Kiedy wyjść z kościoła

13 lat temu

Maraton trwa

Zostało odcinki do końca.
44min

Odcinek dla wszystkich, których chodzi po głowie wyjście z kościoła raz a porządnie. Odcinek nagrany w Cambridge. Jakość słaba, bo z netbooka to i Salomon nie wyciśnie...

Dyskusja

Sebeq
13 lat temu

Ooo... pierwszy jak za dawnych czasów xD

W
13 lat temu

A co to?? Dlaczego wideo jest dzisiaj w formacie Window$ Media a nie w Ogg Theora/Vorbis??

Jerzy
13 lat temu

Temat powinien być "kiedy szukać prawdziwego kościoła"
albo "jak rozpoznać czy się jest w prawdziwym kościele i jak szukać prawdziwy kościół". Bez alternatywy to jest gorzej jak już być w tym półprawdziwym.

kryptoZYDOmason
13 lat temu

Jeśli ktoś dokonuje aktu apostazji, to niech ma na tyle odwagi, żeby poinformować o tym swoją rodzinę. Spotkałem się z takim przypadkiem, że ktoś odszedł formalnie z Kościoła rzymsko-katolickiego a za niedługi czas zginął w wypadku samochodowym (nie wiążę tych faktów ze sobą :) ) i rodzina przyszła załatwiać formalności pogrzebowe i była strasznie rozgoryczona jak ksiądz pokazał im akt apostazji syna i poinformował, że nie ma w prawie kanonicznym przewidzianej opcji pogrzebu katolickiego kogoś, kto nie jest (czy nie był) katolikiem. Jeśli ktoś odchodzi formalnie z Kościoła to niech idzie na całość i liczy się z wszystkimi konsekwencjami swojej decyzji. Kościół, czy Kościoły są zazwyczaj organizacjami mającymi swoje prawa i wielowiekowe zwyczaje odczytane z Biblii i Tradycji (jak w przypadku katolicyzmu i to nie tylko rzymskiego lecz starokatolicyzmu również) i jeśli mówimy o wolności, to trzeba również pozwolić Kościołom działać w sposób wolny. W swojej wolności Kościoły odmawiają pochówku osobom, które do niech nie należały.

Kris
13 lat temu

Stawiam kropkę nad "I"

"Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście - niech będzie przeklęty!" (Ga 1,8-9)

"Nie wprzęgajcie się z niewierzącymi w jedno jarzmo. Cóż bowiem na wspólnego sprawiedliwość z niesprawiedliwością? Albo cóż ma wspólnego światło z ciemnością? Albo jakaż jest wspólnota Chrystusa z Beliarem lub wierzącego z niewiernym? Co wreszcie łączy świątynię Boga z bożkami? Bo my jesteśmy świątynią Boga żywego - według tego, co mówi Bóg: Zamieszkam z nimi i będę chodził wśród nich, i będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem. Przeto wyjdźcie spośród nich i odłączcie się od nich, mówi Pan, i nie tykajcie tego, co nieczyste, a Ja was przyjmę i będę wam Ojcem, a wy będziecie moimi synami i córkami - mówi Pan wszechmogący." (2 Kor 6,14-18)

Dlaczego ludziska boja się wystąpić:
- Bo nie wiedzą czy kościół mówi prawdę, boją się sprawdzić, nie chce im się, ....strach (siły demoniczne trzymają ludzi z dala od prawdy!!!!! i prawdziwej religii, kiedy już człowiek odnajdzie prawdziwą religię, szatan zniechęca go życia w zgodzie z nauka Jezusa.)

Katolicy boją się Biblii a to dlatego że ich kościół zabrania im ją interpretować (czytać z logiką) , czyli kościół katolicki odwodzi od prawdziwej wiary i jest prowadzony przez siły szatańskie. Proste choć może strasznie brzmi.

Strach zabija wiarę, więc się nie bójcie Prawdy !

Pozdrawiam.

Jerzy
13 lat temu

Przy mojej apostazji dopóki nie modliłem się o uwolnienie z przekleństwa diabeł świrował w innych ludziach jasno i wyraźnie. Pamiętajcie, że KRK rzuca przekleństwa na wszystkich odrzucających ich naukę.

Martin dlaczego Chrzest uważasz za błahostkę ? Uważasz, że Jeszua mówił o błahostkach ?
Mar 16:16 br "Kto uwierzy i ochrzci się, będzie zbawiony, kto zaś nie uwierzy, będzie potępiony."
Stajesz się własnością Boga i jesteś w gronie opieczętowanych. Wierzę, że grono opieczętowanych będzie większe podobnie jak łotr na krzyżu, który wykazał tylko wiarę w najbardziej beznadziejnej sytuacji ...
A tak w ogóle to wierzysz w czary skoro sugerujesz, że chrzest bez udziału chrzczonego może się dokonać ? To czarownica bez udziału czarowanego zamienia się zaczarowanego w żabę.

Jerzy
13 lat temu

Kościół to zebrani ludzie w imię Jeszua a kłamstwo się bierze z braku umiłowania prawdy.

Osobiście to znalazłem nowy kościół a wyjście jest konsekwencją bo nie chcą mnie w KRK ochrzczonego.

Don Camilo
13 lat temu

Jesus Pieces - Dzieła Jezusa

Martin
13 lat temu

Nie uważam chrztu za błahostkę.

Ale uważam odmienność zdań w sprawie chrztu za błahostkę, jeżeli w grę wchodzą istotniejsze rzeczy.

Tak samo jak nie jest nieistotne na przykład to, że twój syn ogląda namiętnie pornole. Ale jeżeli jako ojciec wyrzucisz go z domu z tego powodu, to powiem, że zniszczyłeś relację z synem z powodu błahostki. Przecedziłeś komara, a połknąłeś wielbłąda.

W tym kłótliwym narodzie ludzie łatwo tracą orientację i zapominają, że każda rzecz ważna może stać się błaha przy sprawie ważniejszej.

Nie wszystkie wojny są warte toczenia.

A samo to, że masz w czymś rację, nie oznacza automatycznie, że warto o to wojować.

Nie znaczy też, że nie warto.

Po prostu trzeba policzyć - warto czy nie? Zaczynając iść zawsze należy mieć na uwadze gdzie ta droga się kończy.

I tyle.

Marius
13 lat temu

Przy tłumaczeniu tych nazw trzeba zachować zasadę jak przy tłumaczeniu filmów. Tłumaczyć znaczenie, a nie treść. Tłumaczenie przenośne, a nie dosłowne.

Co do Apostazji - nie jestem katolikiem, choć na papierze tak, ale cóż mnie to obchodzi? Nie dokonałem teko aktu bo to masa formalności jest, nie dość, że trzeba bawić się z kościelną biurokracją, to co zabawne: Jednym z wymogów jest osoba będąca w KK z nieposzlakowaną opinią, która potwierdzi, że ty już faktycznie nie chcesz być katolikiem, nie trzymasz się obrzędów, doktryn itd. Na szczęście są ludzie którzy oferują pomoc w przejściu tego punktu.
Mam znajomą która chce dokonać aktu Apostazji bo wkurza ją, że figuruje na listach znienawidzonego kościoła, którego członkowie bardzo ją niegdyś skrzywdzili.
Aczkolwiek dla mnie to bez różnicy.

Z kościołem jest związana masa patologii np. przez długi czas osoby po rozwodzie, były chrześcijanami drugiej kategorii, nie mogli np. przyjąć komunii itd. Zabójca mógł uzyskać przebaczenie, a rozwódka już nie.
Z kolei unieważnienie małżeństwa (bo w kościele nie ma rozwodów) można dostać gdy któryś z małżonków jest bezpłodny, lub absolutnie nie chce mieć dzieci. Natomiast w przypadku gdy, mąż jest pijakiem i awanturnikiem i niszczy swoją rodzinę to mamy do czynienia ze "sakramentalnym świętym nierozerwalnym związkiem małżeńskim" - który notabene: nie gwarantuje ani szczęścia, ani miłości, ani wierności w związku.

Selenonauta
13 lat temu

Jeżeli masz na myśli (a masz to na myśli) Kościół chrześcijański, rozumiany jako wyznanie, to pisze się to z dużej litery w przeciwieństwie do kościoła będącego budynkiem.

To może teraz zrealizujesz podcast "Jak wejść do Kościoła?"

kryptoZYDOmason
13 lat temu

Ręczę Wam, że akt apostazji to jest chwila. Przynosi się już podpisany akt (formularz można znaleźć w necie) i przyprowadza jednego świadka, drugiego wybiera proboszcz. Odczytuje się akt, mówi się "do widzenia" i po sprawie. Wszystko może trwa ze 2 minuty. Powrót do Kościoła po apostazji jest skomplikowany i jest to proces dość długi.

Uważam formalne odejście z Kościoła za dużo uczciwsze, bo gość który sam o sobie twierdzi, że nie jest katolikiem, co jakiś czas ma prześwity świadomości i mu się przypomni np. że ślub to dobrze jest wziąć w kościele, bo ładny i zabytkowy budynek i świetnie młoda para wyjdzie na zdjęciach.

Z mojego doświadczenia - spotkałem takich ludzi, którzy twierdzą, że odeszli z Kościoła ale bez formalności, bo to strata czasu albo po co sobie papierami zawracać głowę, albo są wątpiący, czy poszukujący, to byli zazwyczaj zwykli leniwi katolicy, którym oglądanie telewizji, spanie i jedzenie wystarczyło. A kiedy w ich życiu nastąpiło jakieś tąpnięcie to było bieganie po mieście i szukanie księdza, żeby pogadać (bo za psychologa się płaci nota bene).

No i też dobrze. Taki właśnie jest mój Kościół. Ludzie przychodzą i ludzie odchodzą. Można sobie do niego nie chodzić przez 20 lat, wrócić i nikt nikogo nie pyta dlaczego tu przyszedł i co tu robi.

Wojtek
13 lat temu

@Jerzy Dzięki za odpowiedź to o ten fragment Biblii mi chodziło ;)
Pozdrawiam,
Dzięki Martin za odcinek bo to chyba ja wywołałem dyskusję, (choć może nie słusznie tak myślę) wrzucając pytanie o apostazję 2 odcinki temu na komentarzach.

Jerzy
13 lat temu

@9. Martin
Zauważ, że Jeszua nie mówił o mało ważnych rzeczach. Jeśli uważasz, że chrzest jest mało ważny to co jeszcze mało istotnego mówił ?
Jeśli to by było mało istotne to by te słowa spisali ? Myślicie, że wszystkie słowa Jeszua spisywali jak leci ?
@11. Selenonauta
Lepiej jak założyć zbór. Co do pisowni to ja piszę Kościół z dużej gdy piszę o tym założonym przez Jeszua a kościół gdy piszę o lokalnym zborze. Np. KRK to zbory-parafie podlegające państwu watykańskiemu i jest dla mnie lokalnym kościołem Rzymskim.

