Twoja prywatność

Cześć!

Różne Bardzo Poważne Instytucje wymagają, żeby strony internetowe miały politykę prywatności (tak to się chyba po polsku nazywa). Może i dobrze robią, ale wątpię, że ktoś to będzie kiedykolwiek czytał jeżeli napiszę to nudnym prawniczym bełkotem.

Zgodnie więc z dyrektywą GDPR (General Data Protection Regulation) napiszę to krótko, zrozumiale i przyjemnie dla oka.

Ja jestem Martin Lechowicz i to ja stworzyłem i prowadzę stronę Odwyku (www.odwyk.com). Wcześniej przez 10 lat serwis Odwyk.com należał do spółki Liberty Media Limited zarejestrowanej w Wielkiej Brytanii. A teraz należy do firmy o nazwie "To Be Happy C.I.C.". C.I.C. oznacza "Community Interest Company" i jest ciekawą formą działalności gospodarczej non-profit w Wielkiej Brytanii. Nasza spółka C.I.C. nie ma udziałowców, tylko członków (my ich nazywamy "Starszyzną") a celem jest nie generowanie zysku, tylko dobro społeczności.

Strona i materiały Odwyku znajdują się na serwerach w Holandii i w Niemczech, na serwerach firm RamNode z USA i UAB "Interneto vizija" z Litwy.

Jeżeli chodzi o twoje prywatne dane, to Odwyk nie zbiera żadnych prywatnych danych poza e-mailem. Nie musisz podawać swojego maila, żeby korzystać ze strony, ale jeżeli podasz, będziesz mógł dzięki temu się zalogować, pisać komentarze i dostawać powiadomienia o nowych odcinkach i audycjach na żywo.

Oprócz tego strona zmieni trochę wygląd, żeby lepiej się dostosować do tego jak z niej korzystasz.

Strona zbiera też ogólne statystyki wejść, wyjść i zachowań na stronie przez Google Analytics.

Twój mail, który podałeś na stronie Odwyku może być też wykorzystywany do logowania się do powiązanych i zaprzyjaźnionych serwisów, na przykład serwisu Wyzwanie na (wyzwanie.odwyk.com). Chodzi po prostu o wygodę, żeby nie trzeba było się logować drugi raz.

Razem z mailem możesz też podać swoje imię, ale nie jest to prawdziwe imię, tylko nick, więc to dane raczej mało prywatne. Możesz tam wpisać cokolwiek. Ten nick nie jest używany do niczego poza tym, żeby strona mogła powiedzieć np. "cześć Łysy" zamiast "cześć Niewiadomokto" i żeby było wiadomo kto pisze w komentarzach.

Poza tym nic więcej z twoimi prywatnymi danymi się nie dzieje, bo żadnych innych Odwyk nie ma.

Maile są przechowywane tylko w bazie danych, a baza danych znajduje się na serwerze i w kopiach zapasowych. Nie ma do niej dostępu nikt poza mną. Lista maili nie jest udostępniana nikomu, nigdy nie była i nigdy nie będzie.

W przypadku gdyby jakiemuś hackerowi udało się złamać zabezpieczenia i wykraść listę maili, natychmiast o tym zawiadomię.

Jak usunąć swoje dane?

Twoje dane należą do ciebie, więc zawsze możesz je usunąć z Odwyku. Jak? Po prostu . Twoje konto, e-mail i wszystkie inne dane zostaną natychmiast usunięte.

Jeżeli coś jeszcze chciałbyś wiedzieć na temat chronienia prywatnych danych po prostu zapytaj!

Martin Lechowicz, 22 września 2021