Pytajmierz
Pytajmierz
6 lat temu

Zagadałem dziś do świadków Jehowy, poleciłem im odwyk.com. Pytałem ich też o kilka rzeczy i się dowiedziałem, że oni nie wierzą w dary duchowe w dzisiejszych czasach - twierdzą, że ustały od czasu ukrzyżowania Chrystusa - dokonania się dzieła, czytając mi 1 Kor. 13:8-10. Przeczytałem cały rozdział w dwóch bibliach i niestety nie mogę się z nimi zgodzić. Trochę odstrasza też u nich "komentarz do Biblii" - twierdzą, że nie powinno się samemu czytać Biblii, bo to prowadzi do błędnych interpretacji i że trzeba to robić według instrukcji w ich książeczkach i gazetkach. Trochę to boli. Nie dopuszczają myśli, że ich liderzy mogą się mylić (trochę jak zwolennicy faryzeuszy). Pogadam z nimi jeszcze, jak ich spotkam.

harding
harding
6 lat temu

TRZEBA komuś lub w coś wierzyć. Świadkowie wierzą swoim liderom.

michu i mops pixel
michu i mops pixel
6 lat temu

"Tedy przyszedł dzień przaśników, którego miał baranek być zabity. I posłał Piotra i Jana, mówiąc: Poszedłszy nagotujcie nam baranka, abyśmy jedli. Ale oni mu rzekli: Gdzież chcesz, abyśmy go nagotowali? A on rzekł do nich: Oto gdy do miasta wchodzić będziecie, spotka się z wami człowiek, niosący dzban wody; idźcież za nim do domu, do którego wnijdzie, A rzeczcie gospodarzowi domu onego: Kazał ci powiedzieć nauczyciel: Gdzie jest gospoda, kędy bym jadł baranka z uczniami moimi? A on wam ukaże salę wielką usłaną, tamże nagotujcie. Tedy odszedłszy znaleźli, jako im był powiedział, i nagotowali baranka."

nie ma nic zlego w jedzeniu miecha, jesli zwierzeta zyja sobie w radosci, a potem ciach! czyli po pierwej, zadnych klitek metr na metr i rury w gardle, zeby utuczyc zwierze, a po drugie, uboj nie powinien dostarczac wiecej cierpienia niz zwierze mialo by w naturze (lew nie oszczedzi antylopy w mysl wznioslej idei wegetarianizmu)

oddzielna kwestia, to zwierzeta, ktore Bogl zabronil jesc zydom. mysle, ze opalaszowanie prosiaka, to nie jest grzech dla nie-zyda, niemniej odradzam. nie ma roznicy miedzy zydem a grekiem, jesli chodzi o grzeszna nature i zbawienie z łaski przez Jeszue. hm?

megg
megg
6 lat temu

Grabix
Grabix
6 lat temu

Witold: po pierwsze jeśli chodzi o komentarz, to nie udało mi się go znaleźć, ale wydawało mi się, że było coś takiego, że ja napisałem jakiś komentarz, a ty go źle zinterpretowałeś, ale nie uznałem tego za ważne i nie dementowałem. Ale może mi się pomyliło z czymś innym.

Jeśli chodzi o widzenie aur, to Waldek miał trochę inaczej. Ale Marek Kutyła ("chrzciciel" ;) ) miał dokładnie tak samo (Ola na czacie przypomniała). Faktycznie kiedyś mówił, że zajmował się magią i jak został chrześcijaninem to widział aury przez pewien czas. On mówił, że w takich wypadkach duchy chcą ci zaoferować moc, żeby cię ściągnąć z powrotem. I ja nie pamiętam, ale Ola mówiła, że on wtedy musiał jakoś celowo nie-używać tego.

Inu-chan
Inu-chan
6 lat temu

"1 A tego, który jest słaby w wierze, przygarniajcie życzliwie, bez spierania się o poglądy. 2 Jeden jest zdania, że można jeść wszystko, drugi, słaby, jada tylko jarzyny. 3 Ten, kto jada [wszystko], niech nie pogardza tym, który nie [wszystko] jada, a ten, który nie jada, niech nie potępia tego, który jada; bo Bóg go łaskawie przygarnął. 4 Kim jesteś ty, co się odważasz sądzić cudzego sługę? To, czy on stoi, czy upada, jest rzeczą jego Pana. Ostoi się zresztą, bo jego Pan ma moc utrzymać go na nogach. 
5 Jeden czyni różnicę między poszczególnymi dniami, drugi zaś uważa wszystkie za równe: niech się każdy trzyma swego przekonania!6 Kto przestrzega pewnych dni, przestrzega ich dla Pana, a kto jada wszystko - jada dla Pana. Bogu przecież składa dzięki. A kto nie jada wszystkiego - nie jada ze względu na Pana, i on również dzięki składa Bogu."
~ list do Rzymian rozdział 14

To chyba wyjaśnia wszystko jeśli chodzi o wegetarian...

michu i mops pixel
michu i mops pixel
6 lat temu

"... drugi, słaby, jada tylko jarzyny"
wynika, ze wgetarianin jest slabiak.
robert burneika widac dobrze zna biblie.

MIĘCHO = SIŁA!!

Zaloguj się, żeby komentować.

Forum

Za mało miejsca w komentarzach? Porozmawiaj o tym na forum!

Wszystkie odcinki tego programu

Wyzwanie!

Mamy dla ciebie małe wyzwanie. Jedno. Albo sto.

Pokaż

Audycje

Jak sobie radzimy

117%

Stan finansowania Odwyku wynosi dziś 117% normy.

Odwyk działa dzięki wsparciu słuchaczy.

Jeżeli uważasz, że to pożyteczna inicjatywa, dorzuć do pieca!

Odwyk wsparli

 • Przemek

  Przemek dał 10zł

  2021-01-24
 • W34

  W34 dał 50zł

  2021-01-24
 • Mikolaj

  Mikolaj dał 50zł

  2021-01-23
 • Krzysztof

  Krzysztof dał 200zł

  2021-01-23
 • dkugab

  dkugab dał 200zł

  2021-01-22
 • Adrian

  Adrian dał 25zł

  2021-01-21
 • KubaW

  KubaW dał 200zł

  2021-01-21
 • Michał

  Michał dał 10zł

  2021-01-20
 • Daniel

  Daniel dał 200zł

  2021-01-19
 • Agent

  Agent dał 5zł

  2021-01-19
Odwyk.com

Odwyk to audycje o Biblii i Bogu, w których promujemy trzeźwe podejście, ludzki język i samodzielne myślenie.

Znajdziesz tu ponad 500 godzin odcinków na każdy temat.

Na blogu
Kontakt

Liberty Media Ltd (07572785)
85 Great Portland Street
W1W 7LT London, UK
Telefon: +48 736 920 087
Phone: +44 737576 4160
Email: