Na początku...

14 lat temu

Maraton trwa

Zostało odcinki do końca.
12min

Co to jest Odwyk? Dla kogo? Po co? Jak to będzie wyglądać? Dowiesz się z tego wstępnego odcinka.

Dyskusja

Michael
14 lat temu

Trochę jakość lipna.... ale cóż ważniejszy jest dźwięki :) Te całe rozmowy nocne to całkiem niezły pomysł. Ja uważam, że najlepszym dniem byłby piątek, ponieważ wtedy nikt by nie musiał myśleć nad tym, że rano musi wstać do pracy, szkoły itp.
Bardzo dobrze, że teraz będzie na żywo, bo np Koczowisko Dekadencji było pod tym względem było ciekawsze. Zawsze można było się jakoś odnieść do aktualnej wypowiedzi na bieżąco.
Czekam na pierwszy odcinek :P

Morttus
14 lat temu

Ja bym wybrał Piątek albo Sobota :)
również czekam na 1 odcinek odwyku i kontestacji.
A i popraw jakość siebie na video :D

dzień dobry Robercie :)
14 lat temu

łał, widze coś nowego...

Martin
14 lat temu

Jakość będzie lepsza jak będzie szybszy internet - czyli od września.

Hm, piątek, piątek...
Z piątkiem może się nie udać. A jeżeli nie piątek, to wtorek/środa/czwartek? Który dzień w drugiej kolejności?

Morttus
14 lat temu

Wiesz martin, dla każdego co innego jest dobre, ale chyba w weekend coś koło czwartku, piątku ew. jeśli miałbyś czas moim zdaniem sobota bo większość ludzi ma wolne i nie musi się stresować że nie zdąży gdzieś

Marcin Rudziński (rudziq)
14 lat temu

jak dla mnie środek tygodnia to dobry pomysł :) weekendy są po to żeby odpocząć od komputera i jechać w góry lub inną dzicz :) ...a i tak nie chodzę spać przed pierwszą ;)

PS: zanim spadną na mnie gromy protestów dodam, że też wstaję rano do pracy ;)

Radan
14 lat temu

Mi się wydaje że najlepiej piątek bo to jeszcze nie weekend a już nie trzeba się martwić że jutro trzeba wstać.

Michael
14 lat temu

Na pewno jeśli byłoby w piątek albo sobotę to uczestniczyło by w tym więcej osób a nie tylko ci co nie mogą spać albo nie wstają rano ;)

ChopinJW
14 lat temu

Bardzo mnie cieszy informacja, że od teraz odwyk będzie się pojawiał regularnie - co by ludzie nie mówili, to gadanie o Bogu jest na pewno potrzebne, przede wszystkim zmusza do tego, byśmy sami ruszyli głową i nieco pozastanawiali się na temat omawianych kwestii :). Jeśli o mnie chodzi, to każdy dzień (noc?) by mi na rozmowy odpowiadała, więc nie zagłosuję :).

ZuuZ
14 lat temu

od wczoraj próboję i nie mogę napisać wiadomości dłuższej niż parę słów. Klikam wyślij i nic się nie dzieje..

Darnok
14 lat temu

fajny pomysł z tymi rozmowami nocnymi. Według mnie najlepiej będzie w Sobotę o północy, bo piątek wieczór to jednak czas imprez i tego typu rzeczy... Zresztą pewnie sporo osób pracuje też w Soboty, ale bardzo mało pracuje w niedzielę (nie licząc księży xD). Mi pasuje tylko Piątek i Sobota w nocy, w inne dni nie ma szans.

ray
14 lat temu

Dla mnie w grę wchodzą tylko piątkowe i sobotnie noce, bo w środku tygodnia musze wstawać do szkoły

Kylu
14 lat temu

O tej porze to zdecydowanie piątek, albo sobota.

Krzysztof
14 lat temu

Pozostałe odcinki… - link nie działa (IE8, FF3.5.2).
ByteEater

Martin
14 lat temu

Hm. U mnie to wszystko działa.
A który link nie działa, tak precyzyjniej?

IdaS
14 lat temu

Link do pozostałych odcinków.
A jednocześnie w firefoxie klikając PPM nie można otworzyć w nowej zakładce tego linka.

p@∑€ł
14 lat temu

U mnie też nie działa niżej wymieniony link
zarówno pod FF jak i Safari

Martin
14 lat temu

Aaa, już wiem o co chodzi!
To nie jest link - to jest JavaScript, który pokazuje więcej odcinków. Więc w nowym okienku się nie pojawi.
I macie rację - jakiś błąd dziwny. Poprawię. Dzięki za dostrzeżenie!

Mateusz
14 lat temu

Chciałem się pochwalić, że dosłownie przed chwilą, udało się pomyślnie dla mnie załatwić pewną istotną sprawę. Sam bym sobie nie dał rady, ale rano poprosiłem Boga o pomoc i się udało!

Szczepan
14 lat temu

jak nie piatek to sobota

Sebeq
14 lat temu

Przyznać się ilu jest tu fanów Johnnego Casha? Właśnie znalazłem coś świetnego na YT Johny użyczył głosu do narracji i swoich gospelowych kawałków do filmu o Jezusie. Kto nie wie i nie zna może mieć podwójne korzyści bo można zapoznać się z twórczością i Jezusa i Johnnego xD www.youtube.com

josek
14 lat temu

Martin poleca Biblie Tysiaclecia... ok, wszystko w porzadku, ale mnie wydaje sie lepszy i SWIEZSZY tekst Biblii w wyd. Sw. Wojciecha - nowe tlumaczenie gdzie Imie Boga nie jest juz tak pominiete jak we wczesniejszych i cyt. przekladach. Pozdrawiam.

Marcin Rudziński (rudziq)
14 lat temu

Johnny Cash - www.youtube.com - kocham ten kawałek :)

tomigraj
14 lat temu

Ja uwielbiam Country w ogóle... Cash jest w pierwszej trójce, razem z Travisem... posłuchajcie www.youtube.com

Sebeq
14 lat temu

Ja też xD ale bardziej bluegrassowe i rockendrolowe. A to znacie? www.youtube.com Willie Nelson, Kris Kristopherson Waylon Jennings Johnny Cash sama śmietanka :)

Sebeq
14 lat temu

Pierwszy raz jak tego słuchałem miałem ciarki na plecach, potem słuchałem tego aż do dziś setki razy :)

Sebeq
14 lat temu

Drugie ps nie kamienujcie mnie! :p Tomigrab kto jest trzeci w Twoim zestawieniu?

tomigraj
14 lat temu

Ciary idą... jak to o Foggu powiedzieli w 'Chłopaki nie płaczą' że spiewał na prawdę :)

U mnie na 3 są ciągłe zmiany:
Rodney Atkins z I'm watching you www.youtube.com Dixie Chicks walczy z Dixie CHicks Traveling Soldier www.youtube.com - ale nie mam zdecydowanego faworyta, potem plasuje się kilka starszych - np. Jolene z Dolly Parton... :)

Pozdr

Sebeq
14 lat temu

Dobra Martin pewnie dopiero za parę miesięcy doda opcję w której można polecać wspólnoty więc zareklamuję się tutaj.

Jeśli jest ktoś z okolic Gdyni i ma ochotę wziąć udział w kursach alfa (kursy Biblijne dotyczące podstaw Chrześcijaństwa) to niech się odezwie na seastianpl@gmail.com zaczynają się za dwa tygodnie. Nie bójcie się nikt was nie ugryzie. Wspólnota organizuje też coniedzielne uwielbienia i często coś w rodzaju rekolekcji. Działa ponadwyznaniowo więc bez różnicy jakie macie poglądy. Bez sekciarstwa choć charyzmatycznie ;)

Naprawdę niezły ten kawałek Rodneya, co prawda nie mam jeszcze syna ale coś jak by instynkt tacierzyński się we mnie odezwał :)

pomruff
14 lat temu

Taki napis ("Kubek wódki, albo dwa...") jest na bibliotece miejskiej w Bielsku Podlaskim:D

Marcin Rudziński (rudziq)
14 lat temu

Taki ciekawy wywiad polecam:
www.chrystus

edsonpele
14 lat temu

A ja polecam taką stronkę:

www.zbawienie.com

Jest tam OD GROMA materiałów, w których ktoś analizuje Biblię podobnie jak Martin, tyle że w formie pisałem.
PS. Uprzedzam, że nie czytałem tego jeszcze, bo czytam Biblię od początku do końca, a do Apokalipsy jeszcze nie doszedłem i nie chcę sobie narzucać jakiegoś określonego rozumowania...

Sebeq
14 lat temu

www.youtube.com Co może rząd? xD

Mariusz
14 lat temu

Jestem człowiek od sporej wiedzy z zakresu religioznawstwa oraz wszelakich zjawisk związanych z tym tematem(Religie świata, sekty, ruchy pseudo -religijne , okultyzm etc etc) oraz głęboko wierzącym i analizującym pisma człowiekiem i powiem tyle:
www.zbawienie.com ta witryna to jedna wielka PROPAGANDA, 80% nadaje się do kosza na śmieci, a pozostałe wykorzystują wszelakie modne ostatnio techniki psychomanipulacyjne(zwłaszcza te oparte na podświadomości), drodzy koledzy są naprawdę lepsze i bardziej wiarygodne żródła niz ta strona , przed która zwyczajnie was przestrzegam bo robi z mózgu "sieczkę",
Pozdrawiam, Mariusz

Martin
14 lat temu

Ja tam mam umiarkowaną wiedzę, ale wystarczająco dużą, żeby zgodzić się całkowicie z Mariuszem. Ta strona to nieprzyjemna mieszanka rzetelnych informacji i faktów (tak, ze 20% może) z kompletnymi śmieciami. W najlepszym przypadku: niesprawdzalnymi hipotezami. Takie science-fiction w otoczeniu biblijnym.

To są głównie 'informacje' typu: 'komary w tym roku strasznie gryzą z powodu tajnego spisku pająków, które postanowiły przejąć panowanie nad Ziemią, o czym mówi Apokalipsa św. Jana w rozdziale 23'.

Tabela 'tajne stowarzyszenia' szczególnie mnie rozśmieszyła. Mamy tam całą kupę zarejestrowanych zupełnie jawnie i formalnie grup, na czele z Freemasonry. Właściwie każde międzynarodowe stowarzyszenie wg autora działa dla Szatana. Oczekiwałem, że znajdę tam Międzynarodową Federację Filatelistyki, ale ich jakoś pominął. Widać pracują dla pomniejszego księcia piekieł tylko. Ale Disneya nie pominął, więc miejcie świadomość, że myszka Mickey to przebrany Mefistofeles, a pies Pluto... no, mniejsza z tym.

I jeszcze to beztroskie nazywanie 'sługą szatana' każdego człowieka albo organizację, która się tylko autorowi wyda z jakiegoś powodu podejrzana... Tak, temu panu naprawdę potrzebny jest Odwyk. Luzu więcej. Trzeźwości w tym myśleniu.

A ogólnie dobra zasada jest taka: jeżeli widzimy informacje niesprawdzalne - olewamy. Niesprawdzalne to takie, których nie sposób udowodnić ani obalić. Nie należy mieszać fantastyki z prawdziwym światem. Bo tylko syf się w głowie od takiej sieczki.

Na samych emocjach daleko się nie zajedzie, a ośmieszyć kogoś, kto wierzy w niesprawdzalne wymysły, jest bardzo łatwo. Może nawet kiedyś zademonstruję w Odwyku jak to wygląda - ku przestrodze wszystkim, którzy nie odróżniają wiedzy od plotek.

Sebeq
14 lat temu

Ej, nie miało być dziś nowego odcinka? W końcu jest Rosz ha-Szana!! :) ??? ????

Marcin Rudziński (rudziq)
14 lat temu

A ogólnie dobra zasada jest taka: jeżeli widzimy informacje niesprawdzalne - olewamy. Niesprawdzalne to takie, których nie sposób udowodnić ani obalić.

To niestety obala pojęcie wiary. Wiara tym się różni od pewności, że koniec końców opiera się na informacjach niesprawdzalnych, tudzież nie sprawdzonych przez wierzącego. Co nie wyklucza, że może mieć sprawdzalne/sprawdzone przesłanki, podstawy...

Zgodzę się z szerszą definicją:
(...) jeżeli widzimy informacje niesprawdzalne [lub nie mające sprawdzalnych przesłanek, podstaw] - olewamy. (...)

Do tego dochodzą jeszcze subiektywne, indywidualne doświadczenia, 'objawienia' itp. które dla jednych są stekiem bzdur a dla innych prawdą itd.

Marcin Rudziński (rudziq)
14 lat temu

Sebeq, a to nie miało być 19?
11.09 to święto arabów...(WTC)

Sebeq
14 lat temu

O faktycznie hehe ale sobie wkręciłem, że to dziś :)

Sebeq
14 lat temu

Żydowski nowy rok, dzień sądu. 19 września, zaczyna się rok 5770 (info z żydowskiej stronki).

To wszystko przez to, że dziś w Gdyni kaczory, kaczki i inne prezydenty ze świata przyjechały, oczywiście paraliż całego miasta bo wyłączyli sygnalizację i centrum obstawili milicjantami.

tr1stan
14 lat temu

Kurde, nie byłem na odwyku ze pół roku a tu takie zmiany... no nic odcinki, które przegapiłem się ciągną, jak wysłucham będę się sukcesywnie wypowiadał

Marcin Rudziński (rudziq)
14 lat temu

We are the champions - my friend !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mariusz
14 lat temu

Swoją droga bardzo ciekawa inicjatywa:), mam nadzieję, że dzięki niej Martin uderzy w anachroniczny i stereotypowy sposób postrzegania wyznawców religii chrześcijańskich.
Teraz pytanie do ciebie czy celowo uznałeś się za chrześcijanina, a nie np: Katolika,wyznawcę Kalwinizmu etc, by skupić się przede wszystkim na esencji tejże religii ?

Yonn Dreck
14 lat temu

Panowie, panowie... I kobiety!

Czy ktoś z was wie może, czy kamieniowanie nadal obowiązuje w judaiźmie? Przyznam, że trochę głupio się czuję z tym, bo np. w googlach co bym nie wpisywał, to nic nie znajduję tzn. czy zniesione, czy nadal obowiązuje itp. Nawet znalazłem fajną stronę z ogromną ilością pytań i odpowiedzi, jak chodzi o judaizm www.the614thcs.com . Poza pytaniami nie znam tej strony. Na niej jeszcze nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie (możliwe, że gdzieś się kryje).

To jak jest w końcu? Kamieniują, czy nie? (w sumie nie słyszałem w mediach, żeby żydzi obecnie kamieniowali kogokolwiek, tak jak była ta afera związana z babką, która zcudzołożyła w Iranie bodajże)

Jak nie, to kiedy zniesiono i dlaczego?

PS. Nie wiem czemu, ale wstyd mi, zadając je.

Mariusz
14 lat temu

Z tego co ja wiem to już nie kamieniują,
dlaczego -nie wiem?
Gdy interesowałem się judaizmem była to kwestia dosyć sporna i że tak powiem spekulacyjna.
Jedni stwierdzili, że na skutek nieformalnego zbliżenia się religii chrześcijańskich i judaizmu,
a z drugiej strony dlatego że prawdopodobnie porzucili to prawo z powodu trudności etycznych, jakie ukazał w nim Jezus Chrystus(Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem(...)).

Yonn Dreck
14 lat temu

Trudności etycznych? Dziwne to z punktu widzenia chrześcijanina - ten sam Bóg każe kamieniować i ten sam Bóg nie każe kamieniować. Może nieprecyzyjnie się wyraziłem.

To tak na marginesie, no a co reszta ma do powiedzenia w sprawie poprzedniej mojej notki?

Mariusz
14 lat temu

Yonnie Dreck paradoksalnie Bóg żydów i Bóg chrześcijan to nie jest ten sam Bóg,ponieważ Bóg w nowym testamencie jest odmienny od tego w Starym testamencie, można ująć to obrazowo w ten sposób że Bóg ten z wiekiem staje coraz bardziej miłosierny i dobry niż tylko sprawiedliwym sędzia który za złe karze a za dobre wynagradza(choć oczywiście nie stracił tej cechy:)).Zresztą to trudny temat i z tej wypowiedzi może sie rozwinąć kolejny temat-rzeka,który trwa już ponad 2000 łat-przymioty Boga. Więc mówiąc prościej coś co jest etycznie oczywiste dla chrześcijanina, nie jest nim dla Żyda, zwłaszcza że obraz Boga zmieniał się na przestrzeni wieków i dalej się zmienia.(Nawet wśród chrześcijan, zwłaszcza chrześcijan filozofów,metafizyków,teologów, etc a od ich sporów przeciętnemu "słudze Pana" to za przeproszeniem głowa może pęknąć)

Mariusz
14 lat temu

Tak na marginesie Martin, znalazłem mały błąd:
W momencie gdy pisząc komentarz nie musiałem wpisywać już imienia 2+2=4 itd, po napisaniu dłuższej wypowiedzi kliknąłem wyślij i...nic się nie działo dopiero jak usunąłem pamięć podręczna i pisałem znowu z wpisywaniem imienia itd to poszło.

Sebeq
14 lat temu

pl.wikipedia.org co do kary śmierci. Chociaż na 100% w jakichś wspólnotach żydowskich czy też na jakichś zadupiach się ją stosuje, odłamów Judaizmu jest sporo i każda nieco inaczej podchodzi do tych kwestii.

A Mariusz chyba trochę się poplątałeś, chodzi ci o to, że Bóg przeprowadza swój plan i zmienia nieco metody ale nie o to, że to inny Bóg, chyba, że patrzysz z punktu widzenia Żyda.

Mariusz
14 lat temu

Tak, patrzyłem z punktu widzenia Żyda:)

Kuhnom
14 lat temu

Przepraszam za nietakt ... ale czemu nie można włączyć pozostałych odcinków?

Sebeq
14 lat temu

O rozgryzłem cie ;)

ZuuZ
14 lat temu

a czy już nie powinno być nowego? :)
czekam z niecierpliwością

Martin
14 lat temu

Jutro oficjalnie zaczyna się nowy Odwyk!
Wesołego Nowego Roku (Rosz haSzana) wszystkim! :-)

.Sylwia.
14 lat temu

Dzisiaj jest nowy rok!!!! :)

sewcio
14 lat temu

@.Sylwia. Może i jest nowy rok, ale zaczął się wczoraj...
Shana Tova!

Maks
14 lat temu

Dziękuję wszystkim i nawzajem, ale ja liczę lata od narodzin Chrystusa ;) i już z niecierpliwością czekam na nowy odcinekoraz odwykowe noce, gdzie będzie można, zapewne, ciekawie porozmawiać ;) Pozdrawiam wszystkich, a przede wszystkim Martina, któremu jeszcze się chce to wszystko robić ;] Wyrazy podziwu ;D

Free Rider
14 lat temu

Odwyk zaczyna się o 24?

Yonn Dreck
14 lat temu

Dziś 19 i tak czekam i czekam z niecierpliwością na nowy odcinek... Mam nadzieje, ze w ciagu 45 sie zjawi :)

Martin
14 lat temu

Oj - konferencja dwudniowa mnie złapała i dopiero dziś wieczorem wracam do bieżącego życia.

Ale wszystko gotowe, więc już za chwileczkę, już za momencik...

Sebeq
14 lat temu

;(

ZuuZ
14 lat temu

też mi momencik - już 21szy :P
Martin, ty nas torturujesz, Odwyk nie polega na trzymaniu ludzi na głodzie - trzeba podawać jakieś farmaceutyki pozwalające łagodniej wrócić do życia :P :D

Yonn Dreck
14 lat temu

Aaaa tak myślałem, że na dobry początek tygodnia posilę się okiem chrześcijanina, bo wstałem lewą nogą... :)

Karaska
14 lat temu

a ni sie wszystko podoba i nie marudze

dla mnie Martin to spoko gość
i wolę napewno słuchać go niż Rydzyka

Yonn Dreck
14 lat temu

Muszę powiedzieć ważną rzecz z mojej strony - strasznie, ale to STRASZNIE szkoda (moim skromnym zdaniem...), że Odwyk przybrał taki layout. Lubię eksperymenty, ale moja opinia jest taka - stary niebieski odwykowy layout wróć!

Bo i strona działała perfekcyjnie (teraz się wlecze jak żółw), i była piękna (w przeciwieństwie do tej, choć sam pomysł jest ok). No i to okienko pt. ostatnie komentarze z inicjałem animowanym...

Jakoś tak mi ta strona sztucznie wygląda, począwszy od obrazka na górze poprzez menu, na kolorystyce skończywszy... To ostatnie akurat jest najmniej istotne (no nie ukrywam, że tamten layout był dla mnie piękny). Strona ogólnie wygląda mi na bardzo niedopracowaną pod kątem technicznym. (stara byłą szybka, niezawodna i no piękna jak dla mnie :) ).

Czy nie kręcił was klimat 'niebieskiego' odwyku? Takiego prostego, oddolnego, skromnego, a jednocześnie z niesamowitym klimatem?

Gdybym trafił pierwszy raz na Odwyk w takiej postaci to nie wiem, czy bym był tak oczarowany.

Rzecz jasna, że pliki mp3 sprawiły, że uwierzyłem w Boga żywego na nowo i zacząłem czytać Biblię, no ale strona też swoje robiła...

Okiem Chrześcijanina to świetny pomysł :) Ciekawi mnie też, jak noce odwykowe będą się spisywać (może mam manię, ale znów stary layout mi się kojarzy z nocnymi romowami itp. ten wydaje mi się zbyt 'cukierowy').

Pozdrawiam i polecam Biblię :)

Yonn Dreck

Margotka
14 lat temu

To chyba rzecz gustu, ja uważam, że stronka wygląda o wiele lepiej niż poprzednio. Może i ładuje się trochę wolniej, te parę sekund mi wielkiej różnicy nie robi i po prostu mi to nie przeszkadza :)
I tak naprawdę to nie layout jest tu najważniejszy, przy okazji dodam, że "Okiem Chrześcijanina" rzeczywiście jest świetne, tak mi się spodobało, że rozesłałam gdzie tylko mi do głowy przyszło.
Dzięki :)

Sebeq
14 lat temu

100% zgody z Yonn Dreck, tak jak już kiedyś pisałem - nieco odświeżony tamten layout z tą funkcjonalnością :) Ten nie mieści mi się nawet cały na ekranie mojego nie najnowszego laptopa :/

dzinsy123
14 lat temu

Co jeszcze?