Rozmowy z upadłym ewangelistą

12 lat temu

Maraton trwa

Zostało odcinki do końca.
0

Hugo Kosiński - redaktor, publicysta i założyciel radia KonteStacja opowiada o tym, że kiedyś był ewangelistą. Dziś myśli o biznesie i budowaniu mediów. Czy Hugo się stoczył? Posłuchaj i wydaj werdykt!

Dyskusja

Waldek
12 lat temu

Heh, no to był dobry odcinek. Hugo nie spodziewałem się ,że mogłeś kiedyś tak zakładać kościół i chodziłeś po mieszkaniach z filmem JEZUS (którego nie widziałem) Ale naprawdę fajnie się słuchało i nie przynudzałeś. fajne fajne :)

AgnessaLoveJesus
12 lat temu

Nie słuchałam odcinka, ale przyciągnęło mnie hasło : film "Jezus" :P
No ba, znam ten film :)))

Jest tutaj : www.opoka.tv

Oglądałam z ponad 10 lat temu, właśnie, gdy była akcja ewangelizacyjna :P
Ciekawe, którego kościoła, ale film fajny :)
Ja jednak polecam "Jezus z Nazaretu" Franco Zefirelli-to był najsłynniejszy przed... "Pasją".
A jako ciekawostka, ale to już musielibyście kupić... niestety... :> : "Młyn i krzyż"-swego czasu pisałam na NK z chłopakiem, który grał tam Jezusa, ale to było zaraz, jak film do kin wchodził-ja czekałam rok, żeby ten film wszedł do kin i się doczekałam :D
Filmy o Jezusie to jedno z moich głównych zainteresowań dotąd :P
Najstarszy to chyba jest "Christus", bodajże z 1916 r., którego nie oglądałam...
A, jeszcze "Król królów" i... musical na punkcie, którego mam świra-Jesus Christ Superstar.
A... przypomniałam sobie, że muszę sobie zrobić rezerwację na misterium Męki Pańskiej u oo. Salezjanów (przy moście Zwierzynieckim są) :P

Szkoda, że nie mogłeś wieczoru zrobić, bo bym zadzwoniła na 100%-taki temat ! Martin, nie daruję ;p (żart)

Mariusz
12 lat temu

pierwsze skojarzenie po przeczytaniu opisu pod odcinkiem to ->"nie sadz a nie bedziesz sadzony " ;)


zaraz posłucham, tylko se palce odmroze bo dopiero co z dworu wrocilem ;) ... dzieki Martin za kolejny odcinej....
I pozdrowienia dla HUgo kimkolwioek jestes (mam nadzieje ze zaraz sie troche dowiem ), niech MOC i POKOJ bedzie z TOBA !!!!

Ella
12 lat temu

Bardzo dobry odcinek. Dzięki.

Bartek
12 lat temu

Ciekawy odcinek. Generalnie, wywiady z ludźmi na temat Boga należą, według mnie, do najlepszych. Martin, jeśli będziesz w stanie, rób je częściej.

Ocenzurowano
12 lat temu

No to kiedy będą wieczory odwykowe prowadzone przez Hugo ? Ja pamiętam te zajebiste noce na odwyku jak właśnie Hugo prowadził.
A tak poza tym to to jest świetny odcinek żeby wrzucić na główną KonteStacji.

AgnessaLoveJesus
12 lat temu

Hugo kiedyś prowadził wieczory ???
To musi wrócić :P

A teraz coś dla tych, którzy w kółko się jeszcze jakiś czas temu pytali, co to za utwór hiszpański puszczał Martin. Otóż znalazłam, ale nie napiszę, jak, bo przypomniało mi o tym coś, o czym by Martin pisać nie pozwolił :P
Rodrigo y Gabriela - Tamacun
w930.wrzuta.pl
Macie w prezencie ode mnie ;p

Hugo
12 lat temu

Prowadzilem?

Grabix
12 lat temu

Hugo, ja nie wiem, bo mnie wtedy nie było... ale tu tak piszą... może prowadziłeś? Wywiadu z tobą też nie pamiętałeś :P Ej, a może ty jakąś reinkarnację przeszedłeś?!

Marciu
12 lat temu

Być ewangelistą to piękne powołanie, nie zamienił bym tego na zarabianie pieniędzy.

Śledź
12 lat temu

A ja mam takie same podejście jak Hugo. Jak można pokazać ludziom prawdziwą drogę, chodząc od drzwi do drzwi i nagabując? Mam zachęcać ich do życia z Chrystusem, a życie z Chrystusem to ewangelizacja, a więc to co ja robię, czyli chodzenie od drzwi do drzwi. Super atrakcyjna wizja dla potencjalnego słuchacza, prawda? Czy to znaczy, że Chrześcijaństwo to tylko takie nagabywanie? Uważam, że zdecydowanie lepiej pokazać przykład i powiedzieć "tak właśnie można żyć jak ja żyję, widzisz?".

Mariusz
12 lat temu

samym gadaniem i czytaniem ewangelii nikogo nie nawrocisz.
toz u nas 99% społeczenstwa ma dostep do koscioła do bibli chodza na msze.... filmy sa dostepne kazania tez zielonoswiatkowe, ewangelickie, prostestanckie nawet katolickie i nic to nie zmienia.
Tylko flustracji mozna dostac....brakiem skutecznosci.

