Czy Karol Wojtyła wiedział?

8 miesięcy temu

Maraton trwa

Zostało odcinki do końca.
69min

Sprawa reportażu "Franciszkańska 3" i reakcji Polaków po tym reportażu pokazała ważną, fundamentalną cechę człowieka. Jest to zjawisko, któremu podlega każdy, a bez zrozumienia tego zjawiska nie sposób ludzi zrozumieć i nie idzie z nimi się dogadać.

Jest to ten sam powód, dla którego ludzie dawno temu zabili Jezusa, ten sam powód dla którego dziś robią rzeczy irracjonalne, nieraz katastrofalne w skutkach i nie są w stanie z nich wyjść.

Na przykładzie Karola łatwiej to zaobserwować zrozumieć, więc skorzystajmy z sytuacji i nauczmy się czegoś o ludziach i o Biblii.

Dyskusja

Mariusz
8 miesięcy temu

Rozmawiałem kiedyś z dorosłą kobietą na temat czyśćca. Podawałem argumenty za tym, że go nie ma po czym nagle zasłoniła uszy i zaczęła powtarzać "jest czyściec, jest czyściec" XD.

Don Camilo
8 miesięcy temu

No to punkt dla Korwina, który po zadaniu pytania "czy są dowody na to że Hitler widział o Holocauście?" dostawał odpowiedzi typu "jesteś faszystą", "bronisz zbrodniarza", "jesteś antysemitą... i antypolakiem" itp.
Przeczytajcie to wpolityce.pl
Pytany o to przez dziennikarza historyk mówi"Co to za bzdury! Takich dowodów mamy bardzo dużo", po czym... nie przytacza ŻADNEGO.
Osobiście też nie znam żadnych materialnych dowodów w tej sprawie ale nie wykluczam i ch istnienia.
Tak więc "tkwienie w ciemnościach" utrudznia sprawiedliwe spojrzenie na postacie ikoniczne ale też na najczarniejsze charaktery.

"Chrześcijanie biblijnie wierzący" też mają z tym problem. Jak się powie, że w UBG albo KJV jest apokryf (1Jana 5:7), to na kilka rzeczowych odpowiedzi przypadają dziesiątki tekstów typu , że przekłady z Nestle-Alanda są demoniczne, że podważam prawdę o Trójcy, bla bla bla.

A co do CZYŚĆCA, to najpierw ustalmy co to jest. Bo - wbrew rasowym protestantom - uważam, że pewna forma czyśćca istnieje. Oczywiście nie ta w którą wierzy masa rzymskich katolików.

Ania Żurowska
8 miesięcy temu

Hitler był twórcą holkcaustu. To chyba wystarczający dowod.

Don Camilo
8 miesięcy temu

Ania Żurowska
To nie jest żaden dowód, tylko hipoteza i to nie do końca prawdziwa. Architektem i mózgiem Holocaustu był Heinrich Himmler.
A ludzie posługujące się argumentacją, że AH "był twórcą Holocaustu" nie potrafią wskazać ani jednego dokumentu w sprawie, gdzie widniałby podpis dyktatora.

Odwrotnie jest z Wojtyłą. Wiedział bo karał podpisując stosowne dokumenty - tylko, że skandalicznie łagodnie.

Jarek z Torunia
8 miesięcy temu

Odcinek skromnym zdaniem zaliczam do tych ***** (5x gwiazdka) i nie chodzi o JP2 - wątek poboczny.


PS
Na chwilę obecną nie udało mi się obejrzeć "Franciszkańska 3".

Co jeszcze?