Ambona: Kazanie jednorazowe

8 lat temu

Maraton trwa

Zostało odcinki do końca.
13min

Mini kazanie o tym czy warto znaleźć własne miasto, kościół, dom, czy warto to wszystko ubezpieczyć i dlaczego.
Czyli o rzeczach tymczasowych.

Dyskusja

Pytajmierz
8 lat temu

1. Czy mowa o nieprzywiązywaniu się do rzeczy tymczasowych ma sens? Jeśli Kowalski został stworzony przez Boga z silnym przywiązaniem do rzeczy tymczasowych, to będzie nadal przywiązany i nic na to nie poradzimy, bo wolna wola nie istnieje.
2. Czy wychodzenie do ludzi i mówienie im o ewangelii ma dzisiaj sens? Jezus kazał uczniom rozpowszechniać ewangelię, owszem, ale wtedy nie było Internetu i przepływ informacji na odległość był powolny. A dzisiaj? Czy jest jeszcze w Polsce jakiś człowiek, który nie słyszał o Jezusie? Musiałby się w piwnicy wychować chyba. Poza tym Bóg o tym, kto będzie zbawiony, zdecydował na długo przed naszymi narodzinami (i zapisano ich imiona w Księdze Żywota), a żeby było śmieszniej - nawet przed narodzinami każdego z osobna już wie, czy tego kogoś lubi, czy nie
(List do Rzymian 9:11).
3. Czy COKOLWIEK ma jakiś sens?

Pytajmierz
8 lat temu

Chyba najwyższy czas na odwyk od odwyku... bo coś mi się wydaje, że tu ludzi odstraszam głupotą i chamstwem... No to pa, chrześciole.

Martin
8 lat temu

A co taka depresja u ciebie nagle?

Sylwek
8 lat temu

"Poza tym Bóg o tym, kto będzie zbawiony, zdecydował na długo przed naszymi narodzinami (i zapisano ich imiona w Księdze Żywota), a żeby było śmieszniej - nawet przed narodzinami każdego z osobna już wie, czy tego kogoś lubi, czy nie
(List do Rzymian 9:11)."
Był może odcinek o tym? Bo z chęcią bym posłuchał co Martin ma o tym do powiedzenia :P

Mariusz
8 lat temu

Lubię te rzeczy bardziej stałe, choć nie uciekam od zmian i od nowości. Bardziej stałe mam na myśli właśnie mieszkanie całe życie w jednym miejscu. Znalazłem sobie swoje miejsce, małe miasteczko, tu znalazłem sobie kościół. W tym kościele Bóg mi wyjaśnił, że mam chodzić tam gdzie on mnie wyślę, mam mieszkać gdzie mnie wyślę i podobnie z kościołem. Fakt jestem pielgrzymem na tym świecie - ale najpierw musiałem znaleźć swoje miejsce, niezły paradoks.

Co jeszcze?