Muły Pana Boga

12 lat temu

Maraton trwa

Zostało odcinki do końca.
34min

Odcinek o byciu upartym jak muł. I przykłady z Biblii. I wnioski. I niestety kosiarka za oknem (czy panowie muszą od bladego świtu?!)

Dyskusja

Loony
12 lat temu

No ale Jakub niekoniecznie trzymał się mocno tego co się Bogu podoba - tzn. robił to co chciał, tak jaki miał plan, nie zważając przy tym na to czy komuś się stanie krzywda, gdy dąży do celu, albo czy to uczciwe, na przykład odkupywać pierworództwo. ;) Także do wniosków z odcinka bym dodała, że Bogu się podoba upartość w dążeniu do celu po prostu, a nie zawsze upartość w dążeniu do Jego celu.(a propos min. 24:04). Bo pomimo że czasem możemy jak Jakub- dążyć do celu nie zważając na okoliczności, ale tym samym pokazujemy Bogu, że tak samo wytrwali i uparci w dążeniu do celu będziemy będąc z Nim. :) A jak coś robimy źle, a zdecydujemy się być z Bogiem, to On prędzej czy później nas nakieruje na właściwą drogę. Tylko trzeba dać się prowadzić.
O, i gratulacje z okazji Drogi na Amazonie! :)
Upór popłaca, jak widać. Ale to trudne, jak powiedziałeś na początku. :)
Cheers!

Waldek
12 lat temu

Martin gdzie bródka ?!...
A co do odcinka, to z doświadczenia mogę powiedzieć, że to działa.
Tylko ,że ja mam tak jakoś dziwnie, bo dostaje o co proszę i to tak jakoś od razu... Tylko jednej prośby nie spełnił Bóg, ale powoli się spełnia... Wiec co do uporu jakiegoś Wielkiego to nie wiem... bo nigdy nie było potrzeby prosić dłużej niż kilka dni...
A panowie z kosiarkami to widocznie muszą od bladego... ale czy Lechowicz musi tak od bladego nagrywać...

Marcin J.
12 lat temu

Jest dokladnie tak, jak mowisz, Martin :)
Ja uparlem sie, ze chce dostac charyzmat uzdrawiania niecaly rok temu - bylo wiele modlitw, prosb i wszystkiego... Balem sie nakladac rece na chorych ludzi, bo balem sie ze nie wypali i sie tylko obnaze swoja mala wiara; ale przydazyla sie wspaniala ku temu okazja no i ciach! Moje nalozenie rak i mowienie do "skaly" w imieniu Jezusa poskutkowalo, Tata uzdrowil! Bog bardzo, bardzo, bardzo lubi, kiedy robisz krok w przepasc wierzac Jemu i temu, ze Cie z tego wybroni, nawet robiac z siebie czasami blazna w oczach innych.
Pozdrawiam serdecznie i dziekuje za Odwyk, za Ciebie i za tych wszystkich wspanialych ludzi! :))

Grabix
12 lat temu

Martin, co do twojej książki: jak się w google wpisze "droga wojewódzka 666", na pierwszym miejscu jest ten 666.nawalony.com, a z tego zupełnie nic nie wynika na pierwszy rzut oka. Zrób tam jakąś stronę powitalną z wielką okładkę od książki, krótkim opisem i linkiem, gdzie to można kupić - tak dla przypadkowo trafiających ludzi.

Martin
12 lat temu

Zrobię, zrobię, ale niech to parę dni odczeka.
Jeszcze wysłałem raz do moderacji, bo obniżyłem cenę drastycznie. Tam wszystko przez moderację przechodzi.
Jest szansa, że znowu wycofają wszystko i następne 20 razy będę wysyłał.
Ale teraz już przynajmniej wiem, że się da!

lubczasopisma
12 lat temu

"Nic na świecie nie zastąpi wytrwałości. Nie zastąpi jej talent – nie ma nic powszechniejszego niż ludzie utalentowani, którzy nie odnoszą sukcesów. Nie uczyni niczego sam geniusz – nie nagradzany geniusz to już prawie przysłowie. Nie uczyni niczego też samo wykształcenie – świat jest pełen ludzi wykształconych, o których zapomniano. Tylko wytrwałość i determinacja są wszechmocne. "

Calvin Coolidge

Karolina
12 lat temu

Niesamowicie trafiony odcinek. Dla mnie ,osobiście. No wiem,że pewnie większość tutaj ma takie "osobiste" przeświadczenie,he,he.
Upór to wytrwałość . Wytrwałość to wierność. Wierność Bogu to możliwość każdorazowego wyboru dobra. A to najlepszy rodzaj wolności. I a propos odcinka i książki na Amazonie to przypomniał mi się Andy ze "Skazanych na Shawshank" ;)

Martin
12 lat temu

No, mi też!
Ale nie dałem go jako przykład, bo stwierdziłem, że pewnie nie wszyscy widzieli.

Martin
12 lat temu

Komentarze się zepsuły? Pierwszy raz od miesięcy tak mało komentarzy.

Albo powiedziałem coś tak trafnego, że nie ma o czym dyskutować albo było wyjątkowo nudno...

Łukasz Kotowski
12 lat temu

…Albo powiedziałem coś tak trafnego, że nie ma o czym dyskutować albo było wyjątkowo nudno...
- Aż mnie zaciekawiłeś tym wpisem. Już ściągam odcinek i nie omieszkam coś napisać wieczorem-hehe.


Pozdrawiam / Łukasz / ryf

gerald1972
12 lat temu

Nie było nudno. Całkiem ciekawie i chyba trafnie.Choć mam nadzieję, że jednak nie trafnie:P Nie wiem jak innych, ale np. mnie zdołowałeś bo sobie uzmysłowiłem jaki jestem niekonsekwentny i mało wytrwały.Taki model. Zawsze tak było i już raczej tak będzie:) Do dupy uczucie, ale cóż zmieniać mi się nie chce:)

Ella
12 lat temu

Po prostu nie wierzę! Wytrwałość w myśleniu, to też wytrwałość.
Trzeba spojrzeć na siebie z miłością, a nie tylko przez kompleksy.
Generalnie u mnie totalny brak czasu. Dopiero we wtorek znajdę czas, aby pomyśleć nie tylko o sprawach przyziemnych.

Łukasz Kotowski
12 lat temu

Temat bycia upartym ciekawy i praktyczny, choć przykłady dla mnie nieco nieodpowiadające.
Jakub nie był pomysłodawcą ani wykonawcą większości „numeru” z wyłudzeniem błogosławieństwa a była Nią Jego matka Rebeka. Z mojej perspektywy raczej jest to minus w postawie Jakuba takie zachowanie, podporządkowanie się matce w bardzo wątpliwej sprawie. Następnie „wycyckanie” przez Labana też bym nie wiązał z upartością. Skoro już mowa o piersiach to dla mnie jeden z wniosków z tej historii jest taki, że miłość to coś więcej niż osławione piersi a raczej poświęcenie.
Za to Izrael na pustyni jak i potem był bardzo uparty, tyle, że swą upartość zawsze kierował w złym kierunku. Można powiedzieć, że Bogu chodziło o „mułowatość” Izraela w stosunku do Niego, ale mi bardziej pasuje słowo „świętość”.

Przypowieść Jezusa i fragment z listu Jakuba bardzo fajnie mówią o tym jacy mamy być w modlitwie i tutaj zgoda w stu procentach. Jakub mówi o mądrości a Jezus o sprawiedliwości (A Bóg, czyż nie weźmie w obronę swoich wybranych, którzy dniem i nocą wołają do Niego, i czy będzie zwlekał w ich sprawie?-Łukasza 18:7).
Moje wnioski z tematu odcinaka: bycie upartym w tym co jest zgodne z wolą Najwyższego.

Mariusz
12 lat temu

Rebeka namowiła go zeby udawał brata przed ojcem...
natomiast pierworodztwo kupił sam za zupe od brata.


dziwna w sumie historia.....
to troche tak jak by mogł kupic od prata to ze brat jest dziewica ;) i z automata sie z nia stał....
nie rozumie jak mozna kupic pierworodztwo.

Martin
12 lat temu

Nie wiem czy jutro będzie Odwyk.
Nie za dobrze się czuję...

