Przypowieść o ziarnie

12 lat temu

Maraton trwa

Zostało odcinki do końca.
10min

Kolejna wakacyjna przypowieść z wakacyjną przedmową. Czy można mieć wakacje od Boga?

Dyskusja

Nike
12 lat temu

Dobra przypowieść. Od razu skojarzyła mi się z tym fragmentem Biblii:
Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus, 6 który wydał siebie samego na okup za wszystkich jako świadectwo we właściwym czasie.
1 Tym. 2; 5-6

Grabix
12 lat temu

No, ale nie ma wakacji od Boga. Chyba, że przez "od Boga" rozumiesz: "które dał Bóg" :) Ale to są wakacje od pracy, a nie wakacje od Boga.
I ja nie wiem czy rok szabatowy jest dla wszystkich, bo generalnie to zostało określone jako "szabat dla ziemi" i jest mowa o tym, żeby nie uprawiać ziemi, więc to chyba nie dotyczy ludzi, którzy się zajmują czymś innym.

AgnessaLoveJesus
12 lat temu

... bo odpoczywać i żyć winniśmy w zgodzie ze sobą... i innymi też. I myślę też, że równolegle winniśmy poznawać i siebie i innych-byle bez skrajności. Co więcej uważam, że grunt w życiu to równowaga, a nie skrajności :)

Dla mnie nie ma czegoś takiego jak wakacje od Boga-dla mnie są ewentualnie wakacje (odpoczywanie) w zgodzie ze sobą (i z innymi), a jak już to życie. Poza tym nie lubię się nudzić, ale i imprezować też nie-preferuję zajęcia w dużej mierze intelektualne, ale np. warsztaty angażują też przecież ciało-właściwie każda czynność jaką wykonujemy angażuje nas w pełni i na tym polega świadome wykonywanie różnych rzeczy, gdy uświadomimy sobie, że mamy starać się w nie w pełni angażować, bo tylko wtedy są to działania skuteczne. Nie wiem czy to się ima działań złych, ale dobrych na pewno.

Może wakacje 2-miesięczne mają rzeczywiście coś wspólnego z rokiem szabatowym-o ile Martin dobrze to policzył ? :P

Co do przypowieści zaś... Ja znalazłam w niej jeszcze inny sens-że nie powinniśmy marnować niczego, w szczególności to nad czym się trudzimy :)
Dawniej nasi przodkowie sami siali, żęli, robili mąkę, piekli chleb, a jak mieli nadmiar to się dzielili z innymi lub sprzedawali :)

dyllu
12 lat temu

Agnessa - Ja mogę napisać coś na swoim przykładzie , bo zawsze popadałem w skrajności. albo nadmierny pracoholizm bez chwili wytchnienia zwykle kilkanaście godzin dziennie czasem kilka miescięcy bez dnia przerwy innym razem ponad rok bez pracy. I wychodzę z założenia ,że oba te okresy są dla mnie dobre. Z pracy mam kasę a gdy nie pracuję to się rozwijam. Przy tak długim okresie wolnym człowiekowi zaczynają wpadać różne pomysły do głowy z nudy zacząłem dużo czytać i uczyć się języków. Miałem dostatecznie dużo czasu aby się zdystansować i zrozumieć co się dzieje na różnych szczeblach np w polityce , gospodarce i innych. A w ostateczności gdy już się porzygałem od nadmiaru czasu wziąłem do ręki biblię.
Ziarno.. Bóg jest bardzo hojny a jak dodamy pomysłowość człowieka wyjdzie nam ,że mamy wszystkie narzędzia do tego aby ludzie na całej ziemi mogli żyć w bogactwie lub przynajmniej dostatku.

p.s. Ten mop w tle to element dekoracji??

p.sx2 . Może jakaś przypowieść o konsumpcji, ostatnio słyszałem reklamę: "kup dwa to zaoszczędzisz" i sobie pomyślałem ,że jest to już tak naturalne i wryte w ludzkie mózgi ,że nikt nie widzi absurdu jeżeli chwilkę się nie zastanowi.

Odwyk dobry jest..

Martin
12 lat temu

Mop wprowadza odpowiedni nastrój.

Grabix
12 lat temu

@Dyllu:
- "p.s." - Mop jest symbolem. Ma zachęcać do posprzątania swojego życia :P

- "p.sx2" - Tak, albo kiedyś była taka moda, żeby na wszystkim pisać "Nowość!" mimo, że produkt jest na rynku od dawna. Tak sobie pomyślałem, że można by na Biblii dać naklejkę "Nowość!", może by ktoś sięgnął? Dla większości to co w niej jest to i tak coś nowego... pewnie dlatego to się nazywa "dobra nowina"...

Damian
12 lat temu

Hej, jestem zarejestrowany na forum od wczoraj, ale kiedy próbuję zagłosować na ankiecie wyskakuje mi, że nie mam uprawnień do przeglądania strony. (Jestem zalogowany.)

Martin
12 lat temu

Rany, co za tajemnicze zjawiska się dzieją na tym forum. Czy jest na sali jakiś moderator forum? Halo!

Damian
12 lat temu

Forum się psuje akurat, jak chcę na Odwykcamp jechać X"D

Powała
12 lat temu

@9. Damian
Po prostu przyjedź. Na pewno nikt nie będzie się czepiał, że nie byłeś liście.

Mariusz
12 lat temu

wakacje od Boga chyba sie nei da:)
moze zrobmy se wakacje od oddychania i powietrza heheh ;)


tzn od aszer , Dagonow sie da.
Anyway na wikipedi pisze ze Jakwe miał zone ashere ...
pl.wikipedia.org
mi to pasuje do tego co o kulcie MArii mowia protestanci o katolikach ;) .... roboie se odwyk od bibli :P

Damian
12 lat temu

A czy administrator aktywował moje konto?xD
Bo forum twierdzi, że nie.

ancyk
12 lat temu

Chyba sobie administrator zrobił chwilowy odwyk od administrowania, bo ja też od kilku dni zalegam ;p. No ale dajmy żyć.. ;-) O mnie wie Włodek , że przyjadę, więc może napisz do niego też jak chcesz się potwierdzić ;-). Sorry, że tutaj, ale nie jedzie ktoś jeszcze z Krk oprócz Marty i Marka? :D Albo w ogóle pociągiem i dołącza się gdzieś na trasie? :D

Martin
12 lat temu

A mi nic nie przyszło mailem, Damian. A jaki ty masz nick na forum? To sprawdzę.

ancyk
12 lat temu

Martin, to jak możesz to mnie też sprawdź. Rejestrowałam się 17-go i mam nick ancyyk1991 ;-)

Marcin J.
12 lat temu

Nakreccie odcinek z OdwykCampu - dla tych, co pojechac nie moga i dla wszystkich innych |prosi| :)

Damian
11 lat temu

Nick mam Daamian, ale tak, czy siak, z jakiegoś powodu już wszystko działa.

Co jeszcze?