Grizzly
Grizzly
3 lata temu

W 1. Liście do Koryntian Paweł pisał o sytuacji w której żona odchodzi od męża.

Na początku odwyku w każdym programie podawaliście cytaty z biblii które pokazywały, że to o czym mówicie jest prawdą (czy ma tam jakieś ulokowanie w piśmie). Było też stanowisko, że mimo, że nie zawsze wiemy co powinniśmy zrobić to zasady biblii są uniwersalne i wszystko należy brać dosłownie tak jak jest napisane, bo nigdy nie wiadomo co należy inaczej zinterpretować a co przełożyć na czasy dzisiejsze.

Jak można mówić, że nie stosujesz sie do przykazów z biblii bo ich nie rozumiesz albo czujesz, że są dla ciebie złe, skoro jako człowiek nie możesz wiedzieć dlaczego Bóg tak uważa albo chce (np. czyny homoseksualne albo rozwody)? Tak samo, jakby kraść od bogatego kiedy on nawet tego nie odczuje bo nie zauważy (i nigdy się nie dowie) - zasada "nie kradnij" nie obowiązuje, bo wiemy, że nikomu nie stała się krzywda i nie czujemy, żeby było to złe jeśli ja potrzebuję bardziej?

Plany Boga nie są wiadome, a jeśli Bóg pokazuje ci w pewnych sytuacjach, że jest z tobą to dlaczego w pozostałych mu nie ufasz? Masz biblię, żeby bóg nie musiał każdemu z osobna tłumaczyć wszystkiego za każdym razem.

Mateusz
Mateusz
3 lata temu

I tak nie stosujemy zasad dosłownie.

Gdybyśmy stosowali, to każdy by musiał najpierw sprzedać cały majątek i rozdać ubogim, a potem wyłupać sobie oczy za pożądliwe spojrzenia.

W przypadku "nie kradnij" musimy też dołączyć zasady ze Starego Testamentu, więc należy jeszcze oprócz tego rzucać kamieniami w ludzi pracujących w sobotę oraz szukać i zabijać potomków Amalekitów ;-)

Don Camilo
Don Camilo
3 lata temu

Końcówka super: sex-cyborgi, dzień loda, ... Trochę w stylu nowoczesno-japońskim.

DanielQ
DanielQ
3 lata temu

Jedną z podstawowych rzeczy, których uczą na kursie prawa jazdy jest to, że czerwone światło które się pali dla ciebie jest zsynchronizowane z zielonymi dla jadących z boku. „Olanie” wszystkich czerwonych po drodze w większości przypadków nie będzie wiec najszybszym sposobem na szybkie dotarcie do celu, a na pewno nie będzie bezpieczne. Pokazuje też na ile szanujemy prawa innych.
Podobnie jest z małżeństwem. Stwórca człowieka ograniczając możliwość współżycia seksualnego do małżonków (przeciwnej płci-co wynika to np ze słów Jezusa z Mateusza 19,od 3 wersetu) dał im coś co ma niesamowicie pozytywny wpływ na jakość i trwałość małżeństwa. Niestosowanie się do Bożych instrukcji może mieć też bardzo przykre konsekwencje.(1Kor 6:9)
Wciskanie słuchaczowi, że uczucie zakazanej pożądliwości sprowadza się do bezwarunkowego odruchu, który dzieje się bez użycia świadomości było nie fair. To bardziej skomplikowane (Jak 1:14,15) ale mamy na to wpływ.
Hubert, co to znaczy „znać Boga”?

Lukszmar
Lukszmar
3 lata temu

O kurna Hubercie zostawiłeś grupkę swoją... Jak mogłeś ty zdrajco! ;-) A tak serio to może dobry pomysł. W sumie trochę jak w korpo - zgrałeś ludzi, założyłeś to, a oni na końcu sprawili, że musiałeś odejść. Tyle, że to nie twoja wina.

Jak facet facetowi wkłada coś w tyłek to Bóg nie lubi - tak jest dokładnie. Facet jak coś kobiecie to niekoniecznie :-P.

Niestety potwierdzam spostrzeżenia Huberta - większość nie ufa Bogu i myśli, że zaraz im na pewno zleje dupę (boi się go).

Nie będziesz walił konia przede mną LOL xD.

Po to jest żona, żeby utrudniać ci życie.... Hehe to dowaliłeś Martinie :-D.

Ja uważam, że pożądanie (takie w jakiś granicach) jest jak najbardziej właściwe i pomaga zbudować zdrowy związek.

Bardzo ciekawa audycja - daje do myślenia.

Btw. nie chce was straszyć, ale Japończycy już dzisiaj współżyją z robotami symulującymi kobiety xD.

Zaloguj się, żeby komentować.

Kiedy nadający zaczyna nadawać swoją audycję, system automatycznie to wykrywa i wysyła powiadomienia mailem.

Jeżeli zapisałeś się i wybrałeś powiadomienie jednorazowe, twój mail zostanie automatycznie usunięty z bazy danych po wysłaniu maila. W każdym mailu razem z powiadomieniem przychodzi link dezaktywacyjny. Kiedy ci się program znudzi, kliknij tylko w link i powiadomienia się skończą.

Jeżeli podajesz swój mail po raz pierwszy, dostaniesz najpierw mail z prośbą o potwierdzenie, że to ty wypełniłeś ten formularz a nie jakiś głupi automat. Chodzi o to, żeby nikt nie dostawał przypadkiem maili, których nie chciał dostawać.

System powiadomień to nie jest serwis newsletterowy! Nie dostaniesz nigdy nic innego niż tylko powiadomienie. Żadne twoje dane nie zostają zapamiętywane i jeżeli nie korzystasz z powiadomień twój mail się usunie. Jeżeli chcesz dostawać newsletter albo inne powiadomienia, znajdziesz to wszystko w ustawieniach konta.

Ten system napisałem ja osobiście i działa w całości na moim serwerze, więc możesz być pewny, że żadna zewnętrzna firma niczego nie podgląda, nie podsłuchuje i nie czyta.

Martin Lechowicz

Nie przegap audycji!

Zostaw swój mail, a automat przyśle ci powiadomienie kiedy Izba Wytrzeźwień zacznie się na żywo.

więcej informacji...
Wszystkie odcinki tego programu

Wyzwanie!

Mamy dla ciebie małe wyzwanie. Jedno. Albo sto.

Pokaż

Audycje

Jak sobie radzimy

Stan finansowania Odwyku wynosi dziś 108% normy.

Odwyk działa dzięki wsparciu słuchaczy.

Jeżeli uważasz, że to pożyteczna inicjatywa, dorzuć do pieca!

108%

Odwyk wsparli

 • Adrian

  Adrian dał 25zł

  2021-09-21
 • Michał

  Michał dał 10zł

  2021-09-20
 • Bartoniusz z okolic Krakowa

  Bartoniusz z okolic Krakowa dał 100zł

  2021-09-19
 • Daniel

  Daniel dał 200zł

  2021-09-19
 • Agent

  Agent dał 5zł

  2021-09-19
 • kubik zimnej wody brutto

  kubik zimnej wody brutto dał 25zł

  2021-09-19
 • michalplat

  michalplat dał 25zł

  2021-09-19
 • Wojtek

  Wojtek dał 25zł

  2021-09-19
 • Paweł

  Paweł dał 50zł

  2021-09-19
 • Kaziq

  Kaziq dał 100zł

  2021-09-19
Odwyk.com

Odwyk to audycje o Biblii i Bogu, w których promujemy trzeźwe podejście, ludzki język i samodzielne myślenie.

Znajdziesz tu ponad 500 godzin odcinków na każdy temat.

Kontakt

Liberty Media Ltd (07572785)
85 Great Portland Street
W1W 7LT London, UK
Telefon: +48 736 920 087
Phone: +44 737576 4160
Email: