Izba wytrzeźwień: Zmieniałam kuwetę angielskiego lorda

2 lata temu

Maraton trwa

Zostało odcinki do końca.
57min

O tym jak wygląda praca w angielskim domu starców w czasie COVID-a opowiada Dominika. O tym co jest w takiej pracy najtrudniejsze i na czym polegają dylematy. Wrażenia po pierwszych 50 godzinach pracy z punktu widzenia chrześcijanina.

Dyskusja

Don Camilo
2 lata temu

Ja miałem podobnego dylemata. Kilka lat temu choremu na raka, kulawemu alkoholikowi, mieszkającemu - o zgrozo - na piętrze bez windy (czyli w więzieniu), dowoziłem wódę i fajki. I jeszcze mi za to płacił. Normalnie odmawiałem brania tego typu zleceń ale dla tej konkretnej osoby moment spotkania ze mną w celu odebreania używek wydłużał się do kilkunastu lub dwudziestu paru minut. To były jedyne minuty w ciągu całej doby które zmieniały jego wegetację w jakieś życie. A mi też nie chciało się wracać do pracy po nowych kientów, z których większość zachowywała się jak roboty albo mnie traktowała jak robota.

rysio
2 lata temu

Ja poproszę o więcej odcinków z Dominiką!

Podobne odcinki:

Fajnie jest pomagać 40

12 lat temu

57min

O różnych charytatywnych inicjatywach, o tym czy są one bezinteresowne czy nie, o sponsorowaniu odwykowego dziecka i o tym co Anonimowi Alkoholicy mają wspólnego z Biblią.

Co jeszcze?