Dyskusja

bartek2
bartek2
4 lata temu

nie ma cie pojecia o czym mowicie-->wiec nie mowcie..taki kom

heretick
heretick
4 lata temu

No tak, odpowiednia formułka w modlitwie to magia i zabobon, natomiast odpowiednie sformułowanie pytania, prośby ma robić różnicę np. 20 lat w chorobie (na czym cierpi wszystko inne) lub w zdrowiu? Słuchaczu dzwoniący - ani prośby, ani pytania to nie jest droga do Boga, tego możesz być pewien. On jest Tam, Tu Go nie ma.

Ciekaw jestem ile jest przypadków wśród wierzących, gdy chory człowiek, który się modlił o uzdrowienie, lub też prosił o jakąkolwiek drogę wyjścia z, lub też drogę życia z chorobą otrzymał choćby wskazówkę, dzięki której został uleczony. Po iluś latach przyznaję rację tym, którzy mówią, że pomodlić się można dziękując za coś. Innymi słowy lepiej sobie odpuścić jakąkolwiek rozmowę, zwłaszcza gdy jedyne co dostajesz to kolejne uderzenia.
Jest to chyba mój szósty koment tutaj na przestrzeni iluś lat. Dwa komenty nigdy się nie pojawiły ze względu na dziwaczny limit znaków.

McMaciek
McMaciek
4 lata temu

Nie zrozumiałeś mojego podejścia heretick,
Jeżeli Jezus sam powiedział, żeby się modlić w jego imieniu, to się modlę o te sprawy, o które by się modlił Jezus.
O swoje sprawy modlę się w moim imieniu. Bo nie wiem, czy Jezus modliłby się o to, żebym dostał 10zł, czy żebym miał dziewczynę. To są moje egoistyczne zachcianki i jakoś sobie nie wyobrażam tego, żeby o takie zachcianki prosić w imieniu Jezusa.
Nie rozumiem co masz na myśli mówiąc, że ani prośby, ani pytania nie są drogą do Boga.
Akurat to rozróżnia prawdziwego Boga, od fałszywych, że on odpowiada na pytania i wysłuchuje próśb. Tylko w ten sposób można zobaczyć, czy Bóg istnieje naprawdę.
Ja jestem już na tym etapie, że nie muszę widzieć, żeby wiedzieć, że Bóg jest. Ale są osoby, które muszą go odczuć i go odczuwają - właśnie dzięki temu, że ich wysłuchał albo spełnił ich prośbę.
Pozdrawiam serdecznie! :)

heretick
heretick
4 lata temu

Toteż napisałem - choćby wskazówkę na życie z chorobą.
Absolutnie nie zgadzam się z teoriami jakoby Bóg miał za nas decydować jaka droga życia jest dla nas lepsza (nie napisałem, że za nas decydować czy nią mamy iść!) lub gorsza. I w tej chwili w ogóle nie zgadzam się by Miał coś do zaoferowania poza nagłymi wypadkami losowymi, nie dłuższymi historiami.

Nie zarzucaj mi proszę braku wiary w Boga, lub wiarę w jakiegoś fałszywego boga (nie wiem nawet co to miało by znaczyć). Nie napisałem również, że nie istnieją tacy, których nie Wysłuchuje.
To że Słucha i Odpowiada to jest frazes, zwłaszcza, że nie piszesz o sobie. Nie wierzę, żeby Odpowiadał choćby 0.01% faktycznie potrzebującym proszącym, pytającym. Mogą dostawać nic nie zmieniającą odpowiedź na pocieszenie, od anioła. Bóg i zmiana życia jest poza zasięgiem.

Jeśli mam pisać o sobie to drogą do Boga może być (wymuszona, bo wymuszona) długotrwała asceza seksualna (zaraz chyba bana dostane za takie herezje). Nie miesięczna, ani nie trzy miesięczna. Zakładam więc, że również inne faktyczne czyny mogą prowadzić do Boga.
Mógłbyś chociaż napisać, skoro istnieją jakieś etapy, jak się znalazłeś na następnym. Sugerujesz że ci Odpowiedział

Sławka
Sławka
4 lata temu

Heretic.Nie będę tu pisać, że rozumię,co czujesz, bo gówno rozumię. Nikt nie jest w stanie tego zrozumieć. Ty to wiesz najlepiej,kiedy najgorsze są noce, jak upiory. Dopiero trochę światła rano daje ukojenie. Wiem,bez bzykania jest źle, samotność jest do dupy, sama jestem samotna. Nie wynika to z twoich postów, czy twoja choroba wynika z głupoty młodości, czy innych powodów , ale nie ważne to jest. Wybacz to sobie i nie żałuj niczego. Ja mam dwie zasady życiowe -"nie żałuj niczego" i "ludzie się nie zmieniają "To drugie pozwoliło mi uniknąć wielu rozczarowań. Nauczyłam się w każdej minucie"czarnej dziury "znajdować moje małe przyjemności. 19 min.tego, co lubię i jest tylko dla mnie. 10. lat temu uratowała mnie kaseta z BoneyM :):)Przypomniała mi,że jeszcze nie umarłam, że byłam kiedyś zabawową laską. Zaczęłam chodzić na balety -pomogło! Zawsze oglądam mój ulubiony film"Zabójczą broń "do bólu. Bohater Martin hihihihi, jest takim samym popierdoleńcem jak ja:)Masz ode mnie bojowe zadanie. Będę cię pytać codziennie tutaj!Co zrobiłeś dla siebie przyjemnego. Możesz po dupie się drapać, albo kogoś innego, byleby tobie było WESOŁO :):)

Ryan Gosling
Ryan Gosling
4 lata temu

Co do audycji - McMaciek ogarnij się.*

*(mów głośniej, podgłoś mikrofon etc.)

Tomek z uszami
Tomek z uszami
4 lata temu

Hubercie, LeszekK.. troche zmienił ostatnio zdanie... i jednak modli sie w każdym przypadku :)

Sławka
Sławka
4 lata temu

Heretick.Wal się na ryj to też odpowiedź :):)

Forum

Za mało miejsca w komentarzach? Porozmawiaj o tym na forum!

Podobne odcinki

Chrześcijanin kontra terroryzm

Program Odwyk

Jak chrześcijanin powinien podchodzić do zagrożenia terroryzmem? Jak się bronić przed Islamem? Czy istnieje jedna odpowiedź na to pytanie....

Wszystkie odcinki tego programu

Wyzwanie!

Mamy dla ciebie małe wyzwanie. Jedno. Albo sto.

Pokaż

Audycje

Jak sobie radzimy

176%

Stan finansowania Odwyku wynosi dziś 176% normy.

Odwyk działa dzięki wsparciu słuchaczy.

Jeżeli uważasz, że to pożyteczna inicjatywa, dorzuć do pieca!

Odwyk wsparli

 • Paweł

  Paweł dał 50zł

  2019-10-21
 • Maxi Max

  Maxi Max dał 200zł

  2019-10-21
 • Maxi Max

  Maxi Max dał 200zł

  2019-10-21
 • Sebek z Krakowa

  Sebek z Krakowa dał 10zł

  2019-10-16
 • Elżbieta z Białegostoku

  Elżbieta z Białegostoku dał 50zł

  2019-10-16
 • Don Camilo

  Don Camilo dał 30zł

  2019-10-16
 • piotrek

  piotrek dał 100zł

  2019-10-11
 • lila

  lila dał 47zł

  2019-10-10
 • Joanna

  Joanna dał duuużo!

  2019-10-09
 • Klaudia

  Klaudia dał 200zł

  2019-10-07
Odwyk.com

Odwyk to audycje o Biblii i Bogu, w których promujemy trzeźwe podejście, ludzki język i samodzielne myślenie.

Znajdziesz tu ponad 500 godzin odcinków na każdy temat.

Na blogu
Kontakt

Liberty Media Ltd (07572785)
85 Great Portland Street
W1W 7LT London, UK
Telefon: 123-966-300
Phone: +44 75 3303 2020
Email: