Czy Karol Wojtyła wiedział?

ponad rok temu

Maraton trwa

Zostało odcinki do końca.
69min

Sprawa reportażu "Franciszkańska 3" i reakcji Polaków po tym reportażu pokazała ważną, fundamentalną cechę człowieka. Jest to zjawisko, któremu podlega każdy, a bez zrozumienia tego zjawiska nie sposób ludzi zrozumieć i nie idzie z nimi się dogadać.

Jest to ten sam powód, dla którego ludzie dawno temu zabili Jezusa, ten sam powód dla którego dziś robią rzeczy irracjonalne, nieraz katastrofalne w skutkach i nie są w stanie z nich wyjść.

Na przykładzie Karola łatwiej to zaobserwować zrozumieć, więc skorzystajmy z sytuacji i nauczmy się czegoś o ludziach i o Biblii.

Dyskusja

Mariusz
ponad rok temu

Rozmawiałem kiedyś z dorosłą kobietą na temat czyśćca. Podawałem argumenty za tym, że go nie ma po czym nagle zasłoniła uszy i zaczęła powtarzać "jest czyściec, jest czyściec" XD.

Don Camilo
ponad rok temu

No to punkt dla Korwina, który po zadaniu pytania "czy są dowody na to że Hitler widział o Holocauście?" dostawał odpowiedzi typu "jesteś faszystą", "bronisz zbrodniarza", "jesteś antysemitą... i antypolakiem" itp.
Przeczytajcie to wpolityce.pl
Pytany o to przez dziennikarza historyk mówi"Co to za bzdury! Takich dowodów mamy bardzo dużo", po czym... nie przytacza ŻADNEGO.
Osobiście też nie znam żadnych materialnych dowodów w tej sprawie ale nie wykluczam i ch istnienia.
Tak więc "tkwienie w ciemnościach" utrudznia sprawiedliwe spojrzenie na postacie ikoniczne ale też na najczarniejsze charaktery.

"Chrześcijanie biblijnie wierzący" też mają z tym problem. Jak się powie, że w UBG albo KJV jest apokryf (1Jana 5:7), to na kilka rzeczowych odpowiedzi przypadają dziesiątki tekstów typu , że przekłady z Nestle-Alanda są demoniczne, że podważam prawdę o Trójcy, bla bla bla.

A co do CZYŚĆCA, to najpierw ustalmy co to jest. Bo - wbrew rasowym protestantom - uważam, że pewna forma czyśćca istnieje. Oczywiście nie ta w którą wierzy masa rzymskich katolików.

Ania Żurowska
ponad rok temu

Hitler był twórcą holkcaustu. To chyba wystarczający dowod.

Don Camilo
ponad rok temu

Ania Żurowska
To nie jest żaden dowód, tylko hipoteza i to nie do końca prawdziwa. Architektem i mózgiem Holocaustu był Heinrich Himmler.
A ludzie posługujące się argumentacją, że AH "był twórcą Holocaustu" nie potrafią wskazać ani jednego dokumentu w sprawie, gdzie widniałby podpis dyktatora.

Odwrotnie jest z Wojtyłą. Wiedział bo karał podpisując stosowne dokumenty - tylko, że skandalicznie łagodnie.

Jarek z Torunia
ponad rok temu

Odcinek skromnym zdaniem zaliczam do tych ***** (5x gwiazdka) i nie chodzi o JP2 - wątek poboczny.


PS
Na chwilę obecną nie udało mi się obejrzeć "Franciszkańska 3".

Co jeszcze?