Przerwa!

14 lat temu

Maraton trwa

Zostało odcinki do końca.
25min

Odwykowa przerwa wakacyjna! Wyjeżdżam sobie. W tym odcinku usłyszycie to właśnie ogłoszenie oraz informacje o ciekawej darmowej grze - grze w komórkę. Link w pierwszym komentarzu do odcinka na stronie www.odwyk.com

Dyskusja

Martin
14 lat temu

Gra w komórkę:
www.cellcraftgame.com

Mateusz
14 lat temu

Już zdobyłem retikulum endoplazmatyczne!

Robert
14 lat temu

Udanego urlopu, pięknej pogody, ciekawych ludzi i spokojnych terenów (do wyboru).
Co się tyczy starszych odcinków Odwyku, to chyba sam fakt, że spędzałeś troszkę czasu nad ich przygotowaniem (zbieranie materiałów, montaż) spowodowały iż się niektórym tamte odcinki bardziej podobają. Co by nie było odwalasz kawał dobrej i potrzebnej roboty. Niech ci Bozia w dzieciach ... ;P

Rob1993
14 lat temu

Jakby ktoś miał dość przeskakiwania z karty na kartę podczas tłumaczenia tych wszystkich nazw z CellCraft'a to polecam LING Toolbar. Tylko na IE i Firefox'a :P
ling.pl
W praktyce podczas gry wygląda to tak:
img805.imageshack.us
Rzecz jasna można w każdej chwili schować ten pasek jednym kliknięciem :)

Piotrek
14 lat temu

A właśnie ja gram słuchając odwyku w GemCraft chapter 0 ->armorgames.com

Henry
14 lat temu

Pozdrowienia Martin Juz wrocilem spokojnie do USA , dziekuje za spotkanie .. Ale fajnie bylo sie spotkac z Martinem .Dalej nie moge uwierzyc ze udalo nam sie spotkac w ostatniej chwil.. Martin Pojechal w Gory tworzyc Piosenki mam nadzeje ze wypocznie troche ..
Pozdrawiam Wszystkich

Henry
14 lat temu

Skoro tak cicho tutaj to pozwole sobie tez na reklame mojej strony
www.SzukajBoga.com
Pozdrawiam wszystkich goraco..

Martin
14 lat temu

No, Henry jest fajny na żywo! W ogóle na żywo ludzie są fajniejsi. Jak zaczęliśmy gadać to gadaliśmy tyle, że mi ostatni pociąg uciekł i ostatecznie pojechałem do Krakowa rano następnego dnia - ale to tym lepiej, bo i przygód miałem więcej po drodze.

I już po tej rozmowie mi entuzjazm odwykowy wrócił, a po następnej już nie myślę, że może fajnie by było być znowu programistą. Odwykowanie dużo fajniejsze!

A statystyki strony to mam trochę mniejsze niż mówiłem, Henry, odsłony mi się pomyliły z wizytami.

Dzięki, Henry!

dawidd
14 lat temu

www.youtube.com

Draw me, oh, draw me, please draw me, my Jesus.
Into your presence, where I cannot lie.
My soul is so thirsty, I cannot endure it.
And if I can't get closer, I surely will die.

Take me, oh take me, please take me, my Jesus.
Quickly, before I forget that I'm lost.
For so many times, my mind has deceived me,
That I really don't have to carry the cross.
That I really don't have to carry the cross.

I just need to know how to pray.
My wicked desires block the way,
Sometimes I have grieved you away,
I don't want to do that today.

Help me, oh help me, please help me my Jesus.
Save me from sins that I thought were all gone.
Kill me with kindness, and break through my blindness.
I know till I'm dead, I can never live on.
I know till I'm dead, I can never live on.

I just need to know how to pray.
My wicked desires block the way,
Sometimes I have grieved you away,
I don't want to do that today.

Draw me, oh draw me, please draw me my Jesus.

Kris
14 lat temu

nk.pl

Zapraszam na poważną dyskusję, na temat KK.

:>) P.

Mariusz
14 lat temu

Mam za soba 100 dni udanej walki od nalogu. Czyli ODWYK.
..... po latach szukania wolnosci , czytania pism buddy , demello, TOLLE.. popadania w skrajna religijnosc...medytacje....transy.bez skutku... znalazlem nauczyciela skutecznego. zaczolem studiowac slowa JEZUSA I one zaczely mnie zmieniac...

KK moze i tklumaczy trojce czy nie pokalanepoczecznie czy wniebowstapienie Marii. Moze sa caluny relikwie januarego czy inne wody z Lurt. Sa trupy co sie nie rozkladaja...i ludzie ich ogladaja ... ale co mi po takiej wiedzy.i co mi po takich cudach.
co mi po tym ze na kazaniach ucze sie kiedy klakac, wstawac i siadac ma mszy... to tylko rozprasza.


Jezus rzadzi!!!!
takie o to swiadectwo skladam ja
Mariusz lat 33 ;) ojciec 1 rocznego synka mojego skarba..

dawidd
14 lat temu

CHWAŁA BOGU!. Niech Cię prowadzi do końca, a gdy będzie pozwalał Ci upadać obyś zawsze umiał wstać, a jeśli sam nie dasz rady niech Cię podniesie!.

A propos trójcy, ja nie mam do niej żadnych obiekcji, gdyż wg mnie to kwestia nazewnictwa pojęć.

Dawno temu Bóg mi powiedział jak ja na swój mały rozumek mam to pojmować. Zresztą, kiedyś już się z tą myślą dzieliłem na odwyku

Jezus zrodził się z Boga. Ten fakt trzeba sobie zakonotować. Dla przykładu, gdybyśmy mieli trochę wylanej wody na biurku powiemy tak: "na biurku jest wylana woda", a gdy palcem najedziemy na tą wodę i przeciągniemy w inne miejsce, rozdzieli się i będą 2 części w różnych miejscach, ale wtedy też powiemy "na biurku jest woda!"

Warto przeprowadzić doświadczenie :). W ten sposób tłumaczę dlaczego Jezus i Ojciec są tym samym, ponieważ są z jednego ducha. Tak jak rzeka i morze są jednością, gdyż są wodą.

Hakkinen
14 lat temu

A możebyśmy porozmawiali o krzyżu co to się o niego teraz ludzie sprzeczają?

Henry
14 lat temu

witam Mariusz moze bys mi podeslal twoje swiadectwo ..
Pozdrawiam
www.SzukajBoga.com

Sebeq
14 lat temu

Hej! Jak myślicie co zrobić z obrazami katolickimi i krucyfiksami? Wiecie, ludzie mają tego w domach pełno.

Na śmieci po prostu z tym? W piśmie z tego co pamiętam bożki i figurki kazano zakopać. Ale sam nie wiem... Co myślicie?

arko
14 lat temu

Chłopie, chodzi o to, żeby nie traktować rzeczy jak Boga. Jak Ci rzecz przypomina o Bogu, albo jeśli używasz obrazu jak zdjęcia swojej dziewczyny, to chyba dobrze, nie?

dawidd
14 lat temu

dobre porównanie. Zdjęcia rzeczywiście wzbudzają wspomnienia i często wywołują uśmiech na twarzy. Ja lubię przeglądać albumy sprzed kilkunastu lat. Inaczej jednak sprawa ma się z Bogiem, gdyż nie jest człowiekiem i nigdy nie widzieliśmy jego twarzy przez co każdy obraz, ktory mialby byc próbą pokazania naszego Boga zakonczy się fiaskiem, gdyż zadna rzecz na ziemi nie jest wstanie oddać postaci tej istoty. I takie próby zwykle kończą się bałwochwalstwem

arko
14 lat temu

Bóg przecież jest człowiekiem :-) i niektórzy widzieli twarz Jezusa Chrystusa. Ale masz rację: próby narysowania, czy wyrzeźbienia Boga są bezsensowne, bo byłyby to próby zamknięcia Go w kawałku płótna, drewna czy innego materiału.

Dlatego ważne jest z jakiego powodu ktoś maluje Boga. Bo myślę, że dobrym pomysłem jest na przykład pokazywanie niektórych cech Boga (symbolicznie). Tak jak to robią ludzie malujący ikony.
Przykład: sklep.hlondianum.pl
Jakaś ikona znaleziona przed chwilą Goglem. Dwukolorowe ubranie: czerwony jest symbolem tego, że Chrystus jest człowiekiem, a niebieski tego, że jest Bogiem. Niestety nie znam się zbyt dobrze na ikonach, ale na pewno jest tu więcej symboli. I oczywiście Jezus naprawdę nie wygląda tak, jak na tej ikonie, bo ona celowo nie jest rysowana realistycznie. Dlatego moim zdaniem nie ma tu bałwochwalstwa.

Łukasz
14 lat temu

Wczoraj naczytałem na forum apologetycznym różnych sprzeczek, kłótni i debilnych argumentów, mających na celu udowodnienie czegoś zupełnie nieistotnego..
Jeżeli coś choćby rzuca cień wskazujący, że to może być sprzeczne z wolą Boga to myślę, że warto to odrzucić bez dyskusji.
Potrzebny Ci do zbawienia obraz? Albo to, że Maryja była zawsze dziewicą? Jeżeli nie to w jakim celu w ogóle ten temat poruszać?
Jeżeli Jezus Modlił się do Boga i dał nam przykład jak mamy się modlić i do kogo mamy się modlić, to po co dopatrywać się ukrytych sensów?
A czy Jezus jest Bogiem? A czy to jest istotne? Z tego co wiem, to nigdzie wprost nie mówi, że jest Bogiem. Bóg jest Bogiem, przez Jezusa możemy dostać się do Boga. Tyle.

Powała
14 lat temu

@11. Mariusz
Tak już coś się dzieje z facetami po trzydziestce. Zaczynają świat inaczej oglądać. A jeżeli dojdzie do tego syn... Wiem coś o tym :-).

Pozdrawiam i szczęścia życzę.

arko
14 lat temu

Łukasz, zaskoczyłeś mnie tym, że Jezus nigdzie nie mówi, że jest Bogiem... Chyba rzeczywiście nie mówi, a ja to przyjąłem, bo ktoś mi tak powiedział. Mea culpa.

Wiem, że kłótnie na ten temat nie mają sensu, ale porozmawiać po ludzku chyba można, nie? Nawet jeśli to nie jest mi potrzebne do zbawienia.

Więc: jeśli czegoś nie przegapiliśmy, to Jezus nie mówi, że jest Bogiem, ale... nie zaprzecza, jak Tomasz mówi do Niego: "Pan mój i Bóg mój".

A z innej beczki: na stronie pewnego wyścigu widziałem dzisiaj takiego newsa: "Martin wciąż liderem 67. Tour de Pologne UCI ProTour" ;-) (www.tourdepologne.pl Mówił, że jedzie w góry, ale nie powiedział, że na rowerze.

AK
14 lat temu

Łukasz i inni mają dziecinne i wręcz głupawe podejście do Pisma Świętego. Wybaczcie to nieco ostre słowo, ale tak to widzę.

Łukasz pisze np. "Potrzebny Ci do zbawienia obraz? Albo to, że Maryja była zawsze dziewicą? Jeżeli nie to w jakim celu w ogóle ten temat poruszać? ".

Obraz nie jest potrzebny do zbawienia. Ale bywa pomocny. Tylko tyle, i aż tyle. Tak samo czytanie Biblii nie jest niezbędne do zbawienia, ale bywa pomocne, bardzo.

Apeluję do odszczepieńców i heretyków na tym forum, aby nieco gruntowniej poznali naukę Kościoła Powszechnego zanim zaczną ją krytykować.

P.S. Łukasz, kto jest twoim biskupem, z imienia i nazwiska? Kiedy ktoś ostatnio odpuścił ci grzechy (zgodnie z fragmentem Pisma: "komu odpuścicie...) lub (w heretyckiej interpretacji) kiedy ty osobiście komuś odpuściłeś jego grzechy?

Na te dwa pytania nigdy protestanci i inni samozwańczy chrześcijanie nie potrafią sensownie odpowiedzieć...

Łukasz
14 lat temu

@AK
Chodzi mi tylko o to, że takie spory nie służą pogłębieniu wiary, tylko przenoszą się na płaszczyznę czysto ludzką, ludzie zaczynają wyszukiwać nawet niepasujące do danego tematu argumenty, żeby tylko udowodnić swoją rację i uratować ego. Taka natura.

Inna kwestia jest taka, że niektóre prawdy wiary katolickiej kształtowane są na dość niepewnym fundamencie, a wyjaśnienia poszczególnych kwestii wydają się być wręcz śmieszne. Niby tak logicznie to wszystko jest OK, ale kiedy spojrzysz na to z oddali to jest to krzywe i nie trzyma się kupy. Nie chcę jednak wypowiadać się szczegółowo na ten temat, gdyż muszę najpierw spróbować "ugryźć" to wszystko z katolickiego punktu widzenia i nabrać wiedzy.

P.S. Potrafię odpowiedzieć na to pytanie, gdyż zostałem wychowany jako katolik. Teraz nie wiem kim jestem ale szukam drogi :) ostatnio spowiadałem się na wielkanoc u księdza. Sam nikomu nie odpuszczałem grzechów, jeszcze mi daleko do tego. Pozdrawiam.

Łukasz
14 lat temu

@arko
Wydaje mi się, że Jezus nie mówi o sobie że jest Bogiem, dzisiaj przypadkowo się doszperałem, że mówi to apostoł/apostołowie w listach. Także jeżeli uznajemy całe Pismo za natchnione, to Jezus jest Bogiem. Wiec mój błąd.

Nie chcę nikogo wprawiać w błąd, nikomu narzucać swoich przemyśleń, dopiero staram się jakoś zrozumieć to, czego ten Pan na górze ode mnie chce, więc proszę traktować te wypowiedzi jako jakiś trop lub zwyczajne przemyślenia drugiej osoby :)

Mateusz
14 lat temu

AK: Nie ty jesteś od tego, żeby oceniać kto jest chrześcijaninem a kto "samozwańcem" z jednej prostej przyczyny: nie ty będziesz do nieba wpuszczał. Pozwól, że ten kto wtedy będzie sądził sam oceni, kto był heretykiem a kto Go naprawdę poznał.

Henry
14 lat temu

AK , ja tylko chcialem dodac ze kazdy kto ma inna intepretacje niz KK to byl zawsze nazwywany heretykiem i palonym na sztosach . .
Ja myle ze tak jak biblia mowi "wzrost daje Bog"

Szałot
14 lat temu

Hej Martin, co sądzisz o David Icke'u i tych jego reptilianach ,zrób proszę odcinek o tym. On się odnosi np. do tego- "... I zrzucony został ogromny smok,
wąż starodawny, zwany diabłem i szatanem,
który zwabił cały świat.
Zrzucony został na ziemię,
zrzuceni też zostali razem z nim
jego aniołowie..."
(Obj. Św. Jana 12:9)

AK
14 lat temu

Szanowny Łukaszu,

uważam, że spory na takie tematy jak cześć obrazów czy świętych, pogłębiają wiarę. Pod jednym warunkiem: że odbywają się w granicach wiary katolickiej. Inaczej oddalają od Boga zamiast do Niego przybliżać.

Piszesz, że "muszę najpierw spróbować "ugryźć" to wszystko z katolickiego punktu widzenia i nabrać wiedzy".
Bardzo słuszne podejście. Oprócz studiowania nauki Kościoła, nie zapomnij jednak o modlitwie w katolickiej świątyni i słuchaniu tam Słowa Bożego. Pamiętaj, że "żadne proroctwo Pisma nie jest dla prywatnego wyjaśnienia". A ten właśnie błąd popełniają wszyscy ci, którzy sami siebie w swej pysze uważają za najwyższy autorytet w interpretacji Pisma.

Życzę ci Łukaszu, abyś powrócił i odnalazł Prawdę w bezpiecznej przystani Kościoła katolickiego i odrzucił nauki wszelkich nowinkarzy, którzy rozmnożyli się na tysiące różnych jak się to u nich mówi "denominacji" w ciągu ostatnich 300 lat. Pamiętaj, że tych grup "prawdziwych chrześcijan" nie było na świecie do XVI wieku.

Henry pisze:
"chcialem dodac ze kazdy kto ma inna intepretacje niz KK to byl zawsze nazwywany heretykiem i palonym na sztosach . .
Ja myle ze tak jak biblia mowi "wzrost daje Bog"

To, że był nazywany heretykiem to oczywiste. Co w tym dziwnego? Jeśli chodzi o palenie na stosach, to zdecydowanie więcej osób i dużo bardziej okrutnie zabili protestanci. I to nawet nie za herezję, ale za cudzołóstwo...

Kościół katolicki owszem, wydawał wyroki na heretyków, ale tylko kościelne. Karę śmierci wykonywała i orzekała władza świecka. Tych wyroków były jednak duuuużo mniej, niż dzisiaj dowiadujemy się z filmów i innej propagandy antykatolickiej.

Piszesz, że wzrost daje Bóg. Dokładnie. Popatrz na Kościół katolicki, który od czasów Apostołów rozszedł się aż po krańce ziemi i ma najwięcej wyznawców ze wszystkich innych "denominacji" (obrzydliwe słowo). Natomiast te przeróżne sekty biblijnych chrześcijan, nic tylko się mnożą, dzielą, powstają ciągle nowe, sprzeczne w nauce z poprzednimi. Gdzie tu wzrost?
Chyba tylko wzrost braku jedności wiary.

Łukasz
14 lat temu

@AK
"uważam, że spory na takie tematy jak cześć obrazów czy świętych, pogłębiają wiarę. Pod jednym warunkiem: że odbywają się w granicach wiary katolickiej"
- ciężko odkryć coś nowego kiedy dyskutuje się pośród ludzi reprezentujących te same poglądy. Często "zmniejszając zbliżenie" można dojść do zaskakujących wniosków. Dlatego myślę, że lepiej jest nie przestawać zadawać pytania "dlaczego?" i starać się poznawać odpowiedzi z każdej możliwej perspektywy.

Wydaje mi się również, że krk powtarza teraz błędy Żydów z czasów Jezusa kultywując bardziej tradycję niż Słowo, w mojej opinii niebezpiecznie blisko zbliżając się do granicy przekroczenia przykazań Boga.

Mam jeszcze obawy co do autorytetu papieża. Chodzi mi o to, że zarażając jedną komórkę w hierarchii, szatan może zniweczyć dążenia do Boga wszystkich ufających głowie kościoła.
Ok. To tyle :) Jadę wypoczywać także trzymajcie się :D

Krzysztof
14 lat temu

@10: Kris, a może ta dyskusja być w jakimś bardziej dostępnym miejscu (bez konieczności identyfikowania się przed rosyjskimi oligarchami)? Mógłbyś ją przynajmniej tu streścić lub podać swoje stanowisko?

@11: Mariusz, rzeczywiście źle jest, gdy teologia, nadużycia, suchy formalizm i rutyna przesłaniają Jezusa - księża (głównie oni są przecież za to odpowiedzialni) zostaną z tego rozliczeni, o ile się nie nawrócą. Ale nie o to chodzi w KK. Ja obrałem drogę działania w kierunku oczyszczenia KK i wydobycia na jak najlepszą widoczność dla współczesnego świata samego sedna, czyli Dobrej Nowiny. Mam takie przekonanie, że Bogu się to podoba (nawet gdy nie lubią moich niektórych poglądów i poczynań niektórzy księża i radiomaryjni katole). Natomiast wielu innych, którzy byli tzw. nominalnymi katolikami, woli odejść, niestety. Pewnie tak łatwiej…

@22: AK, przesadzasz… Poruszasz wiele istotnych i ciekawych punktów, ale w niektórych z nich idziesz o kroczek za daleko, zarzucając złą wolę lub coś gorszego ludziom, których uczciwość w poszukiwaniu Prawdy doceniam tym lepiej, im więcej z nimi mam do czynienia. Katolicyzm wiąże się, jak sama nazwa wskazuje, z powszechnością (a nie z sekciarskim okopywaniem się niby w oblężonej twierdzy i polewaniem smołą wszystkich podchodzących z zewnątrz, choćby nawet z nutką ciekawości) - oby Twoje podejście w przyszłości, indywidualnie do każdego człowieka, nawet błądzącego, nieraz rozczarowanego niekatolickimi postawami ludzi Kościoła, było nią bardziej nacechowane. Polecam Ci Łk 6,37 i 2Tm 4,2 („popraw, upomnij, zachęć z wszelką cierpliwością i pouczeniem”).

@26: Henryku, czyżbyś mnie podejrzewał o chęć spalenia Cię na stosie, bądź uważał, że brak takiej chęci jest z mojej strony niewiernością Kościołowi? A wiesz, że akurat nie katolicy są denominacją statystycznie przodującą w smutnej historii palenia się chrześcijan nawzajem na stosach? (Katolicy, tak prewencyjnie dodam: nie wyjeżdżajcie z tym jako pierwsi - moim zdaniem godzi się na to powoływać dopiero zostawszy zaatakowanym.) Ja Cię znowu proszę, używaj argumentów dorzecznych i prowadzących do uczciwej dyskusji, która umożliwi nam zbliżenie się do siebie, poprzez wspólne zwrócenie się bardziej ku Jezusowi, a nie pseudoargumentów, na których polega bicie tylko piany.

@29: Łukaszu, nie lękaj się, że szatan na tym polu wygra - jest Łk 22,31-32. Coś mu się może udać wskórać (wszak papież jest tylko człowiekiem, słabym i omylnym, a nieomylność przysługuje Kościołowi, w której sprawowaniu papież ma z Bożej woli szczególną rolę, dlatego nazywana jest „nieomylnością papieską” (kto zaś mówi „nieomylność papieża”, tego zwykłem poprawiać, bo za daleko odchodzi w skrócie myślowym od precyzji)), jednak pozostaje wskazanie Jezusa, żeby wtedy udzielać bratu papieżowi braterskiego upomnienia, skutecznie, na co historia Kościoła zna niejeden przykład (pierwszy zresztą opisano w Biblii).

O, widzę, że dyskusja już się potoczyła dalej, poruszając i część rzeczy, które napisałem powyżej. Dodam więc jeszcze, że ograniczenie postulowane przez AK w 28 nie jest nałożone przez Kościół, a wręcz przeciwnie, o czym można przeczytać (zwłaszcza AK polecam :-)): archidiecezja.lodz.pl

Pax vobiscum, fratres!

ByteEater

Henry
14 lat temu

AK , chcesz argumentow to Ci je dam. .

Dla przykladu , "Odnowa w Duchu swietym " czym katolicki kosciol sie ostatnio tak chwali . .
Czy wiesz z kad sie wziol ??

OD SEKCIARZY jak to ty nazywasz ..
KK ktory niby zawsze jest do przodu i jest tym prawdziwym obudzil sie po jakims czasie i zauwazyl ze Sekciarze sa blizej prawdy niz Oni. .
Jak to wytlumaczyc . Skoro taki nieomyblny i taki stabilny i madry to po co sciagac od Sekciarzy czyli kosciola ZIelonoswiatkowego..

pl.wikipedia.org

#2 dla przykladu pamietam jak by to bylo dzis .. Ile bylo gadania na temat kosciolow ktore klaszcza podnoszaa rece -jak ludzie widzieli na filmach z USA koscioly Baptystow czy innych chrzescjan ..
"Jak Oni tak Moga" szemrali katolicy.
A co dzisiaj sie wprowadza do KK , nawet perkusje juz widzialem w KK tylko kwestia czasu a i nabozenstwa sie pozmieniaja i nikt nie baknie nawet bo "JAK PAPIERZ POWIE TO JEST OK " on ma informacje na bierzaco od Boga .. :)
Przykladow jest mnostwo ..