Tak jak Hugo i sledz mowił chyba jedyne co mozemy pokazac to to jak wiara wplywa na nasze zycie, ze wszystko co robimy staje sie pełne mocy i chwały.
Ze zadne zmeczenia i roznych uciskow potrafimy zachowac radosc radosc pokoj ducha i uprzejmosc. Jak to miktos pokazuje takie zycie to sam ciekawy i pełen poidziwu:) Taka osoba swieci jak swiecznik, takie swietło wsrod lamp bez oliwy. i ludzie sami sie ciebie pytaja o biblie o jezusa co myslisz o tym o tamtym fragmencie.

Ryan Gosling
12 lat temu

@11. Marciu
No dobrze, ale trzeba je najpierw mieć :) Nie każdy jest zdolny do tych samych rzeczy i nie każdy się do czegoś nadaje. Nie mówię, że Hugo się nie nadawał :) Po prostu nie musiał się nadawać :)

iskra
12 lat temu

Ja tam uważam, że chodzenie od drzwi do drzwi nie ma większego sensu, ani wcale nie jest konieczne do tego, by komukolwiek powiedzieć o Chrystusie i o zbawieniu. Z trzech powodów:

1. nauczyciel przychodzi do człowieka wtedy, kiedy uczeń jest gotowy do przyjęcia wiedzy; nie musi być to wcale osoba-ewangelista. Człowiek, gdy jest gotowy i potrzebuje, to szuka. I zazwyczaj znajduje - jak z resztą mówi pismo. Bóg prowadzi go: podsuwa mu słowa, obrazy, ludzi - cokolwiek, co zainspiruje, otworzy oczy, ułatwi zrozumienie, ułatwi poznanie. Czyli inaczej: tym, którzy chcą go odnaleźć, pozwala się znaleźć. "Szukajcie a znajdziecie" czy "Proście, a będzie wam dane".
Mówienie do ludzi, którzy nie chcą słuchać i nie chcą nawet spróbować zrozumieć, o czym się mówi, jest zwyczajną stratą czasu. To, że do kogoś zapukasz i zaczniesz do niego mówić, nie wystarcza. Po drugiej stronie musi być jeszcze wola poznania, jako warunek konieczny, by ewangelizowanie miało sens.

2. Wokół Jezusa ludzie się sami, z własnej woli gromadzili, by go słuchać, albo by ich uleczał. Nie chodził i nie pukał. Słuchał go tylko ten, kto chciał. Absoutnie się nie narzucał, nikomu. Wolna wola - chcesz poznać Boga i być z nim, albo nie. Apostołowie wędrowali i nauczali - ale byli też zapraszani przez braci z dalekich stron, o czym jest w NT, w listach. Informacja zazwyczaj w przestrzeni przemieszcza się szybciej niż człowiek (co mogłoby być czwartym, potraktowanym osobno powodem).

3. Chodzenie od drzwi do drzwi nie jest wcale jedyną okazją do tego, by dawać świadectwo czy nauczać. Okazja nadarza się zawsze wtedy, gdy spotykasz człowieka. Czyli zawsze (chyba, że żyjesz na kompeltnym odludziu). A teraz to chyba nawet częściej - możesz nagrać, co masz do powiedzenia i puścić w sieć, nawet bez spotykania kogokolwiek. Kto Cię będzie miał znaleźć, ten Cię znajdzie.

Paweł
12 lat temu

a co się stało z wieczorami odwykowymi, nie będzie nagrania z tego tygodnia???

Damian
12 lat temu

Hej, wie ktoś, gdzie mogę znaleźć jakieś opracowania do Księg Koheleta? Chodzi mi o to, ze robię prezentację an ustny z polskiego na maturę i potrzebuję literatury przedmiotu.

AKSORZ
12 lat temu

Hej czy w tym tygodniu nie było odcinka ? Nie ma też wczorajszego Odwyku Live do pobrania , a ja zdążyłem posłuchać jakieś 30 minut na żywo.

Śledź
12 lat temu

@Damian: przeczytaj :) długie nie jest :)

Grabix
12 lat temu

@AKSORZ odcinek został zrobiony, ale Martinowi nie udało się go wyrenderować wczoraj, więc się pewnie kiedyś pojawi. A Wieczór być może wrzuci, też kiedyś :P

@Śledź, ale on potrzebuje na maturę Literatury Przedmiotu, czyli innych tekstów omawiających dane dzieło.

Śledź
12 lat temu

Aaaach, pardon, "my bad", że tak powiem. Ja proporcjonalnie już starej daty i nie orientuję się.

Szybkim spojrzeniem na wikipedii:
- Jan Kochanowski, fraszka "O żywocie ludzkim"
- Czesław Miłosz "Piosenka"
- 2TM2,3, "Każda rzecz ma swój czas" (na wrzucie znajdziesz, superfajna piosenka)

Wujek Google dużo wie. Wpisz "księga koheleta w literaturze". Fajne rzeczy wychodzą. Oczywiście o jakości danych materiałów i ich przydatności musisz zdecydować sam :).

Mariusz
12 lat temu

@ Arkoz a był jakis nowy odcinek ?
jak tak to ja sie nie załapałem :(

Anyway....Tylu tu ciekawych ludzi zaglada
moze macie jakies swoje strony z czyms ciekawym ?
chwalic sie :D

c.s.levis
6 lat temu

Moja koncepcja to najpierw pokazać ze jesteśmy normalnymi ludźmi i że nam się coś udaje

Co jeszcze?