Przewodnik po kościołach

17 lat temu

Maraton trwa

Zostało odcinki do końca.
53min

W odcinku 27 omawiam kościoły, z którymi można się zetknąć w Polsce. Jeżeli nie wiesz co jest sektą, a co kościołem, jeżeli nie rozróżniasz Adwentystów od Świadków Jehowy, jeżeli nie wiesz do jakiego kościoła chodzi Chuck Norris - to ten odcinek jest dla ciebie.

Dyskusja

panmadej
14 lat temu

Przesłuchuję Twoje, Martinie, podcasty od początku i chcę powiedzieć, że robisz świetną rzecz! Trzymam kciuki, żebyś miał siły i chęci nagrywać dalej.

CYTAT
To, co Jezus zrobił, to nadał nowe znaczenie temu, co Żydzi robili od wieków. I nie ma w tym naprawdę nic mistycznego, żadnej transfiguracji - są to po prostu symbole, które mają swoje znaczenie. (...) To jasne, że był to tylko symbol.
KONIEC

W jednym z odcinków wspominałeś, że jesteś przeciwko pisaniu, że coś jest "oczywiste"/"jasne", a tutaj taki kwiatek :-). Ale nie o tym miałem.
Jezus wg Pisma Świętego nie mówi: "To jest jakby moje ciało" albo "to jest symbol mojej krwi". On mówi jasno: "To JEST moje ciało" i "to JEST moja krew". Byłbym ostrożny z nadawaniem temu tylko symbolicznego znaczenia...

pzdr
Mateusz

sla17
14 lat temu

Hej, ucina w dwudziestej drugiej minucie ;/

Piotr
13 lat temu

dobre!
Dzisiaj wybieram się do kościoła zielonoświątkowców.

c.s.levis
6 lat temu

Cześć Martin. Słucham teraz całego Odwyku od początku i na razie robisz świetną rzecz.

c.s.levis
6 lat temu

Tak się teraz zastanawiam jak się nazywa ta pani obok, której siedzę co niedzielę w ławce.

Co jeszcze?