Dzień Kobiet: Jezus feminista

9 miesięcy temu

30min

W tym odcinku nakreślimy wam, jak wyglądał świat kobiet w czasach Jezusa? Czy Jezus chronił, cenił i nauczał kobiety, czy może wręcz przeciwnie? Czy kobieta może być uczniem Jezusa? Książka, którą poleca Karolina: Córki tego samego Boga- Kris Vallotton Film, który poleca Karolina: Yentl #podkast #polishpodcast #chrześcijaństwo #jezus #feminizm #kobiecość #kobieta

Dyskusja

Martin
9 miesięcy temu

Łoo, no ten to był mocny.

Tu jestem ciekawy reakcji na ten odcinek szerszej publiczności, zwłaszcza w kościołach. A też poza kościołami, bo tu jednak było dużo o sprawie kobiecej od strony chrześcijańskiej. Ciekawy jestem czy mimo to może się przydać taki odcinek tym, co niekoniecznie mają po drodze z Bogiem.

Lukszmar
9 miesięcy temu

Kolejny dobry i mądry odcinek. Przy okazji, dzięki za przypomnienie o serialu "Unorthodox" Karolino. Jakiś czas temu oglądałem go z żoną. I polecam sobie obejrzeć innym ludziom :-).

Podobne odcinki:

Odcinek Maryjny - prowadzi Kylu, Martin odpoczywa 5

14 lat temu

25min

Po raz pierwszy, eksperymentalnie odcinek Odwyku nie prowadzony przez Martina! Bądźcie łaskawi dla Kylu - to jego pierwszy raz, a nie jest łatwo mówić przed tak wymagającą publicznością. Tym bardziej, że temat trudny, drażliwy i delikatny, zwłaszcza w Polsce. Czyli o tym, co mówi Biblia o Marii (vel Maryja vel Mirian), matce Jezusa. Posłuchajcie i piszcie co o tym myślicie w komentarzach pod odcinkiem. Warto posłuchać do końca, bo im dalej, tym lepiej.

Co jeszcze?