Henry
14 lat temu

DO LUKasza ..
Lukaszu ja tobie zycze abys nie wracal do zadnego kosciola bo zaden Kosciol nie Zbawia, Bog nigdy nie dal nikomu Monopolu na siebie, Jezus nie przyszedl zakladac nowej religi ..

Czytaj Pismo Swiete , Modl sie do Boga on da Ci zrozumienie , bedziesz mial mnostwo sytuacji ktore bedziesz czul ze sa od niego jako potwierdzenie. .

WIara katolicka , czy inna jest to tylko droga do Boga , szkoda tylko ze tak duzo ludzi bardziej pokochalo ta droge niz samego Boga ...
Jedyna droga jest JEZUS a wiec tam gdzie wszystko skupia sie wokol niego to jest ta droga ktora najszybciej i najbezpieczniej dotrzesz do Celu ... Jezus Powiedzial .. "JA JESTEM DROGA PRAWDA I ZYCIEM"
Wszystkie dodatki sa zbedne a nawet przeszkadzaja w wierze i poznaniu Boga .. Czym wiecej swietych tym mniej Jezus potrzebny i tym niej go widac a wszystko ma sie skupiac wokol niego i tylko Jego .. .
100% Jezusa jak najmniej tradycji wymyslonej przez ludzi ..

Czytaj Biblie, Szukaj Prawdy , SzukajBoga
www.SzukajBoga.com
Pozdrawiam..

Szałot
14 lat temu

ODCINEK O ISTOTACH POZAZIEMSKICH BYM BARDZO PROSIŁ

Szałot
14 lat temu

Albo o piramidach w gizie

Szałot
14 lat temu

area 51, tego typu rzeczy, co Biblia o tym mówi, bo chyba nic

Filozofus
14 lat temu

Martin co sądzisz o Echnatonie?
pl.wikisource.org

Powała
14 lat temu

@ 28.:
"żadne proroctwo Pisma nie jest dla prywatnego wyjaśnienia" - możesz podać cytata z Biblii. Zaciekawiło mnie.

Mariusz
14 lat temu

@37... a czy hiostoria nie pokazuje dobitnie do jakich horrorow prowadzi gdy ludzie sluchaja ludzkich "wodzow" jak by byli Bogami....
toz to jest grzech podstawowy jesli nawet nie 1wszy w dekalogu.

"Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie!” (1Tes 5:21 BT) ..ja sie kieruje taka zasada.
Ale niech @28 zapoda cytat z Bibli.

dawidd
14 lat temu

Drugi List Świętego Piotra Apostoła z Biblii Tysiąclecia

1:20
"To przede wszystkim miejsce na uwadze, że żadne proroctwo Pisma nie jest do prywatnego wyjaśniania

Na dole jest Katolicka notka

"Tylko Kościół autorytatywnie określa jaki jest sens tekstów Pisma św."

Trzeba przeczytać cały rozdział by zrozumieć dokładne znaczenie tych słów a nie osądzać po jednym zdaniu wyrwanym z kontekstu. Dodam, iż przestroga brzmi "Miejcie na uwadze że żadne PROROCTWO Pisma nie jest do prywatnego wyjaśniania".

Więc nie zgodzę się z Katolicką notką, iż ja nie mogę określić jaki jest sens tekstów Biblii, gdyż nie wszystkie to proroctwa. To wnioskuje po samym zdaniu.

Penetrujcie dalej, ja jestem zajęty by przeczytać ten rozdział

Powała
14 lat temu

Czyli na przykład cytat: (Jana 20:28) "A Tomasz Mu odpowiedział: - Pan mój i Bóg mój!" nie jest proroctwem tylko stwierdzeniem więc można już sobie swobodnie interpretować?
Nie traktujcie tego jak prowokacji. Po prostu pytam.

Mateusz
14 lat temu

Cytaty warto podawać z kontekstem, bo inaczej nigdy nie zrozumiemy o co Piotrowi chodziło. W całości to wygląda tak (we wcześniejszym fragmencie pisze on, że jest naocznym świadkiem wielkości Jezusa, bo był świadkiem objawienia na górze Tabor):

"Mamy jednak mocniejszą, prorocką mowę, a dobrze zrobicie, jeżeli będziecie przy niej trwali jak przy lampie, która świeci w ciemnym miejscu, aż dzień zaświta, a gwiazda poranna wzejdzie w waszych sercach. To przede wszystkim miejcie na uwadze, że żadne proroctwo Pisma nie jest dla prywatnego wyjaśnienia. Nie z woli bowiem ludzkiej zostało kiedyś przyniesione proroctwo, ale kierowani Duchem Świętym mówili Boga święci ludzie. "

I w kolejnym rozdziale (podział na rozdziały jest późniejszy i sztuczny) Kefas kontynuuje:

"Znaleźli się jednak fałszywi prorocy wśród ludu tak samo, jak wśród was będą fałszywi nauczyciele, którzy wprowadzą wśród was zgubne herezje. Wyprą się oni Władcy, który ich nabył, a sprowadzą na siebie rychłą zgubę. A wielu pójdzie za ich rozpustą, przez nich zaś droga prawdy będzie obrzucona bluźnierstwami; dla zaspokojenia swej chciwości obłudnymi słowami was sprzedadzą ci, na których wyrok potępienia od dawna jest w mocy, a zguba ich nie śpi."

Piotr nie może jednocześnie zachęcać do przyjmowania zawsze i wszędzie "odgórnej" interpretacji oraz przestrzegać przed bezwolnym i ślepym trzymaniem się autorytetów i nauczycieli... W tym fragmencie przecież chodzi ewidentnie o to, że Duch Święty podaje proroctwa i On podaje ich interpretację, a nie należy trzymać się fałszywych nauczycieli.

Mateusz
14 lat temu

@Szałot: Obawiam się, że zanim Martin wróci już zdążysz przeczytać Księgę Ezechiela. Znajduje się tam 90% odniesień do tego, co na forach paranormalnych okrzykuje się jako "ufo w Biblii!!!!111". Dowiesz się, a przy okazji dodatkowy kontakt z Pismem z całą pewnością nie zaszkodzi nikomu :-)

O tajnych amerykańskich bazach wojskowych Biblia nie wspomina. Nie ta tematyka :-)

Krzysztof
14 lat temu

Szałot, Jezus mówi „Mam też inne owce, które nie są z tej owczarni”, jest rydwan Boży wyglądający jak UFO u Ezechiela, wzmianka w Genesis o rozmnażaniu się kobiet z nieziemskimi istotami, apokryficzna Księga Henocha… Różnie można interpretować.

O, widzę, że z Ez już plk podał. :-)

@Henry (31): Oczywiście, że Odnowa w Duchu Świętym, z jej duchowością i formami modlitwy, jest wykwitem w KK ruchu charyzmatycznego, który rozpoczął się wśród chrześcijan od niektórych wspólnot protestanckich. Oczywiste jest też, że dopuszczalność różnych instrumentów, klaskania w kościele, czy wielu innych rzeczy (m.in. posty, obowiązek celibatu księży, praktykowanie chrztu najczęściej niemowląt) może się zmieniać - to nie są prawdy wiary. Treść musi pozostać niezmienna, natomiast formę można i należy przystosowywać do czasów i kultur - zarzuty w Twoim wpisie wydają się oparte wyłącznie na nierozróżnieniu tych dwóch rzeczy.

@Henry (32): Z niektórymi rzeczami zgoda, ale z częścią nie. (A obawiam się, że tą właśnie część miałeś na myśli jako zasadniczą - wpis to sugeruje, choć pewności nie daje.) Niech Cię więc skontrargumentuje Biblia. Czytałeś kiedyś 1Tm 3,15?

ByteEater

Szałot
14 lat temu

A, nie ma to jak David Icke, to jest dopiero naukowiec- davidicke.pl Pozdro dla Was, mam nadzieję, że przejrzycie na oczy i wyzwolicie swoje umysły.

Szałot
14 lat temu

www.himalaya Właśnie a jeszcze ciekawi mnie co sądzicie o "out of body experience" ?

Cyan
14 lat temu

Szałot, ty naprawde wierzysz, ze kieruja nami ludzie jaszczury ;] ?

Powała
14 lat temu

Jaszczury może nie, ale żmije i pijawki na pewno!

Mateusz
14 lat temu

Ale ta strona co podał jest rzeczywiście świetna. Dowiedziałem się m.in., że starożytni Sumerowie znali inżynierię genetyczną i teorię ewolucji, a księża są wolni od wpływów oriońskiej okupanckiej seksualności ze względu na celibat, co można podobno wywnioskować z rozmów z Bogiem (ciekawe którym, bo mój dziwnie o tym nie wspomina) i lektury Nowego Testamentu. Pomimo powoływania się na Biblię, to że łatwiej mi robić źle niż dobrze nie jest efektem skażenia cielesnej natury grzechem, lecz wszczepienia mi kwantowych implantów przez złe jaszczury. Złych wpływów można jednak uniknąć, nie pijąc piwa ("bo im tylko o to chodzi, żebyś sam sobie szkodził").

Co jednak najgorsze, jaszczury z Oriona podobno podkradają mi manę! Aż spojrzałem na licznik nad głową, na szczęście nic nie ubyło i dalej mogę rzucać swój Bardzo Niszczycielski Pocisk +10.

Na szczęście po 300 tys. lat tego straszliwego ucisku, dobra Federacja Galaktyczna z Plejad (Bundesrepublik Plejaden) walczy o wolność waszą i naszą ze złym Konsorcjum w czwartym wymiarze.

Później nieco przewinąłem, bo było długie, ale z tego co widziałem to Czarna Liga Mroku z Oriona dalej walczyła ze Świetlaną Rodziną.

Ogólnie fajne SF, ale wolę "Gwiezdne Wojny".

Mariusz
14 lat temu

landfall.blox.pl

mysle ze ten link pasuje tematycznie przerwy jakajest na odwyku.


PS2. chcialbym zobaczyc mine MArtina jak wedzie na ODwyk i bedzie czytac o Jaszczurkach z Oriona pijacych PIWO i wszcepiajacych implanty:D .... za duzo kompa za malo slonca hehe:)

Szałot
14 lat temu

Tak Cyan, tylko ściślej- to ja to wiem, a nie myślę, wiem, że reptilianie nami kontrolują.

Szałot
14 lat temu

"Ziemia jest miejscem eksperymentu na DNA, przeprowadzanym przez Reptilian. Oni podbili sobie Ziemię i wyhodowali na niej człowieka (pierwsza kolonia założona przez nich miała nazwę Eden - tak, ten "biblijny"..).Do dziś rządzą oni światem ponieważ w początkach dziejów mieszali swoje DNA z genami ludzi. Obecnie, ich potomkami są wszyscy "rządzący" (stąd m.in. powiedzenie, że ktoś ma "błękitną krew", odnoszące się do rodów królewskich).
Świat jest maleńki i bardzo łatwo go kontrolować:) Świat mieści się w gazetach i telewizji..:) Jednostki o odmiennych poglądach w istocie nic nie znaczą, bo nigdy nie zostaną dopuszczone do głosu na taką skalę, by były w stanie zmienić coś w uśpionej świadomości ludzi."
Wyszukajcie sobie więcej o tym w necie ,a się przekonacie. Można np. znaleźć informacje o śladach
wskazujące na istnienie jeszcze 10 helis w ludzkim DNA; istnienie
czwartego poziomu gęstości.. i wiele innych rzeczy przemawiających za słusznością tej teorii. Obejrzyjcie sobie wykłady Davida Icke'a na youtubie.

Szałot
14 lat temu

hehe Dobrze, a teraz napiszę prawdę- tak na serio, to już od jakiegoś roku nie wierzę w tę cała teorię Davida Icke'a, ale muszę się przyznać, ze przez długi czas pozostawała bardzo przekonywująca dla mnie. I właściwie, to nawet do tej pory miewam chwilę, w których rozmyślam nad tą nieprawdopodobną hipotezą, po czym otrząsam się mówiąc sobie, iż to absurd, przecież Biblia prosto i wyraźnie odpowiada na te pytania. Znam jednak wielu ludzi, którzy ciągle mocno wierzą w te "jascurki" (jak to świetnie prześmiewczo określacie całą tę bajkę), widać u nich tę charakterystyczną dla wielu tendencje do wiary w coś bardziej złożonego, za czym kryję się więcej..niż wiara w jednego osobowego Boga. I właśnie dlatego pisałem w taki sposób. Była to prowokacja mająca na celu zmuszenie Martina do nagrania odcinka o tym. Bowiem on zapewne doskonale wyperswadowałby im wiarę w te gówno, ja nie mam takich zdolności i nie poradzę sobie z wyciągnięciem moich znajomych z tej sekty.

Cyan
14 lat temu

Sekta jaszczurcow ? ;)

Skoro mamy przerwe odwykowa, opowiem o moim dzisiejszym dosc dziwnym wydarzeniu. Otoz pracowalem 8 godzin fizycznie, a wczesniej nocy spalem tylko 5 godzin. Niedlugo po powrocie z pracy polozylem sie spac. Mialem sen, dosc prywatny zeby o tym pisac, po czym kiedy obudzilem sie niemoglem sie ruszyc, ani reka ani noga ani niczym, tylko poczulem jakas energie w srodku glowy, jakby ktos mnie rucil na elektryzowana pilka od kosza w leb. Lezalem tak jakies kilka sekund niemogac sie ruszyc i patrzac w okno, gdy zobaczylem na nim kartke z napisem mniej wiecej zebym zapamietal co moge z tego snu. Po chwili przeszlo i normalnie wstalem z lozka i poszedlem do komputera, byl srodek nocy (2:30). Przeczytalem w internecie ze to zjawisko nazywa sie paralizem sennym i wiekszosc ludzi przynajmniej raz w zyciu to miala. Co dziwne, ze wszystkich komentarzy ktore czytalem w internecie wynikalo ze podczas paralizu ludzie byli straszliwie przerazeni, probowali krzyczec, a nie mogli, mieli halucynacje, czesto zjawiala sie jakas postac probujaca ich dusic czy cos w tym stylu, za to ja bylem spokojny jak baranek, myslalem ze poprostu mi cialo zdretwialo i zaraz przejdzie, nie czulem zadnego leku ani zadnych istot tylko zobaczylem ta kartke. Jak we wszystkich przypadkach paralizu bylem calkowicie swiadomy. Zastanawia mnie tylko czemu ta kartka ;)

Mariusz
14 lat temu

@ cyan
wogle brak snu duzo ubocznysh skutkow powoduje.

- paraliz senny

-swidome snienie ->w czsie snu zdaje ci sie ze jestes w innym realnym swiecie.

-zwidy--> jak sie nie spi powyzej 2 tygodni to mozna miec
objawy podobne jak przy schizofremi tzn zaczynasz widziec rzeczy ktorzych niema,


Moja teoria jest taka ze zmecznie przymusowy brak snu poprostu nadwyreza uklad nerwowy , podobnie jak niektore narkotyki . Z tad sa pewne uboczne efekty....

Mateusz
14 lat temu

@Cyan: miałem kiedyś coś takiego, przy czym czytałem wcześniej o paraliżu sennym i próbowałem się wyluzować, więc przeszło dość szybko. Z tego co wiem to teoretycznie we śnie nie powinieneś być w stanie przeczytać kartki.

@Szałot: Na świecie jest dużo różnych dziwnych, jak to określiłeś "sekt" wierzących w pierdoły. Widziałem ludzi, którzy wierzą że książki Tolkiena to prawda historyczna. Rozmawiałem z takimi, co sądzą że Atlantyda została stworzona przez obcych pod wodą (!), a pod powierzchnią ziemi istnieją rozwinięte cywilizacje. Są tacy, którzy wierzą w komunizm. Są tacy, którzy wbrew wszelkim dowodom wierzą, że ziemia jest płaska i nie kręci się wokół osi.

Prawda jest moim zdaniem taka, że ludzie uwierzą we wszystko co im się w odpowiedni sposób poda, a prawie nigdy nie będą wnikać i badać sprawy sceptycznie (chyba że chodzi o wiarę w Boga - wtedy nawet najbardziej idiotyczny powód im wystarczy, żeby ją odrzucić).

Cyan
14 lat temu

nie ludzie, ale debile uwierza we wszystko co im powiesz ;]

Wlasnie to mnie najbardziej intryguje, mialem dokladnie tak ze literki byly porozpieprzane po calej kartce i nagle ulozyly sie w ten napis, podobnie jak w ksiazce martina w korytarzu ;] a tez czytalem ze niegdy w trakcie snu czy tez pol snu niemozna przeczytac kartki czy zadnej ksiazki bo literki sie rozmywaja, co jeszcze ciekawsze miedzy innymi w tym snie snilo mi sie ze dostalem aparat, ktory dostalem dzisiaj!! czyli na drugi dzien, a nic tego zabardzo nie zapowiadalo, jeszcze jeden dziwny skutek uboczny ze w momencie kiedy obudzilem sie z tym paralizem spalem jakies 2 godziny ok 2.30 i do teraz niemoge zasnac 15.30 w taki dziwny sposob ze jak juz czuje ze zasypiam natychmiast sie budze :) po minucie, dwoch snu...
naprawde dziwne rzeczy.. zapewne to moja wina bo kilka lat temu bawilem sie w obe :)

Szałot
14 lat temu

@plk dobrze to podsumowałeś.
@Cyan cieszę się, że zahaczyłeś o temat out o body experience, to bardzo tajemnicza sprawa, warto byłoby powiedzieć o tym coś więcej

Szałot
14 lat temu

wydaje mi sie ,ze takie zabawy w podróże astralne mogą być fatalne w skutkach

Szałot
14 lat temu

ale pewności, o do tego nie mam

Krzysztof Kołacz
14 lat temu

Bardzo dobry, taki podsumowujący na chłodno, odcinek. Gratuluję życia w pasji, bowiem takowe rzeczywiście wydaje się utożsamiać z tym co ludzie nazywają szczęściem.Sam kiedyś blokowałem się na świat i teraz mogę stwierdzić, iż kiedy człowiek zaczął słuchać swojego serca, zaczął tak naprawdę żyć. I zyski i przyjemność i radość z tego jest. Wszystko czego nie ma w pracy "na siłę". Wszakże nawet Kohelet mówi: "Ciesz się, młodzieńcze, w młodości swojej (...) I chodź drogami serca swego i za tym co cię pociąga (...) bo będziesz z tego sądzony".
Udanego wypoczynku. Naładuj akumulatory i wracaj z nową porcją gadaniny ;-) Pozdrawiam

Agnieszka Noname
14 lat temu

@Krzysztof Kołacz - muszę zapytać z jakiego tłumaczenia pochodzą cytaty, bo we wszystkich polskich które sprawdziłam było "ale/lecz będziesz z tego sądzony", a to trochę zmienia sens wypowiedzi :P

Piotr
14 lat temu

Odniosę się tylko do kwestii na które nie było odpowiedzi w tej dyskusji.

1. Odnośnie dyskusji pomiędzy Łukaszem i AK czy Jezus jest Bogiem czy nie.
NIGDZIE w piśmie nie jest napisane o powiązaniu Boskości z osobą czy z osobami, tylko z IMIENIEM.

2 Moj. 3:15
15. I mówił dalej Bóg do Mojżesza: Tak powiesz synom izraelskim: Pan, Bóg ojców waszych, Bóg Abrahama, Bóg Izaaka i Bóg Jakuba posłał mnie do was. To jest imię moje na wieki i tak mnie nazywać będą po wszystkie pokolenia.
(BW)

2 Moj. 9:13-17
13. I rzekł Pan do Mojżesza: Wstań wcześnie rano i idź do faraona, i powiedz mu: Tak mówi Pan, Bóg Hebrajczyków: Wypuść lud mój. aby mi służył,
14. Gdyż tym razem ześlę wszystkie plagi moje na ciebie i na sługi twoje, i na lud twój, abyś wiedział, że nie ma równego mi na całej ziemi.
15. Bo już teraz byłbym wyciągnął rękę moją i dotknął zarazą i ciebie, i lud twój, tak że byłbyś starty z powierzchni ziemi,
16. Lecz tylko dlatego zachowałem cię przy życiu, by ci pokazać swoją siłę i by rozgłaszano imię moje po całej ziemi.
17. A ty wciąż jeszcze wynosisz się ponad lud mój, nie chcąc go wypuścić.
(BW)

2 Moj. 20:7
7. Nie nadużywaj imienia Pana, Boga twojego, gdyż Pan nie zostawi bez kary tego, który nadużywa imienia jego.
(BW)

2 Moj. 20:24
24. Uczynisz mi ołtarz z ziemi i ofiarujesz na nim twoje całopalenia i twoje ofiary pojednania z owiec twoich i z bydła twego. Na każdym miejscu, na którym nakażę ci wspominać imię moje, przyjdę do ciebie i będę ci błogosławił.
(BW)

Ps. 5:12
12. Lecz rozradują się wszyscy, którzy tobie ufają, Będą się głośno weselić na wieki; Ty będziesz ich osłaniać, a ci, którzy miłują imię twoje, będą się radować tobą.
(BW)

Ps. 7:18
18. A gwałt spadnie na ciemię jego. Sławić będę Pana według sprawiedliwości jego I opiewać będę imię Pana Najwyższego.
(BW)

Ps. 8:2
2. Panie, Władco nasz, jak wspaniałe jest imię twoje na całej ziemi! Ty, któryś wyniósł majestat swój na niebiosa.
(BW)

Ps. 8:10
10. Panie, Władco nasz, jak wspaniałe jest imię twoje na całej ziemi!
(BW)

Ps. 9:3
3. Będę się weselił i radował w tobie, Będę opiewał imię twoje, Najwyższy!
(BW)

Mat. 6:9
9. A wy tak się módlcie: Ojcze nasz, któryś jest w niebie, Święć się imię twoje,
(BW)

Mat. 18:20
20. Albowiem gdzie są dwaj lub trzej zgromadzeni w imię moje, tam jestem pośród nich.
(BW)

Mat. 28:19
19. Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego,
(BW)

i dziesiątki innych cytatów z przypowieści, proroctw i psalmów

2. Odnośnie piramidy w Gizie

w przedostatnim rozdziale pisma jest opisany wygląd nowego miasta Jeruzalem. Z opisu wynika , że miasto będzie mieć
kształt piramidy. Być może jak to się ładnie mówi jest to cień rzeczy przyszłych. Rzecz w tej chwili niezrozumiana.
Na przykład Izraelici składali Baranka bez skazy w ofierze i prawdopodobnie tego nie rozumieli, dopiero Jezus im to
wytłumaczył.

3. Odnośnie Reptilian Davida Icke.

1 Moj. 3:15
15. I ustanowię nieprzyjaźń między tobą a kobietą, między twoim potomstwem a jej potomstwem; ono zdepcze ci głowę, a ty ukąsisz je w piętę.
(BW)
czy trzeba coś dodawać.

kalekaSpołeczny
14 lat temu

Wie ktoś jak nazywa się utwór (lub jego wykonawca), używany najczęściej jako podkład muzyczny w odwyku (chodzi mi o tą żydowską melodię)? Wydaje mi się, że nazwa ta padła w którymś odwyku, ale nie pamiętam w którym...

Henry
14 lat temu

Widze ze nudno tutaj a wiec pobudze wasze emocje .
Jak wielu juz pewnie wie mam tez profil na NK nk.pl

Dostalem taki ciekawy Email. . Zaprosilem tego czlowieka tutaj bo mysle ze bylby ciekawy temat , bo on niesamowicie zadziorny jest , niewiem czy ja mam wystarczajaco sily na niego .

OTO 1wszy EMAIL OD NIEGO
OD nk.pl

Herezje!
To wszystko co masz w swoim profilu (CZYLI MOIM PROFILU 30185977) to stek herezji i bzdur...
Nie tylko Pismo swięte, ale i Święta Tradycja jest jedyną drogą do zbawienia, do Boga.
Tylko poprzez Święty Kościół założony przez Boga możesz dostąpić Jego łask i być zbawiony.
Tylko w Bożym Kościele - jakim jest Święty Kościół Katolicki - jest jedyna Prawda - Wcielone Słowo Boga - Chrystus.
Tylko Papież i Biskupi, zgromadzeni na Świętych Soborach mają prawo pod natchnieniem Ducha Świętego interpretować Biblię, i tworzyć Tradycję, która wynika z Biblii i jest z nią całkowitą i nierozerwalną jednością.
Tylko Urząd Nauczycielki Kościoła, z polecenia Pana Naszego Jezusa Chrystusa ("co zwiąrzecie na ziemi, będzie związane i w niebie", oraz "Duch Ojca Mego będzie zawsze z wami"), ma prawo pouczać wiernych, i podawać im prawidłową interpretacje Biblii.
Tylko w Świętym Kościele Katolickim jest prawdziwa, dana nam przez Boga wiara, prowadząca do życia, bo Chrystus powiedział "Nikt nie może wejść do Królestwa Niebieskiego, inaczej jak tylko przeze mnie".
Papież jest jedynym ziemskim autorytetem wierzących, jedynym namiestnikiem Chrystusa Pana i jedyną widzialną głową Kościoła Świętego, to on ma, daną mu przez Boga władze ("I Tobie daję klucze Królestwa Niebieskiego", oraz "Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej skale zbuduje Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą")
Przyjmowanie Bilbii nie przyjmując Tradycji to błąd i herezja, ponieważ jest to sprzeczne z samą Biblią - czyli poleceniami Boga.
Z pewnością nie wierzysz w dogmaty, Matkę Boską, jako świętą dziwicę niepokolanie poczętą, nie uznajesz świętych, kultu obrazów, rzeźb, nie uznajesz autorytetu Ojca Świętego, nie uznajesz Świętej Ofiary Mszy św.

Piotr
14 lat temu

@64 Henry

Czy w słowniku tej osoby istnieje wyrażenie "dlatego że". Chociaż trzeba sprawiedliwie oddać kościołowi katolickiemu, że na ichniej liście grzechów głównych na pierwszym miejscu jest słowo pycha. Tylko my, przez nas i zapewne dla nas. Co tam jakiś Jezus. Co tam Słowo Boże. Gdy Słowo Boże przeczy zbiorowej "mądrości" ojców kościoła katolickiego tym gorzej dla niego.

Henry
14 lat temu

Zanim Przeczytasz ten list to polecam czesc 1wsza Pod spodem

To Jest jeden z ostatnich listow od tego czlowieka nk.pl

WOW teraz to juz zaskoczyl na maksa , Zapytalem go czy wszyscy ktorych mam swiadectwo na www.SzukajBoga.com
sa heretykami i co mysli o odnowie w Duchu swietym ktora przyszla od kosciola ktorego on nazywa Heretykami . .

OTO LIST OD NIEGO... nk.pl
Ja widzę że kontynuowanie tej dyskusji nie ma sensu, bo zaślepiony to jesteś ty, i to tobie musiałaby choć w kilku procentach spaść zasłona z oczu, którą ci na nie sam szatan nałożył...

Papież Jan Paweł II daleko pobłądził w tych sprawach, o czym już mówiłem, ale ty tego nie rozumiesz. On sam godząc się na wasze herezje, stawał się po części heretykiem, ale pozostał papieżem... To trudna sprawa - chodzi o to, że robił to nieświadomie, chciał dobrze dla Kościoła, ale wybrał nieodpowiednie środki. Powinien pozostać przy tradycji, on natomiast wolał otwierać się na heretyków i ich herezje. Robił to jednak dla dobra Kościoła, nieświadomie że robi źle. Obecny papież - J.Ś. Ojciec Święty Benedykt XVI, stara się to naprawić, niestety, jest za mało stanowczy. Powinien przywrócić definitywnie tradycyjne nauczania, on natomiast pozostaje pomiędzy - herezjami Jana Pawła - a tradycją.

Papieże nie chcieli być "coraz lepsi od poprzedników", tylko wykładali prawdy wiary, interpretowali pismo święte i tradycję - a wszystko pod natchnieniem Ducha Świętego.

"Odnowa w Duchu Świętym" - to największa (razem z neokatechumenatem) sekta wewnątrz Kościelna, choć tak naprawdę oni nie są Katolikami, tylko się za takich podają - więc są poza Kościołem.

Wiadomo co teraz jest - to samo co pięćset, tysiąc i dwa tysiące lat temu - Święta Wiara przekazana nam przez Chrystusa, i tyle! Tradycja to kontynuacja nauczania Pańskiego - dana nam przez Boga pod natchnieniem Ducha Świętego przekazana papieżowi i ojcom Kościoła. Tu nie ma nic więcej!
Zielonoświątkowcy to sekta! I tyle! Jeśli papież nazwał ich inaczej, to był to po prostu jego błąd. Tylko Kościół Katolicki może być nazywany Kościołem, wszystkie inne "kościoły" to sekty.

Wszyscy którzy odeszli od Kościoła, są albo heretykami, albo schizmatykami. Oczywiście mogą zostać paganami lub bezbożnikami, ale o tych już nie mówię...

Damian
14 lat temu

Hmm... Na pewnych ludzi szkoda tracic kultury:)
On nie chce rozmawiac. A skoro sam napisal ze papiez popelnil blad to przeczy jednemu z dogmatów kosciola katolickiego o nieomylnosci papieza.
Z Bogiem.

Mateusz
14 lat temu

Henry, masz od tego gościa pozwolenie na upublicznianie prywatnej korespondencji?

Damian: nie przeczy, według tego dogmatu papież jest nieomylny w sprawach wiary i moralności gdy wypowiada się ex cathedra. Inna sprawa, że nikt nie wie co to znaczy ex cathedra - pytałem o to różnych osób w tym kilku księży i nie otrzymałem dwa razy tej samej odpowiedzi.

Mariusz
14 lat temu

Mala anegdota...


____________
Zaluzmy hipotetycznie ze Jezus po 2010lat wraca na ziemie zrobic remanent.
Patrzy jak tam w "interesach" ....
Patrzy Patrzy a tu rozwala sie zaniedbana "WASKA BRAMA" piekarni gdzie jest swiezy naturalny chlebek z certyfikatem od Jezusa , . kolejki nie ma....ruch sie nei kreci. Co jest ? !!!
Czyzby haslo "raz zjesz glodny nie bedziesz" sie nei sprawdzilo ??"
Ale nic tam "ksiazka z przepisem" jest nr 1 na liscie bestselerow. Pojde na miasto rozejrzec jest grane.

Nagle przybiega niewiadomo z kad jakis dziwny facet i oswiadcze Jezusowi ze jest jego "Zastepca" !!!!.
Mowi ze orginalny produkt nie byl marketingowo chwytny , ale zeby Jezus sie nei martwil bo ulepszyli.Po czym zdaje dumnie sprawozdanie jakie to wierni dostali rzeczy w ramach Marketingu Religijnego z logo Jezusa
jako BRAND.

- coroczny plan imprez z mikolajem i zajacem i z dynia i swieczka w srodku.
- masa mniejszych swiat co by okazja do kielicha byla.
- swiete cudowne obrazki, i wisiorki ...
- dogmaty ... pisane drobnym druczkiem bazrdziej neizrozumiale niz regulamin wziecia kredytu z banku.
- odpusty w promocji
- cudowne rozmnozenie swietych -> relikwie pokazuja ze niektorzy mieli wieksza liczbe czlonkow niz przecietny czlowiek.
- profesjonalne wdrozenie dzieci do Zycia SeXUalnego + zajecia praktyczne u niektorych wykladowcow.
- pielgrzymki "last minute"
- spowiedzi - od tej pory nie trzeba godzic sie z zona i bliskimi, mozna robic swinstwa i sie spowiadac.
- domy rozrywki z zakoserwownymi Trupami
- przydrozni szarlatani pokazujacy "cuda" ( placzace obrazy i figury,tkaniny z obrazkiem 3d, oraz strupki krwi swietych co sie raz w roku rozpuszczaja, )
- cudowna wode z "lurt" ;) po wypiciu ktorej dostaje sie SRACZKI gratis !!!.


POzniej Zastepca dumnie pokazuje
duuuuza kolejke wiernych do "SZEROKIEJ BRAMY" hiper marketow reeligijnych gdzie daja sztuczny chleb z polepszaczami co smakuje jak bulka z gabki....tyle tam CHEMI i konserwantow i srodkow uzalezniajacych.
WIerni pieknie wytresowani skacza jak tresowane pieski.

POtem jeszce dumniej Zastepca oswiadcza Jesuzowi ze sadu juz nie musi robic.Juz cala robota odwalona bilety do nieba juz sprzedane. Wrecza jedyna slusza liste zapisanych (sprawdz liste swietych na wikipedi)
....a choc na liscie 80% procet to sami pracownicy zastepcy, to gwarantuje ze dystrybucja biletow odbyla sie calkowicie legalnie i zgodnie z prawem...
_________________________


PS. Zwroc uwage ze Anegdota nie mowi konkretnie o jaka religie chodzi. Nie mowi tez jaka mine i odczucia miałby Jezus.
I jesli wiesz te rzeczy to z wlasnego prywatnego objawienia :)

Rejs
14 lat temu

Żenująca ta piosenka o krzyżu. Dwa lata słuchałem "Odwyku" ale ta jedna piosenka ukazała plastik. Lubię wyluzowanych i zdystansowanych ale nie trawię intelektualnych fircyków. Jest mi o tyle przykro że Twoje doświadczenia i spostrzeżenia oraz ścieżka duchowa była mocno zbieżna z moją. Nie jestem ani zwolennikiem ani przeciwnikiem pomników, krzyży itp bo to nie moja brocha ale wpisywać sie w głos doszczętnie otumanionej tłuszczy to już obciach i wiocha. Grunt że półgłówki mają radochę i mogą do rozpuku rżeć ze śmiechu przed kompami. Audytorium, jak mniemam, zdecydowanie Ci się poszerzy.

Mateusz
14 lat temu

Też jestem trochę zniesmaczony piosenką krzyżową, bo miałem nadzieję, że Martin pominie ten kretyński temat (i wszystko na to wskazywało). Dalsze rozgrzebywanie tematu wojny o dwie zbite deski gdzieś w Warszawie jest za bardzo na rękę panu premierowi.

Parafrazując dżingiel z Kontestacji: "ale Odwyku słucham dalej".

Powała
14 lat temu

@68. plk
według prawa polskiego list należy do Adresata i w celu publikacji nie musi on pytać o zgodę Nadawcy.

Mateusz
14 lat temu

Nie obchodzi mnie prawo polskie tylko zasada :)

Krzysztof
14 lat temu

@Damian, plk (67, 68): O nieomylności pisałem w komentarzu 30. A warunki ex cathedra są podane w konstytucji soborowej Pastor Aeternus, oraz katechizmowo wyłożone w KKK.

@Henry (66): Trafiłeś zapewne na lefebrystę, ewentualnie sympatyka tego rozłamowego ruchu, który zapoczątkował abp Marcel Lefèbvre - człowieka z obrzeża KK (trudno określić dokładnie, czy jeszcze się w nim mieści, czy jest już parę kroków poza, bo raczej nie mamy dość informacji). Większość rzeczy, które on nazywa nauczaniem KK, bądź wprost nim nie jest, bądź pisze on o swojej własnej wersji, przypominającej trochę to co głosi KK, ale w spłyconym ujęciu i zradykalizowane tak, żeby łatwo okładać po głowie innych chrześcijan, a nawet tych katolików, którzy nie uznają ich ekstremizmu za słuszny. Dla niektórych to łatwiejsze niż podchodzić do braci (również odłączonych) w sposób podobający się Bogu (a opisany w Biblii, choćby w przywoływanym już przeze mnie powyżej fragmencie 2Tm 4,2).

ByteEater

Powała
14 lat temu

@73. plk
"Henry, masz od tego gościa pozwolenie na upublicznianie prywatnej korespondencji?"
Jeżeli tu pytasz o "zasadę" a nie o kwestię prawną, to raczej na pewno się nie zrozumiemy :-)

Mateusz
14 lat temu

Bo ja uważam, że żeby publikować prywatne listy należy mieć od nadawcy pozwolenie (słowne, nie chodziło mi o jakiś megaprawny państwowy dokument zatwierdzony przez Unię Europejską). Jeśli jestem faktycznie ostatnią osobą na świecie, która zna taką zasadę, to rzeczywiście możemy mieć problemy z porozumieniem ;-)

Henry
14 lat temu

Do PLK
Ja nie pytalem jego o zgode czy moge wlozyc ten list czy nie ale zaprosilem go na debate bo on mowil ze debaty sie nie Boi , a wiec zaprosilem go tutaj piszac do niego ze spotka tutaj wiecej takich heretykow jak Ja..

Ja uwazam ze jezeli ktos uwaza sie za osobe ktora zna wole Boze i on sie jej trzyma i wie bardzo dobrze co Bog od nas wymaga to JA MYSLE ZE od takiej osoby nie potrzebna jest zgoda na upublicznianie listu..
Dlazczego?

Numer 1
On mi sie nie zwierza ani nie zadaje dyskretnie pytania

Po 2gie ..
Czlowiek chodacy z Bogiem ma zawsze taka sama odpowiedz bez wzgledu na osoby do ktorych mowi czy pisze czy sie wypowiada ..
Ja odpowiadam ludziom na mnostwo emaili na NK czzy mojej stronie i staram zawsze sie odpowiadac ze szczerego serca i NIE MAM PROBLEMU JEZELI KTOS OPUBLIKUJE MOJA ODPOWIEDZ..

A wiec ten czlowiek Pisal w taki twierdzacy sbosob i tak pewny siebie ze bylo by bardzo glupia zecza jezeli jeszcze mial by problem z tego powodu.

Ja juz mialem podobna sytuacje z tym ksiedzem ktory mnie oskarzal o herezje a pozniej gdy go zaprosilem na debate to nie widac go do dzisiaj i zablokowal mnie z kazdej strony mimo ze bardzo milo do niego odpisalem i milo zaprosilem go na debate. .

Szczeguly sa na moim profilu nk.pl na specijalnym zdjeciu zrobionym dla tamtego ksiedza ..

Mariusz
14 lat temu

A wlasciwie poco przekonywac jakiegos fanatyka religijnego do swoich pogladow.
Zeby wywyolac agresje ?
Wogle jest mozliwe przekonac taka osobe ? (z ksiedzem chyba nie zadzialalo)

Jak juz wymieniliscie sie pogladami to poprostu dajcie sobie czas, na sprawdzenie tego w bibli,
i przemyslenie stanowiska 2 giej osoby..

Prawdy nikt z nas temu panu na tacy nie poda.
Niech autor listu sam sie wysli, zarejestruje tu i zacznie dystkutowac, jak sam bedzie gotow.
NIech tylko fanatyk z heretykiem wysili sie i szuka. " KTO SZUKA TEN ZNAJDZIE !!!
Jestesmy tu bo chcemy szukac prawdy...i jestesmy sobie potrzebni.
a nie dlatego ze wszyscy myslimy tak samo.

Co jeszcze?