UFO w Biblii

10 lat temu

Maraton trwa

Zostało odcinki do końca.
57min

Gdzie w Biblii występuje UFO? Jak wytłumaczyć statki kosmiczne w Biblii? Z której planety pochodzą aniołowie? I co z tego wszystkiego wynika?

Dyskusja

Hubert Ciekierap
10 lat temu

Faktycznie temat głupi. Ale z drugiej strony :). Ciekawe jest to że jak sobie Jezus zmartwychwstał to miał takie samo ciało co taki anioł. Swoją drogą ciekawe skąd Żydom się taka koncepcja wzieła, że będzie takie ciało supermenowate, a nie jakiś duch np. w Valkirii.

Pietras1
10 lat temu

Martin, zeszły odcinek był baardzo dobry, z naciskiem na bardzo.
Także nie przejmuj się ilością komentarzy, bo według mnie to jeden z lepszych odwyków od dawna. :)

Karolina
10 lat temu

Ludzie wolą wierzyć w UFO-genezę, bo zielone ludki nie wymagają od nas niczego, a Bóg wymaga sporo. Ale sporo w zamian obiecuje...it's good deal:).A jak w niebie ludzie mają mieć nowe ciała, to może wtedy będą ufokami? :)

Grabix
10 lat temu

@Karolina, nie w niebie tylko na nowej ziemi; @Hubert, no właśnie stąd, że człowiek jest stworzony jako istota cielesna. I Żydom nikt nie wmawiał, że będą "żyli" w jako jakieś duchy w zaświatach. Tylko ufali Bogu, że ten ich wskrzesi na sąd.

Przy okacji: ostatnio taki program na YT widziałem: www.youtube.com - choć... w zasadzie to nie mogę powiedzieć, żebym go polecał :D Ale nawet przyjemnie mi się oglądało.

Eliahu Kugielkopf
10 lat temu

drybonesproject.com - Ezekiel i UFO!!!

Hubert Ciekierap
10 lat temu

A może Bóg komunikował się z nami przez obcą rasę, albo obca rasa do nas przybyła i wszczepiła nam swoją wiarę :).

nelsonek
10 lat temu

www.youtube.com

Martin: daj jakiś ciekawy komentarz na odwyku.
:)

joankaa
10 lat temu

Jak ktoś nie może znależć "brakującego ogniwa" to istnienie UFO i jego ingerencja w nasz gatunek wszysto tłumaczy. I nie ma się co ludziom dziwić: skoro "udowodniono" istnienie czyśćca, mimo że nic o nim w Biblii nie ma , to idąc tym tropem w Starym Testamencie jest cała masa opisów pasujących do UFO. A że Jezus pasuje do tego jak pięść do nosa - to tylko taki szczegół (zresztą on też był z czwartej gęstości:)). Jak przeczytać fragment Main Kampfu to też znajdzie się w tym coś sensoenego. Dopiero po przeczytaniu całości wychodzi, że to nie ma sensu. Odwrotnie jest z Biblią - kawałki są niezrozumiale ale całość jest logiczna. Porównanie może hardcorowe ale co tam..

Mariusz0
10 lat temu

Katolicy usprawiedliwiają zakaz sporządzania wizerunków oraz rzeźb (Wj 20:4) tym, że w Starym Testamencie istnieją nakazy wykonywania rzeźb religijnych: Wj, 25, 10-22, (tu jest też mowa, że cherubini mają mieć skrzydła) i Lb, 21, 8 - Bóg kazał zrobić miedzianego węża, którego swoją drogą Ezechiasz uznał to za bałwochwalstwo, gdy zaczęto mu składać ofiary i go zniszczył (2Krl 18,4)

Grabix
10 lat temu

Odnośnie wizji Ezekiela, może to było UFO, które potrafi wlatywać do umysłów? :)

@nelsonek. Fajne. A z tym "rybim okiem" to często prawda. Ludzie robią tak zdjęcia z wysokości, bo to wyglądają fajniej. I potem się robią takie dziwne rzeczy, że ja się nieraz zastanawiałem "czemu Madagaskar nagle wygląda jakby zajmował 1/8 powierzchni Ziemi, co jest grane?" A to po prostu rybie oko:)
A tu masz jeszcze lepszą teorię: www.youtube.com - co ciekawe ta teoria ma większe szanse na bycie prawdziwą, bo włącza arbitralnie dobraną koncepcję zakrzywiania światła, a wtedy to już sobie możesz udowadniać co chcesz o kształtach :)

Glen
10 lat temu

Wiem że nie do tematu, ale sobie szedlem po domu, słyszę telewizor włączony, idę go wyłączyć (ja nie oglądam ale mieszkam jeszcze z rodzicami więc przeżyć trzeba) patrze - tvn48. Słucham kilka sekund i.. Zonk. Jakiś historyk (Kamil Sipowicz) komentuje to że nagi mężczyzna całował olbrzymi krucyfiks. Jak komentuje? Tak, że aż trudno mi było uwierzyć, że to jeszcze tvn. "To obraża pogan, nie chrześcijan" "jeśli pan uważa, że ten pomalowany kawałek drewna to Jezus Chrystus i się pan do miego modli, to jest to bałwochwalstwo", "w starym testamencie bóg jahwe wyraźnie mówi żeby nie czynic żadnego obrazu ani rzeźby boga, a w ewangeliach jezus mówi, że prawo nie zmieniło się ani na jotę", "może powinien się pan także zapoznac ze starym testamentem" i wiele, wiele innych mocnych tekstów. Masakrowanym jegomościem był Jan Dziedziczak (poseł pis). Wielkie WOW... A jaki wniosek? Nawet tvn nie wycina ludzi z programów na żywo :D

d4r3q
10 lat temu

Jeszcze nic nie odsłuchałem i nic nie czytałem ale ten temat to dla mnie jest super, ściągam i czytam komentarze jutro bo ufo w biblii jest na każdym kroku i nie jest to fake
chyba że biblię napisano w 20 wieku :)

nelsonek
10 lat temu

@grabix
Owszem: rybie oko to często prawda. Ale wyciągnąć z tego wniosek, że Ziemia jest płaska? No ja Cię proszę.
A reszta ich argumentów?
samolot lecąc z prędkością poddźwiękową w kierunku obrotu Ziemi cofałby się? Taaa. A mucha lecąca w pociągu zgodnie z jego kierunkiem też się cofa :))
Skok Baumgautnera? Kolejany argument, któy kupy się nie trzyma.
Albo to, że grawitacja jest złudzeniem, bo ZIemia unosi się ruchem jednostajnie przyspieszonym? Nawet zakładając, że Ziemia istnieje jakieś 5000 lat i, że w zerowej sekundzie Ziemia stała w miejscu to dzisiaj jej prędkość "unoszenia się" musiałaby przekroczyć prędkość światła. A oni nie potrafią sobie nawet wyobrazić dużo niższych prędkości :)))
itd itp.
Ale i tak liczę na Martina, bo on ma fajne skojarzenia i trafne, prześmiewcze komentarze.

Martin
10 lat temu

No co ty. Są granice głupoty, którą należy komentować.
Człowiek zwyczajnie niedouczony, ignorant, taki cwierć-inteligent, co uważa, że dużo wie, a z tego co mówi (pisze właściwie) wynika, że nie rozumie zupełnie rzeczy, na które się powołuje.

Czyli taki przeciętny współczesny maturzysta...

d4r3q
10 lat temu

Tak jak myślałem sceptyczne nastawienie Martina na tzw alternatywne postrzeganie biblii
to jednak odcinek fajny. To że biblia opisuje wydarzenia z przed tysięcy lat dzisiejszych czasach zaczyna nabierać sensu i obrazu. Oczywiście można biblię rozumieć
tak jak nas jej nauczono by nie myśleć a polegać ojcach nauczycielach.
Jak by w biblii nazwy pisali po polsku to zamiast tajemniczej nazwy anioł był by tylko wysłannik czy zwiastun itp. Jednak biblia nie ukrywa pewnych obcych przybyszów i pojazdów a skojarzono z nią UFo. Kiedyś Ufo było zupełnie coś innego i nie miało z nią związku. Tą technikę co teraz mamy jest wykradziona bogom i dana ludziom , nie na darmo Himmler i inni parali się okultyzmem po kontakty z demonami by zdobyć technologie i zawładnąć światem. Skąd na świecie tyle megalitycznych budowli.
Mity których nas uczono nabierają sensu Dlaczego księga Henocha nie jest w kanonie biblijnym a która opisuje i rozwiewa wszelkie wątpliwości.
Ciekawy wykład Marcina Dachtery www.youtube.com
pokazuje dowody ze starych malowideł i biblii. Apokalipsa to odsłonięcie, objawienie i teraz się to dzieje.
To

Rysiek
10 lat temu

Moim zdaniem bardzo dobry odcinek. Słyszalem też inną teorię dotyczącą UFO. Może to się wydać głupie, ale niektórzy protestanci w Stanach twierdzą, że to pomysł Szatana, aby odciągnąć ludzi od Boga. W każdym razie nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem, ale teoria ciekawa. Ja tam się trzymam raczej tej staroświeckiej wersji interpretacyjnej Biblii.

Pytajmierz
10 lat temu

@15 d4r3q
Też przechodziłem ten etap, który przechodzisz ty w tej chwili. Na szczęście prawda wygląda zgoła inaczej. Jeśli znasz angielski, wpisz na yt: "ancient aliens debunked", a wszystko ci się wyjaśni, a pana Dachterę uznasz za lewego "powtarzacza" tego, co "odkrył" w Internecie. Na tych malowidłach widać to, co widać - tj. formy reprezentowane przez malarzy w danym okresie, a nie ufo. Obejrzyj to, co poleciłem - trwa 3 godziny, ale raz na zawsze wyjdziesz z tego gówna, w którym ja kiedyś tkwiłem.

d4r3q
10 lat temu

17. Pytajmierz Zgadzam się poniekąd a film pana Dachtery jest po Polsku a nie po Angielsku i skierowałem go do tych co nie znają angielskiego.
Ogólnie od siebie to badam biblię na własną rękę i nie z każdym i ze wszystkim się zgadzam zresztą jak każdy, a to są takie pomoce naukowe które wiele mają do powiedzenia albo kierują na jakiś trop. Jaką dajesz gwarancję że ty wiesz najlepiej?
Ja kiedyś twój etap przechodziłem a teraz powróciłem :)
Jak rozumiesz tą relację z Rodz. 16 Bóg uczynił dwa duże ciała jaśniejące: większe, aby rządziło dniem, i mniejsze, aby rządziło nocą, oraz gwiazdy. 17 I umieścił je Bóg na sklepieniu nieba, aby świeciły nad ziemią; co to jest to sklepienie? 6 A potem Bóg rzekł: «Niechaj powstanie sklepienie w środku wód i niechaj ono oddzieli jedne wody od drugich!» 7 Uczyniwszy to sklepienie, Bóg oddzielił wody pod sklepieniem od wód ponad sklepieniem; a gdy tak się stało, 8 Bóg nazwał to sklepienie niebem. Jeżeli coś jest na czymś umieszczone to nie jest to przestrzeń nieograniczona a gwiazdy to nie słońca.To jak to rozumieć że słońce jest większe od ziemi? Wyraźnie jest napisane że niebo powstało pośród wód. Czy wierzysz nadal że nie jesteśmy centrum świata?

Pytajmierz
10 lat temu

18. d4r3q
Hehe, śmiesznie się składa. Ostatnio natrafiłem na teorię Agarthy (świata wewnątrz ziemi). Zauważ, że w Genesis Bóg 2 razy tworzy światło (raz "niech stanie się światłość, a drugi raz - tworzenie słońca). Jeśli brać pod uwagę teorię istnienia świata wewnątrz Ziemi, to wtedy istnieją 2 systemy - podziemny (który został stworzony pierwszy) i nasza "powierzchnia ziemi". Tylko w takim wypadku Genesis ma sens, a ponadto okazuje się, że żyjemy wewnątrz Ziemi, a w środku ziemi jest "zewnętrze", które Bóg stworzył najpierw. Zagmatwane, ale prawdopodobne.

Grabix
10 lat temu

@d4r3q #15, proszę... Właśnie po obejrzeniu tego filmiku doszedłem do wniosku, że Dachtera to kretyn. Albo celowo manipuluje tym co przedstawia. W wywiadzie dla "Teorii Chaosu" błyszczał znajomością historii (głównie ukrytej historii) a tu? W 6:08 podanego przez ciebie filmu: www.youtube.com ... więc po pierwsze to nie są anteny od tej kuli, tylko coś, które widziałem na innych obrazach, trzyma się to jak pędzel. Po drugie (i ważniejsze), Dachtera omawiając owy fresk z 1600 roku, stwierdza, że "w żadnym wypadku ludzie w tamtym czasie nie powinni mieć wiedzy na temat kulistości Ziemi". No cóż 1492 - odkrycie Ameryki; 1521 - wprawa Magellana opływa świat. Przez 100 lat to mogliby się ludzie już zorientować, że Ziemia jest kulista. Pomijając to, że wykształceniu ludzie wiedzieli o tym o wiele wcześniej. Choć pewnie była to wiedza trochę bardziej teoretyczna...

Hubert Ciekierap
10 lat temu

vetulani.wordpress.com

To jest bardzo ciekawy artykuł i godny przeczytania :).

d4r3q
10 lat temu

Grabix to jest jego interpretacja a my nie musimy się z tym zgadzać jednak pozbierane dowody pokazują jednoznacznie na ingerencję czegoś co dziś nazywamy ufo. Czy Bóg to ufo? z Jakubem walczył Bóg czy anioł? Mojżesz widział Boga? czy anioła? Jezus miał magiczną szatę? której dotknęła się kobieta i z szaty uszła energia? sadzawka do której coś wlewali i jak się poruszyła w niej woda wtedy miała właściwości uzdrawiające :/
O sferach
Księga Henoha www.seremet.org
18: 3-5 i astronomiczna na drugiej stronie 78:3 Są to dwa wielkie światła. Ich okrąg jest jak okrąg niebios, a w rozmiarach oba są równe.
To ktoś nas okłamuje bo jakoś nie widziałem normalnego zdjęcia z kosmosu jak nie było obrabiane komputerowo hmm.

Grabix
10 lat temu

Ja również polecam film polecony przez Pytajmierza w komentarzu #17. Właśnie obejrzałem - bardzo dobry film.

@d4r3q, Ja mówię, że Dachtera to kretyn i manipulant. Jeśli się ze mną nie zgadzasz, to podałem ci argument. Jeśli się ze mną zgadzasz, to po co polecasz jego filmy?
Co do Henocha, po pierwsze to nie jest księga Biblijna, a po drugie to jest jakaś pokręcona wizja, on ciągle jakieś dziwaczne rzeczy widział. Wątpię żeby się dało z tego jakąś sensowną wizję świata ułożyć.

Hubert Ciekierap
10 lat temu

1600 rok ludzie nie mieli pojęcia o kulistości ziemi... :D:D:D:D
„Oto astronom i filozof natury obaj osiągają te same wnioski: na przykład, że Ziemia jest okrągła (rotunda). Astronom dochodzi do tego na podstawie rozważań matematycznych, czyli abstrahując od materii; filozof zaś natury – właśnie poprzez rozważanie materii”27.
Cytat z summy teologicznej Tomasza z Akwinu dzieła z XIII wieku

A gdzie tu 1600 rok po odkryciach geograficznych. Oczywiście ludzie niepiśmienni i niewykształceni myśleli że ziemia była płaska. Ale nie środowiska akademickie, z resztą widać po poziomie wiedzy w internecie, że wiedza i krytyczne myślenie u ludzi takich jak w tym filmiku nie zmieniły się, masy jak to masy :D

KlubTygrysa
10 lat temu

Wiedza na temat UFO jest olbrzymia i jeszcze do końca niezgłębiona. Przeciętny człowiek na Ziemi nie jest jeszcze w stanie tego zrozumieć. Zatem trzeba dużo czytać i wyciągać wnioski, bo historia jest teraz pisana od nowa (minął 50-letni i 100-letni okres obowiązywania tajemnic oraz praw autorskich). Z dzisiejszą wiedzą (obowiązującą w 3000 tysiącleciu n.e.) i nowymi dziedzinami nauki, jest nam łatwiej zrozumieć stare manuskrypty, a nawet odczytać pisma święte innych narodów. Chcecie poznać dzieje naszego słowiańskiego narodu? Polecam: bialczynski.wordpress.com | słowiańskie wedy - np.: O poczęciu świata: bialczynski.wordpress.com tam też jest sporo o ufo!

Czarnobrody
10 lat temu

@25 Ja piłem, ale pijany jesteś Ty.

Adam1
10 lat temu

Pytajmierz
W Biblii kosmos wygląda tak: zaczynając od ziemi środka
ziemia; woda ( wielkie źródła otchłani z których wytrysnęła woda w czasie potopu) ziemia(skorupa ziemska); 1 niebo tam gdzie fruwają ptaki; mogła być warstwa wody, która spadła na ziemię w czasie potopu; 2 niebo tam gdzie jest słońce, księżyc i ciała niebieskie; warstwa wody; 3 niebo gdzie zasiada Bóg nad wodami wielkimi.

Voitas
10 lat temu

@25. Klub Tygrysa! Dawaj na Forum. Dobry temat. Nie zniechecajcie :) kolegi/ki/ów... "50-letni i 100-letni" - ten styl wypowiedzi kogos mi przypomina. Czy Klub Tygrysa to jakas nowa konkurencja dla Latajacego Potwora Spaghetti? Chetnie sie dowiem. Odejscie od katolicyzmu zaczynalem od Dynikena, ale wtedy mialem 13 lat i wydawalo mi sie fajne.

Pytajmierz
10 lat temu

@27. Adamm
No dokładnie. Śmiechowe to trochę, po co te wszystkie galaktyki, skoro ziemia jest najważniejsza.

Czarnobrody
10 lat temu

Panowie, nie pijmy już, bo ja wysiadam.

Hubert Ciekierap
10 lat temu

Martin a ja mam pomysł na kolejny odcinek odcinek.
Zadam takie pytanie.
Chrześcijaństwo jest bardziej prawicowe czy lewicowe?
Jak ktoś chce może odpisać już w komentarzu :).

Sterka
10 lat temu

A Was naprawdę Bóg interesuje? Czy tylko w poszukiwaniu sensacji panowie tu wdepnęli? To będzie rozczarowanko!

Co jeszcze?