Przemek
12 lat temu

Nie rób tego Martin :(

No chyba ze naprawdę nie możesz ale jednak wolałbym żeby był

joankaa
12 lat temu

To odpocznij sobie Martin. Wyzdrowiej i tak dalej. Udzielam ci urlopu. Tylko w następny wtorek bądź już na 100%. A nie masz tam kogoś kto mógłby jakiś odcinek gościnnie poprowadzić???
I jeszcze jedno - DOMAGAM się odcinka historycznego.

gerald1972
12 lat temu

Ty, Martin, jesteś muł czy nie?:) Jak już tyle ciągniesz ten wózek to się nie wymiguj okresem:P. Prawdopodobnie nawet na łożu śmierci Odwyk zrobisz więc nie pitol. Jak muł to muł, a nie cielę. Nie ma dużo komentarzy bo prawie wszyscy zgodni co do tego, że raczej masz rację w tej mułowatości

Grabix
12 lat temu

@Martin, i bardzo dobrze! Bo mnie chyba nie będzie :D
Ale jak cię znam, to przyjdziesz... tylko powiesz, że dziś będzie krótko... a potem będziesz gadał 2 godziny :P

xXx
12 lat temu

Odwyk i inne "protestantyzujące" nośniki nie różniące się niczym od amerykańskich kaznodziejów telewizyjnych interpretujących Biblię po swojemu (tych od tańczących do muzyki Elvisa w amerykańskich zborach zielonoświątkowych) nie ma absolutnie ZA GROSZ wiarygodności jeśli chodzi o Biblię, i nie chodzi tu nawet o rzekome "nieprawidłowości" czy "sprzeczności" pomiędzy Katechizmem Kościoła Katolickiego a Biblią, których to sprzeczności nie ma, tylko o samowolkę teologiczną, która prowadzi do właśnie takich śmieszności i szczytu infantylności wokół tego, co nazywa się "Sola Scriptura", czyli uparcie i na ślepo powtarzanego przez Protestantów, Adwentystów, Świadków Jehowy "Prawda jest tylko w Biblii", jakby w Katolicyzmie Biblia akurat nie była czytana w każdą niedzielę na Mszy Świętej.

Dlaczego nie ma za grosz wiarygodności? A wystarczy sobie obejrzeć odcinek o "ludobójstwach Boga" w starym testamencie (które powinny być dementowane przez Chrześcijan jako ataki antyklerykałów na religię Chrześcijańską, a nie wychwalane!), aby zobaczyć, że prowadzący (Martin) nie ma podstawowej wiedzy biblijnej i nawet nie wie, że Stary Testament to zbiór opowieści spisanych co prawda pod natchnieniem Ducha Świętego, ale gdzie różne wierzenia, w tym wierzenia Babilończyków, wpływały na kulturę wyznawców Jahwe, którzy pisali w ściśle określonych okolicznościach. Tak samo jak dzisiaj dzieci w szkołach uczy się o Świętach Bożego Narodzenia ze świętym mikołajem zamiast Jezusem i tak samo jak dzisiaj w Stanach Zjednoczonych zgodnie z duchem pierwszego Chrześcijaństwa obchodzi się Święto Zmarłych, na co wpłynęła pogańska maskarada i tak mamy Halloween, i tak samo jak do terminologii patriotycznej Mickiewicz dodał otoczkę Biblijną stąd też wyłonił termin "Polska Mesjaszem Narodów", co nie znaczy, że Polska jest biblijnym Mesjaszem bo nim nie jest ale nie umniejsza to cierpiętnictwa jakie ma być zawarte w tym co przekazał. Analogiczna sytuacja.

Opowieści innych nacji przedstawiały swoich Bogów jako niemiłosiernych i brutalnych w działaniu ale nie ma to nic wspólnego z Chrześcijaństwem które narodziło się dopiero po narodzinach Chrystusa. Z punktu widzenia całościowego spojrzenia na Pismo Święte jeżeli Bóg już karał to nie cudzymi rękami mordujących tylko karani poprzez swoje grzeszne postawy odcinali się od źródła życia jakim jest Bóg, z definicji wybierając śmierć, nawet Jezus, na którego zrzucono winę całej ludzkości podczas męki na krzyżu jako aktu kary powiedział "Panie czemuś mnie opuścił?".

A tu? Interpretowanie Pisma Świętego bez autorytetu Kościoła Katolickiego dochodzi nawet do tego, że Martin i jemu podobni dochodzą do wniosków, że Auschwitz Birkenau to był zamysł Boży. W Ameryce też pewien pastor "powołując się na Biblię" doszedł do wniosku, że palenie marihuany nie jest szkodliwe, bo nie ma nigdzie tego w Biblii. Przed ludźmi takimi ostrzega sama Biblia, na którą autor tej strony sie powołuje obalając tym samym sam siebie.

Przed "Protestantyzującymi" nośnikami Słowa Bożego (łącznie w "Odwykiem" i Strażnicą) należy ostrzec szczególnie osoby młode, które po natknięciu się na tę stronę, mogą ulec fałszywemu przekazowi treści w niej zawartych, przez swój niewykształcony jeszcze chłonny światopogląd.

Pozdrawiam, Alojzy.

Powała
12 lat temu

cześć Alojzy,
Duch Święty to fajny jest. Dał Babilończykom namieszać w swoim natchnieniu. Taki ekumeniczny.
Mam nadzieje, że posiedzisz trochę na Odwyku - tacy jak ty wprowadzają trochę ożywienia :-)

zbyszek
12 lat temu

Łukasz chyba trochę idealizujesz, dlatego że Bóg wie że prochem jesteśmy. Cieszy się z takiej wierności jaką wykazał np. Daniel i nas do niej gorąco zachęca (Hiob grzeszył i sam się do tego przyznaje, czytajcie dokładnie), Ale np. Dawid był mordecą ,cudzołożnikiem ale i tak był nazwany w mężem według bożego serca, a chociażby Samson: nie pijący nazyrejczyk pełen pychy i porządliwości do kobiet wymieniany wśród bohaterów wiary, Jakub czy też Jakow był oszustem i tyle, nawet jego imię w tłumaczeniu brzmi-oszyst itd itp. Wierność woli bożej wspaniała rzecz, ale jeżeli sprawiedliwość jest z zakonu (który jest święty i dobry) to Chrystus daremnie umarł! Tu chodzi o coś innego, myślę że o to:3:21 - Ale teraz niezależnie od zakonu objawiona została sprawiedliwość Boża, o której świadczą zakon i prorocy,

3:22 - I to sprawiedliwość Boża przez wiarę w Jezusa Chrystusa dla wszystkich wierzących. Nie ma bowiem różnicy,

3:23 - Gdyż wszyscy zgrzeszyli i brak im chwały Bożej,

3:24 - I są usprawiedliwieni darmo, z łaski jego, przez odkupienie w Chrystusie Jezusie.
Alojzy nie przeczytałeś biblii ani raz! Zakład o flaszkę? lub pół litra wody święconiej z jasnej góry? (alternatywnie) :-)

Marcin J.
12 lat temu

Alojzy, autorytet u nas ma Jezus, a nie Kk, sorry...

Martin
12 lat temu

Alojzy jest głupi.
Koniec.

Ella
12 lat temu

Alojzy, ty jakieś nielogiczne argumenty wytaczasz i bzdurną demagogię szerzysz. Tu się grupowo ludziom własnych poglądów nie narzuca, a prowokuje się do czytania Biblii i samodzielnego myślenia. Jeżeli w tym znajdujesz błąd, to wracaj skąd przybyłeś, bo słowo twoje jest obłudne i w niezgodzie ze słowem bożym. Bóg Wszechmogący nas wyposażył w myślący mózg, abyśmy Jego słuchali i szukali, a nie ciebie i twojej demagogii.


Martin, miodku troszkę weź, czosneczku też, my nie poczujemy, a może się uda i jutro dasz radę, czego ci życzę.

zbyszek
12 lat temu

Martin jak odpuścisz to nie daruję! słowo! :-)

Grabix
12 lat temu

@Alojzy, tak Biblia jest czytana co niedzielę... tylko słuchana nie jest...
Mam nadzieję, że kiedyś sobie porozmawiasz z Crzszamannem :P

@Ella, @zbyszek, toż go nie dręczcie, jak będzie chciał i mógł to zrobi. Nie potrzebnie na niego presję wywieracie

Do Martina (i nie tylko): nie wiem czy cię to zmobilizuje czy zdołuje: www.youtube.com ;)

zbyszek
12 lat temu

Grabix, niezły filmik :-)

Mariusz
12 lat temu

@ Alojzy tu nikt nie traktuje Martina za powaznie nawet on sam przyznaje sie do błedow i tego ze moze sie mylic.


przestan dzielic ludzi naprostestantow i katolikow.
Poprostu Kuchamy Boga i chcemy byc razem.

Jesli chcesz nas za to potepiac.... to jestesmy na to gotowi.

Kazimierz
12 lat temu

nie wymiękaj Mrtinowiczu Lechowiczu! miejmy nadzieję, że żałosny atak "wykopu" się nie powtórzy. moim zdaniem w takiej sytuacji nie ma co banować na masę, bo to ich napędza. lepiej wyłączyć/ukryć czata, sami się znudzą

Łukasz Kotowski
12 lat temu

Alojzy rozgryzł spisek „…Protestantów, Adwentystów, Świadków Jehowy…”. Tak, więc wyrzucamy biblię, wyłączamy myślenie i idziemy w najbliższą niedzielę do kościoła.

A tak na poważnie to zwrócił On uwagę na coś ważnego. Tzn., jaki jest stosunek chrześcijan do Słowa Bożego.
"…nie ma podstawowej wiedzy biblijnej i nawet nie wie, że Stary Testament to zbiór opowieści spisanych co prawda pod natchnieniem Ducha Świętego, ale gdzie różne wierzenia, w tym wierzenia Babilończyków, wpływały na kulturę wyznawców Jahwe, którzy pisali w ściśle określonych okolicznościach…". - Może tego nie wie, dlatego iż jest to nieprawda.
Biblia to nie zbiór historyjek, opowieści, mitologii. Pismo zawiera fakty, choć często trudno wytłumaczalne, co nie upoważnia do traktowania jego, jako zbiór moralizatorskich przypowieści. Faktem jest stworzenie świata w 6 dni, potop, Izrael, Jonasz we wnętrzu ryby, wyprowadzenie z Egiptu, narodziny Jezusa, Jego nauczanie, śmierć i zmartwychwstanie, ponowny powrót, Nowa Ziemia i Nowe Niebo itp. itd.

Chrześcijanie wierzą Bogu i temu, co powiedział a nie wybierają to, co im się podoba.

Zbyszek, owocem zbawienia jest właśnie naśladowanie idealnego Jezusa.

Pozdrawiam

Mariusz
12 lat temu

heh
własnie boli mnie to ze dla wiekszosci katolikow jakich znam biblia to zbiór mitow.... tzn nawet nie chodzi o to ze to katolicy tylko ze to moi przyjaciele rodzina i znajomi. .... ogolnie mamy problem bo dobrzy ludzie nie maja oparcia w Jezusie bo podswiadomie go odrzucaja. I to niestety nie dlatego ze nie chca tylko dlatego ze im wpaja sie ze to wszystko to bajki mity i predzej uwierza w horoskopy niz w biblie :((( Niestety wsrod katolikow duzo młodziezy nie chodzi do koscioła dlatego bo chce tylko dlatego ze sa zmuszani. Bog staje sie przykrym obowiazkiem czyms co sie odbebnia. To całe chrzczenie dzieci noworodkow i propaganda na religi w szkołach niestety ale przynosza troche zły skutek.... mimo tego ze intencje sa pewnie dobre.... to efekt jest odwrotny od zamierzonego.


i tu pytanie czy skoro tak jest to czy ci cali biskupi sodejmujac te decycje słysza naprawde głos jezusa i ducha swietego. skoro takie sa efekty. Na to Pytanie pewnie nie da sie odpowiedziec :( ale pewnie wielu z was se je tez zadaje.

Hal Bregg
12 lat temu

Mnie najbardziej bawi to, że ostra krytyka wyszła od kolesia, który należy do KK. Ja np. czytałem w Biblii, że nie powinno się robić sobie figurek i oddawać im czci. A KK, żeby było wygodniej, wywalił drugie przykazanie, bo czasem jakiemuś barankowi mogłoby przyjść do głowy pytanie: ,,dlaczego my się kłaniamy przed figurkami, skoro nie wolno?"
I to ma być dla mnie autorytet i wyrocznia?
To ja już wolę czytać Biblię i myśleć samodzielnie, bo na to mam mózg i wolną wolę, żeby szukać Boga na własną rękę, a nie być niewolnikiem opinii ludzi, którzy bez przerwy grzeszą pychą, bo myślą, że są mądrzejsi niż sam Bóg i mają prawo się w jego imieniu wypowiadać.

