Jak jeden mądry polubił głupiego

2 lata temu

Maraton trwa

Zostało odcinki do końca.
46min

Jak długa była broda Jezusa? Czy Mesjasz nosił majtki? Z czego Maria robiła pieluchy?

Jeżeli interesują cię takie rzeczy, to może nie być odcinek dla ciebie. Ale jeżeli cenisz sobie wiedzę, rozum i samorozwój cię kręci, to możesz usłyszeć tu coś interesującego.

Szczególnie przyda się takie inne spojrzenie na kwestię mądrości i głupoty każdemu, kto ma alergię na bezmyślność.

Dyskusja

Lukszmar
2 lata temu

Ja nie zgadzam się tylko ze stwierdzeniem, że Bóg działa w życiu ludzi jeśli go o coś proszą. Mnie działał w życiu nawet jak go o nic nie prosiłem. Ba nawet jak nie byłem jeszcze chrześcijaninem to się działy różne dziwne rzeczy. Natomiast tak, to prawda że Bóg ogólnie daje sporo wolności i zazwyczaj się nie wtrąca. To znaczy jego interwencje w życiu są naprawdę sporadyczne. I pewnie jakby ktoś powiedział, że ej no "Boże spier***** i nie wtrącaj mi się w życie" to pewnie by się nie wtrącał. Chociaż kto wie, zależy pewnie co by się działo - jaka sytuacja.
Ogólnie dobry odcinek, dzięki :-).

Damian
2 lata temu

Z tą głupotą i że Bóg mimo to pomaga to święta prawda, miałem na studiach takie momenty co przez zwykłe lenistwo się za mało uczyłem na jakieś kolokwia/egzaminy, a i tak dostawałem akurat takie zadania, co pokrywały się z tą garstką wiedzy, którą nabywałem na ostatnią chwilę. Zawsze mnie dziwiło czemu Bóg tak robi, ani to fair ani to nie służy wychowaniu mnie na mądrego, pracowitego człowieka. No ale jednak jakoś stwierdzał, że pomoże mi zdać. I weź bądź tu mądry ;)

Co jeszcze?