Zajęty ale wolny: Jak rozmawiać o uczuciach

6 lat temu

Maraton trwa

Zostało odcinki do końca.
68min

Rozmawianie o uczuciach - jak to robić. I po co. I czy w ogóle trzeba. W audycji dużo telefonów od słuchaczy, z czego najbardziej zaskakującymi były dwie blondynki i gej. Jednocześnie.

Dyskusja

Lukszmar
6 lat temu

Ja mam związek, a nawet żonę i gadamy o uczuciach :). W ogóle ja lubię dużo rozmawiać o istotnych sprawach. W tym o uczuciach. A jak to robić... Nie wiem. Chyba po prostu trzeba się otworzyć i mieć trochę odwagi i chęci, żeby poznać samego siebie.

A jak się nie mówi o uczuciach tylko się je tłamsi w środku to w końcu można wybuchnąć i na przykład porąbać kogoś siekierą. Psychologowie o tym ciągle mówią.

Tak w Polsce dystans jest okropny. Ja do dzisiaj próbuję się "odtresować", żeby przestać pisać "Ty" z dużej litery odruchowo. I tak to utrudnia komunikację.

Ja nie jestem gejem i też się przyjaźnię z kobietami. Chociaż do kina nie chodzę sam z przyjaciółkami, bo by mi żona co chwilę strzelała fochy :P.

I znowu racja. Ludzie się boją, że otwierając się okażą się słabi. U młodych to wręcz nagminne. A i u starych stanowi problem.

Hehe Martin Lechowicz nieprofesjonalny mediator związkowy ;). Ja nie polecam jednak mediatora. Chyba, że w ostateczności.

O trudnych uczuciach często lepiej mówić jak już opadną emocje. Ewentualnie zacząć na odległość i może właśnie napisać o tym do tej drugiej osoby. Generalnie trudno jest odsunąć emocje na bok.

Kaziq
6 lat temu

O jaki genialny odcinek! Chyba najlepszy do tej pory - prawie 100% tego z czym mam problem.

A przy okazji: coś się chyba zepsuło i nie ma wersji mp3, i nie ma tego odcinka na Enklawie.

Podobne odcinki:

Ewolucja: z kim nie warto rozmawiać 1

15 lat temu

66min

Kolejny odcinek ewolucyjny. A w nim: małe podsumowanie noworoczne, później o tym z kim nie warto rozmawiać o ewolucji, następnie parę komentarzy i na koniec krótka lista argumentów przemawiających za kreacjonizmem, nie będących jedynie zaprzeczeniem ewolucjonizmu.

Co jeszcze?