Wszyscy jesteśmy Żydami

13 lat temu

Maraton trwa

Zostało odcinki do końca.
13min

Krótki (bo zimno) odcinek o tym co ma biblijne chrześcijaństwo do biblijnych Żydów. Wesołej Chanuki!

Dyskusja

Don Camilo
13 lat temu

Jutro Hanuka,a dzisiaj St. Andrew's Day.
Proszę, Żydzi od razu po Szkotach. Łódź od razu po Poznaniu :)

Szymon
13 lat temu

Mozel tov :D

Gotujący bigos
13 lat temu

Dobry odcinek, choć krótki. Temat ciekawy i obszerny - zapewne można o nim gadać godzinami. Ja sam się nad tą kwestią zastanawiałem. Bo jak och zinstytucjonalizowanego Chrześcijaństwa odjąć te wszystkie pogańskie naleciałości, to co nam zostaje? W tej kwestii zgadzam się w pełni z Martinem.

Bezimienny
13 lat temu

Martin śnieg pada ci na stronie!

Gotujący bigos
13 lat temu

To jeszcze raz Ja. Tak myślę o tym co Martin mówił na temat Żydów 2000 lat temu i ich talmudu, czyli zestawu zasad, które było ludzkim prawem, stojącym trochę obok zasad z Biblii. I chyba to obok było bardzo daleko, jeśli Jezus temu się otwarcie sprzeciwiał. Czy czegoś to Wam nie przypomina? Dla mnie sytuacja jest identyczna jak z katechizmem kościoła katolickiego. Jest on główną wykładnią katolickiej wiary; on a nie Biblia.

Piotr
13 lat temu

Nikt nikomu do duszy nie zajrzy, ale żydzi poza resztkami z różnych okresów do tej pory nie zrozumieli istoty przymierza zawartego pomiędzy Bogiem, a Abrahamem.
Więc należałoby zamiast mówić, że żydzi są "narodem wybranym przez Boga", podkreślać że żydzi "byli narodem wybranym przez Boga do wydania zbawiciela całej ludzkości".

I wraz z wykonaniem dzieła zbawienia przestali nim być - zgodnie z nauczaniem Pawła kto jest potomkiem Abrahama:

Ale nie jest tak, jakoby miało zawieść Słowo Boże. Albowiem nie wszyscy, którzy pochodzą z Izraela, są Izraelem;
I nie wszyscy są dziećmi, dlatego że są potomstwem Abrahamowym, lecz jest tak: Od Izaaka zwać się będzie potomstwo twoje.
To znaczy, że nie dzieci cielesne są dziećmi Bożymi, lecz dzieci obietnicy liczą się za potomstwo.
(Rzym. 9:6-8 bw)

Więc dla mnie nie ma czegoś takiego jak naród wybrany, są tylko ludzie łudzeni i zwodzeni przez swoich nauczycieli, że z racji swojej krwi są wyjątkowi - a nie są.

Polecam kompleksowy opis żydów (wszystkich tych którzy nadal wierzą że są wybrani) na całym znanym świecie od Abrahama do lat 40-tych ubiegłego wieku, ich nurtów, ras, wyznań, tradycji, języków autorstwa Feliksa Konecznego pt. "Cywilizacja żydowska" - z tego względu, że Martin chyba utożsamia chasydów polskich z wszystkimi żydami, a to jest poważne uproszczenie.

Szymon
13 lat temu

Nie prawda Piotr swoją teologia zastępstwa głoś katolikom.

Rzym. 11:1-2
Pytam więc: Czy Bóg odrzucił swój lud? Bynajmiej. Przecież i ja Nie odrzucił Bóg swego ludu, który uprzednio sobie upatrzył, Albo czy nie wiecie, co mówi Pismo o Eliaszu, jak się uskarża przed Bogiem na Izraela:

Lubisz wyciągać z kontekstu zdania.


Rzym. 11:25-29
A żebyście nie mieli zbyt wysokiego o sobie mniemania, chcę wam, bracia, odsłonić tę tajemnicę: zatwardziałość przyszła na część Izraela aż do czasu, gdy poganie w pełni wejdą,
I w ten sposób będzie zbawiony cały Izrael, jak napisano: Przyjdzie z Syjonu wybawiciel I odwróci bezbożność od Jakuba.
A to będzie przymierze moje z nimi, Gdy zgładzę grzechy ich.
Co do ewangelii, są oni nieprzyjaciółmi Bożymi dla waszego dobra, lecz co do wybrania, są umiłowanymi ze względu na praojców.
Nieodwołalne są bowiem dary i powołanie Boże.

Kim wy jesteście że się spieracie z Bogiem?


Rzym. 11:19-22
Powiesz tedy: Odłamane zostały gałęzie, abym ja był wszczepiony. Słusznie! Odłamane zostały z powodu niewiary, ty zaś trwasz dzięki wierze; wzbijaj się w pychę, ale się strzeż.
Jeśli bowiem Bóg nie oszczędził gałęzi naturalnych, nie oszczędzi też ciebie.
Zważ tedy na dobrotliwość i surowość Bożą - surowość dla tych, którzy upadli, a dobrotliwość Bożą względem ciebie, o ile wytrwasz w dobroci, bo inaczej i ty będziesz odcięty.

Uważaj co czytasz jak słuchasz.
Czy im Jeszua nie przebaczył na drzewie ?
Czy Józef nie przebaczył braciom?


Hitler też mówił jak bardzo kocha Jezusa a nienawidził Żydów był Antychrystem i katolikiem i synem zatracania ja większość z nich po owocach poznajamiajmy drzewo.

Piotr
13 lat temu

@ Szymon

Odnośnie Rzym. 11:1-2 - Paweł dwa rodzialy wcześniej wyjaśnia kto konkretnie należy do ludu, a kto nie należy - myśl trochę. I podobnież na skargi Eliasza, że już nie ma ludu - Bóg mówi, że pozostała resztka, która nie klękała przed bożkami (zdaje się że 7 tysięcy)

odnośnie Rzym. 11:25-29 - tak jak wyżej. Nie mam wątpliwości, że gdy Paweł używa słów "cały Izrael", ma na myśli cały prawdziwy Izrael (potomstwo obietnicy), a nie każdego kto został spłodzony przez Abrahama. Zresztą sam niżej przytaczasz słowa: "Jeśli bowiem Bóg nie oszczędził gałęzi naturalnych, nie oszczędzi też ciebie" - jak nie oszczędził to nie oszczędził, czyli nie każdy potomek według krwi, ale każdy potomek wedle wiary będzie zbawiony.

"Czy im Jeszua nie przebaczył na drzewie ? , Czy Józef nie przebaczył braciom? " - przebaczenie z jednej strony to nie wszystko, ci którym przebaczono muszą chcieć przyjąć zastępczą śmierć. Jeśli wierzysz w to że wszyscy potomkowie Abrahama po krwi będą zbawieni - to sobie wierz tylko nie twierdź że to wynika z Biblii.

"Hitler też mówił jak bardzo kocha..." - Hitler był tylko nominalnym katolikiem, więc w imię prawdy nie szukaj fałszywych oskarzeń przeciwko kościołowi katolickiemu.

Szymon
13 lat temu

No jasne tak jak z Piusem XII oni wszyscy :D
alamoministries.com

Mateusz
13 lat temu

Oczywiście, że hajlowali - KK szedł wtedy na oficjalne niesprzeciwianie (lub bardzo delikatne sprzeciwianie) się reżimowi oraz działalność konspiracyjną w celu minimalizowania liczby ofiar cywilnych. Wystarczy obejrzeć dokumenty kościelne z czasów wojny.

Hitler nie był katolikiem. Udawał, zachowywał zewnętrzne pozory, jednakże przez całą wojnę kombinował, jakby tu unieszkodliwić Piusa XII, który mu bardzo komplikował sprawę. Planował nawet internowanie papieża. Nazizm, jak i cały socjalizm, jest całkowicie niezgodny z doktryną katolicką (jak ktoś będzie chciał to poszukam i podam tytuły encyklik, starszych niż II wojna). Przykładem antynazistowskich wypowiedzi Watykanu może być encyklika Mit brennender Sorge: pl.wikipedia.org

Odbija to się też w liczbie osób głosujących na Hitlera w poszczególnych wyznaniach. Otóż spośród "chrześcijan" na nazistów głosowali przede wszystkim protestanci. Ilustrują to mapy:
Tutaj na czarno obszary z większą liczbą katolików: exlaodicea.files.wordpress.com
Tutaj na czarno obszary z większą ilością głosów na NSDAP: exlaodicea.files.wordpress.com

Z kolei Świadkowie Jehowy, którzy tak bardzo lubią chwalić się rzekomą niemal świętą postawą w czasie wojny, wysłali Hitlerowi antysemicką laurkę: www.brooklyn.org.pl

Część zdjęć podanych przez Szymona przedstawia wcale nie nazistów, lecz ustaszów chorwackich - to zupełnie inna sprawa i tam faktycznie doszło do masowych mordów za cichym przyzwoleniem, a nawet poparciem Kościoła Katolickiego.

Aha - i nie mówię, że nie było przypadków księży-nazistów, albo i nawet biskupów-nazistów. Pewnie, że były, ale nie takie było oficjalne stanowisko Watykanu. Warto wspomnieć, że KK mógł w czasie wojny uratować nawet do miliona Żydów.

Moja rada: krytykujcie to co trzeba krytykować, a nie wymyślajcie bajek.

Szymon
13 lat temu

Oczywiście że tak to całe spektrum Ustaszy którzy też byli katolikami i mordowali Serbów (prawosławni) których Watykan nienawidzi za chiazmę .
Schemat ciągłych ataków na Rosję powtarzają się od naszej wycieczko do Moskwy( Dymitr Samozwaniec) potem Napoleona (masoan) masoneria jest kontrolowani przez jezuitów jeśli ktoś tego nie wie jego problem.
Trzeba wiedzieć Watykan Żydów ratował a owszem ale kiedy i jakich ?
Ratował wyłącznie syjonistów ratował też Nazistów przez czerwony krzyż to też fakt. I to dopiero kiedy dostali pod Stalingradem Niemiaszki.
Chyba mało kto z was słyszał o wspieranych reżimach Franco , Mussoliniego traktach laterańskich oraz konkordatach z Hitlerem.
O,, Republikach proboszczów'' ? Na Słowacji byłej Jugosławii.
To był wszytko reżimy wprost faszystowskie i nazistowskie i mordowali oni Żydów masowo .
Kto tu kogo atakuje i oczerniaja KRK czy oni nas?
Polemizujcie sobie ale nie okłamujcie nas my znamy historię.
baruch

A to tak kropa w morzu krwi niewinnej .

Obj. 17:4-6
A kobieta była przyodziana w purpurę i w szkarłat, i przyozdobiona złotem, drogimi kamieniami i perłami; a miała w ręce swej złoty kielich pełen obrzydliwości i nieczystości jej nierządu.
A na czole jej wypisane było imię o tajemniczym znaczeniu: Wielki Babilon, matka wszetecznic i obrzydliwości ziemi.
I widziałem tę kobietę pijaną krwią świętych i krwią męczenników Jezusowych. A ujrzawszy ją, zdumiałem się bardzo.

Kocham Żydów pomimo ich zatwardzenia wielu kocham nawet katolików sam byłem jednym z nich , kto tu kogo atakuje?

tomigraj
13 lat temu

W wielu przypadkach zbrodnie na żydach to właśnie skutki teologii zastępstwa, popieranej przez długi czas przez KRK.

Szymon
13 lat temu

Dokładnie od tego się zaczyna najpierw tomigraj.

Mariusz
13 lat temu

Moim zdaniem to problem w tym ze od wiekow wszystkie wyznania CHrzescijanskie były i sa inwigilowane przez okultystow.Masowe mordy to wrecz wpisuja sie idealnie pod wzgledem ideologiczny.

W Nazizm wszystkie religie sie upaprały w roznym stopniu.
KK jest najwiekszy poprostu najlepiej rozpudownym kosciołem wiec w kazdej sprawie o nim najbardziej głosno.(w tym o pedofili tez) Personalnie było widac kto jest kim w czasie wojny po tym jaka postawe prtzybrał. Ale moim zdaniem invigilacja Kosciołow i polityki trwa od wieków. Jest powolna subtelna i nie zauwazalna. A tajne dokumenty jak bardzo jestesmy inwigilowani wychodza do dzis.i sa raczej zaadko upubliczniane.
bo odczuwamy wstyd ze to my....dalismy sie tak wrocic

Oklultysci sami przyznaja ze najchetniej invigiluja Katolikow, protestantw Baptystow. CHodzi poprostu o zdobysie wplywow stanowisk. A to wszystko by odwrocic ludzi od Jezusa zmienic jego nauke :( i trwa to od wiekow....
Jako ze Jezus i chrzescijanstwo i to wszystko wywodzi sie od zydow i narodu wybranego to zniszczyc ich i razem z nimi wartosci jakie maja zaszczepoione to jest priorytet.
a a nas zrobic poganow i wyznawcow pieniadza.

Piotr
13 lat temu

Jest jeszcze jedna rzecz, której tu nikt nie przytoczył - takie nauki Talmudu jak:

- że Jezus był synem prostytutki i rzymskiego żołnierza
- że Jezus został powieszony
- aktualnie przebywa w piekle jako zdechły pies
- że goje zostali stworzeni do tego aby służyć narodowi wybranemu
- że wszystko co należy do goja jest bezpańskie

Więc prześladowania nie wzięły się tylko z teologii zastępstwa KRK.
W ewangelii Mateusza jest napisane kto zaczął nakręcać spiralę kłamstwa:
ci zaś zebrali się wraz ze starszymi i po naradzie dali sporo pieniędzy żołnierzom, mówiąc: Powiedzcie, że uczniowie jego w nocy przyszli i ukradli go, gdy spaliśmy. (Mat. 28:12-13 bw)

Więc może ci co zaczęli kłamać, niech to pierwsi przyznają.

A słowa z apokalipsy: "I widziałem tę kobietę pijaną krwią świętych i krwią męczenników Jezusowych" - nijak nie można przypisać do żydów talmudycznych.

Mariusz
13 lat temu

@ piotr

a te nauki niektore to przypadkiem nie zaczeły sie od Celsusa
taki grecko rzymski filozowf ...
pl.wikipedia.org
i jego dzieło "prawdziwe słowo" ?
pl.wikipedia.org
bo on był w sumie grekiem....

PIsał jak to pierwszi chrescijanie sie kłucili miedzy soba o jakies tamdoktryny nowe ( mi to pasuje do tzw Magii CHaosu)
zreszta juz w NT pisze o takich:
"Co wyszli z nas a nie byli znas"
a to chyba w jakis listach pisze.


Tak czy siak moim zdaniem od poczatku chodzi o to by skłucic chrzescijan. I to nie dzieło Judaizmu, tylko Okultystow.
Ten cały Derek Prince , tak tu ostatnio reklamowany sam w paru wykłądach wspomina ze okultysci byli tez wsrod zydow.
W ST chyba nawet sa opisane niektore praktyki okultystyczne.
Wiec nic dziwnego ze i do talmudu wnikneły. rozne dziwne teorie.


tak ze my sie naparzamy miedzy soba..... a problem pewnie tkwi głebiej.www.timesonline.co.uk

Szymon
13 lat temu

Głupoty pisane w Talmudzie to jedno, głupoty i bluźnierstwa w Babilonie to druga sprawa.
Żydzi są podzielono na zwolenników Talmudu i pism więc zostawcie ich ich spokoju to ich sprawa wewnętrzna . KRK zawsze dokonał z czasem rzezi nie tylko na nich ale nawet na Chrześcijanach ich bo tak jest natura rzymskiej bestii które ujedzona katolicyzm cudzołożąc z władcami ziemskimi.
Weźcie poprawkę na słowa pana.
Mar. 3:28
Zaprawdę powiadam wam: Wszystkie grzechy będą odpuszczone synom ludzkim, nawet bluźnierstwa, ilekroć by je wypowiedzieli.

Ja ze swej strony pragnę tylko wyrazić swój sprzeciw do postepowania obu stron.
Bo dla mnie ktoś kto mówi o miłości bliźniego a chwyta za miecz w stosunku do chrześcijanina czy Żyda który nic co złego nie uczynił jest gorszy od tych niewrzących.
1 Tym. 5:8
A jeśli kto o swoich, zwłaszcza o domowników nie ma starania, ten zaparł się wiary i jest gorszy od niewierzącego.

Wiem że nie o to kontekst jest inny ale spójrzmy prawdzie w oczy.
Po owocach poznajemy drzewa.

Nie każdy Żyd to syjonista nie każdy wierzy w Talmud.

Bo kim są Żydzi wierni Jeszua coraz wiewcej ich jest braćmi
Nie dajmy się ogłupić Babilonowi.

Wiara w Mejesza czyli pomazanego Duchem JHWH nas łączy a jest nim Jeszua Syn Boga Żywego .
To jest skała wyznania KEFASA.

Nic z tego ujmując i nic dodać .

Mateusz
13 lat temu

Faktem jest, że wysocy dostojnicy kościelni ratowali po wojnie zbrodniarzy (poprzez załatwianie im papierów i wyjazdu do Ameryki Południowej), co szczególnie mnie dziwi w kontekście ratowania Żydów i oficjalnego potępienia nazizmu, a także braku wsparcia dla tej ideologii wśród katolików (patrz rozkład głosów, który podałem wyżej).

Nie do końca rozumiem tutaj postępowanie KK, ale wydaje mi się że prawdopodobnie była spora różnica zdań wśród najwyższych "szych" co do metod walki z komunizmem.

Jerzy
13 lat temu

@6. Piotr
Ja wolę interpretację Dereka Princea: www.krolestwoboze.pl

@9. Szymon
Twój link nie działa.

@17. Szymon
Pomazanego Duchem JHWH. Masło maślane gdyż JHWH jest Duchem. Co do reszty wypowiedzi absolutnie się zgadzam.

Filozofus
13 lat temu

Co takiego? Biorą 4 zł za odwiedzenie ich cmentarza?
A to ŻYDZI!

Majeranek
13 lat temu

Moja katechetka na stwierdzenie, że wszyscy jesteśmy Żydami odpowiedziała : "No chyba ty bo ja na pewno nie!"

Szymon
13 lat temu

Nie ja polemizuje z biblia Jerzy tylko ty :
Izaj. 61:1
Duch Wszechmocnego, JHWH nade - mną, gdyż JHWH namaścił mnie, abym zwiastował ubogim dobrą nowinę; posłał mnie, abym opatrzył tych, których serca są skruszone, abym ogłosił jeńcom wyzwolenie, a ślepym przejrzenie,

Rozumiem że nie pasuje to do twojej doktryny ale nie musi końcu sam stwierdziwszy że Bóg jest Duchem więc tym bardziej nie jest ciałem ani człowiekiem.

4 Moj. 23:19
Bóg nie jest człowiekiem, aby nie dotrzymał słowa Ani synem człowieczym, aby żałował. Czy On powiada, a nie czyni, I mówi, a nie spełnia?

Łuk. 4:17-22
I podano mu księgę proroka Izajasza, a otworzywszy księgę, natrafił na miejsce, gdzie było napisane:
Duch Pański nade mną, przeto namaścił mnie, abym zwiastował ubogim dobrą nowinę, posłał mnie, abym ogłosił jeńcom wyzwolenie, a ślepym przejrzenie, abym uciśnionych wypuścił na wolność,
Abym zwiastował miłościwy rok Pana.
I zamknąwszy księgę, oddał ją słudze i usiadł. A oczy wszystkich w synagodze były w niego wpatrzone.
Zaczął tedy mówić do nich: Dziś wypełniło się to Pismo w uszach waszych.
I wszyscy przyświadczali mu, i dziwili się słowom łaski, które wychodziły z ust jego, i mówili: Czyż ten nie jest synem Józefa?

To był wersy o tym kim jest Duch oraz na kim spoczywa Duch JHWH a wszyscy widzieli że toi o mesjaszu wiec twoje doktryna że Mesjasz to Bóg jest guzik warta.

Żaden Żyd nie myślał że Mesjasz to Bóg :D (Dawid, Salomon, Saul) te byli ludźmi i nazwani byli mesjaszami JHWH czyli pomazańcami. Chrystus to nie nazwisko :] To Ktoś kto chodzi z Bogiem wewnątrz ma Ducha Boga w ciele swym.

Piotr
13 lat temu

@Jerzy

Derek Prince błędnie zinterpretował kilka rzeczy jedną z nich jest to, ponieważ sąd nad narodami (Tyr, Babilon, Asyria, Egipt, Edom) za antysemityzm i pychę własną opisany przez Ezechiela, Jeremiasza i Izajasza już się odbył kilkaset przed narodzeniem Jezusa.
Zauważ, że zgodnie z opisem z apokalipsy ten nowy Izrael, który został zgromadzony przez siły Antychrysta, zostanie zaatakowany wyłącznie przez niego, a nie przez wszystkie narody. A powodem ataku nie będzie antysemityzm, tylko nawrócenie resztki żydów do prawdziwego mesjasza.

Innym błędem Dereka Prince'a było identyfikowanie czasów ostatecznych w proroctwie Joela o wylaniu Ducha na wszelkie ciało z czasami w których żyjemy - a nie poprawnie z czasami życia apostołów.

@ Szymon

Musisz zrozumieć, że Duch Boży(JHWH) (i tylko on) jest powiernikiem wszelkich bogactw. Więc nawet Jezus musiał czerpać od niego. Uwzględniając to przeczytaj jeszcze raz fragmenty z Biblii, które przytoczyłeś.

Marius
13 lat temu

Martin, czyś ty zdurniał! Bez rękawiczek chodzisz?!

Szymon
13 lat temu

Piotr
,,Musisz zrozumieć, że Duch Boży(JHWH) (i tylko on) jest powiernikiem wszelkich bogactw. Więc nawet Jezus musiał czerpać od niego. ''

Piotr ja wiem co tam pisze skoro Jeszua był uzależniony od DUCHA ABBA BOGA naszego to jakże może być on sam Bogiem , logiczne czy nie?

I jeszcze jedno w Apokalipsie nie ma słowa antychryst.
Dodajecie słowa których ta nie ma.
Antychryst to ludzie co negują Syna bożego jako człowieka i pomazańca JHWH co powoduje konsekwentne poddanie wątpliwość jego OJCA BOGA który jest Duchem ( mówienie że Jeszua to BÓG to jest duch antychrysta) Czyli mówienie twierdzenie że Syn to DUCH a to BÓG JEST DUCHEM.
TEN BÓG ma DUCHA a ten DUCH jest ŚWIĘTY I BOŻY.
Duch TEGO BOGA przebył w człowieku którym był Jeszua Syn boży.

Cała pełnia boża zamieszkała w człowieku czyli w pomazańcu Mesjaszu . Ten co dopełniać Syna jest ABBA i Duch tego ABBA JHWN naszego jest w Synu i w synach.

Pojmujecie to 5 myślę że nie a na pewno nie wszyscy.

1 Jan. 2:18-19
Dzieci, ostatnia to już godzina. A słyszeliście, że ma przyjść antychryst, lecz oto już teraz WIELU antychrystów powstało. Stąd poznajemy, że to już ostatnia godzina.
Wyszli spośród NAS, lecz nie byli z nas. Gdyby bowiem byli z nas, byliby pozostali z nami. Lecz miało się okazać, że nie wszyscy są z nas.

1 Jan. 2:20-25
20. A wy macie namaszczenie od Świętego i wiecie wszystko.
21. Nie pisałem wam nie dlatego, że nie znacie prawdy, ale dlatego, że ją znacie i że żadne kłamstwo nie wywodzi się z prawdy,
22. Któż jest kłamcą, jeżeli nie ten, który przeczy, że Jezus jest Chrystusem? Ten jest antychrystem, kto podaje w wątpliwość Ojca i Syna.
Każdy, kto podaje w wątpliwość Syna, nie ma i Ojca. Kto wyznaje Syna, ma i Ojca.
To, co słyszeliście od początku, niech pozostanie w was. Jeżeli pozostanie w was to, co od początku słyszeliście, i wy pozostaniecie w Synu i w Ojcu.
A obietnica, którą sam nam dał, to żywot wieczny.

Gdzie wy w tym widzicie trzech?

1 Jan. 2:26-27
. To wam napisałem o tych, którzy was zwodzą.
Ale to namaszczenie, które od niego otrzymaliście, pozostaje w was i nie potrzebujecie, aby was ktoś uczył; lecz jak namaszczenie jego poucza was o wszystkim i jest prawdziwe, a nie jest kłamstwem, i jak was nauczyło, tak w nim trwajcie.

1 Jan. 4:3-6
Wszelki zaś duch, który nie wyznaje, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele, nie jest z Boga. Jest to duch antychrysta, o którym słyszeliście, że ma przyjść, i teraz już jest na świecie.
Wy z Boga jesteście, dzieci, i wy ich zwyciężyliście, gdyż Ten, który jest w was, większy jest, aniżeli ten, który jest na świecie.
Oni są ze świata; dlatego mówią, jak świat mówi, i świat ich słucha.
My jesteśmy z Boga; kto zna Boga, słucha nas, kto nie jest z Boga, nie słucha nas. Po tym poznajemy ducha prawdy i ducha fałszu.


2 Jan. 1:7-9
Bo wyszło na świat wielu zwodzicieli, którzy nie chcą uznać, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele. Taki jest zwodzicielem i antychrystem.
Miejcie się na baczności, abyście nie utracili tego, nad czym pracowaliśmy, lecz abyście pełną zapłatę otrzymali.
Kto się za daleko zapędza i nie trzyma się nauki Chrystusowej, nie ma Boga. Kto trwa w niej, ten ma i Ojca, i Syna.

Nadal pytanie, gdzie wy tam widzicie trzech?

Bo ja widzę stale dwóch Pierwszego(ALFĘ I OMEGĘ) co jest JHWH Bogiem, Duchem i drugiego co jest ciałem człowiekiem i synem pomazanym tym Duchem spoczywającym na synu .

To jest prawdziwym monoteizm.

Mariusz
13 lat temu

:D:D Jak juz jestezmy Żydami to ja wałsnie robiac obiad zwykły Polski. stwierdziłem ze sproboje upiec tez na probe Żydowska MACE :) z przepisu z internetu. 2 koszerne i 4 malutkie z dodtatkami serem i papryka beda takie pikantne ;)

jak narazie sie dopiero zaczeły piec.
Zauzayłem ze te bez dodatkow to jakies takie wybrzuszenia w nich robia jakby bable z powietrza. Ciekawe czy tak ma byc..

Ma ktos jakis sprawdzony przepis na mace? :)

Szymon
13 lat temu

No cóż jesteśmy prozelitami i żydami na takiej zasadzie :
Izaj. 63:15-16
. Spójrz z nieba i popatrz ze swojego świętego, wspaniałego przybytku! Gdzież jest twoja żarliwość i twoja moc? Nawał twoich uczuć i twojego miłosierdzia? Nie stój na uboczu!
. Ty wszak jesteś naszym ojcem, gdyż Abraham nas nie zna, a Izrael nas nie uznaje! Ty, JHWH, jesteś naszym ojcem i naszym Odkupicielem. To jest twoje imię od wieków.

Mariusz
13 lat temu

Maca bez doatkow wyszla mega wypas. Te babelki tod latego ze ciasto rosnie. i jest delikatne . Nawet zonie i synkowi smakowało jako dodatek do danonka hehe :)

ale Macy z doadtkami nie polacem bo za ciezkie cisasto i samakuje jak chipsy z Biedroki..

Nastepnym razem zrobie CZolent :)
Kuchnia żydowska rulez !!!

27 @ Szymon.....
W psalmach to az od tego typu cytatow sie roi. Wszystkie w takiej logice jak podałes z Izajasza.
Napewno Emmanuel jest kims wiecej niz tylko człowiekem,
czy namaszczonym Kapłanem.
W NT jest to taki za to dziwny fragment jak Jezus mowi ze nie jest tylko synem. Jak uda mi sie to znalezc to wkleje. chyba ze se domyslasz jaki to fragment :)

Macjej przez duże Z
13 lat temu

Ja i tak nienawidze kłamst michnika i blumsztajna (specjalnie małą literą) i to że są Żydami ich nie usprawiedliwia!

Ale mace kiedyś jadłem a i nawet byłem na koncercie obok Synagogi Nożyka w Warszawie.

Żydów komunistów i tak nienawidze!

