Prorok

12 lat temu

Maraton trwa

Zostało odcinki do końca.
54min

Gdzie są prorocy z tamtych lat...

Dyskusja

martunia
12 lat temu

No nie wiem Martin, moim zdaniem prorocy i cudotwórcy nadal są na naszej planecie. Często się o tym słyszy np. z opowieści misjonarzy którzy są w krajach gdzie chrześcijanie są prześladowani.
Nam Bóg nie daje proroków bo jakoś o nich nie prosimy, może żyje nam się za wygodnie i jakoś uważamy, że Bóg jest nam mało potrzebny. Z resztą, gdyby pojawił się prorok, pewnie i tak byś go nie słuchał, tylko byś zrobił o nim audycję, że oszołom i straszy ludzi piekłem zamiast pokazywać jacy chrześcijanie są fajni i ile Bóg daje Ci pieniędzy za to że go lubisz.
Misjonarze z Chin opowiadają, że podobno Chrześcijanie chińscy czasem mówią pół żartem, że nam też przydałoby się prześladowanie, żebyśmy mogli naprawić nasze stosunki z Bogiem.

oscarr
12 lat temu

A u mnie w mieście jest weterynarz Prorok, ale czy prorokuje - wątpię :)

Ja myślę, że w obecnych czasach nie ma prawdziwych proroków w sensie starotestamentowym, są za to fałszywi.

Prawdziwi prorocy (starotestamentowi) byli do czasów Jezusa. Jezus wyraźnie powiedział, że już ma nie ma żadnych pośredników między Bogiem a ludźmi poza nim samym (Jezusem).

Prawie każdy chrześcijanin uważa, że Bóg do niego mówi. Mówi bezpośrednio do ludzi. Ale czy ci ludzie nie stają się prorokami skoro Bóg do nich mówi ? No chyba nie,bo to co Bóg im mówi dotyczy spraw prywatnych, nie są oni więc pośrednikami.

Jest w zasadzie jedna możliwość uznania proroków pojawiających się przez ostatnie 2 tyś lat. Bo o ile chrześcijanie nie potrzebują proroków (bo Bóg do nich mówi bezpośrednio), o tyle poganie są pozbawieni komunikacji z Bogiem i im prorocy są potrzebni.


Fałszywi prorocy którzy od 2 tyś lat podają się za proroków, albo robią to dla kasy, albo są opętani przez jakiegoś demona.

Trzeba też odróżnić proroctwa od kalkulacji i przewidywań.
Zgodnie z tym co Martin powiedział, prorokiem jest Korwin bo w kampanii mówił o tym że UE się rozleci, że może być wojna itp. - Bzdura - Korwin po prostu kalkuluje.

tomek
12 lat temu

Mnie często zdumiewa fakt,że ludzie w większości dużo bardziej zainteresowani są jasnowidzami typu Nostradamus czy
Edgar Cayce niż prorokami typu Izajasz,Jeremiasz czy Daniel.Najśmieszniejsze jest to ,że właśnie tzw jasnowidzów często określa się miarą "proroków" chociaż ci często się mylili w swych przepowiedniach.Nie wiem czy dobrze kojarzę,ale w Biblii Bóg zaniechał chyba tylko jednego proroctwa kiedy ulitował się nad Niniwą.

Magda
12 lat temu

To pozwolę sobie wkleić linki, David Owuor, mówi, że jest prorokiem prpowołanym zez Boga w ten sam sposób, co prorok Daniel i z Nim osobiście rozmawia (głosem), jeździ po świecie, nie bierze pieniędzy, przepowiada jak Jonasz w Niniwie wielu krajom: "jeśli się nie nawrócicie, to przyjdzie taka a taka klęska, mówi Pan Bóg Izraela, Ojciec Pana Jezusa z Nazaretu". Jeśli ktoś zainteresowany, to jest jego wizja złotych obrączek na Niebie:
www.repentandpreparetheway.org
Towarzyszą mu znaki (największy revival w historii chyba liczebnie): chromi masowo zaczynają chodzić, paralitycy od urodzenia, głusi słyszeć, niewidomi widzieć, AIDS wyniki negatywne potwierdzone przez lekarzy, wielomilionowe rzesze ludzi w Afryce się nawracają, Niebo otwiera się na modlitwę w ciągu minuty itp.
|||||||
www.youtube.com

www.youtube.com

www.youtube.com

wywiad z nim:
www.youtube.com

Martin
12 lat temu

No przecież mówi sama Biblia, że Bóg ustanowił w kościele proroków. Więc teoria, że prorocy byli tylko do czasów Jezusa, leży. Leży i kwiczy.

oscarr
12 lat temu

Martin: Powiedziałeś, że Biblia mówi o darze prorokowania, a nie o ustanowieniu proroków. Sam też mówiłeś że jest różnica. Jezus za to wyraźnie powiedział, że ma nie być żadnych pośredników poza nim samym ... po co więc miał by być jakiś prorok ?
Jedyny spójny obraz całości uzyskamy uznając, że prawdziwych proroków nie ma, tylko chrześcijanie mają dar prorokowania rozumiany jako umiejętność odczytywania znaków Boga.

Uznanie, że są oni pośrednikami w komunikowaniu boskich zamiarów jest sprzeczne z ewangelią i tworzy niespójny obraz Biblii.

Co do Davida Owour, to wątpię aby był prawdziwym prorokiem. Może i uzdrawia, ale cudów Matki Boskiej Częstochowskiej też jest masa, Jan Paweł II też już coś tam zmajstrował. Jeżeli mamy uznać że jakiś tam Owour jest prorokiem i uzdrawia, to dlaczego nie uznać kultu Matki Boskiej ?

Dla mnie to jest jakaś ściema i tyle, a poza tym telewizja już nie takie cuda robi. Taki Martin - kompletny nieporofesjonalista :) pokazuje nam się w obłokach... to i prorokiem i uzdrowicielem nie trudno się obwołać.

Martin
12 lat temu

Mówiłem o jednym i drugim. Tylko, żeby obie rzeczy rozróżniać. Prorocy są w Dziejach Apostolskich wielokrotnie wspominani. Skoro w kościele byli, i nikt z tym nie polemizował, to chyba być mieli.

Biblia mówi wręcz, że apostołowie i prorocy są fundamentem wspólnoty chrześcijan:

"zbudowani na fundamencie apostołów i proroków, którego kamieniem węgielnym jest sam Chrystus Jezus"
[Ef 2:20]

AgnessaLoveJesus
12 lat temu

Co do tematu to wątpię, by nie było współczesnych proroków. Może dlatego, że nie jestem sceptyczką i wierzę w Boga, a dla Boga nie ma nic niemożliwego tylko to dla nas coś jest niemożliwe-no może pomińmy fantastykę, choć my znamy tylko naszą planetę, a nie wiemy co jest na innych i czy jesteśmy sami ? Po prostu wszystkiego nie wiemy, więc i ja nie odrzucam wszystkiego, a ewentualnie poddaję w wątpliwość-dzieci też tak robią-pytają, poddają nam pewne rzeczy w wątpliwość przy okazji. Bóg też nam daje kopa, byśmy mogli ruszyć do przodu, a nie stać w miejscu lub co gorsza się cofać. Nie bądźmy bierni-w końcu życie to też przygoda i wyzwanie i... jak to lubię określać w języku graczy-najlepsza gra, w którą grać możemy, byle nie kosztem siebie i innych, a byle siebie i innych rozwijać ;)

Po prostu to Bóg ustanawia proroków. Nam zostaje wg Biblii sprawdzić, którzy to są :)

PS. Miałam kontynuować moje pogadanki-może jutro dam radę i się zmieszczę. Co poniektórzy wiedzą, że będę mieć nowy, szybszy internet, ale mam niesformatowany dysk i póki co internet i komputer chodzą, jak widzicie. Módlcie się, by UPC wszystko dobrze podłączyła-i net i TV i by mi wszystko działało ;)

Sławek
12 lat temu

No to zabawie się w Proroka, Ludzie!, Jezus nie przyjdzie za naszego życia na ziemię możemy o tym zapomnieć, bądźcie pewni że umrzecie i zostaniecie normalnie pochował, i wasze dzieci też TAK MÓWI PAN!!

Mariusz
12 lat temu

sa tez inne proroctwa :) z tzw szantazem emocjoalnym

podam przykłady

modlcie sie codzienie na rózancu do mnie a nie bedzie kryzysu foinansowego, a jest bo za mało modliliscie sie


modlcie sie codzienie na rózancu przed moim obliczem do mnie a nie bedzie wojny na swiecie i ludzie niebeda ginac, a jest bo za mało modliliscie sie.

dzieckonmp.wordpress.com

@ sławek mozesz sprobowac takich proroctw :) dawaj :D

Ola-Sandra
12 lat temu

Mój komentarz dotyczy Wieczoru Odwykowego, bo odcinka o Proroku jeszcze nie odsłuchałam. Znam jednego proroka, który jest właśnie takim 100% prorokiem, pełni służbę proroczą i temu poświęcił swoje życie. Nazywa się Ryszard Krzywy. Można go znaleźć w Góglu i na YT. On jest właśnie jednym z tych nielicznych proroków, którzy prorokują "na zawołanie". R. Krzywy spędził kilka dni na letnim obozie mojego kościoła (w te wakacje) i podczas tego pobytu "sprorokował" większość z nas, jeśli nie wszystkich. Podczas spotkania ze mną powiedział kilka faktów dotyczących mojej osobowości, których raczej sam by się nie domyślił. Zapowiedział też parę przyszłych rzeczy.

Martin, czy właśnie o takich ludziach mówiłeś, że nigdy ich nie spotkałeś i ogólnie rzadko się ich spotyka?

AgnessaLoveJesus
12 lat temu

No to kontynuuję i napiszę tyle, ile sobie przypomnę :)

Potem, jak zwykle po takiej mszy w tym kościele (kościół oo. Reformatów w Krakowie)...-w Krakowie jest jeszcze druga msza odprawiana akurat tam, gdzie byłam chrzczona-u oo. Franciszkanów na Azorach w Krakowie, ale na tym osiedlu i to obok mieszka mój dziadek, więc głupio by było i mógłby mnie zauważyć jak idę do kościoła, a nie do niego...-podeszłam do tzw. Skarbony duchownej (tylko w kościele oo. Reformatów, póki co, natknęłam się na nią)-tablica, na której wypisane są kategorie dusz czyśścowych i modlitwy za nie-ja trafiam na dusze, za które nie udaje mi się modlić, bo jakoś mi nie pasują te kategorie. Losuje się numerek z pierwszej przegródki-ostatnio miałam dusze, które bodajże wyszły z kościoła za życia..., a tym razem za te, które nie dotrzymały ostatniej woli zmarłego...-a potem numerek daje się do drugiej przegródki i powinno się odmówić Ojcze Nasz, Zdrowaś Mario oraz Wieczny odpoczynek lub któryś tam psalm... bodajże "Z głębokości wołam do Ciebie, Panie..."

Cóż, o petycji na Darskiego będzie jak wrócę i o ile sobie przypomnę co chciałam napisać.

Ola-Sandra
12 lat temu

Juhu! Heloooł!!! Prorok Ryszard Krzywy!!!
Patrz dwa komentarze niżej...

Martin
12 lat temu

O, i fajnie! A sobie go zaraz obadam w internecie...

AgnessaLoveJesus
12 lat temu

To teraz o petycji...
Otóż... byłam już w przedsionku kościoła, trochę osób jeszcze było, bo kupowały książki-zawsze idę je obejrzeć, ale akurat musiały być baby od petycji na Darskiego i nie wiedzieć czemu jedna z nich przyczepiła się akurat do mnie :> (widać, że to szatańska petycja)
Ja oczywiście podpisać nie chciałam. Nie argumentowałam tego tak, żeby babę obrazić, bo to w takim miejscu nie przystoi-ba, nawet jakaś pani młoda mnie broniła, a baba zaraz zaczęła się stawiać jaka to ona wierząca i jacy to młodzi są, że Szatan to nas opętał, że... ona z nim walczy... No, wprost żal pisać. W końcu odeszła obrażona... nie chcę mieć urazu do grubych bab, ale niestety mam, bo póki co potwierdzają się w moim życiu stereotypy o nich-widać, one żyją stereotypami o sobie :>
Jest jednak plus, że ludzie nie wszyscy mnie tam odrzucili, a dało się z nimi pogadać, bo oni też nie bardzo podpisywać chcieli tę petycję-no, jest jakaś nadzieja :)
Gorsze, że tyle hipokrytów jest :(
A... nic nie mówiła baba o Radiu Maryja za to ja owszem i że tymi swymi wywodami obraża porządnych słuchaczy tego radia-mało brakło, żebym powiedziała, że w tym i mnie i że może jest fanatyczką i może właśnie to wyczuła ?

Mariusz
12 lat temu

Darski to jak by podarł milion bibli
ichtis.pl

to mamy dochod
od 30 000 0000
do 190 000 000


tyle ze tej za 190 zeta chyba by nie porwał (twarda oprawa ze skory) .... a on na takie słabika wyglada zero muskolow. no chyba ze po 1 kartce rwie:)

AgnessaLoveJesus
12 lat temu

Co do tej baby, o której pisałam-mi wyglądała nie na słuchaczkę Radia Maryja, a na jego fanatyczkę (lub w ogóle na fanatyczkę, bo o RM nie wspomniała ani słowem). No i szkoda, że nie powiedziałam jej czy ona jest tam tylko dla tej petycji czy dla mszy o uzdrowienie, bo mi to wyglądało na ten pierwszy cel, a jak dla drugiego to nic a nic nie rozumie z takiej mszy :P

Eh... no nareszcie wylałam z siebie to wszystko, ale po prostu żal mi już patrzeć na to wszystko i milczeć :(

No to teraz dla odmiany :
sc1r0n.deviantart.com -promocja Biblii, o której już była mowa ostatnio-wspominałam ja :)
Tego typu przykłady można mnożyć...

Póki co tematy mi się wyczerpały, czekam na wtorkowy odcinek :)))

Grabix
12 lat temu

A skoro o prorokach mowa... znowu jakiś kaznodzieja zapowiada koniec świata... czasu mało bo już w ten piątek... niewiarygodne.pl

Voitas
12 lat temu

Prorok? Dzisiaj "prorok" to sie nazywa analityk ;)

ping win
12 lat temu

www.youtube.com
Polecam: Derren Brown - Messiah

Mariusz
12 lat temu

"Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami. Poznacie ich po ich owocach."
--> całosc na temat tu W Mt 7,15-23

@ping win -> ten gosc Derren Brown jeszce bardzo fajna ksiazke napisał "Sztuczki Umysłu" tez polecam. Chociaz mam inny swiatopoglad bo juz znalazłem swoja "Perłę",.... to ksiazka jest super i mi pomogła w poszukiwaniach hehe.

Polak z krwi i kości
12 lat temu

Jeżeli sny mogą być prorocze to uważam, że Bóg jest najwspanialszą istotą (bytem przedwiecznym) Nawet nie wiecie co może czekać tych ludzi którzy kochają go najbardziej i wszystko co mają ofiarowują właśnie Jemu :) Co do snów to nie dość że były bardzo realne to odczuwałem w nich wszystko co jest związane z naszymi zmysłami i percepcją :) I zdaje mi się, że Bóg będzie chciał w przyszłości tego od ludzi, żeby uczyli się słuchać ciszy, bo gdy jest cicho, Bóg przemawia :)

Filip
12 lat temu

A ja myślę, ze nie ma reguły, do mnie np. Bóg najwyraźniej przemawia przez muzykę :)

Gutek18ds
12 lat temu

W tym kraju powiedzieć, że nie wierzy się w Boskość Chrystusa, jest tolerowane, ludzie mówią jesteśmy tolerancyjni...ale powiedzieć, że Maryja nie byłą zawsze dziewicą a JPII nie jest święty równa się z samobójstwem, ludzie za takie gadanie są gotowi zabić....

Maurycy
11 lat temu

Dzięki Wielkie za ten odcinek !! Zrobiłem parę stron notatek . Nauczę się i mam nowe słowo boże na temat kościoła. Swą obronę na ostatnie słowa, w niedawnym dniu od 3 kumpli(ateista,ufo,agnostyk) , że muszę być przypisany do kościoła :D Teraz wytłumaczę czym jest kościół według Biblii . I na końcu powiem Dlatego kościół tak ma wyglądać jeśli już, nie odmiennie ; ) Dzięki Martin :D

Co jeszcze?