KarolinaH.
KarolinaH.
5 lat temu

Najatrakcyjniej jest zacząć mieszkać ze sobą przed ślubem,a przestać po ślubie;-)

Zanim ktoś wystosuje veto, to sprostuje, że żartuje. Bo tak na poważnie toepiej dopiero 5 lat po ślubie przestać mieszkać, żeby znów było atrakcyjnie.
Bo najtrudniejsze w związkach jest to, aby były trwałe.

Martin
Martin
5 lat temu

Je to prawda!

A ja powiem na koniec, że tak mi się życie potoczyło - i tak też je prowadziłem - że mieszkałem z dziewczyną kilka razy. I nie żałuję wcale. Jeżeli już mi czegoś żal, to że było za krótko.

Ale problemem nie był nigdy sam fakt mieszkania. To raczej pomagało. Przyspieszało sprawy. I rośnięcie. Jak dobry nawóz.

Lukszmar
Lukszmar
5 lat temu

Mieszkać ze sobą? A to Panie od zaraz np z 3 nieznajomymi kobitami :P. Ale mówię oczywiście o współlokatorach. Z kolei jeśli chodzi o pary, które przez mieszkanie ze sobą rozumieją też spanie ze sobą w jednym łóżku i seks to inna sprawa. W tym sensie myślę, że można zacząć mieszkać ze sobą po prostu kiedy się wie, że to jest "ta" osoba z którą chcielibyśmy spędzić całe życie :).

Lukszmar
Lukszmar
5 lat temu

A co do randek i poznania człowieka to niekoniecznie. Trochę można poznać ludzi na kolejnych randkach, bo randki kolejne to już są naprawdę spotkania takie nieformalne dwojga ludzi którzy nie są tak spięci i nie próbują na siłę wywrzeć na drugiej osobie wrażenia (pierwsza randka tak). Poza tym, generalnie z drugą osobą można się poznać nie tylko mieszkając ze sobą. Po prostu spotykając się często w różnych sytuacjach. W domu, w sklepie, w pracy, w kościele czy na spotkaniu grupki oglądając film, gotując razem, uprawiając sport razem. I oczywiście przez internet patrząc co lajkuje, komentuje i jak to robi. Trzeba ludzi obserwować i po prostu i słuchać.

Dorian
Dorian
5 lat temu

Wysłuchałem całej audycji i przy całym moim poparciu mieszkania razem nie mogę zrozumieć dlaczego niby to jest takie ważne? Z dziewczyną, która niedługo zostanie moją żoną jesteśmy razem od 3 lat, a znamy się prawie 4. Do tej pory nie mieszkaliśmy razem, ale trochę podróżowaliśmy, jakiś autostop, góry itd. Jestem przekonany o tym, że to właśnie z nią chcę spędzić życie i będę robić wszystko żeby rozwiązywać problemy i widzę, że ona też. A tych problemów już trochę było.

Także pojawia się pytanie co takiego w mieszkaniu razem może wyjść czego nie możemy przewidzieć teraz? Czy chodzi o to, że nagle może się okazać, że druga osoba robi 2 herbaty z 1 torebki i sobie z tym nie poradzimy psychicznie? Czy, chodzi o te skarpety? Czy o podział przy zmywaniu (który już dawno mamy obgadany)? Nie wyobrażam sobie żeby takie błahostki miały doprowadzić do rozpadu związku podczas gdy znamy swoje poglądy, filozofie, marzenia, plany na przyszłość :)

Zaloguj się, żeby komentować.

Forum

Za mało miejsca w komentarzach? Porozmawiaj o tym na forum!

Podobne odcinki

Życie rodzinne Jezusa

Program Odwyk

Jeżeli chodzi o podejście do rodziny ten odcinek jest kontrowersyjny wielce. Ale nie bardziej niż to jak do rodziny podchodził Jezus.....

Jak pogodzić wiarę z rodziną

Program Odwyk

Jak pogodzić wiarę, pasję, czy wielki projekt z życiem rodzinnym? Czy to w ogóle możliwe? Jezus mówił na ten temat dość radykalnie: że....

Niebezpieczne związki

Program Odwyk

O związkach między katoliczką a nie-katolikiem, ateistą a chrześcijanką i tak dalej. Czy warto próbować? Czy ma to szanse? Co o tym mówi....

Wszystkie odcinki tego programu

Wyzwanie!

Mamy dla ciebie małe wyzwanie. Jedno. Albo sto.

Pokaż

Audycje

Jak sobie radzimy

Stan finansowania Odwyku wynosi dziś 130% normy. Nie jest źle!

Odwyk działa dzięki wsparciu słuchaczy.

Jeżeli uważasz, że to pożyteczna inicjatywa, dorzuć do pieca!

130%

Odwyk wsparli

 • Ewa

  Ewa dał 50zł

  2022-09-22
 • dkugab

  dkugab dał 200zł

  2022-09-22
 • Mariusz Bańkowski

  Mariusz Bańkowski dał 10zł

  2022-09-21
 • Adrian

  Adrian dał 25zł

  2022-09-21
 • Patron Piotr

  Patron Piotr dał 100zł

  2022-09-20
 • Michał

  Michał dał 10zł

  2022-09-20
 • Daniel

  Daniel dał 200zł

  2022-09-19
 • Marcin zamiast Patronite

  Marcin zamiast Patronite dał duuużo!

  2022-09-19
 • Agent

  Agent dał 5zł

  2022-09-19
 • kubik zimnej wody brutto

  kubik zimnej wody brutto dał 25zł

  2022-09-19
Odwyk.com

Odwyk to audycje o Biblii i Bogu, w których promujemy trzeźwe podejście, ludzki język i samodzielne myślenie.

Znajdziesz tu ponad 500 godzin odcinków na każdy temat.

Na blogu
Kontakt

Martin Lechowicz
"Completely Unprofessional"
71 Portswood Road, SO17 2FU, UK
Telefon (PL): +48 736 920 087
Phone (GB): +44 737576 4160
Email: