Odcinek bezkompromisowy

13 lat temu

Maraton trwa

Zostało odcinki do końca.
50min

Jak bardzo można pójść na kompromis w życiu z Bogiem? Co da się z czym pogodzić a co się pogodzić nie da? O tym, i o owym, i o książce "I dared to call Him Father", i o innych dygresjach w pierwszym video-odcinku wyplutym przez nowy procesor.

Dyskusja

Szymon
13 lat temu

No to ja dziś pierwszy . Co dopiero Jeszua miał powiedzieć skoro żył i był otoczony przez tradycje Żydów talmudycznych i dwóch dominujących tradycjach (protestantyzmie i katolicyzmie) :D ? Niektórzy wiedzieli że Bóg czasem w biblii się tak określał Ojcem jak powiedział do Salomona ale w aramejskim to jest ABBA= Tatuś :D

To ich irytowało .

Beata
13 lat temu

Książka była wydana w 2007 po polsku pod tytułem "Ośmieliłam się nazwać go Ojcem".
Książka naprawdę godna polecenia.

Szymon
13 lat temu

Ale będzie Martin Tobie teraz CS posuwać :]

Kris
13 lat temu

Odcinek w cyke ; )

Cała kwintesencja istoty chrześcijaństwa.

Piwo grzane, z imbirem i goździkami się należy ;)

Wojtek
13 lat temu

Ale numer, jestem właśnie na "chrzcie w wannie" , a od dwóch dni kombinuje jak się ochrzcić porządnie zimą, już chciałem do Ciebie Martin pisać w tej sprawie a tu masz Ci los.. coś w tym jest. Sam może tego wolałbym nie robić, stąd pytanie ? Może ma ktoś wolną wannę w okolicach Poznania ?

Szymon
13 lat temu

Ja też ochrzciłem się w wanie wraz z żoną i co w tym takiego dziwnego ? Nie w trynitarnej formule ale w imię Jezusa bo żaden zielonoświątkowiec by się tego nie podjął. Tak de facto to był mój jakby trzeci chrzest licząc z katolickim) Ciekawe czy ta kobieta była zielonoświątkowcem :D Wątpię... musiała by przejść kurs.

Gotujący bigos
13 lat temu

Martin, dobrze powiedziany odcinek, dziękuję. To co nam się wydaje cenne (ale jeśli nie ma w tym Boga) jest to niczym - rzeczami, ideami które się zepsują, zardzewieją. Trzeba wszystko puścić, zostawić - bo to wszystko marność, marność nad marnościami. Chcąc iść z Bogiem, z Jezusem - inaczej się nie da.

jachoo
13 lat temu

Pełnia jest a tu chmurzyska przysłaniają niebo...

Mateusz
13 lat temu

Martin, odnośnie tego pogrzebu i wesela: Koh 7, 1-4

"Lepsze jest dobre imię niż wonne olejki, a dzień śmierci niż dzień urodzenia. Lepiej jest iść do domu żałoby, niż iść do domu wesela, bo w tamtym jest koniec każdego człowieka, i człowiek żyjący bierze to sobie do serca. Lepszy jest smutek niż śmiech, bo przy smutnym obliczu serce jest dobre. Serce mędrców jest w domu żałoby, a serce głupców w domu wesela."

Czyli nie tak, że nie ma nic o tym w Biblii :-)

Martin
13 lat temu

Heh, zastanawiałem się czy ktoś bystry zacytuje ten fragment - brawo! Powinienem nagrody przyznawać za znajomość Biblii i trafne cytowanie.

Słusznie więc mówisz i dobry fragment - ale ja trochę o czym innym mówiłem. Ten fragment mówi o różnicy między mądrym rozważaniem przyczyn i skutków, a beztroską bezmyślnością - ja mówiłem o różnicy między cieszeniem się z tego co Bóg dał albo dołowaniem tym, czego nie dał. W tej samej księdze jest zresztą mowa dokładnie o tym: że najlepsze co człowiek może zrobić to jeść, pić i cieszyć się tym co Bóg dał.

Ale fakt, że z innego punktu widzenia patrząc (tak jak Kohelet) można dojść do przeciwnego wniosku, niż mój. Ciekawe, nie? :-)

Adam
13 lat temu

Martin dobrze gadasz. Dawaj nagrody za trafne komentarze.

Szymon
13 lat temu

Ta ? A co z,, darmo przyjęliście darmo dawajcie? '' ;] Poza tym chyba Martin nie masz na plecach sponsor napisane ? :D
Mnie tam wystarczy jak Martin zacytuje coś na głównej :]

No chyba że płyty będziesz rozdał albo choć mp3 podeślesz w dobrej jakości na maila z twoim ,,utworami'' ? :D

Piotr
13 lat temu

@ plk, Martin

Słowa z tej samej księgi:

Bo gdzie jest wiele mądrości, tam jest wiele zmartwienia; a kto pomnaża poznanie, ten pomnaża cierpienie. (Kazn 1:18 bw) - idealny opis dzieci duchowych Solomona.

w porównaniu ze słowami Pawła:

Nie posłał mnie bowiem Chrystus, abym chrzcił, lecz abym zwiastował dobrą nowinę, i to nie w mądrości mowy, aby krzyż Chrystusowy nie utracił mocy.
Albowiem mowa o krzyżu jest głupstwem dla tych, którzy giną, natomiast dla nas, którzy dostępujemy zbawienia, jest mocą Bożą.
Napisano bowiem: Wniwecz obrócę mądrość mądrych, a roztropność roztropnych odrzucę.
Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata?
Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie.
(1 Kor 1:17-21 bw)

Według mnie chodzi o pokazanie kontrastu tego świata względem rzeczy wiecznych, a nie przepis na życie. Bo co by nie mówić, ten świat został stworzony przez Boga, który Solomonowi tą mądrość dał - a wszystko co zostało stworzone było dobre, a nawet bardzo dobre.

ps plk. nie za bardzo wiem dlaczego obdarzasz autora imieniem Kohelet. Przecież jest wyraźnie napisane:

Słowa Kaznodziei, syna Dawida, króla w Jeruzalemie (1:1), Ja, Kaznodzieja, byłem królem nad Izraelem w Jeruzalemie.(1:12)

Do samego odcinka. Według mnie rzeczą bezwarukowo konieczną byłoby dodanie słów:

Wiara tedy jest ze słuchania, a słuchanie przez Słowo Chrystusowe. (Rzym 10:17 bw) - krótkie i mocne.

Szymon
13 lat temu

No fajnie przez Słowo Mesjasza jest wiara. No ja i wierze nadal że On jest Synem bożym i że nie jest to nauka Syna tylko tego ABBA który go tutaj sprowadził na ziemie .

A ponieważ mówił o Bugu naszym i swoim jako ABBA nie może być on Bogiem bo inaczej my tez nie bylibyśmy synami przez Ducha.

I nie ma prawdy w tym Martin że jesteśmy,, bogiem'' bo poddaliśmy się pod jego Moc i Ducha Jego?

Ale zapewne jesteśmy Elohim bo tak On rzekł .

Dz.Ap. 14:15
I wołając: Ludzie, co robicie? I my jesteśmy tylko ludźmi, takimi jak i wy, zwiastujemy wam dobrą nowinę, abyście się odwrócili od tych marnych rzeczy do Boga żywego, który stworzył niebo i ziemię, i morze, i wszystko, co w nich jest.

Szymon
13 lat temu

Niech to , nie nie mam na myśli rzeki tylko BOGA :]

Piotr
13 lat temu

@ Szymon

Pomyśl jak niby Jezus miałby szukać relacji z samym sobą.
A faryzeuszy i saduceuszy irytowało to, że jego wykład pism był całkowicie inny. W żadnej z czterech ewangelii nikt mu nie zarzuca, że nazywa Ojca Ojcem.

Za to jest zarzut z ewangelii Jana:

"Odpowiedzieli mu Żydzi: My mamy zakon, a według zakonu winien umrzeć, bo się czynił Synem Bożym". (Jan. 19:7 bw) - więc jeśli przyjrzeć się samemu prawu Mojżeszowemu i temu, co zasługiwało według tego prawa na karę śmierci, to są tylko trzy obwarowane taką sankcją: gwałciciel, świadomy morderca i nawoływacz do pójścia za innymi bogami.

Wnioskując wprost wygląda na to, że arcykapłani mieli świadomość, że tytuł Syn Boży jest równoznaczne z tytułem boskim.
Bo gdyby powiedzieli mniej więcej tak: "on siebie nazywa mesjaszem" - to nie mogli by żądać wyroku śmierci, tym bardziej, że Jezus nie głosił Boga innego niż Mojżesz i prorocy.

Piotr
13 lat temu

@ Szymon

Ile razy trzeba powtarzać, że słowo Elohim nie jest powiązane ze słowem "są', tylko z "jest", to po pierwsze.

A po drugie ludzie nie są i nie staną się bogiem tylko uczestnikami natury bożej - chyba jest różnica. Zgodnie ze słowami:

Łaska i pokój niech się wam rozmnożą przez poznanie Boga i Pana naszego, Jezusa Chrystusa. Boska jego moc obdarowała nas wszystkim, co jest potrzebne do życia i pobożności, przez poznanie tego, który nas powołał przez własną chwałę i cnotę, przez które darowane nam zostały drogie i największe obietnice, abyście przez nie stali się uczestnikami boskiej natury, uniknąwszy skażenia, jakie na tym świecie pociąga za sobą pożądliwość. (2 Piotr. 1:2-4 bw)

Kris
13 lat temu

a ciut na wesoło , mój czarny humor :

Na czym polega katolicyzm: (niedzielny spęd)

1. Szatan może i jest ale jesteśmy katolikami i zawsze jak cos można się wyspowiadać, wszyscy tak robią.
2. W kościele jest nudno ale raz w tygodniu można pójść, może kogoś spotkam, pośmieje się z mocherów, i ksiądz ślubu nie da jak mnie nie ujrzy czasem.
3. Za daleko stoję, nic nie słyszę o czym oni tam śpiewają o Świętych w czyśćcu spoko, dobra wszyscy klękają, ups bym zapomniał.
4. Piękny ten kościół w niebie musi być super.
5. Dam na składkę a nuż będę lepszy.
6. Jacie jaki ładny ten ksiądz, jak anioł, jak pięknie mówi, - z tą kucharką to plotki, a niech sobie ma jak coś bo ładnie mówi.
7. Nie byłem u spowiedzi, bania nie chapnę jezuska, no to po co tu przyszedłem inni będą święci a ja nie. W sumie tylko mochery go chapią, pewnie dlatego ze szykują się w „podróż kosmiczną”
8. Uwaga! idzie święty obraz z procesją klękamy i patrzymy na buty, uwaga księdzu kropi wodą, kurde żeby mi nowiutka kurtka nie spaliła się bo na filmach tak było czasem ( hehehe)
9. W sumie ten Jezus głupio nie gada w tej Bibli ale nie chciałbym być tacy jak ci „nieprawdziwi” ludzie obok mnie.
10. Dochodzimy do wniosku - to wszystko jest nienormalne ale tak trzeba, jak tu do kościoła nie pójść w niedziele powiedzą że jestem satanistą i obiadu nie dostane.
11. Dlaczego w Biblii zakazuje się czcić obrazy i rzeźby, już wiem nasza tradycja jest lepsza.
12. Dlaczego Jezus mówi żeby nauczać tylko Słowa Bożego i modlić do niewidzialnego Boga?
13. Pomodlę się o pieniądze i ładny samochód.
14. A nie ma co się zastanawiać, Papież lepiej wie jak Biblie tłumaczyć.
15. Dochodzimy do wniosku że trzeba udawać religijnego bo to jest dobre i tak wszyscy robią.
16.Po co czytać Biblię - Jehowici czytają i są sektą.

Mateusz
13 lat temu

@Martin: wiedziałem, że jakoś z tego wybrniesz :) Problem z tą księgą jest taki, że nie do końca wiemy w którym miejscu autor pokazuje swoje ostateczne, najlepsze wnioski. Jeśli na końcu, to faktycznie lepiej się w życiu cieszyć.

@Piotr: użyłem słowa "Kohelet", bo tak ta księga nazywa się zarówno po hebrajsku jak i w najpopularniejszym polskim przekładzie.

Szymon
13 lat temu

Piotr ja nawiązałem do wypowiedzi Martina nie do bibli :/
A co to twojego zdania

Piotr weź rusz głową weź hebrajki tekst i czytaj że jest to ważne jakiego boga(Elohim) mieli na myśli Żydzi co go nie pojęli a jakich bogów miał Jeszua na myśli .
Ps. 82:6
Rzekłem: Wyście bogami I wy wszyscy jesteście synami Najwyższego,

To nie jest mój tekst tylko ten na który powołał się Jeszua mówiąc że nie jest to bluźnierstwo czynić się synem bożym.

Oni twierdzili że nie jest on synem bożym ani mesjaszem inie jest królem .
To było główe oskarżenie czego więc nie powiedzieli czynił się
BOGIEM? Bluźnierstwo 100%
Jasne że nie było w zakonie kary śmierci dla człowieka który się czynił synem Boga o czym ty piszesz? Uważasz że faryzeusze mówili prawdę namiestnikowi on się przecież nie znał na tych subtelnościach El , Elim , Elahi , Elohim czy JHWH Elohim dla ciebie to jedno to samo ale nie dla mnie nie dla Żydów nie też dla Jeszua.

A teraz chcecie mnie zabić człowieka który mówi wam prawdę Abraham tak nie czynił.

Przecież tam wcale nie pisze że jest BOGIEM zaprzeczył temu a ty tego nie widzisz? Kontekst wersetu po hebrajski się liczy nie w greckim koine. I z tego masz czerpać a nie tendencyjnie tłumaczonych biblii katolickich i protestanckich .
Na szczęście nie wszystkich.
Łuk. 22:70-71
. Tedy rzekli wszyscy: Czyż więc Ty jesteś Synem Bożym? A On rzekł do nich: Wy powiadacie, że jestem.
Oni zaś rzekli: Na cóż jeszcze potrzebujemy świadectwa? Sami przecież słyszeliśmy z jego ust.
Jan. 1:49
Odpowiedział mu Natanael: Mistrzu! Ty jesteś Synem Bożym, Ty jesteś królem Izraela.
Jan. 10:36
. Do mnie, którego Ojciec poświęcił i posłał na świat, wy mówicie: Bluźnisz, dlatego, że powiedziałem: Jestem Synem Bożym?
Jan. 19:7
Odpowiedzieli mu Żydzi: My mamy zakon, a według zakonu winien umrzeć, bo się czynił Synem Bożym.
(oczywiste kłamstwo nie było takiej kary)
Hebr. 1:5
. Do którego bowiem z aniołów powiedział kiedykolwiek: Tyś jest Synem moim, Jam cię dziś zrodził? I znowu: Ja mu będę ojcem, a on będzie mi synem?
2 Sam. 7:14
Ja będę mu ojcem, a on będzie mi synem; gdy zgrzeszy, ukarzę go rózgą ludzką i ciosami synów ludzkich,
1 Kron. 17:13
Ja będę mu ojcem, a on będzie mi synem, nie odejmę mu łaski mojej, jak odjąłem ją temu, który był przed tobą.
1 Kron. 22:10
On zbuduje świątynię dla imienia mojego, on też będzie mi synem, a Ja będę mu ojcem, i utwierdzę tron jego królestwa nad Izraelem na wieki.

Gdzie tutaj bluźnierstwo? To był fałszywe oskarżenie.

Jerzy
13 lat temu

@5. Wojtek
Ja się chrzciłem w cieplutkiej bo zimno było i dziewczę by się przeziębiło a Duch Św zadziałał też w ciepłej. Biblia nie określa temperatury... www.youtube.com
Samodzielny chrzest nie jest biblijny.
@6. Szymon
Ja się chrzciłem w imę Ojca, Syna i Ducha Św. Pastor się mnie pytał czy uważam Jezusa za Boga ale nie na chrzcie. W formule chrztu nie ma trynitaryzmu. Nigdzie w wyznaniu nie ma, że Jezus jest Bogiem. O co chodzi ? Muszę się pastora zapytać. Szczerze powiedziawszy sercem jestem przy Waldensach, którzy brali biblię jak jest. Nigdzie nie rozważali czy Jezus jest Bogiem. Jest zbawicielem i Panem Panów i Królem Królów i Synem Boga i godnym chwały i czci gdyż Ojciec go wywyższył i otoczył chwałą. Po co więcej ?

@9. plk
Cytujesz księgę dodaną do kanonu w 1654r. Dlaczego tak późno ? Bo smok się zorientował, że wyrżnięcie Waldensów i zakaz czytania biblii to za mało i ponieważ nie da się już ludzi dalej odwodzić od biblii to może chociaż pozwodzić biblią - ach i mu to świetnie wychodzi. Księga Koheleta dla protestantów nadal nie jest natchniona i w 1654 roku natchniona się nie stała.

@16. Piotr
J 5:18 bw "Dlatego też Żydzi tym usilniej starali się o to, aby go zabić, bo nie tylko łamał sabat, lecz także Boga nazywał własnym Ojcem, i siebie czynił równym Bogu."

@20. Szymon
Masz jakieś namiary na wyjaśnienie tych określeń ? Ciekawi mnie to tym bardziej, że Bóg zaczyna mi pokazywać to samo co ty mówisz jeszcze uświadamiając mi, że bez twojego przygotowania nie byłem wcześniej otwarty na przyjęcie tego.
Daj jakiś namiar. Jak się można skontaktować ? Masz jakiegoś bloga, facebooka ?

Jerzy
13 lat temu

Martin naprawdę mocny odcinek :)

Osama
13 lat temu

@ Wojtek ( Ad. 5 ) Cześć, mam podobny dylemat i jestem z Poznania. Uważasz, że wanna jest dobrym sposobem.... w sumie Biblijny Chrzest odbywał się w naturalnych akwenach, z drugiej strony osoba mieszkająca w zimniejszych strefach klimatycznych może mieć z tym problem cały rok. Jeśli chcesz to zostawię Ci namiar do siebie ( nie wiem jaki, więc podam szybkie i ekonomiczne gg: 20880371 ), może wspólnie coś wymyślimy :)

Mateusz
13 lat temu

@Jerzy:

Jeśli Księga Koheleta nie jest natchniona dla protestantów, to co robi w Biblii hebrajskiej, w Biblii Gdańskiej, Biblii Warszawskiej, Biblii Króla Jakuba i wszystkich innych tłumaczeniach jakie są pod niebem? Musiałeś coś pomylić sobie.

Piotr
13 lat temu

@20 Szymon

"Piotr weź rusz głową weź hebrajki tekst i czytaj że jest to ważne jakiego boga(Elohim) mieli na myśli Żydzi co go nie pojęli a jakich bogów miał Jeszua na myśli " - przecież Jezus nie mówił o żadnych innych bogach. Konflikt pomiędzy Jezusem a faryzeuszami nie rozgrywał się o Boga tylko o interpretację pism.

"Ps. 82:6 Rzekłem: Wyście bogami I wy wszyscy jesteście synami Najwyższego, " - niewiem jakie słowa są użyte w oryginalnym tekście i wątpię żeby ktokolwiek tu wiedział, ale według mnie jest tu taka sama sytuacja jak w systemie sądowniczym. Jest sędzia 1stopnia, 2 stopnia aż do najwyższego (nieznam szczegółów).Każdy z nazwy jest sędzią, ale jest między nimi hierarchia. I jedyne co z całego psalmu 82 można wywnioskować to to, że jest sędzia najwyższy, który sędziów niższych rozliczy z wydanych przez nich wyroków. Tyle i tylko tyle. Bo to ludzie z krwi i kości są sędziami, a nic mi niewiadomo żeby Stwórca organizował realnie takie zgromadzenia.

"To nie jest mój tekst tylko ten na który powołał się Jeszua mówiąc że nie jest to bluźnierstwo czynić się synem bożym" - Jezus nic takiego nie mówił. Zapytany czy jest Synem Bożym nie zaprzeczył. A według Łukasza było to przesłuchanie tylko przed arcykapłanami, niemające konsekwencji karnych, więc nie było żadnego powodu żeby w tym przesłuchaniu fałszywie oskarżać. Widocznie w ich rozumieniu naprawdę złamał prawo Mojżeszowe. Tak to widzę - może się mylę.

"Uważasz że faryzeusze mówili prawdę namiestnikowi on się przecież nie znał na tych subtelnościach El , Elim , Elahi , Elohim czy JHWH Elohim dla ciebie to jedno to samo ale nie dla mnie nie dla Żydów nie też dla Jeszua.  " - oskarżenia przed Piłatem były o to, że podaje się za Syna Bożego, króla żydowskiego i podburzacza ludu przeciwko cezarowi (chyba niczego nie opuściłem). Z trzeciego zarzutu Piłat go uniewinnił, a do dwóch pierwszych Jezus się wyraźnie przyznał. Więc zarzuty na podstawie, których został skazany były prawdziwe, niewnikając w intencje oskarżycieli. Na głos odnośnie Boga wypowiadano tylko słowo Adonai, więc ta lista El, Elim... jest chyba nie na miejscu.

"A teraz chcecie mnie zabić człowieka który mówi wam prawdę Abraham tak nie czynił" - tylko wyprostować, a nie zabić.

"Przecież tam wcale nie pisze że jest BOGIEM zaprzeczył temu a ty tego nie widzisz? Kontekst wersetu po hebrajski się liczy nie w greckim koine. I z tego masz czerpać a nie tendencyjnie tłumaczonych biblii katolickich i protestanckich" - .ewangelie są napisane w języku greckim, a nie hebrajskim, więc jaki kontekst w hebrajskim. Trudno było by czerpać z czegoś czego nie ma.

"Jan. 19:7 Odpowiedzieli mu Żydzi: My mamy zakon, a według zakonu winien umrzeć, bo się czynił Synem Bożym. (oczywiste kłamstwo nie było takiej kary) " - pod warunkiem, że twoje założenie jest prawdziwe. Nie chce mi się wierzyć w to, że wiedzieli mniej od ciebie.

Niewiem co te kilka cytatów z pisma ma potwierdzać/ukazywać/obrazować.

Piotr
13 lat temu

@ Jerzy

Cytujesz: J 5:18 bw "Dlatego też Żydzi tym usilniej starali się o to, aby go zabić, bo nie tylko łamał sabat, lecz także Boga nazywał własnym Ojcem, i siebie czynił równym Bogu."  - to w zasadzie dowodzi wprost to co pisałem do Szymona - dla przywódców żydowskich nazywanie się Synem Bożym było równoznaczne z czynieniem się równym Bogu.

Mariusz
13 lat temu

@ szymon

a mogłbys zrobic jakis "toutorial" jak czytac hebrajska biblie ?
duzo czasu zajeła ci nauka hebrajskiego ?
Gramatyka i czasy i słowa i to wszystko to chyba sporo czasu zajmuje....warto na inwestowac czas ? I pewnie na jakis kurs trzeba by sie zapisac.....Tu pytanie jaki skocznyłes i jaki polecasz...

tomigraj
13 lat temu

Trochę tu śmieszno i straszno zaczyna się robić - z jednej strony krytyka KRK w zakresie każdego 'obrzędu' a z drugiej strony rozważania czy polewać, zanurzać, kropić no i czy w wannie, basenie, jeziorze, morzu albo nawet sadzawce, no i temperatura wody.... ludzie opamiętajcie się.

@Szymon - przerzucilibyście oświecanie się nawzajem na jakieś privy. Już wszyscy wiedzą, że wg. Ciebie Jezus nie był Bogiem, od kilku odcinków dajesz te same argumenty i nie jesteś w stanie tego zebrać w spójną całość. Napisz artykuł na kilkadziesiąt stron w tym temacie, to ci doktorat z BST załatwimy.
Także proponuję - wymieńcie się mailami i zostawcie komentarze pod odcinkiem na komentowanie tego o czym była mowa.

Mariusz
13 lat temu

ja w sprawie formalnej na naszym soborze :D

Za czasow Jezusa nie było Wanny, wiec chreszt w wannie jest nie biblijny :P
co wiecej wszelkie badania potwoierdzaja ze jest bardzio mało prawopodobne by ktory kolwiek z Apostiłow brał kiedykolwiek kompiel w wannie...... i tam kogokolwiek chrzcił.
Dodatkowo pragne zauwazyc drodzy Buiskupi Odwykowi ze nie ma przesłanek ktore by wskazywały by kto kolwiek za czasow apostołow sam sie ochrzcił....
Wiem ze moze nazwiecie mnei heretykiem ale historia nei da sie okąłmac, zmienic itd :P
Reasumuja chrzest w wannie to nowa poganska tradycja !!!!

I ogłaszam to EX catedra :)
jako samozwanczy namiestnik Admina tego Prtalu, wasz unizony sługa .....Mariuusz Herezjusz IV

Dorian
13 lat temu

Widzę, że zamiast szukać Boga, ludzie zaczęli szukać odpowiedzi na najważniejsze pytanie we wszechświecie: w czym ma się znajdować woda do chrztu? Nic dziwnego, że ludzie wolą być np. katolikami, bo nie trzeba się zastanawiać nad takimi pierdołami.

Piotr
13 lat temu

@ Mariusz

Może by wystarczyło rozstrzygnąc dlaczego jest chrzest w wodzie (poza argumentem, że jest miły Bogu).

Moim zdaniem pośrednio wytłumaczenie jest tu:
"Obstając przy tym, przeoczają, że od dawna były niebiosa i była ziemia, która z wody i przez wodę powstała mocą Słowa Bożego (2 Piotr. 3:5 bw)" - jak widać są dwa "składniki" potrzebne do zaistnienia czegoś nowego na tej ziemi: Słowo Boże i woda.

Wszystko na wiarę niemierzalną żadnym ludzkim zmysłem, tak jak jest to zobrazowane w liście do Hebrajczyków: "przez wiarę ten i tamten".

Więc liczy się to czy się w to wierzy, a nie czy jest to w wannie, sadzawce...

Szymon
13 lat temu

OK to postaram się usystematyzować , masz być może w tym racje tomiograj.

Albo nie , nie muszę tego robić w ramach luźnej dyskusji podam wam link od stronki braci polskich.
www.braciapolscy.pl

Kochani!

Pójdę nas skróty taki bryk z tego co mówiłem , kto chce niech sobie tak wierzy że ma nieomylnie tłumaczona biblie . Nawet Żydzi mają z tym problem i dokonali zmian (SZOK)

O zmianach jaki dokonali skrybowie w oryginalnym tekście pisze na stronie mesjanistycznych Żydów.
www.wspolnotamesjanska.pl


Nie można uczynić kogoś Bogiem. Bogiem się jest albo się nie jest. To nie pogański Rzym gdzie tytuły boga lub boskiego (DIVUS) się nadawało w sumie to właśnie jest rzymska wiara.

Logika wskazuje z tekstem coś jest nie tak .
Czego ?
Bo Duch ABBA mi to powiedział.
Syn boży występuje wraz tytułem syn człowieczy, mesjasz czyli Chrystus w 3 najstarszych ewangeliach , dziwne że tam nie nazywa się go BOGIEM ani razu to najmniej przydatne ewangelie dla Krk i trynitarian i nie mówią wcale o tym że jest BOGIEM JHWH ten Jeszua .
W dziejach też tego nie pisze. W apokaliptyce wcale.
I w listach wcale poz małym wyjątkiem . ( I to też słowem Elohim da się obalić)

Żydzi mesjańscy wiedza że kiedy przemawiał serafin (ognisty posłaniec) do Mojżesza to nie był Bóg we własnej osobie ale że to był malak( anioł) .
Tyle że ten malak nie powiedział jestem np: Gabryś :D tylko powiedział słowo w słowo jak dyktafon, słowa BOGA . Kiedy ktoś prorokuje widzisz jak człowiek w pierwszej osobie mówi słowa BOGA ale ten człwiek nie jest BOGIEM. Jak i tamten w krzaku palącym się nie był też Bogiem.
Tak było w przypadku Abrahama i Izaaka ale apostoł twierdzi że Boga nikt nigdy nie widział .
Więc albo to byli Uwaga: JHWH ELOHIM czyli synowie Boży duchy , posłańcy, ukazujący i objawiający i przekazujący słowa Boga którego nikt z ludzi widzieć nie może.
1 Tym. 6:16

Albo to co mówił Jeszua jest bujdą oraz pozbawiane logiki sensu z matematyką włącznie.
Albo dodajecie do tego co mówił Jeszua pokrętna interpretacje słowa Elohim w grece jest to tylko jedno słowo ( Theos) BÓG choć nawet w grece bogami jest nazwany jest szatan , brzuch mało o tego.
1 Kor. 8:5
. Bo chociaż nawet są tak zwani bogowie, czy to na niebie, czy na ziemi, i dlatego jest wielu bogów i wielu panów,
(dlaczego bo pisze to ktoś kto wie że będą czytać to grecy a nie hebrajczycy)
1 Kor. 8:6
Wszakże dla nas istnieje tylko jeden Bóg Ojciec, z którego pochodzi wszystko i dla którego istniejemy, i jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko istnieje i przez którego my także istniejemy.

Widzicie że jest Ojciec który jest Bogiem i Syn który jest boży(boski) bo pochodzi od Boga ABBA JHWH który jest nieśmiertelny i żywy wiekuisty wie wszytko jest ponad wszystkimi nawet nad SYNEM bo Jest głową tego syna.

Oni są jednością, jednią czyli jedno.

Jeden dopełnia drugiego to dlatego mówi się o pełni bożej. I że zamieszkała w nim to jest Mesjaszu pełnia boska.

Mariusz wiem tyle ile mi potrzeba moja przygoda z hebrajskim zaczęła się z turystycznych rozmówek i było to słowo które mi wpadło w oko czyli adoni czyli (pan) nie Adonai to podobne słowo ale oznacza BOGA .
Żyd nie powie do ciebie,, proszę pana'' ale adoni czyli,, panie''. Baal też oznacza pan ale to stara nazwa :] Sara nazywał Abraham panem (baal) :]

Nie umiem hebrajskiego ale wiem i znam podstawy w kluczowych słowach . Nadal się się uczę jak na razie wszytko co mi powiedział Duch się sprawdziło.

Podobnie z zawołaniem Tomasza jest
Marii ve Elahi to nie PAN czyl Adoani ale adoni ve Eli
Elahi znaczy oto wołacz

hebrajski było by to Adoni ve Eli ale Eli oznacz tutaj tez wołacz.

Po polsku było by to tak: Pan mój Boże!!! a nie jak chce wasze greckie tłuczenie z greki z interpretacją,, PAN MÓJ i BÓG MÓJ.''

Logika cały rozdział nie podnosi kwestii czy jest czy nie jest Jeszua Bogiem bo nawet słowa M. Magdaleny ,, Nauczycielu'' Rabboni czyli po hebrajski (Rabbi Nauczycieli) ani ku,rioj (Kirios pan jest wymienne z ADOANAI ale nie musi ) nie odnosi się do Boga tylko do człowieka. Mari to też pan z małej litery .( To nie odnosi się do Boga wcale)

Cały rozdział jest o tym że nie żyje ich pan i nauczyciel . Ale się okazuje że ożył .
Nie wierzą uczniowie i w to powątpiewają. Tomasz wyskakując że nie uwierzy i puki nie zobaczy i BUM .


Patrz dotykaj! Facet jest zaskoczony i krzyczy wręcz bo nie spodziewał się go zobaczyć się jak duch zjawił ...
Tomasz zareagował jak każdy polak (No może nie każdy bo wiem jakby był w Polsce to by był o k..... :) jak ktoś kogo nie spodziewasz się zobaczyć Pan mój BOŻE!!!!! Eli Eli lamach sabatchtoni co to znaczy ELI to wykrzyknik jak na krzyżu niesetny w grece to będzie THEOS ! W angielskim GOD !!!! Ale w polskim był by to BOŻE !!! Wykrzyknik. Nikt z nas nie krzycz BÓG !!! Jak Anglicy tylko BOŻE !!! W grece też było to bez odmiany THEOS!!!

Słowo i litera to słowo i znaki kodu ale interpretacja słowa jest konieczna by zrozumieć tekst :D

Musicie mieć dekoder kodu a ten,, z góry'' jest lepszy od szkół teologicznej dziękuje za uwagę.

Mari us :] Chciałbym to zrobić i się doszkolić ale praca rodzina i kierat nie pozwala mi na wszytko co chce ... mi to wystarcza.
No chyba że znajdę pomagiera .... puki co i jestem wolnym strzelcem.

Kazn. 4:9
Lepiej jest dwom niż jednemu, mają bowiem dobrą zapłatę za swój trud:

Piotr
13 lat temu

@ Arch

W objawieniu Jana kościół katolicki jest jasno opisany. Więc nie wiem jak można szukać Boga ignorując jego nakaz: "wyjdź z niego..".

Piotr
13 lat temu

Szymonie

Na tym świecie istnieje tak prosta rzecz jak czas, który składa się z tego co było, tego co jest i tego co będzie.

Słowa z ewangelii opisują to co się działo w pewnej Rzymskiej prowincji na pocżątku naszej ery. Ale tamten okres to już bezpowrotna przeszłość.

Więc zastanów się kim teraz jest ten, który za ciebie oddał życie. A odpowiedź biblijna kim teraz jest Jezus opisany w ewangeliach jest jednoznaczna:

Który chociaż był w postaci Bożej, nie upierał się zachłannie przy tym, aby być równym Bogu,
Lecz wyparł się samego siebie, przyjął postać sługi i stał się podobny ludziom; a okazawszy się z postawy człowiekiem,
Uniżył samego siebie i był posłuszny aż do śmierci, i to do śmierci krzyżowej.
Dlatego też Bóg wielce go wywyższył i obdarzył go imieniem, które jest ponad wszelkie imię,
Aby na imię Jezusa zginało się wszelkie kolano na niebie i na ziemi, i pod ziemią
I aby wszelki język wyznawał, że Jezus Chrystus jest Panem, ku chwale Boga Ojca.
(Filip. 2:6-11 bw)

Wątpię żebyś miał jakiekolwiek profity z bzdur, które wypisujesz, więc nie za bardzo wiem po co to robisz.

Szymon
13 lat temu

Amen ! Wychodzić chyba że plagi wam miłe, Egipt miał je nie polecam :/

Szymon
13 lat temu

Ależ ja wiem kto oddał życie z mnie , Jeszua Syn Boga Żywego a ten Bóg tego syna jest Nieśmiertelny i Żywym Bogiem jest takie to mój bezkompromisowe posumowanie :]

1 Jan. 5:4-5
Bo wszystko, co się narodziło z Boga, zwycięża świat, a zwycięstwo, które zwyciężyło świat, to wiara nasza.
A któż może zwyciężyć świat, jeżeli nie Ten, który wierzy, że Jezus jest Synem Bożym?

2 Jan. 1:7
Bo wyszło na świat wielu zwodzicieli, którzy nie chcą uznać, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele. Taki jest zwodzicielem i antychrystem.

Możecie sobie stawiać w miejsce mesjasza , antymesjasze wszystko : Boga , człowieka , opłatki , alter Christi = księży, fałszywych proroków i nauczycieli zastępować i stawiać w miejsce opłatki i mówić że to baranek ofiarny ale nic to nie zmieni takie jest moje bezkompromisowe twierdzenie !

Macjej przez duże Z
13 lat temu

MAM PYTANIE ! Jeśli ktoś mnie zapyta o coś a ja odpowiem z ironia
"duch święty" to czy to jest blużnierstwo pszeciw duchowi świętemy i jestem potępiony?

Proszę was o opinię!

Mariusz
13 lat temu

Czcigodni Bracia drodzy Biskupi FOrumowi..... i ty drogi Szymonie

nasze nowe dogmaty musza byc zgodne z poprzednim .....
grrr. Wy se ty ustalacie dogmaty a ja potem musze przed ludem swiecic oczamu !!!!!
doatkowo okazało sie ze nasz głowny Hebraista przeczytał dopiero turystyczne rozmowki..... nei moze to wyjsc na jaw.
Kto pisne słowo na tego nakładam exkomunike !!!!

Wielebny PIotrze, doceniam twoj wkład w walke z nasza konkurencja KK, w tym wspaniałe hasło reklamowe "Wyjdz z niegio" .... pragne zauwazyc jego zberezne brzmienie oraz podtekst sexualny.

CO do chrztu woda to pragnołbym zmienic wode na PIwo.
Nasz sztab od spraw dogmatow pracuje juz nad powyzszym dogmatem i zmienimy go jak tylko prace apologetyczne zostana wykonane. I nie bedzie zadych kompromisow !!!

chciałbym tez zauwazyc jak bardzi od chocimy od objawienia
jakie dodatlismy od naszego czwor jedynego Adminosa Martinosa ktorego to słowo jest swiatłem w naszym portalu i jutrzenka na internecie. i zamiast wsłuchac sie jego słowo to gadamy o piedołach ktore nie sa zawsze trescia objawienia :)


samozwanczy namiestnik Admina tego Potalu, wasz unizony sługa .....Mariuusz Herezjusz IV

Szymon
13 lat temu

Sorki za literówki ale nie myślcie że jak się pomyliłem się w aż tak wielkiej sprawie :} Można przeoczyć komara ale drapacza chmur się nie da przeoczyć :]

Szymon
13 lat temu

A tam, guzik tam, ściemniacie mężowie i bracia , głupstwo się wam plenią jako robactwo na brudnej dzieży i prochu.
Myślicie że myśli wasze są lotne jako anioła samego :D
Azaliż na kolana przed majestatem naszym laikowie nasi i pantofle nasze muskać warg owalu swemi :D

Ale poważnie kto z was mi wierzy? :]

Mariusz
13 lat temu

tak k woli jasnosci ja dzis nie pisze komantazy w pełni sił umysłowych ;) :P

Szymon
13 lat temu

No nie wiem, ja piwo wypiłem (jedno) :P

Wojtek
13 lat temu

@ 21. Jerzy

;) dzięki za info fakt temp. pewnie nie gra roli ważna reszta, przepraszam za głupie pytanie ale czy Biblia dokładnie tłumaczy jak to ma wyglądać ? tzn. chodzi mi o to kto (chrześcijanin) ma mnie ochrzcić, ale jak go sprawdzić czy na pewno jest.

@ 23 Osama

Dzięki za gg jak tylko ściągnę komunikator ( bo nie używam w ogóle) to może faktycznie coś razem wykombinujemy, odezwę się,

Pozdro
Wojtek

Piotr
13 lat temu

@37 Maciej przez Duze Z

Bluźnierstwo przeciwko Duchowi Świętemu odnosiło się do konkretnego pokolenia i był to grzech narodowy.
Jeśli masz czas to sobie posłuchaj trzech wykładów w Polsce Arnolda Fruchtenbauma: vimeo.com

Szymon
13 lat temu

Ciekawe Martin zacytował nie łacińską mądrość ,,alkohol twój wróg wiec lej go w mordę ''
Bo ile lepie brzmiało by ,, in vino veritas'' tak jawi mi się przeciwne z pozoru twierdzenia i u naszego na topie znajomego :]

Przyp. 31:4-7
Królom, o Lemuelu, królom nie wypada pić wina albo książętom pragnąć mocnego napoju,
Aby przy piciu nie zapomnieli ustaw i nie naginali prawa wszystkich ubogich.
Dajcie mocny napój ginącemu i wino strapionym na duchu!
Niech piją i zapomną o nędzy i nie pomną już swojego trudu.

A jak książę ginie jest strapimy na duchu ? :D
Ale podobnież jest tak że:

Kazn. 10:5-7
Istnieje pewne zło, które widziałem pod słońcem, a jest nim pewien rodzaj pomyłki, która wychodzi od zwierzchności:
Że głupców stawia się na wysokich stanowiskach, a zasobni w mądrość siedzą nisko.

Dorian
13 lat temu

Kazn. 10:5-7 - czyli jak w naszej polityce...

A trochę bliżej tematu, ja na przykład nie rozumiem po co na siłę rozdzielać Syna Bożego od Boga, jeżeli Bóg jest w Trzech Osobach...

Piotr
13 lat temu

@46 Arch

co do polityki:

Lud pospolity popełnia gwałt i dopuszcza się rabunku; uciskają ubogiego i biednego i bezprawnie krzywdzi się obcego przybysza.
Szukałem wśród nich męża, który by potrafił wznieść mur i przed moim obliczem stanąć w wyłomie, wstawiając się za krajem, abym go nie zniszczył, lecz nie znalazłem.
Dlatego musiałem wylać na nich swój gniew, zniszczyłem ich w ogniu mojej popędliwości i ich postępki zwaliłem im na głowę - mówi Wszechmocny Pan.
(Ezech. 22:29-31 bw)

więc jaki naród tacy przywódcy.

Dorian
13 lat temu

Żeby wszystko było takie proste, są ludzie, którzy naprawdę myślą, że dobrze wybierają, a ich jedyną winą jest dawanie się ogłupić dla przykładu mediom, gdyby wiedzieli, że są kontrolowani może świat wyglądałby inaczej.

Piotr
13 lat temu

Rozwiązanie jest proste, za mało poszczących wstawienników za kraj. W jednym z wykładów Derek Prince mówił, że jeden z jego współpracowników (w tej chwili nie pamiętam nazwiska) otrzymał przesłanie, żądające dwóch milionów wstawienników, aby Bóg zesłał przebudzenie na USA. Tyle, że najpierw trzeba by złamać demoniczną okupację Maryji nad naszym nieszczęsnym krajem.

Martin
13 lat temu

No proszę: jakie to proste, nie?

I po raz kolejny się okazuje, że wszystko jest w naszych rękach. A Bóg to tak coraz mniej potrzebny. Wystarczy nasza modlitwa, nasz post, nasze wstawiennictwo... Jak czary normalnie.

Cóż, ja się na ten pogląd nie piszę ani trochę. Bóg wygląda w tej koncepcji jak automat do spełniania życzeń, który nie ma nic do gadania. Zupełnie to nie przystaje do Biblii, gdzie on sam robił wielkie i dziwne rzeczy. Ludzie nie musieli się wcale napracować, napościć, starać, męczyć... Ba - cała praca Mojżesza polegała zwykle na tym, żeby stuknąć laską (nie mylić ze stukaniem laski)!

Kris
13 lat temu

Siemano

czas przyłączyć się do dysputy jak to jest: czy Jezus jest Bogiem czy nie.

Jezus Chrystus przyszedł w ciele, jako człowiek, ale jest Synem Boga. - nie Bogiem, a że są "jednością" to inna sprawa. ;)
Jako człowiek pokonał grzech aby nas wyzwolić.

(własne przemyślenia - zwykły strzał hehe) -

jak nie dojdziecie do porozumienia do czynnie i fachowo przyłączam się do dyskusji ;) kocham filozofię hehe bo to już filozofia.

Wyjdziemy od pojąc, człowiek, Bóg , Syn boży, trójca, ....

hm nie , nie przyłączam się , bo trzeba było by doktorat z filozofii jeden i Biblistyki drugi napisać.

;)

Jerzy
13 lat temu

@24. plk
księga Koheleta występuje w brytyjce więc muszę się wycofać z argumentem.
@31. Piotr
Zgadza się. Ważne jest uwierzenie przed chrztem i aby to był chrzest musi być chrzest a chrzest to słowo znaczące zanurzać więc kropienie do zanurzania ma się jak mycie do chodzenia po deszczu - niby też mokro ale nie to samo i sam o tym nie decydujesz czy cię deszcz zleje jeśli się go nie spodziewałeś.

@32. Szymon
Przypomniałeś mi stronką dlaczego nie jestem antytrynitarzem. uważanie Islamistów, którzy odrzucają zbawienie z krzyża jest odrzuceniem Jezusa jako mesjasza. To już wolę zwiedzenie , że Mesjasz jest Bogiem. Przynajmniej nie odrzucę zbawienia.

Szymon jeszcze raz: nie jestem ani trynitarzem ani antytrynitarzem. Uznaję trzy osoby boskie jako jedyne, które przenikają Boga.

@33. Piotr
W Daniela jest jaśniej. A wyjaśnię jak można. Gdy prosiłem Boga o poznanie prawdy (nie mając pojęcia co odkryję) też tę bolesną - przerosło to moje najgorsze obawy. Naprawdę ciężko mi było uznać, że dałem się oszukiwać tyle lat i taki głupi byłem a jak jeszcze dorzucisz te wszystkie starania aby być zbawionym ? (te wszystkie msze, spowiedzi, starania, walkę z nałogami). gdyby nie nałogi to pewnie dalej bym nie wiedział, że coś nie tak. Jak to było ? Duch święty przekona o grzechu i o sądzie.

@34. Piotr
Twój cytat jest kolejnym potwierdzającym, że Jezus nie jest Bogiem:
I aby wszelki język wyznawał, że Jezus Chrystus jest Panem, ku chwale Boga Ojca.
(Filip. 2:11 bw)

Jezus w apokalipsie jawi się kim jest teraz. Ma przymioty Boga i siedzi po Jego prawicy i jest nawet alfą i omegą ale nie jest Ojcem a hierarchia była jest i będzie tylko nie widać jej bo Jezus czyni WSZYSTKO co che Ojciec i my także mamy czynić wszystko co chce Ojciec.

@36. Szymon
Po pierwsze Jeszua jest nieśmiertelny. Dzięki Ojcu ale jest już samoistnie nieśmiertelny. Nie chce mi się szukać teraz fragmentu bo późno już.
Po drugie opłatki to chleb i jeśli wierzysz to i w KRK Jezus przychodzi w chlebie a nie dzięki zaklęciu kapłana ale to od ciebie zależy czy przyjmując ten opłatek stanie się dla ciebie głoszeniem Jego ofiary i przez to przyjdzie do ciebie (miałem w KRK cud zepsutych winogron smakujcych jak psujące się wino mimo jednej postaci - rozważałem dlaczego nas kocha i to mi uświadomiło, że zamienia nasze zepsucie w odkażającą moc - zepsute winogrona w odkarzające wino).

@37. Macjej przez duże Z
Derek Prince głosił, że ten co boi się grzechu przeciwko Duchowi Św nie może zgrzeszyć przeciwko Duchowi i ci co grzeszą im to nie robi różnicy i się nie boją. "Boga się bój zła unikaj." Jeśli się boisz zgrzeszyć przeciwko Duchowi Św to myślę, że sam cię przed tych ustrzeże.

@43. Wojtek
Dlatego idziesz do pastora zboru należącego do biblijnego kościoła. Polecam Baptystów i Zielonoświątkowców.

@46. Arch
Na siłę to sięłączy Boga w trzech osobach. Nigdzie nie masz w biblii, że Duch Św jest Bogiem. Wszyscy się skupiają na Jezusie, który jest synem zrodzonym więc jest podobny co najmniej a Duch Św to kto ? trójca komplikuje i tworzy podziały. Trójca upraszczała poganom przyjęcie znajomo wyglądającego bóstwo o trzech twarzach - te całe triady.
Proste jest to:
- Ojciec jest większy ode mnie
- Ojciec i ja jedno jesteśmy (jednością)
- kto nie czci Syna nie czci i Ojca
- Ojciec wywyższył Syna
- po prawicy Ojca - pośrodku tronu
- Syn ma przymioty boskie i Ducha Św
- Syn umiłowany - jego słuchajcie
- Ducha Św przyjmijcie
- dwa przykazania miłości
itp.

A trójca komplikuje:
- co z dekalogiem
- dlaczego biblia wymienia Jezusa osobno mówiąc o Bogu ?
- debilne teorie o substancjach i procentowanie 100% Bóg i 100% człowiek a biblia mówi, że Bóg nie jest człowiekiem
itd.

@48. Arch
J 9:41 bw (41) "Rzekł im Jezus: Gdybyście byli ślepi, nie mielibyście grzechu, a że teraz mówicie: Widzimy, przeto pozostajecie w grzechu."
Katolicy się przyznają do ślepoty przyznając, że samodzielnie nie powinni czytać biblii. Gorzej z tymi co uważają, że wiedzą.

@49. Piotr
Modliłem się o przebudzenie i Ducha Św w moim byłym zakonie i wiecie co było przebudzenie i Duch Św ale chyba tylko u mnie.

@50. Martin
Jakbyśmy czytali tą samą biblię :) Piwo ci się należy tylko chyba wirtualne bo nie spotykamy się :(
Może kiedyś zorganizujesz jakieś niewirtualne spotkania w imę Jezusa ? to by był już kościół :)
Po moim chrzcie odkryłem Boga, który nie wymaga ode mnie wysiłku (w walce z grzechem i w pracy) ale trudnych decyzji ...

@51. Kris
Co do doktoratów i filozofii:
Mat 11:25 bw "W tym czasie odezwał się Jezus i rzekł: Wysławiam cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom."
Opcje są w trakcie przygotowania...
Łuk 10:21 bw "W owej godzinie rozradował się w Duchu Świętym i rzekł: Wysławiam cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom; zaprawdę, Ojcze, bo tak się tobie upodobało."
W oryginale jest będącym jak dzieci a nie prostaczkom a dziecko ma postrzeganie 0% rzeczywistości i odkrywa rzeczy już dla dorosłych przebrzmiałe a dorosły postrzega 3%. Przykład: jadąc samochodem jak używacie sprzęgła ? Bo jak się uczyłem to żaden z kierowców nie wiedział i nie zauważał jak z niego korzysta.

Szymon
13 lat temu

Jerzy nie rozumiesz nadal słowa boski i boskość gdzie ty widzisz jakieś 3 osoby boskie? Pokarz mi to w biblii.
Tam jest cała masa osób boskich/bożych ale tylko Bóg jest ich Bogiem . Bóg nie jest boski :D
Widziałeś określenie,, Boski Bóg'' w stosunku go Boga Izraela?
To masło maślane. Przykro mi że wolisz zwiedzenia od prawdy.
BOSKI= BOŻY czy to jest jasne? :]

Piotr
13 lat temu

@ Martin

Chodziło mi o ten post:

Oto gdy pościcie, kłócicie się i spieracie, i bezlitośnie uderzacie pięścią. Nie pościcie tak, jak się pości, aby został wysłuchany wasz głos w wysokości.
Czy to jest post, w którym mam upodobanie, dzień, w którym człowiek umartwia swoją duszę, że się zwiesza swoją głowę jak sitowie, wkłada wór i kładzie się w popiele? Czy coś takiego nazwiesz postem i dniem miłym Panu?
Lecz to jest post, w którym mam upodobanie: że się rozwiązuje bezprawne więzy, że się zrywa powrozy jarzma, wypuszcza na wolność uciśnionych i łamie wszelkie jarzmo,
Że podzielisz twój chleb z głodnym i biednych bezdomnych przyjmiesz do domu, gdy zobaczysz nagiego, przyodziejesz go, a od swojego współbrata się nie odwrócisz.
Wtedy twoje światło wzejdzie jak zorza poranna i twoje uzdrowienie rychło nastąpi; twoja sprawiedliwość pójdzie przed tobą, a chwała Pańska będzie twoją tylną strażą.
Gdy potem będziesz wołał, Pan cię wysłucha, a gdy będziesz krzyczał o pomoc, odpowie: Oto jestem! Gdy usuniesz spośród siebie jarzmo, szydercze pokazywanie palcem i bezecne mówienie,
Gdy głodnemu podasz swój chleb i zaspokoisz pragnienie strapionego, wtedy twoje światło wzejdzie w ciemności, a twój zmierzch będzie jak południe,
I Pan będzie ciebie stale prowadził i nasyci twoją duszę nawet na pustkowiach, i sprawi, że twoje członki odzyskają swoją siłę, i będziesz jak ogród nawodniony i jak źródło, którego wody nie wysychają.
(Izaj 58:4-11 bw)

myślałem że to oczywiste.

