Nadzieję trzeba zabić

4 lata temu

Maraton trwa

Zostało odcinki do końca.
45min

Nadzieja to część niezbędnika chrześcijanina, na który wg Biblii składają się: wiara, nadzieja i miłość. To narzędzie, które umożliwia robienie rzeczy niemożliwych. Dzięki nadziei można znieść rzeczy nie do zniesienia i udźwignąć coś co przekracza siły. Nadzieja to jednocześnie największy narkotyk. Dlatego nadzieję to ty szanuj!

W tym odcinku, ostatnim w roku 2019, rzucam nieśmiało propozycję: a może by tak potraktować Boże Narodzenie jako Święta Nadziei? Czy od tego nabrałyby więcej sensu i pozbyły się sporo zakłamania?

Na końcu odcinka pooglądać możecie jak wyglądają szopki na południu Hiszpanii. To zdecydowanie największa szopka jaką w życiu widziałem, możliwe, że ty też. Więc jak wolisz słuchasz odcinka zamiast oglądać (ma to sens, bo aż tak piękny to ja nie jestem) to znajdź wersję video i przewiń sobie na sam koniec.

Dyskusja

ŁukaszSZ
4 lata temu

Zazdroszczę backgroundu dźwiękowego.

Leszek Lecky Rostkovsky
4 lata temu

Pozdrowienia z "dupy ciemnej". haha.. Dzieki Martin.

KarolinaH.
4 lata temu

Hmm. Trudny temat. Może być nawet trudniejszy niż ta mądra miłość z poprzedniego odcinka. Mówi się, że nadzieja umiera ostatnia, teraz sobie wyobrażam, ile fajnych spraw musi zginąć przed nią. Albo właśnie przez nią. Czyli lepiej, żeby pierwsza zginęła, zamiast - umierając ostatnia - pociągnąć za sobą więcej ofiar?
Jal się ostatnio zastanawiałam, to wydawało mi się, że główny problem z nadzieją jest mylenie jej z wiarą. Bo wiara ma być pewnością, zagwarantowaną przez "Suwerena", he he. Kiedy nadzieja, nawet w powiązaniu z miłością, nie ma szans spotkać się z wiarą, to chyba faktycznie sytuacja jest do odstrzału.
A to może być trudna konieczność.

Heretic
4 lata temu

....``ludzie licza na jakis piorun z NIeba`` .... i oczywiscie z durniami bo nikt im w niczym nie pomoze rzecz jasna. mardosc ludowa nazywa to rowniez np tak ; ` ` na co czekasz na cud boski ?` ` `na co czekasz na Zmilowanie ? ` , `cudow nie ma ...` . Ciekawe jak ludzie ktorzy zyja praktycznie doszli do tego samego wniosku , i Martin tez , ---- chocbys modlil sie do ustanej smierci , chocbys blagal o cud i zmilowanie , chcobys oparl sie na wierze , nadziei i milosci - to dostaniesz kopa w dupe a odpowie ci zimne wieczne milczenie ktore z obojetnoscia bedzie patrzyc na twoje cierpienie i updek w proch i pyl.

Martin
4 lata temu

Mi się wydaje, że ja jednak doszedłem do ciut innego wniosku, ale jak mówiłem odcinek trudny. Więc każdy niech sobie na własny rachunek znajdzie wnioski, morał i ciąg dalszy.

tomek
4 lata temu

ja mam nadzieję,że kiedyś będę mieć fajnych znajomych czy moja nadzieja jest sensowna sam się zastanawiam

Co jeszcze?