trzeba zostawić Odwyk i przekazać komuś innemu. Zastanawiam się, czy przyczyna owego zniechęcenia nie jest taka jak w przypadku Lewisa.
Pozdrawiam

(0)
16. gibki gonzo (8 lat temu)

To jeszcze raz ja, gibki gonzo. Lepiej nie brać za odwyk pieniędzy. Chyba lepiej jest, żeby ukazywał się rzadziej, niż żeby płaciło się za najnowsze odcinki.

(0)
17. ad (8 lat temu)

nie mąć socjalisto, odwyk jest towarem takim samym jak wszystko i nie jest za darmo, teraz płaci za niego sam Martin... opisany przeze mnie sposób pozwoliłby podzielić się kosztami z konsumentami odwyku

(0)
18. Michael (8 lat temu)

Martin dał mi linka na gg:

www.odwyk.com

(0)
19. gibki gonzo (8 lat temu)

Tu nie chodzi o żaden socjalizm. Mam po prostu wrażenie, że płatny Odwyk byłby mniej popularny. Z drugiej strony w naszym kraju chociaż bardzo rozpowszechnione, to nie cieszące się sympatią jest żądanie pieniędzy za usługi o charakterze religinjym.
Nie mam nic przeciwko temu, ażeby Martin nie był jedynym finansującym podcast, ale może lepiej rozegrać to trochę inaczej niż smsowa opłata za odcinki.
pozdrowionka

(0)
20. janpe (8 lat temu)

Trzymaj się Martin. Jesteś potrzebny. Nie zgadzam się z formą, ale z ideą tak (o Bogu inaczej).
Nie cytuj swoich wrogów, bo ma to odwrotny skutek - nie ośmieszysz ich w oczach ludzi bez własnego zdania.
więcej o ewolucji.

(0)
21. Anonim (8 lat temu)

No tak. Już wiem, czemu Martin chce zawiesić działalność:
onet.5q.pl

(0)
22. Santa Faust (8 lat temu)

Zapamiętajcie ludzie - mieć własne zdanie oznacza popierać to co janpe popiera i nie popierać tego, czego nie popiera. :P Tak na poważnie to leżę ze śmiechu jak ktoś pisze/mówi o bliźnim, że nie ma własnego zdania. I jakich swoich wrogów cytuje Martin?

(0)
23. alchemic (8 lat temu)

tak Martin ma naturalnych wrogow to jest: lis, wilk, rydzyk, kuna i inne

(0)
24. mikolajl (8 lat temu)

A jak to jest z egzorcyzmami przeprowadzanymi przez muzułmanów? Czy według teorii Martina duchy są wyrzucane przez silniejszego ducha o imieniu Allah?

(0)
25. nikt (8 lat temu)

Odcinek bardzo mi sie podobal, nie rozumiem dlaczego chcesz odejsc od robienia podcastu z tematyka Biblii.

Coraz wiecej osob sciaga odcinki.. rozmawia o nich.. sa dla nich kontrowersyjne, ale tylko dlatego, ze 80% osob nie czytalo Biblii, lecz opieraja sie o relacjie kosciola, ktory jak widac cytuje biblie wtedy kiedy mu pasuje.

Jestes Jedynym czlowiekiem, a jak nie jedynym, to jedynym, ktory mowi o tym glosno i w ten sposob. Nie wiem dlaczego bredzisz o wstrzymaniu, albo o podaniu komus innemu poleczke.. NIE.. nie mozesz.. nie rozumiesz, ze Ty nakrecasz inna mysl u ludzi ?.. nie wiesz, ze wlasnei 80% sluchajacych naprawde teraz poznaje Biblie ?.. czy Ty nie wiesz co trak naprawde masz w dloni.. jaka wiedze ?.. A jedynie co mozesz z nia zrobic to przekazac ją innym.. tę wiedze, ktora jest przetlaczana i filtrowana przez kosciol, ktory wybiera fragmenty jak mowiles.. i zacytowales ( co potwierdza Twoja prawdomownosc ) przetlacza i przeksztalca na wlasna ocene, poprzez wlasny pryzmat wartosci kosciola, dlatego jest on taki przeklamany.

Ludzie mowiacy o Biblii cytuja tak naprawde widziany film, badz uslyszany skrawek w kosciele i zapewne jeszcze wyrwany z kontekstu..

Mi osobiscie dalej inne spojrzenie na tematyke Biblijną.. troche inne spojrzenie.. i owe spojrzenie nadajesz rowniez innym, ktory napewno nie czytali Biblii tak jak Ty to zrobiles i to w roznych przekladach, ale oni przekladaja ją jak wspomnialem poprzez slowa z ambony, a owa ambona przeklada jedynie te , ktore im odpowiadaja.


Dlatego nie mozesz zrezygnowac... moze to jednostki.. moze nieliczni jestesmy.. ale jednak jestesmy.

(0)
26. nikt (8 lat temu)

W/W byla do --- Martina ---

(0)
27. nikt (8 lat temu)

I jeszcze jedno.. gdybys wykladal nawet 2 godziny.. to z przyjemnoscią ludzie słuchaliby Twoje podcasty, wiec nie pisz bzdur, jezeli chodzi o zanudzanie.. nie.. nie ZANUDZASZ.. Ty dajesz tak naprawde wiedze, ktora sie wchlania jak gąbka i jeszcze jest malo.. czeka sie na kolejny odcinek.. wchodzi na ta strone tylko dlatego by zobaczyc kolejny odcinek o Biblii.. by Cie wysłuchać.

(0)
28. tristan (8 lat temu)

Mam do Was pytanie, znacie jakąś stronę albo program, w którym można wpisać jakieć pojęcie np. 'miłość' A on pokazuje odpowiednie fragmenty z Bibli gdzie jest o tym mowa? Dużo czytałem Bibii w dzieciństwie, ale większoś fragmentów wyerodowała skleroza. Potrzebuje jakiejś ściągi

(0)
29. nikt (8 lat temu)

Znam...

Znajdz Biblie online i w przegladarce wcisnij opcji "szukaj"

(0)
30. nikt (8 lat temu)

wiadomosci.onet.pl

Daje do myslenia.

P.S Nie tyle co rozsiewam propagande, ale obiektywne fakty, aby nie bylo ludzi pro Rydzykowych, gdzie .. cytuje: ( cytat z IRC'a )

wczoraj jak moj tato odwozil babcie do domu to spytal sie na co bedzie glosowac w wyborach
powiedziala ze"ojciec tadeusz jeszcze nie zdecydowal"
padlem :/

KONIEC Cytatu

Chodzi, jedynie by ludzie, ktorzy glosuja rozumieja na kogo glosują.. a, nie jak slepo pro Rydzykowe babcie moherowe ( zarymowalo sie :) )

Dobra.. koniec biadolenia..

(0)
31. Boro (8 lat temu)

Martin: Mógłbyś odpowiedzieć na moje pytanie z 12. komentarza? Co sądzisz o rzeczach typu reiki? Zawsze uważałem to za grzech (z kilku powodów) ale mówiłeś w tym odcinku coś o uzdrawianiu przez przykładanie rąk. Czy ma to coś z tym wspólnego?

I jeszcze jedno, jak rozpoznać, że np. zdolność prorokowania pochodzi od Boga a nie od szatana?

Pozdro!

(0)
32. Anonim (8 lat temu)

Dzwońcie do RM i mówicie, że PiS jest zły, że nie chciał ochrony życia w konstytucji, że chce przyjąć traktat europejski, że lepsza będzie LPR!

Z poparciem Ojca to i menel spod budki z piwem jako niezależny kandydat do Sejmu wszedł :D

(0)
33. nikt (8 lat temu)

LPR - ?.. chyba sobie jaja robisz...

(0)
34. Kinol (8 lat temu)

Dzięki za odwyk.
Pozdrawiam

(0)
35. nikt (8 lat temu)

Przepraszam, ale musialem to umiescic ... moze dla niektorych bedzie to rzenujace, ale znalazlem to w necie i az mi łzy polecialy..

P.S Na codzien nie slucham tego typu muzyki, ale ten mały cos ma w sobie.. bezinteresowna milosc dla Polski.

(0)
36. nikt (8 lat temu)

No tak.. zapomnialem podac linka :)

pl.youtube.com

(0)
37. nikt (8 lat temu)

Mialo byc " ...[..] do Polski."

(0)
38. ad (8 lat temu)

odnośnie tematu, Martin co o tym sądzisz - zaburzenie neurotyczne, czy wpływ demonów? :D

zobacz, to niesamowite:
pl.youtube.com
pl.youtube.com

inne rzeczy znajdziesz na youtube szukając tak: pl.youtube.com

lub w googlach tak:
www.google.pl

(0)
39. ad (8 lat temu)

aaaa przeczytaj to:
www.egzorcyzmy.katolik.pl

:D

(0)
40. nikt (8 lat temu)

hahaahaha.. dobre :)

I w ten oto sposob widzimy jak ksieza katoliccy bałamucą ludzi poprzez wpajanie im "upowaznienia" jakoby jedynie oni mogli wypedzac zle duchy, idac dalej tym tokiem.. jakoby oni byli upowaznieni przez Boga i tym samym stawali na piedestale tak naprawde ludzi, ktorzy wieza, bo to wiara czyni cuda.. idac dalej - bedac upowaznionym przez tradycje ( dla nich ) bibliojną jak rowniez dawanie tej wiadomosci zwyklym ludziom, a owi ludzie dochodza do glowy, ze jedynie oni sa spatkobiercami, nie tyle co Piotra, Pawla itd, ale samego Jezusa.. gdyz idac po nitce, ktora poczatek ma przy slowie "upowaznienie", kanczac na Jezusie, doprowadza do zamentu, ale i tym samym akceptacji szarej, ciemnej i nieskonczenie manipulacyjnej masy, ktora mozna spotkac m.in jako sluchacze ( dla przykladu przejrzystosci ) radia maryja.. czyli moherowe berety.

Innymi slowy ( bedac taka szara masa ) - to co oni mowia poprzez pryzmat wiary i nadwania sobie statusu nadczlowieka i tym samym monopolu.. taki (pogardliwie) czlowieczek.. uwiezy, we wszystko co tenze batman w pelerynie powie ze swojej drogocennej, usianej zlotem ambony.


P.S A teraz ide sie ogolic.

(0)
41. Anonim (8 lat temu)

alupie to lepiej poszukaj mi fragment z bibli Mt 6,9-13 i bez zadnych jaj mi tu!

(0)
42. Rafał-108 (8 lat temu)

Móisz=masz: trzy wydania do wyboru
Mt 6:9-13
9. Ojcze nasz, który jesteś w niebie, niech się święci imię Twoje!
10. Niech przyjdzie królestwo Twoje; niech Twoja wola spełnia się na ziemi, tak jak i w niebie.
11. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj;
12. i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili;
13. i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego!
(BT)

Mat. 6:9-13
9. A wy tak się módlcie: Ojcze nasz, któryś jest w niebie, Święć się imię twoje,
10. Przyjdź Królestwo twoje, Bądź wola twoja, jak w niebie, tak i na ziemi.
11. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj.
12. I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom;
13. I nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego; Albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Amen.
(BW)

Mat. 6:9-13
9. Wy tedy tak się módlcie; Ojcze nasz, któryś jest w niebiesiech! Święć się imię twoje;
10. Przyjdź królestwo twoje; bądź wola twoja jako w niebie, tak i na ziemi.
11. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj.
12. I odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom;
13. I nie wwódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego; albowiem twoje jest królestwo i moc i chwała na wieki. Amen.
(BG)

(0)
43. r108 (8 lat temu)

a Martin masz rację, że wszelkie "zabawy" z duchami to cholernie śliska sprawa. Aczkolwiek moja znajoma kiedyś uratowała jakiemuś gościowi życie dzięki tarotowi - położyła karty i z głupia frant zapytała - co, masz zostać płatnym zabójcą? facet zrobił się niebieski na ryju "skąd wiesz" - i nie został.

co do niu-ejdź - kompletna bzdura i pomieszanie ; jeden z mistrzów buddyjskich określił new-age jakoś tak: kompletne pomieszanie biorą jedną myśl z jednej religii, drugą z drugiej, coś dorzucą od siebie weźmy wodę, mleko wino i olej - każdy z tych płynów jest pożyteczny jako taki ale jak wymieszasz je i spróbujesz wypić - zwymiotujesz

(0)
44. tomgrab (7 lat temu)

bardzo dobry odcinek - oby tak dalej.

(+4)
Co powiesz?
Podpis:
E-mail:
Pytanie kontrolne: ile to jest pięć razy sto?
Wpadnij tu dziś wieczorem i posłuchaj historii!
Odwyk na żywo co środę o 20:00.