OdwykCamp weselny 6-9 lipca 2018

Koło Krakowa jest Brzesko. Koło Brzeska jest Gnojnik. Koło Gnojnika jest Gosporzydowa. Koło Gosporzydowej jest łąka. I na tej łące Martin i Dominika robią weselny OdwykCamp!

OdwykCamp

OdwykCamp

Na łące koło Gnojnika

Zapraszamy każdego słuchacza Odwyku na kolejne nieformalne, ledwo zorganizowane letnie spotkanie! Po raz pierwszy gospodarzami będą Martin i Dominika.

Nie wiadomo jak tam dojechać i nie zapewniamy niczego: jedzenia, spania ani prysznica. Jak zrobicie ściepę to będzie ToyToy. Jak zbijecie deski to będą ławki. Jak przyniesiecie drewno to będzie ognisko. A jak będziecie się dzielić to niczego nikomu nie zabraknie. Generalnie mamy łąkę, wolność i to tyle.

Zapraszamy wszystkich: dzieci, staruszki, gejów, kosmonautów, papieża Franciszka, grzeszników i celników. Odwyk to program o Bogu po ludzku i taki też jest OdwykCamp. Od piątku wieczorem (6 lipca) do poniedziałku rano (9 lipca) będziemy sobie razem gadać, bawić się, pomagać i radzić sobie. Nikt nie wie kto będzie, co będzie i jak będzie.

Dominika

Wesele polne

Martina i Dominiki

To prawdopodobnie nasze ostatnie lato spędzone w Polsce, więc ostatnia okazja na wesele. Wesele to taka impreza, podczas której ludzie się cieszą, że para została małżeństwem i jest szczęśliwa. Co prawda już dwa lata upłynęły od tego wydarzenia, ale jesteśmy dalej szczęśliwi. Dlatego teraz będziemy się cieszyć z innymi. Ci, co się z tego nie cieszą, niech nie przyjeżdżają.

Wesele będzie polne, bo nas nie stać na inne. Zresztą chcemy się bawić i cieszyć a nie pozować do zdjęć. Żadnego chlania wódy na imprezie nie chcemy. Za to zapraszamy do korzystania z wina w tym celu, w jakim go Bóg stworzył, czyli jak to mówi Salomon (Koh 10:17): "po męsku a nie po pijacku".

28

tysięcy słuchaczy rocznie

Najróżniejsi ludzie trafiają na Odwyk. I ciągle nowi.

979

godzin nagrań

Gdybyś słuchał codziennie przez 12 godzin, to słuchałbyś przez 3 miesiące.

12

lat

Pierwszy odcinek pojawił się w 19 czerwca 2006 jako podcast. Odwyk to najstarszy polskojęzyczny podcast, który działa do dziś.

0

kościołów

Żadna organizacja religijna nie chciała pomóc, wspierać albo finansować tego projektu. Odwyk działa kompletnie nieprofesjonalnie: dzięki pojedynczym ludziom.

Zapraszamy na OdwykCamp!

OdwykCamp to okazja, żeby się spotkać na żywo. I poznać. To żadna wielka impreza, po prostu biwak. Niezobowiązujący, bezstresowy i bez planów. Kto był na poprzednich ten wie jak to wygląda. Kto nie był, ten się dowie. Kliknij i posłuchaj to opowiemy ci więcej!

Zobacz nasz filmik!

Zaklep miejsce

To nie jest jakaś zorganizowana impreza, gdzie się trzeba rejestrować, tylko na pół spontaniczny spęd przyjaciół. Więc możesz po prostu wziąć i przyjechać.

Ale jak nam wcześniej powiesz, że będziesz, to nam pomoże się lepiej ogarnąć.

Jeżeli jesteś bogaty i masz samochód a do tego jeszcze masz miejsce w samochodzie to pomóż innym dojechać. Jeżeli z kolei masz nadmiar grochówki to weź ją ze sobą i pomóż innych nakarmić. A jak jesteś taki biedny robaczek jak my i nie masz nawet samochodu to daj znać i ktoś cię na pewno weźmie. A jak masz parę złotych, żeby się dorzucić do ściepy, to załatwimy lepsze kibelki!

Poza tym doradzamy wziąć ze sobą:

  • Namiot i śpiwór, żebyś miał gdzie spać.
  • Ubranie na deszcz i zimno, gdyby akurat się pojawiły.
  • Coś do jedzenia albo do picia. Może się przydać też kubek albo nóż.
  • Krótkofalówkę, czyli PMR. Wszyscy ustawiamy kanał 7, częstotliwość 446,08125. Jak nie masz, to chociaż komórkę, żebyśmy się mogli dogadać jak będzie potrzeba.
  • Wodę, bo woda się zawsze przydaje na dzikich łąkach.
  • Kociołek, pod którym rozpalimy ogień, będziemy wrzucać różności i sobie jeść. Pewnie to bez sensu, ale właśnie sobie wyobraziłem taką scenę i mi się spodobała.

Nie przynoś za to:

  • Ludzi, którzy są agresywni, nie kontrolują się albo nie tolerują innego stylu życia niż swój.
  • Papierochów, bo śmierdzą. To znaczy możesz oczywiście mieć, tylko nie pal ich przy ludziach. Idź z tym gdzieś daleko. Do lasu. A jak wypalisz to odczekaj jeszcze 5 minut zanim wrócisz, bo nawet nie wiesz jak bardzo śmierdzisz. Chodzi o to, że przyjemność jednych nie może być kosztem innych.
  • Demonów, jeśli łaska. Wiem, że to dziwne, ale na poprzednich OdwykCampach się zdarzało, że ktoś przyprowadził dorodne sztuki i potem trzeba było wyrzucać. Demona, nie gospodarza. Skuteczność jak dotąd wynosi 100%, ale co z tego: jest to stresujące, męczące i nieprzyjemne, a my chcemy się bawić i odpocząć.
  • Prezentów weselnych, bo nie mamy jak tego wziąć. Cały majątek musimy zmieścić do dwóch walizek a do września będziemy żyć wędrownie (znaczy: bez mieszkania).

Poza tym możesz wyglądać jak chcesz, ubierać się jak chcesz, mówić w dowolnym języku, śpiewać co lubisz, modlić się, skakać, grać w Twistera, mówić brzydkie słowa, chodzić po drzewach albo też leżeć cały dzień na trawie, nie odzywać się do nikogo i odpoczywać. W ogóle im różniejsi ludzie tym fajniejsza grupa.

Jedyny wyjątek, który sobie rezerwuję w ramach niczym nie uzasadnionej fantazji: każdemu kto przyjedzie w krawacie, osobiście ten krawat urżnę. Nożem.

OdwykCamp zaczynamy w piątek wieczorem, ale możesz przyjechać kiedy chcesz. Wyjechać też, ale nie później niż w poniedziałek, bo my musimy posprzątać, a we wtorek jedziemy na SLOT.

Możesz też przyjechać wcześniej i nam trochę pomóc! Przydałoby się parę osób do roboty, żeby na tej łące coś było oprócz samej trawy. Jeżeli jesteś chętny, napisz do nas (mail i telefon znajdziesz niżej).

OdwykCamp jest między innymi po to, żeby sobie przypomnieć, że ludzie są fajni, że być razem jest dobrze i że wolność jest możliwa w dużo większym stopniu niż to się w Polsce uważa.

Aha, żeby było jasne: OdwykCamp 2018 jest za darmo. W cenie jest nie zapewnianie nikomu niczego. Finansowanie OdwykCampu działa tak jak finansowanie Odwyku: na zasadzie dobrowolnej ściepy. Jeżeli chcesz się dorzucić, to zaznacz w formularzu mniej więcej ile, żebyśmy wiedzieli jak wypasiony model ToyToya załatwić i z jak pięknych desek zbić ławkę. Technicznie możesz to wrzucić do puszki jak przyjedziesz, albo wysłać przez stronę Odwyku, albo możesz nawet zostać patronem. Jak chcesz i kiedy chcesz, nikt nie będzie tego sprawdzał.

Więc zrób sobie wolne i przyjedź. Jak nie wiesz jak, to przyjedź tym bardziej. Jak się boisz, to zdecydowanie przyjedź. Jak masz siostrę i jest ładna to weź ją ze sobą i przyjedź. Jak masz brata, co opowiada fajne kawały, to przyjedź, weź brata i jego najlepszego kolegę i przyjedź. Jeżeli boisz się, że jesteś odludkiem i nikt cię nie polubi, to przyjedź i sprawdź czy to prawda.

Pytania i odpowiedzi