Godzinki: Przyszedł Bóg i wszystkich opieprzył

10 lat temu

Maraton trwa

Zostało odcinki do końca.
132min

Co robisz jak jesteś chory? Jęczysz? Nie przejmujesz się? Modlisz się? Wzruszasz ramionami i robisz swoje?

Dyskusja

Owsky
10 lat temu

Jak to Bóg obojgapłciowy?! Przecież stworzył Adama na swoje podobieństwo dlatego jest on (Adam) „obrazem i chwałą Boga”. Ewa natomiast, jak pisze również i Paweł ( I list do koryntian 11.12), powstała z Adama a o tym jak miała ona wyglądać zadecydował sam Adam. :) Jezus, część Świętej Trójcy pochodzący wprost od Boga Ojca też był/jest mężczyzną.:) To czy Bóg Ojciec ma, czy nie ma powłoki cielesnej jest bez znaczenia bo nie jest mu ona do niczego potrzebna (jest ona potrzebna bardziej nam), to co się liczy to charakter.:)
Co do tematu czy Bóg leczy czy nie: Bóg może pomóc i pomaga bo takie przypadki cudownych uzdrowień się przecież zdarzają ( mi modlitwa po operacji pomogła uporać się z bólem bebechów niemal natychmiast, chcę wierzyć, że to był Bóg) jednak wydaje mi się, że woli raczej wspomagać tradycyjne znaczy ludzkie metody leczenia, dlatego warto się pomodlić o powodzenie przykładowo zabiegu chirurgicznego lub skuteczność danego leku. Jeżeli zaś silna wiara i modlitwy nie pomagają wtedy no cóż polecam ten wykład www.youtube.com Jeżeli nie macie jednak czasu oglądać całego naprawdę gorąco polecam fragment od 01:08:53 , warto.
Co do Twojego pytania Hubercie o odbudowanie świątyni przed nadejściem Jezusa, jeżeli wierzyć zwolennikom rozumienia wydarzeń apokaliptycznych w oparciu o spiskową teorię dziejów i proroctwom szatańskim z XIX w., świątynie odbudują syjonistyczni żydzi (nie mylić z żydami ortodoksyjnymi) po tym jak o Jerozolimę rozpęta się III wojna światowa pomiędzy tzw. cywilizacją zachodu i światem muzułmańskim. Po wszystkim, na Ziemi zapanuje pokój na zasadach New World Order z ujednoliconą religią (New Age) we władaniu Watykanu a we wspomnianej świątyni zasiądzie antychryst. Jeżeli chciałbyś się dowiedzieć więcej zaproś do wywiadu Henryka Kubika (jak Ci podpowiadałem już raz na facebooku), to „guru” wszelkich tego typu historii.;)
Ps. Dlaczego jak napiszę komentarz pod jednym materiałem to muszę czekać, aż ktoś co napisze zanim będę mógł napisać pod innym. Strasznie to wnerwiające.

Owsky
10 lat temu

O widzę, że poleciał mój komentaż, mogę wiedzieć dlaczego? Nie miałem złych motywów, więc jeżeli kogoś wkurwiłem to przepraszam.

Eliahu Kugielkopf
10 lat temu

Ja popieram pomysł wywiadu z Henrym Kubikiem - ten człowiek to geniusz, albo idiota (nie jestem pewien) ale chciałbym ten wywiad usłyszeć. Ba, ja bym chciał ten wywiad poprowadzić. (albo chociaż z gościem pogadać)

Ten pan, jakby ktoś nie wiedział zebrał chyba wszystkie możliwe teorie spiskowe jakie istnieją i..... połączył je wszystkie w jedną! I to nie byle jaką - na wszystko ma potwierdzenie w Biblii!

Człowieku z wiarą, nie wiem, czy to twoje "syjonistyczni żydzi (nie mylić z żydami ortodoksyjnymi)" to ironia, czy ty na prawdę myślisz, że istnieje taki podział?

Ty wiesz, że praktycznie wszyscy ortodoksi popierają syjonizm, prawda?

Owsky
10 lat temu

Cześć Eliahu, nie wiem, nie zdaję sobie z tego sprawy, ja po prostu powtarzam za Henrykiem (którego nota bene bardzo lubię i szanuję jako niezwykle barwną postać).:) Osobiście, chociaż dopuszczam do siebie myśl, że wszystko to co Henryk mówi może być prawdą, albo chociaż częściowo prawdą (wiele by to tłumaczyło), nie dam sobie za to ręki uciąć i na pewno nie zamierzam o prawdziwości jego poglądów nikogo przekonywać.

Eliahu Kugielkopf
10 lat temu

To ja ci powiem.
Wg. niego Żydzi dzielą się na dobrych i złych.
Dobrzy, to ortodoksyjni, źli to talmudyczni.

Problem w tym, że żydzi Talmudyczni to to samo co ortodoksyjni, tylko on wszystko pomylił (albo udaje).

Syjonizm to jest prosta idea - Bóg dał nam tą ziemię, więc jest nasza.

Muzułmanie we własnych kronikach pisali, że zdobyli Wzgórze Świątynne - Syjon i, że to oznacza triumf Islamu nad żydostwem. Teraz jak przegrali wojnę, twierdzą, że Świątyni nigdy nie było. Śmieszne? - Sprawdź!

Ortodoksyjnych Żydów jest prawie 4 000 000. Najwyżej kilka tysięcy należy do sekt antysyjonistycznych - oni uważają, że holokaustu nie było, i są finansowani m.in, przez rząd Iranu.

A co do Talmudu, to on i 90% "znawców" nawet nie wie jak Talmud wygląda, ani czym jest, nie mówiąc już o czytaniu. Nie przeszkadza to jednak im w pisaniu recenzji.
Znasz te recenzje prawda? Po przeczytaniu musisz wiedzieć, że są dwie opcje:

- oni mają rację i to jest na pewno diabelska księga,
- oni się mylą, ale wtedy dlaczego wszyscy tak atakują ten Talmud?

Co jeszcze?