Dariusz ze wsi
Dariusz ze wsi
10 miesięcy temu

Katolicy i Jehowi często tłumaczą posłuszeństwo wobec władzy (szczególnie obecnie) listem do rzymian "1 Każdy niech będzie poddany władzom, sprawującym rządy nad innymi. Nie ma bowiem władzy, która by nie pochodziła od Boga, a te, które są, zostały ustanowione przez Boga" itd.

Z tym, że teraz władza jest postrachem i dla uczynku dobrego i dla uczynku złego - sama nie wie jaki jest zły a jaki dobry i szybko się to zmienia.
Podatki nie wiadomo jak płacić, jakie i ile, bo i władza sama nie wie.
Obecnie ten, kto raczej nie ma sumienia poddaje się władzy.

Jeśli chodzi o ludzi głupich to czasem jest tak, że zaczynają mądrzeć dopiero wtedy, kiedy spadną na dno w jakiejś dziedzinie. Zatem ogrywając głupiego do zera, możemy przyspieszyć jego dojście do punktu zwrotnego w życiu ;) Wiem to nawet z własnego przykładu, bo sam byłem baaaardzo głupi - w kwestii relacji z ludźmi i arogancji. Udało się wysoko odbić od dna :)

Pozdrawiam z kasyna!

Martin
Martin
10 miesięcy temu

Ja się tam przeciw władzy nie buntuje, kiedy wykonuje zadanie wyznaczone przez Boga: czyli właśnie bycie postrachem dla tego złego uczynku. I w tym zakresie uważam władzę za przedłużenie ręki Boga w celu wykonywania sprawiedliwości.

Ale nie widzę żadnego uzasadnienia w słuchaniu władzy tam gdzie się oderwała od Boga, od sprawiedliwości, od karania za złe rzeczy i szaleje mając wszystkich i wszystko w nosie. Bo jeżeli nawet oszalała władza jest dalej narzędziem Boga (a całkiem możliwe że jest, niestety), to nie można jej uznać za "ciąg dalszy Boga".

A już zupełnie niedorzecznie jest słuchać kogokolwiek w sposób absolutny, totalny, w pełnym zakresie i bez ograniczeń. Taka władza ma swoją nazwę: tyrania, i taka władza ze swojej natury nie może być identyfikowana podległością Bogu, bo tyran sam siebie tylko uznaje za boga i nie uznaje nad sobą nikogo i niczego.

Więc jak ktoś mówi, że chrześcijanin ma słuchać bezwzględnie władzy, to logika każe mu potępić Jezusa. Za niechrześcijańskie zachowanie. Bo sprzeciwiał się i władzy cywilnej Rzymu i religijnej Sanhedrynu.

Więc co, w ramach chrześcijaństwa, wbijajmy radośnie gwoździe w Jezusa, kiedy władza tak każe?...

Zaloguj się, żeby komentować.

Kiedy nadający zaczyna nadawać swoją audycję, system automatycznie to wykrywa i wysyła powiadomienia mailem.

Jeżeli zapisałeś się i wybrałeś powiadomienie jednorazowe, twój mail zostanie automatycznie usunięty z bazy danych po wysłaniu maila. W każdym mailu razem z powiadomieniem przychodzi link dezaktywacyjny. Kiedy ci się program znudzi, kliknij tylko w link i powiadomienia się skończą.

Jeżeli podajesz swój mail po raz pierwszy, dostaniesz najpierw mail z prośbą o potwierdzenie, że to ty wypełniłeś ten formularz a nie jakiś głupi automat. Chodzi o to, żeby nikt nie dostawał przypadkiem maili, których nie chciał dostawać.

System powiadomień to nie jest serwis newsletterowy! Nie dostaniesz nigdy nic innego niż tylko powiadomienie. Żadne twoje dane nie zostają zapamiętywane i jeżeli nie korzystasz z powiadomień twój mail się usunie. Jeżeli chcesz dostawać newsletter albo inne powiadomienia, znajdziesz to wszystko w ustawieniach konta.

Ten system napisałem ja osobiście i działa w całości na moim serwerze, więc możesz być pewny, że żadna zewnętrzna firma niczego nie podgląda, nie podsłuchuje i nie czyta.

Martin Lechowicz

Nie przegap audycji!

Zostaw swój mail, a automat przyśle ci powiadomienie kiedy Izba Wytrzeźwień zacznie się na żywo.

więcej informacji...
Wszystkie odcinki tego programu

Wyzwanie!

Mamy dla ciebie małe wyzwanie. Jedno. Albo sto.

Pokaż

Audycje

Jak sobie radzimy

Stan finansowania Odwyku wynosi dziś 32% normy.

Odwyk działa dzięki wsparciu słuchaczy.

Jeżeli uważasz, że to pożyteczna inicjatywa, dorzuć do pieca!

32%

Odwyk wsparli

 • Łukasz

  Łukasz dał 50zł

  2021-11-30
 • Aliktus

  Aliktus dał 100zł

  2021-11-29
 • Mariusz

  Mariusz dał 10zł

  2021-11-28
 • Adelbert

  Adelbert dał 10zł

  2021-11-28
 • Adriana

  Adriana dał 200zł

  2021-11-28
 • Andrzej

  Andrzej dał 50zł

  2021-11-27
 • Michał Cierniak

  Michał Cierniak dał 100zł

  2021-11-26
 • W34

  W34 dał 50zł

  2021-11-24
 • Adam

  Adam dał 5zł

  2021-11-23
 • Mikolaj

  Mikolaj dał 50zł

  2021-11-23
Odwyk.com

Odwyk to audycje o Biblii i Bogu, w których promujemy trzeźwe podejście, ludzki język i samodzielne myślenie.

Znajdziesz tu ponad 500 godzin odcinków na każdy temat.

Na blogu
Kontakt

Liberty Media Ltd (07572785)
85 Great Portland Street
W1W 7LT London, UK
Telefon: +48 736 920 087
Phone: +44 737576 4160
Email: