Kwadrans z Podkopem: Masoni, chińskie smoki i dynia

11 lat temu

Maraton trwa

Zostało odcinki do końca.
27min

Ciąg dalszy o symbolach. Będzie też o polskich masonach i o obrazkach dających powodzenie finansowe.

Dyskusja

Mariusz1
11 lat temu

WRESZCIE !!!!czekalem czekalem i sie doczekalem :)

VanQuatro
11 lat temu

Super, kolejny odcinek. Czekam na nie z niecierpliwością, podkop to wspaniała alternatywa dla odwyku.

kumal
11 lat temu

raczej uzupełnienie, alternatywa to co innego

Martin
11 lat temu

Tak według Biblii miał wyglądać kościół - każdy się specjalizuje w czym innym. I wszyscy sobie nawzajem pomagamy tym co mamy.

Michał W.
11 lat temu

Fajne, ale zrób coś z dźwiękiem, bo przy ustawionych na maksa wszystkich suwakach ledwo coś słychać. Momentami dźwięk jest mocniejszy więc może to tylko kwestia odległości buzi od mikrofonu.

Podkop
11 lat temu

Michał
Przepraszam za jakość. Nagranie tego odcinka, to była walka ze złośliwością rzeczy martwych. Obiecuję, że w następnym będzie lepiej ustawiony dźwięk.

Obserwator Thomas :)
11 lat temu

Jakby ktoś chciał, głośniejszą wersje odcinka podkopu to tutaj wrzucam wzmocniony plik audio :)
www.speedyshare.com

Michał
11 lat temu

[inny Michał niż wcześniej ;)] Jakość dźwięku faktycznie straszna, jakość merytoryczna - świetna. Ja nie pisałem, że bycie masonem czy deistą to coś złego - po prostu robienie z Ojców Założycieli na siłę "biblijnych chrześcijan" jest śmieszne (no ale to nie tutaj się z nich ich robi). Natomiast USA wcale nie uważały się za państwo chrześcijańskie, cokolwiek miałoby to znaczyć. Fragment Traktatu z Trypolisu podpisanego w 1797 przez prezydenta Johna Adamsa: "Jako że rząd Stanów Zjednoczonych Ameryki nie jest w żadnym sensie oparty na religii chrześcijańskiej; jako że nie ma żadnego rysu wrogości wobec praw, religii lub spokoju muzułmanów; i jako że rzeczone państwo nigdy nie wkroczyło w żadną wojnę lub akt wrogości przeciwko żadnemu narodowi mahometańskiemu, strony oznajmiają, że żaden pretekst wywodzący się z opinii religijnych, nigdy nie przerwie harmonii istniejącej między tymi dwoma krajami."

Podkop
11 lat temu

8. Michał
Założone - w sensie prawo, państwo - na etyce i moralności chrześcijańskiej. Tak rozumieli chrześcijaństwo deiści. O tym mówie w odcinku.
Religia - to inne pojęcie z którym wiążą się takie jak kult czy wiara, elemet nadprzyrodzony.
Ojcowie Założyciele byli deistami.
Powiem nieco przewrotnie - chrześcijańskimi deistami ;)

Hubert Ciekierap
11 lat temu

UUU predestynacja, poważna spawa, determinizm czy też wolna wola. W sumie jeśli Bóg jst wszechwiedzący i kieruje wszystkim zna przyszłość to znaczy że wolna wola jest tylko pozorem. Dla nas jest wolna wola z naszego punktu widzenia, ale niekoniecznie z punktu widzenia Boga. No ale jeśli jest tak że tak Bóg wie wszystko to znaczy że tylko część ludzi przeznacza do zbawienia, a reszte by nie przeznaczył. W zasadzie może tak zrobić, ale czy to jest sensowne, ten cały misterny plan zbawienia i takie tego typu rzeczy, sam nie wiem.

Michał
11 lat temu

Chrześcijańskimi w sensie kulturowym - owszem.

Mariusz1
11 lat temu

e tam ...Predystynacja....
taka mrowka ma wolna wole ale co moze ? ... przenosic rozne paproki do mrowiksa.
tak samo czlowiek , jak mrowka
tylko zakres mozliwosci zdziwbko szerszy....

Ella
11 lat temu

"W sumie jeśli Bóg jst wszechwiedzący i kieruje wszystkim zna przyszłość to znaczy że wolna wola jest tylko pozorem."
Gdzie jest tak napisane? Wyciągasz pochopnie wnioski. Jak nasi pożal się... naukowcy. To lanie wody na młyn tych wszystkich, którzy szukają byle pretekstu, aby zdyskredytować Boga. Kiedy ludzie zaczynali marzyć o wzbiciu się w powietrze byli też tacy, którzy ich wyśmiewali. Jak się okazuje, to z własnej głupoty się śmiali. Bóg dał niejednokrotnie dowody, że można mu zaufać. Jeżeli mówi, że mamy wolną wolę, to mamy i zachowujmy się tak, jak człowiek, który może samodzielnie decydować. Jak mówi, że wie o wszystkim i może na wszystko wpływać, to też Mu ufajmy i prośmy Go, jak jest nam potrzebny. Bo Bóg tak powiedział, a On jest godny zaufania.

Zielarek
11 lat temu

Super seria, czekam na kolejne odcinki ;D

Marcin
11 lat temu

Pozwolę sobie nie zgodzić z przedstawioną opinią na temat masonerii i zaprezentować inne spojrzenie.

www.youtube.com

www.youtube.com

Podkop
11 lat temu

15. Marcin
Szukanie źródeł masonerii w starożytności jest mocno spiskową teorią. Tajne, elitarne stowarzyszenia istniały zawsze. Masoneria to wynalazek epoki oświecenia.
Z Panem Krajskim różnimy się nie tyle spojrzeniem na masonerię co spojrzeniem na Boga, Jego panowanie nad stworzeniem.

Nie przeczę, że do masonerii należeli ludzie wpływowi, mający władzę.
Jednak ich władza była jedynie taka jak Piłata.
J19,10-11 "Rzekł więc do niego Piłat: Ze mną nie chcesz rozmawiać? Czy nie wiesz, że mam władzę wypuścić cię i mam władzę ukrzyżować cię?
Odpowiedział Jezus: Nie miałbyś żadnej władzy nade mną, gdyby ci to nie było dane z góry; dlatego większy grzech ma ten, który mnie tobie wydał."
Plus niewygony Rz 13.

Zgodnie z tymi słowami Ojcowie Założyciele w Stanach mieli władzę bo dostali ją od Boga.

Nikt nie pokrzyżuje Bogu jego planu względem stworzenia bo to On jedynie ma moc i władzę. W związku z tym nie ma potrzeby bać się masonów, illuminati, komunistów, terrorystów, chociaż stanowią, z naszej perspektywy realne zagrożenie dla naszego sposobu życia, jego jakości jak i trwania.
Nie stanie się nic bez woli Boga.
On zaś wie co robi i dlaczego.
Zaufanie Bogu to podstaw

Czarnobrody
11 lat temu

Skoro pani Beacie odwrócony trójkąt przypomina wzgórek łonowy to chciałbym być jej mężem.

Co jeszcze?