Koniec świata - część 2 - jak?

13 lat temu

Maraton trwa

Zostało odcinki do końca.
54min

Druga część odcinka o końcu świata. Tym razem o tym jak będzie mniej więcej wyglądać i czego należy się spodziewać. Coś o czipach i o liczbie 666 też się znajdzie...

Dyskusja

Szymon
13 lat temu

Martin a podałbyś te stronę tego gości co niby tak według Ciebie obliczał i miało według niego (i Ciebie jakiś tam ) sens?

Parma E.
13 lat temu

Martin, bardzo sympatycznie się Ciebie słucha, ale uważam że powinieneś zwrócić uwagę na to że już jest prawdziwa świątynia (Hebr.8,1-2; dopóki była świątynia ziemska nie znano drogi do tej prawdziwej Hebr.9,8.11-12)
Antychryst już i moc nieprawości już działała w czasach ap. Pawła i będzie trwała aż do przyjścia Jezusa (2Tesal. 2,7-8) jest to system papieski, który przejął na siebie moc do zbawienie, prze składanie ofiary na mszy, odpuszczanie grzechów i wiele innych bluźnierczych działań w stosunku do świątyni niebieskiej, gdzie jest Jedyny i Prawdziwy Arcykapłan.
Nie wiem czy Cię to zainteresuje to co napisałem, ale Biblia wykłada się sama i jeżeli będziesz zainteresowany porozmawiać na ten temat to odpisz na mego maila - pozdrawiam Edward.

13 lat temu

A ty Martin jak byś teraz stanął przed wyborem przyjąć czipa albo być odciętym od możliwości kupowania i sprzedawania to co byś zrobił?

jachoo
13 lat temu

Derek Prince miał ciekawy wykład na te tematy, tzn podawał poważne konkrety, wykład nosił nazwe "Swiatło czasów ostatecznych"

Marius
13 lat temu

No to tak:
Co do imienia Bestii: VI to 6 w numeracji rzymskiej. S znaczyło 6. w starożytnym Egipcie. W Sanskrycie A oznaczało 6.
666 = VISA - globalny system kredytowy, całkowita kontrola nad pieniądzem, ujednolicenie pieniądza, NWO, Grupa Bilderberg itd.

"I sprawia, że wszyscy: mali i wielcy, bogaci i biedni, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na prawą rękę lub na czoło i że nikt nie może kupić ni sprzedać, kto nie ma znamienia - imienia Bestii lub liczby jej imienia." - Bo wszak każdemu zostanie wobec tego przydzielony uniwersalny numer identyfikacyjny, coś jak pesel, nr dowodu, karty wędkarskiej lub po prostu numer ewidencyjny Auschwitz Birkenau w jednym.
A jak media dobrze zakręcą tematem to się ludzie będą bić o miejsce w kolejkach po takie "znamię".
No ale my w Polsce żyjemy, tak że i tak u nas będą największe opóźnienia ze wprowadzeniem tego, jak z Euro jako walutą.


A tak poza tym to gorące pozdrowienia dla mojego ulubionego proroka (że zajadę archaizmem) nowej ery. Kocham cię brachu (bez podtekstów)!
Na koniec rzucę: Wiedza ochrania, ignorancja naraża.

Pozdro: Marius.

Sel
13 lat temu

Świątynia zawsze była i niema potrzeby jej odbudowywać.

Którzy służą kształtowi i cieniowi rzeczy niebieskich, jako Mojżeszowi od Boga powiedziane było, gdy miał dokończyć przybytku: Patrzajże, ( mówi), abyś uczynił wszystko według kształtu, który ci jest okazany na tej górze.
[Heb 8:5]

Czyli mamy świątynie w niebie a na ziemi była świątynia będąca jej "cieniem".

Albowiem Chrystus nie wszedł do świątnicy ręką uczynionej, która by była wizerunkiem prawdziwej, ale do samego nieba, aby się teraz okazywał przed oblicznością Bożą za nami,
[Heb 9:24]

Nie czekajmy na odbudowanie świątyni przez Żydów - to jest kompletnie nieistotne wydarzenie. Izrael jest z obietnicy. Oni Izraelem nie są.

Co do antychrysta to chciał bym powiedzieć, że każdy z ważniejszych reformatorów identyfikował antychrysta z papiestwem. Oczywiście muszę tu podkreślić, że nie chodzi o ludzi ale o system polityczno - religijny bo oczywiście wiele wspaniałych rzeczy dzieje się w KrK. Jednak reformatorzy identyfikowali antychrysta z rządzącymi kościołem - rzymem papieskim.

na przykład:
"Against the Roman Papacy; an Institution of the Devil." by Martin Luther:
"The Most Hellish Father, Saint Paul III, in his supposed capacity as the bishop of the Roman church..." (Luther's Works, Fortress Press, Volume 41, pg 263).
Dalej piszę o papierzu:
"the head of the accursed church of all the worst scoundrels on earth, a vicar of the devil, an enemy of God, an adversary of Christ, a destroyer of Christ's churches, a teacher of lies... a brothel-keeper over all brothel-keepers and all vermin, even that which cannot be named; an Antichrist..." (ibid., page 357-358).

Poszukajcie troche a znajdziecie więcej materiałów napisanych przez reformatorów na temat rzymu.

Przykre jest to, że nagle prawie wszystkie denominacje podają rękę papieżowi i totalnie zapomniały o reformacji. Ciekawe jest, że Rzym nie zmienił swojego prawa od średniowiecza. Dalej uważa, że należy mordować heretyków (czyli między innymi protestantów).

Każdy symbol który wskazuje na antychrysta pasuje do papiestwa. Jeszcze niektóre rzeczy muszą się wypełnić ale to co miało się już wypełnić wypełnił papieski rzym.

Nie chce tutaj się rozpisywać odnośnie tego co i jak zostało wypełnione bo można to bardzo łatwo znaleźć w necie. Na wstępie proponuje przeczytać 17 rozdział objawienia. To taki przedsmak tylko.

Aha... Biblia interpretuje się sama! Dobrze martin gadasz, że to żadne czipy i inne wymyślone żeczy. Jeżeli jest użyty gdzieś jakiś symbol to musi być w biblii gdzieś jego wytłumaczenie i to znaczenie należy przyjąć a nie to co nam się wydaje.
Pokaże wam mniej więcej o co chodzi:
jeśli czytamy o zwierzęciu wychodzącym z morza to wiemy, że morze (wody) symbolizują ludy, tłumy, narody bo gdzie indziej jest, że:

I rzekł mi: Wody, któreś widział, gdzie wszetecznica siedzi, są ludzie i zastępy, i narody, i języki.
[Obj 17:15]

W ten sposób należy interpretować biblie i wtedy zaczyna to mieć jakiś sens. Wtedy powoli wszystko się nam odsłania.

Szymon
13 lat temu

Dokładanie temat pojechano niechlujnie , zero konkretów a sprawa jest jasna w wielu kwestiach w dodatki zajechał Martin tam jezuicką propagandą . Od kiedy świątynią dla chrześcijanina jest budowla?

Jerzy
13 lat temu

@6. Sel i @7. Szymon
W proroctwach wyraźnie jest mowa o świątyni starotestamentalnej, która była budowlą. Obecnie w miejscu tej świątyni stoi meczet.
Znaleźli jednak fundamenty trzeciej świątyni Salomona w marcu 2010r i rozpoczęli odbudowę - co gorsza to ta pogańska bo Salomon na końcu budował pogańskie świątynie. Co dziwniejsze internet został ocenzurowany i ta informacja zniknęła z netu.

Co do Martina to odcinek podobny jak poprzednie i nie widzę problemu. Każdy wg swojego powołania czyni. Martin nie kreuje się na nauczyciela a za zmuszającego do myślenia i świetnie go rozumiem ;)
Jestem tylko zdziwiony, że podobno to mało istotne czy chipy RFID mogą być znamieniem bestii:
Ap 14:9-12 bw (9) A trzeci anioł szedł za nimi, mówiąc donośnym głosem: Jeżeli ktoś odda pokłon zwierzęciu i jego posągowi i przyjmie znamię na swoje czoło lub na swoją rękę, (10) to i on pić będzie samo czyste wino gniewu Bożego z kielicha jego gniewu i będzie męczony w ogniu i w siarce wobec świętych aniołów i wobec Baranka. (11) A dym ich męki unosi się w górę na wieki wieków i nie mają wytchnienia we dnie i w nocy ci, którzy oddają pokłon zwierzęciu i jego posągowi, ani nikt, kto przyjmuje znamię jego imienia. (12) Tu się okaże wytrwanie świętych, którzy przestrzegają przykazań Bożych i wiary Jezusa."
Ni9e mamy pewności ale nie możemy odrzucić takiej możliwości gdyż wszystko się zgadza łącznie z liczbą człowieka i mnie szokuje, że Martin jako informatyk nie wie, że chipy RFID to liczba człowieka z trzech sześciocyfrowych liczb a czipowanie przymusowe już mamy w Stanach na uchodźcach.
Zresztą jeśli lubicie szczegółowe proroctwa to poczytajcie współczesnego proroka:
www.krolestwoboze.pl
JOHN PAUL JACKSON

A tak w ogóle odnośnie chipów i finansów i NWO to nie znający apokalipsy widzą, że chip RFID spełni to zadanie i tylko chrześcijanie mają z zobaczeniem tego problem.
Co do antychrysta tego z proroctwa (bo wieli antychrystów była za czasów dziejów apostolskich było o czym Paweł pisał) to dopóki nie mamy rządu światowego to jeszcze nie ten czas ale ogólnoświatowy kryzys i wprowadzenie jednej waluty w oparciu o pożyczki z banku światowego (już istnieje bank prywatny pożyczający narodom pieniądze) może to bardzo przyspieszyć. Wiecie co to dług Balcerowicza ? Dlaczego uważacie, że do zjednoczenia waluty potrzebna jest stabilna i zgodna gospodarka ? Przecież ten banki prywatny będzie mógł kupić cały świat własnymi działaniami. Wystarczy powtórzyć to co zrobił w 1931 roku w Stanach. Wtedy tylko Stanom kasę pożyczali a teraz pożycza prawie wszystkim narodom. Zresztą szczerze powiedziawszy też trochę na więcej liczyłem od umysłu ścisłego Martina - na więcej matematyki.
Derek Prince bardzo się oburzał na duchowe interpretacje proroctw.
Np.: czy Jezus narodził się z duchowej dziewicy, przebodli go duchowo itd. ?
Polecam lekturę: www.krolestwoboze.pl -> Derek Prince -> Światło czasów ostatecznych

Martin KRK i pochodne to nie zwierze tylko ta co ujeżdża bestię.

McMaciek
13 lat temu

Wiem , że zupelnie nie na temat , ale znalazłem coś interesującego , co potwierdza , kawałek Biblii

www.youtube.com O olbrzymach , czyli synów istot Boskich

Sel
13 lat temu

@8. Jerzy (2011-01-06)
"W proroctwach wyraźnie jest mowa o świątyni starotestamentalnej, która była budowlą. Obecnie w miejscu tej świątyni stoi meczet. "
W którym miejscu niby?
Lol czipy znakiem bestii. Co Bóg ma do czipów czy numerów pesel itp? Nic. Bóg ma wtedy coś do nas jeżeli nie przestrzegamy Jego przykazań albo nie wierzymy w Jezusa - czipy w tym nie przeszkadzają.

Tak jak mówiłem trzeba pozwolić aby biblia interpretowała się sama. Jeżeli Bóg ma swoją pieczęć o czym jest mowa w apokalipsie to trzeba sprawdzić co w biblii jest pieczęcią Boga - znakiem Boga, wtedy powinno być dla nas jasne co jest pieczęcią besti. Ale ja wam nie powiem:) zadajcie sobie troche trudu i poszukajcie w konkordancji:P
Dalej należało by zadać pytanie co w biblii (w biblii a nie w jakiejś durnej interpretacji) miało być umieszczane na czole i na prawej ręcę? Drobna podpowiedź żebyście nie mieli za trudno: 5 Mojż 6, 8.
Generalnie szukajcie co Biblia ma do powiedzenia na temat znaczenia symbolii a nie jakiś pastor czy pseudo prorok!

Arch
13 lat temu

Trochę offtopowo chciałbym podziękować szczerze Jerzemu i innym zacnym użytkownikom forum za pomoc w dostrzeżeniu pogańskiego bałwochwalstwa KRK, za te wszystkie debaty nie-na-temat pod odcinkami, za odpowiedzi na moje pytania, dzięki temu zacząłem czytać Biblię. Kiedyś moja wiara upadała i bałem się, że stanę się ateistą, ale modliłem się i nie dość, że jestem teraz pewien, że Bóg istnieje to jeszcze lepiej rozumiem ofiarę Jezusa. Dodam jeszcze, że odkąd odrzuciłem KRK jako jedyną drogę (bo Jezus nią jest), to moja wiara jest tak silna jak jeszcze nie była. Właśnie zastanawiam się jak odejść formalnie z tej instytucji, bo odnalazłem PRAWDZIWEGO Chrystusa i odrzuciłem bluźnierczy rytuał "zmuszania" Boga do zejścia do opłatka, przez Jego własne stworzenie - człowieka. Nie wiem jeszcze jak uświadomić rodzinę, albo przynajmniej wyjaśnić dlaczego nie będę biegał do tego akurat kościoła, ale wiem, że mi się uda. I specjalne podziękowania dla Ciebie Martin, teraz już wiem: myślenie nie boli :D

A teraz trochę bliżej tematu :)
Tak w ogóle to nie trzeba nawet Biblii do tego by się odrzucić idiotyczny pomysł z chipowaniem. Nie jestem jakimś zwierzęciem, żeby mnie znakować, a pomysł wszczepiania jakieś małego elektronicznego złomu jest po prostu ohydna. Trzecia sprawa to scentralizowanie dosłownie WSZYSTKICH możliwych danych o człowieku. Jak tylko będziesz chciał wyrazić swoje zdanie niezgodne z "dobrem ogółu" to wyzerują Ci konto, albo wpiszą do "książeczki zdrowia" jakąś chorobę psychiczną i będzie po prostu dużo łatwiej zrobić to co jak i dawniej tak i dziś robi się z "niepoprawnymi" jednostkami. Poza tym nie trzeba nawet tak czarnej wizji, że rządy będą miał Cię na oku, wystarczy ogromne zagrożenie, że jakiś haker złamie kod Twojego chipu (polecam film "Podejrzane społeczeństwo" - www.youtube.com i wpisze co będzie chciał, bo np. jesteś jakimś politykiem, który nie pasuje jego zleceniodawcy.

Szymon
13 lat temu

Historyczność jest niezbędna, bestie to nie antychryst tylko królestwa wraz z koronami czyli królowie oraz systemy państw jeśli ktoś nie rozumie co to symbolizm niech lepiej nie kombinuje i nie dodaje do proroctwa czegoś co tam nie ma..

A nie m tam słów Antychryst w objawieniu i w Danieli podobnie ja syn zatracenia też nie jest antychrystem .

Morza to narodu i ludy biblia się pięknie sama interpretuje jeśli ktoś szuka znajduje a Bóg prowadzi.

Symbol smoka czyli szatan pogrzebałem trochę i znalazłem 7 siedmiogłowego smoka już w Babilonie .


Wiadomym jest że to bóstwo znane powiązane z Tiamat bogini wód babiloński smok (rozjuszony smok) reprezentujący Marduka.

Zwierzewa o postaciach człowieka, wołu, orła i lwa są zna już w Egipcie to raczej dowody na to ze wizje duchowej rzeczywistości był znane ale pogaństwo wykręca znacznie pierwotnie i monoteizm powstał politeizm.

Od Boga Jeszua otrzymuje objawienie rzeczy przyszłych w symbolach a zbadać to należy do naszego obowiązku czas jest bliski księga nie jest zapieczętowana.

W objawienie Bóg jest Jeden syn jest zawsze zwierzątkiem barankiem lub lwem ale Bóg nie jest reprezentowany przez żadne ze zwierząt nawet symbolicznie .

Zakaz wizerunku w formie stworzenia jest tutaj wyraźny.

Kim innym jest ALFA i OMEGA a kim innym jest Jeszua korzeń Dawidowy i gwiazda zaranna.

I choć jeden jest podobny drugiemu to jednak jest dwoje ABBA i Syn Jego na jednym tronie.

Wynika to zarwano z proroctw Daniela jak i Apokalipsy.

Jeśli ktoś nie pojął ze tzw chrześcijaństwo jest owocne czyli prawdzie i i fałszywe czyli bezowocne .
Ze antychrysty to ci tzw chrześcijanie z nazwy co zamordowują ciebie za to ze Syn to Syn a Bóg TO ABBA JHWH.

Wykręcanie pierwotnego znaczenia prawdy o Bogu który jest jeden i o Syny jego co uczynił nas synami ...
postawianie się w miejsce Mesjasza i substytut Chrystusa.

Policzcie co zastępuje w katolicyzmie Chrystusa i jego ofiarę lub jego urząd arcykapłana.

Bluźnią Bogu nie wprost ale przez wykręcanie znaczenia,
Pierwsze Trójca , Trzech Bogów ale jeden, Syn Bogiem Bóg stał się ciałem, ciało i krew zjadają Boga bluźnierstwo .
Jeśli ktoś nie wie czym jest msza i złoty kielich babilońskiej Dziewuchy.

A potem idą z tym ,, bogiem opłatkiem'' do kibla.

Mat. 15:16-19
A On rzekł: To i wy jeszcze nie rozumiecie?
Czy nie rozumiecie, że wszystko, co wchodzi do ust, idzie do żołądka i na zewnątrz się wydala?
Ale co z ust wychodzi, pochodzi z serca, i to kala człowieka.
Z serca bowiem pochodzą złe myśli, zabójstwa, cudzołóstwa, rozpusta, kradzieże, fałszywe świadectwa, BLUŹNIERSTWA.

A tym jest ta cała msza urągowisko z ofiary Syna oni ta szopkę zrównują z męka Mesjasza i mówią ze ich ksiądz ma moc i jet alter Chrystus czytaj anty Chrystus.

Może tym wywodem wyjaśnię niektórym czym jest Babilon oraz jego klony czyli córki bo to matka?

I czym są obrzydliwości w ich kielichu a ile katolicyzm posłał wyznań Babilon jest pijany krwią dosłownie, waldensów katarów i wielu innych , protestantów pierwszych .

Kiedy przyjdzie niszczyciel, syn zatraceni (Judasz tak był nazwany) policzcie ile ich było , nawet Hitler mówił że kocha Chrystusa.

A myślicie że papieże nie nazywali się Bogiem i nie stawiali się w miejcie Boga? To nie znacie historii
www.youtube.com

Którzy są ci aniołowie posłani by rżnąc i oddzielać kąkol od zboża?

Kąkol i ziarno .


PS :Jasir Arafat był tam nazwany małym rogiem nie antychrystem mam te książka Martin wiec twej twierdzenie że jest idiota ktoś przeczytał jest raczej wątpliwej próby Marvin Byers pisał że on jest małym rogiem nie zgadzam się z ta interpretacją choć był ona kiedyś pamietam popularna krótko.

Jakbyś ją przeczytał wiedziały że świątynia czy miejsce święte spustoszone to co innego niż najświętsze świętych , poza tym tam nie ma żadnego tronu :] Nikt nie odbudowuje świątyni nie takiej opcji te bajka o Antychryście wymyślili jezuici którzy chcieli odwieść ludzi od protestanckiej bardzo dokładnej interpretacji kto jest Antychrystem.

Dlatego też historycyzm, ze względu na swoje wpisane w założenia uczulenie na papiestwo, został zauważony jako niebezpieczny przez będących na usługach Watykanu jezuitów. Wiedzieli oni jednak, że protestanci nigdy nie przyjmą katolickiego rozumienia Apokalipsy, stąd jezuici posłużyli się Lacunzą, który wymyślił: dyspensacjonalizm, będący receptą na Teologię Przymierza ku pomyślności dzieła zniekształcenia przez Watykan dotychczasowego poglądu, jaki mieli protestanci w kwestii tego, kto jest antychrystem i jak należy rozumieć Objawienie św. Jana.

Za wprowadzonym do protestantyzmu przez jezuitów dyspensacjonalizmem idzie przecież FUTURYZM:

Futuryzm - przekonanie, że większość proroctw Objawienia jeszcze się nie wypełniła, gdyż ma się wypełnić w czasie ucisku (który ma być przyszłością), a tym samym nie może się odnosić, jak to uważali dotychczas protestanci i wielcy mężowie Reformacji, do papiestwa. Teraz wg futuryzmu nie ma antychrysta, więc papież nie jest antychrystem, lecz ma on dopiero nadejść i prawdopodobnie nie będzie to papież. Podobnież to, co Jan mówił o ucisku papiestwa nad Kościołem w wiekach średnich wg dyspensacjonalistów wcale nie miało już miejsca, ale dopiero wypełni się w przyszłości, w tzw. "czasie ucisku".

Poza wątpliwą genezą, dyspensacjonalizm jest błędnym systemem teologicznym w swoich założeniach, a nie tylko genezie i przyczynie jego wymyślenia przez jezuitów. Ale to temat na dłuższą dyskusję. (skopione z forum)

Martin
13 lat temu

Uwaga co do świątyni - słusznie tutaj ludzie piszą, że w Jezus nadał nowe znaczenie świątyni, mówiąc, że świątynią jest każdy chrześcijanin. W tym znaczeniu, że Bóg mieszka w nim, tak jak mieszkał w świątyni. Zburzenie świątyni w Jerozolimie w roku 70 tylko potwierdza wagę tych słów.

Ale nie zawsze i nie wszędzie słowo "świątynia" tak należy rozumieć. Bywają miejsca, gdzie Biblia mówi o świątyni w sensie dosłownym, o budowli w Jerozolimie, a nie jako metafora naszego ciała:

"Niechaj was nikt w żaden sposób nie zwodzi; bo nie nastanie pierwej, zanim nie przyjdzie odstępstwo i nie objawi się człowiek niegodziwości, syn zatracenia, przeciwnik, który wynosi się ponad wszystko, co się zwie Bogiem lub jest przedmiotem boskiej czci, a nawet zasiądzie w świątyni Bożej, podając się za Boga."
[2Te 2:4-5]

Nie można tutaj świątyni rozumieć jako czyjegoś ciała, bo cały fragment zrobi się absurdalny. Przy rozumieniu dosłownym słowa "świątynia" ma to jak najbardziej sens.

Kris
13 lat temu

Myśleć cza hehe, co o myslenia J. Tischner:

Bóg chce raczej powiedzieć; skoro mądrość nie mogła przyjść do ciebie przez rozum, to przyjdzie przez cierpienie. Ale te cierpienia będą owocem twojej własnej głupoty. Jeżeli nie będziesz się uczył rozumem to będziesz zmuszony uczyć się innymi częściami ciała.

Ps.Uciekajcie od KRK jak najdalej się da !!!

Pozdrowionka.

Sel
13 lat temu

@13. Martin
@[2Te 2:4-5] Właściwie ten fragment idealnie się wypełnił w papiestwie.
Synem zatracenia jest szatan ([Iz 14:9-15], [Jn, 6-70], [Jn 17,12]). Miał zasiąść w świątyni bożej podając się za Boga i tak się stało.

Papierz Pius V powiedział (Cities Petrus Bertanous Chapter XXVII: 218):
"The Pope and God are the same, so he has all power in Heaven and earth"

W BG:
...iż on w kościele Bożym jako Bóg usiądzie...
[2Te 2:4]
No mnie się wydaje, że to jest dokładne wypełnienie proroctwa nawet jeśli nie przyjmiemy, symbolicznego znaczenia kościoła(człowiek) a dosłowne.

Była świątynia na ziemi rękami zbudowana, my jako ludzie jesteśmy świątynią Boga oraz jest świątynia w niebie która była wzorem dla Mojżesza gdy budował ziemską.

Agnieszka
13 lat temu

Wiem,że może schodzę odrobinę z tematów apokaliptycznych ale to porównanie z Częstochową mnie zastanowiło.Bo czytając ST w dekalogu jest zabronione oddawani czci rzeźbom,obrazom itp. ok ale Bóg nie zakazał tam nie czcić siebie jako Boga tylko jakieś inne wyimaginowane bóstwa .Jest tam mowa o "na ziemi i niebe" czyli jakieś tam gwiazdy,słońce wszystkie Światowidy i tego typu rzeczy.Tak przynajmniej rozumuję."Jestem Bogiem zazdrosnym" czyli nie czcić innych niż Bóg.Skąd więc te problemy?Czy jestem w błędzie?

Szymon
13 lat temu

Martin tam nie ma słow antchryst...
2 Tes. 2:3-5
Niechaj was nikt w żaden sposób nie zwodzi; bo nie nastanie pierwej, zanim nie przyjdzie odstępstwo i nie objawi się człowiek niegodziwości, syn zatracenia,
Przeciwnik, który wynosi się ponad wszystko, co się zwie Bogiem lub jest przedmiotem boskiej czci, a nawet zasiądzie w świątyni Bożej, podając się za Boga.
Czy nie pamiętacie, że jeszcze będąc u was, o tym wam mówiłem?

2 Kor. 6:16
Jakiż układ między świątynią Bożą a bałwanami? Myśmy bowiem ŚWIĄTYNIĄ Boga żywego, jak powiedział Bóg: Zamieszkam w nich i będę się przechadzał pośród nich, I będę Bogiem ich, a oni będą ludem moim.

Synowie zatracenie o kim tu mowa? Bałwochwalcy o kim tu mowa?

Mateusz
13 lat temu

@Agnieszka (16):

Pwt 4:15-17 wyraźnie odnosi się do postaci samego Boga. Podobnie słynny złoty cielec miał wyobrażać tego samego Boga, który wywiódł Izraelitów z ziemi egipskiej. Jak się skończyły takie próby, wszyscy wiemy.

Ja myślę, że nie ma co kombinować. Skoro mamy nie oddawać czci podobiznom, to po prostu nie oddawajmy czci podobiznom.

Kris
13 lat temu

Agnieszka

a co masz w tej Częstochowie , kawałek obrazu z drewna i może z ciut demonicznymi właściwościami i cała banda debili która nawet nie wie po co tam polazła, (głównie ludzie mało inteligentni i zindoktrynowani przez KRK)

Agnieszka
13 lat temu

Oj... to teraz dowaliłeś ostro.Chyba trochę wyolbrzymiasz:)

Piotr
13 lat temu

Ja nie na temat.

Chodzi mi o to że po prawej stronie jest baner: "Krzysiek vel ByteEater zaprasza na Tygodnie z Biblią". Po kliknięciu na niego pojawia się SFAQ w którym są m.in. takie słowa: "czytać będziemy według dwuletniego planu czytania Biblii opracowanego przez Jacka Święckiego".

I w tym planie są takie słowa odnośnie listu do Hebrajczyków: "nie jest to z pewnością list św. Pawła!".

Ponieważ nie widzę tam żadnego odnośnika/adresu do autora tych słów, to pytam się tutaj czy ten kto to napisał te słowa przynajmniej jeden raz przeczytał cały ten list.

Arch
13 lat temu

@Kris

Właśnie, albo te objawienia w Fatimie, gdzie dzieciaki widziały "Matkę Boską" i kazała im się umartwiać i cierpieć, to wpadły na genialny pomysł odbierania sobie wody od ust latem, jakiegoś obwiązywanie się pasami do krwi... I komu to pomogło? Strasznie praktyczne to umęczanie. W ogóle niektórzy święci "wzory do naśladowania" szli po prostu na łatwiznę. Łatwo jest zamknąć się w celi i nie jeść. Ale żeby pójść w świat i pomagać ludziom np. pracą, albo chociaż głosząc ewangelię to nie, bo po co? Bóg przecież kocha jak siedzimy na dupie i cierpimy, no nie? ;] Po to nas musiał stworzyć, abyśmy się tłukli pasami po twarzy.

"I nic dziwnego; wszak i szatan przybiera postać ANIOŁA ŚWIATŁOŚCI nic więc nadzwyczajnego, jeśli i słudzy jego przybierają postać sług sprawiedliwości; lecz kres ich taki, jakie są ich uczynki" [2 List do Koryntian 11:14]

Marcin
13 lat temu

Agnieszko; Kris dowalił za ostro ale ja osobiście uważam, że nie wyolbrzymia. Podejdżmy do sprawy krok po kroku i" rozbierzmy " temat logicznie.
Jest to obraz czy nie jest?
Zabronił Bóg czcic stworzenia zamiast Stwórcy czy nie zabronił?
Ludzie jadący do Częstochowy czczą Maryję czy nie czczą? Maryja jest stworzeniem czy nie jest?
I dalej: Czy cuda uzdrowień nie są w tych okolicznościach demoniczne? Czy są od Boga? I czy tu wałkowana do bólu historyjka o aniele światłości nie staje się faktem?
Zapytałby ktoś "w czym masz problem ?"
Problem jest w tym, że Bóg powiedział "nie rób" a tam się robi. Mojej mamie slowo Jezus nie chciało przez usta przejśc kiedy powiedziałem jej, że nie wierzę w to co K.K. kładzie do głów i zwyzywała mnie od wariatów mając schiza w oczach polecając mnie Maryji- nie poznawałem jej wtedy. A owocami Ducha Świętego jest min. łagodnośc. A tu był atak jak jasna cholera. Sama sobie to rozkmiń. To jest trudne ale ja wiem, że warto. Bóg przyznaje się do tych co przyznają się do Niego i jego praw.

Szymon
13 lat temu

Dowalił za ostro? A czym jest ikonoklasta w katolicyzmie a czym jest ikonodul ? Ten co kult obrazów sprawuje oddaje cześć demonom bezwiednie. Kult obrazów już na stałe po walce w Krk legł gdzie zakaz czynienia wizerunków został ustalony wprowadziła cesarzowa Irena. Na stałe ta Jezebeel zrobiła to z reszta podobnie jak Konstantyn doktrynę trójcy wprowadził polityka i knowaniami.
Obj. 2:20-23
. Lecz mam ci za złe, że pozwalasz niewieście Izabel, która się podaje za prorokinię, i naucza, i zwodzi moje sługi, uprawiać wszeteczeństwo i spożywać rzeczy ofiarowane bałwanom.
. I dałem jej czas, aby się upamiętała, ale nie chce się upamiętać we wszeteczeństwie swoim.
Toteż rzucę ją na łoże, a tych, którzy z nią cudzołożą, wtrącę w ucisk wielki, jeśli się nie upamiętają w uczynkach swoich.
. A dzieci jej zabiję; i poznają wszystkie zbory, że Ja jestem Ten, który bada nerki i serca, i oddam każdemu z was według uczynków waszych.

Uwaga to mówi Jeszua ten słodki człowiek.

Kult Maryjny to jeden najbardziej demonicznych kultów wszyscy czciciele tzw Marii są najgorszymi mordercami jacy stąpali po tym świecie poczytajcie choćby o siostrze Elżbiety krwawej Mary.

Ten duch to stara moc zwana Królową Niebios już Jeremiasz go zwalczyła ,,bogini '' mateczka.
Jer. 7:16-19
Lecz ty nie wstawiaj się za tym ludem i nie zanoś za nim błagania ani modlitwy, i nie nalegaj na mnie, gdyż cię nie wysłucham!
Czy sam nie widzisz, co oni robią w miastach judzkich i na ulicach Jeruzalemu?
Dzieci zbierają drwa, a ojcowie rozniecają ogień; kobiety ugniatają ciasto, aby wypiekać placki dla królowej niebios, cudzym bogom wylewa się ofiary z płynów, aby mnie obrażać.
Czy mnie tym obrażają - mówi Pan czy nie raczej samych siebie ku zawstydzeniu własnemu?

Jer. 44:16-30


Ni ma takiej możliwości by Bóg się dzielił z chwałą boską z ze stworzeniem Bóg ją daje ale na innych zasadach na jego a nie na waszych jeśli tego nie pojęli katolicy i nie pojeli Polacy to niech wie ze po tym jak Jan Kazimierz jezuitą zresztą byłym o czym mało kto wie oddał tzw rzekomej Marii vel Bozi Polsce w opiekę to mam wszystkie możliwe plagi wrogów dookoła wojny głód rozbiory wojny 2 światowe a te bezmózgie klechy pokazując to mamidło robią nie tylko wam Polakom wodę z mózgu ale nawet każą sobie dziękować za to że ta moc targa tym naszym krajem .A kłami ja Sienkiewicz w trylogii i.

W KZ od tzw kultu Marii się egzorcyzmuje jeśli można tak nazwać coś takiego. Polecałbym świadectwo byłe siostry zakonnej ze zboru Wrocławskiego pastora Paliwody. Też zresztą byłego księdza z tego co się orientuję.

To zwykły demon za tym stoi a katolicy myślą ze to ktoś super bo się dzieją cuda i uzdrowienia i co z tego.

5 Moj. 13:1-5
Wszystko, co ja wam powiedziałem, starannie wypełniajcie. Nic do tego nie będziesz dodawał ani niczego od tego nie ujmiesz.
Jeśliby powstał pośród ciebie prorok albo ten, kto ma sny, i zapowiedziałby ci znak albo cud,
I potem nastąpiłby ten znak albo cud, o którym ci powiedział, i namawiałby cię: Pójdźmy za innymi bogami, których nie znasz, i służmy im,
. To nie usłuchasz słów tego proroka ani tego, kto ma sny, gdyż to Pan, wasz Bóg, wystawia was na próbę, aby poznać, czy miłujecie Pana, Boga swego, z całego serca swego i z całej duszy swojej.
Za Panem, waszym Bogiem, pójdziecie i jego będziecie się bać, i jego przykazań przestrzegać. Jego głosu będziecie słuchać, jemu będziecie służyć i jego się trzymać.


Więc ani Jeszua nawet ani Jego Matka ani aniołowie czy tzw święci nie są Bogiem JHWH.

Cudu może dokonać Bóg. ALE CHWAŁ ZA TO IDZI DO STWORZENIA NIE DO STWÓRCY .( to grzech)

Antychryst to pomieszanie ról i osób . Zwiedzanie polegajcie na tym że poddaje się wątpliwość czyli mówi o Synu Bożym rzeczy które on sam nigdy nie powiedział.
Poddanie Go jak Syna Boga oraz Mesjasza czyli Chrystusa lub przypisanie Synowie nie bożego rodowodu ale uczynieni go BOGIEM .
Tak jak cesarze rzymscy to robili wielokrotnie macie te bluźniercze imina jak na dłoni. On nawet z koni zrobili senatora jak Kaligula i papież Paweł II z tego co pamietam. Kaligula z konia chciał nawet podobno uczynić BOGA.

