Jezus - kapitalista czy komunista?

3 miesiące temu

Maraton trwa

Zostało odcinki do końca.
44min

Od lat trwa dyskusja czy Jezus był bardziej pro-biznesowym kapitalistą czy pro-społecznym komunistą. Są wersety co popierają i jedno i drugie, ale ja na to pytanie odpowiem nie na podstawie wersetów, tylko na podstawie Biblii. To jedna z tych rzeczy, które są łatwe do zrozumienia jak się patrzy na całość, a trudne kiedy się wgłębia w szczegóły.

Przy okazji przyda się jako ćwiczenie do samodzielnego zastosowania pod tytułem: jak czytać Biblię, coby nie połknąć wielbłąda przecedzając komara.

Dyskusja

Martin
3 miesiące temu

Nagranie jest trochę obcięte na końcu (bateria w mikrofonie umarła), ale to może i lepiej. Pod koniec przeważnie za dużo gadam, a już wszystko powiedziałem. Więc zostawiłem tak jak jest. To co najważniejsze, było powiedziane.
Chyba...

Paheu
3 miesiące temu

Zwój osobisty - w dupiu z tym wszystkim.

Andrzej
2 miesiące temu

tak sobie myślę, że na pytanie : "czy Jezus był bardziej kapitalistą, czy komunistą?" można by odpowiedzieć "Jezus był, a właściwie jest... Jezus jest bardziej"

Aliktus
2 miesiące temu

Bardzo mocno dał mi ten odcinek do myślenia na temat moich priorytetów. Okazuje się, że mam w tej kwestii rozdwojenie jaźni.

Podobne odcinki:

Czy chrześcijanin powinien być sknerą? 12

8 lat temu

28min

O tym jak zarabiać mówi się często, rzadziej o tym jak wydawać. Jak tą sprawę widzi Biblia: czy raczej należy oszczędzać czy raczej należy być hojnym? Skąpym czy rozrzutnym?

Co jeszcze?