iGi
12 lat temu

@Alojzy
NIE DA SIĘ STŁUMIĆ GŁOSU CZŁOWIEKA KTÓRY BAZUJĄC NA BIBLII WYKRYŁ NIEPRAWOŚĆ I KŁAMSTWA TYPU DOGMATY O MARI ITP.
a jeśli naprawdę szukasz boga to go słuchaj z jak do ciebie mówi z BIBLII a nie słuchaj księdza którego wytresowano by szerzył kłamstwa....
oczywiście nie wszystko co KK propaguje jest złe ale nie które rzeczy są błędami logiki. np. Onana zabił bóg bo nie chciał mieć dzieci z żoną brata nie jak twierdzi KK za walenie konia (za przeproszeniem), dalej o Marii jest BARDZO mało w Biblii a KK rozdmuchuje jej kult do rozmiarów większych od samego Boga...
Dlatego zalecam ci byś był mulem pana boga a nie mulem KK.
Pozdrawiam Wiecznie Szukający Prawdy iGi

Grabix
12 lat temu

A jak podobał się wam ostatni filmik, to ktoś tu wspominał o chrzczeniu niemowląt.
Proszę bardzo: Chrzczenie niemowląt - wersja protestancka:
www.youtube.com
(jest na samym końcu, ale trzeba obejrzeć więcej żeby zrozumieć o co mi chodzi)

{SPOILER} ech... po co tam był ten tłumacz, po włosku mogli mu dyktować, Bóg zna włoski, to w czym problem?

xXx
12 lat temu

Kościół nie wyrzucił drugiego przykazania. Przykazanie pierwsze "Nie będziesz miał Bogów cudzych przede mną" odnosi się do wszystkiego, do figur też. Katolicy NIE MODLĄ się do figur, jedynie inspirują się obrazem świętości patrząc z wiarą na figurę Chrystusa wzniesionego na krzyżu, tak samo jak Żydzi spoglądali z wiarą na węża miedzianego wzniesionego na pustyni, którego wznieść im kazał Bóg, sam nie zrobił by niczego sprzecznego? Jakub, Boży wybraniec i protoplasta Izraela, kamień nazwał "domem Boga" (Rdz 28:22). Na Arce były figury cherubów umieszczone na rozkaz Boga (Wj 25:18 ), a w świątyni płaskorzeźby (1Krl 7:31), którym Żydzi oddawali cześć (Ps 5:8 ). Jozue oddał pokłon Arce będąc w tej pozycji do wieczora i nie przeszkadzały mu w tym figury cherubów (Joz 7:6). Bóg nakazał Izraelitom uczynić węża miedzianego i z wiarą na niego spoglądać (Lb 21,4b-9), który, jako starotestamentowa figura Mesjasza (Biblijny odpowiednik), oznaczał zbawienie - dziś katolicy robią to samo: można spoglądać z wiarą na figury i obrazy przedstawiające wizerunek znajdujący się na nich i bez wątpienia jest to wola Boża jeżeli to ułatwia wiernym zanoszenie do niego próśb, ale nikt ich nie czci jak poganie. To przykazanie zabrania praktyk pogańskich. Chyba nie znacie się jednak za bardzo na religii katolickiej, ich prawach i zwyczajach?

Wiecie jak Biblia definiuje bałwochwalstwo? Jako praktyki Protestantyzmu (1 Kor, 7-8): "Nie bądźcie też bałwochwalcami jak niektórzy z nich, według tego co jest napisane: Zasiadł lub, by jeść i pić, i powstawali, by się oddać rozkoszom", tymczasem to amerykańscy pastorzy zielonoświątkowi zarabiają miliony i latają prywatnymi odrzutowcami, podczas gdy w Polsce - kraju chyba najbardziej ortodoksyjnym jeśli chodzi o katolicyzm w Europie, Radio Maryja ma roczne dochody równające się miesięcznym dochodom TVNu, GW, TVP. Biblia ustawia nie tylko bałwochwalstwo (praktyki protestanckie) obok pijaństwa, rozpusty, nierządu, czarów i magii, ale też ROZŁAM przedstawiany przez samego Chrystusa jako grzech śmiertelny. W samych Stanach Zjednoczonych jest kilkadziesiąt tysięcy wspólnot protestanckich bez fundamentu podtrzymującego JEDNOŚĆ, co jest przeciwieństwem Kościoła zgodnego z Bożym zamysłem jak jasno podkreśla Biblia (modlitwa w Ogrójcu wskazuje, że rozłam/rozwód w Kościele jest buntem przeciwko Bożej naturze - "Ojcze spraw aby byli jedno tak jak ja i Ty jesteśmy jedno aby świat uwierzył, że Ty mnie posłałeś").

Kościół Katolicki został stworzony przez samego Jezusa, który dał prymat św. Piotrowi, Pierwszemu biskupowi Rzymu i nakazał mu kontynuować Dzieło, tak jak robi to dziś Kościół Katolicki!

Mariusz
12 lat temu

@Hal Bregg
apropo figur to Alojzy pewnie czyma sie Katechizmu.
tzw nowa ekonomia czegos tam.... kiedys czytalem ;)

tak czy siak krew mnie zalewa jak tesiowa mi nakleiła figurke jakiegos goscia z dzieciatkiem zeby szczegł smochod przed wypadkiem. nie chodzi nawet o to ze szpeci to wnetrze....dla mnie to jakby wiara w magiczny talizman :/

jeszce bardziej boli chandel ciałami i duszami ludzkimi ;) w KK to sie nazywa odpusty i relikwie....

Jestem katolikiem dalej ale widze ze jak koscioł sie nie nawroci to marny jego los.......

@xGxHxBx
Koscioł został stworzony przez Samego Jezusa, ale
"zdmuchnieon swiecznik swoj z jego mniejsca jak sie nei nawroci".
I kazdy koscioł powinien mniec to na uwadze ze moze sie to własnie do niego odnosic, jesli traktuje słowo Jezusa Powanie.

KK uwaza ze jest idealny, ale biblia mowi ze nie ma idealnech kosciołów... bardzo zle ze tego nie chce dostrzec.

Ella
12 lat temu

Bardzo lubię jak ktoś w rozmowie posługuje się argumentami, ale nie lubię, jak się uparcie na czarne mówi białe. Jeżeli mamy dyskutować i brać kogoś na poważnie, to proszę się do tego stosować.
xGxHxBx, porównaj sobie 10 przykazań z Biblii i 10 z KK i nie mów, że to jest to samo, bo nie jest.
I jeszcze jedno, Bóg nam dał wolną wolę, a ludzie tacy jak ty, prawie cały KK używają w stosunku do pozostałych przemocy, aby zmusić ich do podzielenia swoich poglądów. Nie chodzi mi w tej chwili o przykłady z historii. Mnie chodzi o terror domowy, tu możesz zapytać Crzszmana o jego doświadczenia z ostatnich dni, o postawy księży i duchowieństwa, o znęcanie się psychiczne i nietolerancje. Gdyby jeszcze za tym kryła się prawdziwa wiara, ale to tylko religia i wspólnota działająca według zasady: kto nie jest z nami, ten jest przeciwko nam.

Obserwator Thomas :)
12 lat temu

xGxHxBx Sprawa wygląda bardzo prosto Prawo Boże jest niezmienne człowiek nie może go zmieniać jak mu pasi tylko Bóg Jedyny może i jeśli ktoś już się trzyma 10 Przykazań to niech się trzyma ich prawidłowej wersji a nie jakiejś kombinacji.
Chyba masz problem z oczami jeśli stwierdzasz, że nie ma kultu bałwochwalczego pewnie, że się modlą do figur pewnie, że czczą obrazy i figury, a gadką "to tylko pomoce wizualne" jest marnym wykrętem, polecam Kodeks prawa kanonicznego Księga IV->Część II ->Tytuł IV (Kan. 1188-> google).
Co do argumentów z arką i wężem to nie ma tutaj żadnego argumentu z prostej przyczyny nad wiekiem Arki przebywała fizyczna obecność Boga wiec nikt się tam nie kłaniał przed jakąkolwiek rzeczą a bezpośrednio przed obliczem Bożym. Co do węża, czy Bóg każe klękać, czcić, modlić się, wielbić, całować? (wszystko to co katolik lubi najbardziej) Nie! tam jest tylko mowa o spojrzeniu na węża i tyle nic więcej. Ale Izraelici oczywiście się sprzeciwili Bogu i zrobili sobie z tego węża bożka i nazwali go Nechusztan I WTEDY ZACZĘLI PRZED NIM SIĘ KŁANIAĆ i CZCIĆ a co się z nim stało? o tym już mówi 2Królewska 18:4.
I rozczaruje cię ale Jezus nie założył KK poszukaj dobrze :)

Co jeszcze?