Dzień Kobiet: Irracjonalne lęki kobiet

4 miesiące temu

38min

Czego boją się kobiety? Skąd się bierze irracjonalny lęk? Jak sobie radzić z lękiem? Jak pomagać kobiecie, która zbytnio się boi? Link do wiersza Juliana Tuwima- Spóźniony słowik http://wierszykidladzieci.pl/tuwim/spozniony-slowik.php Możecie do nas pisać na: dominika@odwyk.com karolina@odwyk.com Zachęcamy was do odwiedzenia strony: https://www.odwyk.com/ #kobieta #podkast #rozwójosobisty

Dyskusja

Lukszmar
4 miesiące temu

Każdy człowiek ma jakieś racjonalne lub nieracjonalne lęki (chyba że jest szalony). Jednak pomimo posiadania tych leków czy obaw nie powinniśmy się im poddawać i pozwalać, żeby determinowały nasze postępowanie. Ja też mam swoje lęki i obawy, ale nie daję im rządzić swoim życiem. To znaczy często pomimo różnych obaw czy lęków działam i robię potencjalnie ryzykowane rzeczy. I to polecam, przynajmniej w jakiś granicach rozsądku. Ogólnie życie bez ryzyka i przygód jest zwyczajnie nudne (co nie znaczy że zachęcam zawsze do głupiego ryzykowania). Swoją drogą w ten sposób można też pokazać swoje zaufanie do Boga i siłę swojej wiary - nie poddając się strachowi i dalej krocząc pewną "ścieżką", która się przed nami w życiu otwiera. Bóg nagradzał odważnych, a silna wiara jest w Biblii pokazana jako coś pozytywnego. Poza tym, nadopiekuńczość przeszkadza ludziom w uczeniu się, rozwoju i odnalezieniu swojej drogi w życiu. A myślenie i skupianie się za bardzo na negatywnych możliwościach sprawi, że popadniecie w jakiś choroby psychiczne, albo zaczniecie trzymać ludzi w klatkach, dla ich bezpieczeństwa, itp.

Dominika Lechowicz
3 miesiące temu

Fajny komentarz Lukszmar, no nie mam się z czym nie zgodzić :)

Podobne odcinki:

Liderzy czy demokracja? 34

10 lat temu

48min

Czy Jezusa wolał demokrację czy jednak prowadzenie liderów? Skąd się w ogóle biorą liderzy? Kto się do tego nadaje i czy w ogóle powinno być coś takiego, skoro jest Duch Święty?

Co jeszcze?