OdwykCamp

OdwykCamp 5-15 sierpnia 2022

Między Polską a Czechami znajduje Kotlina Kłodzka. Kotlina to głupie słowo. Lepiej powiedzieć po prostu: dupka. W tej to dupce, u Szanownej Ciotki na Działce Międzynarodowej, będziemy mieć kompletnie nieprofesjonalny OdwykCamp. Znowu.

OdwykCamp

OdwykCamp

Na łące koło Bystrzycy Klodzkiej

Każdy słuchacz Odwyku ma okazję wpaść na kolejne nieformalne, ledwo zorganizowane spotkanie letnie. Każdy na własną odpowiedzialność.

Nie wiadomo jak tam dojechać i nie zapewniamy niczego: jedzenia, spania ani prysznica. Jak zrobicie ściepę to będzie ToyToy. Jak zbijecie deski to będzie stołek. Jak przyniesiecie drewno to będzie ognisko. A jak będziecie się dzielić, to nikomu niczego nie zabraknie. Mamy łąkę, mamy wolność a z resztą sobie poradzimy.

Zapraszamy wszystkich: dzieci, staruszki, gejów, kosmonautów, krótkich, długicg, grzeszników i celników. Odwyk to program o Bogu po ludzku i taki sam jest OdwykCamp. Od piątku wieczorem (5 sierpnia) do poniedziałku rano (8 sierpnia) będziemy sobie razem gadać, bawić się, pomagać i radzić sobie. Nikt nie wie kto będzie, co będzie i jak będzie. A tydzień później (12-15) będzie to samo drugi raz.

Dominika

Wielka narada

Odwyk się kończy albo zaczyna

Z okazji wspaniałego bankructwa Odwyku, w niedzielę 6 sierpnia 2022 odbędzie się Wielka Narada. Zdecyduje ona o przyszłości projektu.

Komu zależy na projekcie, ten niech koniecznie bierze udział, osobiście albo przez internet. Narada zdecyduje jaki będzie dalszy ciąg Odwyku. Jeżeli by dobrze poszło, to Odwyk zmieni się z jednoosobowego projektu w byt zbiorowy. Jeżeli gorzej, to zostanie cichutkim projekcikiem w kąciku internetu. Tak czy inaczej, Narada oznacza zmiany a jeden głos może zmienić wszystko.

Zapraszamy na OdwykCamp 2022

Wszystko co o OdwykCampie najważniejsze w skrócie.

Kliknij i zobacz nasz filmik!

Zaklep se miejsce

To nie jest jakaś zorganizowana impreza, gdzie się trzeba rejestrować, tylko spęd przyjaciół. Więc możesz nikomu nic nie mówić, tylko po prostu wziąć i przyjechać.

Ale jak nam wcześniej powiesz, że będziesz, to pomoże się wszystkim lepiej ogarnąć.

Jeżeli jesteś bogaty i masz samochód a do tego jeszcze masz miejsce w samochodzie to pomóż innym dojechać na ten koniec świata. Jeżeli masz nadmiar grochówki to weź ją ze sobą i nakarm jakiegoś studenta. A jak jesteś biedny robaczek i nie masz nawet samochodu, to wtedy daj znać i ktoś cię podwiezie. A jak masz parę złotych, żeby się dorzucić do ściepy, to wtedy załatwimy lepsze kibelki albo polny prysznic albo nawet odwykowe śpiewniki!

Szefem tej trawy jest @Jakób i znajdziesz go na Odwykowym serwerze Discord na kanale #odwyk-camp-2022. Tam jest w ogóle pełno informacji i wszyscy fajni ludzie tam są.

Właścicielem działki jest Jakóbowa ciotka, którą należy doceniać i być dla niej miłym. Obowiązuje zakaz krytyki Szanownej Ciotki i obowiązek mówienia "dzień dobry" lub "jak leci".

Poza tym doradzamy wziąć ze sobą:

  • Namiot i śpiwór, żeby było gdzie spać.
  • Ubranie na deszcz i zimno, gdyby akurat się pojawiły.
  • Coś do jedzenia albo do picia. Może się przydać też kubek. Albo sól. Albo nóż.
  • Wodę, bo woda się zawsze przydaje na dzikich łąkach.
  • Kociołki, pod którymi rozpalimy ogień, będziemy wrzucać różności i sobie jeść. Może to bez sensu, ale kiedyś ktoś przywiózł taki kociołek i to było fajne.

Nie przynoś za to:

  • Ludzi, którzy są agresywni, nie kontrolują się albo nie tolerują innego stylu życia niż swój własny.
  • Papierochów, bo śmierdzą. To znaczy możesz oczywiście mieć, tylko nie pal ich przy ludziach. Idź z tym gdzieś daleko. Do lasu. A jak wypalisz to odczekaj jeszcze z 10 minut zanim wrócisz, bo nawet nie wiesz jak bardzo śmierdzisz. Nie chodzi o tępienie przyjemności, wręcz przeciwnie. Chodzi tylko o to, żeby przyjemność jednych nie była kosztem innych.
  • Walizek ze wszystkim, co się tylko może przydać, bo po co. Jak czegoś zapomnisz, to starczy, że będziesz miły i ktoś pomoże. Bo ludzie sobie generalnie chętnie pomagają. To fajna rzecz.
  • Demonów, jeśli łaska. Wiem, że to dziwne, ale na poprzednich OdwykCampach się zdarzało, że ktoś przyprowadził dorodne sztuki i potem trzeba było wyrzucać. Demony, nie gospodarza. Skuteczność jak dotąd wynosi 100%, ale co z tego. Jest to stresujące, męczące i bardzo nieprzyjemne, a my chcemy się bawić, pogadać i odpocząć.

Poza tym możesz wyglądać jak chcesz, ubierać się jak chcesz, mówić w dowolnym języku, śpiewać co lubisz, modlić się, skakać, grać w Twistera, mówić brzydkie słowa, mówić ładne słowa, chodzić po drzewach. Albo możesz też leżeć cały dzień na trawie, nie odzywać się do nikogo i odpoczywać. W ogóle im różniejsi ludzie tym fajniejsza grupa.

OdwykCamp zaczynamy w piątek wieczorem 5 sierpnia, ale możesz przyjechać kiedy chcesz. Wyjechać też, oczywiście, ale nie później niż w poniedziałek 15 sierpnia. Bo starczy tego dobrego. Ktoś to wszystko musi posprzątać.

Możesz też przyjechać wcześniej i trochę pomóc, ale to zagadaj do szefa.

OdwykCamp jest między innymi po to, żeby sobie przypomnieć, że ludzie są fajni, że być razem jest dobrze i że wolność jest możliwa.

No i żeby było jasne: OdwykCamp 2022 jest za darmo. W tej cenie mieści się nie zapewnianie nikomu niczego. Finansowanie OdwykCampu działa tak samo jak finansowanie Odwyku: dobrowolna ściepa. Kto chce i ma niech da, kto nie ma niech się nie przejmuje. Więc jeżeli chcesz się dorzucić, to zaznacz w formularzu mniej więcej ile dasz, żebyśmy wiedzieli jak wypasiony model ToyToya załatwić i z jak pięknych desek zbić stołek.

Technicznie możesz to wrzucić do puszki jak przyjedziesz, albo wysłać wcześniej przez stronę Odwyku, tylko zaznacz, że to na OdwykCamp ściepa. Zrób zresztą jak chcesz i kiedy chcesz, nikt nie będzie tego sprawdzał. To przecież ściepa, nie kurs biznesu.

OdwykCamp 2022 składa się z dwóch weekendów. Pierwszy jest trochę ważniejszy, bo jest Narada. A pomiędzy weekendami też sobie możemy być na działce, bo Szanowna Ciotka nie ma nic przeciwko temu. Wspaniała ciotka, doceń ciotkę! Sam bym chciał taką mieć. No niestety, nie moja.

Więc zrób sobie wolne i przyjedź. Jak nie wiesz jak, to przyjedź tym bardziej. Jak się boisz, to zdecydowanie przyjedź. Jak masz siostrę i jest ładna to weź ją ze sobą koniecznie i przyjedź. Jak masz brata, co opowiada fajne kawały, to nie bierz samego brata, weź jeszcze jego najlepszego kolegę i przyjedź. Jeżeli boisz się, że jesteś odludkiem i nikt cię nie polubi, to przyjedź i sprawdź czy to prawda. Założę się, że nie.

Słowo od kierownika

A teraz głos ma Szef Jakub, czyli gospodarz:

Jak dojechać?

Jak kto chce. Od siebie mam dwie propozycje: szyny i asfalt. Pociąg zatrzymuje się na stacji BYSTRZYCA KŁODZKA. W mieście jest jeszcze jedna stacja, ale na zadupiu, więc tam nie wysiadaj. Pociągów jest dużo, jeżdżą często. Trasa ze stacji kolejowej na Camp to zielony szlak.

Alternatywa: Droga krajowa 33 dla silnikododatnich, czerwony szlak na mapce. Sposobów jest dużo więcej, do miasta można wjechać z różnych stron. Większe miasto w rejonie to Kłodzko, potem Wałbrzych i Wrocław (ok. 110 km)

Do kogo zagadać? Do mnie. Jakób jestem. 512-784-811 albo jakob.kubackis@gmail.com.

Na Campie będzie biegał luzem pies – mój. Możesz zabrać swojego o ile umie się zachować. Jeśli boisz się psów, to w tym przypadku nie ma czego: zwierzę jest wyszkolone a do tego ja oferuję szybki kurs „jak nie bać się psa”.

W mieście są dwa hotele: Abis i Castle dla tych, co nie chcą pod namiotem. Są też pokoje do wynajęcia. Są sklepy, sklepiki i supermarkety: Biedronka, Intermarche, Netto, Mrówka, Żabka i inne. Słowem wszystko można kupić na miejscu. Piszę to, żeby ktoś nie bawił się w wiezienie przez 500 km konserw, chyba, że naprawdę bardzo chce.

Na terenie Campu nie ma ujęcia wody. Jest za to ok. 100 metrów dalej, na cmentarzu (ja bym nie pił) albo ogródkach działkowych (tą bym pił). Myślę, że dobrze byłoby się złożyć na beczkę, żeby mieć zawsze w obozie trochę wody. Chyba, że wolicie 5-cio litrówki.

Nie jestem właścicielem terenu na którym odbędzie się Camp. Sad udostępnia nam Ciocia po znajomości i po uprzejmości. Dlatego naprawdę zależy mi, żeby po zabawie teren wrócił do stanu sprzed Campu. Drzewka w większości są stare i kończą powoli swoje życie. Nie chcemy im w tym jednak pomagać, dlatego musi pojawić się zakaz wspinaczki czy opierania konstrukcji o drzewa owocowe (hamaki, huśtawki). Jeśli po Campie pozostałby jakieś niemiłe wspomnienia dla okolicznych mieszkańców, to na pewno zostaną one przez nich skojarzone z Ciocią. Unikajmy konfliktów

Ciekawostki turystyczne: OdwykCamp 2022 będzie odbywał się w ciekawym położeniu: w Kotlinie Kłodzkiej, na styku języków i kultur: polskiej, niemieckiej, czeskiej i cygańskiej. W mieście i okolicach można trochę pozwiedzać, jeśli ktoś lubi. Osada leży na bursztynowym szlaku, są zachowane niemal w pełni mury miejskie, bramy i fortyfikacje i zabudowa z XV wieku, Muzeum Filumenistyczne. W okolicy znajdują się uzdrowiska: Kudowa, Lądek, Duszniki, Polanica, Kaplica Czaszek w Czermnej, Jaskinia Niedźwiedzia, ruchome szopki w Wambierzycach, Park Narodowy Gór Stołowych i Śnieżnicki Park Krajobrazowy, lokalna zabudowa – chaty sudeckie i inne. Są też bardzo piękne górskie lasy. W razie zainteresowania służę swoim przewodnictwem.

Mapka, która pokazuje jak dojechać:

Droga na camp

Pytania i odpowiedzi

OdwykCamp
{*
*}

Informacje w skrócie

Miejsce

Polana koło Bystrzycy Kłodzkiej.
Współrzędne: 50,3057281 N, 16,6508139 E (na mapie)

Data

5 sierpnia - 15 sierpnia 2022

Telefon (do Szefa Jakóba)

512 784 811

© 2018-2022 stronę skleił Martin, zdjęcia przysłał Jakób a rysował nikt