Piotr
13 lat temu

nauczanie co Biblia mówi o poście: chomikuj.pl

Mariusz
13 lat temu

to Derek Prince mowi a to nie Biblia :)

rozumiem ze niektorym po odejscu od KK brakuje Guru, ale chłopaki pchacie sie w to samo dokąłdnie tylko ze ten guru nie nazywa sie papiez tylko pan X z Ypu tube ;) Smieszy mnie taka obłuda zmienia sie Religie, a w rzeczywistosci to jest zmiana tak powierzchowna jak zmiana nalepki na słoiku z dzemem ;) Ktory po zmianie nalepki pozostaje dalej taki sam ;).

czyz to nie jest zabawne ? :)

Mariusz
13 lat temu

Jeśli kto ma uszy, niechaj słucha. Jeśli kto jest przeznaczony do niewoli, do niewoli pójdzie; jeśli kto zabija mieczem, musi sam zginąć od miecza. Tu się okaże wytrwanie i wiara świętych (13:9-10).

cos w tym jest no nie ?

Piotr
13 lat temu

@ Mariusz

A uczniowie Jana i faryzeusze pościli. Oni też przyszli i powiedzieli do niego: Czemuż uczniowie Jana i uczniowie faryzeuszów poszczą, a twoi uczniowie nie poszczą?
I rzekł im Jezus: Czyż mogą goście weselni pościć, gdy z nimi jest oblubieniec? Dopóki mają z sobą oblubieńca, nie mogą pościć.
Ale przyjdą dni, kiedy im zostanie zabrany oblubieniec, a wówczas, owego dnia będą pościć.
(Mar. 2:18-20 bw)

A gdy pościcie, nie bądźcie smętni jak obłudnicy; szpecą bowiem twarze swoje, aby ludziom pokazać, że poszczą. Zaprawdę powiadam wam: Odbierają zapłatę swoją.
Ale ty, gdy pościsz, namaść głowę swoją i umyj twarz swoją.
Aby nie ludzie cię widzieli, że pościsz, lecz Ojciec twój, który jest w ukryciu, a Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odpłaci tobie.
(Mat. 6:16-18 bw)

Wyraźnie nie jest napisane "jeśli pościcie" tylko "a gdy pościcie".

Nie chodzi o to, że post niewidoczny dla nikogo jest do czegoś Bogu potrzebny tylko o pokazanie, że modlącemu naprawdę zależy.

Derek Prince w tym nauczaniu nie mówi nic od siebie, tylko dosłownie cytuje Biblię.

Mariusz
13 lat temu

@Piotr
Kazdy guru mowi ze tylko cytuje bible i od siebie nic nei mowi;)
ale bym sie nie łudził ze tak to jest ;)
Jedno trzeba przyznac ze gosc zna sie na tej bibli .

CO do samego postu , to ja mam małe dosiwadczenie wiem tylko ze to czasem warto zastosowac. Jezus powiedział wg bibli ze sa takie demony ktore mozna wyrzucic tylko postem i modlitwa.
i z doswiadczenia moge powiedziec ze to działa, bardzo oczysczajaco.

Problem tylko zeby zrobic to tak by nikt nie widział ze poscisz.
Bo to jest tak naprawde czesto niemozliwe. Druga rzecz to ze organizm sie osłanbia, i np jak jestes kierowca to tez odpada.
Choroby takie jak cukrzyca itd. tez dyskwalifikuja i ograniczaja post.

tak ze czesto trudnosci w zrobieniu postu sa tak naprawde od nas nie zalezne. I jak sie uda ten post przeprowadzic to naprawde nei jest jakas nasza wielka zasługa. Porostu Bog dał ci siłe imozliwosci i tyle jemu za to podziekuj. (nie sobie)

Marcin
13 lat temu

Martin, bardzo podoba mi się ten odcinek. Jest bardzo, że tak to ujmę, esencjonalny. I niesamowicie dla mnie aktualny ze względu na to, co dzieje się ostatnio w moim życiu.
Nawróciłem się, ochrzciłem i przechodzę wszystko to co "najfajniejsze i najlepsze", kiedy oznajmia się ten fakt reszcie rodziny dla której Maryja jest równie ważna co Jezus Chrystus. Nie jest fajnie ale biorę to na klatę, trudno.
Piszecie o poście i głównie to mnie sprowokowało do włączenia się w rozmowę. Tak na prawdę od pewnego wydarzenia ściśle związanego z postem rozpoczęło się moje nawracanie.
Bardzo bliski mi człowiek wzedł w kontakty ze światem przestępczym? konflikt z prawem. Mówiąc giga skrótem- w tamtym czasie oddałem jego sprawę Jezusowi (bez względu na efekt, bez jakichkolwiek oczekiwań z mojej strony) i podjąłem ostry post (czyli o powietrzu i tyle). Kiedy podejmowałem się tego postu coś mi w głowie szeptało, że "im gorzej będę się czuł i im trudniej będzie tym szerzej i szczerzej mam się uśmiechac". Im gorzej tym lepiej jednym zdaniem. I tak się stało. Efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Więc powiedziec, że coś w tym jest to jakby nic nie powiedziec. To po prostu działa panowie (i panie).

Jerzy
13 lat temu

@53. Szymon
Tylko Jeszua zna Ojca , Duch Św przenika Ojca i sam Ojciec zna w pełni Ojca. To już ich wyróżnia.
Po drugie tylko im się wszyscy kłaniają w apokalipsie i tylko oni nie zabraniają oddawać pokłon a zarazem pochodzą od Boga. Każdy inny pochodzący od Boga zabraniał przed nimi klękać. Zauważ, że aniołowie zabraniali oddawać pokłon a jeśli objawiał się JHWH w tzw. chwale pańskiej to było co innego (np. Ezechielowi).
Jeśli uważasz, że można aniołom się kłaniać to niewiele zrozumiałeś o co w tym chodzi.
Jeszua jest Synem Bożym - zaprzeczysz ??? Czyli jest BOŻY.
Boski i Boży rozumiem jednako - nie jednako rozumiem być Bożym a być Bogiem Ojcem.

@56. Mariusz
Derek nie jest moim guru wiem tylko, że trafiłem na dwa (słownie dwa) jego wykłady, które diametralnie zmieniły moje życie. Być może zgubiła go pewność siebie ale jedno jest pewne - miał naprawdę mocną część wykładów, które nie warto odrzucać. W KRK też się znajdzie coś i nie odrzuciłem np. nierozerwalności małżeństwa i nie zamierzam odwoływać ogłoszenia Jezusa jako osobistego Pana i Zbawiciela co wyznałem publicznie na Oazie wiele lat temu.

@59. Mariusz
Słyszałem, że ten fragment był przerabiany. Wiem po sobie, że odnośnie przeszkód wymienianych przez Dereka brakowało mi tylko brak chrztu. Po chrzcie już ze mnie wszystko wyszło - wszystkie nałogi - resztę warunków wymienionych przez Dereka dawno miałem załatwione.
I teraz nie mam właściwie od czego pościć - chyba, że od odwyku :D
@60. Lublin z Marcina
Witaj w klubie :)
Co do Maryji to nie obrażamy matki mesjasza kultem Izydy i nazywajmy sprawy po imieniu - kult Królowej Niebios i Matki Boga nazywajmy demonem Izydy bo tak ten demon ma na imię i z bogobojną Miriam matką Jeszua nie ma nic wspólnego.

Owszem post działa ale ten co objawił JHWH przez proroka Izajasza:
Iz 58:6-14 bw (6) "Lecz to jest post, w którym mam upodobanie: że się rozwiązuje bezprawne więzy, że się zrywa powrozy jarzma, wypuszcza na wolność uciśnionych i łamie wszelkie jarzmo, (7) że podzielisz twój chleb z głodnym i biednych bezdomnych przyjmiesz do domu, gdy zobaczysz nagiego, przyodziejesz go, a od swojego współbrata się nie odwrócisz. (8) Wtedy twoje światło wzejdzie jak zorza poranna i twoje uzdrowienie rychło nastąpi; twoja sprawiedliwość pójdzie przed tobą, a chwała Pańska będzie twoją tylną strażą. (9) Gdy potem będziesz wołał, Pan cię wysłucha, a gdy będziesz krzyczał o pomoc, odpowie: Oto jestem! Gdy usuniesz spośród siebie jarzmo, szydercze pokazywanie palcem i bezecne mówienie, (10) gdy głodnemu podasz swój chleb i zaspokoisz pragnienie strapionego, wtedy twoje światło wzejdzie w ciemności, a twój zmierzch będzie jak południe, (11) i Pan będzie ciebie stale prowadził i nasyci twoją duszę nawet na pustkowiach, i sprawi, że twoje członki odzyskają swoją siłę, i będziesz jak ogród nawodniony i jak źródło, którego wody nie wysychają. (12) Twoi ludzie odbudują prastare gruzy, podźwigniesz fundamenty poprzednich pokoleń i nazwą cię naprawiaczem wyłomów, odnowicielem, aby w nich można było mieszkać. (13) Jeżeli powstrzymasz swoją nogę od bezczeszczenia sabatu, aby załatwić swoje sprawy w moim świętym dniu, i będziesz nazywał sabat rozkoszą, a dzień poświęcony Panu godnym czci, i uczcisz go nie odbywając w nim podróży, nie załatwiając swoich spraw i nie prowadząc pustej rozmowy, (14) wtedy będziesz się rozkoszował Panem, a Ja sprawię, że wzniesiesz się ponad wyżyny ziemi, i nakarmię cię dziedzictwem twojego ojca, Jakuba, bo usta Pana to przyrzekły. "
Co do szabasu - JHWH to zmienił w ten sposób:
przemek

Szymon
13 lat temu

Jerzy im więcej piszesz tym bardziej zdaje sobie sprawę że masz po prostu zielonoświątkową doktrynie trynitarną, możesz pisać nie wiem , że nie wiem kim jest Ojciec i Syn i że Ezechiel widział chwalę JAHWE czyli ten Bóg się objawiał ale ta chwała JHWH Boga niewidzianego jest właśnie tym co wy nazywacie teofania a więc pokazać, objawić, ujrzeć to nie oznacza fizycznie dosłownie .
Zarówno Mojżesz oraz Ezechiel , Izajasz i Filip otrzymali odpowiedź.
Nie można widzieć Boga i przeżyć bo i Eliasz nawet by osłonięty skałą gdy chwał Boga przeszła koło niego u Izajasza czy była zawsze to chwała JHWHELOHIM czyli był ktoś z jedności jaką miał Syn który to objawiał czy anioł czy inni Elohim tego BOGA ŻYWEGO .
Czy ty nie zdajesz sobie sprawy z jawnej sprzeczności tego co twierdzicie?
Boga nikt z ludzi nie widział ale Jednorodzony syn boży go objawia, pokazuje jaki jest Bóg ale nie fizycznie , oczami bo to nie miało by sensu ani logiki i musiałbyś przekreślić albo twierdzenia Jeszua albo Apostołów( Jak możesz mówić pokaż nam ojca Filipie?)
Albo jedność i spoistość całego tekstu raz imię Jahwe i synów którzy są z nim w jedności będą nieistotne .
Nie masz pojęcia o czym mówisz ciągle krążysz wokół liczby 3 a to jest zupełnie co innego.( nie jestem ani trynitarzem ani unitarianinem)
Według ciebie ktoś kto nie wierzy w trójce jest zwiedzony bo jest antytrynitarzem , sensu w tym nie ma :D Nie można wierzy w coś i zarówno nie wierzyć w to więc piszesz z całym szacunkiem do twej osoby to są bzdury Jerzy.

NIE WIEM CZY SIĘ OBRAZISZ ALE MOŻESZ DOKONUJĄC CUDÓW JAKO (zielonoświątkowiec i wypędzać demony, katolicy podobne rzeczy czynią) CZUĆ SIĘ DOBRZE PO NAWRÓCENIU NAWET PRZESTAĆ GRZESZYĆ JAKIMŚ TAM ASPEKTACH TO NIC NIE ZNACZY JEŚLI NIE MASZ PRAWDY ZA SOBĄ
(Nigdy was nie znałem)

Bo dokonując Duchem i mocą bożą tych rzeczy rozminąłeś się w podstawach i głosisz fałszywe nauki.
5 Mojżeszowa 13
Bóg może dać wam moc czyż nie dał jej nawet przeciwnikowi by zwodził do czasu?

Obj. 16:13-14
I widziałem trzy duchy nieczyste jakby żaby wychodzące z paszczy smoka i z paszczy zwierzęcia, i z ust fałszywego proroka;
A są to czyniące cuda duchy demonów, które idą do królów całego świata, aby ich zgromadzić na wojnę w ów wielki dzień Boga Wszechmogącego.

Nie zdajesz sobie sprawy że to co większość z was nazywa chrześcijaństwem jest antychrystem , duchowa sprawą. Ma wieloraki aspekty czasem jest subtelne ale to subtelności razem cały konglomerat mija się z prawdą , sprawa że przełykacie bluźnierstwa ( jest ja trutka na szczury 99% ziarno 1% strychnina)
Trójca jest bluźnierstwem podobnie jak większość nauk KRK ,
Protestanci przejęli cześć sprawy od katolików będąc wprowadzony w błąd .
Ja to nazywam koroną zwiedzenia , głównym nurtem.
Kiedy w Niemczech przed wojną powstało przebudzenie Duchowe niemal wszystkie jednogłośne denominacje protestancie okrzyknęły to zwiedzeniem (wylanie Ducha).
Ale nie minęło kilka lat ja ci sami protestacji którzy tak zbluzgani przeciwko Duchowi Boga Jedynego maszerowali za Hitlerem antychrystem wraz z katolikami chcąc niszczy schizmatycką Rosją i komunę.
Hitler który pięknie mówił o Jezusie oraz jak nienawidził Żydów tak wszyscy mu uwierzyli .
Po owocach się poznaje drzewo ja nie przyszedłem zmieniać doktryny jakiś tam denominacji .
Widziała żeby którakolwiek odstąpiła od swoich doktryn?
Nie, musiał bym wejść w taki zbór i złączać głosić był by podział ale to nie jest ten czas nawet wy mi nie wierzycie nad czym boleje.

Dlaczego więc głoszę? (a czy Michale Servetus nie głosił tego jak Kalwin go spalił na stosie?) bo to jest prawda w jeszcze nie rozumiecie przynajmniej wy ortodoksyjni myśląc że Bóg nie będzie się dzielił .
Nie chwała i mocą itd bo BÓG to uczynił dając moc i chwałę Jego ale nie będzie czynił nawet z Syna Jeszua kogoś kim ten syn nie jest .
Na litość boską opamiętajcie się to nie są żarty .
To nie jest z całym szacunkiem ,,odwyk’’ Martina( lekko łatwo i przyjemnie )
Mówimy tu o kimś większym niż jakożkolwiek syn !
Wracając do tego co twierdziłeś na początku.
Nie masz racji bo spójrz.

Łuk. 10:22
Wszystko jest mi przekazane przez Ojca mojego i nikt nie wie, kto to Syn, jak tylko Ojciec, a kto Ojciec, jak tylko Syn, i ten, komu Syn zechce to objawić.

A OBJAWIĆ TO ZNACZY POKAZAĆ.
Jan. 6:45-46
Napisano bowiem u proroków: I będą wszyscy pouczeni przez Boga. Każdy, kto słyszał od Ojca i jest pouczony, przychodzi do mnie.
Nie jakoby ktoś widział Ojca; Ojca widział tylko Ten, który jest od Boga.

1 Tym. 6:16
Jedyny, który ma nieśmiertelność, który mieszka w światłości niedostępnej, którego nikt z ludzi nie widział i widzieć nie może; jemu niech będzie cześć i moc wieczna. Amen.

O kim tutaj jest mowa? O Synu? Przecież nie.

Bo syn był widoczny dla proroków w teofanii ale
1 Tym. 3:16
Bo bezsprzecznie wielka jest tajemnica pobożności: Ten, który objawił się w ciele, Został usprawiedliwiony w duchu, Ukazał się aniołom, Był zwiastowany między poganami, Uwierzono w niego na świecie, Wzięty został w górę do chwały. ( Tym jest mesjasz Syn BOGA a nie sam Bóg)


No przecież nie Bóg ukazał swoja postać tylko postać ta był człowiekiem nie Duchem .
Bóg jest w takim stopni Bogiem dla nas jaki dla Jeszua nie ma różnicy wcale czy Boga widziałeś czy nie.


Hebr. 11:27
Przez wiarę opuścił Egipt, nie uląkłszy się gniewu królewskiego; trzymał się bowiem tego, który jest niewidzialny, jak gdyby go widział.

Możecie mówić że widzieli JHWHELOHIM ale żaden z tych Elohim (synów) Bogiem nie był i nie będzie bo są to synowie.

Jak słusznie Martin zauważył nic od czasów Staro testamentowych się zmieniło , choć sam głosi czasem ,,treść biblii i literę’’ ale nie jej Ducha :]
Choć wiem ze wzrost Bóg daje każdemu według nie wiedzy ale łaski by mogli rozumieć pisma i mieć otwarty umysł. To nie jest kwestia inteligencji czy wykształceni teologicznego.

Bo tutaj nie chodzi o prawdę nie i katolicyzm protestantyzm jak słusznie ktoś zauważył.
Jan. 15:19
Gdybyście byli ze świata, świat miłowałby to, co jest jego; że jednak ze świata nie jesteście, ale Ja was wybrałem ze świata, dlatego was świat nienawidzi.
Jan. 14:17-18
Ducha prawdy, którego świat przyjąć nie może, bo go nie widzi i nie zna; wy go znacie, bo przebywa wśród was i w was będzie.
Nie zostawię was sierotami, przyjdę do was.

MARAN THA !

Szymon
13 lat temu

PS: Wiecie czego Bóg nie kazał dzielić hebrajskiego tekstu ? Byście nie wyciągali Jego Słów z kontekstu ;}
Przyp. 30:6
Nie dodawaj nic do jego słów, aby cię nie zganił i nie uznał za kłamcę.

Piotr
13 lat temu

@ Jerzy

Derek uległ jako kolejny głupiemu złudzeniu, że celem nauki jest szukanie obiektywnej wiedzy o rzeczywistości. Mam około piętnastu jego książek i tylko w jednej: "Lucyfer rzuca wyzwanie Bogu" puszcza wodze fantazji. Poza tym Duch Święty potwierdzał jego służbę tysiącami uzdrowień.

Piszesz: "I teraz nie mam właściwie od czego pościć - chyba, że od odwyku" - przesłuchaj sobie kolejne nauczanie pt. "sadzawka gorzkich wód" krolestwoboze.pl lub jest uda ci się jeszcze gdzieś znaleźć jego książkę pt. "Gorzka woda życia".

Piotr
13 lat temu

@ Jerzy

Odnośnie soboty, to już same tłumaczenia szabat, szabas są podejrzane. A Jezus nie zniósł zakonu, który osobiście wręczył Mojżeszowi na górze Horeb.

Nie mniemajcie, że przyszedłem rozwiązać zakon albo proroków; nie przyszedłem rozwiązać, lecz wypełnić.
Bo zaprawdę powiadam wam: Dopóki nie przeminie niebo i ziemia, ani jedna jota, ani jedna kreska nie przeminie z zakonu, aż wszystko to się stanie.
Ktokolwiek by tedy rozwiązał jedno z tych przykazań najmniejszych i nauczałby tak ludzi, najmniejszym będzie nazwany w Królestwie Niebios; a ktokolwiek by czynił i nauczał, ten będzie nazwany wielkim w Królestwie Niebios.
(Mat. 5:17-19 bw)

Jak dla mnie to wynika z tych słów, że nie jest on podstawą zbawienia, ale przestrzeganie soboty jest miłe jego dawcy.

Piotr
13 lat temu

@Szymon

Piszesz do Jerzego: "NIE WIEM CZY SIĘ OBRAZISZ ALE MOŻESZ DOKONUJĄC CUDÓW JAKO (zielonoświątkowiec i wypędzać demony, katolicy podobne rzeczy czynią) CZUĆ SIĘ DOBRZE PO NAWRÓCENIU NAWET PRZESTAĆ GRZESZYĆ JAKIMŚ TAM ASPEKTACH TO NIC NIE ZNACZY JEŚLI NIE MASZ PRAWDY ZA SOBĄ 
(Nigdy was nie znałem) " - w oryginalnym tekście jest "Nigdy was nie znałem. Idźcie precz ode mnie wy, którzy czynicie bezprawie Mat. 7:23 bw) - to tak odnośnie słów niczego nie dodasz/niczego nie ujmiesz.

Szymon
13 lat temu

Dokładne to miałem ma myśli przy czym wcale nie oznacza że Jeszua nie i znał ich osobiście czyli kim są oni . Nie , ludzi tych on znał jako ludzi i wiedział jacy są to tzw semityzm oznaczający , nie chce mieć z tobą nic wspólnego
. Często tak mówimy my Polacy ,,odejdź, nie znam cię ,, mówimy w sytuacja jak jesteśmy na kogoś obrażeni z jakiś konkretnych powodów.

Mam nadzieje że to nie zarzut w stosunku do mnie Piotr . Skróciłem tekst bo ta przypowieść dłuższa czego dowodem jest nawias a nie lekceważenie słów Pana i Mistrza.

Bo co to jest bezprawie to przekraczać zakon . Przekraczać głównie dekalog.
BO CZYM JEST TA CAŁA TEOLOGIA JAK NIE PRZEKRĘCANIEM ZNACZEŃ ?

Wulgata to najgorzej przetłumaczony teks zlecił to Hieronimowi papież morderca Damazy I po takim nadaniu macie doktryny które są bajkami teologicznym, kłamstwami.


Tak jest nie ma słowa Lucyfer w biblii . ( tzn w oryginalnym hebrajskim) bo to łacińska Wulgata wszytko miesza i psuje.
Tam pisze wyraźnie ten ,,lucyfer'' to człowiek więc diabeł nie jest człowiekiem i można wrzucić go do grobu bo to duch. Cały kontekst dotyczy Nabokadnezara nie diabła.
To jest tradycja choć nie Żydowska ale katolicka. Upatrywanie w słowie hebrajskim hyyl czyli,, lśniący'' diabła złej duchowej istoty którą jest szatan i diabeł. Lucyfera a tym jest planeta wenus u pogan też a Jeszua mów ,jam jest gwiazda zaranna i wieczorna .
Masoni to kolejny temat , kolejna religia Babilonu Wielkiego czczą Lucyfera upatrują go w Jezusie :]
Gra słów i pozory Watykan stworzył zasłonę dymną by zwalczać protestantyzm.
Miesza wino czyli nauka swoja dolewa wody , leje wodę wam bracia . Upij całe narody agentami wpływu i tym winem fałszywej nauki.
Napiszę o tym szczegółowiej kiedyś jak BÓG da.

Agnieszka Noname
13 lat temu

Mam ogólną propozycję dla rozsądnych ludzi (wszystkich wyznań) - olewajmy pieniackie i zidiociałe komentarze. Ich autorzy są już tak zacietrzewieni, że wasze przygotowanie merytoryczne odbije się od nich rykoszetem - wszak oni zawsze wiedzą lepiej. Strzepmy pył z sandałów i dyskutujmy z resztą, która na dyskusję pozwala.

Kris
13 lat temu

Lublin z Marcina (2010-11-26) - prawdopodobnie dokonałeś "egzorzuzmu" , przez post. , albo modlitwą pomogłeś.

Bo słowo "egzorzyzm" niestety dziś nie jest prawidłowo zrozumiałe.

Szymon zapewne wie o co biega....

Bo to co wyprawia KK to nie są żadne egzorcyzmy !!!!!!
albo zapraszają inne demony aby całkiem zaśepiły człowieka albo to zwyką psychologia sugesti.

Wypędzanie demonów to real, w NT 22 razy chyba Jezus wypędza i naucza by robić tak samo, lecz aby się tym zając trzeba byś Chrześcijaninem i mieć albo dar madrości (bo cza wiedzieć co się,robi, po co , jak to działa, trzeba mieś wiedzę itp.) albo dar rozróżnania demonów, czy wypędzania.

Z tymi demonami to nie tak że każdy katolik ma demona czy coś, ludzi po prostu nie potrafią wygrać z szatanem przez jego sugestie, namowy, ataki, ale to jeszcze nie są opętania nie ma co wpadać w paranoje.
cel szatana:

1 Odwieźć od prawdziwej religii
2 jak sie nie uda to aby człowiek nie służył Chrystusowi

Np wygrać bój o to żeby wziąć Biblie i zacząć ją czytać i weryfikować z naukami K. Z drugiej strony bez "malutkiej" pomocy z naszej strony koleś może nigdy tego nie zrobić, ale i tak zależy od człowieka co potem zrobi bo ma wybór !
można wypędzić demona ale on wróci jeśli obiekt "egzorzyzmowany" sam nie podejmie walki i nie podejmie decyzji
bo albo Jezus nas prowadzi albo .......

Więc każdy Chrzecijanin ma prawo do wypędzania
(Osoba Która autentycznie zna Jezusa)

, a są osoby szczególnie natchnione przez Ducha Św. by to robiły i one o tym wiedza. (jeden z darów D. Św.)

Prins jest spoko ! choć wg mnie za dużo widzi tych demonów do wypedzanai w sferach człowieka, bo to człowiek powinien walczyć a nie ktoś za niego !

Wg mnie człowiek który nie bie sie Biblii i próbuje ją "rozkmilać" nie ma zadnych demonów w sobie lecz oczywiście szatan taką osobę bedzie szczególnie atakował , wiadome dlaczego bo bedzie jego wrogiem (nie jak katolicy)

Nie popadajmy w paranoje ale uwierzmy w realne siły zła ! (zycie to walka) nawet Piotr nie był oszczędzony przez kuszenia !


lepiej tego chyba się nie da już przedstawić ;)

pozdrawiam przyszłych "egzorcystów" (nie katolickich) hehe

Kris
13 lat temu

Martin (2010-11-26)

Mamy Wolna wolę, wszystko zależy od nas tzn. musimy decydować.

Mojżesz zamiast stukał laską musiał uwierzyć, może i musiał pościć wcześniej, tak jak Daniel aby otrzymać przesłanie od Boga. !

Wypędzanie demonów to trochę magiczne jest trzeba przyznać ale to fakt biblijny.

Powinniśmy wykorzystywać autorytet Zmartwychwstałego Jezusa i podjąć walkę z szatanem. Sami nie damy radę.

Może myślałeś o czymś innym ale napisałeś co jest napisane.

Kris
13 lat temu

Najważniejsze !!!!!

Ksiądz w kościele za nas nie wygra, nie chodzi o kasę czy religijność.

To nasza osobista sprawa nie poddajmy się nieprawdziwym autorytetom !

Sprawdzajcie !

Szymon
13 lat temu

Wiem o co Kris chodzi nawet bardziej niż to chcą moi bracia zielonoświątkowcy którzy mówili ,,nie wolno ci wyganiać demonów do otchłanni przekroczyłeś swoje kompetencje itd '' :D Obrońcy demonów? No ale tak było Pan mi świadkiem i kilku ludzi. Zapomnieli moi bracia niestety .
Jan. 14:12
Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Kto wierzy we mnie, ten także dokonywać będzie uczynków, które Ja czynię, i większe nad te czynić będzie; bo Ja idę do Ojca.

Kris
13 lat temu

10581849 gg odezwij sie kiedy pogadamy...

Piotr
13 lat temu

@ Szymon

"Mam nadzieje że to nie zarzut w stosunku do mnie Piotr . Skróciłem tekst bo ta przypowieść dłuższa czego dowodem jest nawias a nie lekceważenie słów Pana i Mistrza" - to nie jest żadno skrócenie, tylko wypaczenie sensu. Jezus konkretnie uzasadnia dlaczego odrzuca tych ludzi: za nieprzestrzeganie prawa, a nie poznanie prawdy jak to ująłęś.

A tak ogólnie to nie wiem z czym masz problem. Jeśli w tej chwili nie jesteś w stanie zrozumieć bardzo prostej prawdy, że jest jeden Bóg objawiony ludziom w trzech osobach (i zgodnie z trzecim rozdziałem listu do Efezjan te trzy osoby to pełnia Boża) - to czytaj samo pismo, uwzględniając parametr czasu. Wcielony jednorodzony Syn Boży, który był równy swemu Ojcu przy wcieleniu wyrzekł się nazwijmy to przywilejów postaci Bożej i stąd jego słowa w ewangeliach mają takie brzmienie.

Co do odsyłania demonów do otchłani. To ja to widzę inaczej. Skoro ich szefem jest Belzebub (władca much), to prawdopodobnie jest ich tyle co much. Więc czy się ich ześle do otchłani czy nie, nie ma to za dużej różnicy. Syzyfowa praca.

A co do szatana/diabła - myślisz, że został taki stworzony, czy też był jakiś inny bunt, oprócz tego opisanego w księdze Henocha?

Szymon
13 lat temu

Piotr
Widać że masz pojecie o temacie demonów jak kowal o tkaniu lnu .
Nic nie robić to radziłbyś? No ja będziecie pouczać co do tego jak traktować morderców to faktycznie macie problem . Kto ci powiedział ilu jest tam ich? One? wierzysz im? Mnie nie interesuje ilość bo to nie ma kompletnie znacznie , polemika z nimi też .
Nie lękaj się każdego syna to czeka bo ta jak zapalić lampę i będą się gromadzić i ciebie sprawdzą te które zaatakował mnie i moja żonę pożałowały gorzko ja nie przeszłym zwierać z nimi i pokoju, to nie masońskie bajki . Ja przyszedłem je zniszczyć jak one niszczyły ludzi nasz Pan przyszedł by zniszczyć dzieła diabelskie.
Wywieś jeszcze białą flagę Piotrze.

Wracając od twoich trzech osób gdzie ty widzisz tam 3 osoby?

Bóg to osoba DUCH i nie jest boski , boski jest co wyszedł i został posłany objawił Go .

Gdzie ty widzisz tam 3 osoby?
Ty nie masz nawet pojęć czym jest pełnia boska Co to jest ta pełnia boża?
Ja wiem to czym jest a ty, mówisz że to 3 osoby boskie ?:D
No pomyśl kto kogo dopełnia? Żeby napełnić naczynia potrzebne jest tylko woda .
Nic nie pojąłeś o tego kim jest DUCH BOGA bo kim jest mój duch ludzki przecież nie 3 osobą?;]

Kim jest DUCH BOŻY a kim jest DUCH LUDZKI?

Pierwszy pochodzi od Boga drugi jest z człowieka.

Innymi słowy Duch ten boży objawia się w synach i dopełnia nie ma tam dwóch osób manifestując w mocy tak jak w człowieku duch ludzki manifestacje i widzisz że żyje .

ABBA BÓG nasz kochany dopełnia Syna ,
Woda czysta naczynie wypełnia czyste.
Bo co jest większe świątynia czy ten co ja zamieszkuje?

Hebr. 1:1-2
Wielokrotnie i wieloma sposobami przemawiał Bóg dawnymi czasy do ojców przez proroków;( 3, 5, 15 -100?)
Ostatnio, u kresu tych dni, przemówił do nas przez Syna, którego ustanowił dziedzicem wszechrzeczy,PRZEZ którego także wszechświat stworzył.

(NIUANSE GREKI I HERBSKIEGO SĄ TUTAJ ISTOTNE) w dalszej części Elohim to nie BÓG .

Piotr
13 lat temu

Szymon

Ja nie wiem podobnież jak ty ile jest demonów i nawet nie wiesz, które w tym okresie czasu w jakim żyjemy mają przeznaczoną otchłań. Więc wyganianie do otchłani bez uświęcenia Duchem Świętym jest bez znaczenia. A wątpię żeby imię Belzebub było przypadkowe.

"Wracając od twoich trzech osób gdzie ty widzisz tam 3 osoby? " - Jak to gdzie. Jest wyraźne rożróznienie słowa Bóg od słów Ojciec, Pan Chrystus i Duch. Masz chyba jakiś filtr na oczach i utożsamiasz słowo Bóg w tekście ze słowem Bóg Ojciec w wyobrażni. Przeczytaj jeszcze raz cały rozdział bez uprzedzeń.

Pełnia Boża jak wynika z tekstu może zaistnieć wtedy gdy:
- Chrystus zamieszka w sercu,
- Duch we wewnętrznym człowieku - okolice brzucha (to miejsce w brzuchu bez którego nie można wypowiedzieć dźwięku/słowa - przepona?)
- a Ojciec - jest jakby głową tyle, że w tekście nie ma użytych dosłownie takich słów tylko jest ."Od którego wszelkie ojcostwo na niebie i na ziemi bierze swoje imię" Efez. 3:15 bw

I bez WSZYSTKICH tych trzech osób trójcy przyjętych do świątyni ludzkiego ciała nie ma pełni Bożej: "I mogli poznać miłość Chrystusową, która przewyższa wszelkie poznanie, abyście zostali wypełnieni całkowicie pełnią Bożą (Efez. 3:19 bw)"

Jak dla mnie nie ma problemu w takim wzajemnym dopełnieniu się..

Cytujesz: "Hebr. 1:1-2 Wielokrotnie i wieloma sposobami przemawiał Bóg dawnymi czasy do ojców przez proroków;( 3, 5, 15 -100?)" - i jak widzę masz jakiś szerszy problem z utożsamianiem wyrazu Bóg w tekście z Bogiem Ojcem. To Duch Święty przemawiał przez usta proroków.

Szymon
13 lat temu

Piotr
''I bez WSZYSTKICH tych trzech osób trójcy przyjętych do świątyni ludzkiego ciała nie ma pełni Bożej:''

Gdzie to pisze?

1 Jan. 1:3-4
. Co widzieliśmy i słyszeliśmy, to i wam zwiastujemy, abyście i wy społeczność z nami mieli. A społeczność nasza jest społecznością z Ojcem i z Synem jego, Jezusem Chrystusem,
A to piszemy, aby radość nasza była pełna.

Gdzie ty widzisz tam jakaś pogańską , nicejską , Konstantyna trójce w tym tekście Piotr?

Mój duch przemawia przez moje usta to nie czyni z ducha mojego drugiej mojej osoby :D

Ale jeśli Duch Boga jest we mnie to ten Szymonowu duch razem z Duchem BOGA Nadal bo od Boga ABBA pochodzi a przecież świadectwo dwojga osób jest wiarygodne .
Gdzie tam widzisz trójce osób?

Jan. 8:16-18
. A jeśli już sądzę, to sąd mój jest prawdziwy, bo nie jestem sam, lecz jestem Ja i Ten, który mnie posłał.
A przecież w zakonie waszym jest napisane, że świadectwu dwóch ludzi jest wiarygodne.
Ja świadczę o sobie, a także Ojciec, który mnie posłał, świadczy o mnie.


Nie mieszaj .
Bóg jest dla tych ABBA kto ma Ducha JEGO w sobie tam jest nad jedne osoba ten sam Duch Boga by w Mesjaszu więc nazwany jest Duchem Chrystusowym ale to nadal ten sam Duch Boga który jest jego własnym duchem stad nazw Duch BOŻY bo emanuj z ABBA Boga tak jak duch ludzki emanuje z człowieka gdzie tam widzisz jakaś trzecia osobę?

Bp jak duchem ludzki jest przynależny sonom ludzkim tak Duch Boga jest Jego własnym Duchem.

On nie pochodzi od Syna ale tylko od ABBA Boga naszego poznajemy dzieci i barci .

1 Jan. 1:3
Co widzieliśmy i słyszeliśmy, to i wam zwiastujemy, abyście i wy społeczność z nami mieli. A społeczność nasza jest społecznością z Ojcem i z Synem jego, Jezusem Chrystusem,

Gdzie tam widzisz tam trzech?

Szymon
13 lat temu

Kto rozumie co ja piszę? Kto mi wierzy?

Piotr
13 lat temu

Szymon

"Gdzie to pisze?" - wersety 14-19.

"1 Jan. 1:3-4  Co widzieliśmy i słyszeliśmy, to i wam zwiastujemy, abyście i wy społeczność z nami mieli. A społeczność nasza jest społecznością z Ojcem i z Synem jego, Jezusem Chrystusem, A to piszemy, aby radość nasza była pełna" - przecież jest wyraźnie napisane, ze nauczanie Jana, które przekazuje, będzie oparte na tym co widział i słyszał. I Jan zapewnia swoich słuchaczy, że jeśli przyjmą te nauki to będą mieć społeczność "z nami" jak to ujmuje (w domyśle z kościołem). A w powiązaniu ze słowami Jezusa "gdzie dwóch lub trzech spotyka się w imię moje tam i ja jestem" także społeczność z Bogiem.

"Jan. 8:16-18  A jeśli już sądzę, to sąd mój jest prawdziwy, bo nie jestem sam, lecz jestem Ja i Ten, który mnie posłał. 
A przecież w zakonie waszym jest napisane, że świadectwu dwóch ludzi jest wiarygodne. Ja świadczę o sobie, a także Ojciec, który mnie posłał, świadczy o mnie. " - Ten fragment jest częścią całej historii, która przebiega w skrócie tak: faryzeusze przyprowadzają cudzołożnice i pytają się Jezusa czy zgadza się z karą przewidzianą w prawie Mojżeszowym za taki postępek. I kluczowym miejscem w zrozumieniu słów, które wyjąłeś z kontekstu jest wskazanie przez Jezusa na swój palec, w domyśle ten palec, który na kamiennych tablicach wypisał/wyrył dekalog. A ponieważ faryzeusze wyjęli inny fragment prawa Mojżeszowego (Jan. 8:13 Rzekli wtedy do niego faryzeusze: Ty sam o sobie świadczysz; świadectwo twoje nie jest prawdziwe), że potrzebnych jest dwóch świadków na potwierdzenie wiarygodności, to Jezus odpowiada tymi słowami z wersetu 18: Ja świadczę o sobie, a także Ojciec, który mnie posłał, świadczy o mnie (wymóg prawny dwóch osób jest spełniony). A tak wogóle to nie wiem co ma wspólnego historia z cudzołożnicą do trójcy.

"Nie mieszaj..." - może rozumiesz to co piszesz, ale ja nie.

"1 Jan. 1:3 Co widzieliśmy..."Gdzie tam widzisz tam trzech?"" - Jan jak pisałem wyżej pisze o społeczności z Bogiem. I podobnież jak Paweł w liście do Efezjan rożróżnia słowa Ojciec, Syn od słowa Bóg.

Jerzy
13 lat temu

@53. Szymon
Duch Św przenika Boga:
1Kor 2:10-11 bw (10) "Albowiem nam objawił to Bóg przez Ducha; gdyż Duch bada wszystko, nawet głębokości Boże. (11) Bo któż z ludzi wie, kim jest człowiek, prócz ducha ludzkiego, który w nim jest? Tak samo kim jest Bóg, nikt nie poznał, tylko Duch Boży."
A Jeszua jest boski bo:
Ap 1:12-18 bw (12) "I obróciłem się, aby zobaczyć, co to za głos, który mówił do mnie; a gdy się obróciłem, ujrzałem siedem złotych świeczników, (13) a pośród tych świeczników kogoś podobnego do Syna Człowieczego, odzianego w szatę do stóp długą i przepasanego przez pierś złotym pasem; (14) głowa zaś jego i włosy były lśniące jak śnieżnobiała wełna, a oczy jego jak płomień ognisty, (15) a nogi jego podobne do mosiądzu w piecu rozżarzonego, głos zaś jego jakby szum wielu wód. (16) W prawej dłoni swej trzymał siedem gwiazd, a z ust jego wychodził obosieczny ostry miecz, a oblicze jego jaśniało jak słońce w pełnym swoim blasku. (17) Toteż gdy go ujrzałem, padłem do nóg jego jakby umarły. On zaś położył na mnie swoją prawicę i rzekł: Nie lękaj się, Jam jest pierwszy i ostatni, (18) i żyjący. Byłem umarły, lecz oto żyję na wieki wieków i mam klucze śmierci i piekła."
A dlaczego Bóg w pełni nie jest objawiony ?
J 16:12-13 bw (12) "Mam wam jeszcze wiele do powiedzenia, ale teraz znieść nie możecie; (13) lecz gdy przyjdzie On, Duch Prawdy, wprowadzi was we wszelką prawdę, bo nie sam od siebie mówić będzie, lecz cokolwiek usłyszy, mówić będzie, i to, co ma przyjść, wam oznajmi."
Bóg objawiał się stopniowo i o tym dobrze wiecie.

Ludzie gdzie i kto z Dereka Princea robi guru ? Gość działał z Ducha Św a na dodatek dobrze wsparty właściwym zrozumieniem biblii i żydów dlatego jego nauczanie ma moc ale moc nie od niego pochodzi. Sprawdziłem prawdziwość tego nauczania empirvcznie np. uwolnienie z przekleństwa. Moc niesamowita aż koledzy w pracy widząc dziwną przemianę mojego szefa względem mnie pytali się mnie co to było, że taka nagła przemiana o to było uwolnienie z przekleństwa po pójściu za nauczaniem Dereka Princea o uwolnieniu z przekleństw.

@64. Piotr
Przesłucham jego i nie tylko jego nauczań i nie zamierzam stanąć w poszukiwaniach prawdy bo ten co uważa, że stoi niech baczy ...

@65. Piotr
Co do soboty to chodzi o to że nie tylko sobotę masz oddawać Bogu aby słuchać jego słów i rozważać i odpoczywać w nim. Dopóki nie był nam dany Duch Św ale teraz w Duchu Św możemy cały tydzień:
- modlić się
- rozważać Słowo Boże
- odpoczywać w Bogu.
teraz szabas trwa cały tydzień. Dobrze pisze o tym Przemek: przemek

@69. Kris
Błagam cię z sensem piszesz ale nie głoś, że to człowiek ma walczyć. Spędziłem prawie dwadzieścia lat na walkę i nauka Princea i odpuszczenie sobie walki i pozwolenie aby Bóg za mnie walczył mnie uwolniło. Ty masz owszem walczyć ale nie z diabłem ani ze sobą ale o Królestwo Boże. Jedyne co Bóg od ciebie wymaga to szukanie Jego woli i spełnianie tej woli a nie wymyślanie co fajnie by było dla Boga zrobić.
Ez 33:11 bw "Powiedz im: Jakom żyw - mówi Wszechmocny Pan - nie mam upodobania w śmierci bezbożnego, a raczej, by się bezbożny odwrócił od swojej drogi, a żył. Zawróćcie, zawróćcie ze swoich złych dróg! Dlaczego macie umrzeć, domu izraelski?"
Derek Prince dobrze opisał pokutę, że to jest zawrócenie ze swojej drogi na drogę bożą. Nasze serce jest zwodzicielem i tylko szukanie woli Boga u Boga może zwyciężyć.

@72. Szymon
Nie wiesz co to piąta kolumna ? Diabeł i do Zielonych próbuje się wkręcić - dlaczego nie. Słyszałem nawet że powstawały kościoły "Tylko Jezusa" albo wyznawców Brahnana. No cóż w czasach ostatecznych nawet wybrani mieli być zwodzeni. Może to już ?

@74. Piotr
Bóg zła nie stworzył tylko wolną wolę. Jeśli nikt by Bogu się nie sprzeciwił to by mogło oznaczać, że:
- wolna wola nie działa
- stworzył strasznie mało i rachunek prawdopodobieństwa słabo zadziałał.

@75. Szymon
Nie denerwuj się. W KRK rozważano ile diabłów mieści się w główce szpilki hehe... więc Piotr jest spoko i myślę, że tak napisał bo brakło argumentów. Za bardzo dajesz się ponieść. Poćwicz dary Ducha Św :)

@76. Piotr
teraz jedynie Duch Św jest w pełni na ziemi. Jezus jest tylko tam gdzie dwóch albo trzech ale nie w pełni bo inaczej powtórne przyjście dotyczyło by kogoś innego. Ojciec jest w niebie - jeśli się modlisz jak Jezus uczył to pewnie wiesz nawet z paciorka.
Jesteśmy świątynią Ducha Św a nie Jezusa i Boga Ojca. Boga Ojca jesteśmy kapłanami a oblubienicą baranka jako kościół.

@78. Szymon
Ja cię zaczynam rozumieć i wierzyć. Tylko staram się słuchać ostrzeżenia od Boga aby wystrzegać się antytrynitarzy i zaciekłych trynitarzy a na początku sprawiłeś wrażenie antytrynitarza a przecież uznajemy Boga Ojca w niebie, Syna Bożego - Pana Panów i Króla Królów Zbawiciela i siedzącego po prawicy i Ducha Św, który został posłany na ziemię.
Trochę kwasu zakwasza całe ciasto - trochę kłamstwa o trójcy powoduje zamieszanie i nie da się odkwasić. Trzeba piec od nowa.

@79. Piotr
Wiesz, że ten fragment o cudzołożnicy nie był w pierwszych pismach i że został dopisany w pierwszych wiekach ?
Podobnie mi śmierdzi z łotrem na krzyżu. Jan ewangelista milczy o tym mimo, że był jako jedyny apostoł pod krzyżem a inny ewangelista pisze, że oboje go lżyli. I w ten sposób całe teologie się pisze i np. twierdzi się, że niemowlęta będą zbawione gdy tymczasem co mówi Bóg ?
2Th 1:8 bw "w ogniu płomienistym, wymierzając karę tym, którzy nie znają Boga, oraz tym, którzy nie są posłuszni ewangelii Pana naszego Jezusa."
Dzieci sześcioletnie w domu dziecka u Dereka Princea miały wylanie Ducha Św. Nie chcę rozstrzygać tylko wskazać, że teza że niemowlęta nie umrą śmiercią drugą jest tylko hipotezą.

A dla tych co uważają, że każdy kto nie grzeszy jest kłamcą nie zauważając, że "grzech mój jest zawsze przede mną" (przeszły):
Tyt 1:16 bw "Utrzymują, że znają Boga, ale uczynkami swymi zapierają się go, bo to ludzie obrzydliwi i nieposłuszni, i do żadnego dobrego uczynku nieskłonni."
Nieposłuszeństwo Bogu jest kluczem a podobno po owocach poznacie.

Ale BEZKOPROMISOWO mi wyszło ... :)

Proponuję uznać, że teorie o Bogu wychodzą poza nasze pojmowanie i trzymajmy się TYLKO biblii. Wyjdzie wszystkim na zdrowie i ku zbawieniu i chwale Boga :)

Kris
13 lat temu

Jerzy

czytaj chłopie co pisze i się nie unoś.

to człowiek musi zrobić pierwszy krok na tym polega sens wolności człowieka i należy podjąć walkę, a że walki nie wygramy bez Jezusa to jest oczywiste i tego nie neguje.


wytłumacz co to znaczy walczyć o Królestwo Boże ?
nic nie robiąc?

Szymon
13 lat temu

,,Duch Św przenika Boga'': - gdzie to pisze?

Bo któż z ludzi wie, kim jest człowiek, prócz ducha ludzkiego, który w nim jest? Tak samo kim jest Bóg, nikt nie poznał, tylko Duch Boży."

Tam pisze że przenika Boga czy głębokości czyli tajemnice boskie?

Nic nie pojmujesz z tego wersetu :] To moje bezkompromisowe twierdzenie :]

Wierz mi mój duch ludzki wie że istnieje i wie kim jestem.
Jestem SZYMON ( co się wykłada Bóg wysłuchał) ale te imię nie uczyniło mnie Bogiem :] Jestem człowiekiem mam świadomość swego istnienia tego kim jestem. To mówi ten werset.

Tak samo jest Duchem Boga. Jego duch boży wie że istnieje (Jestem Który Jestem) Wie jak się nazywa i mając świadomość istnienia swego wie że jest BOGIEM.

Ty ty tam widzisz trójkę ?
Chyba na zasadzi jest nas dwóch ja i mój brzuch :]


Ze niby Duch BOGA to 3 osoba?


Czyli co ja mam ducha ludzkiego w ciele to jest nas dwoje ? :P

I ty mówisz że to Branham miał problem?

Nie ma jak zielonoświątkowa propagandą po katolickim kacu.
:]
Przezabawnie się czyta te listę pouczeń .

Posiłkujesz się niebiblijnym stwierdzeniami masz doktrynę i mówisz 5 kolumna ciebie nie dotuczy a dotycz dotycz tylko tego jeszcze nie wiesz.

.
Znasz takie powiedzenie prędzej złodziej przyzna ze ukradł niż mądry że się pomylił?

Czyli ,,nierządnica'' nie oryginał a,, w imię ojca syna i ducha'' to według ciebie oryginał ? Przecież to też jest glossa? :]

To nie jest oryginalny tekst i nie znajdziesz go w najstarszych manuskryptach.

Źródło Bolesław Parma Biblista :]

A słyszałeś o przekładzie z greki na koptyjski dialekt saidzki ? i żę Logos nie był tam BOGIEM a boski? Koptowie tak tłumaczyli tekst greki dosłowne jak świadkowie Jehowy w wydaniu Nowego Świata to powiedz kto ma racje KRK ?
Innym sugerujesz 5 kolumnę nie ładne Jerzy, ja jestem bardzo tolerancyjny ale podteksty takie zachowaj dla siebie i ocenę sytuacji i osąd ludzi i braci bo może być Tobie łysko za kilka lat :D

Ostrzegam uważaj bo takie osądy maga się skończyć bluźnierstwem Duchowi Boga który jest braciach .

Błogosławie Tobie papa.

Kris
13 lat temu

"i należy podjąć walkę, a że walki nie wygramy bez Jezusa to jest oczywiste i tego nie neguje"

rozwinę bo nie jasno

pierwszą walkę my musimy stoczyć, jeśli wybierzemy stronę Jezusa to potem On działa. (ale my sami dalej toczymy walkę w WIERZE a szatan będzie nas atakował aż do śmierci)

Mariusz
13 lat temu

tak sie zastanawiam czy trudne tematy jak np trojca czy Boskosc Jezusa nei warto by załozyc oddzielnych watkow na forum odwykowym o tu.
www.nieprofesjonalisci.com

bo robi sie powoli tutaj tak ze jestesmy nagle zdominowani jednym tematem dokładnie takjak by juz nic wiecej pozatym niebyło i zaczynami stac wmiejscu.....mnie osobiscie przez to odwyk zaczoł nudzic...Bo własciwie niezaleznie o czym Martin zrobi odcinek nastepny, to i tak komentaze beda takie same jak teraz, jak tydzien temu, 2 tygodnie itd....

Piotr
13 lat temu

@ Mariusz

Te sprawy są sprawą integralną i nie za bardzo wiem jak można by wydzielić "trudne tematy jak np. Trójca, Boskość" jak piszesz od całej reszty. Jak dla mnie przyjęcie że Bóg jest jednocześnie: Ojcem (autorytetem, praworządnością), Synem (bezwarunkowym przebaczeniem), Duchem (dawcą wszystkiego) nie można oddzielić od niczego. Więc dyskutowanie o czymkolwiek bez uwzględnienia tej niezwykłej równowagi, nie przyniesie żadnych trwałych efektów.

@ Jerzy

Nie chodziło mi o to dlaczego istnieje zło (cokolwiek by to słowo miało znaczyć), tylko o to czy szatan/diabeł/oskarżyciel w swojej obecnej formie został taki stworzony, czy też taki się stał w wyniku buntu/nieposłuszeństwa innego niż ten który jest opisany w księdze Henocha.


Co do Królestwa Bożego, to nie ma jednoznacznej odpowiedzi co to jest. Jak wnioskuję objawi się/wyrośnie to kiedyś pod warunkiem, że konkretny człowiek poświęci całą swoją wolę i uwierzy w ewangelię.

Szymon
13 lat temu

Co jest podstawą chrześcijaństwa jakie stwierdzanie?

Marin moim zdaniem się zagalopował w pewnych twierdzeniach nic dziwnego jest inteligenty a cały trik magiczny polega na zasugerowaniu czegoś a potem dzieją się czary takie prestidigitatorstwo.
Coś znika na twoich oczach a to jest oszustwo . Sam dopuszczasz taką możliwość ale za dużo grał w karty.:]

Potem nie zdaje testu , zna zasadę ale nadal znika albo moneta albo statua wolnoścw Nowym Jorku . Była prawda nie ma
prawdy. Jest pustka.

Znam cały schemat jak robić ludzi w konia ale sam pokazuje mechanizmy więc je obnażam więc nie zwodzę.
Problem polega na tym że ludzie zwiedzeni zwodzą innych innych.

Właśnie dlatego dajemy się robić w bambuko bo jesteśmy inteligentni w miarę ale schematy myślowe nam w tym przeszkadzają.

Ja wiem ale pytam was?
Ktoś kto to neguje i zaprzecza poddaje w wątpliwość nie może być moim zdania chrześcijaninem . Ktoś coś do tego dodaje też nim nie jest ktoś kto ujął też nie jest.


Co czyni chrześcijanina i dziecko BOGA z nas?

Uwolnijcie się od schematu doktryn i bałagany w tzw denominacyjnego , pomyślcie.

Jednej prostej odpowiedzi pragnę co jest ponad to będzie od złego co jest poniżej też będzie nieprawdą.


Jedna odpowiedź jak wam się pierwsza nasuwa !

Co czyni dziecko boże i chrystianizm prawdą nie religią ?

Mariusz
13 lat temu

YHWH

pluszcz
13 lat temu

zbawienie, inna odpowiedz.

pluszcz
13 lat temu

bardziej chodzi mi o zmartwychwstanie, dopisze bo nie wiem czy wy tez te dwa wyrazy podobnie pojmujecie.

Mariusz
13 lat temu

Ojciec moim zdaniem jest w centrum. Reszta to nastepstwo i jego plan. Syn nam objawił kim jest ojciec. i pokazał jak go poznac. Jak pełnic jego wole. pokazal jak byc synem dla niego. Umarł za nas i zamartwychwastał.

Ale zapoczatkował wszystko ojciec....

pluszcz
13 lat temu

Czy Bóg chciałby uczynić ludzi swymi dziećmi z wyboru (w Szymona pytaniu „dziecko boże”), odbierając im wybór?

Myślę że to nasze nawrócenie jest tu potrzebne, dlatego Mariusz, nie pomyślałem o Nim.

pluszcz
13 lat temu

Osobiście wierze że Bóg ingeruję w każdego życiu jak czarna dziura choć nie widoczna oddziałuje na ciała niebieskie (Martin użył tego porównania w jego „Okiem Chrześcijanina”, polecam.), u jednych mniej u drugich więcej można się tu doszukać nie sprawiedliwości ;-) no ale jednak u każdych i choć jest w centrum to raczej mam wrażenie że to od nas bardziej oczekuje odpowiedzi na swoje krótsze, dłuższe obecności i jego nieskończone zaproszenia.

Szymon
13 lat temu

A masz wybór rodząc się fedlm duda ?;]
Kombinujcie co czyni nas chrześcijanami? Jak sądzisz że ty masz wybór w tym względzie? To dobre pytanie. :]

Szymon
13 lat temu

Nie ja wcale nie myślę że Bóg ingeruje w każde życie bo już by było na ziemi super to daleko posunięta hipoteza zresztą nie prawdziwa. Chyba że wszystko co stworzone weźmiemy za boskie dzieło i tak jest ale to nie o to biega tak sądzę.

Przyp. 16:4
JHWH wszystko uczynił dla swoich celów, nawet bezbożnego na dzień sądu.

Mariusz
13 lat temu

rownie dobrze moglibysmy sie wcale sie nie urodzic, albo jako jakies nieznane plemie tysiace lat temu.... albo urodzic sie z 100 lat temu budystami i .nie miec dostepu do bibli, do chrzescijanstwa , internetu TV . i co wytedy ?


co by wtedy było z nami ? Bylibysmy zabłakanymi owacami z poza owczarni ....sam nie wiem. ciezko mi sobie to wyobrazic co by wtedy ze mna było.

Szymon
13 lat temu

O,k odpowiem wam prosto co nas czyni chrześcijanami .
Nie trójca, nie to że Jeszua jest BOGIEM jak niektórzy twierdzą w tym Martin bo to nadinterpretacja słów Elohim w grece .
Czy prorokiem i człowiekiem tylko jak mówią muzułmanie nie to czyni nas dziećmi, synami bożym. (Elohim= synami najwyższego)
Tak bo tym nas czyni to wyznanie. Nie bogami jak twierdzą zwiedzeni charyzmatycy stylu B Hinna.
Dz.Ap. 14:15


Mat. 16:16
A odpowiadając Szymon Piotr rzekł: Tyś jest Chrystus, Syn Boga żywego.

Jeżeli syn byłby Bogiem to znacz że byłby Ojcem naszym i że nas oszukał, miałby schizofrenie bo się sam modlił do siebie, wystał sam się i sam się przebłagał i sam się wzbudził , bluźnierstwo ?
Oczywiście widzą to nawet ateiści tę logiczną konsekwencje.

Nie może nie być też synem Boga jak mówią muzułmaninie bo gdyby nie był to nie nazywał by nas braćmi i Boga nie nazywał by Ojcem nie bylibyśmy synami czyli dziećmi bożymi . A jak wiecie muzułmanie nie wierzą że Bóg ma syna.


Nic nie dodałem to tej wypowiedzi nic nie ująłem z niej jestem w idealnym miejscu.


Co rozumiecie pod określeniem jednorodzony (monogenes) ? :]

Mateusz z Rzeszowa
13 lat temu

Dodając do tego co napisał Szymon, że Chrystus nie jest Ojcem mówi też fragment:
(34) Zaprawdę, powiadam wam: Nie przeminie to pokolenie, aż się to wszystko stanie.
(35) Niebo i ziemia przeminą, ale moje słowa nie przeminą.
(36) Lecz o dniu owym i godzinie nikt nie wie, nawet aniołowie niebiescy, tylko sam Ojciec. (Mt 24:34-36)-Biblia Tysiąclecia

(36) A o tym dniu i godzinie nikt nie wie; ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko sam Ojciec.-Biblia Warszawska

(36) A o onym dniu i godzinie nikt nie wie, ani Aniołowie niebiescy, tylko sam Ojciec mój.-Biblia Gdańska

(36) Nikt nie zna tego dnia i godziny, ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko sam Ojciec.-Biblia Poznańska

Jeśli dzień końca zna tylko Bóg Ojciec a Syn nie zna to jak mogą być tą samą osobą?

Martin
13 lat temu

Ponieważ łagodne, acz stanowcze, prośby o to, żeby nie pisać kilku wpisów pod rząd (w myśl zasady, że Bóg dał nam dwoje uszu, a tylko jedne usta) zostały zapomniane i znikły w cień w ferworze dyskusji, prowadzam ograniczenia.

Nie można napisać 2 komentarzy pod rząd. Żeby napisać drugi, trzeba poczekać aż ktoś coś napisze.

I w ten sposób zamiast zamiast monologu nastał czas dialogu...

Szymon
13 lat temu

Winny oskarżenia :D

pluszcz
13 lat temu

@ 93. Szymon

No jak to jaki Wybór; akceptacji lub jej braku bo mógłbym równie dobrze odrzucić dobrą nowinę, uznać ją za wymysł uczniów kolejnego podającego się za Mesjasza i przestać szukać Boga w ten sposób lub całkiem inaczej spojrzeć oczami ateisty na tę sprawy i wsadzić Biblie pomiędzy bajki braci Grimm. Proste, tym samym nie rozumiem skąd pytanie zupełnie jak pierwsze te retoryczne Szymon.

Jerzy
13 lat temu

@81. Kris
To Bóg musi zrobić pierwszy krok bo człowiek nie umie sam od siebie na coś mądrego wpaść.
J 6:44-45 bw (44) "Nikt nie może przyjść do mnie, jeżeli go nie pociągnie Ojciec, który mnie posłał, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. (45) Napisano bowiem u proroków: I będą wszyscy pouczeni przez Boga. Każdy, kto słyszał od Ojca i jest pouczony, przychodzi do mnie."
Człowiek jedynie może przegapić lub odpowiedzieć na pukani do drzwi. (bez cytatu bo za proste)

@82. Szymon
Widzę, że przenikasz swoim duchem i umysłem głębokości Boga. Nic tylko pogratulować. Pozwól jednak, że uznam to jako zwiedzenie.

@83. Kris
Ale walkę z własnym Ego a nie grzechem. Z grzechem nie wygramy - to rola Jezusa - my możemy tylko złamać swoją wolę i to tylko krzyżem i krwią Jezusa. Polecam nauczania Dereka - dużą moc doświadczyłem z tych nauczań , które działają i obfitują rzeczywistą wygraną Jezusa nad moim grzechem - nie własnym wysiłkiem abym się chlubił. www.krolestwoboze.pl

@84. Mariusz
Jestem za. Od forum www.nieprofesjonalisci.com odstręczyło mnie temat o waleniu gruchy. Jak będzie wątek fajny to OK. Dobra. Wstaw tu odnośnik i załóż tam wątek. Tylko nie o samej trójcy a o aspektach trójcy bo temat trójcy ma już prawie 1700 lat i nic nie wskazuje aby się skończył ;-)

@85. Piotr
Bóg Ojciec jest przebaczeniem a Jezus ofiarą przebłagalną. JHWH jest zbawicielem. Kto widzi Jezusa widzi i Ojca. Przeczytaj Ezechiela. Bóg łaskę wybaczania miał od dawien dawna.

Królestwo Boże założył Jezus i dopóki nie zostałem naprawdę ochrzczony o nim tylko słyszałem i coś tam się troszeczkę działo. Po chrzcie mam takiego "powera" że nie mam wątpliwości, że już istnieje i polega na królowaniu nad demonami, słabościami, grzeszną naturą, chorobami i innymi mocami i niemocami. Nie jesteśmy w raju ale Królestwo już jest i rośnie. Mi już wystarczy jako dowód doświadczyć tej lekkości nie grzeszenia jak dla mnie wydawała się niemożliwa.

@86. Szymon
Wysłuchaj nauczań Dereka Princea, który był między innymi pastorem Zielonoświątkowym jak wykazuje z pism, że religijność jest wroga i obca Bogu: www.krolestwoboze.pl

@90. Mariusz
Kto twierdzi, że Ojciec nie zapoczątkował wszystkiego ? Owszem są dziwne tezy i moje pytanie o samoistność Jeszua cały czas leży u pastora do rozwiązania. :(

@95. Mariusz
Ja modliłem się przed nawrócenie "Boże jeśli istniejesz." Biblijny Bóg się sam do mnie zgłosił. Jak ludziska myślicie jak powstała biblia ? Kto napisał księgę rodzaju ? Wg mnie po prostu ktoś wpadł na genialny pomysł aby zawołać i jeśli Bóg istnieje to odpowie bo w końcu prawdziwy Bóg usłyszy a fałszywy nie. Na moje wołanie nie odpowiedział żaden Budda, Shiwa lub inne demoniczne siły lub martwe figurki ale Bóg z biblii.
Mówił do mnie a ja tego nie odrzuciłem, że niby sam do siebie myśli kieruję tylko zobaczyłem po znakach zmieniających moje życie. Teraz mam kolejny skok dzięki prawdziwemu chrztowi (religijność mnie zgubiła i 20 lat męczyłem się wbrew Bogu przez religijność i niepotrzebną przegraną wtedy walkę z nałogami). Teraz wiem po uwolnieniu, że to była zła droga.

@97. Mateusz z Rzeszowa i Szymonie
Napiszcie jak się to ma do dekalogu i do wyznania, że Jezus jest Zbawicielem i Panem bo wg biblii tylko Bóg zbawia i jest Panem.
Wszyscy co czytają biblię w Duchu Św wiedzą, że Ojciec jest większy od Jeszua i jest Bogiem Jeszua lecz Jeszua jest z wyska a my z niskości i tylko Jeszua siedzi po prawicy Ojca. I jeszcze to:
J 5:23 bw "aby wszyscy czcili Syna, jak czczą Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał."

Piotr
13 lat temu

@ Mariusz

Twój wywód jest potwierdzeniem ośmieszanej koncepcji, że celem jest znalezienie zakochanej i posłusznej małżonki (oblubienicy) dla baranka (Oblubieńca), a cała reszta jest produktem ubocznym.

Z tym, że opis jeziora ognistego z 20 rozdziału objawienia Jana jest dokonywany z perspektywy krainy nazwijmy to rajskiej, a z tego co rozumiem kamieniem węgielnym tego jeziora jest wieczne oddzielenie od obecności Bożej (druga śmierć - nieodwracalne opuszczenie Ducha Świetego - więc nawet gorzej niż było przed stworzeniem gdy Duch Święty unosił się nad głębią wód).

@ 97. Mateusz z Rzeszowa

Biblia jest księgą historyczną, i jej zakończeniem nie jest ewangelia Mateusza, tylko Objawienie Jana. To, że w ewangelii Mateusza Jezus czegoś nie wiedział nie znaczy, że się to nie zmieniło.

Mariusz
13 lat temu

www.nieprofesjonalisci.com

prosze bardzo... ale moim zdaniem lepszym do załozenia tego watku byłby Szymon bo on przynajmniej zna hebrajski z rozmowek i ma jakies podstwy do analizowania Bibli. Albo Piotr ktory potrafi dawac celne kontrargumenty bo zna Biblie na pamiec prawie.
A dla mniete całe rozwazania sa skaplikowane. Im wiecej czytam tym mniej rozumiem. Co nie ukrywam jest flustrujace.

Piotr
13 lat temu

@ 103 Mariusz

Nie czyta się więcej, tylko od początku do końca bo tak jest napisana każda normalna książka historyczna.

Szymon
13 lat temu

Spokojnie Mariusz .
Jerzy wkłada w moje usta słowa których nie mówiłem i wnioskując coś czego nie powiedziałem , gdzie to napisałem Jerzy? Nabijasz się że mnie czy po prostu kłamiesz lub nadinterpretacja tego co twierdzę?

,,Widzę, że przenikasz swoim duchem i umysłem głębokości Boga. Nic tylko pogratulować. Pozwól jednak, że uznam to jako zwiedzenie.''

Nie nie, pozwalam nie graj ze mną w ten sposób ja też umiem być sarkastyczny do bólu .
Nie nie pozwolę Tobie uznać to za zwiedzenie jeśli już mnie prosisz o to bym to uznał :]

Ja wiem co mówię , wiem co twierdzę ale ty tego nie pojmujesz bo troi ci się oczach Jerzy.

Czy ja napisałem że to ja czyli duch mój ludzki przenika głębokości i tajemnice boże czy Duch BOGA?

Zanim napiszesz bzdurę przeczytaj dokładnie to co piszę Jerzy

Mariusz odpuszczę sobie wnioskownie Jerzego podam tobie przykład ze strony Żydów Mesjańskich oni piszą tam o błędzie tłumaczenia greki w naszych bibliach ,.
Teraz patrz ja ja mogę jeszcze poprawić to co oni twierdza.

Mariusz

Drabina Jakuba. Znasz to czy Jezus wspomniał coś o tym?
Wydaję się że nie ale jednak tak .
To rozmowa Nikodem z Jeszua. O nowym narodzeniu.
Nie przez przypadek zadał pytanie co to znaczy jednorodzony monogenes z greki.

W naszych bibliach stoi tak i jest to blednę tłumaczenie greki pisze:
Jan. 1:51
Powiedział też do niego: Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, ujrzycie niebo otwarte i aniołów Bożych wstępujących i zstępujących na Syna Człowieczego.

To nawiązanie do tego:
I śniło mu się, że była ustawiona na ziemi drabina, której szczyt sięgał nieba, po nim zaś wstępowali i zstępowali aniołowie Boży.

