Dyskusja

Eliszeba
Eliszeba
5 lat temu

Dziękuję wszystkim za miłe słowa :)
Małe sprostowanie - to nie ja wpadłam na pomysł zrobienia OdwykCampu w Oławie, lecz Marlena z Wrocławia, Marcin z Poznania i Sylwek z Warszawy.
Ze swojej strony chciałam wszystkim uczestnikom Campu podziękować za odwiedziny, Było mi naprawdę miło Was gościć i nie cierpiałam, jak niektórzy sugerują, co najwyżej byłam zmęczona, ale nie Wami, tylko tak zwyczajnie po ludzku.
Szczególne podziękowanie kieruję do ekipy wrocławskiej: Andrzeja, Marleny, Mateusza i Karola - bez Was nie dała bym rady, byliście współgospodarzami i wspaniale się spisaliście - wielkie Dzięki!
Dziękuję też Maćkowi ze Szczecina oraz Seto i Kazikowi z Lublina za pomoc "ogarnięciu" domu po imprezie oraz wszystkim, którzy tak ochoczo siekali, kroili i obierali wspomniane już jajka, wynosili śmieci itp. Wierzcie mi, ani razu nie spotkałam się z odmową pomocy.
Dzięki !
Ps. 1 - Sandra, przyjeżdżaj na weekend, zrobię ogórkową, nie zabraknie
Ps. 2 - Dziękuję ofiarodawcom za tonę herbaty (będzie jak znalazł na zimowe wieczory) i za piękny kubeczek ("Nie mów Bogu, ża masz wielki problem, powiedz swojemu problemowi, że masz wielkiego Boga")

gorczas
gorczas
5 lat temu

Czy możecie wrzucić wersję w mp3?

Sławka
Sławka
5 lat temu

Myślałam,że tacy ludzie jak Ela już wyginęli,ale na szczęście jeszcze są.Mam nadzieję,że nie będę miała egzaminów i mojej drugiej połowie też będzie pasowało,to się latem spotkamy.Ja też bardzo lubię gotować.Po wysłuchaniu odcinka nasunęło mi się parę ciekawych uwag nt relacji między ludźmi.Grupa ''odwykowa '' była takim układem wzorcowym.Bardzo ładnie widać na jej przykładzie różnicę między Starym a Nowym Testamentem.Mówiliscie o regulaminie i zakazach,że są nieskuteczne.To się zgadza.Stary Testament jako Zakon,zbiór przykazań-zakazów okazał się nieskuteczny.Głównym ''regulatorem''relacji między ludźmi nawzajem i Bogiem był strach.Strach przed karą nie kształtował relacji między ludźmi,nie wymuszał samodoskonalenia indywidualnego charakteru każdego człowieka.Kiedy Bóg'' zorientował'' się,że popełnił błąd wysłał na ziemię Jezusa ,żeby to naprawić z nowym przekazaniem-''kochaj bliźniego swego jak siebie samego''.Jezus i Ewangelia aż ''krzyczą '',aby odrzucić stary sposób myślenia.W liście do Galacjan jest...czy przez uczynki zakonu otrzymaliscie Ducha,czy przez słuchanie z wiarą?...Czyli przyjęcie Jezusa,jego nauki i życie zgodnie z nią jest podstawą relacji między ludźmi. CDN...

and91x
and91x
5 lat temu

@3 Bóg błędów nie robi. prawo nie było dane po to aby kogokolwiek tresować tylko by pokazać, że ludzie są źli

Sławka
Sławka
5 lat temu

Andrzej masz rację.Ale chodzi mi tutaj o ogólne spojrzenie,musiałabym referat napisać.W NT nauka Jezusa jest podstawą relacji między ludźmi nawzajem i Bogiem.ST to strach przed karą-NT miłość do człowieka.Czy byłoby lepiej, gdyby tego pijanego człowieka na odwykcampie ukarano i wyrzucono z obozu?NIE. List do Gal...bracia,jeśli człowiek zostanie przyłapany na jakimś upadku,wy którzy macie Ducha,poprawiajcie takiego w duchu łagodności,bacząc na siebie samego,abyś i ty nie był kuszony.Jedni drugich brzemiona noście ,a tak wypełnicie zakon Chrystusowy.Wniosek?-DOBRE SŁOWO CZYNI WIĘCEJ NIŻ NAJLEPSZY REGULAMIN.A tak żartem na koniec -nawiązując do pokoi specjalnego przeznaczenia, nie zamierzam organizować, w ramach kącika erotycznego namiotu,w którym miałabym pokazywać -''Jak to się robi?'':):):):)AUGUSTYN POZDRO!!!!

Sławka
Sławka
5 lat temu

Andrzej.Ostatni komentarz.A może przez to, że dane Prawo było niedoskonałe,człowiek był zły?Jakiego chciałbyś mieć ojca,bardzo srogiego,którego się słuchasz, bo się go boisz?Czy takiego,który weźmie cię na kolana i spokojnie wytłumaczy,a ty się go słuchasz, bo go kochasz?

Kingu
Kingu
5 lat temu

Zrywa mi video po ok 10 minutach. Coś z hostingiem nie tak?

Grabix
Grabix
5 lat temu

No patrz! I Hubert akurat Sandrę musiał sprowokować do opowiedzenia tego. Jedyną osobę, która przeżyła to tak emocjonalnie (akurat nikt inny takich problemów nie miał) i dzięki temu teraz miała okazję postraszyć innych ;P

Ola-Sandra
Ola-Sandra
5 lat temu

Bo ja, jak to ujął jeden z moich znajomych, jestem mega hiper turbo emocjonalna :P
Z tego co wiem, to jakieś problemy miał też Kuba Broda ("młody Martin", akurat zgolił brodę)

Eliszeba
Eliszeba
5 lat temu

Grabix, ja też coś czułam wyraźnego i mocnego, ale mnie nie oblatywal strach, czułam za to wypełniającego mnie Ducha Świętego i było to tak silne, że mało nie eksplodowałam :) tyle tylko, ze ja taka wylewna jak Sandra nie jestem, no i mnie to uczucie cieszyło, czułam, że pomagam "tym na górze" :)

Skalagrim
Skalagrim
5 lat temu

A wg mnie po prostu było bardzo naturalnie, jak w gronie bliskich przyjaciół. I bez "dodatkowych atrakcji" uważam że było niesamowicie :) Ciesze się że mogłem z wami się spotkać :]

Elu za ogarnięciem tego wszystkiego czapki z głów!

Eliszeba
Eliszeba
5 lat temu

No i jak to zwykle przy podziekowaniach, zapomniałam o osobie, której wiele zawdzięczam, aż mi głupio. Marcin z Poznania, dzięki za pomoc i za to, że mnie zawsze wspierasz :)

Sławka
Sławka
5 lat temu

Ja zastanawiam się nad jednym.Eliszeba poraz kolejny komuś dziękuje za pomoc.A gdzie są podziękowania dla Eli?Zorientowałam się,że było u niej 40 osób,to powinno być przynajmniej 40 wpisów poniżej.To tak jak w Ewangelii-Jezus uzdrowił 10,tylko 1 podziękował.Jezus się zapytał-Czyż nie uzdrowiłem 10?

Marcin (czepol)
Marcin (czepol)
5 lat temu

Sławka ma rację - Ela - dziękujemy!

Eliszeba
Eliszeba
5 lat temu

Sławka wiele osób mi podziękowało, czuję się doceniona, nie zawstydzajcie mnie. Pewnie, że się napracowałam, ale wiele osób też dużo z siebie dało i byli nie mniej zmęczeni. Poza tym mi pomagal Duch Święty, serio, nie bylam aż tak zmęczona, jak powinnam :)

Sławka
Sławka
5 lat temu

Ela!Pójdziesz prosto do nieba:):):):):)

Forum

Za mało miejsca w komentarzach? Porozmawiaj o tym na forum!

Podobne odcinki

Pesymista Salomon

Program Odwyk

W Biblii jest sporo tekstu autorstwa Salomona - bardzo mądrego i bardzo bogatego pana. W tym odcinku i tym co konkretnie ma do....

Czerwona pigułka

Program Hubert

Cześć w ostatnim odcinku mówiłem, czym wiara nie jest. W tym postaram się odpowiedzieć czym jest dla mnie i co mówi o tym Biblia.....

Egzorcyzmy Chopina - część 2

Program Odwyk

Chopin opowiada o tym jak wygląda wyrzucanie demonów - ciąg dalszy. Ta część opowiadania zawiera trochę drastycznych momentów, więc....

Wszystkie odcinki tego programu

Wyzwanie!

Mamy dla ciebie małe wyzwanie. Jedno. Albo sto.

Pokaż

Audycje

Jak sobie radzimy

108%

Stan finansowania Odwyku wynosi dziś 108% normy.

Odwyk działa dzięki wsparciu słuchaczy.

Jeżeli uważasz, że to pożyteczna inicjatywa, dorzuć do pieca!

Odwyk wsparli

 • Łukasz

  Łukasz dał 50zł

  2020-07-31
 • Andrzej

  Andrzej dał 50zł

  2020-07-30
 • Tomasz

  Tomasz dał 100zł

  2020-07-27
 • Piotr z Dębicy

  Piotr z Dębicy dał 20zł

  2020-07-21
 • Sebek z Krakowa

  Sebek z Krakowa dał 10zł

  2020-07-21
 • Wojciech

  Wojciech dał 99zł

  2020-07-21
 • Jarosław

  Jarosław dał 100zł

  2020-07-20
 • piotrek

  piotrek dał 80zł

  2020-07-17
 • Andrzej z Wrocka

  Andrzej z Wrocka dał 20zł

  2020-07-15
 • Na życie

  Na życie dał 21zł

  2020-07-12
Odwyk.com

Odwyk to audycje o Biblii i Bogu, w których promujemy trzeźwe podejście, ludzki język i samodzielne myślenie.

Znajdziesz tu ponad 500 godzin odcinków na każdy temat.

Na blogu
Kontakt

Liberty Media Ltd (07572785)
85 Great Portland Street
W1W 7LT London, UK
Telefon: 123-966-300
Phone: +44 75 3303 2020
Email: