Dyskusja

Andżej
Andżej
8 lat temu

Dobry odcinek i nie mogę z tej operacji ataku wykopu na odwyk hahaha dla mnie pozytywne. Chłopaki się dobrze bawią może głupkowato ale może przyniesie to coś dobrego .

Łukasz
Łukasz
8 lat temu

Ej. Ja też tak mam, że mi zniknął taki przyziemny strach od kiedy poszukuję Boga. To jest bardzo miłe uczucie.

A co do jazdy samochodem to zamiast strachu który działa jak pałka, mam rozsądek.

To mi bardzo pomaga w życiu. Bo czasem zamiast panikować, albo reagować złością w sytuacjach stresowych, jestem bardziej skłonny do normalnej rozmowy i pogodzenia się.

Marcin
Marcin
8 lat temu

Do Krzyszmanka; Hejka koleżko, właśnie wysłuchałem co gada o Tobie Marek Ch. Nie przejmuj się mamą, kochaj mamę, módl się o mamę ale nie przejmuj się, nic ci się nie stanie, ponieważ syn Boga Jest potężny, w chierarchii jest na samej górze. Samej, samej górze. To wspaniałe info na dzień dobry dla mnie.
Hej.
Bóg jest wierny. Zawsze dotrzymuje słowa.
Kurde, to są jaja. Ja to czułem... Czułem, że to się stanie.
Niech ci Chrystus błogosławi, będzie dobrze.
Siemanko, miłego dnia wszystkim;)

Grabix
Grabix
8 lat temu

@Marcin: "Marek Ch." :D :D, wiesz z czym mi się "Ch" kojarzy?
Może nie rób takich autorskich skrótów. :P

A co do Crzszmanna, to się jeszcze zobaczy. Z tego co słyszałem to on zmienia poglądy mniej więcej co roku. Więc może nic jeszcze nie jest ustalone. (Nie mówię, że to źle, dobrze, nich szuka. Tylko żebyście się przedwcześnie nie podniecali :) )

Paweł
Paweł
8 lat temu

A propos Marka Ch., Marku Ch. sprawdź maila spotkaniakrakow, bo pisałem Ci smsy ale nie wiem czy Twój numer jest jeszcze aktualny :-)

Marcin J.
Marcin J.
8 lat temu

Ej, brakowalo mi Crzszmana, powaznie! Jego brak na AV + obecnosc tych wszystkich dzieciakow w zamian = kosmos, ktorego nie ogarniam :D
Jest tu ktos z Olsztyna w ogole?
Pozdrawiam!

Obserwator Thomas :)
Obserwator Thomas :)
8 lat temu

Eee tam warto się cieszyć póki można Grabix :D ja tam wierzę, że Jezus odpowiednio poprowadzi Crzszmana i nie skręci ponownie gdzieś w bok nawet pod "rodzinnym naciskiem".
Będę szczery bałem się, że jak wejdę tutaj to zobaczę komentarze typu "papież to...." :P na szczęście jest spokój.
A co do strachu to u mnie z tym największy problem był przed odnalezieniem "drogi" na te chwile to wciąż we mnie siedzi i blokuje czasami ale widzę, że mam pomoc z samej góry i strach staje się coraz mniejszy :)

Łukasz Kotowski
Łukasz Kotowski
8 lat temu

#6 Ja jestem z Olsztyna jak coś-hehe.

Marcin J.
Marcin J.
8 lat temu

O! A mozna znac Twoj przedzial wiekowy? Nie chcialbym sie w ciemno umawiac na piwko z kims w wieku mojego ojca :)

Łukasz Kotowski
Łukasz Kotowski
8 lat temu

Namiary do mnie to skayp: lukasryf , gg: 4983094 , fb: Łukasz Kotowski (poznasz po awatarku). Hej

McMaciek
McMaciek
8 lat temu

Ja się boję jak cholera różnych rzeczy.
Nawet własnego chomika się boję, bo w nocy piszczy i spać nie daję mi :P Szkoda że tak dużo gimbusów się naszło...co widać nawet po propozycjach tematów, gdzie wszystko co nie jest związane z pedofilią (ludzie lubię takie tematy? bo mnie obrzydzają) jest minusowane. Szkoda :(
Pozdrawiam.

P.S Jest tu ktoś ze Sttetinlandu? :D

Marcin J.
Marcin J.
8 lat temu

Do Allensteina nie masz daleko, wiec czuj sie zaproszony :D

dyllu
dyllu
8 lat temu

Z tym chłopakiem co mówił ,żę Bóg karał a ludzie byli mu posłuszni bo się bali to ja się nie zgadzam! To mi przypomina podejście chodźcie do kościoła bo jak nie to pójdziecie do piekła! Motywacja która kieruje tymi ludźmi jest z góry nie właściwa. To mi troszkę przypomina socjalizm najpierw zróbmy coś złego pozabierajmy ludziom pieniądze aby później było dobrze :). Moim zdaniem strach może być impulsem ale nie może być niczym więcej. Myślę ,że Bogu bardziej się podoba gdy ludzie chcą trafić do Królestwa Bożego niż

gerald1972
gerald1972
8 lat temu

Moim zdaniem jednak życie bez strachu jest zdecydowanie lepsze niż ze strachem. Denerwują mnie opinie mądrali, którzy mówią, że stres i strach mobilizuje i jest potrzebny do prawidłowego funkcjonowania. Jak dla mnie te teorie to gówno prawda, że się tak górnolotnie wyrażę. Jak dla mnie strach jest uczuciem paraliżującym i zniewalającym, a nie motywującym do działania. Przytoczony przykład ojca, który uderzył niesforne dziecko, aby nie wybiegało na ulicę świadczy tylko o niemocy ojca i o braku wyobraźni. Tłumaczył i tłumaczył, a dziecko to zlewało co znaczy moim zdaniem, że tylko gadał, a nie tłumaczył. Wychowywanie strachem rodzi fobie. Powinniśmy raczej znać zagrożenia i konsekwencje z nimi związane. To też może budzić obawy, ale to już będą obawy i ostrożne zachowanie z nimi związane. Strach jest zły ponieważ u ludzi wywołuje demony i motywuje ich do takich działań, których, nie bojąc się przeraźliwie, nigdy by nie zrobili.Ale czasami sami sobie ten strach w sobie hodujemy.
Martin pisałeś, że zmieniłeś opcje pisania tu i na odwyku na jakby oddzielne byty, ale z tego co widzę dalej są połączone. Jak tutaj coś napiszę to tam też jestem zablokowany.

Martin
Martin
8 lat temu

A tak. Zapomniałem. Zaraz zmienię.

Martin
Martin
8 lat temu

To znaczy nie zapomniałem zmienić, zapomniałem, że w drugą stronę to też działa.

No, i już naprawione.

zbyszek
zbyszek
8 lat temu

poprawione, potwierdzam i obiecuję być na wieczorach ( tak mi dopomóż Bóg) bo jak se odsłuchałem ostatni wieczór.... PRZEDE WSZYSTKIM czaszman czy krzyszman bo już nie wiem Chwała Panu.
Ożesz mnie zaskoczyłeś totalnie!!!! Nie wiem jak inni ale trzymam za ciebie kciuki(znaczy modle sie) kurcze będę śledzić rozwój wydarzeń. Niechaj ci Bóg błogosławi i niech cię strzeże. Nie no Twardziel jesteś! BRAWO!!! AMEN czy jak tam inni wołają. No przejaja :-) Jak się cieszę.... Pamiętaj nie jesteś sam, przynajmniej duchowo. Pozdrawiam serdecznie

Ella
Ella
8 lat temu

Fajnie piszesz Gerald. Ja kiedyś oglądałam taki program o strachu, ale z niego wynikało, że zastosowanie ma kiedy się przelękniemy. Wtedy na krótko możemy szybciej uciekać, reagować, szybciej bije serce. To zwiększa nasze szanse na uniknięcie konsekwencji tego, co nas przeraziło. Jednak co innego jest się przestraszyć, a co innego żyć w strachu. Ponieważ w zdolność mobilizacji organizmu do szybszej ucieczki zostaliśmy wyposażeni, toto jest w porządku i przydatne.
Innym strachem jest ten przysłowiowy: "kto broi, ten się boi". Jeżeli jest się na tyle niedojrzałym, żeby robić rzeczy niedobre, zakazane, a potem się bać, to chyba nie jest ten strach Bogu miły.
Trzecim rodzajem strachu jest cykor. Cykor boi się tego co realne i nierealne, nikomu i niczemu nie ufając. Bóg dał mu dowody, że się nim opiekuje, a cykor woli sam się jeszcze na kilka sposobów zabezpieczyć, a najlepiej nic nie zaczynać, bo coś mu się może przydarzyć. Gdybym miała takie cykorowate dziecko, to bym się na nie złościła, że kompletnie mi nie ufa.

gerald1972
gerald1972
8 lat temu

No dokładanie. Adrenalina. Wbudowany system samoobrony(kurde przez tych panów w pasiastych krawatach źle mi się to słowo będzie już kojarzyło do końca:)). Ten strach jest dobry bo krótkotrwały i pomaga w krytycznych, niespodziewanych sytuacjach. Ja mówię bardziej o strachu permanentnym, ciągle nam towarzyszącym, który jest wykorzystywany przeciwko nam.
Hahahaha nie możesz mieć takiego cykorowatego dziecka bo na takie dziecko trzeba sobie "zasłużyć" i solidnie zapracować, żeby mu tak zorać psychikę. Niestety nie "zasłużyłaś":P

Forum

Za mało miejsca w komentarzach? Porozmawiaj o tym na forum!

Podobne odcinki

Przegraj z Bogiem

Program Odwyk

Odcinek dla tych, którzy czują się ciągle przegranymi i dla tych, którzy głoszą chrześcijańskie życie w wiecznym zwycięstwie. Co mówi....

Piwo, UFO i archeologia

Program Odwyk

Rozmowa o archeologii (również archeologii zakazanej) z kimś, kto zna się na tym lepiej niż autor Odwyku. Będzie o tajemniczych....

Logika religii

Program Odwyk

My tu o jakichś zaawansowanych kwestiach gadamy, jakieś predestynacje, jakieś dary języków, a tu proszę: ludzie najprostszych rzeczy nie....

Wszystkie odcinki tego programu

Wyzwanie!

Mamy dla ciebie małe wyzwanie. Jedno. Albo sto.

Pokaż

Audycje

Jak sobie radzimy

108%

Stan finansowania Odwyku wynosi dziś 108% normy.

Odwyk działa dzięki wsparciu słuchaczy.

Jeżeli uważasz, że to pożyteczna inicjatywa, dorzuć do pieca!

Odwyk wsparli

 • Łukasz

  Łukasz dał 50zł

  2020-07-31
 • Andrzej

  Andrzej dał 50zł

  2020-07-30
 • Tomasz

  Tomasz dał 100zł

  2020-07-27
 • Piotr z Dębicy

  Piotr z Dębicy dał 20zł

  2020-07-21
 • Sebek z Krakowa

  Sebek z Krakowa dał 10zł

  2020-07-21
 • Wojciech

  Wojciech dał 99zł

  2020-07-21
 • Jarosław

  Jarosław dał 100zł

  2020-07-20
 • piotrek

  piotrek dał 80zł

  2020-07-17
 • Andrzej z Wrocka

  Andrzej z Wrocka dał 20zł

  2020-07-15
 • Na życie

  Na życie dał 21zł

  2020-07-12
Odwyk.com

Odwyk to audycje o Biblii i Bogu, w których promujemy trzeźwe podejście, ludzki język i samodzielne myślenie.

Znajdziesz tu ponad 500 godzin odcinków na każdy temat.

Na blogu
Kontakt

Liberty Media Ltd (07572785)
85 Great Portland Street
W1W 7LT London, UK
Telefon: 123-966-300
Phone: +44 75 3303 2020
Email: