Wszystkie odcinki programu "Izba wytrzeźwień"

189. Jezus jedzie na wakacje

2 tygodnie temu
Słuchacz rzucił propozycję na wakacje dla Jezusa: plaża, drink, kobiety. No nie wiem. Inna propozycja: w góry. Ale góry to raczej papież, nie? Poza tym o tym co zrobić, kiedy Boga coś nie słychać, a chciałoby się usłyszeć i słuchacz, który chwali się,...
Link 98min 1 3%

188. Czy lepiej być Panem czy lepiej być Ty

ponad miesiąc temu
Pierwszy telefon był o tym, że spotkali się Polak, Rusek i Niemiec. Na zajezdni. I Polak i Rusek zaczęli gadać po niemiecku. Zgadnijcie o czym. A potem pojawił się temat: dlaczego w Polsce tyle Panów? Czy ma to swoje plusy? W sumie jakieś może mieć. Ja...
Link 86min 4%

187. Masz 19 lat i ci staje - co robić?

2 miesiące temu
Audycja pełna telefonów. Jeden nawet ze szpitala. Było o problemach z dziewczynami, o kolorowych pigułkach, o końcu świata i o tym dlaczego Anglik nie jest w stanie nauczyć się języka polskiego. Dobre rozmowy w klasycznej Izbie Wytrzeźwień!
Link 139min 7%

186. Precz z dobrobytem!

3 miesiące temu
Długi odcinek, bo wyszły dobre tematy i pojawiły się całkiem niegłupie pytania. Warto sobie posłuchać przy obieraniu ziemniaków, bo mądre odpowiedzi na mądre pytania. Luźno się zaczyna, jak to Izba, a potem coraz poważniej i coraz konkretniej. No tak...
Link 134min 1 6%

185. Czy leciałeś kiedyś na zakonnicę?

5 miesięcy temu
Słuchacze dzwonią i zwierzają się z problemów. Na przykład takich: czy uprawianie chrześcijaństwa za pomocą polityki i głosowań, to Boga cieszy czy nieszczególnie. Jak to w Izbie Wytrzeźwień, telefony są na żywo, więc różne tematy się ze sobą mieszają.
Link 74min 8%

184. Rozmrażanie kury

5 miesięcy temu
Wiele pytań i odpowiedzi na pytania o Boga i życie. Najciekawsze z nich to: czy jehowce to sekta oraz ak szybko rozmrażać kurę.
Link 78min 9%

183. Upośledzona część dorosłych nie przestała wierzyć w Boga

7 miesięcy temu
Izba Wytrzeźwień to jest taka tradycja. Program na żywo w pierwszą środę miesiąca, i każdy może zapytać i pogadać. Ostatnim razem widz o imieniu Paweł wywołał u prowadzącego gwałtowną reakcję emocjonalną. Rozmowa zeszła na to czy Bóg jest sadystą czy...
Link 52min 2 11%

182. Scam, gitara i przykazania

ponad rok temu
Fragment Izby Wytrzeźwień na żywo z 21 czerwca 2023. Kamilowski opowiada historię o tym jak wygrał konkurs, co z tego wynikło i do czego przydały się przykazania.
Link 13min 4 9%

181. Odsłonięcie cudownego obrazu Ciotki Boskiej

ponad rok temu
Słynący cudami niezwykły obraz Marii Ciotki Jezusa zostaje odsłonięty pod koniec tego odcinka. A wcześniej przedziwne pytania o Biblię i jeszcze dziwniejsze odpowiedzi.
Link 66min 6%

180. Kult Ciotki Boskiej Niezawszedziewicy

ponad rok temu
Rzuty monetą jako binarna komunikacja z Bogiem oraz nowy kult ciotki boskiej Maryi.
Link 6%

179. Madam Mustak z Mościoła Matolickiego

ponad rok temu
Dowiedziałem się dziś, że Biblia jest natchniona, ale nie objawiona. Oraz, że jest tam jakiś narrator, który mówi nieprawdę. Zgadnijcie jaki to kościół szerzy takie teorie. Poza tym wszyscy uczestnicy odcinka mieli imiona na M. Taki zbieg...
Link 68min 10 7%

178. Przegląd internetowych znawców Boga

ponad rok temu
Adam Szustak, Fabian Błaszkiewicz, Dawid Mysior, Piotr Skurzyński oraz inni internetowi kaznodzieje. Jacy są? Co ich kręci? Po co ich słuchać? Z kim iść na piwo? O tym gadaliśmy. A pogadalibyśmy o tym jeszcze więcej, gdyby nie to, że komentarze na...
Link 107min 6 9%

177. Czarny humor Pana Boga

ponad rok temu
Historie słuchaczy o złamanych rękach i nogach. Opowiemy jak prawidłowo reagować na przejawy czarnego humoru z niebios.
Link 60min 4%

176. Czy Bóg jest ateistą?

ponad rok temu
Rozmowy o Bogu, pytania o Biblię, problemy z kościołem. Po ludzku, na żywo i bez sutanny.
Link 4%

175. Pytania do Boga: czy AI jest antychrystem?

ponad rok temu
Pytania do Boga i o Bogu na żywo. Seria pierwsza.
Link 72min 3 11%

174. Jak ewangelizować żeby skuteczniej obrzydzić ludziom Boga

ponad rok temu
Są różne metody wciskania ludziom Boga. Jedne złe, inne jeszcze gorsze. Pogadajmy o naszych doświadczeniach! Mogą się one niejednemu wierzącemu przydać w celu skuteczniejszego promowania ateizmu poprzez kontrproduktywną ewangelizację.
Link 80min 8%

173. Czy Bóg ma nas w dupie?

ponad rok temu
Zadajmy sobie pytanie: czy po tym jak dziś wygląda świat można dopuścić myśl, że Bóg być może ma nas już wszystkich serdecznie w dupie. Czy nie ma?
Link 46min 2%

172. Sny prorocze i sny zwyczajne

ponad rok temu
Wracamy do programów na żywo! Pierwszy eksperymentalny odcinek, z nową technologią, nową jakością ale tym samym niebem w tle. Rozmowy ze słuchaczami jak zwykle w audycji. Tym razem zeszło na dziwne sny.
Link 78min 6%

171. Nie nadaję się i dlatego nic nie robię

2 lata temu
W tym odcinku było o zjawisku, co polega na tym, że patrzysz jak ludzie robią to albo tamto, a sam byś może też i to zrobił, ale nie robisz. Dlaczego? Bo się nie nadajesz! Tak przynajmniej mówisz. A prawda wiesz jaka jest? Ja ci powiem jaka.
Link 82min 15%

170. Nie zabraniajcie trolom przychodzić do mnie!

2 lata temu
Chrześcijaństwo jest międzynarodowe! Jakie piosenki chrześcijańskie (i inne też) lubicie? Dlaczego tak mało troli na Odwyku? I pytanie odcinka: Bóg bierze udział w wielkiej historii? Steruje nią czy tylko się przygląda?
Link 68min 5%

169. Czy wojna zbliża do Boga?

2 lata temu
Zastanawiamy się nad tym, czy wojna Rosji z Ukrainą zbliżyła ludzi do Boga. A był też telefon z przepowiednią - posłuchaj i dowiedz się kiedy umrze Putin.
Link 80min 1 11%

168. Post-chorobowa audycja materialistyczna

2 lata temu
Wyjątkowo luźna audycja post-chorobowa, bo gardło się chwilowo nie nadaje do gadania bez kaszlenia przez całą godzinę. A temat wyszedł dobry: jak bardzo świat jest materialistyczny i czy chrześcijanie się tu czymś wyróżniają.
Link 91min 2 5%

167. Ostatnia Izba Wytrzeźwień

2 lata temu
Pożegnanie z Izbą Wytrzeźwień. Zamykamy Izbę, bo wszyscy już trzeźwi, a ci co nietrzeźwi to im już nic nie pomoże. W ostatnim odcinku Hubert zdaje quiz biblijny. Miał być łatwy, a był podchwytliwy. Posłuchaj i zobacz jaki ty masz wynik.
Link 85min 8%

166. Jak żyć w domu z terrorystą

2 lata temu
Jednemu żona każe się szczepić, innemu babcia ochrzcić dzieci. Ale to wszystko to tylko prośba, żeby nie robić przykrości. Czyli: terroryzm. Dziś z Hubertem w Izbie Wytrzeźwień o tym. I o paru innych ważnych sprawach też.
Link 68min 7%

165. Gdzie święta, tam i depresja

2 lata temu
Czasem coraz trudniej wstać z łóżka, chociaż nie ma powodu. A czasem coraz trudniej wstać z łóżka, bo jest powód. Tak czy inaczej, coraz trudniej wstać z łóżka. Zima idzie. W odcinku zamiast Huberta wystąpił ZX Spectrum. Z prezentacją pod tytułem:...
Link 131min 6%

164. Gen wiary w Boga w mózgu

2 lata temu
Słuchacz przetestował Boga finansowo i napisał nam o rezultatach. Statystyki wierzenia w Polsce z ostatnich 30 lat. Czy ludzie mają cele i wartości czy nie. I na koniec gwóźdź programu: teoria szczepionek usuwających wiarę w Boga! Takie rzeczy to tylko...
Link 80min 1 8%

163. Czy szczepionki i maski to znak Antychrysta?

2 lata temu
Temat się zaczął jako pół-żart, pół-trolling, ale z czasem zmienił się w całkiem poważny i niepokojący. Coś do zastanowienia. Czy niewinny z początku konformizm nie prowadzi chrześcijanina do zbyt mocnego romansu z antychrystami?
Link 71min 1 8%

162. Jak Polak obcym, tak Bóg Polakowi

2 lata temu
Burzliwe dyskusje o tym czy Bóg zareaguje na brzydkie traktowanie obcych. Przy okazji wałkujemy Huberta, żeby powiedział których obcych lubi, a których nie lubi.
Link 83min 4 4%

161. Z jakiej broni Jezus kazał strzelać do uchodźców

2 lata temu
Smutny update chrześcijaństwa: Jezus jednak nie umarł za uchodźców i imigrantów. Tylko za ludzi z legalnym paszportem. Prąd za to będzie od dzisiaj chrześcijański: oto elektrownię w Turowie przejmuje byt ponadnaturalny. Relacja z przekazania majątku w...
Link 80min 5 9%

160. Nie wierzą w Boga, więc się boją

2 lata temu
Słuchacz zadzwonił i powiedział, że ludzie nie wierzą w Boga, więc się wolności boją. I to jest dobre pytanie: czy ludzie dlatego się boją, bo nie wierzą w Boga?
Link 60min 6%

159. Czyńcie sobie kurę poddaną

2 lata temu
Rozmowy poszły w stronę tasiemców w niebie i roztoczach, które będą zbawione. Hubert rozmawiał też ze słuchaczami o problemach teologicznych. A Martin stracił cierpliwość do słuchacza i skończyła się tolerancja. I pytanie na koniec: czy rozmowy o Bogu...
Link 82min 1 6%

158. Rozumieć czy żyć?

2 lata temu
Kolejna odsłona rozmowy o tym czy ewangelia polega na dobrym zrozumieniu paru rzeczy czy na praktycznym naśladowaniu Jezusa. Hubert przez całą audycję składał teleskop, ale na koniec dodał coś od siebie.
Link 75min 6%

157. Konflikt teologiczny i statek kosmiczny

2 lata temu
Słuchacz wciąga nas w ewangeliczny konflikt teologiczny a Hubert w tym czasie buduje statek kosmiczny.
Link 79min 5%

156. A Huberta kręcą erotyczne motorki z pedałami

2 lata temu
O tym co robić jak się coś zachciewa robić, nie do końca wiadomo jak i co, ale się zachciewa.
Link 71min 3%

155. Przygody Dominiki w kościele

2 lata temu
Dominika poszła pierwszy raz do kościoła. To był naprawdę dziwny kościół. W takim to jeszcze nie byłeś (chyba).
Link 62min 9%

154. Hubert traci cierpliwość

2 lata temu
Dlaczego Bóg jest taki cierpliwy? Od tego się zaczęło. A potem przeszło na to, dlaczego my jesteśmy tacy cierpliwi. A przy okazji stare dobre rozważania o tym czy Bóg zabija niewinnych podczas wojen.
Link 108min 8%

153. Jak po cichu wprowadzać Boga do życia, po kawałku i od tylca.

2 lata temu
Hubert zjada ogromnego Jezusa na wizji. Dyskusja o tym czy Bóg przeczy logice i czy Bóg się z nauką kłóci. A na koniec o sprzedawaniu dobrych książek za wysoką cenę. Dobre tematy, bo teraz jest nas dwóch!
Link 102min 3 11%

152. O Bogu i Jezuitach po ludzku

2 lata temu
Ostatnie wakacyjne ognisko internetowe z Hubertem. Tym razem gość: były Jezuita. Opowiada jak mu tam było, dlaczego nie ma, i co się zmieniło.
Link 69min 8%

151. Hubert radzi: czy bieda jest darem od Boga?

2 lata temu
Rozmowy o pieniądzach i Bogu. Czy Bóg chce żeby jego ludzie byli bogaci? Czy bieda jest darem od Boga? Czy Bóg nagradza pieniędzmi? Jak podejść do kwestii pieniędzy, żeby było po drodze z Bogiem?
Link 68min 10%

150. Hubert radzi: szukaj twarzy a nie ręki

3 lata temu
W.O.J.S.K.O. czyli Wakacyjna Ogniskowa Izba Spotkań, Konsultacji i Opowieści. Hubert prowadzi, dzwoni kto chce, a tematem jest o tym jak szukać Boga twarzy a nie Boga ręki.
Link 66min 7%

149. Hubert radzi: znajdź dziewczynę na wakacje

3 lata temu
W.O.J.S.K.O. czyli Wakacyjna Ogniskowa Izba Spotkań, Konsultacji i Opowieści. Prowadzi Hubert i rozmawia o dziewczynach.
Link 94min 1 7%

148. O Bogu po ludzku z Hubertem

3 lata temu
O tym jak w chrześcijaństwie traktuje się zasady i przykazania. Godzina i pół pełne rozmów. Prowadzi znad ogniska wakacyjnie Hubert.
Link 93min 1 8%

147. Pierwsze internetowe ognisko Huberta

3 lata temu
Hubert organizuje nowe ognisko w środy! Głębsze rozmowy o Bogu ze słuchaczami, którzy się nie boją opowiadać o sobie. Temat pierwszego odcinka: jedni są przekoni o tym, że Bóg jest dobry, inni nie. Jak to przekonanie wpływa na człowieka? Czy zmienia to...
Link 95min 4 7%

146. Wakacyjna presja Huberta

3 lata temu
Hubert przejmuje Izbę Wyrzeźwień na wakacje! I od razu rozmowy z grubej rury: o presji, o decydowaniu się na Jezusa, o hodowaniu mrówek. Izba Wytrzeźwień nabiera głębi.
Link 88min 2 10%

145. A ch* z tym, robię to

3 lata temu
Na tym spotkaniu były rozmowy o odwadze, jak ją ćwiczyć. I całkiem sporo o tym jak sobie radzić ze strachem, żeby się nie zesrać. Poważnie mówię, naprawdę o tym było. Problem, okazuje się, jest powszechniejszy niż myślałem.
Link 98min 6%

144. Co kto zbierał w dzieciństwie?

3 lata temu
Wszyscy zgadują co zbierałem w dzieciństwie. Myślałem, że nigdy nie zgadną, ale zgadli! Słuchacze mi zaimponowali teraz. Poza tym udało się ustalić gatunek i nadać imię zwierzu na mojej nowej gitarynce! Jest to gatunek wybitny i unikalny. Prawie jak...
Link 90min 3%

143. Walić czy nie walić? Wielka debata o koniach.

3 lata temu
Odcinek o smakach naszego dzieciństwa. O tym cośmy jedli i pili i co nam się zasiało w głowie. Poza tym miała być debata i zaczęliśmy od NoFap-izmu i YesFap-izmu. Ale z braku chętnych do debaty, szybko się skończyła. I dużo innych tematów, bo co telefon...
Link 123min 9%

142. Moja babcia miała 27 chorób

3 lata temu
Babcia co miała 27 chorób. Babcia co uczyła wnuczkę czytać, bo nie wierzyła, że jest wystarczająco ładna na inne rzeczy. Babcia co zakładała internet i gra całymi dniami w Wiedźmina. Słuchacze opowiadają o przeróżnych babciach, ale jedno się zawsze...
Link 118min 5%

141. Ma żonę a chodzi z suką

3 lata temu
W tym odcinku: jakie zwierzę byś zabił, które mięso jest dobre, trudne związki, jak spotkać ludzi do pogadania oraz przepowiednia! Kiedy dokładnie będzie kryzys i dlaczego. Izba Wytrzeźwień była po raz ostatni na Facebooku i Twitchu. Odtąd na żywo...
Link 114min 2 7%

140. Jak dziewczyna zlitowała się nad niewidomym

3 lata temu
Pytania liczne: co słuchaczy czyni szczęśliwymi, jak sobie radzą z deszczem, a nawet jedno szczególnie intrygujące pytanie: od czego ślepemu staje, skoro nie widzi.
Link 118min 1 5%

139. Samotność jest najgorsza na wiosnę

3 lata temu
O tym jak sobie z samotnością poradziła jedna Wiktora. I ogólniej o tym czy można samotność oswoić i się nią cieszyć. Dużo telefonów od słuchaczy i prawie wszystkie na temat. Radzenie sobie z samotnością to nie jest łatwa sprawa, się okazuje.
Link 83min 4 9%

138. Kiedy lepiej mieć małego

3 lata temu
Ludzie sobie zbierają, ludzie sobie gromadzą, ludzie sobie powiększają - a w ogóle nie żyją. Dlaczego tak trudno wziąć się za zmiany?
Link 82min 6 8%

137. Między Bogiem a wódeczką

3 lata temu
Jak poradzić sobie z dziećmi, Pierwszą Komunią, piciem, nie piciem i presją z każdej strony. Jeszcze ciekawsze: co dostaliśmy na prezent na komunię i co się z tym stało. Dużo telefonów i dużo historii!
Link 82min 2 15%

136. Po co komu dziewczyna

3 lata temu
Temat wyewoluował w stronę tego, jaki ma w ogóle sens się starać o dziewczynę albo chłopaka. Czy nie prościej być samemu i już? Długa, ale pełna dobrych rozmów audycja, jedna z tych lepszych. Dobry efekt przejścia na YouTube, Twich i Facebook.
Link 116min 12%

135. O tym jak ksiądz przed policją uciekał

3 lata temu
Chcecie posłuchać jak jeden polski ksiądz w Londynie kazał ludziom wyjść z kościoła katolickiego? To posłuchajcie.
Link 70min 4 14%

134. Jak zły ffmpeg zepsuł Izbę Wytrzeźwień

3 lata temu
Testowe nadawanie na YoTube, Facebooku i Icecast jednocześnie się nie udało. Problemy techniczne zjadły audycję. Aleśmy sobie i tak mimo wszystko trochę pogadali i nawet był telefon od słuchaczy. Czy to znak, że powinniśmy się trochę bardziej uzależnić...
Link 51min 13%

133. Tłicze i jutuby

3 lata temu
Pytanie do słuchaczy: czy chcemy wyjść na szerokie wody nadawania na żywo na YouTube, Facebooku i Twitchu jednocześnie? Poza tym rozmawiamy o tym jakie kto ma ciekawe nałogi. Może ktoś podpatrzy i wykorzysta.
Link 69min 16%

132. Matka, Babcia i Prababcia Boska

3 lata temu
Okazuje się, że matka Jezusa ludziom nie wystarcza, pojawiła się już babcia Jezusa. Ma już własne modlitwy, figurki i obrazy. Ja uważam, że przydałaby się jeszcze prababcia. Ten odcinek był eksperymentalnie nadawany jednocześnie na YouTube, więc jest...
Link 95min 3 15%

131. Dominika chce sikać na stojąco

3 lata temu
Czy to jest nie fair, że nie mieliśmy wpływu na to kim i gdzie się urodziliśmy? Dlaczego Dominika musi być kobietą a Martin mężczyzną? Czy ty jesteś zadowolony z tego kim się urodziłeś? Dwie osoby plus słuchacze, pełno kłótni i przekomarzań, więc bardzo...
Link 65min 1 18%

130. W Jeziorzanach nie ma masek

3 lata temu
Czy lepiej być otwarcie niewesołym, czy lepiej być twardzielem? Jestem w tym odcinku pełen niepocieszoności z powodu zbiegu przygnębiających wydarzeń i końcówki zimy. Rzuciłem więc słuchaczom wyzwanie: pocieszcie mnie. Ale jakoś dziwnie to robili.
Link 65min 2 11%

129. W co się bawią staruszkowie

3 lata temu
Izba Wytrzeźwień odtąd znowu w środy! A w tym odcinku nowe, wzruszające przeżycia i historie z domu dla staruszków w Southampton. I padło przy okazji pytanie: czy dobrze sobie zrobić dzieci na starość?
Link 69min 14%

128. Jak się przygotować na koniec świata

3 lata temu
Dominika w Anglii buntuje staruszków. Niewidomy Artur przeżywa przygody w PKP. Martin przeżywa kuszenie zasiłkiem, bo go kukle swędzą.
Link 63min 7 21%

127. Zmieniałam kuwetę angielskiego lorda

3 lata temu
O tym jak wygląda praca w angielskim domu starców w czasie COVID-a opowiada Dominika. O tym co jest w takiej pracy najtrudniejsze i na czym polegają dylematy. Wrażenia po pierwszych 50 godzinach pracy z punktu widzenia chrześcijanina.
Link 57min 2 21%

126. A hazard uprawiasz?

3 lata temu
Przyznaję się: uprawiłem wczoraj hazard. I nawet wygrałem. Teraz mi głupio i mam moralne rozkminy. Poza tym na koniec coś bulwersującego i coś pocieszającego z frontu walki z tyranią.
Link 87min 2 15%

125. Styczeń - miesiąc rozwodów

3 lata temu
Według statystyk rozwodów przybywa w styczniu. W tym roku jest jeszcze więcej przez rządowe restrykcje. W ogóle ludziom coraz trudniej wytrzymać ze sobą. Dlaczego tak jest? Co robimy źle? O tym rozmawiamy ze słuchaczami.
Link 79min 15%

124. Czym się różni Covid od Boga

3 lata temu
Zaginiony odcinek Izby Wytrzeźwień, którego (przez zmęczenie) nie nagrałem został odzyskany cudem! Słyszałem teorię, że w tym odcinku były tak ważne rzeczy, że zainterweniował sam szatan. Nie przekonuje mnie ta teoria, ale kto wie. Oceń sam. Z...
Link 94min 2 8%

123. Irytujące nieproszone rady na rok 2021

3 lata temu
Słuchacze dają dobre rady na rok 2021. Im dalej w audycję tym bardziej rady irytujące. Na samym końcu wymsknęło mi się małe przemówienie na temat totalitaryzmu i jedna dobra rada ode mnie. Sensowna i dająca do zastanowienia, ale nigdy nie zgadniesz jaka!
Link 80min 3 30%

122. Przegląd nietrzeźwości roku 2020

3 lata temu
Finanse, praca, akcje, bitcoin, relacje, religie - wszystko to było w roku 2020 jedno wielkie ćpuństwo. W roku 2021 nie dajmy się. Bo jak przyjdzie kac to się nie pozbieramy. A przy okazji pytanie do najmłodszych: jak wy to robicie, że się nie...
Link 80min 14%

121. Krzyż masturbacyjny

3 lata temu
Co wychodzi z połączenia religii z technologią. Przykłady: e-różaniec (tzw. smart-różaniec) oraz krzyż masturbacyjny. Poza tym poważniej o wizycie w angielskiej Armii Zbawienia i zdegenerowanej wersji chrześcijaństwa na Zachodzie.
Link 92min 2 40%

120. A gdyby tak zabić pacjenta?

3 lata temu
Pogląd, że w czasie drugiej wojny światowej na frontach Europy walczyli głównie młodzi biali mężczyźni jest bardzo niepostępowy. Lepiej takich rzeczy głośno nie mówić. W tym odcinku dużo o odpowiedzialności, jej braku i o podejrzeniach prowadzącego, że...
Link 89min 1 16%

119. Ateista i chrześcijanin - czyja wolność jest większa?

3 lata temu
Temat główny audycji to pytanie o to czy bycie wolnym składania do ateizmu czy właśnie do szukania Boga? Poza tym: o tym czy posłać dziecko do komunii kiedy się samemu nie wie w co się wierzy oraz jak się w Anglii łączy chrześcijaństwo z kowidowaniem.
Link 77min 22%

118. Wolność plus Bóg równa się...?

3 lata temu
Jak nazwać audycję o wolności i Bogu? Jak wytępić robaki z łóżka? W którym kraju obywatele zjedli premiera? O tym dowiesz się z tej audycji w nowym, wypasionym, zintegrowanym stylu.
Link 96min 3 15%

117. W Anglii wcale nie pada

3 lata temu
Dotarliśmy do Anglii! Koszmarne strony podróży. Sen słuchacza, najśmieszniejszy ze wszystkich snów. I opowieści o bezpieczeństwie.
Link 58min 1 16%

116. Ostatnia Izba Wytrzeźwień w Polsce

3 lata temu
W tym odcinku rady antystresowe, rady co robić z pieniędzmi i na koniec wyjaśnienie co ma wspólnego wolność z Bogiem.
Link 60min 1 18%

115. Jak kremówki obraziły uczucia religijne

3 lata temu
Zaczęło się od świętych kremówek z Wadowic, a skończyło na spiskowej teorii, która mówi, że Anglicy to Żydzi, a Żydzi to Reptilianie. Jak to w Izbie Wytrzeźwień - nigdy nie wiadomo kto zadzwoni i o czym będzie temat.
Link 74min 20%

114. OdwykCamp 2020 - co się tam działo?

4 lata temu
Opowieści z najdłuższego i najdalszego OdwykCampu w historii świata.
Link 49min 3 38%

113. OdwykCamp 2020 - jeszcze zdążysz

4 lata temu
OdwykCamp 2020 na końcu świata, którego nie ma, ma wyznaczoną datę na 17 lipca 2020. I, formalnie nie istniejąc, będzie trwał przynajmniej tydzień z hakiem. Nikt nic nie wie. Nic nie jest pewne. Tylko ludzie są. Ta audycja na żywo transmitowana była...
Link 32min 1 23%

112. OdwykCamp 2020 dla osób z zaburzeniami psychicznymi oraz niepełnosprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym

4 lata temu
W tym roku OdwykCamp będzie jakiego nie było. Nie dość, że na końcu świata, że nikt go nie organizuje, to jeszcze będzie specjalnie dostosowany do rozporządzenia rady ministrów. OdwykCamp w tym roku objawi się 17 lipca 2020 i będzie przeznaczony...
Link 91min 2 33%

111. Woda z solą leczy z rzeczy

4 lata temu
Izba Wytrzeźwień z pola. Pytamy słuchaczy jak sobie radzić ze zgagą - mnóstwo podpowiedzi i odpowiedzi. Poza tym rozmowy raczej wakacyjne a czasem poważne: jak to na Odwyku.
Link 78min 18%

110. Wasze przygody z policją

4 lata temu
Słuchacze opowiadają o najbardziej dziwnych przejściach z policją. Odcinek wakacyjny, improwizowany i bardzo na żywo (bardziej niż normalnie).
Link 65min 2 18%

109. Boże Ciało zabiło Izbę Wytrzeźwień

4 lata temu
Z powodu długiego weekendu i faktu, że wszyscy mają dość, uzbierało się rekordowo mało ludzi na prawdziwą audycję. Więc wyjątkowo pół audycji,, w której znajdziemy suplementy do ciekawostek z granic, oswoimy się z nową logiką i na koniec pożeglujemy...
Link 23min 18%

108. Przez granice

4 lata temu
Udało się, uciekliśmy z Hiszpanii! Dostaliśmy camper na przeprowadzkę i mieliśmy tydzień na przejechanie 3000km. Jak przejechaliśmy trzy granicę Europy z gorączką w trakcie kwarantanny? Posłuchaj. Opowiemy. Przy okazji jako bonus posłuchaliśmy o...
Link 68min 2 21%

107. Idź pan z takim Murzynem - czyli podsumowanie 2 lat w Hiszpanii

4 lata temu
Wyprowadzamy się! Zmieniamy kraj. Opowiadamy o doświadczeniu z 2 lat - o znajomych, o tam jak się mieszkało. Przy okazji też o bezdomności i o planach na przyszłość. Zwłaszcza o moim nowym projekcie na wakacje!
Link 79min 1 37%

106. Niech nam zazdroszczą

4 lata temu
Jeżeli coś zrobiłeś dobrze, jeżeli dużo pracowałeś, jeżeli byłeś odważny, jeżeli się poświęcałeś i w końcu ci wyrosło - to ukrywasz to przed innymi czy właśnie pokazujesz? Może nie chcesz żeby się gorzej poczuli Żeby zazdrościli? Ale może właśnie...
Link 70min 1 18%

105. Ostatni cud w Hiszpanii

4 lata temu
Do Hiszpanii polecieliśmy cudem, mieszkaliśmy cudem, pracowaliśmy cudem, a teraz na koniec cudem wyjeżdżamy. Zakończenie tej przygody jest daleko trudniejsze niż rozpoczęcie: samoloty nie latają, poruszać się nie wolno, samochodu nie mamy, a dookoła...
Link 82min 11 30%

104. MLJM - Multi Level Jesus Marketing

4 lata temu
Hubert ma nowy pomysł: przenieśmy doświadczenia z MLM do chrześcijaństwa. Co myślicie o sprzedaży bezpośredniej Jezusa? Posłuchajcie, w szczegółach to nie brzmi tak strasznie jak w opisie.
Link 59min 10 14%

103. Jak żyć kiedy żyć nie wolno?

4 lata temu
Rozmawiamy ze słuchaczami o tym co ze sobą zrobić, kiedy standardowa szkoła, rodzina i kościół już nie pasuje. Gdzie szukać ludzi, z którymi można pogadać. Gdzie jest dzisiaj podziemie i jak się w nim fajnie zakonspirować.
Link 82min 7 19%

102. Kto za tym wszystkim stoi?

4 lata temu
Martin, Dominika i Hubert ubierają maseczki, nakładają aluminiowe ekrany i próbują dojść do tego, kto za tym wszystkim stoi. Po kilku nieudanych próbach odkrywają w końcu przerażającą prawdę.
Link 75min 4 27%

101. Nowe przygody z Murzynem

4 lata temu
Historia bliskiego kontaktu z czarnym półświatkiem z Wielkiej Brytanii i sezon polowania na januszy biznesu w Polsce. Rozmawiamy o tym, czy może nie wartałoby rozkręcić jakiegoś biznesiku korzystając z kryzysu.
Link 53min 16%

100. Solidarność w czasach zarazy

4 lata temu
Opowieści o ludziach z Polski i Hiszpanii, na których trudne czasy dobrze wpływają. Czyżby od tej zarazy ludzie stawali się lepsi dla siebie nawzajem? Czyżby?
Link 66min 3 19%

99. Fajne gry z dawnych czasów

4 lata temu
Uzbieraliśmy w tym odcinku kolekcję chyba kilkudziesięciu gier i zabaw. I w większość z nich można dalej grać dzisiaj! Ciekawe tylko, że ani razy nikt nie wspomniał, że grał w kółko i krzyżyk? Serio nikt nie grał w kółko i krzyżyk?
Link 71min 2 14%

98. Człowiek nie sznurek, wszystko wytrzyma

4 lata temu
O tym jak sobie radzić z pandemią i siedzeniem w domu. Telefony z Polski, Wielkiej Brytanii, Rumunii, Hiszpanii i Wietnamu. Tak, Wietnam był na linii - to najdalszy połączenie na żywo w historii tej audycji!
Link 85min 5 24%

97. Wirus, śmierć i szczęście

4 lata temu
Koronawirus przypomniał ludziom o tym, jak łatwo o śmierć. Może to na dobre wyjdzie? Rozmawiamy też o tym, że ludzie często chcą być nieszczęśliwi. I pytamy się nawzajem dlaczego tak jest.
Link 73min 3 27%

96. Przyjaźń - jaką ma wartość?

4 lata temu
Doszedłem do wniosku, że przyjaźń jest u mnie na samej górze hierarchii wartości. Czy to już patologia? A jak jest u ciebie?
Link 88min 18%

95. Koronawirus to koniec świata

4 lata temu
Tydzień temu miałem depresję. Teraz mam koronawirus. Tak czuję. Boli mnie głowa, więc co to może być innego? W tej audycji o wirusie, depresji, statystyce i o złych nauczycielach.
Link 74min 26%

94. Trzeba mieć depresję

4 lata temu
Postanowiłem mieć depresję. Bo to wszystko jest za poważne i jest za dużo i jest za ciężko. I jak depresja sama nie chce przyjść to ją trzeba samemu zawołać.
Link 89min 4 19%

93. Pokaz mody maryjnej

4 lata temu
No to spróbujmy od początku i w nowy sposób. W pierwszym odcinku były pytania, odpowiedzi, nowe małe pieski i galera sukienek obrazu z Częstochowy.
Link 107min 2 21%

92. Izbę Wytrzeźwień czas zamknąć

4 lata temu
Ostatni odcinek Izby Wytrzeźwień! W nim o tym jak trudno ludziom rozmawiać. Jest też smutna ale mądra historia o jednym geście, który zawstydził jedną dziewczynę. Na nowe audycje na żywo w roku 2020 zapraszam w poniedziałki o ósmej na Uniwersytet Nauki...
Link 83min 2 25%

91. Jaki jest sens dalszego chodzenia do kościoła?

4 lata temu
Przedostatni odcinek Izby Wytrzeźwień, a w nim rozmowy ze słuchaczami na temat zmieniania lub wychodzenia z kościołów. Między innymi dowiecie się dlaczego kościół jest jak emerytowany nauczyciel rosyjskiego...
Link 65min 2 28%

90. Sądzić będą nas kury

4 lata temu
W tym odcinku wspomnienia z lekcji religii. Co pamiętamy z ponad 700 godzin nauki religii w szkole? Co nam po tym zostało? Słuchacze opowiadają...
Link 70min 21%

89. Powrót do przyszłości

4 lata temu
Rozmawiamy sobie o tym co zrobić, żeby przeszłość nas nie wciągała a przyszłość nie przerażała. Bo i przeszłość i przyszłość mogą bardzo ciążyć na psychice. Więc opowiadamy jak sobie kto z tym radzi.
Link 68min 15%

88. Czy chrześcijanin musi być wesołkiem

4 lata temu
W środowiskach chrześcijańskich jest czasem presja na to, żeby być zawsze szczęśliwym. Albo przynajmniej żeby tak wyglądać. To może być męczące. Może lepsza już presja, żeby być smutnym? Bo takie środowiska też są. Czy smutek jest prawdziwszy niż wesołość?
Link 70min 17%

87. Chcemy być sobą

4 lata temu
Dominika opowiada historię z pracy: wszyscy się z kogoś wyśmiewali i ona czuła presję, że też powinna. Jak się przed tym obronić? Jak byś sobą w pracy, w szkole, w domu?
Link 71min 3 21%

86. Jak rozmawiać z pijanym

4 lata temu
Rozmawiamy o tym, że świat jest nietrzeźwy. I o tym czy jest sens rozmawiać z pijanym? I kiedy? I jak? Ale zaczynamy od zastanawiania się nad terminologią feministyczną, która robi się coraz popularniejsza.
Link 60min 20%

85. Konkurs na najlepszego męża

4 lata temu
Nie liczyliśmy na to, że znajdzie się aż tylu nominowanych na najlepszego męża! Zwycięzcą został... Adelbert nominowany przez Różę! Ale posłuchaj za co!
Link 50min 18%

84. Rozwody i rodzice

4 lata temu
W tej audycji rozmawiamy ze ślepym o kolorach, z dziećmi o rozwodach i z małżonkami o rodzicach. Jak sobie poradzić po latach z rozwodem? Okazuje się, że to nie takie proste.
Link 82min 22%

83. Jak sobie radzić ze złodziejem

4 lata temu
Historie o tym co nam ostatnio ukradli i jak się to skończyło.
Link 66min 1 17%

82. Dwa szybkie o Żydach

4 lata temu
W tej audycji opowiadamy kawały o kościołach, religiach i Biblii. Cała godzina kawałów!
Link 58min 21%

81. Kup pan żółwia!

4 lata temu
O tym jakie dziwne rzeczy ludzie próbują sprzedać na ulicy, ciekawe informacje o żulach oraz o nowym światowym Kościele Ekologii, który powstaje na naszych oczach.
Link 69min 1 22%

80. Ciemna strona optymizmu

4 lata temu
Są, okazuje się, różne wersje optymizmu. Optymizm jako nadzieja, jest na przykład, fajny. Ale są i wersje dużo mniej fajne. To wszystko dowiedzieliśmy się z rozmów ze słuchaczami. Przy okazji: w życiu nie zgadniesz kto w odcinku został Ojcem Optymizmu!
Link 64min 18%

79. Za co kochamy internet

4 lata temu
Zaczynamy nowy sezon Izby Wytrzeźwień! Będzie dużo o internecie, trochę o World Trade Center, coś o wdzięczności i parę słów o nowym miejscu, z którego nadaję.
Link 74min 21%

78. Gdzie jechać w wakacje?

5 lat temu
Ostatni odcinek Izby Wytrzeźwień w tym sezonie. Rozmawiamy o pielgrzymce wakacyjnej (ma swoją stronę: oSzczescieNiepojete.pl), o tym które obrazki kogo obrażają, o tym po co ta cała Izba jest i o tym, że fajnie by było, gdyby więcej osób mogło tego...
Link 86min 41%

77. Ślub kontra rodzice

5 lat temu
Bierzesz ślub niekościelny, a rodzice naciskają, żeby był kościelny. Co robisz? Ten temat był na końcu, a wcześniej najróżniejsze tematy, w tym o życiu w Hiszpanii, religijnej ekologii i o strachu - na przykładzie bardzo sympatycznej pary podróżników...
Link 70min 25%

76. Starość - jak jej uniknąć?

5 lat temu
Dominika się boi, że będzie stara i ją będzie coś bolało. Więc rozmawiamy o tym jak uniknąć starości. Poza tym było o wychowywaniu dzieci i o młodych żonach.
Link 70min 3 19%

75. Cudowny obraz łaskami słynący

5 lat temu
W tej audycji było o bajkach islamskich dla dzieci o Mahomecie (peace be upon him). Kamil namalował nowy obraz łaskami słynący. Poza tym krótki, ale ważny komentarz na temat problemów z kościołami.
Link 70min 3 24%

74. Opowiedz jak byłeś niewolnikiem

5 lat temu
Historie o różnych rodzajach pracy, czyli o tym, kiedy niewolnictwo jest fajne a kiedy mniej fajne. Dziś prowadzą razem: Martin i Dominika.
Link 65min 19%

73. Skąd się biorą matki boskie?

5 lat temu
W tym odcinku była taka różnorodność tematów, że zupełnie nie wiem jaki dać tytuł. Więc dałem w tytule cytat z czatu.
Link 68min 26%

72. Dzieci

5 lat temu
O adopcjach i o dzieciach. Nawet troszkę o 1 Maja. Telefony były od rodziców i od nie rodziców.
Link 72min 6 21%

71. Historia jednej Muzułmanki

5 lat temu
Większość odcinka to historia trudnego życia Marokanki imieniem Amal, która zakończyła się w zaskakujący sposób. Czyli jedna z naszych przygód na południu Hiszpanii, z Bogiem w tle.
Link 64min 21%

70. Pastorzyca targa Biblię

5 lat temu
W tym odcinku o tym co jest potrzebne, żeby z żoną było fajnie oraz o pastorzycy z Kościoła Mocy, który ma moc targania Biblii.
Link 52min 7 24%

69. Pustka co zostaje po szkole

5 lat temu
Rozmawiamy o problemie pustki, którą często ludzie czują mimo sukcesu w życiu. Od pustki temat przeskoczył na problem nauczycieli, co strajkują. A następnie całość skończyła się na Akademii Pana Kleksa.
Link 65min 1 21%

68. Jak paliliśmy z księdzem Harrego

5 lat temu
Wspomnienia przygód z Kościołem Katolickim. O książeczkach do nabożeństwa, zgubionych gromnicach i o tym jak się spowiadać z masturbacji. Bardzo urocza audycja...
Link 67min 21%

67. Co straszy małe dzieci?

5 lat temu
Ludzie obrazili się na rzeczywistość i co im kto zrobi? Wolą sobie wymyślić własną. Można tak? Można. Tylko za jaką cenę? Poza tym w audycji poważna sprawa: coś straszy dziecko. I co to może być?
Link 74min 1 19%

66. Podręcznik obsługi Boga

5 lat temu
Podręcznik religii do I klasy liceum ponoć się pojawił. Cytaty z niego robią wrażenie. Nie jestem całkiem pewny czy to wszystko jest prawdziwe. Trudno mi uwierzyć. W tej Izbie głównie o książkach, podręcznikach i uczeniu się - nie tylko religii.
Link 67min 4 27%

65. Jak Bóg zrobił ze mnie głupka

5 lat temu
O przeżyciach z Bogiem w trudnych sytuacjach życiowych, o narażaniu się na niebezpieczeństwo opowiadają Martin i goście z Polski: Dominika, Kudłaty, Ala i Artur.
Link 71min 2 25%

64. Terroryzowanie babcią

5 lat temu
W tym odcinku o problemu konfliktów. Czy mamy dążyć do pokoju czy przygotowywać się do wojen? Czy ustępować babci, która grozi nam zawałem? Czy dochodzenie do pokoju przez wojnę jest w ogóle możliwe?
Link 77min 22%

63. Co najbardziej boli jak się umiera

5 lat temu
Z przyziemnych tematów: instrukcja obsługi marchewki. Z mniej przyziemnych: historie ludzi, którzy stawali na progu śmierci.
Link 59min 23%

62. Kurde, Boże, help!

5 lat temu
W tym odcinku rozmawiam z człowiekiem, który umarł. Naprawdę. Poza tym będzie też o problemach z byciem ojcem chrzestnym i z kłopotliwym prezentem od Boga, którego nie można ani przyjąć ani odrzucić.
Link 71min 1 26%

61. Pranie owiec

5 lat temu
W tym odcinku różnorodność tematów jak rzadko. Było o tym co będzie po śmierci, o życiu i pracy w Dani, o tym co robi baca z owcami na Podhalu... Przedziwna audycja.
Link 81min 25%

60. Ofiary akwizytorów

5 lat temu
Odcinek o ofiarach, o rodzicach, o przymusie, o życiu w teraźniejszości i o oddychaniu. Może brzmi dziwnie, ale to są naprawdę bardzo dobre tematy.
Link 65min 24%

59. Po co ci ludzie jak masz internet

5 lat temu
Zaczęło się od historii Mazurów, a skończyło na rozmowie o odwiedzaniu się. Czy można się odwiedzać przez internet?
Link 75min 3 23%

58. Biurokracja kontra Bóg

5 lat temu
Coraz trudniej być aktywnym chrześcijanem i jednocześnie w pełni legalnym. I w ogóle trudno sobie radzić psychicznie w świecie rządzonym przez biurokrację, kiedy się ma ludzkie podejście do ludzi - takie jak miał Jezus.
Link 81min 4 16%

57. Kocham nienawiść

5 lat temu
Odcinek o miłości do nienawiści. Przy okazji: tym odcinku padł rekord nierówności płciowej, z jakiegoś powodu było o wiele więcej dziewczyn.
Link 78min 3 25%

56. Jak wykorzystać swoje słabości

5 lat temu
Rozmawiamy o tym jakie mieliśmy słabości, jakie mamy, i co nam się udało z nimi w życiu zrobić. Bardzo pożyteczny odcinek Izby Wytrzeźwień!
Link 79min 25%

55. C.I.P.A. chroni dzieci

5 lat temu
W tej audycji telefon znów działa jak należy. Więc dużo rozmów ze słuchaczami o rozmaitych rzeczach: Hiobie, najobrzydliwszym jedzeniu, chrześcijanach chorujących na raka i innych.
Link 63min 1 21%

54. Kontrola poświąteczna

5 lat temu
Rozgrzeszamy się nawzajem z tego cośmy zrobili nie tak w święta. Alkohol, przejedzenie, hotele, kobiety, mężczyźni, nie wpuszczanie bezdomnych - wszystkie brudy pierzemy na żywo i bez znieczulenia.
Link 67min 1 16%

53. Martin u psychiatry

5 lat temu
Tytułem audycji miało być: "kończcie flaszkę i do domu". Ale przedziwnym zbiegiem okoliczności dodzwonić się mogła tylko jedna osoba. Więc nie miałem wyjścia i musiałem z nią rozmawiać. I tak zaczęła się moja rozmowa z psychiatrą.
Link 81min 1 29%

52. Jak się rozmnażają ludzie?

5 lat temu
W tej audycji padły pytania o to czy z Bogiem to trzeba ryzykować w ciemno, o to jak się rozmnażali pierwsi ludzie. Wpadła też Magda, instruktorka jogi, z którą był niedawno wywiad w Odwyku. Mikrofon miałem ciut za głośno, ale da się słuchać. Zapraszam!
Link 67min 2 20%

51. Bóg jest kogutem

5 lat temu
Katastrofalnie spóźniłem się na audycję, ale okazała się jedną z fajniejszych. Rozmawialiśmy o Adwentystach Dnia Siódmego, o prawach robota oraz o duszy w jajkach. Posłuchaj!
Link 67min 3 24%

50. Wierzący niepraktykujący

5 lat temu
Wierzący niepraktykujący jest jak wegetarianin co jest mięso. O tym było w audycji. Poza tym było dużo o wojsku.
Link 66min 8 25%

49. Wieś czy miasto?

5 lat temu
Dziś sam dobre tematy: Co to znaczy jeść Jezusa? Czy mamy być z tego świata czy nie z tej ziemi? Co zrobić po nawróceniu? Czy Jezus wolał wieś czy miasto?
Link 70min 2 20%

48. Prawo i reinkarnacja

5 lat temu
Dziś zeszły rozmowy na prawo i moralność - czy wiemy co jest dobre sami z siebie czy też zostało nam to wpijone? Poza tym Kuba często nawiązywał do reinkarnacji. Nie wiem dlaczego.
Link 71min 6 33%

47. Gdzie mieszkają nieboszczyki

5 lat temu
Porównujemy nagrobki w trzech krajach, opisujemy pogrzeby ateistyczne i robimy mapę zaświatów. Odcinek wysoce niebanalny.
Link 68min 2 21%

46. Jaka dieta jest najbardziej biblijna?

5 lat temu
W tym odcinku głównymi tematami były: urodziny, dieta Kwaśniewskiego, tabaka i naukowa pewność siebie. I to wszystko z biblijnej perspektywy przy okazji. W audycji pomagał mi Kuba, którego postanowiłem poduczyć audycyjnej cierpliwości.
Link 67min 2 22%

45. U mnie działa

5 lat temu
Trochę o tłumaczeniach Biblii, ale więcej o tym jakie są dowody na zmartwychwstanie i co to jest ta wiara. I po co jest. I czy może jej nie być. Dziś w prowadzeniu audycji pomagał mi Kuba - dzięki Kuba!
Link 73min 26%

44. Polska Arabią Saudyjską

5 lat temu
Po rekordowo wysokiej w Polsce karze za "obrazę uczuć religijnych" rozmawiamy o tym czy Polska jest już państwem wyznaniowym.
Link 68min 1 25%

43. Kler delikatnie liźnięty

5 lat temu
Recenzja filmu "Kler" - z perspektywy odwykowego chrześcijanina.
Link 50min 12 34%

42. Mężczyźni i kobiety na żywo

5 lat temu
Rozmawiamy o rolach męskich i kobiecych i o tym co się stanie, kiedy je zamienić miejscami. Przy okazji, opowiem wam jak to wygląda u lokalnych imigrantów z Maroka i co z tego dla nas wynika.
Link 66min 2 26%

41. Czego nas uczą na religii

5 lat temu
Z telefonów od słuchaczy dowiesz się czego dziś się uczy na lekcjach religii w szkole. Był też inny temat: role mężczyzn i kobiet się zamieniają miejscami. Jest to problem czy nie jest?
Link 64min 29%

40. Obłęd Jerozolimski

5 lat temu
Kolejny sezon Izby Wytrzeźwień, czyli druga flaszka. W tej audycji rozmawiamy o tym, czy się bierzmować ze względu na babcię i o tym czy życie w ciepłych krajach pozwala poczuć się jak Jezus.
Link 57min 5 25%

39. Koniec pierwszej flaszki

6 lat temu
Podsumowujemy pierwszy rok Izby Wytrzeźwień! Wspominamy najlepsze odcinki, rozliczamy ostatecznie efekty uzdrowień z ostatniej konferencji Curry'ego Blake'a i jak zawsze odbieramy telefony od słuchaczy.
Link 60min 30%

38. Czy jesteś gotowy na śmierć?

6 lat temu
Wesoła audycja, przedostatnia w tym sezonie. Temat, który wymyślił Martin na okoliczność przeprowadzki: czy śmierć jest jak przeprowadzka? Ale ludzie i tak woleli rozmawiać o Świadkach Jehowy, niewierzeniu, że jest coś po śmiercu, i innych rzeczach. Pół...
Link 67min 11 31%

37. Bóg i koty

6 lat temu
Audycja pełna słuchaczy. Dziś rozmaite tematy, z których najciekawszy jest taki, czy Bóg jest jak kot i dlaczego.
Link 71min 5 27%

36. Na czym polega Boże Ciało

6 lat temu
Dziś mamy dyżur - czyli czekamy na telefony a w międzyczasie ruszamy tematy jakie tylko nam przyjdą do głowy. Tłumaczymy więc Hubertowi (który nigdy nie był katolikiem) na czym polega Boże Ciało i typujemy najlepszy zawód dla chrześcijanina.
Link 72min 8 38%

35. Uzdrowienia z gwarancją 100%

6 lat temu
Hubert wziął na siebie rolę dziennikarza i pojechał na konferencję Curry'ego Blake'a, który zagwarantował tysiącom ludzi niemal 100% uzdrowień. Hubert był, pytał, rozmawiał z ludźmi przed i po, zebrał kontakty i sprawdzał. Z danych wynika jednoznacznie:...
Link 62min 15 108%

34. Po co my się spotykamy

6 lat temu
Jak gadać do dzieci z podstawówki? Jak sobie radzić z konsumpcją? I co zrobić ze grupkami, którym za dobrze poszło? Dziś aż trzy tematy i wszystkie dobre!
Link 74min 1 27%

33. Kiedy Bóg milczy

6 lat temu
Co robić kiedy Bóg milczy?
Link 77min 5 38%

32. Czy Jezus kocha biedę?

6 lat temu
Ten odcinek nie był tak naprawdę o tym, że bogaci do piekła a biedni do raju. Był o tym, jak nadmiar, bogactwo, bezpieczeństwo i rozsądek przeszkadzają w byciu chrześcijaninem. Czy dążenie do ideału oznacza bycie głupszym, biedniejszym i nierozsądnym?...
Link 61min 12 33%

31. Niecierpliwość

6 lat temu
O cierpliwości, wytrwałości i niecierpliwości. Po co to komu skoro można wszystko załatwić szybko?
Link 62min 2 25%

30. Zmień sobie imię

6 lat temu
Odcinek o tożsamości. Dlaczego imiona nie są dziś ważne? A może są? Posłuchaj to się dowiesz co słuchacze myślą o swoich imionach i jak ma na drugie imię prowadzący.
Link 57min 6 21%

29. Droga ateisty

6 lat temu
Całą audycję rozmawiamy ze słuchaczem, który opowiada dlaczego zostawił chrześcijaństwo i został ateistą.
Link 74min 36 37%

28. Praca kontra Bóg

6 lat temu
Niebezpiecznie jest pracować i się bogacić. Zwłaszcza z punktu widzenia chrześcijanina. A może w ogóle zarabianie stoi w poprzek chrześcijaństwa? I o to się kłócimy przez godzinę w ramach Martin kontra reszta świata.
Link 66min 12 33%

27. Moda na cuda

6 lat temu
Chrześcijaństwo, którego celem jest siedzenie w kościelnych ławkach robi się passe. Pojawiło się nowe chrześcijaństwo, którego celem jest robienie cudów i uzdrawianie. I no dobrze, wszystko lepsze niż wieczna kościelna bezczynność. Z drugiej strony...
Link 62min 33%

26. Czy jej pies pójdzie do piekła?

6 lat temu
Tematem było to, w jaki sposób pokazywać ludziom, że Bóg nie jest nudny i ponury. Ale potem były telefon od Nataki i strasznie fajne pytanie o psa. A potem przyszła Klaudia i skończyło się na seksie. Ciekawe co będzie za tydzień!
Link 75min 2 31%

25. Bóg na siłę i wbrew sobie

6 lat temu
Czy życie z Bogiem oznacza postępowanie wbrew sobie czy przeciwnie, w zgodzie ze sobą?
Link 63min 5 28%

24. Chrześcijanie też się leczą

6 lat temu
Rozmowa na żywo z terapeutą, który pomagał i chrześcijanom i niechrześcijanom. Opowie o tym, czy chrześcijanom też może przydać się terapia. Czyli o odwyku w Odwyku.
Link 59min 3 28%

23. Kto nie ryzykuje ten nie wskrzesza

6 lat temu
O tym, czy Bóg wszystkim zrobi dobrze. W szczególności - czy wszystkich chce uzdrowić. Bo są różne opinie na ten temat. W trakcie audycji odbywało się wskrzeszanie na żywo, ale nie zdążyliśmy się dowiedzieć jak się eksperyment skończył.
Link 82min 9 26%

22. Jak wyrywać laski

6 lat temu
Izba Wytrzeźwień przedstawia edukacyjny program walentynkowy pod tytułem: jak podrywać! Dwóch chłopaków, dwie dziewczyny, słuchacze i pikentne doświadczenia z prawdziwego życia.
Link 73min 2 28%

21. Bóg bez brody - skandal!

6 lat temu
Pierwszy raz na żywo na Spreakerze audycja o Bogu po ludzku ze słuchaczami. Gadamy o wszystkim, co tylko wpadnie nam do głwoy - żaden temat nas nie zgorszy! Dziś o tym jak sobie wyobrażaliśmy Boga jako dzieci.
Link 55min 1 27%

20. Tony fragmentów bananów

6 lat temu
Pełny tytuł brzmi: tony fragmentów bananów się marnują z powodu tego, że słuchamy starszych! Odcinek o tym czy słuchanie starszych to ciągle dobra rada w 2018 roku.
Link 60min 27%

19. Jezus był trolem

6 lat temu
Czy Jezus był kontestatorem, rewolucjonistą czy po prostu trolem?
Link 64min 33%

18. Dyrektor J.Ch.

6 lat temu
Temat spotkania: czy grupa chrześcijan powinna funkcjonować jak firma? Poza tym o złombolu, o dziwnych ludziach łapanych na stopa i na przebieraniu się do ślubu w niestosowne ubrania.
Link 68min 2 25%

17. Jak usłyszeć Boga?

6 lat temu
Gadamy o tym czy podejmować decyzje samemu czy nasłuchiwać Boga. I czy to nasłuchiwanie nie jest przypadkiem tylko życzeniowym myśleniem, wkręcaniem sobie rzeczy, które podpowiada intuicja.
Link 61min 18 43%

16. Postanowienia noworoczne

6 lat temu
Pierwsza audycja w 2018 trzeźwiła w składzie: Hubert i Dominika. Mówili o sensowności postanowień noworocznych i o tym czy bezpiecznie jest się wiązać z kimś, kto ma pogląd, że najpierw się dobrze wyszaleć a potem ustatkować.
Link 54min 13 27%

15. Święta na trzeźwo?

6 lat temu
W tym odcinku kilka tematów. Co pić w święta? Co zrobić kiedy się przeczyta całą Biblię? I czy da się nie mieć wąpliwości w kwestii życia po śmierci? Izba Wytrzeźwień przez święta będzie zamknięta z powodu niedyspozycji personelu. Kolejna - dopiero za...
Link 70min 10 31%

14. Co to jest rozwój duchowy?

6 lat temu
Dużo ludzi mówi o rozwoju duchowym. Na przykład, że jak nie będziesz chodzić do kościoła, to nie będziesz się duchowo rozwijać. Co to jest ten rozwój duchowy? Czy to zdobywanie wiedzy? Powiększanie wiary? Zdobywanie doświadczeń? Staż w kościele?
Link 62min 5 37%

13. Zaufaj mi, jestem ekspertem

6 lat temu
Też masz dość "wujków dobra rada" pędzących się z wywieszonym językiem, żeby ci zmienić życie, ale nie ponoszących za swoje porady żadnych konsekwencji? Dziś rozmawiamy o tym jak unikać problemów z ekspertami i samemu się nie stać takim "wujkiem dobra...
Link 61min 2 33%

12. Znasz się na ludziach?

6 lat temu
Dwieście pytań, dzięki którym możesz poznać każdego (i inne sprytne sposoby na poznawanie ludzi).
Link 68min 15 33%

11. Po co tyle czekać?...

6 lat temu
... na seks?
Link 62min 8 40%

10. Polska Izba Wytrzeźwień

6 lat temu
Rozmawiamy o patriotyzmie. Ze słuchaczami też, wśród których byli i patrioci. Zaangażowani. Trochę szkoda, bo nie z każdym się gadać dało. Ostrzeżenie: odcinek miejscami irytujący. Temat najwidoczniej wrażliwy, ale dlaczego aż tak - o to nas nie pytajcie.
Link 83min 17 39%

9. Teksańska masakra bronią automatyczną

6 lat temu
Czy przed pójściem do kościoła zostawiasz w domu strzelbę?
Link 64min 10 39%

8. Największe Skurwysyństwo Kościoła Katolickiego

6 lat temu
Martin i Hubert rozmawiają o grobach, pogrzebach i chodzeniu na cmentarze.
Link 62min 10 55%

7. Dobre rady wujka Huberta

6 lat temu
Dawanie innym rad może się źle skończyć. Czy powinniśmy tego unikać czy przeciwnie, brać odpowiedzialność? I o tym właśnie gadamy ze słuchaczami.
Link 61min 2 34%

6. Boże, daj whisky

6 lat temu
O poczuciu humoru Boga. I o tym czy Bóg premiuje tych, co mają dystans i się śmieją, czy może wręcz przeciwnie. A na koniec historia (prawdziwa) o tym jak Bóg dostarczył spragnionemu whiskey. A na zdjęciu alpaca, czyli ten dziwny zwierz, o którym mówiła...
Link 58min 6 38%

5. Chrześcijanin homoseksualny

6 lat temu
Większość audycji spędziliśmy na rozmowie ze słuchaczem, który jest chrześcijaninem a jednocześnie gejem. Rozmawiamy o tym jak jedno z drugim pogodzić, czy da się to zmienić i jak sobie radzić w takiej sytuacji.
Link 68min 8 60%

4. Rodzice alkoholicy

6 lat temu
Anonimowy słuchacz ma poważny problem - czy powinien utrzymywać rodziców alkoholików czy nie?
Link 66min 12 37%

3. Czy Bóg kocha pedała?

6 lat temu
Pozytywne i negatywne myślenie - które wybrać? Jak szukać królestwa bożego i co w ogóle znaczy? I na koniec trudne pytanie: czy dla geja jest nadzieja?
Link 52min 25 53%

2. W imię zasad, s***

6 lat temu
Moje życie było idealne, tylko się nie nadawało do życia - mówi Hubert. Martin mówi, że kiedy już jest relacja, to nie trzeba polegać na przykazaniach. A słuchacz dzwoni i się nie zgadza! Audycja intesywna, emocjonalna, dużo telefonów i ważne tematy,...
Link 63min 20 60%

1. Szmuglerzy Biblii

6 lat temu
Martin i Hubert zaczynają nowy program odcinkiem o wolności. Było o chrześcijaństwie bez zasad, o problemach z gejami w kościele a nawet był telefon od szmuglera Biblii. I to wszystko w mniej niż godzinę! Jeżeli czujesz oznaki nietrzeźwości przyjdź i...
Link 51min 11 56%