Mianowanie Bogiem kogokolwiek tzw Divus to był pogańską praktyka oni uczynili Jeszua Syna bożego pochodzącego od Boga , Bogiem dosłownie.
Choć Jeszua mówi wyraźnie kto jest BOGIEM.

Antychryst poddaje osoby Syna i Ojca Boga zamianie miesza zamienia miejscami z Boga czyni człowieka (Jezusa) a człowieka Jeszua czyni Boga . (Że niby Bóg stał się członkiem?) a gdzie top pisze tzw teologizując podaj wtedy ze logos stał się ciałemi tylko że logos to całkowicie pogańsku żydowska koncepcja pochodzenia. Czyli zasada pochodzenie od Boga . Cała koncepcja LOGOSU jest najpóźniejszym dopiskiem i nawet nie tylko źle tłumaczona to jeszcze źle wykładana.

Każą wam laikom czytać to dosłownie apotem padają takie lapsusy jak ,,jednorodzony Bóg"" choć w starszych ewangeliach nie ma takiego określania a ,,jednorodzony'' odnosi się do dziecka a nie do BOGA w całej biblii.

Tan błąd jest np poprawiony już w Biblii jerozolimskiej ale w naszych spapranych tłuczniach tam gdzie Bóg odnosi się do syna a jest tych wersetu może góra 2 w całej biblii są słowem hebrajskim Elohim źle tłumaczonym przez greckie koine,

Greka musi albo tłumaczyć hebrajki przykład:
skąd wiadomo ze chodzi o syna skoro nie ma w tym psalmie hebrajskim słowa SYN?

Ps. 45:7-8
Tron twój, Boże, trwa na wieki wieków; Berłem sprawiedliwym jest berło królestwa twego.
Miłujesz sprawiedliwość, a nienawidzisz bezprawia; Dlatego pomazał cię Bóg... twój Bóg Olejkiem wesela jak żadnego towarzysza twego.

Dlatego cytując grek musi dodać w tekście listu po grecku do Zydów ,,Lecz do Syna;;
Hebr. 1:7-9
O aniołach wprawdzie mówi: Aniołów swych czyni On wichrami, A sługi swoje płomieniami ognia;
. Lecz do Syna: Tron twój, o Boże, na wieki wieków, Berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego.
Umiłowałeś sprawiedliwość, a znienawidziłeś nieprawość: Dlatego namaścił cię, o Boże, Bóg twój olejkiem wesela jak żadnego z towarzyszy twoich.

Elohim w tym wypadku nie oznacza BOGA JHWH ale Jego syna bożego tekst powinien wiec wyglądać następująco.

Tron twój, o synu boży, na wieki wieków, Berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego.
Umiłowałeś sprawiedliwość, a znienawidziłeś nieprawość: Dlatego namaścił cię, o syny boży, Bóg twój olejkiem wesela jak żadnego z towarzyszy twoich.

Martin możesz sobie to sprawdzić w hebrajskiej.

Natomiast jeśli wstempluje imię boże wraz ze słowem Elohim to możesz by na100% pewny że Bóg nie jest tam sam ale jest ktoś kto objawia tego Boga . Czyli Syn , Mojżesz (ucznie ciebie Elohim dla faraona) Krzak gorejący i malak czyli anioł z greki wraz z Bogiem objawiał imię tzw anioł imienia . Przed Awrahamem przyszli trzech poszli dwóch do Sodomy to nie był Bóg w własnej osobie, to byli posłani synowie boży tak sam jak Jeszua nie jest Bogiem we własnej osobie tylko objawił Boga bo JHWH jest w nim w tej świątyni tym człowieku.

Jakub nie MOCOWAŁ się z Bogiem ale z Elohim czyi synem jednym z wielu (ANIOŁEM) nie dosłownie Bogiem

Duch tego Boga przybywać w człowieku czyni z takiego kogo Elohim czyli syna bożego a nie Boga.

To dlatego grecki testy mówią że Mojżesz ten nie widział Boga tylko otrzymał od aniołów czyli JHWHELOHIM czyli SYNÓW JAHWE przekazania był pośrednikiem i dostarczyli mu je pośrednicy. Dlatego apostoł musi pisać to tak w grece by była jasność interpretując to tak.
Spójrz:
Hebr. 2:2
. Bo jeśli słowo wypowiedziane przez aniołów(Elohim) było nienaruszalne, a wszelkie przestępstwo i nieposłuszeństwo spotkało się ze słuszną odpłatą,
Gal. 3:19
Czymże więc jest zakon? Został on dodany z powodu przestępstw, aż do przyjścia potomka, którego dotyczy obietnica; a został on dany przez aniołów do rąk pośrednika.

Wiec kłamią ci co mówi że Syn jest jeden to nie syn jest jeden ale Mesjasz jest jeden.
Bóg jest jedne ale on jest ABBA da Syn i dla syna.

Gal. 3:26
Albowiem wszyscy jesteście synami Bożymi przez wiarę w Jezusa Chrystusa.

Bo ja wiem ze jestem Synem bożym a wy którzy mówicie Jezus jest Bogiem to antychryści albo zwiedzani ludzie lub zwiedzeni wybrani.
1 Jan. 2:18-26
Dzieci, ostatnia to już godzina. A słyszeliście, że ma przyjść antychryst, lecz oto już teraz wielu antychrystów powstało. Stąd poznajemy, że to już ostatnia godzina.
Wyszli spośród nas, lecz nie byli z nas. Gdyby bowiem byli z nas, byliby pozostali z nami. Lecz miało się okazać, że nie wszyscy są z nas.
A wy macie namaszczenie od Świętego i wiecie wszystko.

Nie pisałem wam nie dlatego, że nie znacie prawdy, ale dlatego, że ją znacie i że żadne kłamstwo nie wywodzi się z prawdy,
Któż jest kłamcą, jeżeli nie ten, który przeczy, że Jezus jest Chrystusem? Ten jest antychrystem, kto podaje w wątpliwość Ojca i Syna.
Każdy, kto podaje w wątpliwość Syna, nie ma i Ojca. Kto wyznaje Syna, ma i Ojca.
To, co słyszeliście od początku, niech pozostanie w was. Jeżeli pozostanie w was to, co od początku słyszeliście, i wy pozostaniecie w Synu i w Ojcu.
A obietnica, którą sam nam dał, to żywot wieczny.
To wam napisałem o tych, którzy was zwodzą.


Poddając w wątpliwośc San bożego Jeszua i Mesjasza automatycznie konsekwencja zdeprecjonowanie Boga jako Ducha i jego sów ,,TO jest syn Mój''

Kto wtedy czyn z Boga kłamce?

1 Jan. 4:3-10
Wszelki zaś duch, który nie wyznaje, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele(czyli jest człowiekiem i bogiem lub że jest Bogiem ), nie jest z Boga. Jest to duch antychrysta, o którym słyszeliście, że ma przyjść, i teraz już jest na świecie.

Wy z Boga jesteście, dzieci, i wy ich zwyciężyliście, gdyż Ten, który jest w was, większy jest, aniżeli ten, który jest na świecie.
Oni są ze świata; dlatego mówią, jak świat mówi, i świat ich słucha.
. My jesteśmy z Boga; kto zna Boga, słucha nas, kto nie jest z Boga, nie słucha nas. Po tym poznajemy ducha prawdy i ducha fałszu.
Umiłowani, miłujmy się nawzajem, gdyż miłość jest z Boga, i każdy, kto miłuje, z Boga się narodził i zna Boga.
Kto nie miłuje, nie zna Boga, gdyż Bóg jest miłością.
W tym objawiła się miłość Boga do nas, iż Syna swego jednorodzonego posłał Bóg na świat, abyśmy przezeń żyli.

Na tym polega miłość, że nie myśmy umiłowali Boga, lecz że On nas umiłował i posłał Syna swego jako ubłaganie za grzechy nasze.

Bóg to Duch jest nie zmienny i nie zmienia się w człowieka, koncepcja taka właśnie antychryst.

Z syna uczynić DUCHA Boga z człowieka uczynić Boga .

1 Jan. 4:14-15
A my widzieliśmy i świadczymy, iż Ojciec posłał Syna jako Zbawiciela świata.
Kto tedy wyzna, iż Jezus jest Synem Bożym, w tym mieszka Bóg, a on w Bogu.

Czy tam pisze że kto jest katolikiem albo wyzna trójce lub że wyzna że Jeszua to Bóg jest prawdomówny?

Wielu zaprzeczy bo maj jezuicka bajkę o supermanie w czarnej peleryna co będzie straszył holokaustem.. ale to katolicy jak Hitler zrobili holokaust .

2 Jan. 1:7-9
Bo wyszło na świat wielu zwodzicieli, którzy nie chcą uznać, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele. Taki jest zwodzicielem i antychrystem.
Miejcie się na baczności, abyście nie utracili tego, nad czym pracowaliśmy, lecz abyście pełną zapłatę otrzymali.

Kto się za daleko zapędza i nie trzyma się nauki Chrystusowej, nie ma Boga. Kto trwa w niej, ten ma i Ojca, i Syna.

KTO SIĘ ZAPĘDZIŁ JEŚLI NIE TZW CHRZEŚCIJAŃSTWO NOMINALNE?

To tyle na temat ducha antychrysta. I końca świata a ten koniec jest bardzo długi . 1000 lat ja jeden dzień. 1 dzień jak 1000 lat. U Boga

Mat. 13:37-42
A On odpowiadając, rzekł: Ten, który sieje dobre nasienie, to Syn Człowieczy.
Rola zaś, to świat, a dobre nasienie, to synowie Królestwa, kąkol zaś, to synowie Złego.
A nieprzyjaciel, który go posiał, to diabeł, a żniwo, to koniec świata, żeńcy zaś, to aniołowie.(synowie boży w tym ja też)
Jak tedy zbiera się kąkol i pali w ogniu, tak będzie przy końcu świata.
Syn Człowieczy pośle swoich aniołów ( posłańców synów bożych) i zbiorą z Królestwa jego wszystkie zgorszenia, i tych, którzy popełniają nieprawość,
I wrzucą ich do pieca ognistego; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów.

A co będzie kiedy tacy malakaim się zjawią na niebiosach i jak po Eliasza , zapukaj do waszych domów? Dosłownie ...

Macjej przez duże Z
13 lat temu

Co do Obrazów to moje zdanie jest takie, że niema nic złego jeśli ktoś sobie namaluje Jezusa czy Abrachama albo nawet Maryję i sobie powiesi na ścianie .
W Biblii krytykowane jest "oddawanie im czci" i tylko to a nie to że je sobie namalujemy. Przez lata sztuka wizualna w kościołach była skierowana przedewszystkim do ludzi niepiśmiennych i obrazy miały im pomóc w wyobrażeniu sobie znaczenia wydarzeń biblijnych. Pozatym zakaz przedstawiania wizerunku tyczy się osoby Boga a nie postaci świętych. Bóg zakazał pszedstawiania swojego wizerunku ponieważ nikt go nie widział.
W tej kwestji nasłuszniejsza wydaje mi się koncepcja Luterańska.

A co do microchipów to ja i tak niedam sobie tego wszczepić. Żywcem nie nie wezmą!

Szymon
13 lat temu

No sorki za kilka literówek bo długo pisałem a Word zmienił znacznie. . Kto czyta ze zrozumiem ten to pojmie . Żydzi nie mieli samogłosek i pisali jednym ciągiem znaków bez spacji wszytko trzeba było się nieźle wczytać w tekst by zrozumieć i poprawnie zinterpretować.

Ale jak koncepcja Luterańska jest niesłuszna to spal biblie tam nie ma obrazków Maciek albo wyrwij kartę z 20 rozdziału księgi wyjścia .

Jeszua to nie JHWH to Jego syn.

2 Piotr. 1:16-21
Gdyż oznajmiliśmy wam moc i powtórne przyjście Pana naszego, Jezusa Chrystusa, nie opierając się na zręcznie zmyślonych baśniach, lecz jako naoczni świadkowie jego wielkości.
. Wziął On bowiem od Boga Ojca cześć i chwałę, gdy taki go doszedł głos od Majestatu chwały: Ten jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem.
A my, będąc z nim na świętej górze, usłyszeliśmy ten głos, który pochodził z nieba.(bez pośredników)

Kris
13 lat temu

Dowaliłem bo wszyscy katolicy oburzają się na wieść że kult maryjny jest fałszywy i mnie to już nudzi.


Nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was łaską Chrystusa powołał, tak szybko chcecie przejść do innej Ewangelii. (7) Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. (8) Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! (9) Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą /od nas/ otrzymaliście - niech będzie przeklęty! (Ga 1)

Jakie cuda Przewiduje nauka Jezusa : W Imie Moje wypędzac demony i uzdrawiać będą i tyle !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Nie popadajmy w skrajności idźmy prostą drogą.


1. Nie ma świętych obrazów.
2. Nie ma świętych rzeźb.

Co niby złego jest w tym wyobrażeniu Jezusa czy Marii do którego ktoś się tam modli?

Niby nic tylko że to zwykła podobizna fikcyjna postaci Jezusa , jakieś wyobrażenie. Ta podobizna w końcu zostaje otoczona kultem i zaczynamy czcić kawałek płótna. (demony zaczynają szaleć !!!)

Np. obrazy „święte” matek boskich – A mamy ich w Polsce aż 41 (z dzieckiem , jasnogórska, miłosierdzia …. ) przed którymi katolik musi paść na kolana !!!!!!! Chrześcijanin nie kłania się kawałkowi płótna (1 przykazanie) choćby zaczął on tańczyć i śpiewać, a mamy czasem na jakiś czas że z obrazu na której jest podobizna utożsamiana z „Marią” jakiś olejek cieknie . (widzicie, że te Demony próbują oszukiwać i zwodzić ale nie wszyscy dają się na szczęście na to nabrać ;) Ale ogłupienie jest masakrycznie wielkie.

Jak powstają takie cudeńka okultystyczne?

Modlenie się do obrazów fałszywymi modlitwami, podsuniętymi przez szatana powoduje iż obraz zaczyna mieć właściwości demoniczne, okultystyczne.

I jest problem bo dzieci modlą się do obrazów kolorowych w domu, pozostają nawyki, tak działa indoktrynacja katechetyczna i tradycyjny zabobon. Obrazy nie są same z siebie złe ale po co ryzykować? Chrześcijaństwo polega na wierze w Słowo Boże nie w kolorowe malowanki..

No dobra ;)

Jak już katolicy i chrześcijanie chcą obrazów to ja mam pomysł jak im dogodzić uczciwie hihihi

Obraz dla Chrześcijanina – dykta 2 m na 1m, ozdobną złota czcionka napisać na niej :

„Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną”

Kupujemy złotą ramkę i kładziemy szybkę. „Święty” obraz wieszamy w salonie aby wszyscy widzieli jacy jesteśmy religijni.


Dla katolików technika podobna ale napisać”

„ … ani żadnej rzeczy która jego jest” – katolickie przykazanie nr 10 ;)

To katolickie przykazanie to cześć 9-tego i samo w sobie nic nie mówi. Krk ukradł wam 2-gie

Np. „ nie pomogę pomóc wynieść mebli sąsiadowi przed malowaniem ani żadnej rzeczy która jego jest” hihihi
Gdybym nie brał pod uwagę sił demonicznych,katolików uznał bym za ludzi z ilorazem inteligencji ok. 50 lub mniej.

"Nie łudźcie się…bałwochwalcy…Królestwa Bożego nie odziedziczą." 1 Kor. 6:9

"Przeto najmilsi moi, uciekajcie od bałwochwalstwa" 1 Kor. 10:14

"Nie zwracajcie się do bałwanów i nie sporządzajcie sobie bogów odlewanych z metalu. Ja Pan jestem Bogiem waszym." 3 Mojż. 19:4

P.

Jak ktoś chce o demonach i Sekcie KRK to zapraszam:

nk.pl

Mariusz
13 lat temu

@ kris ;)
Zgadzam sie z toba ale powiem ci ze to juz jest nudne.....

Z dugiej strony nie widze mozliwosci by przekoinac np moja przemiła ciocie do tego by nie robuła se ołtazykow z swietych panienek :) ..... co mam powiedziec jedni zbieraja se figurki słonikow z traba uniesiona do gory inni nalepki z danonkow, inni figurki z gnomami do gier, ja zbieram znaczki, a ciocia ma hobby i zbiera figurki Marii.
Ja uwielbiam garfiki nowoczesne z gioer z postaciami , rysowanymi w Digital Paintingu a ciocia zbiera se obrazy z JAnem Pawłem 2.

NIech se ludzie zbieraja co chca nie ma coim tego zabraniac, niech tylko maja swiadomosc tego co mowiłęs zeby sie do tego czegos nie modlic.....

Agnieszka
13 lat temu

Lublin z Marcina,

Zgadzam się z Tobą kult Maryi nie powinien być obchodzony.Ale czemu zaraz wyzywać ludzi od debili?Zaraz znowu dadzą mi minusy za to,że pytam ale ok kij z tym po prostu chciałam wiedzieć.Kult Maryi jest nie w porządku.Chodzi mi tylko o jakieś jawne bardzo wrogie nastawienie do osób,które nawet jeśli wierzą w coś co się nie zgadza z biblią (a bardzo wielu jest takich)może dawać innym nawet na tej stronie zezwolenie na obrażanie a nie wytykanie błędów.Dla mnie to nie jest ok.

Macjej przez duże Z
13 lat temu

26 szymon Co do tej ostroszności wobec obrazów rysunków itp. to myślę, że większość chsześcijan przesadza. Bóg zabronił przedstawiania i czczenioa swojego wizerunku. A nie zabronił przedstawiania innych wizerunków np. postaci świętych, tego w biblii niema. Natomiast zabronił ich czczenia.

Może niedługo ktoś powie, że nakręcenie filmu o Jezusie to też bałwochwalstwo bo to przecież też obraz.

Nie bądżmy świętsi od Pana Boga.

Szymon
13 lat temu

Nie zabrani tez stania na głowie, wiesz czym jest litera a czym duch prawa?
Czy Jezus jest bogiem zgodnie psalm ,,bogami jesteście'' czy dosłownie ? Czyli Elohim = Synem bożym .
Nie nadążasz że nadal gdzie ciebie antychryst robi w ,,konia''?

Nie ma nic złego miedzianym wężu ratował życie ale wykręcając jego znacznie spalając kadzidło i nadaj mu imię Boga wchodzisz w zwiedzanie...
Czy Bóg nakazał spalać kadziło w Świątyni przybytku (symbol modlitwy w świątyni) czy Miedzianem wężowi i nadawać wężowi Imię pogańskiego BOGA ?

Nadal nie pojmujesz że Jeszua to nie Bóg ale Syn jego?
2 Król. 18:4
On to zniósł świątynki na wyżynach, potrzaskał słupy i rozkruszył węża miedzianego, którego sporządził Mojżesz; do tego bowiem czasu synowie izraelscy spalali mu kadzidło, nazywając go Nechusztan.

To dosłanie to samo duch zwiedzenia uczynnie ze zwierzęcia ofiarnego BOGA .
Czy Bóg jest wyrażony w podobieństwie takim?

Czy to Awraham się przemienił w Izzaka?
Może Jeffte zamienił się córkę?

Pojmujesz co do Ciebie mówię?

Kris
13 lat temu

Ja tam nie jestem do nikogo wrogo nastawiony, głupota, tępota i brak wiedzy po prostu rażą !!!!

Przecież katolicy są ekspertami w dziedzinie Biblii , wiary i ogólnie mistrzowie.

Są oszukani i są niewolnikami swych duchowych przewodników i to jest tragiczne.

Macjej przez duże Z
13 lat temu

@ 31 szymon Ok rozumiem, że zamiast Abraham napisałeś Awraham.
A no i nieżle rozkminiasz tą biblie trudnym językiem. Ale Bóg zabronił czczenia a nie rysowania i przedstawiania przekazu biblijnego przez sztukę wizualną.
Może wypisujmy dzieci z plastyki bo tam też sie sporządza obrazy!

To, że jakieś dziecko sobie narysuje jezuska w żłóbku to nie znaczy, że to jest bałwochwalstwo.

Takie twierdzenie to fanatyzm!

Szymon
13 lat temu

Ok cut ten temat bo katolik nie pojmie tego ale wracając do tematu.

Smok (łac. Draco, dop. Draconis, skrót Dra) -- konstelacja znana wielu starożytnym kulturom i przeważnie kojarzona z potworem reprezentującym siły chaosu, sprzeciwiające się uznanym bogom. W Babilonii była to Tiamat, a w Grecji -- Ladon -- smok pilnujący złotych jabłek Hesperyd, które Herakles musiał zdobyć w trakcie jednej ze swoich 12 prac.
Tiamat(smoczyca) był przeddyluwialny jako smok o 7 głowach patrz objawianie Jana zgadnijcie ile najjaśniejszych gwiazd posiada ten gwiazdozbiór? Siedem :]

Smok ten jest tak duża konstelacja ze zamiata dosłownie 1/3 nieboskłonu :] Myślice Bóg nie stworzył tych gwiazd? Taka ciekawostka...Obj. 12:3-4
I ukazał się drugi znak na niebie: Oto ogromny rudy smok, mający siedem głów i dziesięć rogów, a na jego głowach siedem diademów;
A ogon jego zmiótł trzecią część gwiazd niebieskich i strącił je na ziemię. I stanął smok przed niewiastą, która miała porodzić, aby, skoro tylko porodzi, pożreć jej dziecię.

Panna (łac. Virgo, dop. Virginis, symbol Virgo.svg, skrót Vir) -- gwiazdozbiór zodiakalny, znajdujący się w rejonie równika niebieskiego. Według starożytnych wyobraża on pannę trzymającą w ręku kłos. Przedstawia zazwyczaj grecką boginię sprawiedliwości Dike, która odeszła od ludzi, gdy zakończył się srebrny wiek, ale również boginie pełniące podobne funkcje w innych kulturach (w Mezopotamii -- Astarte, w Egipcie -- Izyda, w Grecji -- Atena lub Erigone, córkę Ikariosa, która po śmierci została zabrana przez Dionizosa na niebo).
Panna jest drugim pod względem wielkości gwiazdozbiorem i zarazem największym spośród zodiakalnych.

To jakby walka dwóch kobiet ( smoczej i ludzkiej)

Ten znak już się wypełnił....w czasie powstania państwa Izraela a smok jest niedaleko ...Pany z koniunkcją księżyca pod stopami gwiazdozbiór w znaku Panny oraz słońcem pośrodku :] a Korona z 12 gwiazd nad je głowa to tzw Warkocz Bereniki :]

To mały gwiazdozbiór ale liczna około 12 gwiazd w tym 3 jak w koronie rogi najjaśniejsze:] Szukajcie takiej koniunkcji w historii.

Takie małe rozwiązania na temat apokalipsy i znaków na niebie :] Przypadek ?

1 Moj. 1:14
Potem rzekł Bóg: Niech powstaną światła na sklepieniu niebios, aby oddzielały dzień od nocy i były Znakami dla oznaczania pór, dni i lat!

Tak mnie coś wczoraj zainspirowało żeby zabawić w licznie gwiazd :]

O takim Bożym zegarze :]

Sensamanti
13 lat temu

@Macieju
szymon Ok rozumiem, że zamiast Abraham napisałeś Awraham.
A no i nieżle rozkminiasz tą biblie trudnym językiem. Ale Bóg zabronił czczenia a nie rysowania i przedstawiania przekazu biblijnego przez sztukę wizualną.
Może wypisujmy dzieci z plastyki bo tam też sie sporządza obrazy!

Szymonowi chodzi o to ze katolicy klekaja przed obrazami (jakby to nie wygladalo, tak robia) nie usprawiedliwiajcie ich ze niby z pozoru modla sie do Boga. Biblia jest pelna przekazu aby nie robic portretow lub rzezb w tych celach. Jednakze nie zakazuje samego malowania, rzezbienia ect. (sam mam 2 obrazy na scianie u siebie w pokoju, ale przed nimi nie klekam, ani sie przed nimi nie modle).

Szymon
13 lat temu

Jakby to było tylko klękanie , całują, adorują ,robią sukienki koronują. noszą jak człowieka w lektyce , głoszą że te obrazy słynną łaskami . Służą tym mamidłom.

Nie wiem czego też nie pojmują dwóch słów ,,nie będziesz''

2 Moj. 20:5 a
Nie będziesz się im kłaniał i nie będziesz im służył,
Dokładniej w hebrajskim pisze ,,nie będziesz im czynił posług'' tym wizerunkom ..

Spójrzcie. Co to jest warte.

www.youtube.com

i coś dla miłośników Counter Strikea :P

www.youtube.com

Kris
13 lat temu

Dokładnie

Chrześcijanin nie klęka przed niczym chyba ze w modlitwie !

Kompromisów nie ma !

Np. wystawienie najświętszego sakramentu wpaja się ludziom iż tak w taber - puszce jest bóg - czysty debilizm i pogaństwo. !!!

W opłatku nie ma Jezusa,Jezus jest obecny wśród ludzi wierzących !!

Czy Jezus karmił uczniów kawałkiem ciała czy nauką?

Msza katolicka nie jest żadną pierdzielona ofiarą, bo ofiarą Jezusa była jedna i wystarczająca !!!!!

i bądź człowieku zdrowy w tym "katolandzie"...

Macjej przez duże Z
13 lat temu

@35 sensamanti Muwisz, że masz dwa na ścianie ...Ok.
co więc w tym złego żeby takie obrazy nie czczone nie koronowane i nie perfumowane były sobie na ścienach w kościele? Co w tym złego?
Jeżeli nie kłaniamy się im ale są dla nas pamiatka o zbawicielu, proroku czy jakimś świętym, którego podziwiamy, to co w tym złego? Są zato fanatyczni pastorzy i inni tacy "urzędnicy kościelni" co sie obużają "Nie! obrazy to szatan! Bóg zabronił!

Może tak bronie tych obrazów bo jestem plastykiem i widze jak np. dzieci pragną coś narysować. To też jest forma wyrazu wiary takiego młodego autora.

Kiedyś mój tata miał problem bo na zajęciech plastycznych dał dzieciom temat "święta" czy coś takiego a jeden chłopiec syn Jechowców mówił że on nawet przytrojonej choinki nie może narysować nie mówiąc już o jezusku w żłobie.

Ale granica oczywiście jest niema czegoś takiego jak święty obraz i sprzeciwiam się koronacjom, święceniu, kłanianiu się i tym innym.

Szymon
13 lat temu

Metoda historyczna protestancka.

www.youtube.com

Łukasz Kotowski
13 lat temu

38. Macjej przez duże Z
To że nie widzisz nic złego w tym nie oznacza że wszyscy mają tak samo widzieć.
Dziecko które przychodzi na zajęcia plastyczne z miejsca nie staje się Twoim dzieckiem żebyś miał je zaraz wychowywać z jedynie słusznymi poglądami.
...a jeden chłopiec syn Jechowców ...Jeżeli już to syn Świadków Jehowy
Jeżeli ktoś ze Świadków Jehowy nie udziela się na tej stronie nie znaczy że co chwilę trzeba po nich jechać .
Takie jest moje skromne zdanie.

Mariusz
13 lat temu

@ 40Łukasz
ja nie odniosłem wrazenia zeby Maciej jechał po tym chłopaku od swiadkow jechowych. Stwoerdził poprostu fakt.

Ale np takie dziecko ateistow mogło by narysowac siebie z rodzina w Egipcie albo siebie z tata na nartach w alpach, lub cus w tym stylu wiec nie widze tu ani problemu ani powodu do nasmiewania sie.

A co do kultu obrazów.... to przeciez najawiekszym kultemi tak jest obecnie obdazony telewizor z dobra kablowka ;) Albo filmiki na Ypu tobe na ekranie komputera :D:D Wyciagłem belke ?

Macjej przez duże Z
13 lat temu

Jak wyrzej.

O z tymi rodzicami w alpach to świetny pomysł!

No właśnie te wspułczesne obrazy to sie dopiero kultem cieszą.
W apokalipsie jest coś o ruchomym obrazie.A i słuszałem o takim proroku co przepowiedział, że każdy człowiek w XX i XXI wieku będzie miał w domu oko diabła.

Łukasz Kotowski
13 lat temu

...ja nie odniosłem wrazenia zeby Maciej jechał po tym chłopaku od swiadkow jechowych....-Ja również dlatego napisałem :...po NICH (w domyśle Świadkach)jechać...

Osobiście znam uprzejmiejsze określenia niż Twoje :Jechowcy

Pozdrawiam

Szymon
13 lat temu

Tym bardziej że jest to pogardliwe katolickie odniesienie do imienia Bożego .

Mariusz
13 lat temu

@ 43łukasz @ 44 SZymon ;)

Tym bardziej nie widze nic pogardliwego w słowie Jechowcy. :)
Ogolnie przy braku argumentow zaczyna sie obrzucanie nawzajem błotem i nauka "gramatyki" i "ortografi" :P

Starszych babci w mocherowych beretach z czestochowy tez tutaj nie ma..... bo nie zgłaszaja sprzeciwu do miana debili ;)
tylko pewnie czekaja przed telewizorem na nowy odcinek M jak MIłosc albo Klan czy co tam lubia ogladac.....

to jest jakas kpina a nie dyskusja ;)

Szałot
13 lat temu

proponuje cos zabawnego na rozluźnienie atmosfery- www.youtube.com

jachoo
13 lat temu

@46 Trzeba mieć zryty mózg by sluchać rapu, a juz w takim wydaniu to trzeba być kupą gówna by to słuchać i się tym jarać...

annabella
13 lat temu

Mowisz ze znakiem bedzie odbudowanie swiatyni, i slusznie mowisz, bo tak jest napisane. Napisane jest tez , ze upodobalo sie Bogu mieszkac w swiatyniach, jakimi sa ludzie. Czy nie jest tak, ze to wszystko przyjdzie, kiedy odbudowane zostana swiatynie Pana w ludziach ?

Szymon
13 lat temu

Annabella a gdzie to jest napisane?
Obj. 21:22
Lecz świątyni w nim nie widziałem; albowiem JHWH, Bóg, Wszechmogący jest jego świątynią, oraz Baranek.

Hebr. 9:11
Lecz Chrystus, który się zjawił jako arcykapłan dóbr przyszłych, wszedł przez większy i doskonalszy przybytek, nie ręką zbudowany, to jest nie z tego stworzonego świata pochodzący,

Hebr. 9:8-12
Przez to Duch Święty wskazuje wyraźnie, że droga do świątyni nie została jeszcze objawiona, dopóki stoi pierwszy przybytek;
. Ma to znaczenie obrazowe, odnoszące się do teraźniejszego czasu, kiedy to składane bywają dary i ofiary, które nie mogą doprowadzić do wewnętrznej doskonałości tego, kto pełni służbę Bożą;
Są to tylko przepisy zewnętrzne, dotyczące pokarmów i napojów, i różnych obmywań, nałożone do czasu zaprowadzenia nowego porządku.
Lecz Chrystus, który się zjawił jako arcykapłan dóbr przyszłych, wszedł przez większy i doskonalszy przybytek, nie ręką zbudowany, to jest nie z tego stworzonego świata pochodzący,
Wszedł raz na zawsze do świątyni nie z krwią kozłów i cielców, ale z własną krwią swoją, dokonawszy wiecznego odkupienia.

Chrześcijanie antychryst jest śród was od czasów napisania listów Jana a synowie zatracania ... ilu ich było w historii.

T111
13 lat temu

Muszę tu ZAINTERWENIOWAĆ - w sprawie tego całego chipa. Podaje link do filmu, który dobrze wg mnie porusza tę kwestię, tytuł filmu: "Znamię bestii - zwierzęcia [Mark Of The Beast]" link: www.youtube.com
I mój komentarz do tego filmu z przed 2 lat i 8 miesiecy (jamesYclassic):

"Wszystko się zgadza, Wikipedia:: "Kod kreskowy EAN-13 :: posiada 3 pary dłuższych kresek na lewym i prawym krańcu oraz pośrodku. Są one identyczne z kreskami symbolizującymi cyfrę 6, tyle że nie widnieje ona pod nimi. Te trzy kombinacje dłuższych kresek pozostają jednakowe we wszystkich kodach kreskowych i komputer odczytuje je jako liczbę 666."
RFID :: Wikipedia:: RFID (ang. Radio frequency identification) system kontroli przepływu towarów w oparciu o zdalny, poprzez fale radiowe, odczyt i zapis danych (np. identyfikatora GUID) z wykorzystaniem specjalnych układów elektronicznych przytwierdzonych do nadzorowanych przedmiotów. Niekiedy technologia RFID nazywana jest radiowym !!!kodem kreskowym!!!.
Wikipedia -- VeriChip to pierwszy zaaprobowany przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (Food and Drug Administration - FDA) biochip identyfikacyjny (!!!!!biochip RFID !!!!!) ......
Czyli w tych czipach będą twoje dane (z background-em 666 -> liczbą kontrolną 666.
!!!!!Proroctwo biblijne sprzed prawie 2000 lat niebawem zacznie się wypełniać !!!!"


Wypełnianie tego proroctwa zbiega się w czasie z innymi proroctwami, aż ciarki przechodzą po plecach. A w kwestii Świątyni to może nagle zmieni się klimat polityczny, jakieś nowe ustalone fakty i Świątynie wybudują raz, dwa ….

zbyszek
13 lat temu

jak to sam wymysliles to klaniam sie ja stosowalem porownywanie roznych pogladow w zetknieciu z biblia.Dobra pare ciekawostek- w bibli gdanskiej(opartej na tekstus receptus)nie jest napisane ze syn nie wie tylko ze ani aniolowie tylko ojciec chociaz to niby to samo a jednak....rzuce teze (choc nie moja ale sie z nia zgadzam tzn przekonuje mnie) ze pierwsze zwierze (nie drugie) to katolicyzm a drugie wywodzi sie z protestantyzmu najprawdopodobniej stanyzjednoczone.acha kwestia pewnie tlumaczenia lub rozumienia- antychryst nie zasiadzie w swiatyni tlko w KOSCIELE BOZYM ( za biblia gdanska) co wiele upraszcza bo co to kosciol to wiemy to narazie
POZDRAWIAM

Spinaker
13 lat temu

Mnie się wydaje, że ludzie którzy bardzo mocno wierzą w koniec świata, zaczynają sami go stwarzać, świadomie bądź nie. Nie musi to być widoczne od razu, ale zawsze tej ręki się komuś nie poda bo takie czasy, że musi być źle itd.

Apfelbaum
13 lat temu

Nie jestem zwolennikiem teorii chipów, ale pieniądze papierowe nie są liczbą przypisaną do danej osoby. Bardziej pasuje konto w banku i NIP.

Co jeszcze?