Jerzy
13 lat temu

@22. Szymon
Owszem Bóg nie jest człowiekiem i nie powiedział tego bezcelowo oraz też Jezus powiedział po zmartwychwstaniu aby dotknąć go jak przyszedł pokazać się bo Duch nie ma ciała.
Derek Prince, który wiele mówił z Ducha Św nazywał Trójcę Św - trójcą świętą i mówił wprost, że Jezus jest jak Bóg. Bycie jak nie jest byciem tym kim się jest jak.
To co napisałeś odnośnie Izajasza pokazuje tylko, że praktyka Ducha Św jest od początku tak samo jak przy stworzeniu. Jak sięwczytasz to odkryjesz taką kolejność:
- JHWH bez początku
- Jeszua początek (i koniec w apokalipsie)
- Duch Św przed stwarzaniem
Cała ta trójca brała udział w stwarzaniu czegokolwiek co można nazwać światem i nie są z tego świata i zasługują aby nazwać osobami boskimi.

A wracając do tematu to ktoś się orientuje kto w biblii nie jest żydem, kto był wymieniony z imienia ? :)

Ps.: Szymon dzięki za rzeczową odpowiedź. Robisz postępy w panowaniu nad sobą ;-)

@23. Piotr
Słucham nauczań Dereka Prince ze strony www.krolestwoboze.pl i nie ma tam pełnych nauczań i nauczania są jakby częściowo powycinane.
Jakby tu powiedzieć. Czyż nie wystarczy wyrzucić to co pochodziło od Dereka i zostawić co pochodziło od Ducha Św ? A jak to poznać ? Sam co napisałeś to interpretacje a z youtube zobaczyłem, że często stawiał znaki zapytania lub podkreślał, że to on tak uważa i jest to jego interpretacja. Chciałbym się tak nie mylić w rozeznaniu jak on i innym bym życzył aby byli tak mało zwiedzeni jak on.

@25. Szymon
Zacytowałeś "Kto się za daleko zapędza i nie trzyma się nauki Chrystusowej, nie ma Boga. Kto trwa w niej, ten ma i Ojca, i Syna."
Więc uważaj aby nie przekroczyć tego:
J 5:23 bw "aby wszyscy czcili Syna, jak czczą Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał."

@26. Mariusz, 28. Mariusz
Ja proszę o przepis pleeeeeeeeeassssss .... :)

@27. Szymon
Piękny i budujący fragment i ile wyjaśnia. JHWH Ojcem i już wiemy kim jest kto bo Jeszua pokazał kto to jest Ojciec :)
Proszę o więcej w tym tonie :)

@28. Mariusz
Poszukaj koniecznie. Cieszę się, że z wami gadam mimo, że reszta ma już dość trójcy ale przy was Mariusz i Szymon zaczynam składać do kupy o co chodzi z trójcą.
Bóg mi obiecał, że do końca życia pokaże mi o co chodzi z trójcą (w sensie prawdy biblijnej) a przy was przestaję się obawiać że za długo będę żył przez tą obietnicę :) hehe...

@29. Macjej przez duże Z
gdybyś znał prawdziwych żydów to by ci przez gardło żyd komunista nie przeszło bo żydzi są nienawidzeni za to, że od wieków są KAPITALISTAMI i że Bóg im błogosławił w ich zamiarach - tych finansowych też. Rozproszenie jest tylko konsekwencją odejścia od Boga ale Bóg zapowiedział, że cały naród zbierze i koniec jest zależny od tego, że gdy dopełni się liczba pogan zbawionych to i żydzi jedyni jako cały naród będzie zbawiony. Bóg jest wierny obietnicom.

Kris
13 lat temu

Princ coś odpierdala,

za dużo widzi tych demonów i za dużo jest wypędzanie to nie biblijne , jakaś patologia wg. mnie. człowiek sam powinien o siebie !!!!

za prosto by było ;)

Za prosto by było. Mówię na podstawie Hahina.

Piotr
13 lat temu

@ Szymon

Na pismo się patrzy całościowo, bo nie jest to książka, która ma jedno zdanie nap przykład takie: "tylko Bóg jest prawdziwym Bogiem".
I nie jesteś w stanie zaprzeczyć, że są w piśmie fragmenty mówiące, że są trzy osoby mające swoją całkowicie niezależną wolę (takie których nikt do niczego nie może zmusić), które są bęzwzględnie niezbędne do tego aby człowiek został zbawiony. Człowiek nie zostanie zbawiony przy udziale ani jednej, ani dwóch tylko muszą to być trzy osoby naraz. I dlatego te trzy osoby są dla człowieka Bogiem. To, że pomiędzy tymi trzema osobami są różnice dla człowieka niema znaczenia. Ojciec nie jest Synem, Syn nie jest Duchem i tak dalej...

Tak obrazowo:
- gdyby ci ktoś uciął głowę to bez watpienia umrzesz,
- gdyby ci ktoś wyrwał serce też umrzesz
- gdyby ci ktoś wypatroszył wnętrzności to chyba też umrzesz

więc żeby żyć musisz mieć wszystkie te trzy części organizmu naraz - więc jak rozstrzygnąć co jest większe/ważniejsze - głowa, serce czy wnętrzności.

Piszesz: "Piotr ja wiem co tam pisze skoro Jeszua był uzależniony od DUCHA ABBA BOGA naszego to jakże może być on sam Bogiem , logiczne czy nie?" - na czas wcielenia Jezus dobrowolnie wyrzekł się swojej poprzedniej postaci, więc mógłbyś się wreszcie zorientować, że już minęło 2000 lat od tamtej pory i trochę się zmieniło.

Odnośnie Antychrysta w apokalipsie - Masz rację literalnie słowa antychryst nie ma w apokalipsie - ale jest coś takiego:
"Tu potrzebna jest mądrość. Kto ma rozum, niech obliczy liczbę zwierzęcia; jest to bowiem liczba człowieka. A liczba jego jest sześćset sześćdziesiąt sześć (Obj. 13:18 bw)" - jest konkretny człowiek, o konkretnym imieniu (tyle że nieznanym) mający konkretne cechy opisane wcześniej - więc dlaczego nie można użyć słowa antychryst, Naprzykład Paweł użył sformułowania "syn zatracenia" mimo tego, że Judasz też tak został określony - nie wymyśłał jakiegoś całkowicie nowego słowa. Nie ma co szukać jakiegoś neologizmu na określenie tej osoby z apokalipsy.
A fragmenty z pisma, które przytoczyłeś opisują cechy i nauki antychrysta, a nie zajmują się samym Bogiem.

@ Macjej przez duże Z

Nie łudź się że jesteś od nich w czymkolwiek lepszy.

@ Jerzy

Myślę że uległ propagandzie. A wystarczy znaleźć trzeźwe analizy zdolności bojowej państwa Izrael włącznie z gwarancjami Stanów Zjednoczonych i porównać tą zdolność bojową do państw go otaczających, żeby zobaczyć że ich ewentualny atak byłby dla nich samobójstwem.
Izraelici w Starym testamencie byli bronieni w ponadnaturalny sposób (takie słowa zwiadowców: "widzieliśmy też tam olbrzymów, synów Anaka, z rodu olbrzymów, i wydawaliśmy się sobie w porównaniu z nimi jak szarańcza, i takimi też byliśmy w ich oczach".4 Moj. 13:33 bw) i nijak to się ma do teraźniejszego Izraela, który dysponuje najnowocześniejszą bronią na świecie włącznie z bronią nuklearną.

Szymon
13 lat temu

,,Całościow'' powiadasz, słowa trójca gdzie występuje. Nie na darmo Martin powiedział że nie ma nic o tym , nie pisze o żadnej trójcy. Co czyni go ŚJ :P
Was trójca czyni Babilończykami katolikami i wy mi twierdzicie że mówicie jesteśmy protestantami :D Im więcej tych słów u was tym sensu niej logiki .
Nie na darmo wszyscy trynitarze prześladują nie trynitarzy nie na darmo po owocach poznaje się drzewo i antychrysta.
Potykacie się o ten kamień zgorszenia. Wykłócacie się jak diabeł z Michałem o ciało Mojżesza :] Wy się kłócicie o ciało Jego czy ten Jezus to człowiek czy Bóg . Jak myślicie za czym obstawał Michał archanioł czy Mojżesz to był Bóg człowiek?;]

Czy Mojżesz Bóg uczynił Bogiem dosłownie?

2 Moj. 7:1
I rzekł JHWH do Mojżesza: Oto ustanawiam cię bogiem dla faraona, a brat twój Aaron będzie twoim prorokiem.

2 Moj. 4:16
On będzie mówił za ciebie do ludu, on będzie ustami twoimi, a ty będziesz dla niego jakby Bogiem.

Jeżeli więc nie jest BOGIEM, bo słowo BÓG ma inne znacznie do ludzi i do Jeszua ale ciałem tak samo Jeszua jest ciałem i synem tego Boga na wzór Mojżesza:]

5 Moj. 18:15-16
Proroka takiego jak ja jestem, wzbudzi ci JHWH, Bóg twój, spośród ciebie, spośród twoich braci. Jego słuchać będziecie.
Według tego, jak prosiłeś Pana, Boga twego, na Horebie, w dniu zgromadzenia, mówiąc: Nie chciałbym już słyszeć głosu Pana, Boga swego, i patrzeć nadal na ten wielki ogień, abym nie zginął,

Kto twierdzi że Jeszua to BÓG dosłownie ten jest zwiedzony choćby mówił że nie jest . To nie żadna propaganda jak mi to sugerował Martin. (spoko luz ja nie jestem z tych co się obrażają za takie rzeczy)
Ja nie jestem ani wcale nie utożsamia się nawet ze zwiedzonym nie bójmy się tego słowa kościołem zielonym.

Po prostu wiem że to takie gierki słowne Babilon nie rozumiemy się.

Jerzy jak do kogoś kto przeszedł , KRK , sekstę ,zielony zbór mówię nie mów mi co głosić i na co kłaść szczególny nacisk.

Bo jak nie uznacie że JAHWE jest tylko BOGIEM wszytko inne cuda, znaki , wyganianie demonów będą w imieniu Mesjasza będą tylko tym o czym mówił sam Jeszua ,,nigdy was nie znałem''

Ja się wyjdzie z tłumu jak Mojżesz i pójdzie sami pomimo strachu a tłum bał się i nie wszedł na góre do BOGA to będziecie jak ten denominacyjny tłum co nic nie pojął.

Możecie prorokować jak Miriam ale ona przekroczyła swoja sferę i źle mówiła i mówił przeciwko nawet Mojżeszowi jak denominacje którymi się otaczacie.
Przez co Bóg ja skarcił i dobrze bo was też Bóg skarci za te głoszenie nieprawdy.

Przykłady W M Branham i wielu ulegający temu samemu.

Ale wy nie wiecie czym był jego grzech, że zginał w wypadku samochodowym i jego dni był skrócone.
Zbyt wiele miał a jego odpowiedzialność był tak wielka że Bóg nie mógł pozwolić by nadal głosił prawdę o fałszywości trójcy bo to był prawda i kłamać że Jeusza to ALFA i OMEGA czyli sam BÓG.
Branham był synem powołanym do czynić znaki i proroctwa nie nauczać ale zaczął nauczać źle bo Babilon i biblia jego był tak jak wasze .

Zwolennicy jego są kochani i maja więcej je światła niż kościół zielonoświątkowy ale tez są już denominacja ja wy. Są tym co Branham piętnował.( a przecież wzbudzał zmarłych)

Sami wierzą że był on posłańcem do zboru apokalipsy w Laodycea, (Ludzkie prawa, prawa tłumu, prawa człowieka prawo laików) bo tak się wykłada nazwę tego zbory to jest wieku w którym żyjemy
Wiecie co jest ciekawe że ci sami jego zwolennicy nie czytają tego co Chrystus mówi do tego posłańca czyli anioła tego syna bożego posłanego do zborów wieku Laodycei.

Obj. 3:19-22
Wszystkich, których miłuję, karcę i smagam; bądź tedy gorliwy i upamiętaj się.


Oto stoję u drzwi i kołaczę; jeśli ktoś usłyszy głos mój i otworzy drzwi, wstąpię do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze mną
Zwycięzcy pozwolę zasiąść ze mną na moim tronie, jak i Ja zwyciężyłem i zasiadłem wraz z Ojcem moim na jego tronie.
. Kto ma uszy, niechaj słucha, co Duch mówi do zborów.


Nie pojmujecie że karanie synów bożych z ręki Syna BOGA jest inne niż te które Bóg ma zamiar spuścić światu i denominacją ?

Objęte czy katolikom czy protestantom.

Opamiętajcie się !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Co głosicie a nie co czujecie kiedy Duch BOGA was dotyka bo to dwie rożne sprawy.

Tak naprawdę Marin braciszku głoszę nie tylko do ciebie ale głownie do ciebie bo wiem że masz potencjał ale głosisz już nieprawdę ,niby to tylko takie luźne pogaduszki nie kochany z każdego nieużytecznego słowa ludzie zdadzą sprawę w dniu sądu.

A dla każdego ten dzień jest jego dniem.

Shema Israel JHWH Elohenu JHWE Ehad -

To jest największe przykazanie i czy tam występuje słowo ELOHIM ?

NIE!!!!!!!!!!!!!!!

Czy nie widzicie ze wasz tekst grecki nie oddaje całości?


Mat. 22:35-38
A jeden z nich, znawca zakonu, wystawiając go na próbę, zapytał:
Nauczycielu, które przykazanie jest największe?
A On mu powiedział: Będziesz miłował Pana, Boga swego, z całego serca swego i z całej duszy swojej, i z całej myśli swojej.
. To jest największe i pierwsze przykazanie.


5 Moj. 6:4-9
Słuchaj, Izraelu! JHWH jest Bogiem naszym, JHWH jedynie!
Będziesz tedy miłował JHWH, Boga swego, z całego serca swego i a całej duszy swojej, i z całej siły swojej.
. Niechaj słowa te, które Ja ci dziś nakazuję, będą w twoim sercu.
. Będziesz je wpajał w twoich synów i będziesz o nich mówił, przebywając w swoim domu, idąc drogą, kładąc się i wstając.
Przywiążesz je jako znak do swojej ręki i będą jako przepaska między twoimi oczyma.
Wypiszesz je też na odrzwiach twojego domu i na twoich bramach.

A drugie podobne? Nie jest inne ale ważne równie.

3 Moj. 19:18
Nie będziesz się mścił i nie będziesz chował urazy do synów twego ludu, lecz będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego. Jam jest JHWH!

Nie na darmo mówił Jeszua .


Jan. 20:17
Rzekł jej Jezus: Nie dotykaj mnie, bo jeszcze nie wstąpiłem do Ojca; ale idź do braci moich i powiedz im: Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego, do Boga mego i Boga waszego.

Shalom !!! Dla synów pokoju.

Piotr
13 lat temu

@ Szymon

Słowa są tylko i wyłącznie do tego aby ubrać myśli i słowo trójca samo w sobie oczywiście nie jest magiczne, ale oddaje istotę rzeczy.
Podobnie jest ze słowem chrześcijaństwo nigdzie w piśmie go niema - a czy to znaczy że nie ma czegoś takiego jak chrześcijaństwo. Każdy człowiek dobrej woli zrozumie co to jest chrześcijaństwo i wyrażenie "jeden Bóg objawiony ludziom w trzech osobach" - mimo tego że tych dwóch rzeczy nie ma zapisanych.

Co do pana W M Branhama - nie czytałem żadnej jego książki, ale posłuchałem kilka jego wykładów audio. A jednym z owoców Ducha Świętego jest łagodność. Więc włącz sobie jakiekolwiek przemówienie tego pana, a z tego co się zorientowałem są ich setki tłumaczone na język polski i usłyszysz jak niemal kipi agresją.
A na wikipedii jest notka o tym panu: pl.wikipedia.org

I tak:

- wyprorokował, że dnia następnego (tj. 1935 rok) wielkie trzęsienie ziemi spowoduje zapadnięcie się Los Angeles pod ziemię - nie wypełniło się

- nauka o nasieniu węża - twierdził że Kain był synem węża, a w Biblii jest tak: "Adam obcował z żoną swoją Ewą, a ta poczęła i urodziła Kaina. Wtedy rzekła: Wydałam na świat mężczyznę z pomocą Pana.(1 Moj. 4:1 bw)" - więc po prostu ani on ani jego uczniowie nigdy nie przeczytali pisma świętego.

- co do uzdrowień - to nie jest żadną jego zasługą to, że działy się w jego obecności cuda włącznie ze wskrzeszeniami - a mi osobiście narzuca się opis fałszywego proroka z apokalipsy.

- ten człowiek zginął w 1965 roku i jest niemal, że czczony - a to był tylko człowiek. Czy dajmy na to apostoł Paweł jest tak traktowany jak on - chyba nie.


Czytam twoje posty od dłuższego czasu i jakoś dziwnym trafem nie patrzysz na całe pismo tylko przytaczasz słowa JHWH do starotestamentowych Izraelitów i słowa Jezusa w ewangeliach, w czasie kiedy wyrzekł się dobrowolnie swojej boskości.

Zapytam wprost i odpowiedz wprost, a nie pokrętnie jak wąż: czy chrzest w imię Jezusa jak nauczał Branham jest identyczny z chrztem w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego?

Szymon
13 lat temu

Nie ma trójcy z pewnością Piotr ale ty chyba nie czytasz NT a co oznacza słowo christianii? Dz.Ap. 11:26
A gdy go znalazł, przyprowadził go do Antiochii. I tak się ich sprawy ułożyły, że przez cały rok przebywali razem w zborze i nauczali wielu ludzi; w Antiochii też nazwano po raz pierwszy uczniów chrześcijanami.

"jeden Bóg objawiony ludziom w trzech osobach" - mimo tego że tych dwóch rzeczy nie ma zapisanych.''
Gdzie to jest napisane ?

Jaka agresja? Nie szukaj tematu zastępczego bo ja wiem lepiej czy kipi zemnie agresja czy tylko jest to niechęć i awersja do teologicznych kłamstw Piotr.
Nie pozuj na psychologa ok?

To co piszesz o Brahamie to już szczyt łgarstw z drugiej ręki tematu nie będę rozwijał bo się lepiej w tym orientuje.
Co od Ciebie dozwoliłeś z tym 35 rokiem :] co jest mega kłamstwem . Jasne że chrzczono tylko w imię Jeszua (czytaj dzieje apostolskie całe)
Trynitarna formuła jest późniejsza i nie ma jej w najstarszych manuskryptach znacznie później w Mateusza została dopisana przez katolików. Nic tylko pogratulować bystrości twego wzroku :] Biblia nie wspomina o chrześcijanach :D

Jesteś tym co ocenił więc nie ma znaczenia że się mylisz co do doktryn i tego co nauczał Branham bo źle nauczał bo tym wspomniałem ale skoro mówisz że nie nasienia węża i nasienia niewiasty? To co to oznacza?

1 Moj. 3:15
. I ustanowię nieprzyjaźń między tobą a kobietą, między twoim potomstwem a jej potomstwem; ono zdepcze ci głowę, a ty ukąsisz je w piętę.

Mówisz że nie a jednak jest, on był prostym człowiekiem i mógł coś poknocić , nie był wysłany ja nauczyciel ale jako uzdrowiciel i prorok proroctwa jego znam w 100% i nie ma tam nic o roku 35 roku :]

Wprowadzasz w błąd ludzi ...Piotr
On nie pisał książek więc czytać nic nie 7 wieków kościoła nie są książka to poselstw dane mu jako prorokowi.

Nic nie wiesz a pani Ewe Moen lepiej nie czytaj bo zgłupiejesz:]
Widzisz nawet wiem skąd czerpiesz te głupie informacje i plotki.

Chcesz mnie pouczać co jest w piśmie co nie ma no to dawaj :] Uwielbia dyskredytować kogoś kto kłamie i sieje podział wśród braci.
Katolik pod tym względem przebija wszytki i wszystkich na wylot.
Śmieszą mnie te dyskusje co do mojej osoby bo choć jestem spokojny to umiem się zdenerwować , wy tam wolicie zoombie i by wszyscy pokornie potakiwali w tłumie no nic z tego gwałtownicy porywają Królestwo Niebios czy tobie się to podoba czy nie Piotr.
Ja potrafię być pokorny względem ludzi ale nie trawię ich kłamstw które oni głoszą.

Nie zaczynaj tematu o którym masz nikłe pojecie Piotr.

I jeszcze jedno jeżeli Bóg ciebie nie karci to nie zależysz do ABBA .
Branham skarcony by, obyś mógł powiedzieć kiedyś że ciebie Bóg też karci dzieciaku z mlekiem pod nosem i żeby ciebie Bóg choć w 10 % jak tamtego przeciwko któremu opowiadasz wierutne kłamstwa.
(Uwaga nigdy nie byłem Branhamowcem)


Żródło

exodus.dekalog.pl

Polecam za to całym serce 7 wieków kościoła poselstwa W. M. Branhama.

A co najciekawsze W. M. Branham prorokował że protestanci zawrócą do KRK i będzie bojkot tego ekumenicznego ruchu i Chwał Bogu nie zawracamy do Rzymu.

Marana Tha !

Piotr
13 lat temu

@ Szymon

To co pisze to pisze całkowicie od siebie, a jeśli jest inaczej to podaję źródła.

- kiedy napisałem, że to ty kipisz agresją, opisałem tylko przemówienia audio w języku polskim Williama Branhama więc nie przekręcaj.

- nie napisałem, że jesteś Branhamowcem, tylko że identycznie jak on twierdzisz że chrzest w imię Jezusa jest tym samym co chrzest w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

- które z moich słów o Branhamie to łgarstwo - podaj konkretnie?

- co do potomstwa węża - wyraźnie chodziło mu o fizyczny stosunek seksualny pomiędzy Ewą i wężem, którego owocem był Kain, a nie o potomstwo duchowe - chyba jest różnica.

- na wikipedii jest opisane jego proroctwo o zagładzie Los Angeles w 1935 roku i dlatego je przytoczyłem

- ogólnoświatowy ruch ekumeniczny mający na celu połączenie kościołów chrześcijańskich nie jest rzeczą chowaną pod korcem - więc nie trzeba żadnego Branhama żeby to zobaczyć.


Co do artykułu z linku, który podałeś: exodus.dekalog.pl takie uwagi:

- fragment: Podczas jednego z takich nabożeństw, w czasie chrztu wodnego, Bóg zstąpił w postaci Słupa Ognia przekazując mu Swe posłannictwo słowami: "Tak jak Jan Chrzciciel został posłany, by poprzedzić pierwsze przyjście Jezusa, tak twoje poselstwo poprzedzi Jego drugie przyjście" - kto wie czy to jest prawda skoro tylko on to słyszał.

- fragment: Będąc posłańcem do ostatniego wieku Kościoła, oraz posiadając oryginalny dar proroka powiedział, że wiek ten rozpoczął się około roku 1906 - jeśli był jak mniemam siódmym posłańcem, to tak z ciekawości zapytam jak nazywali się jego poprzednicy posłani do sześciu poprzednich wieków kościoła.

- fragment:Wielu było ciekawych, jak długo będzie trwać. Jako sługa Boży, który oglądał tysiące widzeń, z których ani jedna nigdy nie zawiodła, przepowiedział, że Laodycejski Wiek Kościoła zakończy się około roku 1977. Rozmawiając z Cleyton Sonmore w 1958 roku, powiedział: "Bracie po roku 1977 nie widzę nic poza zupełną ciemnością w kościele." - czy rzeczywiście po około 1977 roku nastała całkowita ciemność w kościele.

Najpierw tak ogólnie co do siedmiu wizji z 1933 roku. Jeśli jest tak jak napisałeś, czyli ten człowiek nie napisał żadnej książki, to jak mam uczciwie ocenić w jakiej formie otrzymał te proroctwa i czy są identyczne jak jest tu przytoczone.

A teraz szczegółowo:

- wizja druga: Kolejna wizja przepowiadała dojście do władzy, w Niemczech, pewnego Austryjaka nazwiskiem Adolf Hitler - tak się składa że w 1933 roku Hitler już był u władzy.

- trzecia wizja: Dotyczyła polityki, gdyż wskazywała na trzy wielkie, światowe "IZMY": Faszyzm, Nazizm i Komunizm - chyba się spóźnił o piętnaście lat, bo z tego co wiem komunizm już był 1917 roku.

- czwarta wizja: Czwarta wizja (proroctwo) pokazywała niesłychane postępy w świecie nauki, które nastąpić miały po II Wojnie Światowej. William Branham zobaczył w niej również samochód w kształcie jajka o plastikowej karoserii, nie posiadający kierownicy, który zdalnie sterowany przemieszczał się autostradą, a osoby w nim jadące grały w jakąś grę. - komentarz niżej wskazuje że prototypy tego urządzenia były testowane w Walii w 2002 roku, niech więc każdy sam oceni.

- piąta wizja: Piąta wizja dotyczyła moralnego upadku naszej generacji, w szczególności zaś stanu moralnego kobiet - chyba żyjemy w jakiejś ułudzie, że we wcześniejszych wiekach było pod tym względem inaczej, jedyna różnica jaka jest to to, że wtedy nie było telewizji, internetu i kolorowych gazet. Wszelkie zboczenia seksualne były identyczne jak teraz.

- W szóstej wizji została pokazana powstająca w Ameryce, piękna ale jednocześnie okrutna kobieta. Trzymała ona ludzi pod zupełną kontrolą i władzą - komentarz wskazuje na pani Hilary Clinton lub KRK.

- Siódma wizja: W tej chwili Branham usłyszał przerażający odgłos wybuchu. Kiedy się odwrócił by zobaczyć co to było, ujrzał tylko gruzy, kratery i dym nad całą Ameryką - dobrze że komentator nie zrównał trzech budynków w Nowym Jorku z cała Ameryką.

A pod całością jest coś takiego - "Wszystkie proroctwa dokładnie się wypełniają, tak jak zostały objawione nam przez Ducha Świętego" - żałosne.

Powiem tak człowiek ten niewątpliwie uzdrowił wiele ludzi, ale samo to nie świadczy, że było to od Ducha Świętego.

Jerzy
13 lat temu

@31. Kris
Czy Naaman był twoim przodkiem ?
Już był jeden gość co twierdził, że Bóg za prosto...
2Krl 5:10-14 bw (10) "Wtedy Elizeusz wysłał do niego posłańca z takim poleceniem: Idź i obmyj się siedem razy w Jordanie, a twoje ciało wróci do zdrowia i będziesz czysty. (11) Na to Naaman oburzył się i odchodząc powiedział: Oto myślałem sobie, że wyjdzie, stanie przede mną, potem wezwie imienia Pana, Boga swojego, podniesie swoją rękę nad chorym miejscem i usunie trąd. (12) Czy rzeki damasceńskie Abana i Parpar nie są lepsze od wszystkich wód izraelskich? Czy nie mogłem w nich się obmyć i oczyścić? Potem odwrócił się i odszedł pałając gniewem. (13) Lecz słudzy jego przystąpili do niego i przemówili tak: Ojcze! Gdyby prorok nakazał ci coś trudnego, czy nie uczyniłbyś tego? Tym bardziej więc powinieneś to uczynić, gdy ci powiedział: Obmyj się, a będziesz czysty! (14) Poszedł więc i zanurzył się w Jordanie siedem razy według słowa męża Bożego, a wtedy jego ciało stało się znowu czyste jak ciało małego dziecięcia."

@32. Piotr
Po pierwsze jest napisane do charyzmatyków, że nie będą zbawieni nawet jeśli uzdrawiali itd. czyli mieli Ducha Św. Do zbawienia potrzebna nam jest zastępcza śmierć kogoś, kto nie zasłużył na śmierć a jego wartość jest nie mniejsza od całej ludzkości. Jeszua jako Syn Boga będący jak Bóg był jedynym, który mógł to zrobić w ciele bo Bóg nie jest człowiekiem więc JHWH nie mógł tego zrobić - oczywiście to jest tylko moja opinia.
Po drugie ani Jeszua ani Duch Św nie jest niezależny od Ojca z paru bardzo prostych powodów:
- pierwszy to taki, że Jeszua jest słowem JHWH a Duch Św został stworzony przed stwarzaniem z Jeszua i robili to w trójkę owszem ale taka jest kolejność w biblii
- drugi to taki, że wg biblii wszędzie Duch Św jest posyłany a nigdy sam od siebie, a Jeszua czyni tylko wolę Ojca - dobrowolnie ale nic od siebie

Po trzecie zauważ, że wyraźnie pisze w apokalipsie, że 666 jest liczbą człowieka i znam jako informatyk taką liczbę bez której nie będziesz mógł kupić ani sprzedać ani nie pójść do kibla aby o tym nie wiedział Big Brader. Nazywa się to chip RFID. Ma jeszcze jedną cechę - umie wpływać na emocje. Prace nad chipami zmieniającymi nastrój z sukcesem prowadzili 100 lta temu. Jak myślisz jakie teraz technologie mają ? Hologramy na niebie + zmiana nastroju - mesjasz elektroniczny z ludem mesjańskim elektronicznym kierowany przez BigBradera. Fajna wizja ? Do tego nie trzeba apokalipsy. Ludzie nie znający biblii a znający się na technologiach ci to powiedzą.

Po czwarte: uważasz, że Izrael jest w stanie obronić się przed wszystkimi Arabami, Rosją, ONZ i USA ? Jaki kraj może się postawić w walce np. z Rosją ?

@33. Szymon
Nie prześladuję antytrynitarzy mimo, że uznaję Trójcę Św ale odrzucam model Rzymski trzech równych niezależnych Bogów tylko widzę trzy osoby tworzące coś co nie jest do ogarnięcia neuronami.

Szymon ustosunkuj się proszę do tego: jeżeli Adam jest pierwszym człowiekiem a Jezus jest początkiem stworzenia czyli istniał przed Adamem to kto się myli ?
Unitarianie też są zwiedzeni dlatego nie mogę się doczekać tych dwóch gości co prawdę powiedzą tych z tego wersetu:
Ap 11:3-7 bw (3) "I dam dwom moim świadkom moc, i będą, odziani w wory, prorokowali przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni. (4) Oni to są dwoma drzewami oliwnymi i dwoma świecznikami, które stoją przed Panem ziemi. (5) A jeżeli ktoś chce im wyrządzić szkodę, ogień bucha z ich ust i pożera ich wrogów; tak musi zginąć każdy, kto by chciał im wyrządzić szkodę. (6) Oni mają moc zamknąć niebiosa, aby nie padał deszcz za dni ich prorokowania; mają też moc nad wodami, by je zamieniać w krew i dotknąć ziemię wszelką plagą, ilekroć zechcą. (7) A gdy już złożą swoje świadectwo, zwierzę wychodzące z otchłani stoczy z nimi bój i zwycięży, i zabije ich."
Muszę wybrać jakieś zwiedzenie bo nie znalazłem nie zwiedzonego. Jak założysz nie zwiedzony albo znajdziesz to daj znać bo szukam :) To, że zaczepnie cię zmuszałem do lepszych argumentów to nie znaczy, że nie uważam cię za mniej zwiedzionego od np. mojego pastora ... i nie identyfikuje się jak Derek z denominacją - tylko ich lubię i widzę działania Ducha Św prawdziwe - np. uwolnienie od zdemonizowania i pokus i grzechów natrętnych.
Masz rację Szymon w wielu rzeczach i może za ostro pisałem ale to było po to aby wybadać ducha twojego i wreszcie mnie przekonujesz nie tylko argumentem ale i postawą.
Zważ jednak, że pytałem się Boga co z tym fantem zrobić i ci gwarantuję, że łatwiej trynitarza przekonać do biblijnej wersji Boga niż antytrynitarza - chyba, że Duch mówi ci co innego wtedy się zastanowię. Nie rób nic wg własnego pomysłu proszę bo wszystko schrzanisz jak tysiące innych ....
Ups... o trójcy przeniosę się na forum przepraszam wszystkich :(

Szymon jesteś pewny, że ktokolwiek zmartwychwastał ? Kolega zajmujący się takimi tematami mi powiedział, że jeszcze nie widział człowieka, który mógłby powiedzieć, że został wskrzeszony ale wiele oszustw w tym temacie to i owszem widział bez liku. Nauki Dereka Princea odnośnie demonów i chrztu zbadałem doświadczalnie i sam dla siebie jestem dowodem. Co do jego trójcy to mówi tak, że nie widzę tam równości Triady Rzymskiej i Ojciec jest wyraźnie ponad Jeszua a nie zapomnij , że Jeszua jest po prawicy Ojca więc nauka antytrynitarzy też jest niebezpieczna. Trzymajmy się biblii i skończmy z wizjami Boga a zwróćmy się do pism. Ja zawsze mówiąc Trójca nie mam na myśli Boga jako trzy osoby ani trzy osoby jako Boga lecz trzy osoby boskie.

Szymon absolutnie z daleka od Rzymu zamierzam się trzymać ale też z daleka od Brahnana bo i co do niego diabeł u mnie wywoływał fałszywe poruszenie serca co mogłem obalić biblią ale przekonałem się, że serce też może być niby pozytywnie pobudzane przez diabła. Brahnan twierdził, że Jeszua i JHWH to ta sama osoba a na dodatek jego uzdrowienia kończyły się zgonem na uzdrowioną chorobę a przekonało mnie do jego zwiedzenia, że go duch zniewolił i budził strach (pełna analogia do ducha zniewalającego Hitlera - miał podobny problem też mu kazał różne rzeczy robić) a jedyny zniewalający duch to anioł ciemności podający się za anioła światłości.

Piotr spoko nie może być tym posłańcem Brahnan bo apokalipsa wyraźnie przepowiada, że będzie takich dwóch i jak będą się ubierali i jakie znaki będą im towarzyszyły. :) jeszcze raz napiszę: nie mogę się ich doczekać :) i nie zdziwię się jak będą to żydzi z pochodzenia a wg apokalipsy będą działać w Jerozolimie.

Piotr dokładnie co napisałeś o uzdrowieniach - diabeł też uzdrawia a ewangelia zapowiada:
Mat 24:24 bw "Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i czynić będą wielkie znaki i cuda, aby, o ile można, zwieść i wybranych."
Mocny fragment. Czy rozumiecie co to znaczy zwieść WYBRANYCH ???

Szymon
13 lat temu

Oj Jerzy cóż ci mogę powiedzieć ja grzesznik wszyscy mam wady ale nawet gdybyśmy byli ich byli pozbawieni . To i tak co zrzucą ludzie że jesteś pyszni :D

,,Niejeden skutkiem naturalnych przywar,bądź przypadkowo...
Choćby jego cnoty inszebyły jako kryształ czyste i mnogie
tą jedną skazą zrażony będzie w opinii ludzi.''
Hamlet W. Szekspir


Lub jak wolisz

Mat. 11:16-19
A do kogo przyrównam to pokolenie? Podobne jest do dzieci, które siadają na rynku i wołają na swoich rówieśników
I mówią: Graliśmy wam na flecie, a nie tańczyliście, śpiewaliśmy wam żałobne pieśni, a nie płakaliście.
Albowiem przyszedł Jan, nie jadł i nie pił, a mówią: Demona ma.
Przyszedł Syn Człowieczy, jadł i pił, a mówią: Oto żarłok i pijak, przyjaciel celników i grzeszników. I usprawiedliwiona została mądrość na podstawie swoich uczynków.

LUDZI WSZYSTKICH NIE ZADOWOLISZ.

O czym my tu mówimy o mnie i moich kozach w nosie ?:D

Jerzy
13 lat temu

Jak myślisz czy Bóg pozwalał aby prorok JHWH miał marnować słowa i miał kozy w nosie ?
A co jest owocem Ducha Św ?
Świadectwo daje się nie tylko głosząc prawdę ale i pokazując na sobie, że zmienia życie. Moje życie się poważnie zmienia i sam dla siebie jestem świadectwem. Co jest twoim świadectwem ? Intelektualne dysputy ? Wierzę ci w naprawdę wielu rzeczach ale czy to nie marnowanie życia jeśli nie robisz tego według pomysłu Boga ? Bóg wymyślił, że tylko Jezus może ci to objawić więc możemy tylko prosić ludzi aby się modlili o zrozumienie. Daniel się modlił się o precyzyjne proroctwo dlatego jego proroctwa są takie precyzyjne. Po co chcesz być precyzyjny ? Faryzeusze byli precyzyjni do bólu. Ważniejsze jest spełnianie woli Boga. Mi Duch mówi aby nie walczyć. Oczywiście gdyby nie ludzie tacy jak ty to bym pewnych rzeczy nie zauważył ale jeśli więcej będziesz cytował biblię i wykładał a mniej mówił od siebie - mocniej dotrzesz np. do mnie.

Wracając do tematu: bardzo mi się podobało nauczanie Dereka Princea o uwolnieniu z przekleństwa gdyż oprócz tego, że jest skuteczne i się uwolniłem od przekleństwa i mam o wiele mniej stresu w pracy to ładnie pokazuje skąd jest tajemnica błogosławieństwa żydów jak Bóg zapowiedział, że błogosławi do tysięcznego pokolenia. Tysiąc pokoleń to ile lat ?
www.youtube.com

Macjej przez duże Z
13 lat temu

@30 Jerzy
Wiem co mówie. Mojemu pradziadkowi komuniści odebrali ziemie pod Moskwą.
Wśród twórców komunizmu buło wielu Żydów.
Ale żeby było jasne mnie nie obchodzi kto z jankiego jest narodu.
A co do twórców Gazety Wyborczej, którzy przxyznaja się, że sa Żydami,to
jest wiele słusznych obaw, że "lizneli" układ z postkomunistami by im przez całe lata robiś propagande. A co do kłamstw jakimi się posługoją to wystarczy pszeczytać choć jeden nómer GAzety by się o tym przekonać.

A co do zbawienia Żydów jako narodu to mogło się tyczyć ich jako wyznawców Judaizmu czyli Żydów którzy pozostali przy kontakcie z bogiem mino odrzucenia Jezusa jako zbawiciela.Żydów ateistów, wedłóg mojej skromnej oceny, raczej to nie dotuczy.

Piotr
13 lat temu

@ 37 Jerzy

Nie daj się naiwnie wciągnąć w zawistne osądzanie która z tych osób jest większa/ważniejsza/wyższa/pierwsza/druga/trzecia. Bo ja osobiście niemam wątpliwości, że te relacje są zbudowane na miłości, a siła jest stosowana tylko wtedy gdy ktoś popada w takie rzeczy jak grzech czy pycha. Ojcu na pewno nie przeszkadza, że ktoś czci Syna. A co do Ducha to jest to osoba mająca skarbnicę wszelkich bogactw i z tego co rozumiem suwerennie tym dysponuje, więc nie jest to raczej jakiś zwyczajny posłaniec typu anioł, tylko ktoś inny, a kto tego się chyba nie dowiemy.

Napisałeś: "Po pierwsze jest napisane do charyzmatyków, że nie będą zbawieni nawet jeśli uzdrawiali itd. czyli mieli Ducha Św" - chyba nie zrozumiałeś bo są dwie rzeczy dary i owoce, czym innym są dary (m.in. uzdrawianie, prorokowanie, wypędzanie demonów...), a czym innym są owoce (m.in. cierpliwość, wstrzemiężliwość, łagodność...) i to czy się ma Ducha zależy od owoców, a nie darów.

Piszesz: "Po trzecie zauważ, że wyraźnie pisze w apokalipsie, że 666 jest liczbą człowieka..." - w środowym wydaniu tygodnika "Tylko Polska" Leszka Bubla na piatej stronie jest informacja, że w Grecji od 01.01.2011 r. wchodzi w życie taki przepis: "płatność w gotówce powyżej 1500 euro jest przestępstwem, a każda transakcja powyżej tej kwoty może być dokonywana tylko kartą kredytową" - więc coś jest na rzeczy.

Piszesz: "Po czwarte: uważasz, że Izrael jest...." - w chwili obecnej ze względu na odwet nikt nie zaatakuje kraju, który oficjalnie nie ma, a w rzeczywistości ma broń nuklearną. A poza tym pomiędzy Rosją a Izraelem jest bufor kilku państw.

@ Maciej przez duze Z

Według nowego testamentu coś takiego jak judaizm już w tej chwili nie istnieje. Są tylko jacyś ludzie, którzy albo nie zauważyli albo udają że nie widzą, że Jezus wypełnił judaizm.

Jerzy
13 lat temu

@40. Macjej przez duże Z
No to biblia ma problem bo twierdzi co innego :D
Rz 11,25-26 bw (25) "A żebyście nie mieli zbyt wysokiego o sobie mniemania, chcę wam, bracia, odsłonić tę tajemnicę: zatwardziałość przyszła na część Izraela aż do czasu, gdy poganie w pełni wejdą, (26) i w ten sposób będzie zbawiony cały Izrael, jak napisano: Przyjdzie z Syjonu wybawiciel i odwróci bezbożność od Jakuba."

Osobno są proroctwa dla ludu bożego i tu mamy poszerzony o kościoły a co innego w sensie narodu gdzie mamy wypełnianie się obietnicy do tysiącznego pokolenia a Bóg jest niezmienny więc sugerowanie, że Bogu się odmieniło jest co najmniej nieostrożne.

@41. Piotr
Czyżbyś czytał "Chatę" też czytałem ale też czytałem biblię aby wiedzieć, że "Chata" nie pasuje do biblii a pasuje do triady rzymskiej tylko ubrana w psychologiczne chwytanie za serce. pomieszane z cennymi rzeczami. Zupełnie jak trutka na szczury 95% pożywnego papu i 5% trutki fałszywki. Na pocieszenie dodam, że to nie wina autora a jego doktrynalnej nauki, która zmieszała wspomnienia. Ponieważ sam miałem odlotowe wspomnienia ale nie targnąłbym się na odróżnienie majaków od objawienia i co pochodziło od Boga. Wiem tylko, że moje zmieniło się i wtedy myślałem, że na o wiele lepsze i dlatego zwolniłem tępa i żałuję tego.

Znowu dałem się ponieść ale pisałem ogólniej więc zostawiam. Przeniosłem się z trójcą na: www.nieprofesjonalisci.com

Macjej przez duże Z
13 lat temu

@ 32Piotr nie mówie, że jestem od nich lepszy.

@42Jerzy Niby racja ale...
Biblia wielokrotnie (również w nowym testamęcie) mówi oddzielnie o Żydachi o poganach,trochę jakby dzielono tu katedorią wyznanie,przynajmniej takie mam wrażenie.I teraz zobacz...Wyobraż sobie taką sytuacje, że ktoś jest w połowie Żydem albo miał babcie Żydówkę lób jest Żydem ale częściowo np. Polakiem, Węgrem czy Aborygenem.
Więc jeśli mówimy o zbawieniu kategorią narodu to co z takimi mieszańcami?

Henry
13 lat temu

Nowe Swiadectwa
www.szukajboga.com

Szymon
13 lat temu

Nie Jerzy myślę tylko że was nie można zadowolić niczym wybrzydzacie kręcicie nosem i szukacie właśnie kozy w moim nosie, moich wad które znam, zamiast skupić się na Słowie. Co wam tematu zabrało to wy że poświęcacie moje osobie tyle czasu? Czy ja lansuję siebie czy poglądy których nie rozmiecie. Nie ma ludzi idealnych. I nie jesteśmy klonami i szczerz mówiąc nie nie obchodzą mnie wasze oceny mojej osoby. Nikogo z was nie potępiłem mówię to co wiem ale świadectwa nie przyjmujcie bo myślicie że waszej jest lepsze...
Czyż nie? Nie wierzycie mi bo nie będziecie wierzyć wolicie swoje wino, swoją naukę. Kac po takim winie to morderca.

Maciej przez duże Z W zakonie były prawa dotyczące takich ,,mieszańców'' nawet Egipcjanin mógł wejść w wierze do Izraela ale teraz nie tylko oni nie ma Żyda czy Greka w Chrystusie.
To są te inne owce i będzie jeden pasterz i i jedna owczarnia.
Dzielenie chrześcijan na kategorie skąd to znamy?
Divide et impera.

jachoo
13 lat temu

Macie jakieś ciekawe ulubione strony ? to dawać linki :)

Jerzy
13 lat temu

Ps 129:5-6 bp (5) "Niech się zawstydzą i cofną się wstecz wszyscy, którzy nienawidzą Syjonu. (6) Niech będą jak trawa na dachach, która usycha, nim zdoła wyrosnąć."

Jr 31:7 bw (7) "Gdyż tak mówi Pan: Wydajcie radosne okrzyki nad Jakubem, wykrzykujcie nad przewodnikiem narodów! Zwiastujcie, wysławiajcie i mówcie: Pan wybawił swój lud, resztkę Izraela!"
Jr 31:10 bw (10) "Słuchajcie słowa Pana, narody, i zwiastujcie na wyspach dalekich, i mówcie: Ten, który rozproszył Izraela, zgromadzi go i strzec go będzie jak pasterz swojej trzody."

@43. Macjej przez duże Z i @45. Szymon
Właśnie mieszacie zbawienie z błogosławieństwem. Żydzi jako naród jest błogosławiony i jako jedyny naród mają obietnicę, że cały zostanie zbawiony na końcu czasów. To jest taki probierz jak blisko jest nasz prawdziwy mesjasz w drodze powrotnej na ziemię.
Bóg obiecał, że błogosławi do tysiącznego pokolenia i błogosławi bo obiecał. Gdyby było inaczej biblia była by kłamstwem. To jest istotna część wierności Boga.

@45. Szymon
Szymon ale potępiłeś i to powołując się na Boga mówiąc, że Bóg osądzi za to za kogo uważa się Jeszua a biblia wyraźnie mówi o uznaniu Jeszua jako mesjasza - nic nie mówi o uznaniu boskości Jeszua (jeśli pamiętam, że mamy jednego Ojca i Ojciec jest Bogiem Jeszua i jako Bóg najwyższy a Jeszua uznaję jako Elohim a nie jako El to gdzie błądzę ? Jest wiele aspektów współnych dla Jeszua i Abba). Wręcz Jeszua mówi o zgorszeniu jego boskością gdy przyjdzie na obłokach.
Bezpieczne jest takie podejście:
J 9:41 bw (41) "Rzekł im Jezus: Gdybyście byli ślepi, nie mielibyście grzechu, a że teraz mówicie: Widzimy, przeto pozostajecie w grzechu."

@46. jachoo
Ja mam dwie:
www.youtube.com
krolestwoboze.pl

burbun
13 lat temu

Martin zaśpiewaj Nam!

Szatan, zła uosobienie
Szatan, śmierci w życiu Pan
W Nim jest z kłamstwa oczyszczenie
Nicość On objawia nam

Szatan siłą mą, Szatan pieśnią mego życia
Królem piekła On, niepojętym w mocy złej
W Nim znalazłem to, czego szukałem do dzisiaj
Sam mi podał szpon, bym zwyciężał w każdy dzień

Szatan, wzniosłe upodlenie
Szatan, myśli wolność dał
Szatan, zmysłów rozprzężenie
Kto by Boga z Nim się bał

Szatan rakiem jest, co mózgowie me przeżera
Buntem wiecznym On, niepojętym w złości swej
W Nim znalazłem to, czego szukałem do teraz
Serce wydarł mi i zamieszkał w duszy mej


Spotkał mnie Szatan
I radość ogromną w sercu mam
Z tej radości chcę
Jemu poświęcać czyny złe

Więc wszyscy razem chwalmy Go
Za to, że szczepi w nas czyste Zło
Więc wszyscy razem chwalmy Go
Za to, że szczepi w nas czyste Zło


Szatan zwyciężył, to wykonało się
Jezus pokonany, Szatan złamał życia moc
Szatan jest Panem, o Armageddon
Po wieczne czasy królem królów jest

Szatan jest Panem, Szatan jest Panem
Szatan jest Panem, Szatan jest Panem
Tylko Szatan jest Panem, Szatan jest Panem
On jest panem duszy mej

Szymon
13 lat temu

Jerzy czy ja mówiłem o tych co kłamią czy o tych co nie wierzą w Jeszua o was czy o tamtych, co ty zmyślasz? To jest potępienie że mówię że chapiesz jezykiem bezmyślnie ? Ty i ciągle sugerujesz mi zło i zło i to ty mnie potępiasz w sercu swoim wiem to tym, znam taki typ na wylot .
Mat. 12:36
A powiadam wam, że z każdego nieużytecznego słowa, które ludzie wyrzekną, zdadzą sprawę w dzień sądu.

To jest ostrzeżeni czy potępienie?

burbun i zeżre twój proch ten twój szatan i będziesz miał swojego szatana dokoła ciebie bidulku.

Mat. 25:41-46
Wtedy powie i tym po lewicy: Idźcie precz ode mnie, przeklęci, w ogień wieczny, zgotowany diabłu i jego aniołom.
Albowiem łaknąłem, a nie daliście mi jeść, pragnąłem, a nie daliście mi pić.
Byłem przychodniem, a nie przyjęliście mnie, nagim, a nie przyodzialiście mnie, chorym i w więzieniu i nie odwiedziliście mnie.
Wtedy i oni mu odpowiedzą, mówiąc: Panie! Kiedy widzieliśmy cię łaknącym albo pragnącym, albo przychodniem, albo nagim, albo chorym, albo w więzieniu i nie usłużyliśmy ci?
Wtedy im odpowie tymi słowy: Zaprawdę powiadam wam, czegokolwiek nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, i mnie nie uczyniliście.
I odejdą ci na kaźń wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego.
Precz szatanie, mój Pan siedzi po prawicy wszechmogącego Boga !

Piotr
13 lat temu

@Jerzy

Chyba ci się pomieszały dwie rzeczy: przymierze Boga z Abrahamem i przymierze Boga z Mojżeszem.

To pierwsze było bezwarunkowe, a drugie było warunkowe.

I w pierwszym chodziło o potomstwo duchowe Abrahama - takich ludzi, którzy tak jak on wierzyli, że Bóg jest wierny swojemu słowu i skoro coś obiecał to dotrzyma obietnicy, niezależnie od tego jakie będą uczynki człowieka. Bo Bóg to Bóg, a nie człowiek.

A drugie przymierze było warunkowe, zależne od uczynków człowieka bo jest napisane w 5 Mojżeszowej: jeśli będziecie przestrzegać zakonu, to będziecie błogosławieni, a jeśli nie to zostaniecie przeklęci.

A dzisiejsi żydzi (ci pobożni) odwołują się do przymierza Boga z Mojżeszem, więc muszą być pod przekleństwem, tak jak to pisał Paweł:
"Bo wszyscy, którzy polegają na uczynkach zakonu, są pod przekleństwem; napisano bowiem: Przeklęty każdy, kto nie wytrwa w pełnieniu wszystkiego, co jest napisane w księdze zakonu. (Gal. 3:10 bw)"

@jachoo

jak dla mnie najrzetelniejszą stroną jest forum ulicy prostej: www.ulicaprosta.net

Mariusz
13 lat temu

Dla mnie osobicie to 3 najciekawsze fragmenty o Jezusie to te

1. Poczatek ewangei jana
1:1 mówi: „Bogiem było Słowo”
1:14 „Słowo stało się ciałem”
ale ten cały poczatek jest ciekawey .... Jan moim zdaniem jest najciekawszym ewangelista.... ewangelia listy apokalipsa...zupełnie inym niz pozostali.

2.A drugi fragmnet to wtdy jak Jezus mowi odo Piotra ze na tej skale zbuduje koscioł.... jesli zakładamy ze ta skała jednak był Jezus.. co wynika z kontekstu.... to dokładnie teraz tak samo Dawid w pslmach mowi o Bogu. Nazywa go skała Opoka itd.

Zauwazyłem ze przypuszczenie tez James B. Jordan ktory stwierdza ze "W Psalmach skałą jest Bóg"
Tu zrodło -> www.reformacja.pl

3.„Albowiem Dziecię nam się narodziło, Syn został nam dany, na Jego barkach spoczęła władza. Nazwano Go imieniem: Przedziwny Doradca, Bóg Mocny,Odwieczny Ojciec, Książę Pokoju” (Księga Izajasza 9:5).


pozostałe cikawe fragmenty ktore moim zaniem mowia o Jezusie.... kim jest i relacjach ojciec syn..

4. Ewangelia według św. Jana 3:19-21.

5. Ewangelia według św. Jana 5:33; 5:35-36; 10:37-38; 9:4.

6. Ewangelia według św. Mateusza 6:22-23.

7. Ewangelia według św. Jana 11:9-10; 12:35-36; Ewangelia według św. Mateusza 15:14.

8. Ewangelia według św. Łukasza 8:16-17; Ewangelia według św. Mateusza 5:14; 5:16; Ewangelia według św. Mateusza 10:27.

9. Ewangelia według św. Jana 12:23.

10. Ewangelia według św. Jana 8:50.

11. Ewangelia według św. Jana 8:17-18, 5:32, 5:34.

12. Ewangelia według św. Jana 7:18.

13. Ewangelia według św. Jana 7:28; 6:38; 18:37.

14. Ewangelia według św. Jana 10:30; 10:10.

15. Ewangelia według św. Jana 10:28; 14:27; 8:32; 8:36; 15:11.

16. Ewangelia według św. Jana 6:40; 9:35; 9:37.

17. Ewangelia według św. Jana 12:49-50.

18. Ewangelia według św. Jana 14:24; 5:24.

19. Ewangelia według św. Jana 5:25.

20. Ewangelia według św. Jana 5:39-40.

21. Ewangelia według św. Jana 5:37-38.

22. Ewangelia według św. Jana 10:36.

23. Ewangelia według św. Jana 14:6; 6:63.

24. Ewangelia według św. Jana 12:47-48.

25. Ewangelia według św. Mateusza 24:35.

26 Ewangelia według św. Mateusza 22:42.

27. Ewangelia według św. Mateusza 11:27; Ewangelia według św. Jana 7:29.

28. Ewangelia według św. Jana 8:29; 14:9-10.

29. Ewangelia według św. Jana 10:30; 16:15; 16:28.

30. Ewangelia według św. Jana 5:19-21.

31. Ewangelia według św. Jana 5:26-27.

32. Ewangelia według św. Jana 8:25-26.

33. Ewangelia według św. Jana 8:28.

34. Ewangelia według św. Łukasza 12:32.

35. Ewangelia według św. Jana 10:14-15; 10:27-29; 10:16.

35. Ewangelia według św. Jana 10:2-5.

37. Ewangelia według św. Jana 10:11-12.

38. Ewangelia według św. Jana 10:7-9; 10:1.

39. Ewangelia według św. Jana 10:10.

40. Ewangelia według św. Mateusza 4:4; Księga Powtórzonego Prawa 8:3.

41. Ewangelia według św. Jana 6:35; 6:48-51.

42. Ewangelia według św. Jana 6:27.

43. Ewangelia według św. Jana 6:32-33.

44. Ewangelia według św. Jana 4:10; 4:13-14.

45. Ewangelia według św. Jana 7:37-38.

mogłbym to wkleic je razem z trescia :D
ale to jak Admin sie zgodzi.... w co watpie ;)
Zresta tak trzeba to sprawdzic w kontekscie i nikt mnie nie posadzi o siane propagandy ;)

@jerzy
Przepis na mace ->
www.the614thcs.com :)
wazna jest wilgotnosc. Jak bys piekł w piekarniku to nie dawaj nawiwewu za długo zrobi sie sucha. (starczy jak sie lekko na gorze zarumieni). temp ok 180 stopni. Na drugi dzien trzeba podgrzac a przedtem lekko nawilzyc.

Szymon
13 lat temu

Mariusz tam nie ma słowa,, Bóg mocny'' ,, ojciec odwieczny'' to hebrajski pisany jednym ciągiem to imiona teoforyczne tytuły
oryginalne pisze to tak jakby Jak Tobie to zobrazować .
Na początku pisze syn nam jest dany i nazwać go będą tego syna nie tego BOGA.
czyli bogowiemocni - Elshadai

albo Emanuel - Bóg w nas , lub Bóg z nami.

Mając takie imię nie czyni to ciebie bogiem ale chodzi o przymiot cechę Boga w danej jednostce.


Jak powiedział anioł?

Ten będzie wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego. I da mu Pan Bóg tron jego ojca Dawida.

Jerzy
13 lat temu

@51. Mariusz
twoje ciągi logiczne mi przypominają takie:
Czas to pieniądz, pieniądz to wódka więc pijmy wódkę nie tracąc czasu ;-)

Dzięki za przepis. Wypróbuję :)

@52. Szymon (2010-12-04)

Ten będzie wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego. I da mu Pan Bóg tron jego ojca Dawida.

Co mamy wypełnienie w apokalipsie. Ale tron Dawida to nie zwierzchnictwo nad wszechświatem a nad ludźmi i ziemią.

Produkuję się na: www.nieprofesjonalisci.com
i brakuje mi tam was :(

Szymon
13 lat temu

Nikt nie powiedział że Jeszua to Bóg więc dlaczego nad wszechświatem czego więc nie nad samym Bogiem? Nie wiem czy zakrawa wazeliniarstwo jak w kulcie maryjnym? Posłaniec boży wyraził się jasno będzie Tym kim mówił i będzie miał Imię Jeszua bardzo popularne (imię wykłada się JHWH zbawia) ale każde imię teoforyczne jakoś się tłumaczy ma ono ukryte znacznie to właściciele imienia Bogiem nie jest.
Innymi słowy manipulacja polega na tym że choć imię jego na zgłoskę ,,Ja'' i drugi człon ,,zbawi''
to ma znacznie tylko takie jak podał anioł.

Mat. 1:21-23
A urodzi syna i nadasz mu imię Jezus; albowiem On zbawi lud swój od grzechów jego.
A to wszystko się stało, aby się spełniło słowo JHWH, wypowiedziane przez proroka:
Oto panna( młoda kobieta i już zamężna więc nie dziewica i nie singielka) pocznie i porodzi syna, i nadadzą mu imię Immanuel, co się wykłada: W nas BÓG ? / z nami BÓG.(widzicie że nawet szyk wyrazu jest iny niż w oryginale?)

Osobiście jestem za ta pierwszą formą pasuje do wszystkiego / chodzenie z BOGIEM (wspomina o tym kilka fragmentów ST)

Czyli co nie skłamał mówił prawdę , zakładam że nie ściemniał tylko powiedział że skoro imię jego będzie pochodziło od jakiejś cechy przypisanej Bogu i to będzie jego główne zadanie ale nadal mówi że to jest Syn boży nie Bóg . Ktoś komu ktoś INNY coś daje.

Z resztą wkład imion JAKICHKOLWIEK a jest podany tylko z myślą o greckim czytelniku, nie rozmiecie chyba jednej rzeczy że podając wykłada imienia czyli jego znaczenie i ukryty sens nie czyni to właściciela imienia teoforycznego BOGA choćbyście tak twierdzili.

Czy ten argument mój jest czytelny i zrozumiały?

Anioł nic nie mówił że ten będzie ktoś większy niż twierdził.
Przewaga wersetów że jest ten Jeszua synem bożym czyli synem mającym boskie pochodzenie od Boga jest przetłaczająca

Natomiast 2 wersety w całej bili mówiące ,,pan mój i Bóg mój''
jest obalony przez słowo Elohim względnie aramejski Pan mój! boże mój !! Wołacz .
Przez samego Jeszua (bogami jesteście ) Elohim bo oryginalniej besora był w aramejskim względnie hebrajskim .

Nie mamy podstaw do twierdzenie że Bóg co nie jest człowiekiem ani synem człowieczym , mało tego On się nie zmienia się i jest wieczny i żywy , nagle zapiera się siebie jako Boga i zmienia się i oszukuje ludzi zamiast wyjaśnić i kłamie i udaje kogoś innego w tym wypadku swoje dziecko .
Modli się do samego siebie czyli co schiza?


Syn boży mógł przyjść w postaci bożej czyli boskiej ale przyszedł jak zwykł człowiek .
Mógł przyjść jako taki świetlisty świecąc chwałą swoją daną od BOGA Ojca JEGO . Pod postacią morfe czyli ukryty jak zwykły człowiek którym był jednocześnie on panem(adoni) z nieba . Ale nie Panem (adonai) Bogiem a senem tego Boga.

Ale spójrzcie przed oczami apostołów i dwoje osób Mojżesz i i Eliasz ale nadal nie jest on synem bożym.

I Bóg mów to tak wyraźnie z nieba że trudem z tym polemizować.

Mat. 3:17
I oto rozległ się głos z nieba: Ten jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem.
Mat. 17:5
. Gdy on jeszcze mówił, oto obłok jasny okrył ich i oto rozległ się głos z obłoku: Ten jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem, jego słuchajcie!
Mar. 1:11
I rozległ się głos z nieba: Tyś jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem.

Mar. 9:7
I powstał obłok, który ich zacienił, a z obłoku rozległ się głos: Ten jest Syn mój umiłowany, jego słuchajcie.

Łuk. 3:22
I zstąpił na niego Duch Święty w postaci cielesnej jak gołębica, i odezwał się głos z nieba: Tyś jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem.
(BW)
Łuk. 9:35
A z obłoku odezwał się głos: Ten jest Syn mój wybrany, tego słuchajcie.
(BW)
2 Piotr. 1:17
. Wziął On bowiem od Boga Ojca cześć i chwałę, gdy taki go doszedł głos od Majestatu chwały: Ten jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem.

Głos samego Boga nie mówił dwa razy ale 7 wersetów i co powiecie. Boże my lepiej wiemy kim jest ten Jeszua ?

Hbr 12:25
Strzeżcie się, abyście nie stawiali oporu Temu, który do was przemawia. Jeśli bowiem tamci nie uniknęli kary, ponieważ odwrócili się od Tego, który na ziemi mówił(Jeszua), o ileż bardziej my, jeśli odwrócimy się od Tego, który z nieba przemawia.(BOGA)

Stawiam swoje pieniądze i życie na taką ruletkę na tarczy mam dwa pola że podobno Jeszua jest niby Bogiem i Synem jednocześnie :] i 7 razy jest synem z ust Boga aha kilka razy diabeł mówił że jest synem pytając, demony to krzyczały kilka razy, uczniowie , Piotr i Paweł , Barnaba też mówił że jest synem ok ryzykuje .
Macie tylko jedną kulkę .
Stosunek dwa do kilkudziesięciu .
Szanse macie ale małą , żeby rybką była też akwarium .

Ja nie pomylę się jeśli nawet padnie na te dwa pola ale jeśli wy się pomyliliście to kłamiecie w 50 % .

Idę już :]

Piotr
13 lat temu

@ Szymon

Jezus to wcielony Bóg, a nie Bóg. Po prostu jedyny Bóg JHWH się wcielił w osobę znaną w ludzkiej historii jako Jezus z Nazaretu, aby odkupić ludzi.

Bóg tak po prostu jest wszystkim: stworzycielem, sędzio-władcą, Panem chwały, Panem Izraela (w rozumieniu duchowym a nie rasowym), uzdrowicielem, uświęcicielem, odkupicielem, zbawcą, pocżątkiem i końcem.

Jeśli nie ma dla ciebie różnicy pomiędzy zdaniem: jeden Bóg objawiony ludziom w różnych postaciach i w trzech osobach, a zdaniem, że są trzej bogowie Ojciec, Syn i Duch to co ci poradzę.

Filozofus
13 lat temu

Proponuję odsyłać na forum i dawać na jakiś czas bana na komentarze, tym którzy to zbyt intensywnie dyskutują między sobą na zawiłe i nie związane z odcinkiem tematy, albowiem komentarze pozostałych nikną w gąszczu.

Szymon
13 lat temu

,,Jezus to wcielony Bóg, a nie Bóg.''
Piotr
Gdzie to pisze pisze?
Sensu i logiki brak.
Czy wiesz Piotr że dogmaty o w cieleniu i doktryna trójcy jest późnym wymysłem teologi rzymskiej?
Nakazał ją Konstantyn by pogodzić Arian i trynitarzy co i tak się nie udało.

Nie wiesz jak kiedy owe doktryny powstały?


,,Jeśli nie ma dla ciebie różnicy pomiędzy zdaniem: jeden Bóg objawiony ludziom w różnych postaciach i w trzech osobach, a zdaniem, że są trzej bogowie Ojciec, Syn i Duch to co ci poradzę,,

A gdzie to pisze że objawił się w trzech postaciach?

Objawianie jest tylko przez syna ostateczne.

I nie jest prawda że przez trzech ale przez wielu:
Hebr. 1:1-6

Wielokrotnie i wieloma sposobami przemawiał Bóg dawnymi czasy do ojców przez proroków;
Ostatnio, u kresu tych dni, przemówił do nas przez Syna, którego ustanowił dziedzicem wszechrzeczy, przez którego także wszechświat stworzył.
On, który jest odblaskiem chwały i odbiciem jego istoty i podtrzymuje wszystko słowem swojej mocy, dokonawszy oczyszczenia z grzechów, zasiadł po prawicy majestatu na wysokościach
I stał się o tyle możniejszym od aniołów, o ile znamienitsze od nich odziedziczył imię.
Do którego bowiem z aniołów powiedział kiedykolwiek: Tyś jest Synem moim, Jam cię dziś zrodził? I znowu: Ja mu będę ojcem, a on będzie mi synem?
I znowu, kiedy wprowadza Pierworodnego na świat, mówi: Niechże mu oddają pokłon wszyscy aniołowie Boży.

Znaszli imię BOGA ?
Znaszli syna człowieczego ,syn bożego imię?

A jakie jest imię Ducha? :]

Używasz określanie mesjasz cytujesz Izajasza a nie widzisz że Bóg namaszcza swoim Duchem tego Mesjasza syn człowieka i syna, tam jest tylko Jedne człekiem syn i Jedne Bóg którego nie widzisz on wstępuj ale nie oznacza że się wciela to nie pogański bożek to nie rzymskie zabobony , Jezus nie jest Awatarem jak Kriszna był awatarem Wisznu

Tak kochany pogaństwo to jest nawet o tym nie wiesz Bóg ABBA nie Jezus jest jedynie Bogiem.

Jan. 5:44
Jakże możecie wierzyć wy, którzy nawzajem od siebie przyjmujecie chwałę, a nie szukacie chwały pochodzącej od tego, który jedynie jest Bogiem?


Nie pojąłeś czym jest monoteizm to jesteś rzymskim katolikiem w istocie.
Określenia których nie ma i nie odwodnisz w oparciu o biblie:]

Trójca,, trójedyny Bog,, w trzech osobach'' ,, wcielony'' ,,bóg stał się człowiekiem''

Nie ma takich określeń i mylisz się co do tego że nie pojmuje różnicy ja lepiej to pojmuje niż ty i całe Krk razem wzięte.
I wszyscy pogrobowcy Torquemady.

Ty nawet nie wiesz czym jest monofizytyzm. A czym są chalcedońscy teologowie.

I nie moja wina laiku jest to że , mój drogi parafianinie nie pojęłaś istoty tych spraw.

Bo nie chce się tobie ruszyć głowa i przeczytać historycznych rozpraw o rozwoju dogmatyki rzymskiego katolicyzmu...

Ja nie Luter ja nie Anastazy ... ja jestem Szymon (co się wykłada Bóg wysłuchał :] )

>>>>>------------------------------>> Traf w cel nie tylko w tarczę.
Bo zachować wszytko a uchybić w jednym to grzech .

Zwycięscy to łucznicy co trafiają w cel nie ci trafiają obok.
Pole lub brak pola , tarczy środek lub chybiasz na ile chybiasz ? Na wojnie nie ma puntów, na wojnie albo ty trafisz albo ciebie trafią , albo pochłaniasz innych albo ciebie pożrą.

Budujesz na żywiołach i nauki ludzi nie Syna bożego nie stawiasz skale ale na piasku rzeczy.

Łuk. 6:47-49
Pokażę wam, do kogo jest podobny każdy, kto przychodzi do mnie i słucha słów moich, i czyni je.
Podobny jest do człowieka budującego dom, który kopał i dokopał się głęboko, i założył fundament na skale. A gdy przyszła powódź, uderzyły wody o ów dom, ale nie mogły go poruszyć, bo był dobrze zbudowany.
. Kto zaś słucha, a nie czyni, podobny jest do człowieka, który zbudował dom na ziemi bez fundamentu, i uderzyły weń wody, i wnet runął, a upadek domu owego był zupełny.

Co łopacie wiem to wiem to ciężka praca się dokopać do sedna rzeczy , ty nigdy,, łopaty'' nie trzymałeś w ręku Piotr .

Trzeba się utytłać w ziemi ale satysfakcja dostani się do postawy jest przeogromna czego tobie życzę.

Piotr
13 lat temu

@ Szymon

Nie wiem czy ty wogóle chcesz zrozumieć. Bo jeśli szukasz żywego Boga w Biblii to go nie znajdziesz. Tak jak pisałem kiedyś tu wcześniej słowa to tylko narzędzie wyrażenia myśli.

Więc napiszę to w miarę prosto:

Na początku był żywy Bóg - jakiś, tak samo jak jest konkretny żywy człowiek - też jakiś. Bo naprzykład w żadnej książce nie znajdziesz pełnego żywego człowieka, tylko zawsze jest to jakaś jego część - jakaś jego karykatura

I z biegiem czasu Bóg objawiał ludziom to jaki jest.

Na pocżatku objawił się jako stworzyciel, później objawił się jako sędzia (chociażby przy potopie) - co oczywiście nie oznacza, że przestał był stworzycielem, później objawił się Abrahamowi jako ten, który jest mocen dotrzymać słowa (jest nazwijmy to honorowy), później jako wybawiciel narodu z niewoli cielesnej, prawodawca, Ojciec i opiekun (dobre są tu opisy króla Solomona w jego przypowieściach), następnie wybawca z niewoli grzechu (pod cielesną postacią Jezusa), a teraz wyraża się pod postacią swojego Ducha, który dosłownie mieszka w "bożych ludziach" (jeśli masz dobrą wolę to zrozumiesz co to są "boży ludzie"), później objawi się jako sędzia tych, którzy odrzucili jego miłosierdzie i tak dalej...

Jeden żywy Bóg jest nazwijmy to wieloaspektowy (tak jak każdy żywy człowiek) i dlatego jest tak niesamowity - i uczciwie można powiedzieć że jest wszystkim (także kusicielem).

Wszelkie doktryny, każdej religii jakie istnieją pod słońcem to tylko żałosne karykatury, bo żadna książka, nie jest i nie będzie w stanie opisać żywej osoby

A tak całkowicie prywatnie. Tak naprawdę to nie ma osoby, która by wszystkich zadowoliła i nie ma osoby, która byłaby uczciwym sędzią własnej osoby. Jeśli brać na serio to co Jezus mówił, a nie traktować przypowieści jako bajek. To potraktuj dosłownie tą przypowieść: Mateusz 18:23-35 - to odnośnie twoich nieustannych zarzutów względem kościoła katolickiego i kościołów protestanckich i wyzywania kogoś od morderców, tylko na podstawie tego, że ktoś w jakiejś książce osądził na podstawie jednego uczynku całego żywego człowieka.

Szymon
13 lat temu

No masz racje biblia to w księga która tylko przez przypadek ludzie nazywają natchnionym słowem bożym. dobrze mówił Jeszua o takich ja ty.

Mar. 7:9
I mówił im: Chytrze uchylacie przykazanie Boże, aby naukę swoją zachować.

Co to znaczy objawiał się JHWH?

Pokazał fizycznie? :D


Jan. 5:37-41
. A sam Ojciec, który mnie posłał, wydał o mnie świadectwo. Ani głosu jego nigdy nie słyszeliście, ani postaci jego nie widzieliście,
. Ani słowa jego nie zachowaliście w sobie, ponieważ nie wierzycie temu, którego On posłał.
. Badacie Pisma, bo sądzicie, że macie w nich żywot wieczny; a one składają świadectwo o mnie;
Ale mimo to do mnie przyjść nie chcecie, aby mieć żywot.
. Nie przyjmuję chwały od ludzi,

Zachowujesz swoje nauki, bo nie masz Ojca ale doktrynę ludzką Piotr taka jest prawda.

A co do KRK i jego stolicy to nie ma takiej drugiej. Polemika jest zbyteczna jak polemika o holokaust.
Obj. 16:19
I rozpadło się wielkie miasto na trzy części, i legły w gruzach miasta pogan. I wspomniano przed Bogiem o wielkim Babilonie, że należy mu dać kielich wina zapalczywego gniewu Bożego.

Obj. 17:1-2
. I przyszedł jeden z siedmiu aniołów, mających siedem czasz, i tak się do mnie odezwał: Chodź, pokażę ci sąd nad wielką wszetecznicą, która rozsiadła się nad wielu wodami,
Z którą nierząd uprawiali królowie ziemi, a winem jej nierządu upijali się mieszkańcy ziemi.


Lubisz to winko to pij ale nie mów że nie ostrzegałem, kac ten to morderca.

Dorian
13 lat temu

Ktoś tu się wywyższa :0 jeśli wszystko jest takie proste to czemu wszyscy nie myślą w jeden, jedyny słuszny (Twój) sposób? To skąd te niekończące się debaty (jak ta tutaj) i rozprawy, tłumaczenia Biblii? Sam fakt, że ludzie dyskutują o Biblii pokazuje, że nie jest w niej wszystko napisane wprost. To, że ludzie szukają Boga chyba nie jest złe?

Mariusz
13 lat temu

Moim zadaniem problemy z rozrozniemiem kim jest
syn Bozy Jezus a Bog jest kilka juz na samym starcie

1. to ze człowieki sie rodza raz z ciała a raz z ducha... i to sa inne człowieki z innym imieniem. Teraz z Jezusem moim zdaniem moze byc podobnie. .... wogle olano np dzecinstwo i potraktowano pobieznie a zaczyna sie od chrztu.....

2. to to ze nie ma konkretnie powiedziane czym własciwie jest Bóg i działamy na niewiadomym grucicie.
Wiemy ze jest jeden to całe załozenie.... ktore dogmat podswiadomy o trojcy jeszce bardzuiej komplikuje.
pozostałe okreslenia wszechmogacym wszech widzaczy ojciec, przyczna wszystkiego, itd tylko komplikuja definicje tak naprawde. Bo same w sobie sa sprzeczne z logicznego punktu widzenia. Wiec zmusza nas to do abstrakcynego bardzo myslkenia

3. To ze musimy czytac biblie przetłumaczona a nie w orgionalnym jezyku, czyli tyak jakbysmy jedli przezya 2 razu gume do zucia. I okazuje sie ze tam nawet przecinkow nie ma.... :D:D

4. DOgmaty wpojone w dziecinstwie. np o trojcy .. działaja podsiadmie czy chcesz czy nie.

5. to ze samo połaczenie słow Bóg i syn bozu i syn człowieczy jest logicznie sprzeczne jak pieron. CZemu Bog miałby sie krzyzowac hommo sapiens. Nie widze kompatybilnosci.


6. tak zeby było prosicej w definiowaniu Ducha swietegpo jest taki fajny fragment
"To mówi Ten, który ma siedem duchów Bożych i siedem gwiazd ... Obj. 3, 1"


DLatego osobisiie mam w głowie kilka sprzecznych koncepcji :) .... i jak za dułogo analizuje to dochodze zo wniosku ze wódki bym sienapił

.... najlepiej z karpiem po żydowsku jako przystawke :D

Piotr
13 lat temu

@ Szymon

"No masz racje biblia to w księga która tylko przez przypadek ludzie nazywają natchnionym słowem bożym. dobrze mówił Jeszua o takich ja ty" - słowa to słowa, a żywa osoba to żywa osoba. Nie powstała i nigdy nie powstanie książka/tekst, który przedstawi w całości żywą osobę - z jednego prostego powodu, ta osoba ciągle żyje.

"Co to znaczy objawiał się JHWH? Pokazał fizycznie?" - zdanie się czyta od początku, aż do kropki. Więc przeczytaj jeszcze raz zdanie, które napisałem - aż do kropki.

Sąd nad Wielką Nierządnicą wraz z uzasadnieniem wyroku jest opisany szczegółowo i gdzie w tym uzasadnieniu widzisz słowa: "za to że oddawali cześć i chwałę Jezusowi" - czyżby ktoś wykreślił?

I z pisma jak zwykle cytujesz słowa Jezusa z ewangelii z czasu kiedy przyjął postać sługi.

Jerzy
13 lat temu

@54. Szymon
Nie piszesz nic na: www.nieprofesjonalisci.com
Tutaj nie będę z tobą dyskutował bo zapchamy odwyk i zniechęcimy ludzi.
Napiszę tylko krótko, że słucham teraz intensywnie wykładów Dereka Princea uznającego trójcę i on nigdzie nie twierdzi, że Jeszua jest Bogiem ale wyraźnie widać, że uznaje boskość Jeszua. taka mała subtelna różnica.

@55. Piotr
też mógłbyś pisać na forum www.nieprofesjonalisci.com . I od razu napisz tam dlaczego uważasz, że Jeszua i JHWH to ta sama osoba po czym piszesz, że mamy trzy osoby. Już bardziej pokrętnie chyba się nie da albo się da ? Nie należy lekceważyć pomysłowości ludzi.

@58. Piotr
Ja znalazłem ŻYWEGO BOGA w biblii. na dodatek doświadczyłem po wyjściu z KRK że to jest słowo żywe i działające. Jeśli jest napisane, że chrzest (zanurzenie) to jest śmierć i zmartwychwstanie i że jeśli narodziłeś się z Boga to już grzech nie żyje w tobie to to doświadczyłem jako żywe i działające. Warunek to zerwać z zakłamaniem i z przekleństwem a:
Gal 1:8 bw "Ale choćbyśmy nawet my albo anioł z nieba zwiastował wam ewangelię odmienną od tej, którą myśmy wam zwiastowali, niech będzie przeklęty!"

@60. Arch
Zgadzam się :) warto rozmawiać gdyż: 2P 3:16 bw (16)... "są w nich pewne rzeczy niezrozumiałe, które, podobnie jak i inne pisma, ludzie niewykształceni i niezbyt umocnieni przekręcają ku swej własnej zgubie."
I szczerze powiedziawszy wszystkie cytaty zawierające słowa Chrystus, Jezus, Bóg oprócz tych przytaczanych przez trynitarzy wskazują swoją konstrukcją logiczną, że Jeszua jest boski ale nie jest JHWH Ojciec, stwórca.

@61. Mariusz
Amen. Bez definicji pojęcia Bóg zawsze się pokłócimy opierając się o te same pisma.
Zna ktoś definicję JHWH ?
Ja zrozumiałem ją tak:
Jestem jaki jestem i nic ci do tego człowiecze. :)
Mariusz też bym się z tobą chętnie napił ale nie sycery tylko porządnego winka żydowskiego :)
Dla mnie budowanie modelu Boga jest grzechem przeciwko drugiemu przykazaniu o nie robieniu podobizn Boga na obraz śmiertelnego człowieka. Człowiek jest trynitarny - duch, dusza i ciało a nie Bóg. Bóg jest Echad co znaczy jeden ale i jedność. Jedna wola, jedna osobowość, jedna boskość, jeden Ojciec ale dzieła zawsze lubi robić zespołowo w różnych kombinacjach i ci co wiedzą co to znaczy czynić dzieła w Bogu a nie dla Boga dobrze wiedzą jaka jest różnica.

@62. Piotr
Pogubiłeś się jeśli uważasz, że ktokolwiek tu chce odebrać chwałę i cześć Jeszua.
J 5:23 bw "aby wszyscy czcili Syna, jak czczą Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał."
Chodzi raczej o te fragmenty i aspekty:
Iz 48:5,11 bw (5) "dlatego dawno ci zwiastowałem i ogłaszałem, zanim się spełniło, abyś nie powiedział: Mój bożek to uczynił, a mój posąg ryty i mój posąg lany to nakazał. (11) Przez wzgląd na siebie, przez wzgląd na siebie czynię to, bo jakże zbezczeszczone było moje imię; a przecież mojej chwały nie oddam innemu."
Jeśli ktoś nie wie co mam na myśli to niech przeczyta w jaki sposób został powołany np. Franciszek z Asyżu.

Nadal uważasz, że jest to zgodne z biblią ?
Cały KRK to objawienie w oparciu o takie historie. Konstantyn rzekomo miał sen z podobnym objawieniem. Ja też będąc w KRK dawałem się zwodzić ale wiesz jak Bóg naprawdę zadziałał ? Uwierzyłem posłańcom bożym, którzy wykazują się:
- nieomylnością w proroctwach
- mocą w działaniu
Nazywam to biblią.
Tradycja KRK stoi w opozycji do biblii.

Wracając do ŻYDÓW. Macie rację mówiąc, że obietnica Abrahama dotyczy też pogan wchłoniętych:
Gal 3:9 bw "Tak więc ci, którzy są ludźmi wiary, dostępują błogosławieństwa z wierzącym Abrahamem."
Gal 3:14 bw "aby błogosławieństwo Abrahamowe przeszło na pogan w Jezusie Chrystusie, my zaś, abyśmy obiecanego Ducha otrzymali przez wiarę."

Alleluja (co znaczy bądź uwielbiony Jahwe) :)

Gal 1:1 bw "Paweł, apostoł nie od ludzi ani przez człowieka, lecz przez Jezusa Chrystusa i Boga Ojca, który go wzbudził z martwych, "
Jeszua nie jest ani człowiekiem ani JHWH - jest mesjaszem.
Cechy mesjasza już omówiliśmy.

Szymon
13 lat temu

Że jak?
,,Jeszua nie jest ani człowiekiem ani JHWH - jest mesjaszem. ''

Rzym. 1:1-3
. Paweł, sługa Jezusa Chrystusa, powołany na apostoła, wyznaczony do zwiastowania ewangelii Bożej,
Którą [Bóg] przedtem zapowiedział przez swoich proroków w Pismach Świętych
O Synu swoim, potomku Dawida według ciała,

1 Tym. 2:5
Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus,

A kim jest mesjasz jeżeli nie człowiekiem?

1 Jan. 4:3
Wszelki zaś duch, który nie wyznaje, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele(JEST CZŁOWIEKIEM), nie jest z Boga. Jest to duch antychrysta, o którym słyszeliście, że ma przyjść, i teraz już jest na świecie.

Sorki byłem a tym forum te same rzeczy co tutaj wybacz nie skorzystam wole jawnie mówić. Wykorzystując platformę talenty gospodarza :D No chyba że mnie gospodarz ocenzuruje :]

Nie będę się rozmieniał na drobne, na YouTubie (tych dla kretynów) mam też sporo pisania, więc dzięki nie skorzystam ale miło z twojej strony.

Jerzy
13 lat temu

@64. Szymon
Odpowiem tu a nie na forum bo krótko:
- Jeszua STAŁ się człowiekiem i został zabity jako człowiek
a zmartwychwstał kto ?
Zacytowany list do Galatów wyraźnie wskazuje, że Jeszua nie jest człowiekiem i tego listu nikt nie kwestionuje. Co do autorstwa listu do Tymoteusza są wątpliwości zarówno jak i to kto go napisał jak i czy jest autentyczny więc niedziwne, że są rozbieżności bo nie podejrzewam, że Paweł tak zmieniał zdanie.
Apokalipse też mamy uzna za zwiedzioną ?
Jeszua STAŁ się człowiekiem a co dalej to nie wiemy dokładnie.

Wracając do tematu na pewno teraz jest żydem :)
Ap 5:5 bw "A jeden ze starców rzecze do mnie: Nie płacz! Zwyciężył lew z pokolenia Judy, korzeń Dawidowy i może otworzyć księgę, i zerwać siedem jej pieczęci."
Ps.: Dlaczego Szymon nie udzielasz się na forum o trójcy ?

Szymon
13 lat temu

Bo nie interesuje mnie wirtualny problem , jak to kto zmartwychwstał ? Człowiek :D No przecież nie zmienił się on w Boga. Bóg nie umiera ani się nie zmienia nie zmartwychwstaje tylko śmiertelnik może być wskrzeszony :] Przez kogo?

Mariusz
13 lat temu

logika wymiata ....
DObrze ze Jezus nie narodził zie jako Zebra w paski :D

Łukasz Kotowski
13 lat temu

Cześć
Pismo w miarę wyrażnie pokazuje że Izrael wierzący w Chrystusa we wczesnych społecznościach przestrzegał Tory.
Dziś chrześcijanie oraz niektóre środowiska Żydów którzy przyjeli Mesjasza głoszą nieważność a raczej wypełnienie się Przymierza z Izraelem.Co moim zdaniem jest niezgodne z Biblią.
Co ciekawe głoszą oni taką ewangelię wśród współcześnie żyjących Żydów co oczywiście spotyka się z ostrą krytyką religijnych Żydów.
Czy odrzucenia Przymierza z Izraelem nie wpływa negatywnie na przyjęcie Chrystusa przez Żydów którzy zgodnie z wiecznym przymierzem przestrzegają Tory?Jeżeli głosi im się nieprawdę że muszą zerwanieć z Torą.

Domarael
7 lat temu

"W odnowieniu tym nie ma Greka ani Żyda, obrzezania ani nieobrzezania, cudzoziemca, Scyty, niewolnika, wolnego, lecz Chrystus jest wszystkim i we wszystkich." (Kol. 3:11)

Co jeszcze?