Pomijam fakt że starsze tłucznia są jeszcze bardziej błędne.

,,Powiedział też do niego: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, ujrzycie niebo otwarte i aniołów Bożych wstępujących i zstępujących na Syna Człowieczego.”


Tu widzimy jakoby Jeszua stwierdził, że aniołowie będą wstępować i zstępować na Niego?

Czy :

Jan. 1:51
. Powiedział też do niego: Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, ujrzycie niebo otwarte i aniołów Bożych wstępujących i zstępujących na Syna Człowieczego.(błąd w naszej biblii BW)


To trochę nie bardzo ma sens? No cóż spójrzmy na ten zapis ze strony gramatyki hebrajskiej, a wiemy ze oryginalnie Besora byla spisana w języku hebrajskim. Tu mamy ten sam przykład, gdzie zaimek w języku hebrajskim „al” możemy tłumaczyć jako „na” lub też „z powodu ” .
Oto zapis wersji hebrajskiej tego wersu:

„Weod amar lo: Amejn amaejn ani omer lahem atem tiru et haszamajim
petuchim umalachej Elohim olim wejordim al ben-ha-adam”

Zakładając więc te poprawkę w tłumaczeniu, wers ten można by też przetłumaczyć tak:


„51 Powiedział też do niego: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, ujrzycie niebo otwarte i aniołów Bożych wstępujących i zstępujących z powodu Syna Człowieczego.”

Wiesz co mi Duch powiedział? Że ci braci moi i Żydzi Mesjańscy źle tłumaczą kontekst i że ci aniołowie boży czyli z drabiny Jakuba ci malakai'm (posłańcy) angelos (greka) to nie dosłownie aniołowie ale Elohim czyli synowie boskie dzieciaki.

Co prawda w tekście greckim tego tak nie widać, ale z kontekstu Brit Chadasza jest to bardzo mocno widoczne, że to tłumaczenie na grecki jest błędne.
Zobaczmy na przykład na takie wsparcie tego tłumaczenia: aniołowie powiadomili Zachariasza o narodzinach; pojawili sie też u Mirjam i Josefa; ukazali się też pasterzom, aby ich powiadomić o narodzinach; również aby ostrzec Josefa o zamiarach Heroda; pojawili się, aby nakarmić Jeszua po kuszeniu Go na pustyni; aby obwieścić Jego zmartwychwstanie przy grobie; byli podczas wniebowstąpienia Jeszua.
Nie pomińmy ilu aniołów będzie towarzyszyć HaMaszijach, gdy On będzie wracał na ziemię jako Król królów i jako Pan panów. Hallelujah!


Wracając do wypowiedzi Jeszua HaMaszijach w Jana 3:13 z łatwością możemy zauważyć, że Jeszua cytuje Nikodemowi fragment z Przypowieści Salomona 30:4.

„4) Kto wstąpił na niebiosa i zstąpił? Kto zebrał wiatr w swoje dłonie? Kto owinął wody płaszczem? Kto stworzył wszystkie krańce ziemi? Jakie jest jego imię? Jakie jest imię jego syna? Czy wiesz?” B.W.

Ja i Duch ABBA mego mówię.

To nie duchom czyli malakai'm dał Bóg świat.


A Żydzi mesjańscy z całym dla nich szacunkiem powinni to rozumieć ale nie rozumieją do końca.

Wracając do wypowiedzi Jeszua HaMaszijach w Jana 3:13 z łatwością możemy zauważyć, że Jeszua cytuje Nikodemowi fragment z Przypowieści Salomona 30:4.

„4) Kto wstąpił na niebiosa i zstąpił? Kto zebrał wiatr w swoje dłonie? Kto owinął wody płaszczem? Kto stworzył wszystkie krańce ziemi? Jakie jest jego imię? Jakie jest imię jego syna? Czy wiesz?” B.W.


Jeszua HaMaszijach mówiąc do Nikodema te słowa pokazuje mu, że to On najpierw musiał zstąpić, aby już wkrótce wstąpić do nieba i że to On jest Synem Boga, że to On jest tą „sulam” drabiną, którą widział Jaakow, że to On jest Tym, który łączy fizyczność z duchowością.
Jeszua HaMaszijach stosuje tu popularną sztuczkę w interpretacji zwaną w Judaizmie jako „Remez” czyli alegoryczny sposób naprowadzenia słuchacza do prawdy i do poprawnej interpretacji.
Jeszua HaMaszijach, żeby wstąpić do nieba i zstąpić, najpierw musiał zstąpić na ziemię po to, aby później wstąpić tam z powrotem.
O tym towarzystwie aniołów spowodowanym przez działalność Jeszua HaMaszijach na ziemi wspomnieliśmy już wcześniej, gdy odwiedził On Awrachama, a towarzyszący Mu aniołowie udali sie do Sodomy, aby ostrzec Lota.

Mesjański Rabin
Eugeniusz Emet Banak

źródło www.wspolnotamesjanska.pl

Powiedział też do niego: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, ujrzycie niebo otwarte i synów Bożych wstępujących i zstępujących z powodu Syna Człowieczego (moja wykładnia od DUCHA)

Duch mego ABBA poprawił więc ich wykład i uczynił go pełnym.
Kto ma uszy ten usłyszy kto ma oczy ten ujrzy.
Jan. 16:13

Do was trynitarzy ma jedno.
1 Piotr. 2:1 bo jak świat światem to wy poniewieracie nami a sami jesteście tymi co przesladują narodzony z Ducha.


Bo jakie jest nawieszenie przekazanie ? To Żydowska Szema.

5 Moj. 6:4-7
Słuchaj, Izraelu! JHWH jest Bogiem naszym,JHWH jedynie!
Będziesz tedy miłował JHWH, Boga swego, z całego serca swego i a całej duszy swojej, i z całej siły swojej.
Niechaj słowa te, które Ja ci dziś nakazuję, będą w twoim sercu.
Będziesz je wpajał w twoich synów i będziesz o nich mówił, przebywając w swoim domu, idąc drogą, kładąc się i wstając.

Wiec jak wy Żydzi Mesjańscy i jak wy nie żydzi wy możecie zrozumieć że tylko JHWH pośród Elohim czyli snami w jedności z nimi jest BOGIEM?
Że Jeszua to syn, dziedzic co stapiał i wstąpi jak i synowe ? a jest ich wielu ael jedne dziedzic z poród synów?

Nie wiece kim jesteście?
Mówicie ,,zwiedzenie '' ale sami ulegacie jemu.
Bo patrzycie na litery co was zabijają a o Ducha zapominąc nie pytacie ABBA
Czy mówcie to ciało ten Jeszua to jest BÓG JHWH?
Żądna miarą.

Wy się kłócicie o ciało syna człowieczo ? Czyż nie?
Kim ten Jeszua ? Czy jest Bogiem czyli duchem czy jest ciałem czyli człowiekiem? Pośrednikiem pomiędzy ludźmi a Bogiem Jedynym?

Judy 1:9-10
Tymczasem archanioł Michał, gdy z diabłem wiódł spór i układał się o ciało Mojżesza, nie ośmielił się wypowiedzieć bluźnierczego sądu, lecz rzekł: Niech cię JHWH potępi.
Ci zaś bluźnią przeciwko rzeczom, których nie znają, natomiast rzeczy, które w naturalny sposób jak nierozumne zwierzęta poznają, gubią ich.


Bo z kim walczył Jakub?
„KiSarita ImElohim Weim Anaszim Watuchal” znaczą dosłownie: „bo walczyłeś z Bogiem i z ludźmi, tak, iż w końcu przemogłeś” - Bereszit 32;28


To jest Elohim słowa nie bóg to słowo a ,, syn boży'' nadal nic nie pojmujecie.
bo walczyłeś z synem bożym (czyli aniołem w grece) i z ludźmi ,iż końcu przemogłeś .

Czy nie jest tak, błądzicie, nie znając Pism ani mocy Bożej?

1 Jan. 2:23
. Każdy, kto podaje w wątpliwość Syna, nie ma i Ojca. Kto wyznaje Syna, ma i Ojca.

1 Jan. 2:22
Któż jest kłamcą, jeżeli nie ten, który przeczy, że Jezus jest Chrystusem? Ten jest antychrystem, kto podaje w wątpliwość Ojca i Syna.

1 Jan. 4:3
3. Wszelki zaś duch, który nie wyznaje, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele( jest człowiekiem), nie jest z Boga. Jest to duch antychrysta, o którym słyszeliście, że ma przyjść, i teraz już jest na świecie.
1 Jan. 4:4-6
Wy z Boga jesteście, dzieci, i wy ich zwyciężyliście, gdyż Ten, który jest w was, większy jest, aniżeli ten, który jest na świecie.
Oni są ze świata; dlatego mówią, jak świat mówi, i świat ich słucha.
My jesteśmy z Boga; kto zna Boga, słucha nas, kto nie jest z Boga, nie słucha nas. Po tym poznajemy ducha prawdy i ducha fałszu.

2 Jan. 1:7-10
Bo wyszło na świat wielu zwodzicieli, którzy nie chcą uznać, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele(czyli jest człowiekiem). Taki jest zwodzicielem i antychrystem.
Miejcie się na baczności, abyście nie utracili tego, nad czym pracowaliśmy, lecz abyście pełną zapłatę otrzymali.
Kto się za daleko zapędza i nie trzyma się nauki Chrystusowej, nie ma Boga. Kto trwa w niej, ten ma i Ojca, i Syna.
Jeżeli ktoś przychodzi do was i nie przynosi tej nauki, nie przyjmujcie go do domu i nie pozdrawiajcie.

Nikt nie nawrócił organizacji , widzieliście by nierządnice nie oddawały się za pieniądze ?
Kto jest matką a kto córkami?

Jer. 51:9
Leczyliśmy Babilon, ale nie dało się go uleczyć; zostawcie go! Chodźmy każdy do swojego kraju, gdyż jego sąd niebios sięga i wznosi się aż do obłoków!

A sąd wszelki sąd i zaczyna się od domu bożego .
Mat. 20:16
Tak będą ostatni pierwszymi, a pierwsi ostatnimi.
Wasze autorytety słynni nie będą , tak nie będzie jak oceniacie oczami.

Piotr
13 lat temu

@ Szymon

Według Biblii nie ma czegoś takiego jak żydzi mesjańscy. Paweł pisał o tym tak wyraźnie w liście do Rzymian (rozdziały 9-11), że wyraźniej się chyba już nieda. Wraz z wypełnieniem misji z którą przybył Jezus na ziemie zniknął podział za żydów i nie-żydów (pogan) - wszyscy ludzie są traktowani jednakowo z tym że żydzi są pierwocinami - tyle i tylko tyle.

Proroctwo Jeremiasza (rozdział 16) o restauracji Izraela z ziemi północnych i wszystkich innych ziem do których ich wygnał Pan nie odnosi się do tej restauracji z 1948 roku, tylko idealnie wypełniło się w powrocie z niewoli babilońskiej. I tak jak pisze Jeremiasz, od tej pory żydzi pamiętali bardziej o powrocie z niewoli babilońskiej niż o niewoli egipskiej, która zakończyła się około pięćsetlat wcześniej.

Aktualna restauracja Izraela jest częścią polityki Watykanu, który poprzez swoją masońską agenturę chce dołączyć do listy zwiedzionych narodów także żydów. Żydom się obiecuje odbudowę światyni w Jerozolimie (tylko nikt rozsądny nie zapyta się po co przywarać składanie krwawych ofiar ze zwierząt, które zgodnie z listem do Hebrajczyków nie mogą zmazać grzechu). I jak można wnioskować apokaliptyczna "ohyda spustoszenia" będzie jakąś formą tabernakulum/katolickiego ołtarza.


Co do słów "zaprawdę powiadam wam ujrzycie niebo otwarte..." - w ewangelii Jana jest to jedno zdanie tak jak je przytoczyłeś i po tym zdaniu wątek się urywa, a ewangelista przenosi opowiadanie do Kany Galilejskiej. Zaś u pozostałych trzech ewangelistów jest napisane szerzej:

I mówił im: Zaprawdę powiadam wam: Niektórzy z tych, co tu stoją, nie zaznają śmierci, zanim nie ujrzą Królestwa Bożego, nadchodzącego w mocy.(Mar. 9:1 bw)
Powiadam zaś wam prawdziwie: Niektórzy z obecnych tutaj nie zaznają śmierci, aż ujrzą Królestwo Boże.
(Łuk. 9:27 bw)
Zaprawdę powiadam wam, że są wśród stojących tutaj tacy, którzy nie zaznają śmierci, aż ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego w Królestwie swoim. (Mat. 16:28 bw)

i wystarczy to zestawić z tym:

A po sześciu dniach wziął Jezus z sobą Piotra i Jakuba, i Jana i wprowadził ich tylko samych na wysoką górę, na osobność, i przemienił się przed nimi.(Mar. 9:2 bw)
A mniej więcej w osiem dni po tych mowach zabrał z sobą Piotra i Jana, i Jakuba i wszedł na górę, aby się modlić.
(Łuk. 9:28 bw)
A po sześciu dniach bierze z sobą Jezus Piotra i Jakuba, i Jana, brata jego, i prowadzi ich na wysoką górę na osobność.
(Mat. 17:1 bw)

żeby zobaczyć, że żydowskie nauki, które tu cytujesz: o Bogu, synach bożych (czy jak ich tam w swoim języku nazywają rabini), są nieaktualne ze względu na niepełne objawienie jakie jest zawarte w Torze i księgach prorockich Starego testamentu, do których się odnoszą ci rabini. Prawdopodobnie chcą dobrze, ale nie mają pełnego objawienia.

Szymon
13 lat temu

Piotr ,,według biblii nie ma żydów mesjańskich'' taki argument można nawet napisać że według bibli nie ma telewizji i internetu , przestań to miałby być argument ?
A od kiedy żydzi mesjańscy czekają na odbudowę świątyni?;]
O czym ty piszesz ?
Ty powtarzasz jezuickie bajki o antychryście od kiedy to Św jerozolimska jest świątynia realnie dla kogokolwiek wierzącego w Jeszua?:]

Siejesz dezinformacje kolego tak jak w tamtym roku trąbili że odbudowują ją oficjalnie, plotki by wkurzyć arabów i to Arabowie to najczęściej je powtarzają. :]
Jaki kult świątynny nie wiesz że rodowody spłonęły w 70 roku i nikt z nich nie może wiedzieć że jest lewitą?
A urim i tunim też nie istnieje ?

Jakbyś to powiedział Żydowi wierzącemu w Jeszua coś takiego śmiał by się :D Poczytaj kilki nawróconych Żydów nie rozpowszechniaj katolickiej propagandy :]
Ja wiem co to NWO i Watykan i wiem że grają oni na dwie strony.

Piotr
13 lat temu

@ Szymon

Trochę konsekwencji.

Około 1/3 twojego poprzedniego postu do odnośniki do strony żydów mesjańskich i przytaczanie ich nieaktualnych nauk o tym jaki jest Bóg i kim są synowie boży. Nie widzisz, że dla nich Jezus jest tylko mesjaszem (i to przede wszystkim żydowskim), a nie Bogiem. Ci ludzie cały czas stawiają swoje żydostwo na pierwszym miejscu, a Bóg jest tylko narzędziem przy pomocy, którego ich naród zostanie wywyższony i szukają jakiejś innej ewangelii, której niema.

Zamiast przyjąć prostą naukę apostołów wyszukujesz każde oszczerstwo przeciw prawdziwej naturze Boga objawionego ludziom w trzech osobach.

A co do tego że świątynia jerozolimska wraz z rytuałem ofiarnym zostanie odtworzona - to nie ma chyba wątpliwości.

Jerzy
13 lat temu

@105. Szymon
Bóg mi pokazuje podobnie. Jest między nami zasadnicza różnica: odróżniam objawienia osobiste od proroctw. Pierwsze w ogóle z założenia będą niejasne a drugie z pożytkiem. Po drugie pytałem się Boga co dla ludzi będzie jaśniejsze a nie jak mieć rację. Bóg rezygnuje z przekonywania o prawdzie aby zbawić więcej a ty piętrzysz niezrozumienie. Bóg mi pokazał, że łatwiej trynitarzom zrozumieć zwiedzenie niż antytrynitarzom. Nie przybliżysz nieba zaciemniając ewangelię. W dekalogu masz nie będziesz miła kogo oprócz mnie El czy Elohim ?
Wyjaśnij wreszcie proszę bo to jest istotne a nie rodowody.
Co do mojego oskarżenia to był klaps na pobudzenie aby więcej ostrożności było. Uważam, że wiem mniej niż ty ale wiedza czego nie wiesz jest czasami cenniejsza od wiedzy to co ci się wydaje że wiesz.
Wiem z prywatnego rozeznania, że nigdy nie zrozumiem jaka jest rola Ducha Św w relacji Ojciec i Syn. Np.
@Szymon skoro uważasz, że jesteś w stanie wyjaśnić nam kim jest Ojciec i Syn to jak wyjaśnisz ten cytat:
Mat 11:27 bw "... nikt nie zna Ojca, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić."
Ty jesteś Synem, że chcesz nam to objawić ? Zastanów się co próbujesz zrobić.

Co jeszcze?