Jak być niezłym świadkiem Jezusa

ponad rok temu

Maraton trwa

Zostało odcinki do końca.
50min

Dokładniej mówiąc rozchodzi się o to, jak być świadkiem Jezusa, który nie jest w tym świadkowaniu żenująco beznadziejny. Myślę, że nie jest takie to trudne i nawet można to sprowadzić do czterech wskazówek, które załatwią większość roboty. Tak myślę.

Dyskusja

Heretic
ponad rok temu

„Gdy Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i będziecie moimi świadkami w Jerozolimie i w całej Judei, i w Samarii, i aż po krańce ziemi”
Zawsze mam szeroki usmiech jak slysze ten werset.
Czy moze byc lepszy przyklad na to ze Pan Jezus (lub raczej autor dziejow - ktory wymyslal przygody Jezusa) byl zwyklym czlowiekiem swoich czasow ktory mial pojecie o geografii dosc ograniczone ?

Gdyby Buddha powiedzial : Badzcie moimi uczniami i niescie swiadectwo od Awabyin az po same krance Yebok . I az po krance ziemi !
To czyz niebylby to dowod ze nigdy poza YEbok nie podrozowal ani nawet nie wie ze jest czescia polwyspu Dokenan ?

Martin
ponad rok temu

Nie ważne kto mówił, tylko do kogo mówił. Nikt z tej grupy która go słuchała nie był dalej niż Samaria. Te przygody się działy na naprawdę niewiarygodnym zadupiu.

Damian
ponad rok temu

Wspomniałeś, żeby zrobić co Bóg kazał, a potem otworzyć sobie piwko. A z drugiej strony mamy Jezusa, co to tak się zapracowuje, że śpi podczas burzy. To jak to powinno być? Jaki powinien być chrześcijański "work-life balance"?

Martin
ponad rok temu

Jezus miał swoją misję, ja mam swoją.
To tak jak w grach: nagrodą za przejście niższego poziomu jest wyższy poziom. Trudniejszy i bardziej wymagający.

Hiob, Mojżesz, Eliasz czy Daniel mieli trudniejsze życie niż chrześcijanka Jadźka spod Pcimia. Ale jak Jadźka tydzień temu dopiero Biblię przeczytała a wiary i odwagi ma tyle, że ledwo z domu wychodzi, no to trudno od niej wymagać tego samego co od króla Dawida, nie?

Ja zakładam, że mówię te odcinki raczej do Jadźki niż do Eliasza.

Podobne odcinki:

Życie rodzinne Jezusa 43

8 lat temu

50min

Jeżeli chodzi o podejście do rodziny ten odcinek jest kontrowersyjny wielce. Ale nie bardziej niż to jak do rodziny podchodził Jezus. W odcinku przegląd Świętych Rodzin - polecam oglądać z obrazem. Przy okazji - czy Jezus miał psa?

Co jeszcze?