Aliktus
Aliktus
ponad rok temu

Mówisz, że ludzie coraz więcej pracują. A ja właśnie zrezygnowałem z 3/5 etatu, bo chciałem rysować. I rysuję. I się uczę. Będę to publikował na Instagramie jak trochę ogarnę.

A radę mam taką. Możesz robić rzeczy na zmianę. Na przykład tydzień poważny i tydzień śmieszny. Albo poniedziałki i wtorki poważne, a reszta śmieszna. Albo miesiąc taki i miesiąc taki.

Martin
Martin
ponad rok temu

A widzisz, bo słuchacze Odwyku są ponadprzeciętni. Bardziej świadomi. Częściej potrafią się zmieniać, z tego co obserwuję. Ale wy to jesteście oaza na pustyni.

Robienie rzeczy na zmianę męczy bardziej niż same rzeczy. To tak jakby rezygnować z 3/5 etatu raz na tydzień. Albo miesiąc. Albo dwa razy dziennie.

Poza tym co mam zrobić jak akurat zagada do mnie ktoś kto wpada w prawdziwą depresję? Albo kto trafił na koniec drogi, stanął na życiowym skrzyżowaniu i czuje się przytłoczony i za mały na duże zmiany? Mam mu powiedzieć: "sorry, wpadnij w poniedziałek, bo teraz mam śmieszny tydzień"?

Jakieś mało śmieszne by to było.

Poza tym internet i media mają swoje prawa: nie można zostawiać rzeczy samych sobie na dłużej, bo znikną, otoczenie je zagłuszy. Zawsze się coś musi dziać, choćby małego. Ludzi trzeba zachęcać, serwery trzeba odrobaczać, programy trzeba aktualizować. I nowych ludzi zapraszać i przyciągać. Dlatego nie mogę tak całkiem wywalić z głowy wszystkiego.

Nad tym się warto zastanowić, jeżeli ktoś akurat zaczyna jakiś długi projekt. To coś jak z dzieckiem, to jest zobowiązanie. Z tą różnicą, że dziecko może się po latach całkowicie usamodzielnić.

Aliktus
Aliktus
ponad rok temu

No. Nie przemyślałem tej rady.

Don Camilo
Don Camilo
ponad rok temu

Hiszpańskiego uczyłem się z książek i programów komputerowych. Po przyjeździe do Hiszpanii lokalsi mnie rozumieli, a ja rozumiałem 50-60% z tego co mówili.
Z angielskim było zupełnie inaczej. Początkowo dukałem i nie rozumiałem większości z tego, co mówili amerykanie (później Irlandczycy). Jednocześnie teoria nabyta na kursach FCE/CAE sprawiała, że zdarzyło mi się zawstydzić lokalsów pomagając im znaleźć brakujące słowo do krzyżówki w gazecie (era przedinternetowa - brak słowników online w czasie przerw w pracy).
Mój wniosek: im prostsze zasady wymowy, tym większa wartość książek i programów do nauki (hiszpański, włoski) - w większym stopniu potrafią zastąpić żywego rozmówcę, im bardziej pokrętne zasady wymowy i częstsza konieczność wkuwania słów na blachę, tym większa rola rozmów z nejtiwami (angielski, francuski, portugalski).

Zaloguj się, żeby komentować.

Kiedy nadający zaczyna nadawać swoją audycję, system automatycznie to wykrywa i wysyła powiadomienia mailem.

Jeżeli zapisałeś się i wybrałeś powiadomienie jednorazowe, twój mail zostanie automatycznie usunięty z bazy danych po wysłaniu maila. W każdym mailu razem z powiadomieniem przychodzi link dezaktywacyjny. Kiedy ci się program znudzi, kliknij tylko w link i powiadomienia się skończą.

Jeżeli podajesz swój mail po raz pierwszy, dostaniesz najpierw mail z prośbą o potwierdzenie, że to ty wypełniłeś ten formularz a nie jakiś głupi automat. Chodzi o to, żeby nikt nie dostawał przypadkiem maili, których nie chciał dostawać.

System powiadomień to nie jest serwis newsletterowy! Nie dostaniesz nigdy nic innego niż tylko powiadomienie. Żadne twoje dane nie zostają zapamiętywane i jeżeli nie korzystasz z powiadomień twój mail się usunie. Jeżeli chcesz dostawać newsletter albo inne powiadomienia, znajdziesz to wszystko w ustawieniach konta.

Ten system napisałem ja osobiście i działa w całości na moim serwerze, więc możesz być pewny, że żadna zewnętrzna firma niczego nie podgląda, nie podsłuchuje i nie czyta.

Martin Lechowicz

Nie przegap audycji!

Zostaw swój mail, a automat przyśle ci powiadomienie kiedy Izba Wytrzeźwień zacznie się na żywo.

więcej informacji...
Wszystkie odcinki tego programu

Wyzwanie!

Mamy dla ciebie małe wyzwanie. Jedno. Albo sto.

Pokaż

Audycje

Jak sobie radzimy

Stan finansowania Odwyku wynosi dziś 32% normy.

Odwyk działa dzięki wsparciu słuchaczy.

Jeżeli uważasz, że to pożyteczna inicjatywa, dorzuć do pieca!

32%

Odwyk wsparli

 • Łukasz

  Łukasz dał 50zł

  2021-11-30
 • Aliktus

  Aliktus dał 100zł

  2021-11-29
 • Mariusz

  Mariusz dał 10zł

  2021-11-28
 • Adelbert

  Adelbert dał 10zł

  2021-11-28
 • Adriana

  Adriana dał 200zł

  2021-11-28
 • Andrzej

  Andrzej dał 50zł

  2021-11-27
 • Michał Cierniak

  Michał Cierniak dał 100zł

  2021-11-26
 • W34

  W34 dał 50zł

  2021-11-24
 • Adam

  Adam dał 5zł

  2021-11-23
 • Mikolaj

  Mikolaj dał 50zł

  2021-11-23
Odwyk.com

Odwyk to audycje o Biblii i Bogu, w których promujemy trzeźwe podejście, ludzki język i samodzielne myślenie.

Znajdziesz tu ponad 500 godzin odcinków na każdy temat.

Na blogu
Kontakt

Liberty Media Ltd (07572785)
85 Great Portland Street
W1W 7LT London, UK
Telefon: +48 736 920 087
Phone: +44 737576 4160
Email: