Wszystko albo nic

12 lat temu

Maraton trwa

Zostało odcinki do końca.
35min

Ostatni odcinek w tym roku. Z piosenką na koniec. Odcinek o tym czy Jezus jest komunistą i czy Bóg jest wrednym kapitalistą. Oraz o tym czy jest trzecia noga i gdzie się znajduje.

Dyskusja

Elvis
12 lat temu

Fajny odcinek. Świetnie sie słucha i zmusza do refleksji. A piosenka na koniec jest genialna. Czekam na nią aż będzie dostępna na stronie :)

Ella
12 lat temu

Bardzo fajny odcinek. I nowa kolęda też świetna. A dla Ciebie Martin z świątecznymi życzeniami mój wierszyk:
W potoku zdarzeń, w ciągłym biegu
w tłoku zakupów, pośród paczek,
w blasku choinki, w płatkach śniegu
Jezus malutki dziś zapłacze.

To nie dla niego karp, opłatek,
śledzie w śmietanie, kluski z makiem,
wybór pierogów i sałatek
jemu się przyjdzie obejść smakiem.

Kto wie, co znaczy Jezus w żłobie
i kto pogrąży się w zadumie?
On przyszedł dać świadectwo tobie,
lecz kto w to wierzy i rozumie?

Grabix
12 lat temu

Hm... a ja dziś znalazłem dość podobne "kazanie" księdza Pawlukiewicza, no ... kazanie jest trochę szersze, ale jakoś wewnętrznie podobne, już sam tytuł "Chcieć to móc" przynajmniej w kontekście treści (:P) pokazuje, że są podobne. To kazanie o tym by dążyć ... i dążyć na całość, być zachłannym. Polecam ksiądz spoko, mówi żartobliwie i w ogóle w porządku (pewnie niektórzy tu już go znają) - www.youtube.com

krysia
12 lat temu

Wrzuć kolędę na YT plisss

Grabix
12 lat temu

A będziesz tę piosenkę nagrywał jeszcze raz? Możesz coś zrobić z tym jak śpiewasz refren? Chyba szczególnie te "oczy" i co to się tam do nich rymuje. Są jakoś źle zaśpiewane, nie wiem... nie znam się, ale mi się nie podoba, normalnie bym się nie czepiał, ale jak masz zamiar to jeszcze nagrywać raz (bo jakoś tak zasugerowałeś) to może możesz to jakoś poprawić? A może muzyka na gitarze jest zła w tym miejscu? znaczy jakoś nie pasuje do wokalu?

iskra
12 lat temu

Ojej, jak ja lubię to Danse Macabre...

Sławek
12 lat temu

Z Całego serca chciałem dotknąć, czy też poczuć Boga a on mi na to pozwolił.
Zastanawiam się czy nie było to głupie

AgnessaLoveJesus
12 lat temu

To ja może przed pójściem spać tak napiszę-odcinka nie oglądałam, wieczorek w sumie straciłam, choć byłam...

Tytuł kojarzy mi się... tak, dobrze myślałam, choć tego teleturnieju nie pamiętałam-oto przypomnienie wg Szymona Majewskiego-dla ludzi z poczuciem humoru ;p
www.joemonster.org

A po drugie... choć pisałam to na Skype Martinowi na dobranoc...
Pozdrawiam naszego Kontestacyjnego ojca dyrektora... Martina Lechowicza :-)
Swoją drogą, artykuł dodałam do notatek jako do przeczytania, bo na razie, brzydko pisząc, przeleciałam go... wzrokiem ;p :
www.kontestacja.com
No i to garść info o Kontestacji :)

tomek
12 lat temu

Przykazanie w Biblii mówi : Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! 5 Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył .Spotkałem się z taką interpretacją:Jest tam mowa o tym, „co jest na niebie (...) na ziemi (...) w wodach (...)”. Nie jest tam napisane: „w niebie” tylko „na niebie”. A ma to duże znaczenie. Termin „na niebie” – dotyczy słońca, gwiazd itp. (por. Pwt 4,19), które są utożsamiane z bożkami (por. Ez 8,16). To samo dotyczy określenia „na ziemi” (Pwt 4,39), co można wiązać z wszelkimi czczonymi zwierzętami, czy ubóstwianiem niektórych ludzi, sił przyrody itp. (por. Ez 8,10; Mdr 13,10;15,18; Ps 106,20). A przecież nikt z katolików nie czci gwiazd, zwierząt, czy potworów morskich, tylko Chrystusa, Maryję czy świętych, którzy są w niebie. " Jednak w Biblii jest też taki fragment jako kontrargument z księgi Pwt R4,15:Pilnie się wystrzegajcie - skoroście nie widzieli żadnej postaci w dniu, w którym mówił do was Pan spośród ognia na Horebie - 16 abyście nie postąpili niegodziwie i nie uczynili sobie rzeźby przedstawiającej podobiznę mężczyzny lub kobiety.Mam natomiast problem z pewnym porównaniem mianowicie taką opinię przeczytałem w necie ,że Najświętszy Sakrament jest wyobrażeniem Arki Przymierza i tak jak była czczona kiedyś arka przez Izraelitów tak czczony dziś jest Najświętszy Sakrament.Może mi ktoś przybliżyć czy Izraelici bili pokłony przed tą arką jak wyglądał ten kult i czym to się różni od kultu Najświętszego Sakramentu?

Grabix
12 lat temu

Ostatnio zginęła Hanka Mostowiak, teraz podobno ma umrzeć Rysiek z Klanu... ja zaczynam wierzyć w ten 2012... za dużo ważnych ludzi umiera...

tomek
12 lat temu

Dlaczego życie jest często tak gówniane?

Aneta
12 lat temu

@ 3.Grabix
Znają, znają, z odcinka o ,,miażdżeniu,, ;D :p
Ogólnie na księży patrzę jak na błaznów trochę, co to nałożyli sukienki i strugają wariata. Nie rozumiem jak można czytać i nauczać Pismo i nie widzieć sprzeczności. To jakiś rodzaj upośledzenia ? Dla mnie ksiądz żeby mówił nawet najmądrzejsze rzeczy, to sam fakt że jest księdzem zniechęca mnie do słuchania go, ponieważ katolicki ksiądz = niebiblijne bredzenie, wcześniej czy pózniej .
@Poza Matrixem.
I tu pozdrowienia dla Adama i Ewy ;D

AKSORZ
12 lat temu

Do Anety. Na twoim miejscu nie spisywał bym wszystkich księży na straty. Możesz nie wierzyć ale zdarzają się w środowisku księży ludzie , którzy robią kawał dobrej roboty dla ludzi pomimo tego że wg. ciebie mają oni wypaczone myślenie o Biblii. Tak jak Martin wspominał że religia nie jest aż taka ważna , liczy się to czy ktoś jest z Jezusem czy nie.
Co do odcinka Martina i kwestii bogacenia się to niestety w obserwacji mojego otoczenia to się w ogóle nie sprawdza. To znaczy ludzi bogatych znam niewielu dokładnie ... dwóch moich kumpli. Jeden był dla mnie kiedyś wzorem gdyż zaczynał od zawodu rzeźnika , skończył studia a teraz jest informatykiem w UK. Jest tylko z nim mały problem jest ateistą i definitywnie zaprzecza i obśmiewa istnienie Boga więc o ile kiedyś gdy odchodziłem od Boga był dla mnie wzorem to teraz żal mi go. Drugi kumpel ma fajną posadę ale ma ją nie dla tego że ciężko na nią zapracował tylko dlatego że ... jego ojciec przeszedł na emeryturę i go wkręcił na swoje miejsce. Bardzo bogatych w moim miasteczku znam z widzenia i są to ludzie mający własny biznes u których czasem pracowałem no i sorry ale poziom nieuczciwego podejścia do ludzi jest porażający.

Anna
12 lat temu

Bardzo mądry odcinek. Niestety jest tak, że zawsze szuka się trzeciej drogi, tej, która będzie pozwalała na wszelkie kompromisy, nie będzie narażała na nieprzyjemności. ; ( Pozdrawiam wszystkich serdecznie. Niech wam Bóg błogosławi.

Aneta
12 lat temu

@Askorz Nie powiedziałam, że wśród księży nie ma ludzi, którzy pomagają innym. Uważam, że nie da się być z Jezusem i należeć do kk jednocześnie. Pobyt w Kościele Katolickim jako aktywnego katolika, uczęszczającego na magiczne rytuały mszy jest olbrzymim błędem i grzechem dla osoby, która zdaje sobie z tego sprawę. Osoba taka uczestniczy świadomie w skrajnym bałwochwalstwie oraz bezwiednym czczeniu starożytnej bogini Astarte - Królowej Niebios, podstawionej katolikom jako Maria - tzw. Matka Boska. Jest praktycznie niemożliwe uczęszczać do kościoła nie obrażając tym Boga.

Mariusz
12 lat temu

@Arkoz. Ja mysle ze Martinowi nie chodzilo o tych naszych nowobogackich co bogaca sie kosztem innych.... Tylko o takich ludziach ktorzy zdobyli gigantuczne bogactwo dzieki blogpslawienstwu Boga, a nie tylko wlasnym siłom.

AKSORZ
12 lat temu

Ok skoro kk jest twoim zdaniem pogańską instytucją pomimo tego że Duch Święty się tam w mniejszym lub większym stopniu się przejawia to idąc dalej tym torem to wszelkie kościoły są jakąś pomyłką. Zaczynając od kk który jest najobrzydliwszy następnie prawosławny , protestancki itd. Wiesz to ja mogę postawić tezę że całe chrześcijaństwo zostało podłożone pod ówczesny kult słońca tak aby mieć ciągle kontrolę nad ludźmi , a sam Jezus jest po prostu zastępstwem dla Heraklesa, a wiele faktów z biblii ma odpowiadające im wcześniejsze podania (chociażby Gilgamesz) więc wiara w Biblię i rzeczy tam przedstawione jest wiarą w zestaw legend , które w bardzo sprytny sposób zostały przemycone tak aby dziś zwieść człowieka od prawdy, którą trudno jest teraz ustalić.

Mariusz
12 lat temu

@arkoz. Spoxx... Ok jak bym wiedzial ze nie jestes wierzacy to bym to wytlumaczyl inaczej.... o co mi chodzi.

Polkski ciulacz wyzyskujacy biedakow, to jedna strona bogactwa.
A taki Steve Jobs to druga strona, super bogactwo i to zasluzone, pomoc innym nie na pokaz. O takich bogaczy mi chodzi.. Kasa tu wlasciwie byla ubocznym efektem pomysłowosci charyzmy i uporu w dazeniu do celu...

AKSORZ
12 lat temu

Mariusz
No nie ja wierzący jestem tylko według Anety to nadal jestem poganinem czego raczej do wiadomości nie przyjmuję. Dzięki za wyjaśnienie, szkoda tylko że ja nie mam pojęcia kto z tak potężnie bogatych ludzi na świecie zdobył majątek będąc zarazem chrześcijaninem czyli kierując się naukami Jezusa , a jednocześnie nie dorabiając się kosztem innych. Według mnie to chyba raczej nie możliwe gdyż od pewnego poziomu bogactwa materialnego zatraca się już kontakt z rzeczywistością i trwoni się pieniądze na rzeczy które zamiast zbliżyć oddalają ludzi od Boga.Być może i jakiś geniusz Bożego bogactwa gdzieś żyje na świecie ale ja nie potrafię wskazać takiej osoby. Jedyne co mi pozostaje to szukanie Boga w moim najbliższym otoczeniu , a wśród "bogatych" ludzi robiących karierę i pomnażających swój majątek w moim otoczeniu to ludzi czystego serca nie widzę , są za to raczej ludzie czystego zysku.

Mariusz
12 lat temu

@Arkoz. Tam nie martw sie co inni mysla o tobie, ważne co zyciem pokazujesz.
Ja sam myslalem ze jestem juz chrzescijaninem, ale jak w tym tygodniu mi auto okradli, syn zachorowal, w pracy hardkore i jeszcze komp mi padl, to poznalem taka swoja ciemna strone, ze sam widze ze do bycia chrzescijaninem to mi daaaaaaleko .

Steve jobs nie wiem czy oficjalnie byl z jakas religia zwiazany, jak juz to mysle ze ZEN albo te klimaty.. Ale jest cala masa ateistow co nigdy nie poznali nauk Jezusa, a zyja tak pieknie ze mogli by byc dla mnie wzorem. Sa cierpliwi, maja pokoj, radosni, opanowani, wstrzemiezliwi, sa uprzejmi, dobrzy, łagodni... Innymi slowy maja wszystkie owoce jakie prawdziwy chrzescijanin powinien sie cechowac.
... Ze wstydem i zazdroscia na nich patrze.... I nie rozumiem jak to jest nieraz lepszy niz ja od urodzenia chrzescijanin ;)
Moze to oni sa jak henoch co poprostu chodzil z Bogiem a ja jak uczony w pismie faryzeusz co czyta tylko jak chodzic z Bogiem...

darek
12 lat temu

@ Crzszman litości
www.zaufaj.com

AKSORZ
12 lat temu

Mariusz dzięki za to zdanie:
"Może to oni sa jak henoch co poprostu chodzil z Bogiem a ja jak uczony w pismie faryzeusz co czyta tylko jak chodzic z Bogiem..."

Widzicie ja od dziecka jestem wychowany w KK tylko w takim standardowym katolicyzmie czyli bez zadawania trudnych pytań, bez głębszych refleksji tylko tradycja na pokaz i koniec. Zresztą dzwoniłem podczas ostatnich wieczorów do Martina bo jakiegoś doła Bożonarodzeniowego złapałem. Osobiście mam spore problemy z zaakceptowaniem Marii i ale jej skuteczność w walce z szatanem istnieje i przejawia się wśród ludzi, a to do mnie przemawia. Teraz cała ta sprawa została nagłośniona przez odcinek archeologiczny "Dwie wersje Boga" gdzie pod koniec pada właśnie takie stwierdzenie (z tego co pamiętam) że modlenie się o wstawiennictwo u Boga przez Marię jest kultem bogini asztarte a ludzie modlący się w kościołach czczą baala. Nie powiem trochę mnie to zaniepokoiło gdyż jak dotąd Beata opowiadała ciekawe rzeczy , a tu nagle taki kaliber wymierzony we wszystkie kościoły ...

Grabix
12 lat temu

@Sebastian, tak... Jezus był wszystkim, szczególnie tym czym akurat jest autor danego artykułu o nim, nie? :P Słyszałem, że był kapitalistą, socjalistą, murzynem, magiem, kobietą... a niektórzy twierdzą nawet, że był Żydem. ;)

Aneta
12 lat temu

@Crzszman. Proszę mnie od ignorantów nie wyzywać. Byłam na mszy. A Ty byłeś np na nabożeństwie u protestantów ? Nie będę drążyć tematu Marii. Jak ktoś chce, to znajdzie informacje na temat skąd wziął się kult Marii i nie wątpię,że większość katolików jest tego nieświadoma.Ja nie pamiętam czy jest jakaś modlitwa do Marii, ale z tego co wiem to katolicy modlą się do niej i do in. świętych. Biblia tego zabrania, jak też klękania przed obrazami. Nie będę czytać KKK gdyż papieże nie są dla mnie żadnym autorytetem, co zresztą potwierdza historia. Uważam, że jeśli są wśród katolików uczniowie Jezusa, a wierzę że są, to są oni nieświadomi złych praktyk narzuconych odgórnie i właśnie do nich jest biblijny apel, aby lud Boży wyszedł z ,,Wielkiego Babilonu, zwanego też wielką nierządnicą.
Zdrowaś Mario nie jest modlitwą skierowaną do Marii ?
@Askorz Dalekam od osądzania kogokolwiek. Wyraziłam swój pogląd. Myślę że każda religia jest skażona w mniejszym lub większym stopniu, ale jeśli już koniecznie ktoś chce chodzić do jakiegoś kościoła, to czemu nie do tego, który jest mniej skażony.
Odnośnie tematu bogactwa :) www.youtube.com

Mariusz
12 lat temu

@ Aneta masz racje sa modlitwy do swietych i do marii :). Sam jestem katolikiem i widze ze tak jest. Sa modlitwy do Jana Pawła drugiego nawet. Starczy sie spytac babci w kosciele co robia.
Oficjalnie sie do nich ne modlisz

Ale Biblie mozna do tego nagiac.......
KKK to wszystkoi pieknie tłumaczy.. baaa nawet jesli uznac to co pisze w NT ze my jako ze jestesmy członkami ciała chrystusa to mozesz nawet i modlic sie do Babci swojej ;)


Ja mentalnie jestem bliżej protestantyzmowi pod tym względem.
Swoja droga Waz w raju tez powoływał sie na słowa BOga jak Kusił EWE, zmienił w sumie niewiele..

Aneta
12 lat temu

www.youtube.com
@Askorz. W jaki sposób Duch Swięty przejawia się w kk ? Co masz na myśli mówiąc o skuteczności Marii w walce z szatanem i jak się ona przejawia ? Rozumiem że mogą być szokiem pewne informacje o kk dla kogoś kto wychował się w tej tradycji. Jeśli wierzy się w coś przez wiele lat a potem okazuje się to błędem, to nie jest to miłe uczucie, ale fakt że spostrzegasz błędy jest dużym krokiem w kierunku szukania Boga i Prawdy.,,Gdy będziecie mnie wzywać i zanosić do mnie modły, wysłucham was. A gdy mnie będziecie szukać, znajdziecie mnie. Gdy mnie będziecie szukać całym swoim sercem, objawię się wam - mówi Pan” (Jer. 29:12-14). Tak się często zdarza, że człowiek zaczyna szukać Boga dopiero wtedy, kiedy dopadną go problemy i łapie doły. Wiem coś o tym :) Podrzucam Ci linki, które być może pomogą Ci w wyciągnięciu wniosków. www.zbawienie.com
radtrap.wordpress.com
www.youtube.com www.youtube.com

tomek
12 lat temu

Jak myślicie jakie są dobre sposoby żeby nawiać przed księdzem na kolędzie?

AKSORZ
12 lat temu

Aneta o Duchu Świętym w kk sam Martin mówił w odcinku "Tam gdzie kończy się teoria" więc są np. wspólnoty odnowy gdzie ludzie "posługują" się DDŚ. Poza tym jak sam Martin pisze że potrafi wyczuć czy dana osoba posiada Ducha Świętego i zdarza się że jest to osoba należąca do kościoła katolickiego. Co do Marii to dla mnie np. dowodami są świadectwa ludzi opętanych, którzy np. podczas modlitwy o uwolnienie zostawali oczyszczani z demonów , są to np. doświadczenia egzorcysty ks. G.Amortha oraz innych egzorcystów , którzy uwalniają ludzi od złego między innymi poprzez wstawiennictwo Maryi. Największym dowodem dla mnie jestem ... ja gdyż sam przed moim nawróceniem byłem cholernym egoistą (zresztą nadal z tym walczę ale widzę wszystko inaczej) otóż w pewnym momencie życia byłem nękany przez ... nie wiem powiedzmy zło ale robiłem trzodę w swoim życiu ale to o czym chcę powiedzieć to to że krzywdziłem psychicznie i fizycznie pewną osobę i stopniowo opanowywało mnie to bez reszty. To samo tyczyło się np. widoku krzyża na jego widok miałem ochotę bluzgań na niego i takie tam .... Gdy uświadomiłem to sobie co się ze mną dzieje to między innymi poprzez modlitwę, poprzez ... znaki się kończą

Aneta
12 lat temu

Ten film polecam www.youtube.com
@ Mariusz. Ciekawe spostrzeżenia :) Zgadzam się. Wszystko można nagiąć ale chodzi przecież o Prawdę, a nie o udowodnienie słuszności dogmatów swojej religii za wszelką cenę.
@ Crzszman. Oczywiście, jakże mogłam to przeoczyć :d
Ja już tego typu argumentów nie trawię. Myślę że jak ktoś nie chce zobaczyć kultu Marii w kk, to go nie zobaczy i żadne argumenty nie są w stanie takiej osoby przekonać. Do tego trzeba mieć otwarty umysł, inaczej można prowadzić debaty i nic z tego nie wyniknie. Wysyłam Ci link www.zbawienie.com Jak chcesz to się zapoznaj z argumentami. Są trochę poniżej w tym linku.

Mariusz
12 lat temu

@Aneta ....wez mi nawet nie mow o tym udowadnianiu za wszelka cene...
Na własnej skorze odczułem na sobie przekleństwa za Bałwochwalstwo, sa one dokładnie takie jak Apostołowie zapowiedzeli w Nowym Testamencie.... Całe lata nie wiedziałem z kad ta niszczaca pozadliwośc we mnie..... Teraz zmiana jakości życia, 20 kg mniej, kondycja w wieki 33 lat mam lepsza niz na studiach 10 lat temu, głowa mnie nie boli tak czesto... Nałogi mam pod kontrola, .a przedewszystkim Zupełnie inna psychika. Ludzie cierpia czasem bo sa ignorantami, gdybym czytał biblie wczesniej to bym tyle czasu nie stracil....bedac wydanym na poniewierke szatanowi...heh.

Powała
12 lat temu

@31. Crzszman
Normalnie prowokujesz.
Na www.zaufaj.com jest dział "Modlitwy do Matki Bożej" ale to nie modlitwy? To co to jest? Aaaa - "prośby"! A jak się modlisz do Boga i nagle o coś go prosisz, to w danym momencie modlitwa wchodzi w stan "hold" i następuje "prośba"? No sorki ale śmieszne jest to co piszesz.
A tak żeby uściślić, to jak definiujesz "modlitwę"?

AKSORZ
12 lat temu

No to może szybko dokończę ... a w ogóle Mariusz to może jest jakiś syndrom 33 latka ( u mnie też tyle wiosen na karku) bo ja mam podobnie tylko że u mnie tak prościutko nie jest bo tak jak mówiłem cały mój dotychczasowy światopogląd wywalił się do góry nogami i wszystko jest tak jakby inne i normalnie czasami brak mi sił żeby temu podołać ale nigdy nie tracę wiary. No a teraz dokańczając więc wyjście z mojego zniewolonka zaczęło się między innymi od szczerej modlitwy do Boga , Jezusa oraz odmawiania różańca. No i po powiedzmy roku zaczęło pomagać co prawda zdarzyło się jeszcze wiele po drodze ale zaczęło się od tego. Teraz Aneta papież nie jest dla ciebie żadnym autorytetem i tu się nie dogadamy bo dla mnie ok jakiś Ratzinger jest mało znany ale JP2? Przecież to gość z
'naszego podwórka i ustalenie tego co robił w życiu i czym się kierował jest proste do zbadania, więc skoro twoim zdaniem taki JP2 był gościem z ograniczonym umysłem , który nigdy nie zorientował się że Maria jest boginią asztarte? A może wiedział o tym tylko tkwi on w organizacji okultystycznej zwanej Watykanem i celowo zwodził ludzi aby modlili się do Boga poprzez Marię.

Aneta
12 lat temu

@Askorz
Wybieram to ostatnie.
Watykan i papieże mają wielką władzę i dobrze wiedzą co robią. Swiadomie służą szatanowi.
A od kiedy to popularność jest miarą bycia autorytetem lub głoszenia prawdy. Skoro ustalenie tego co robił w życiu i kim był JP2 jest takie proste do zbadania, to zapoznaj się jeszcze z tym wątkiem radtrap.wordpress.com
Prawda jest tak nieprawdopodobna, że aż nie do przyjęcia przez większość.
Biblia zresztą zapowiada, że szatan będzie się podawał za anioła światłości i że Prawda będzie powalona na ziemię.

AKSORZ
12 lat temu

Grabix - dzięki za link do konferencji ks.Pawlukiewicz. Naprawdę jestem pod wrażeniem.

Ok więc już kumam o co ci biega. Niestety ale takie rewelacje są jak doniesienia z pierwszych stron Faktu-u czyli płytkie krzykliwe ale bez żadnej wartości poznawczej. Teraz wracając do kultu Marii to ja nie rozumiem go do końca. No bo po jakiego grzyba jest tyle Maryi , Maria tak , siaka ... Dla mnie jest jedna i ma władzę nad szatanem. Przyglądam się całej reszcie trochę z boku ale nie neguję wszystkiego na starcie. Co do formy modlitwy to też jest dla mnie problem bo modlitwa do Boga jest dla mnie najprostsza ale nie bardzo potrafię się modlić do świętych w sumie nigdy tego nie robię bo nie umiem sobie tego odpowiednio poukładać w głowie. Tak więc ja tam kk nie odrzucam najważniejsze żeby mieć dystans do pewnych rzeczy i nie tracić kontaktu z rzeczywistością patrząc ślepo w księży (Natanek się kłania) bliżej jestem zdania Martina że to nie jest aż tak niesamowicie ważne.

No dobra bo dyskusja zeszła zupełnie nie na temat.

Wesołych świąt życzę wszystkim

Damian
12 lat temu

Wiem, że wygrzebuję stary odcinek, ale chciałbym wiedzieć, jaki jest tytuł piosenki, co ją puściłeś w 17 minucie odcinka "O piosenkach i śpiewaniu". Niestety z twojej wymowy nie dam rady wywnioskować pisowni ^ ^"

Mariusz
12 lat temu

@Arkoz....jaka to roznica ktory bardziej znany Jp2 czy Ratzinger. ... Albo tp ze JanPawel2 jest polakiem... Takkie podejscie lekko zalatuje rasizmem i mysleniem grupowym.
Obaj dostali ciezar nie do uniesienia, musza tak pisac emcykliki przykladowo by nie byly sprzeczne z tym co ich poprzednio napisal przez ostatnie 2000 lat. Nie wazne jaki byl bo byl nieomylny....
Mi ich obu zal jak mam byc szcery.....

@ Aneta. ... Tak beztrosko bym nie ocenial ludzi , jesli na serio traktujesz biblie to wiesz ze tam pisze ze jak kogos falszywie oskarzasz to plago za to spadaja na ciebie..... Lepiej wiec uwazac... Nawet jesli masz racje.


Mt 5:22 bg "Ale ja wam powiadam: Iż każdy, kto się gniewa na brata swego bez przyczyny, będzie winien sądu; a ktokolwiek rzecze bratu swemu: Racha; będzie winien rady, a ktokolwiek rzecze: Błaźnie! będzie winien ognia piekielnego."

Aneta
12 lat temu

@Askorz Te informacje nie pochodzą z Faktu,ale rozumiem że niewygodna prawda to dla Ciebie bezwartościowe rewelacje.Tak jak pisałam wcześniej - jak ktoś nie chce zobaczyć prawdy, to jej nie zobaczy i żadne argumenty nie pomogą.
Odnośnie darów Ducha Świętego w kk to osobiście się nie spotkałam. Nie neguję że wśród katolików nie ma osób które owe dary posiadają, ale już w samym kk wątpię żeby się one pojawiały,gdyż jest to miejsce obraźliwe dla Boga z powodu bałwochwalczych obrazów, rzeźb i praktyk, jak np. pokłony przed wyżej wymienionymi oraz spożywanie ciała Jezusa i krzyżowanie go na nowo przy każdej komunii. Co do darów Ducha Św. też byłabym ostrożna, bo można je czasem pomylić z ,,darami,, od innego ducha. Ale to temat na inny temat. Dodam jeszcze, że DDŚ występują wśród chrześcijan różnych nominacji, tak samo jak wypędzanie złych duchów, na co kk patentu nie posiada, bo Bóg dał tę umiejętność po prostu chrześcijanom. W Biblii nie ma ani jednego opisu wypędzania duchów przez imię Marii, jedynie przez Jezusa i pewnie egzorcyści oprócz Marii wzywają też imienia Jezusa dlatego wypędzanie duchów jest skuteczne. Niemniej jednak nie świadczy to o słuszności danej religii. Mat.7;22-23

AgnessaLoveJesus
12 lat temu

Aneto, ja jestem z wychowania katoliczką, ale inni niż rodzice-niepraktykującą prawie za to od dziecka lubiłam pogłębiać wiedzę na temat własnej wiary i gdy trafiłam na Martina to byłam już wtedy pełna wątpliwości i niepraktykująca, przeto jest mi bliżej do chrześcijaństwa, ale wiedzę sobie pogłębiam dalej, bo wiem, że wiele osób o katolicyzmie mało wie i mity krążą... Mam taką sytuację, że niestety dalej muszę z rodzicami mieszkać-wierzcie mi, jest mi ciężko, choćby przez to, że nie jestem przez nich akceptowana i to oni zaczęli ten proces, że im przestałam ufać, ale to do nich nie dociera... :(
Mniejsza o to...

Chciałam pisać dziś o czymś, o czym rozmawiałam z Martinem, ale sobie notatki porobię jeszcze...
Póki co...

Wiedzy jest mnóstwo w necie, gdyby tylko chciało się Wam szukać, choć Aneta ciekawie pisze, bo m.in. Jezus jest wzywany :)
Biblię wielu z nas czyta, ale jak macie gadać o katolicyzmie to polecam Katechizm Kościoła Katolickiego-wykładnia nauk KK i jak macie problemy to np. katechezy Radyja, bo tam jest to łatwiejszym językiem wyjaśnione :P

A co do egzorcyzmów... internet i np. książka "Obrzęd"-dobra rzecz i ewentualnie film "Rytuał", choć Hollywoodzki ;p

Aneta
12 lat temu

@Mariusz Mi tam papieży nie szkoda. Są świadomi swego panowania i okultystycznej symboliki, która ich otacza. W dodatku pozwalają na siebie mówić -ojciec święty, chociaż Biblia zabrania nazywania kogokolwiek żyjącego na ziemi w ten sposób. Biblia też mówi : Amosa 5:15. Nienawidzcie zła, a miłujcie dobro
Przypowieści 8:13. Bać się Pana - znaczy nienawidzić zła; nienawidzę buty i pychy, złych postępków oraz przewrotnej mowy.
Staram się nie oceniać beztrosko, a wyciągam wnioski z faktów które mają miejsce, ale dziękuję za radę.
@Agnessa
Dobrze Cię rozumiem, bo też przeżyłam brak akceptacji ze strony rodziny. Teraz to już przeszłość ale bywało koszmarnie. Współczuję Ci szczerze. Jeśli mogę Ci doradzić, to pogłębiaj swoją wiedzę nadal i wyciągaj własne wnioski, no i przede wszystkim czytaj Pismo i módl się o jego zrozumienie i o pomoc w życiu, a Bóg Cię wysłucha. Kieruj się spokojem i miłością, bo ona zwycięża wszystko, ale bądź konsekwentna w postanowieniach. Posłuszeństwo Bogu jest ważniejsze od tego żeby podobać się ludziom.
A co do egzorcyzmów, to polecam artykuł www.zbawienie.com

Damian
12 lat temu

Znów będzie poza tematem, ale mam tutaj takie małe zestawienie fragmentów, którego nie potrafię logicznie wytłumaczyć i mam nadzieję, że ktoś jest mi w stanie pomóc.
Otóż:
Rdz 6,3
"A wtedy Pan rzekł: ."

Stąd, moim zdaniem oczywisty, wniosek, że według Biblii ludzie potem nie przekraczali wieku 120 lat. Jednak natknąłem się na pewien fragment dotyczący Sary, która żyła już po Potopie, a wyżej wymieniony fragment opisuje wydarzenia sprzed niego.

Rdz 23, 1

"Sara doczekała się stu dwudziestu siedmiu lat życia."

Blaise
12 lat temu

@Aneta
"Pobyt w Kościele Katolickim jako aktywnego katolika, uczęszczającego na magiczne rytuały mszy jest olbrzymim błędem i grzechem dla osoby, która zdaje sobie z tego sprawę."
Dobrze prawisz. Z naciskiem na słowa: "która zdaje sobie z tego sprawę".

"Osoba taka uczestniczy świadomie w skrajnym bałwochwalstwie oraz bezwiednym czczeniu starożytnej bogini Astarte - Królowej Niebios, podstawionej katolikom jako Maria - tzw. Matka Boska."
Jak zdaje sobie z tego sprawę, to już nie jest "bezwiedne". Reszta OK.

"Jest praktycznie niemożliwe uczęszczać do kościoła nie obrażając tym Boga."
BŁĄD! Bóg patrzy na serce. Jakaś część chodzi do KK, ze szczerego serca szukając Boga. Oni Go NIE obrażają.

@AKSORZ
"...wszelkie kościoły są jakąś pomyłką. Zaczynając od kk który jest najobrzydliwszy następnie prawosławny , protestancki itd."
Tak właśnie jest! Jezus żadnego INSTYTUCJONALNEGO Kościoła nie założył ani swoim uczniom tego nie nakazał.

Aneta
12 lat temu

@Blaise
W sumie też zauważyłam później te nieścisłości, ale dzięki za uwagę.

Blaise
12 lat temu

@Aneta
Nie ma za co.

@Crzszman
"To wszystko nie polega na modleniu się do niej jako bóstwa, a prośbie o modlitwę..."
Wyobraź sobie, że poszedłeś na pewną śmierć, żeby uratować Nowakowi życie. Jakimś cudem żyjesz i masz się dobrze. A Nowak zamiast przyjść i Ci podziękować prosi Twoją matkę, żeby ona Ciebie poprosiła, żebyś okazał mu litość...
Mnie by krew zalała. A zdaniem większości katolików Jezusowi się to podoba. Gdzie tu sens?

A poza tym takie proszenie to kontaktowanie się z trupem czyli... spirytyzm.

McMaciek
12 lat temu

Bardzo fajny odcinek. Ale mam pewien, inny problem.
Jak ja mam iść na całość, zaryzykować , skoro w swoim życiu nie widzę tego Boga,o którym ty mówisz. Nigdy do mnie nie przemówił, nigdy nic mi nie zrobił i mi nie pomógł. Kiedy próbuję z nim rozmawiać, to go nie czuję. Kiedy zaczynam mówić coś na głos, to tylko mój monolog. Czy może nie mam rozmawiać z Bogiem a z Jezusem? Ale to też nic nie daje. I jak ja niby mam zaryzykować i być tym kapitalista?

Aneta
12 lat temu

Tu jest bardzo dobrze wyjaśnione zagadnienie modlenia się do Marii i świętych, lub jak kto woli - proszenie ich o wstawiennictwo. www.gotquestions.org www.gotquestions.org
A tutaj, jak wyglądał pierwszy kościół i jakie jest pochodzenie kk
www.gotquestions.org
www.gotquestions.org

AKSORZ
12 lat temu

No witam i po świętach. Na te trzy dni wziąłem sobie odwyk od Odwyku :)
Agnessa wyjaśnij mi stwierdzenie że jesteś niepraktykującą katoliczką bo wydaje mi się że katoliczką już raczej nie jesteś. Ale nie chcę rzucać tu oskarżeń tylko sam może potrzebuję dla siebie nazwy gdyż:
1 – od wielu wielu lat żyję bez ślubu , mam uroczą córeczkę (ochrzczoną) ale jesteśmy bez ślubu
2 – Komunii nie przyjmuję bo wiadomo bez ślubu nie wolno (przynajmniej tak z 9-10 lat)
3 – Do spowiedzi nie chodzę zresztą to wynika z w/w punktów bo i tak rozgrzeszenia nie dostał bym.
4- Nie rusz mnie za bardzo kult świętych po prostu tego nie czuję
5 – Drażni mnie kult obrazów .
To takie główne rzeczy (niezła spowiedź  ) poprzez które jestem z oficjalnego punktu widzenia outsiderem kk , więc ktoś może powiedzieć o mnie że w sumie nie jestem katolikiem. Jedyne co to chodzę do kościoła i bardzo szczerze się modlę (oczywiście nie tylko w kościele) oraz proszę Boga o wskaznie mi drogi , a nie czuję za bardzo żeby ta droga do Boga nie miała prowadzić przez kk. Msza święta dale mi siły i naprawdę jest mi dobrze pomijając może kazania księdza ale czasem mu nawet wychodzi (dosyć wesoły jegomość). ZAKI ...

Blaise
12 lat temu

@Crzszman
1. Trupów nie proszę, "bo w krainie umarłych [...] nie ma ani działania, ani zamysłów, ani poznania, ani mądrości" (Koh 9:10).
2. Gdy wypowiada się fragment Zdrowaśki: "módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej", de facto się stwierdza, że się nie wierzy w swoje usprawiedliwienie (patrz: List do Rzymian), bo nie możesz być jednocześnie usprawiedliwiony i nadal grzeszny.

"Bo księża mają zapędy bałwochwalcze, fakt, ale nie taki jest Kościół."
A słyszałeś, że papież jako namiestnik i zastępca Chrystusa ma prawo zmieniać, a nawet unieważniać (!) prawo Boże?

AgnessaLoveJesus
12 lat temu

AKSORZ-to tak samo jak z Twoim przypuszczeniem, że ja nie jestem, bo nie praktykuję, to i ty nie jesteś właśnie przez życie bez ślubu, czyli na tzw. kocią łapę-w oczach KK katolikiem nie byłbyś-oboje jesteśmy outsiderami, ale z różnych powodów i wielu jest, wbrew pozorom takich outsiderów ;)
Wg mnie jednak lepiej być outsiderem niż fanatykiem, bo ma się dystans do KK i ... choć z tym różnie... lepszy, jakby ogląd na to, co jest z KK związane-właśnie ze względu na dystans :)
Trudno trafić na księży, którzy potrafią z outsiderami pogadać, choćby bez prób nawracania "na siłę", ale ponoć są takowi.
Co do praktykowania u mnie... nie stać mnie za bardzo na jazdę na miasto na msze, a są powody, dla których nie mam zamiaru łazić do swojej parafii-w okolicznych i nie lepiej... do miasta-to tak się mówi, choć mieszkam kilka km od centrum KRK :P
Spowiedź-chciałabym, bo dawno nie byłam właśnie ze względu na niemożność znalezienia księdza, a wolałabym, jak już indywidualną... Aha, są spowiednicy duchowi :)
Jeśli chodzi o msze to łażę na msze o uzdrowienie, zwykle raz na miesiąc-specyficzne, długie, ale jak dla mnie świetne :)

Na razie tyle.

AKSORZ
12 lat temu

Nie potrafię pisać wierszyków urodzinowych więc napiszę krótko WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO MARTINIE :)

Mariusz
12 lat temu

A ja z moim katolicyzmem mam problem taki tylko moze takie ze dziecko mi czesto choruje i nie chodze do kosciola co niedziele, i w kazde siwieta... Za co tzw rozgrzeszenia nie dostaje.... A nawet jak dostaje to mosial by, dzialac wvbrew zumieniu i modlic sie do balwanow. .. Wiec ogolnie pupa...


Ale mam tez problem ze swiadkami jechowy, bo mńie nachpdza albonjak usypiam dziecko, albo jak akurat pracuje i zabieraja mi czas w napastliwy sposob :( co gorsza nie sluchaja prosb zeby mi nie przeszkadzali i sa coraz bardziej nachalni..


... Tak ze od tzw chrzescijan roznegp rodzaju i masci tylko po dupie dostaje .za tp ze zyje ... .... Czyli tak jak Jezus w Bibli powiedzial ze uczeni w pismie i faryzeusza kłada nam cożarow nie do uniesienia, i czynia nas 2x winnymi niz sami sa" .....


Tak ze choc wierze w Jezusa to niemam tak naprwde wspolnoty z ktora bym sie utożsamial..... Chyba ze własna rodzina taka wspolnota mozna nazwac ..

Ella
12 lat temu

To ja jeszcze słowo do outsiderów. Też jestem taka, bo po rozwodzie i teraz bez ślubu kościelnego. Chyba dobrze się stało, bo pozycja jaką wyznaczył mi KK nie satysfakcjonowała mnie i sprowokowała do samodzielnego myślenia. Chociaż mogłam inaczej. Dostałam przez dzieci informację od księdza z KK w mojej parafii w Niemczech, że nie ma problemu, dostanę rozgrzeszenie, mogę przyjść. Nie poszłam, ale zaczęłam się zastanawiać. Nie wypisałam się z KK. Robię swoje, myślę swoje, bo ostatecznie to ja zostanę rozliczona.
Do Marusza:
To nie Świadkowie Jehowy są tacy natarczywi, to Ty jesteś mało stanowczy. Gdybyś potrafił dawać jednoznaczne sygnały, zrozumieliby. Przyjrzyj się sobie w innych dziedzinach życia. Prawdopodobnie w nich też nie umiesz odmawiać.

Łukasz
12 lat temu

OOO Martin, bywały lepsze i gorsze odcinki, ale nie myślałem że po tylu odcinkach znajdziesz tak rewelacyjny temat. Jest doskonały!:) Może dlatego sam "dotykam tego tematu w swoim życiu". W każdym razie pochwały Ci się należą:) Pozdrawiam i wszystkiego najlepszego. God Bless YOU

Damian
12 lat temu

Ło, akurat trafiłem z obejrzeniem odcinka na twoje urodziny Oo
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO, MARRY CHRISTMAS NO I HAPPY NEW YEAR!!

Mariusz
12 lat temu

Ella. Wiesz akwizytorzy z Upc i z netii tez chodza parami... Sa tak samo namolni. Tak samo m przeszkadzaja jak swiadkowie Jechowy nie bardziej Odmawiam im wszystkim tylko ze jak jednego dnia mi sie wszyscy napatocza a ja akurat tworczo pracuje to nawet ta minuta zabranego czasu z wiru pracy mnie wytraca.... Tzn to zrozumie ktos kto maluje , rzezbi, komponuje muze czy pisze ksiazki o co mi chodzi, Jestes jakby wtakim transie tworczym i traeba potem do tego skupienia wrocic jakos a to przelaczanie sie trybu pracy mozgu z normalnego na tworczy zabiera troche heh...

Kazimierz
12 lat temu

60. Kazimierz( 2011.12. 30 ) Katolicyzm jest najwyższą formą spirytyzmu i gołym pogaństwem, dlaczego? modlą się do dawno zmarłych ludzi, czy to nie jest spirytyzm?. Jest tylko Jeden pośrednik między Bogiem a ludżmi: Chrystus Jezus. Jeżeli czci się obrazy jak ten w częstochowskim klasztorze stawia się także posągi i klęka przed nimi itd. czyż ni popełnia się grzechu przed Bogiem?.

Mariusz
12 lat temu

Kazimierz jak spadaja na ciebie kary za balwochwalstwo zapisane w NT to raczej popelniasz balwochwlstwo... latwo to sprawdzic samemu... Masz wtedy pozadliwosc w sobie seksualna i nie tylko bo tez nieumiarkowanie w jedzeniu piciu, zlosc, modlitwy twoje nie sa wysluchowane , chorujesz i ogolnie spadaja na ciebie plagi..... Brak ci rozumu iwogle nienrozumiesz bibli chocby nie wiadomo co....zamknietanksiega sie robi i potrzeba cintlumacza i posrednika...
Sami niech se ludzie roboa jak chca dopuki siebie tylko krzywdza.
Tak ze moim zdaniem bestialstwem jest dopiero naklanianie kogos innego do balwochwalstwa. i agresja jakmktos tego nie chce robic....

Mati
12 lat temu

Tak w miarę zwięźle:

Zgadzam się z wieloma diagnozami dot. KK. Faktem jest zwiedzenie w wielu kwestiach i odejście od biblijnych nauk… ….ale….

Nie cierpię agresywnej argumentacji jak u niektórych na forum. „Niech ten, który je nie pogardza tym, który nie je, a kto nie je nie osądza tego który je. Kimże jesteś, że cudzego sługę osądzasz? Czy stoi, czy pada (czy idzie prostą drogą, czy szuka jeszcze gdzieś po poboczach i nie wszystko zrozumiał) do Pana swego należy. Ostoi sie jednak, bo Pan ma moc podtrzymać go."

Nie ma zbyt dużo chrześcijańskiej miłości w obrzucaniu kogoś epitetami (szczególnie, że wypowiedzi są generalizowane do całej społeczności KK a nie wszyscy są bałwochwalcami spirytystami i obrzydzeniem dla Boga)
Albo inaczej. Wszyscy jesteśmy bałwochwalcami, spirytystami i obrzydzeniem dla Boga! I tylko Jezus coś w naszych życia zmienił. A wskazywanie, że tamci są gorsi na pewno nie wynika z nauki Chrystusa czy naszej miłości do nich.

Pamiętajmy, że tłukąc kogoś po głowie i wytykając mu jego błędy zyskamy efekt odwrotny od zamierzonego. Jezus kazał nam być światłością świata, przykładem, drogowskazem wskazującym na Niego. Jeśli ktoś zabłądził nie mówmy mu, że ta, i ta, i tamta, i jeszcze tamta droga jest błędna. Wskażmy swoim życiem i miłością drogę właściwą! Nie krzyczmy „MODLITWA DO MARYI JEST ZŁEM!” krzyczmy raczej „RELACJA Z BOGIEM I MODLITWA DO NIEGO PRZEZ JEZUSA JEST NAJLEPSZA!!! SPRAWDŹ!!! I jak ktoś sprawdzi ,to już nie będzie musiał uciekac się do wstawiennictwa tego czy innego.

Jest jeden Kościół! Kościół Jezusa Chrystusa, w którym nie ma plakietek „katolik”, „protestant” , „prawosławny”. Jest tylko plakietka „zbawiony krwią Jezusa”.
Zajmijmy się własną relacją z Bogiem i naprawianiem siebie, a inni ludzie zauważą, że jesteśmy inni i sami przyjdą spytać dlaczego.

Wszystkiego najlepszego w nadchodzącym roku. Poczucia Bożego prowadzenia, Jego obecności i opieki w każdej chwili dla admina i forumowiczów

Jan
12 lat temu

brawo za piosenke :)

yerski
12 lat temu

Dobrze to ująłes Mati!
Myslę, że agresja w ocenie innych wynika z czegos co można nazwać NIEDOJRZAŁOŚCIĄ DUCHOWĄ. Być może dlatego jest ona charakterystyczna dla młodych "nowonarodzonych".

Mariusz
12 lat temu

Niekoniecznie dla nowonarodzonych.... Wszystko co inne jest beee. Zamiast oszczegac przed konkretnym niebezpieczeństwem łudzimy sie ze dotyczy ono tylko katolikow, swiadkow jechowy czy protestanotpw..... Tych innych a nie nas...... Oby w nowym roku nastala zmiana swiaomosci i ludzie zamiast pakwac sie do religijnych wiezien zaczeli wreszcie dostrzegac ze sa czescia wszyscy kościola Jezusa Chrystusa.... Ze nie potzebujemy zadnych sztucznych rzeźb fugur bo to nasi blźni sa stworzeni na obraz i podobieństwo Boga i ze to Jego dzieła ukazuja sie w czynach świetych... Obysmy tego jednego Prawdziwego Boga nauczyli sie kochac z całych sil nie tylko slowem ale i czynem....Pokoj i Moc niech beda z Wami !! CU

Blaise
12 lat temu

Dzięki Mati! Przypomniałeś mi tym cytatem o czymś ważnym (choć niezwiązanym z tematem dyskusji).

Znam niemało katolików kochających Boga i dlatego nie pisałem nigdzie o wszystkich.

Też nie lubię walenia innych argumentami, ale zupełne milczenie o tym co złe również nie jest dobre. Nie walczmy z ludźmi, ale dawajmy im do myślenia.

kloee
12 lat temu

Martin jak Cie najdzie wena w Nowym Roku to może zrób odcinek o tym, co kiedyś mówiłeś czyli o proszeniu i dlaczego Bóg nie wysłuchuje niektórych modlitw (np. o coś długo prosisz a tu lipa za lipą) ?

Grabix
12 lat temu

To ja się do wniosku dołączam ;) (tego z komentarza 67)

nawrócona
12 lat temu

Frytka sie nawróciła !!!!! Chwała Panu ! :))

www.youtube.com

xXx
12 lat temu

Martin mylisz się. To, że w Biblii nie występuje słowo ujęte przez Kościół Katolicki jako "czyściec" nie znaczy, że go nie ma. Tak samo to, że nie ma tam pojęcia "Trójca" nie oznacza, że jej nie ma. W Biblii też nie występuje protestanckie pojęcie "Sola Scriptura" z najoczywistszego faktu, że jest to pojęcie zrodzone w języku włoskim, tak samo jak i w Biblii nie ma staropolskiego "Bierzmowanie" (bierzmo) gdy przecież chodzi tu o nic innego jak o natchnienie Duchem Świętym.

Biblia tak czy owak mówi jasno i wyraźnie o stanie duszy/miejscu po śmierci jedynie ujętym przez Kościół jako "czyściec".

Polecam:
www.egzorcyzmy.katolik.pl

Jurand
9 lat temu

Bardzo fajna kolęda :)

c.s.levis
6 lat temu

ale było że ten kto ma dużo bedzie mieć jeszcze więcej a ten co nic niema temu wszystko zabiorą

Co jeszcze?