Co do chrztu błahostkami są:
- ilość wody
- strój podczas chrztu
Nie błahostkami są:
- traktowanie chrztu jak magii czyli uznawanie, że dokonuje się bez udziału chrztu a mocą wiary rodziców (bzdura)
- banowanie kogoś na forum katolickim (wiara.pl) za samo cytowanie biblii (bardzo im nie pasiło cytowanie oryginałów ze strony: study.interlinearbible.org bo tam wszystkie gmyrania wychodzą)
Co do trójcy błahostkami są:
- czy Duch Św jest osobą w potocznym rozumieniu
- czy Jeszua jest Bogiem czy tylko uznajemy bóstwo Jeszua
Nie błahostkami są:
- J 5:23 bw (23) "aby wszyscy czcili Syna, jak czczą Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał."
itp. itd.
Generalnie czy biblia jest błahostką ?
Biblia sama mówi co jest błahostką:
1Tym 1:4-8 bw (4) "i nie zajmowali się baśniami i nie kończącymi się rodowodami, które przeważnie wywołują spory, a nie służą dziełu zbawienia Bożego, które jest z wiary. (5) A celem tego, co przykazałem, jest miłość płynąca z czystego serca i z dobrego sumienia, i z wiary nieobłudnej, (6) czego niektórzy nie osiągnęli i popadli w próżną gadaninę, (7) chcą być nauczycielami zakonu, a nie rozumieją należycie ani tego, co mówią, ani tego, co twierdzą. (8) Wiemy zaś, że zakon jest dobry, jeżeli ktoś robi z niego właściwy użytek, "

Kris
13 lat temu

Jerzy - a po co ci kościoły? Jesteś inteligentny, masz wiedzę, poco ci towarzystwo wzajemnej adoracji?

Wiesz to raczej ty powinieneś coś dobrego tworzyć wśród znajomych. No chyba że znalazłeś jakiś fajowski uczciwy i szczery w co wątpię.

Dowcip.:
Synku dlaczego nie chcesz iść do kościoła?
mamo mam dwa powody. Mam już 40 lat i nikt mnie tam nie lubi?
Ależ synku przecież jesteś pastorem tego kościoła.

Każdy ma rozum i swój indywidualny charakter i czasem mamy więcej do powiedzenia niż jakiś ksiądz czy katecheta. o!

Jerzy
13 lat temu

@15. Kris
Co to jest Kościół założony przez Jeszua ?
Co jest świątynią w NT ?
Kościół to są znajomi z którymi się spotykam w imię Jeszua - to jest kościół. "gdzie dwóch albo trzech..." itd.
"Wy jesteście żywą świątynią..." itd.
Wyobraź sobie, że pastor w moim zborze mnie słucha i widzę efekt swoich uwag.
Pastor znaczy pasterz.
Zauważcie, że w liście poniżej nie ma kapłanów bo mamy powszechne kapłaństwo:
1Kor 12:28-32 bw (28) "A Bóg ustanowił w kościele najpierw apostołów, po wtóre proroków, po trzecie nauczycieli, następnie moc czynienia cudów, potem dary uzdrawiania, niesienia pomocy, kierowania, różne języki. (29) Czy wszyscy są apostołami? Czy wszyscy prorokami? Czy wszyscy nauczycielami? Czy wszyscy mają moc czynienia cudów? (30) Czy wszyscy mają dary uzdrawiania? Czy wszyscy mówią językami? Czy wszyscy je wykładają? (31) Starajcie się tedy usilnie o większe dary łaski; a ja wam wskażę drogę jeszcze doskonalszą. "
Wiem, że i wśród protestantów są zwiedzenia, skostnienia itp. Mi się udało trafić do reformatorskiego jak na Zielonoświątkowców. Zero skostnienia i zwyczajów. Zero obrzędowości nie biblijnej itp.
Modliłem się o taki kościół i dostałem :)

Mariusz
13 lat temu

w sumie najwieksze wyzwanei by miec prawdziwy kosciol w swojej rodzinie.....zeby byli swiadomi w co wierza i czerpali z tego sile do zycia i wybaczania sobie nawzajem.

A takkie zgrupowanie pogan oddajacych czesc figura i koronujacyhc obrazy, czytajacych przypisy do bibli zamiast textu w niej zawartego. Lodzi ktorzy sa tak w glebi ateistami bo chodza dla samej tradycji..I majacych za kaplanow niedorozwinietych emocjonalnie ludzi co nigdy nie brali odpowiedzialnosci za rodzine, zone dzieci ..... to to jest cyrk a nie kosciol.

Jerzy
13 lat temu

@17. Mariusz
za ostro pojechałeś i ogólnikami. To niestety już można nazwać językiem nienawiści. A z tymi poganami to sama prawda. Jak się wkurzają jak wykazuję na podstawie biblii, że w KRK nie ma ochrzczonych. Zresztą co się dziwić Konstantyn Wielki cesarz rzymski zanim się ochrzcił zwołał pierwszy sobór dając podwaliny KRK i państwu watykańskiemu (dziesiątemu rogowi).
Do 12 wieku chrzcili i ponieważ wychodziło co oddawali Bogu (krzyżowcy miecz trzymali nad wodą aby mieczem nie kierował Bóg) więc wycofali chrzest na rzecz pochlapania dzieci i mamy istotną przeszkodę:
Dz 8:37 bw (37) "Filip zaś powiedział mu: Jeśli wierzysz z całego serca, możesz. A odpowiadając, rzekł: Wierzę, że Jezus Chrystus jest Synem Bożym."
Ciekawe dlaczego ten wers mają tylko:
Gdańska, Warszawska, Warszawsko-Praska (katolicka nie tysiąclatka), Przekład Dosłowny. Reszta ma wers 38 tuż za 36. Celowe działanie aby chrzcić na niby ? Diabłu to na rękę bo skoro wszyscy co uwierzyli i zostali ochrzczeni będą zbawieni to znaczy, że taki chrzest pozbawia go władzy nad człowiekiem na wieczność jak pieczęć Boga.

Szałot
13 lat temu

A może by tak jakiś odcinek o transplantologii- dlaczego wraz z przeszczepionym narządem niektórzy ludzie otrzymują wspomnienia dawcy, o co w tym chodzi, czyżby dusza tego zmarłego utrzymywała kontakt z organem? później odcinek o davidzie ickeu, w kolejny wtorek o hipnozie.. Jest całe mnóstwo prawdziwie interesujących tomatów, może i w Biblii nie da się nic o nich znaleźć, ale Ty Martin z cała pewnością mógłbyś się odpowiednio do nich odnieść, tak jak np. w odcinku "Szatańskie interwały", przecież w Biblii o heavy metalu również nie ma mowy, a jednak pozwoliłeś sobie na rozwinięcie tematu i dobrze. Masz potencjał Martin, możesz tworzyć ciekawe odcinki, tylko Ci się nie che, pozdro.

Mateusz
13 lat temu

Byłbyś w stanie podać dobrze udokumentowany przykład takiego przeszczepu? Nie bardzo w to wierzę, dlatego chciałbym poznać szczegóły. Gdyby coś takiego istniało, mogłoby uchylić prawie wszystko co wiemy o ludzkiej pamięci, sposobach jej przechowywania, itd.

Jerzy
13 lat temu

Z przeszczepem serca to prawda ale tylko dlatego, że w sercu występują dziwne komórki mózgowe, które generują 5x więcej energii niż te w głowie. Może dlatego są w sercu. To one sterują mózgiem decydując co pamiętamy o czym logicznie myślimy o o czym tylko pozytywnie lub negatywnie niezależnie od logiki. Raz na Discovery był program. Szkoda, że w necie nie ma. Odkrycie się wzięło z głupkowatej pacy dyplomowej, która miała naukowo wykazać, że serce nie myśli i że to tylko przenośnia i miało się skończyć na badaniu serca od strony EEG i na nie znalezieniu komórek mózgowych a tu niespodzianka wyjaśniająca proces wypierania, okłamywania siebie samego itp. Zauważcie, że gdzie emocje tam brak logiki. Jak ktoś zaczyna bredzić a jest inteligentny to znaczy, że coś w jego sercu złego się dzieje.
A biblijne określenie "zatwardziałe serce" tak naprawdę dosłownie znaczy "skleroza serca". Nie znacie takiego zjawiska ?
David Icke od strony biologicznej fajne rzeczy prowadzi ale świat duchów nie jest neutralny i tu gość się ostro myli...

Mariusz
13 lat temu

@jerzy dlatego nie napisalem o kim mowie. Ale masz racje za ostro pojechalem. Przepraszam.

tomigraj
13 lat temu

Fajny odcinek - mi brakuje jeszcze jednego argumentu o którym pisał Martin w którymś listonoszu (właśnie - dlaczego nic w poniedziałek nie było???) - czasami trzeba się pobrudzić błotem, żeby kogoś z niego wyciągnąć.

Pan Bóg jest cierpliwy dla różnych 'błędów' i działa w KRK i przez ludzi z KRK. W kościołach protestanckich jest wielu neofitów co powoduje, że kościoły są żywsze i mniej osób (%) jest z powodu tradycji. Ale wierzcie mi - wśród dzieci protestantów, poziom tradycyjnej wiary jest podobny jak u katolików - niestety nikt nie rodzi się chrześcijaninem.

Poza tym KRK nie jest taki straszny jak się niektórym wydaje - ja tam na żadnej koronacji nie byłem... :)

Jerzy
13 lat temu

@23. tomigraj
Dopóki nie zaczniemy odróżniać potępienia kłamstwa i głoszenia odmiennej ewangelii od potępienia ludzi nie dogadamy się nigdy.
Biblia potępia jasno i wyraźnie kłamstwo jako jeden z najobrzydliwszych występków a aby być kłamcą wystarczy:
1Tym 1:7 bw (7) "chcą być nauczycielami zakonu, a nie rozumieją należycie ani tego, co mówią, ani tego, co twierdzą."
Dogmatyka jaka by nie była jest polem minowym. Budowanie teologii na jednym fragmencie grozi zawsze katastrofą (mój pastor wyznaje taką zasadę i dobrze się prawdy trzyma dzięki temu).

Co do ludzi: każdy kościół to zbiór grzeszników, którzy są popaprani. Pytanie czy ci ludzie zachęcają cię do grzechu czy uznając słabość zwracają się do Boga o zbawienie i odpuszczenie grzechów ?
Wiecie o co chodzi - nie będę się rozpisywał.

Mariusz
13 lat temu

@17. Mariusz

Wytlumacze jeszcze z kad ten Kwas w moim poscie nr 17.

zalozmy ze masz chora zone i musi brac leki. Wiecie razem ze kolejna ciaza = odstawienei lekow i rozwoj choroby lub chore dziecko. Teraz co miesiac twoja zona chodzi do miejsca gdzie sklada raporty i jest rozliczana z tego kiedy bedzie kolejne dziecko, przez osobe ktora nie ma ani rodziny ani nie jest lekazem, a wtraca sie w zycie innych ludzi, czesto nie majac swiadomosci jakie konsekwencje poniosa.

Jerzy
13 lat temu

@25. Mariusz
To co napisałeś nazywa się problem Guru. Gdyby jej Bogiem był Bóg prawdziwy a nie Guru to księdzu by powiedziała, że robi zgodnie z wolą bożą i podjęła by rozmowę na podstawie biblii, następnie nazwana by była heretyczką i znalazła by lepszy kościół. Piszę po sobie z jedną różnicą - nie mam macicy i moje rozmowy nie dotyczyły tylko dzieci ale i sakramentów i kultu.

tomigraj
13 lat temu

@24. Jerzy,
no to całe moje szczęście że nie musimy się dogadywać.... bo już myślałem, że bez osiągnięcia z Tobą konsensusu to dzisiaj nie zasnę :).
____

Niektórzy muszą mieć straszny uraz do tej zbrodniczej organizacji, która tylko prowadzi ludzi na manowce, oszukuje i odciąga od Boga. Co gorsza, zapewne deprawuje młodzież strasząc piekłem, potępia kobiety za kontrolę nad swoim ciałem, lekarzy za chęć skrócenia cierpień, i o zgrozo! nakazuje ludziom dotrzymywania przyrzeczeń które wobec siebie uczynili.

To na tyle żartów (mam nadzieję że nikogo nie dotknęły)- tak serio, to rozważcie czy nie macie (niektórzy :) ) urazu, który nie do końca podyktowany jest 'obiektywną' rzeczywistością, tylko może jakimiś subiektywnym odczuciem / doświadczeniem. To że KRK nie trzyma się wszędzie Biblii jest faktem, ale trzeba wziąć pod uwagę ludzi którzy tam są, słuchają i szukają Boga. Mi imponuje w KRK przywiązanie do ochrony bożych wartości - bo protestanci mają to najczęściej w D*** bo są przecież 'wolni w Chrystusie'... - na szczęście nie wszyscy.

Mariusz
13 lat temu

tylko ludzie ktorych kochasz maja tez wolna wole. Jak wierza ze strachu (niezalecnie co to jest ) to trudno to zmienic i im pomoc. , a przynajmniej nie da sie tego zrobic z dnia na dzien.

Jerzy
13 lat temu

@27. tomigraj
Masz na myśli mam nadzieję kontrolę swego ciała a nie rzekome nazywanie ciała w jej łonie ? Co innego rozmowa o kondomach i sterylizacji a co innego o aborcji.
Co do skracania cierpień to mamy coś takiego jak morfinę.

Co to jest boża wartość ? Czyż biblia jasno i wyraźnie nie określa ?
Weźmy takie InVitro.
KRK krzyczy, że to jest złe bo oni tak twierdzą a Zielonoświątkowcy ogłosili, że jeśli będzie możliwe nie zabijanie zarodków to można. Skąd KRK wie, że kiedyś nie opracują metody nie zabijając ?
Tomigraj zaczynasz obrażać protestantów sugerując co oni gdzie mają.

janas515
13 lat temu

Istota zbawienia czyli zycia wiecznego w nowej rzeczywistosci jest nowonarodzenie znaczy sie uznanie Jezusa za swojego zbawiciela akceptujac ten fakt dostajemy od Boga pieczec ducha sw.ktory jest w nas zalazkiem calkowicie nowej natury tej samej natury ktora ma Jezus kiedy rodzimy sie na nowo jest to juz fakt nieodwolalny nazywany tez zapisem do nieba [ksiegi zycia] tak jak nieodwolalny jest fakt narodzin dziecka przychodzacego na ten swiat.Zbawienie to niejest naprawienie naszej upadlej natury poprzez to ze bedziemy usilowali wypelniac jakies formalne nakazy obrzedy itd itp przez wiare w Jezusa otrzymujemy calkowicie za darmo [z laski] calkowicie nowa nature [nowe narodziny] ktora w pelni objawi sie w nas w momencie zmartwychwstania jak mowi biblia wtedy bedziemy w pelni takimi jakim oOn jest.Samo nalezenie czy nie nalezenie do jakiejkolwiek wspolnoty czy organizacji nie ma najmniejszego znaczenia.Owszem moze byc dla nas pozyteczne bycie w jakiejs wspolnocie bo moze to nam pomagac wzrastac w wierze o ile ta wspolnota ma swiadomosc istoty tego czego dokonal Jezus i jakie to ma skutki praktyczne ale czasami taka spolecznosc nie przyczynia sie poznawania istoty rzeczy a wrecz czesto okalecza i wypacza przekaz prostej i dobrej nowiny opakowujac ja w przerozne religijne dogmaty czy jakies wydumane tradycje ludzkie.Na koniec spletuje to tak intrukcja zbawienia jest najprostsza intrukcja obslugi jaka ludzie kiedykolwiek otrzymali jest nawet prostsza niz intrukcja obslugi cepa KTO UZNA ZE JEZUS JEST MESJASZEM I W SERCU UWIERZY ZE B OG GO WZBUDZILZ MARTWYCH JEST ZBAWIONY czy mozna to prosciej wyrazic nie trzeba znac teologi byc uczonym w pismie magistrem ekonomi czy doktorem filozofi zeby to zrozumiec wszelkie aneksy do tej prostej radosnej i naprawdw dobrej nowiny tworza podloze do legalizmow formalizmow doktrynerstwa instytucjonalizmu i odzieraja ja z blasku prostoty zabijaja jej zyciodajne jadro.Ta prawdziwa dobra nowina jest jak skarb ukryty w ziemi o ktorym mowil Jezus kto go znalazl sprzedaje wszystko co nabyl do tej pory aby nabyc ta prawdziwa perle.Sprzedac wszystko to nic innego jak wyrzucic na smietnik to wszysko [formalizm legalizm uczynkowosc naleznosc czy tez nie do wszelkich intytucji religijnych czy innych wspolnot dogmatyzm itp ]bo wszystko to sa zaprzeproszeniem smieci ktore deformuja istote rzeczy i przytulic sie do tej prawdziwej perelki.Tak na marginesie jest taka korporacja duchowa Jezus nazwal ja krolestwem ciemnosci ktorej bardzo zalezy zeby perla dobrej nowiny nie swiecila calym swoim blaskiem i prostota.Pozdrawiam cale bractwo komentarzowiczow

Krystian z łodzi
13 lat temu

No cóż.Ja tu nie będę cytował pisma.Powiem tylko że właśnie sam Jezus był jedną z największych zadr dla kościoła w jego czasach.Ach ci biedni faryzeusze.

A tobie Martin mogę pogratulować OCZYWIŚCIE kolejnego,ciekawego odcinka który ogląda się do samego końca.

Jerzy
13 lat temu

@30. janas515
Mat 24:13 bw "A kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony. "
Mar 16:16 bw "Kto uwierzy i ochrzczony zostanie, będzie zbawiony, ale kto nie uwierzy, będzie potępiony."
(bez chrztu to już nie takie pewne)
Łuk 13:23-24 bw (23) "I rzekł ktoś do niego: Panie, czy tylko niewielu będzie zbawionych? On zaś rzekł do nich: (24) Starajcie się wejść przez wąską bramę, gdyż wielu, powiadam wam, będzie chciało wejść, ale nie będą mogli."
J 10:9 bw "Ja jestem drzwiami; jeśli kto przeze mnie wejdzie, zbawiony będzie i wejdzie, i wyjdzie, i pastwisko znajdzie."
Mat 7:21 bw "Nie każdy, kto do mnie mówi: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios; lecz tylko ten, kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie."
Instrukcja prosta ale liberałom ciężko będzie się przecisnąć.

Mariusz
13 lat temu

A ja mysle ze ten starszy pan tu znalazl złoty srodek.

ostoja


chociaz dosc trudna jego mowa dla mnie to chyba ma duzo racji.

janas515
13 lat temu

Jerzy nie wszystko co mowil Jezus odnosilo sie do przyszlego kosciola ktory zrodzil sie dopiero w momencie zeslania ducha sw.gdyz kiedy Jezus chodzil po ziemi kosciola jeszcze nie bylo a byla to niespodzianka przygotowywana przez Boga od wiekow ukryta w Bogu ktora miala byc objawiona dopiero wtedy gdy Jezus wykona juz swoje zadanie dokona dziela odkupienia wstapi do nieba i bedzie mogl byc wylany duch sw.Bog szczegl tego sekretu i nikt oprucz niego o nim nie wiedzial bo gdyby diabel poznzl jaka niespodzianke szykuje Bog dla przyszlego kosciola gdy zbawienie bedzie udzielano calkowicie darmo i bedzie nieutracalne nie ukrzyzowalby nigdy Pana Chwaly gdyz wiedzialby jakie beda tego konsekwencje dla tych ktorzy uwierza kiedy Jezus chodzil po ziemi ta tajemnica o nieutracalnosci i zbawienia nie mogla byc jeszcze objawiona gdyz nie byly spelnione wszystkie warunki.tajemnica ta zostala dopiero objawiona pawlowi aby oglosil ta radosna niespodzianke tym ktorzy przez wiare przyjmowali zbawienie.Jest to powiedziane m.innymi w efez.3 1,21

Yvonne
13 lat temu

Tak, odseparowanie sie, tak zwane wyjście z KRK ma swoją cenę. Ale czegóż byśmy chcieli, skoro i Jezus mówił ciągle o cenie jaka musimy zapłacić chodząc za NIm.

Ja też poznałam cene odejścia z KRK na własnej skórze. Moja rodzina była w szoku, gdy opowiadaliśmy z mężem im o tym, co odkryliśmy, że KRK nie jest kościołem Chrystusa. I mówię im, że choćby patrząc na II przykazanie, nie jestem w stanie już przynależec do tego kościoła, który to przykazanie sponiewierał. Pokazując im to przykazanie, oni stwierdzili, że to pewnie jakąs inna biblie mam! Nie przekonał ich fakt, że była to wręcz biblia katolicka! :/

Od tej pory nasze stosunki z rodziną się niestety pogorszyły. MOja babcia stwierdziła, że "już po dziewusze" !

I taki to nasz kraj Polska, omamiony religią, której ci ludzie sami nie rozumieją.
Jak długo jesteśmy tzw. chrześcijanami i nikt się nie wychyla, i nie zmienia swojego życia, wtedy każdy jest tolerowany i jest ok.

Ale jak tylko Jezus zadziała w czyimś życiu, i jego życie się wyraźnie zmienia, wtedy ludzie, zwłaszcza religijni, stają się nieprzyjemni. "o, tego nie chcemy. Nie to żebyśmy nie byli wierzący, ale fanatykami to my nie jesteśmy" -na tej zasadzie.

Więc co im daje ich religijność ? Co daje ten Bóg, który sobie gdzieś jest w świątyni zamkniety, a żyć mogą sobie dalej spokojnie po swojemu?

Bóg, który żyje, i działa - takiego Boga wychwalam i u takiego się chronie.

ixi
13 lat temu

@ Yvonne
A to drugie przykazanie to które, pytam z ciekawości?

Macjej przez duże Z
13 lat temu

Co do Anglji dla Anglików
Ja antysemitą nia jastem ale jak słucham albo czytam kłamstwa Michnika albo Blumsztajna to sie nia dziwie, że Żydzi sa w nianawiści u wszystkich narodów.

Macjej przez duże Z
13 lat temu

A mużynom to w Anglji podobno sie wogóle pracować nie chce.
Mój kolega tam był i mówił, że tylko siedzą na zasiłkach i zioło jarają

Jerzy
13 lat temu

@34. janas515
Proponuję lekturę Ezechiel 16 rozdz.
@35. Yvonne
Kiedyś słyszałem będąc jeszcze w KRK: "Jestem wierzący ale bez przesady." Moja żona cały czas nastaje na mnie, żebym wrócił.
Katechizm KK zabrania czczenia posągów więc sprawa wygląda jeszcze gorzej ...
@36. ixi
Takie: www.youtube.com

@30. janas515
Uwaga na jedno:
Mat 24:24 bw "Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i czynić będą wielkie znaki i cuda, aby, o ile można, zwieść i wybranych."
Jeszua nie mówił o zbawieniu nie ochrzczonych po wyznaniu wiary jednoznacznie - pokazał tylko na krzyżu przez łotra, że wiara wystarczy aby być zbawionym ale mowa o pewniku może być zwiedzeniem.

Kylu
13 lat temu

Kurde. Zawsze jak Martin mówi o kościołach, to sobie myślę "o co mu chodzi". Albo on miał ogromnego pecha do kościołów, albo ja mam ogromne szczęście. Mam nadzieję, że to pierwsze.

Martin
13 lat temu

A może ja jestem niekompatybilny z kościołami albo co.

Jerzy
13 lat temu

apologetyka.com

@41. Martin
To kościoły instytucjonalne nie są kompatybilne z Jeszua ;-)
Jak dobrze, że znalazłem kościół biblijny bez instytucji i bez papierków zobowiązań (instytucjonalnych) itp. zwiedzeń.
Gdzie dwóch albo trzech..." "Wy jesteście świątynią ..." itd.

Macjej przez duże Z
13 lat temu

@ 39Jerzy Oglądałem kiedyś ten film. Muwi prawdę Z, którego on jest roku?

Oprucz tego filmu oglątałem kiedyś taki krutki filmik, że JP2 to Szatanista.
Wierzycie w to?

Macjej przez duże Z
13 lat temu

A co myślicie o tym, żeby gdy ktoś był ochszczony jako niemowle bez jego zgody, to by teraz w dorosłym życiu ochszcił się jeszcze raz?

Mariusz
13 lat temu

a mnie tak zastanowil ostatnio tez temat chrztu.

CHrzest jaki robil Jan a potem Apostolowie (bo Jezus nie chrzcil woda tylko duchem swietym i ogniem)..... to ten chrzest wodny
mial byc na dosroslych wierzacych ludziach i w tzw "Zywej wodzie".
Sprawdzalem temat w roznych przekladach bibli i wychodzi ze to chodzi o wode z rzeki poprostu. (dobrze zrozumialem ?)

Jelsi tak to teraz w polsce wiekszosc wody w rzekach to jest syf z odpadami z fabryk woda pieniaca sie cos totalnie trujacego, smierdzacego. ZAnurzenie swojegpo blizniego w takiej wodzie to by raczejaktem milosierdzia nie byl.....

Nie wiem czy Łotr ktory sie skruszyl obok Jezusa na krzyzu i mial byc z nim tego samego dnia w niebie byl ochrzczony ?
(takich informacji w bibli chyba nie ma)
Ale jesli nie byl ochrzczony, to ja obstawiam ze jezus chrzci duchem swietym i ogniem .....

Bys moze warto wlasnie zastanowic sie bardziej nad tym chrztem co daje Jezus. Przezył z was ktos cos takiego ?
Czuliscie ze spala w was sie stary czlowiek i rodzi nowy ?
Bys moze to jest jakis proces... ktory w nas trwa... sam nie wiem.... tylko tak mi cos "intuicja" podpowiada.

Mariusz
13 lat temu

a ktos wie jak do tematu podchodza tzw Mesjanistyczni zydzi ? :)
Tak s ciekawosci pytam.

Jerzy
13 lat temu

@43. Macjej przez duże Z
JP II nie był satanistą wg mnie. To bzdura ale od humanizmu do oświeconego czyli wyznawcy lucyfera jako lepszego brata Jeszua jest bardzo blisko. JHWH nie jest humanistą a zbawcą. Humanizm jest dobry dla wszystkich a nie tylko zbawionych.
Sekta satanistyczna w Watykanie znana jest od marca 2010 roku:
wiadomosci.wp.pl

@44. Macjej przez duże Z
Ja się chrzczę 14 listopada :)
www.facebook.com

"45. Mariusy
Jeszua nie chrzcił wodą na pewno ? To o czym mówi Jan Chrzciciel gdy go informowali że coraz więcej przychodzi się ochrzcić do Jeszua a nie do Jana ?
@46. Mariusz
Wszystko masz tu:
www.mesjasz.info

Mariusz
13 lat temu

"O, gdybyś znała dar Boży i [wiedziała], kim jest Ten, kto ci mówi: Daj Mi się napić - prosiłabyś Go wówczas, a dałby ci wody żywej"

(J 4,5-9),(J 4,10-14)

zastanawia mnie tez ten fragment..... czy on tez nie ma zwiazku z chrztem przypadkiem.... CIekawe czy zostalo uzyte to samo słowo na okreslenie "wody Zywej" w orgionalnym jezyku czy to tylko zbieg okoliznosci.....

Mariusz
13 lat temu

@ Jerzy zdaje misie ze nei chrzcil woda, tzn ewangelia jana cos tak wspomina ze chrzcili apostolowie a nie jezus...
www.biblia ---sprawdz to tylko 2,5 godziny. :)

ja sie nie upieram przy swoim sluchalem wczoraj przed snem.

Jerzy
13 lat temu

J 4:1 bw "A gdy Pan się dowiedział, że faryzeusze usłyszeli, iż Jezus zyskuje więcej uczniów i więcej chrzci niż Jan, "
KTO więcej chrzci niż Jan ???

Jerzy
13 lat temu

A pamiętacie uzdrowienie w ST przez siedmiokrotne zanurzenie w Jordanie ? Też tak myślał gość że to zbyt proste, że powinno się coś nadzwyczajnego zadziać, że liczył na jakąś wielką tajemniczą akcję proroka a on kazał się zanurzyć siedem razy aby został uzdrowiony.
Szukanie czarów a odchodzenie od prostoty a Bóg wymyślił najprostszą drogę aby zbawić prostaczków.

Mariusz
13 lat temu

ZNALAZLEM !!!! Program Martina sie przydaje :D
zwłąszca jak sie slucha bibli w werski mp3 :P

Jana 4.1
"(1) A kiedy Pan dowiedział się, że faryzeusze usłyszeli, iż Jezus pozyskuje sobie więcej uczniów i chrzci więcej niż Jan - (2) chociaż w rzeczywistości sam Jezus nie chrzcił, lecz Jego uczniowie "

oto fragmenty
"on tak przemówił do wszystkich: Ja was chrzczę wodą; lecz idzie mocniejszy ode mnie, któremu nie jestem godzien rozwiązać rzemyka u sandałów. On chrzcić was będzie Duchem Świętym i ogniem. (17) łukasza 3:16
podobny fragment Jana 1:33

Ale tez jest taki fragment
jana 3:22 -
(22) Potem Jezus i uczniowie Jego udali się do ziemi judzkiej. Tam z nimi przebywał i udzielał chrztu. (23)

czyli mozna wywnioskowac ze on kazal chrzcic ucziom a sam bezposrenio nie chrzcil woda. jest tylko takie male ale ze ten fragment w niektorych tłumaczeniach jest w nawiasie......

Mariusz
13 lat temu

a i jeszcze podam ten sam fragment w nowszym tłumaczenniu niz z bibli 1000 lecia.... (mam takie od tygodnia)
tłumaczenie z jezykow orginalnych , brzmi troche inaczej. a na necie tego jeszcze nie ma. i tu tez nie ma tego fragmentu w nawiasie tylko normalnie.

"Gdy Jezus dowiedzial sie, ze do faryzeuszy dotarła wiadomosc, iż gromadził wiecej uczniów i cześciej chrzcił anizeli Jan - chociaż nie on sam chrzcil, Tylko jego uczniowie -opuscil Judeę i udał sie znowu do Galilei"

Szymon
13 lat temu

Nadajecie nazwę diabłu per,, lucyfer'' ale nie wiecie że to jest błędne i tłumaczenie tak prawdę cały tekst , słowo Lucyfer nie występuje nigdzie i wcale w ST nie oznaczona też diabła i szatana operujecie tradycją czyli bajkami Krk nawet protestanci bo przejęli wiele z tradycji przez co czyni to protestantyzm córkami matki czasem postępujące jak ona, nie wszystkie ale jednak. Mowa nie jest do diable tylko o człowieku
Zwrócić uwagę że Słowo Lucyfer występuje ale NT jako określanie reakcji chemicznej która pali się w naszych sercach i tylko w doniesieniu do palącej was się nadziei czy jakoś tak czyli mam w sobie lucyfera? ;D
Na to wygląda :]
No tak pisze apostoł.
Niemniej masoni i utożsamiają Lucyfera z Chrystusem bo powołując się na Objawienie Jana , Jezus jest korzeniem dawidowym i gwiazdą zaranna czyli planetą Venus vel Lucyfer.Czy model astrologiczny ;] Na fladze islamu wyklepuje tez znak okultystów księżyc Allah to Bóg księżycowy jedne z wielu w Mekka w Kabie i gwiazda zaranna to jest właśnie lucyfer stad nazwa znaku Lucyfer i Luna .
Ale odbiegłem pokazują babilońskie zmieszania wokół tematu kontynuuje :D
To tylko nazwy ale nie diabeł definitywnie to nie lucyfer .
Babilon namieszał zdrowo.
U nas tłumaczy się to na syna jutrzenki nie jako nazwa właściwa lucyfer . Szczegóły mam gdzieś w jakimś pliku wideo. Słowa czasem zmieniają sens znacznie i są kłamliwie wykładane.
ST nic nie mówi o lucyferze :] Izajasz rozdział 4 :20 Czy to jest człowiek ? Tak definitywnie.
Izaj. 14:12-19
. O, jakże spadłeś z nieba, ty, gwiazdo jasna, synu jutrzenki! Powalony jesteś na ziemię, pogromco narodów!
A przecież to ty mawiałeś w swoim sercu: Wstąpię na niebiosa, swój tron wyniosę ponad gwiazdy Boże i zasiądę na górze narad, na najdalszej północy.
Wstąpię na szczyty obłoków, zrównam się z Najwyższym.
. A oto strącony jesteś do krainy umarłych, na samo dno przepaści.
Ci, którzy cię widzą, spoglądają na ciebie, przypatrują ci się uważnie: Czy to jest ten mąż, który był postrachem ziemi, trząsł królestwami?
Ziemię obracał w pustynię, grody jej burzył, swoich jeńców nie wypuszczał na wolność?
Wszyscy królowie narodów spoczywają w chwale, każdy w swoim grobowcu,
. A ty zostałeś wyrzucony ze swojego grobu, jak twór obrzydły, pokryty pomordowanymi, przebitymi mieczem, stratowany jak ścierwo.
TO NIE DIABEŁ LUCYFER NIE ŻYJE TO KRÓL BABILOŃSKI
Natomiast co do 2 Piotra 1:19
2 Piotr. 1:19
Mamy więc słowo prorockie jeszcze bardziej potwierdzone, a wy dobrze czynicie, trzymając się go niby pochodni, świecącej w ciemnym miejscu, dopóki dzień nie zaświta i nie wzejdzie jutrzenka w waszych sercach. Wulgata łacińska to jako Jutrzenka podaje właśnie słowo Lucyfer a grecki tekst fosforowe świtało .
Nadal nie ma mowy tutaj że lucyfer to diabeł nie nadawajcie mu nazwy na która nie zasługuje.

Aż chce się też dodać a nie mówiłem kontekst , kontekst panowie i panie

2 Piotr. 1:20-21
Przede wszystkim to wiedzcie, że wszelkie proroctwo Pisma nie podlega dowolnemu wykładowi.
Albowiem proroctwo nie przychodziło nigdy z woli ludzkiej, lecz wypowiadali je ludzie Boży, natchnieni Duchem Świętym.

Pomyliłem się ? Nie :D Brawka zbędne.

annabella
13 lat temu

Sprobujmy to zobaczyc z takiej perspektywy:
motto:...wyjdz z niego moj ludu...

Krolestwo zlego jest wokol nas... Jeshua powiedzial: ...teraz musze odejsc, bo przychodzi wladca tego swiata, nade mna jednak nie ma on wladzy...
szatan jest legalista, a jego krolestwo zbudowane jest na wzor Bozego - ze zwierzchnosciami, duchowymi strukturami itp. Nasza przynaleznosc do balwochwaczych kultow ( w tym na jednej z glownych pozycji Kosciol kat.) daje mu prawo do wylania na nas przeklenstw i zahamowanie blogoslawienstw. Tracimy przez to ochrone Boza. Nasza wola jest dla calego duchowego swiata ogromnie wazna - jezeli wyrzekniemy sie go slowem i czynem, odcinamyjego zly wplyw i pozwalamy na wylanie blogoslawienstw. Najwiekszym sukcem diabla jest to, ze ludzie go niewidza i niedoceniala. Naturalnie nie wystarczy deklaracja wyjscia z KK, nalezy to tez praktykowac tzn. nie praktykowac balwochwalstwa itp.
annabella

Mariusz
13 lat temu

@ Szymon ....

20 maja jest w KK obchodzone swieto św lucyfera :)
pl.wikipedia.org
ale to jest poprostu imie......

Jezus mial dziadka tez co sie nazywal Jezus. i ime to nalezalo tez do wielu innych ludzi

Szymonow tez jest cala masa. ..... Kazde imie ma swoje znaczenie, ma tez wlascicieli.
obawiam sie ze mylisz etykiete, z zawartoscia.

caly myk polega na tym ze zło lubi dawac sobie etykietki z napisem ze jest dobre -> patrz na politykow .... tak juz jest.

Mało ludzi przyznaje sie do bledow tak jak łotr z krzyza. zwykle Ludzie i instytucje proboja sie wybielic nie przyznawac do bledow bo to nie modne.
A Jezus mowil ze dobry jest tylko Bog w niebie......

Szymon
13 lat temu

Tak wiem Mariusz ale to takie wstydliwe bo mają tradycje która mów że Lucyfer to diabeł :D

Jerzy
13 lat temu

@54 Szymon
Naprawdę uważasz, że pisząc Lucyfer lepszy brat Jeszua uważam, że Lucyfer istnieje czy zwiedzenie polega na tezie o jego istnieniu ?
Jak zwykle szukasz jak by tu wykazać, że to ty masz racje nawet jeśli masz te same zdanie. Przemyśl to.

Powała
13 lat temu

@47. Jerzy
„Ja się chrzczę 14 listopada :)”

Na facebook nie ma konkretnych informacji, strona www.koscioldlamiasta.pl nie działa (domena wam wygasa!) więc pisze tutaj: czy ja też mogę? W mieście gdzie mieszkam jest tylko standardowy kościół (ŚJ nie liczę bo jakoś im nie ufam) i nie znam osobiście żadnego chrześcijanina.
Czy w twoim kościele każdy może się ochrzcić czy też jak w niektórych trzeba się „wykazać”? Gdzie mam się pojawić tego 14 listopada żeby się ochrzcić? Pilno mi bo w końcu nie wiadomo ile jeszcze pożyję.

Jerzy
13 lat temu

@59. Powała z Taczewa
Trzeba przebyć rozmowę z pastorem, który cię będzie chrzcił.
Ja przechodziłem mały kurs ale dla tych co chcą bez kursu też można ale po rozmowie z pastorem.
Wpadnij po prostu na nabożeństwo w TĄ niedzielęi pytaj o Zibiego. Obecnie nabożeństwa są w hotelu ParkInn przy rondzie Grunwaldzkim w Krakowie w każdą niedzielę o 11. (można przyjść pogadać już o 10:30. Hotel dobrze widać z ronda (nowy z dużym napisem ParInn). Wchodzisz przez szklane drzwi i na piętro. Tam już nas znajdziesz bo strasznie hałasujemy na początku nabożeństwa :)
(trochę przesadzają z nagłośnieniem).
Link do zum (budynek w kształcie L): www.zumi.pl

AK
13 lat temu

Jerzy, należący do organizacji w stylu świadków Jehowy (powstała na pewno nie wcześniej jak 100-150 lat temu), pisze:

"Zresztą co się dziwić Konstantyn Wielki cesarz rzymski zanim się ochrzcił zwołał pierwszy sobór dając podwaliny KRK i państwu watykańskiemu (dziesiątemu rogowi).
Do 12 wieku chrzcili i ponieważ wychodziło co oddawali Bogu (krzyżowcy miecz trzymali nad wodą aby mieczem nie kierował Bóg) więc wycofali chrzest na rzecz pochlapania dzieci "

Chrzest dzieci pojawia się już w pismach Ojców Kościoła w pierwszych wiekach. Wyraźnie mówi o tym nawet późniejszy (IV-V wiek)św. Augustyn. Mówienie więc, że w Kościele Katolickim chrzest dzieci wprowadzono w wieku 12 to kłamstwo.

Mam też pytanie do wszystkich komentatorów:

kto jest twoim biskupem z imienia i nazwiska? Gdzie się podziewali wyznawcy rozumiejący Biblię tak jak ty w okresie od II wieku do wieku powiedzmy XVIII?

Np. świadkowie Jehowy twierdzą, że owszem istnieli przez te wszystkie wieki, ale jakoś nie mogą podać ani jednego nazwiska osoby wyznającej ich zasady. Po XVIII wieku, jak powstała ich sekta, są już w stanie podać jakieś nazwiska. Np. Charles Russel - ich założyciel.

P.S. Czy wiecie, że temu człowiekowi postawili później grób w kształcie piramidy (jak na prawdziwego "chrześcijanina przystało")...?

Sebeq
13 lat temu

Mi się wydaje, że Russel założył "Badaczy pisma", która to organizacja dopiero po jego śmierci przekształciła się w sektę "Świadków".

Szymon
13 lat temu

A nie jest tak że wszyscy jesteście sektą? A obrażacie innych bo czujecie się lepsi? Choć słów sekta pierwotnie nie było wcale obraźliwe bo słowo stronnictwo też nie było. Jak ktoś czytał Józka Flawiusza to wie że to nie było słowo pejoratywne. Sekta to katolicy ja też tak napisze i co guzik w polski prawie nie ma takiego paragrafu by za słów seksta czyli ,, gałąź''stronnictwo skazać kogokolwiek. Zarówno obecny urząd bezpieczeństwa jak i katolicy używaj tego określenia w stosunku do was protestantów .
Bezprawnie zresztą raport o nowych ruchach obecnego urzędu bezpieczeństw mówi że nie zagrożeniem są Rosja czy państwa ościenne ale nowe ruchy religijne które nazywają sektą( choć oni nie mają uwapnień do takiego określania kogokolwiek choćby byli sekstą) teraz niż są nie pod komuszą ale pod katolicka banderą i użyje was i waszych uprzedzeń by was zwalczać. W polskim prawie nie przewiduje nazywani jakakolwiek organizacje sekstą lub człowiek sekciarzem :] Ale prawo swoje a ludzi swoje. Tak naprawdę co macie do ŚJ , ja wiem co ja mam i jakie zastrzeżenia do doktryny ale czego słowa kociarze i sekta ? Nie bądźcie podobni do nich,, heretyków'' znam wielu czyli inaczej myślących niż PAWEŁ i apostołowie , niż wy ale czy to znaczy że macie aż takie kto nim jest a kto nie? Kochani w ilu sprawach oni się mylą a w ilu wy się mylicie? Bo ja też sie myliłem w wielu sprawach ale Bóg jakoś mnie pokierował na tyle bu się przzancc do błędu

Szymon
13 lat temu

. Mnie Bóg wyciągnął z nie takiej seksty tzw ,,destrukcyjnej '' nie jak mi nie pomógł mało tego ja pomagałem wyjść stamtąd innym ale jakbym miał porównać ich do katolicyzmu to powiem wam ze oni się nie umywają do nich co nas tak nazywają bynajmniej są o wielkie gorsi bo maj władzę i mają wpływ na miliardy a sekta ma na niewielu i nikogo nie spalili na stosie z tego co wiem.

Kto rozsadzi kto jest sektą katolicy , UB wy protestanci? Martin? O ludzie Martin też się myli nieraz ale ja nie nazywam go sekciarzem i niechrześcijaninem jak on no nazwał ŚJ a nie wiem czy wiecie maj nie tak bardzo zła doktrynę na nawet i lepszą wielu sprawach popijam sprawę krwi czy tego że Duch BOGA przestał działać po śmierci apostołów bo to jest ich problem ale wasz? Macie katolickie doktryny i nawet o tym nie wiecie katolickie tradycje i nawet nie zdajcie sobie pytanie kim jest naprawdę Jeszua Mesjasz a podajecie w wątpliwość Boga naszego ABBA i mówcie seto ŚJ są sekciarzami ? Nie mniejszymi od was a może mniejszymi ? sami nie wicie kim jesteście i im będziecie a już wydaliście wyrok . Przypatrzcie się katolikom co wyszło z ich podziałów ludzi oraz divide et impera a teraz mówicie o was i i nas sekciarze Wstyd mi za was protestantów wstyd bo nie mam określenia dla tych co sami byli prześladowani a potem prześladujecie słowem innych. Heretycy, sekciarze kociarze, ożenicie wszystkich z diabłem o myślicie ze wszytko wiecie nie wiecie nawet nie poznaliście tych spraw.

A wszelkie prześladowania inaczej wierzących zaczynały się od słów. ( tylko ofiary się ie mylą śpiewał Kaczmarski)

Dobrze powiedział W M Braham . Matka ma córka a córka taka jak matka .

Mariusz
13 lat temu

Czy mesjanisrtyczni Zydzi sa pierwowzorem chrzescijanstwa czy katolicy + odlamy....

Jak to sie stalo ze 12 apostolow bylo zydami ktorzy uwierzyli w jezusa Mesjasza. MIeli swieta zydowskie i obchodzili swieta zydowskie. Pawel tez je obchodzil ?
Oni tez ubierali choinke i skrobali jajka ? na pamiatke narodzin i zmartwychwstania Jezusa ?


Bo wychodzi na to ze ani 10 przykazan nas nei obowiazuje z bibli tylko troche inne, Siewta mamy zupelnie inne. Wsyztsko wszystko jest jakies takie niekompatybilne z biblia. Chrzest mamy zupelnie innny, Pamiatke paschy komunie zupelnie inna.
SAkramenty chyba tez mamy inne niz apostolowie mieli.
CZy jakis apostol przechodzil przes sakrament Bierzmowania ?
Albo pierwszej komuni swietej albo spowiedzi ? CZy odmawiali rózance chodzili na roraty. Moze modlili sie przed obrazem MArii i odmawiali rózance?

Juz mi chodzi po glowie ze moze biblia jest tylko dla ZYdow. Moze biblia nie jest kompatybilna z nami.... i nas nie obowiazuje.
Albo Tak jak ktos mowił wczesniej zadzialał "głuchy telefon"
i przez wieki przekrecilismy niechcacy wszystko. Zmieniajac tradycje jedna na druga inna.

CHyba ze wogle tu o tradycje nei chodzi i o swieta tylko o to co sie nie zmienilo czyli JEzusa i Jego przeslanie, aktualne wczoraj dzis i jutro a reszta nie wazna i jest tylko doatkiem. Co znaczy oddawac czesc w Duchu i prawdzie, a nie przez kultywowanie roznych zwyczjow ludzkich w budynkach z kamienia. Tylk ow swiatyni ktora jest w nas, Tak jak Jezuz mowil ze swiatynie ma w sobie. i ze po 3 dniach jak ja zburza to ja odbuduje. Bo własciwie to poza Wiara w Jezusa to nic nas nie łaczy z apostolami.

Mariusz
13 lat temu

@61. AK
"kto jest twoim biskupem z imienia i nazwiska?"
I tu kolejny zonk......

"Kto o biskupstwo się ubiega, pięknej pracy pragnie. Biskup zaś ma być nienaganny, mąż jednej żony... który by własnym domem dobrze

zarządzał, dzieci trzymał w posłuszeństwie i wszelkiej uczciwości." (1Tym.3:1.4).

Bo jak mam sie jej 3mac to nie moge podac nazwiska i imienia biskupa, bo ten co jest nei spelnia warunkow....
Moze poprostu odrzucic całkiem biblie. Bo one jest nie potrzebna....w tym momencie wcale. Zbedny kawalek makulatury rozsiweajacy herezje i zamet wsrod wiernych.
Trzeba biblie od nowa napisac ;)

Powała
13 lat temu

@60. Jerzy

Jerzy, możesz się do mnie odezwać?
GG: 3604445

Szymon
13 lat temu

Mariusz
Nie wiem znam jednego księdza co ma konkubinę i córkę na boku każdy to wie w mieście taka tajemnica Poliszynela ale ten przynajmniej coś robi dla ludzi stołówki i biznes itd :] takiemu bym zaufał w kwestii zarządzenia ale obłudnikom jest więc bilans jest zerowy :] A mógłby nie bałwochwalcą oraz dobrym pastorem legalnie przed Bogiem i ludźmi .

No ale jaka to mówią katolicy niereligijni ksiądz też człowiek no nie?

Szymon
13 lat temu

Martin nie przesadzaj że jutro koniec świta nie wiesz co będzie jutro :] Ale fajnie by było :] W Sylwestra wszyscy się cieszą że jedynek nie :] A to niby chrześcijanie :] Mamy rok 5771 .
Ktoś czytał ,,Kod Biblii'' ?

Szymon
13 lat temu

Mariusz nawias oznacza to przypis redaktora czyli dopisek nieoryginalny nie wstępuje w najstarszych zachowanych kopiach jest manipulacją lub najmniej i interpretacją . Podobnie jak ALFE OMEGA (ALEF I TAW) czyli pierwszy i ostatni tam też jest nawias apotem skopiany jeszcze raz by wykazać że ABBA to Jezus choć to zwykłe fałszerstwo podróbka , fake .

AK
13 lat temu

Widzę, że jak na razie nikt z was nie jest w stanie odpowiedzieć konkretnie na moje proste zdawałoby się pytania.

Jedynie Mariusz przyznał, że on nie ma swojego biskupa, bo ci, których zna głoszą według niego niezgodne z Biblią nauki.
Przyznać więc automatycznie musi, że jeszcze nie odnalazł Kościoła, który założył Jezus Chrystus, a w którym ważną rolę odgrywają biskupi, strzegący m. in. czystości wiary i KIERUJĄCY Kościołem.
Gdzie nie ma biskupa, tam nie ma Kościoła. Używając tu słowa Kościół, mam na myśli Kościół Katolicki na całej ziemi, w którym jest wielu biskupów, ale i Kościół lokalny np. w Jerozolimie, Rzymie czy Warszawie, który jest w bezpośredni sposób kierowany przez swojego biskupa.

P.S. Jeśli chodzi zaś o pojęcie sekty, to oczywiście, że nie musi być ono zawsze pejoratywne.

Np. dla Żydów to Kościół założony przez Jezusa był sektą. Potem dla tego Kościoła katolickiego sektą byli np. arianie, manichejczycy, świadkowie Jehowy, Badacze Pisma Św., i setki innych.

Kluczowe dla zrozumienia słowa sekta jest więc dostrzeżenie kolejności powstawania poszczególnych grup w czasie. Dlatego też np. Kościół katolicki, który ma doskonale udokumentowaną historię do czasów apostolskich, nie może być nijak sektą dla np. luteranów czy zielonoświątkowców, którzy powstali ponad półtora tysiąca lat po Chrystusie. To chyba oczywiste?

Szymon
13 lat temu

AK manipulujesz słowem biskopos czyli straszy oczywiste że w każdy zbór protestancki czy nie posiada starszych starsi więc istnieją Nie mów mi bo udokumentowane macie na koncie liczne zbrodnie o które żadna sekta jak nazywasz zielonoświątkowców czy Śj nie popełnił . A co tzw udokumentowane to ma też nieudokumentowany przede wszystkim historie odstępstwa w zmiany doktryn co z tym idzie nie może być już kościołem ale odstępstwem o którym mówili apostołowie. Faktycznie to rozkładaliście ,,nogi'' przed każdym władcą , jak Konstantyn mówi jest trójca to tam ma być i wszystkich innych na miecze posłać , podobnie było kiedy katolicy powiedzieli że czczenie obrazów( ikonoklaści) to bałwochwalstwo, cesarzowa Irena unieważnia synod i narzucał wam kult obrazków i posagów. Nie gniewaj się ja znam doskonale te historie . Nie tylko zbłądziliście nie jesteście już wieki kościołem w oczach Boga . Przykre to mówić ale nie oszukasz historii.
Proponuje przemówienie z Soboru kiedy to przegłosowali twoi biskupi że papież jest nieomylny w kwestiach wiary ex katedra.
Jezus nie wytworzył bezżennego kapłaństwa politykierów i morderców z żołdackich butach. zapomniawszy o żołnierzach męczarniach katolicy który odmawiali służby w legionach którzy umierali za wiarę do miłość ludzi. A KRK skumane z cesarstwem przeklinali ludzi,, przeklęty ten co nie chce umaczać miecza we krwi .''
Po owocach się drzewo.
Jeśli katolicy myślcie wasze dogmaty i doktryny to prawda to ja wam podam kogoś kto jest jednym z waszych biskupów zobaczcie czy mówię prawdę i czy faktycznie jesteście tak udokumentowani jak twierdzisz? I sekta destrukcyjna nie macie nic wspólnego. Mylisz się że ruch zielony powstał w oderwaniu od jakiegokolwiek zboru ruch ten powstał przebudzeniu duchowym w USA I prawosławnej Rosji , wiem bo moim mieście takie zboru jedne wywodzą się z protestantyzmu drugi ze Wschodniego wyznania .

Rzecze miłej lektury:
baruch

Szymon
13 lat temu

Sorki za ten pierwszy post niedokończony ręka omsknęła mi się na myszy , można usunąć ? Martin jakbyś był tak miły , przydaj się na coś , dzięki ;P

neo
13 lat temu

W jednym z wywiadów prof. socjologiii zapytany o kwestie celibatu odpowiada: "Celibat ma tylko jedno znaczenie, zakaz małżeństwa i nakaz samotności, nie oznacza on zakazu życia seksualnego, erotycznego czy emocjonalnego. Stąd liczni księża nie rezygnują z realizacji tej sfery życia osobistego-mają kobiety i potomstwo".
Ciekawe jak interpretują inne rzeczy...

Jerzy
13 lat temu

@61. AK
Pisząc Ojcowie kościoła już wykazujesz się olewaniem słów Jeszua "nie nazywajcie nikogo Ojcem". Nie przypadkowo tak nakazał. Odczytuję to jako "nie uznawajcie żadnego guru" a Paweł apostoł napisał, że po jego odejściu na pewno fałszywe nauki wejdą do kościoła skoro za jego życia już próbowały wejść.
Co do ukrytego kościoła który ujawnił się w reformacji to masz tu:
Ap 12:6 bw (6) "I uciekła niewiasta na pustynię, gdzie ma miejsce przygotowane przez Boga, aby ją tam żywiono przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni."
@65 Mariusz
Jeden ksiądz na kazaniu tak się rozpędził, że powiedział, że Maryja codziennie modliła się na różańcu ...
@67. Powała z Taczewa
Nie używam GG. Używam Skype: Jerzy_Jerzycki
@71. AK
Moim biskupem jest Marek Kamiński kz.pl
pl.wikipedia.org
www.ekumenizm.pl
kzkoszalin.pl
Żonę ma ładną. Zdjęć synów nie znalazłem.
W wyznaniu wiary mamy uproszczoną definicję boga (nieśmiertelność i takie tam: kz.pl )
Niezgadzam się tylko z tezą, że można określić samoistność Jeszua ale to nie ma znaczenia dla zbawienia a nie ma ta teza implikacji wpływających na relację z Bogiem.
Jeszua założył jeden kościół i on nadal trwa a reformacje i podziały instytucjonalne są efektem zwiedzeń. Daniel przestrzegł przed instytucjami zakładanymi przez złe siły to były bestie i rogi ale czy jeśli urodziłeś się i wychowałeś w babilonie jesteś za niego odpowiedzialny ? Nie - masz z niego tylko wyjść :)
@72. Szymon
Największą zbrodnią jest kłamstwo. Z KRK wyszedłem nie ze względu na stosy albo inne historie ale po odkryciu fałszywości nauki KRK.
Fakt przekleństwo KRK ciąży dlatego po modlitwie o uwolnienie z przekleństw moje życie zaczęło się prostować.

Jerzy
13 lat temu

Łuk 6:26 bw (26) "Biada wam, gdy wszyscy ludzie dobrze o was mówić będą; tak samo bowiem czynili fałszywym prorokom ojcowie ich."
Jeszua tak powiedział a ja do tej pory szczyciłem się, że o św. Franciszku absolutnie nikt źle nie mówił, o O. Piot, o JPII też. Co jest grane ? Czy kapa na oczach (też moich) tak mocno leżała ?
baruch

Mariusz
13 lat temu

@72 Szymon
ale dowaliles tym linkiem. Cala nos spac nie moglem ... nie mialem swiadomosci ze to jest az tak popaprane wszystko... bardzo bym chcial zeby teraz ktokolwiek umial spokojnie pokazac ze to wszystko pomylka.

Historia jest jak bestia ktora odciska swoje znamie, ktorego poprostu zatrzec nie mozna. .....

Szymon
13 lat temu

NWO i Unia to wszytko ich dzieła plan choć Unia nie będzie się trzymać razem to palce księga Daniela mieszanka gliny i żelaza.

www.youtube.com

www.youtube.com

www.youtube.com

Owoce Babilonu.

Obj. 18:2
I zawołał donośnym głosem: Upadł, upadł Wielki Babilon i stał się siedliskiem demonów i schronieniem wszelkiego ducha nieczystego i schronieniem wszelkiego ptactwa nieczystego i wstrętnego.

Ale nie bójcie się jest nadzieja.
Sędz. 9:53
Pewna kobieta rzuciła kamień młyński na głowę Abimelecha i roztrzaskała mu czaszkę.
Mat. 18:6
Kto zaś zgorszy jednego z tych małych, którzy wierzą we mnie, lepiej będzie dla niego, aby mu zawieszono u szyi kamień młyński i utopiono go w głębi morza.

Obj. 18:21
I podniósł jeden potężny anioł kamień, duży jak kamień młyński, i wrzucił go do morza, mówiąc: Tak jednym rzutem zostanie strącone wielkie miasto Babilon, i już go nie będzie.

Kto ma uszy niech słucha co Duch mówi do zborów.

Jerzy
13 lat temu

@77. Mariusz
Dobrze napisałeś ... bestia.
Zauważcie, że prorok Daniel tydzień odchorowywał widzenie dziesiątego rogu bestii..
Ja też odchorowałem gdy Bóg mi pokazał to samo ale już wypełnione w kościołach wywodzących się z pogaństwa Rzymu brrrrr....
Bóg określił czas powstania i pochodzenie instytucji Rzymskiej w proroctwach Daniela 500 lat przed powstaniem Kościoła !
Kontynuację macie w apokalipsie - unia religii światowej z bestią która pożera tą nierządnicę i wołanie wyjdźcie z niej ludu boży.
Niektórzy uważają, że ona to narody ale nierządu ona dopuszcza się z królami ziemi a to robi nierządnica kościoły.

Mariusz
13 lat temu

Musimy uwazac tylko na KWAS, by nie zakwasic zamocno.
Biblia czesto jak cos ocenia to wymienia i plusy i minusy (zwlaszca apokalipsa jana) i mysle ze to dobra druga bo wtedy jest pelny obraz.

z JP2 tak samo jak z kazda innaosoba to chyba nalezalo bytez o owocach powiedziec.A nie tylko o plewach. Bo jednak nie ma ludzi do konca dobrych ani zlych...

uwazajmy na kwas.

Jerzy
13 lat temu

@80. Mariusz
Ocenianie innych ludzi jest wyraźnie potępione w biblii a potępianie pewnych struktur nie opieramy o własny osąd a o osąd Boga w biblii (proroctwa Daniela).
JPII był super facetem i dzięki nim tak długo byłem katolikiem (20 lat) ale co z tego skoro bawił się w fałszywego proroka.
Kwasem jest fałszywa nauka a nie ludzie głoszący fałszywą naukę.
Nie nam oceniać ludzi ale jeśli Bóg sam ocenił coś jako złe to mamy prawo się powołać na osąd Boga.

jachoo
13 lat temu

Kurde tak sobie myslę że protestanci, może by się wszystkie koscioły protestanckie ziednoczyły i powinny starać się o koncesję na przydzielenie częstotliwości/zezwolen na nadawanie swojego radia lub TV, przegladajac eter radiowy to można się na 3 katolickie rozgłosnie natknać przy czym RM zajmuje aż 2 czy 3 częstotliwosci.
Protestanci czesto o tym mówią by docierać ze słowem Bożym do ludzi, wiec jak mają skutecznie to robić skoro nie mają dobrych narzedzi do tego ???
Myslę że polakom nalezy się prawda, zwłaszcza odnosnie wyzysku i trzymaniu w ciemnocie przez ksiezy!, ale czy rzadzący na to pozwolą skoro nawet oficjalnie nie wszedł na ekrany film "Luter" ????

Następna sprawa to nie wiem czy ja mam coś nie tak czy bład jest na stronie, bo jak wszedłem na tą stronę to coś automtycznie mi się ładuje mimo ze nie klikałem na odtwarzanie ani audio ani audiovideo, ani na żadne pobieranie pliku, a coś się pobiera i zajmuje niemal całe łacze, niedość ze wolne to zajmuje całe bo coś około 550kb/s

Jerzy
13 lat temu

@82. jachoo
Mamy darmowe media: internet :)
Polecam crewEKS na YouTube:
www.youtube.com
oraz www.odwyk.com :)
Czyż to nie są media ?

Mariusz
13 lat temu

@81 Jerzy odrazu lepiej :)
SWoja droga to ciekawe czy Papieze sa swiadomi jak odplynelismy od zrodla. Czy mysla ze dobrze robia...i naprawde sadza ze sa nieomylni, nie widza roznic z nauczaniem w Bibli. CZy widza te roznice ale boja sie powiedziec to otwarcie. Bo se mysle ze to bylby straszne miec na sumieniu to ze sie tylu ludzi wprowadza w blad.

CIekawe czy tu dziala tez taki mechanizm jak w wielu firmach ze jak sie widzi szefa to sie go tylko utwoerdza w bledach....tacy ludzie co bez wazeliny wchodza do D.py. na kazdym kroku. zeby dostac awans....

Jerzy
13 lat temu

@84. Mariusz
Nie tak dawno spytałem się Boga dlaczego o pewnych rzeczach tak późno mi powiedział.
Odpowiedź była zadziwiająco prosta. Bo moje serce i tak by to zniekształciło i dopóki nie byłem gotowy na BOLESNĄ prawdę dopóty nic do mnie by nie trafiło. Naprawdę ostro bolało uświadomienie sobie tego wszystkiego po 19 latach bycia w trzecim zakonie franciszkańskim i 20 latach studiowania biblii w namiocie spotkania (nauczona w oazie). Bez modlitwy i przygotowania się na ból nie da rady - boli niesamowicie więc spycha się do tzw. podświadomości.

Mariusz
13 lat temu

@ Jerzy jestes franciskaninem ?

Mysle ze jak by w KK kazdy ksiadz i papiez mial zone, to na by im
juz ta oblude i podswiadomie ukryte leki wydobyla na wierzcch :D Nie mowie ze bez booolu ;).
Zony jakos tak dzialaja ze nie pozostawiaja mezowi cienia obludy:) DOstal by bure ze nei zmywa po sobie naczyn, ze rzuca skappetki byle gdzie, ze gniecie sutanne, ze zamiast zajac sie dzieckiem i zona to zajmuje sie pierdolami i koronuje wszystkie obrazy i rzezby z jak leeca i wymysla jakies dogmaty :D
A jak by powiedzial ze jest nie omylny to by dostal pielucha z kupka swojego synka po facjacie, i musial by sprzatac potluczone taleze w kuchni :P

Kocham kobiety złosnice :)

Jerzy
13 lat temu

@86. Mariusz
Jestem świeckim franciszkaninem - tercjarzem i mam żonę.
I to raczej ona jest nieomylna (przynajmniej w sprawach codziennych).
Niestety uważa, że nauka KRK jest jedynie słuszną ... i uważa że jestem biedny bo nie jem Ciała Chrystusa bo nie mamy konsekracji.
Miała cud przemiany w ciało ludzkie w ustach. Ja też miałem cud powstania wina z winogron ale zapytałem się Boga o co chodzi a nie KRK i wiem, że w KRK też jest zbawienie i też Bóg działa bo Bogu tak bardzo zależy na zbawieniu, że nawet idzie do człowieka zwiedzonego.
A wyszedłem bo nie chcę cierpieć za swoje i cudze grzechy a jedynie za ewangelię.

Mariusz
13 lat temu

Musze sie przyznac do czegos, mam taka tajemna umiejetnosc.
JESTEM W STANIE ZYWE LUDZKIE CIALO PRZEMIENIC WSZYSTKO !!!!....co zjem. A w zywa ludzka krew umiem przemieniac wszystko!!!!.... co wypije.

Sprawdzalem kiedys co znaczy slowo Cialo wg bibli.....i czesto uzywali je w pojeciu takim ze moi krewni sa moim cialem (bracia siostry dzieci kuzyni itd) (mozna to sprawdzic programem MArtina szybko ->wyszukujac slowo cialo).

Idac taka logika to karmiac rodzine tez zmieniam pozywienie w moje cialo.I mam prawo powiedziec do osoby ktora jest mi bliska ze jest moim cialem i koscia z mojej kosci.
Jest w takim sposobie myslenia cos gorszacego ?

AK
13 lat temu

I ciągle nikt, za wyjątkiem Jerzego, nie odpowiedział na moje jakże proste wydawałoby się pytanie.
Zaczęły się stare zabiegi w stylu: a u was to murzynów biją (Szymon).
Stwierdził on też, że biskup = prezbiter (starszy) – na jakiej podstawie? Biskup, to ktoś większy rangą. Ale nawet pomijając to ważne rozróżnienie, odpowiedź na moje pytanie powinna brzmieć tak:

„Dla mnie biskup to to samo co starszy a moim jest”: imię i nazwisko.

Zamiast tego Szymon dał niezgodny z prawdą wykład historii Kościoła, ale nie będę w tym miejscu nawet próbował prostować jego propagandy historycznej.

Wracając do biskupa Jerzego.

Jest to biskup Kościoła Zielonoświątkowego, a ten uznaje z tego co wiem, pierwsze cztery Sobory Powszechne. Czy to prawda? Czy i ty Jerzy je uznajesz? Bo z tego co pamiętam, to wierzysz nawet w Trójcę Świętą?

P.S. Jerzy napisał jeszcze, że nie można pisać „Ojcowie Kościoła” bo Pismo mówi "nie nazywajcie nikogo Ojcem".
O tym, że nie można tego tak prostacko rozumieć świadczy chociażby fakt, że apostołowie Abrahama czy Izaaka nazywają ojcem. Czyżby mylili się? Chodzi tu o duchowe ojcostwo, takie jak np. św. Pawła do Tymoteusza czy też takie jakie mamy w tym fragmencie Listu do Koryntian:

"Choć byście mieli bowiem dziesiątki tysięcy wychowawców w Chrystusie, nie macie wielu ojców; ja to właśnie przez Ewangelię zrodziłem was w Chrystusie Jezusie" (1Kor 4:15)

P.S. Gdzie w Biblii jest mowa o tym, że Kościół Jezusa zniknie na prawie 2000 lat kiedy to będą same odstępstwa, i dopiero po tym czasie nastąpi "przebudzenie"? Jakoś nie mogę tego znaleźć. Znajduję za to obietnicę daną przez Pana św. Piotrowi odnośnie Kościoła, że "bramy piekielne go nie przemogą".

AK
13 lat temu

mała pomyłka, powinno być: "to nie wierzysz nawet w Trójcę Świętą? "

Mariusz
13 lat temu

mocne.....
www.kz

AK
13 lat temu

Mariusz, to coś ma być "mocne"?

Prymitywna propaganda. Np. tłumaczy co to znaczy katolicki, ale nie przedstawia w swoim wykładzie znaczenia herezji i błędów np. arianów czy manichejczyków, którzy bardzo namieszali w pierwszych wiekach. Czy oni to też według niego był Kościół katolicki?

Kościół katolicki to ten, który przechowuje depozyt prawowiernej wiary. Siłą rzeczy nie może to być żadna wspólnota, czy jak mawiają "biblijni" by zmniejszyć znaczenie jedności wiary - denominacja (co za biblijne określenie), która w bezpośredni sposób nie wywodzi się z czasów apostołów.

Św. Ignacy z Antiochii, którego wspomniał ten pastor, owszem wywodzi się z czasów apostolskich i Kościół katolicki do dzisiaj uznaje go za wielkiego człowieka, Ojca Kościoła.
Nijak nie można zaś porównywać go z "przebudzonymi" chrześcijanami z XX wieku.

Ciekawy jestem kto z was przeczytał jakieś dzieła św. Ignacego z I wieku? Nikt?
Ale takie propagandowe nagrania, gdzie pastor chwali się swoją rodziną aby zawstydzić katolików, że ich księża (za radą św. Pawła) nie mają żon - to Mariuszu słuchasz, i jeszcze twierdzisz, że to jest mocne...

Ciekawy jestem jacy to nowi "chrześcijanie" przebudzą się za lat 100???

P.S. Czekam na odpowiedź na moje pytanie odnośnie twojego biskupa. Nikt oprócz Jerzego jeszcze nie odpowiedział. Czego się wstydzicie? Ciekawy jestem kto jest biskupem Martina.

AK
13 lat temu

I jeszcze jedno.

"Biblijni" chrześcijanie, którzy powstali w XX wieku, jak i zresztą nieco starsze grupy wywodzące się od protestantów mają jedną cechę: nie znają kompletnie pism pisarzy wczesnochrześcijańskich za to rozczytują się i zachwycają różnymi "biblijnymi" kaznodziejami, którzy w wieku XX i XXI zaczęli nagle głosić Ewangelię.

Dlaczego tak jest? Otóż gdyby zaczęli czytać pisma tych wczesnych chrześcijan, wśród których najwybitniejsi zostali nazwani Ojcami Kościoła, to okazałoby się, że Kościół z pierwszych wieków ma poglądy takie jak dzisiejszy Kościół katolicki a nie takie jakie głoszą nowopowstali 2000 lat po apostołach chrześcijanie.

Dlatego tym co mnie zaskoczyło w wykładzie tego pastora, było powołanie się na św. Ignacego z Antiochii, który po raz pierwszy użył terminu Kościół katolicki. Pastor zapewne wiedział to jeszcze z seminarium, do którego jak twierdzi uczęszczał - bo od zielonoświątkowca takiej rzeczy by się nie dowiedział...

Szymon
13 lat temu

,,Gdyby zaczęli je czytać'' to okazało by się że z KRK nie ma to nic wspólnego a większością poglądów tych ojców jak ich ich naszywasz głosili rzeczy sprzeczne obecnymi doktrynami waszymi doktrynami KRK obecnie , tak więc bez jaj , pretestanci znają poglądy ojców kościoła oraz ewolucja doktryn i dogmatów KRK.
Ani Ireneusz, Ariusz doktor kościoła ani czy August , Orygenes apologeta kastrat ( obciął sobie jadra) nie jest katolikiem tak de facto a poczytalne byli by za heretyków albo protestantów.
Ależ my ich czytam tylko właśnie nie z powyrywanych z kontekstu kilku twierdzeń które wam tylko pasują.

Mariusz
13 lat temu

@ AK
pomoge z tymi biskupami.
www.episkopat.pl

ale tez odpowiedz mi na moje pytanie prosze.
Kto jest teraz glowa i szefem kosciola dla CIebie ?

AK
13 lat temu

Drogi Szymonie,

akurat czytanie pism Ojców jest moim hobby. Moim ulubionym jest św. Augustyn. Jeśli masz jakieś konkretne przykłady, gdzie przeczą oni nauce katolickiej - podaj je. Mam na myśl ważne elementy doktryny, a nie szczegóły gdzie może być pewna różnica zdań czy miejsce na poszukiwania (jak np. czy nieochrzczone dzieci idą do nieba czy piekła).

Ja mogę podać jak poszukam kilka przykładów, gdzie Ojcowie wyraźnie przeczą nauce "biblijnych" chrześcijan.

Wymieniasz Ariusza przy św. Ireneuszu co jest kompletnym absurdem i świadczy o tym, że bardzo mało wiesz o pierwszych wiekach Kościoła. Ariusz był największym heretykiem w III-IV wieku i został potępiony przez Sobór w Nicei, który uznaje nawet większość protestantów.

Orygenes faktycznie nie został świętym, mimo genialnego umysłu, ale sprawa ta nie jest do końca wyjaśniona. Być może jego poglądy nie zostały dobrze zrozumiałe przez ówczesny Kościół. Jego historię pięknie przedstawia Euzebiusz z Cezarei - pierwszy historyk Kościoła (polecam).

Teraz odpowiedź na twoje pytanie.

Głową Kościoła jest Chrystus. Z tym wszyscy się zgadzamy.
Jednak przed swoim Wniebowstąpieniem wyznaczył na ziemi swojego zastępcę (nie następcę) - św. Piotra. Pod nieobecność (fizyczną) Pana, teraz to on, poprzez swoich z kolei następców, kieruje Kościołem (został do tego przygotowany poprzez trzykrotne zaparcie się, i później trzykrotne przykazanie: "paś owce moje"). Miłował bowiem Pana więcej aniżeli pozostali.

W Kościołach lokalnych z kolei, "szefami" są biskupi. Oczywiście w sposób ważny wybrany, przez nałożenie rąk innego biskupa a nie poprzez np. wynik demokratycznych wyborów.

AK
13 lat temu

Jeśli chodzi z kolei o twoją odpowiedź na moje pytanie. Czyli jeszcze poczuwasz się, może nie w pełni, ale w części - do bycia katolikiem?
Pomodlę się, abyś pozostał w bezpiecznej przystani Kościoła katolickiego.

Mariusz
13 lat temu

@AK
A jak nazwiesz kobiete ktora w czasie nieobcecnosci meza
bierze sobie kogos w zastepstwie ?


Pomodl sie prosze bym przyniosl owoc obfity Jezusowi, by jak przyjdzie byl jak rozstropna panna co ma oliwe w lampie.
By udalo mie sie wytrwac w wiernej milosci do Jezusa do konca zycia.

Mozesz sie tak pomodlic ?

AK
13 lat temu

Mariusz,

twoje pytanie to istne sidła szatańskie. Dlaczego?
Jeśli ktoś odpowie na nie, że taka kobieta to cudzołożnica to ty odpowiesz na to:

- „a więc sam sobie odpowiedziałeś na to kim jest papież i Kościół katolicki. Nie ma co dalej dyskutować”

Albo:

- przyznałeś tym samym, że papież i Kościół katolicki to nierządnica szatana. To chyba wystarczy jako puenta tej dyskusji”.

Itp., itd.

Tymczasem w twoim pytaniu znajduje się błąd, jakim jest fałszywa analogia. Często posługują się nią np. świadkowie Jehowy.
Na czym ten błąd polega?

Aby analogia była jako tako podobna, twoje pytanie winno brzmieć:

„Jak nazwiesz kobietę, której mąż na czas swojej nieobecności zalecił podporządkować się jednemu ze swoich sług, który ma rządzić i służyć w jej domu.”

Przy czym należy tutaj podkreślić, że ów sługa nie będzie w żaden sposób pełnił roli, którą pełnić może tylko mąż (wiadomo co mam na myśli). Tak samo w Kościele, św. Piotr i jego następcy nie są w żaden sposób uważani za Boga, lub kogoś Jemu równemu. Są Jego sługami, i zgodnie z JEGO ZALECENIEM stali się pasterzami Kościoła.

Na tak sformułowane pytanie można by odpowiedzieć, że taka żona jest osobą wierną i stosuje się do zaleceń swego męża, który chce dla niej jak najlepiej. Jest więc godna pochwały.

Każdy kto zrozumiał to jakże ważne rozróżnienie pomiędzy pytaniem sformułowanym przez Mariusza, a pytaniem poprawionym przeze mnie, aby miało jakiekolwiek znamiona analogii, zgodzi się, że jego pytanie było, jak to na wstępie nazwałem – istnymi sidłami szatańskimi.

Szatan jak wiadomo nikomu nie chciał się podporządkować. Tylko samemu sobie. Tak samo dzisiaj wielu ludzi, niby twierdzi, że chcą być podporządkowani Bogu Jedynemu, ale już uznać autorytet i władzę osób przez Boga przeznaczonych do rządzenia Kościołem (papieża i innych biskupów) nie mogą. Pycha im na to nie pozwala. Oni znają Słowo Boże lepiej bo nauczyli się czytać i kupili sobie Biblię. To im wystarcza.

Dlatego tak mało osób z tzw. biblijnych chrześcijan, uznaje biblijne przecież urzędy w Kościele takie jak biskup. Oni są sami dla siebie biskupami.

Ja wiem, że trudno się podporządkować i uznać czyjś autorytet bo pycha mówi co innego. „Kim on jest, żeby mi mówić jak rozumieć Pismo?”. A diabeł to podsyca i się cieszy.

Myślę, że tzw. biblijni chrześcijanie, gdyby pojawili się na ziemi te 2000 lat wcześniej, i żyli wraz z apostołami, to mówiliby im pewnie jakoś tak:

„Drogi Pawle, niestety tego i tego poglądu, który głosisz nie mogę uznać. Chyba, że napiszesz to w jakimś liście i za kilkadziesiąt lat zostanie on uznany za natchniony przez Boga. Wtedy uwierzę, ale w to co TYLKO mówisz – nie mogę. Bo to są nauki ludzkie…”

Życzę wszystkim nieustannego zbliżania się do Boga, który jest Prawdą.

Mariusz
13 lat temu

@Ak
Tak apropo swiadkow Jechowy....
to wlasnie wczoraj wieczorem wrocilem z synkiem i zona z wyprawy, padniety zmeczony chce kompac synka, kupe nawallil a tu Świadkowie Jechowy dzwonia i naparzaja od otwarcia drzwi jak telemarketerzy ;) nawet dobry wieczor nie mozna powiedziec echhh. ale bylem mily wytrzymalem ;)

Co do tego co napiasles w 99 i 96 to nie wiem czy cie dobrze zrozumialem.

Reasumujac.
Jezus jest glowa, ale papiez go zastepuje, i teraz to ON rzadzi i opiekuje sie kosciolem. Ponadto pismo maja prawo interpretowac tylko biskupi i papierz .

o to ci chodzilo ?

Mariusz
13 lat temu

@Ak
Mam nadzieje ze jeszce tu zajrzysz. I ze modliłes sie za mnie tak jak obiecales. Bo dziwne rzeczy sie dzieja....mam ciezki okres.

1. Tak sie zastanowilem teraz po co Jezus w takim razie zesłał nam Ducha swietego.CZy nie poto zeby sie Opiekował kosciołem.
Bo własciwie to człowiek cielesny ma dosc ograniczone mozliwosci. No i w koncu umiera.

2. Zauwazyłem tez ze tłumaczenie w najnowszej oficjalnej Bibli katolickiej o PIotrze sie zmieniło.
teraz ono brzmi tak
"Ja zas mowie tobie, ze ty jestes Skałą. Na tej Skale zbuduje moj kosciol,a potega piekła go nie zwycieży " Mt 16, 18-19

ale patrz tu.
carm.org
CARM nie jest powiazany z zadna religia wiec chyba nie uprawia propagandy.... choc kto go tam wie.
carm.org

Mysle ze fajnie by bylo poprostu znac jezyki orginalne i na własne oczy sprawdzic jak to naprawde bylo napisane :/
Mi chyba jednak sił zycia na to nie starczy.
Moze tobie sie uda.

Mariusz
13 lat temu

a i jeszcze jak sie czyta ten cały fragment Mateusza to zakonczenie jest dosc zaskakujace. dokładnie chodzi Mt 16, 20 .

Osobiscie mam taka koncepcje ze Jezusowi chodziło o to zeby kazdemu z nas dac szanse samemu dojsc do tego samego co PIotr.

Bartek
13 lat temu

Martinie!
Zeby Twój odcinek był zgodny z Twoim rozumieniem Prawdy, a więc z nauką płynącą z Biblii, trzeba tu przytoczyć kilka cytatów z Biblii, które podpowiadają nieco jak, kiedy i czy warto wychodzić z Kościoła:

"A ja ci powiadam, że ty jesteś Opoką, a na tej Opoce zbuduję Kościół mój i bramy piekielne nie zwyciężą go" (MT 16-18)

„Przez przyjście Jezusa Chrystusa Zbawiciela Bóg zechciał sprawić, aby Kościół założony przez Niego stał się narzędziem zbawienia całej ludzkości" Dz 17,30-31

Kol 1, 24-25
"Teraz raduję się, cierpiąc za was, i w moim ciele dopełniam braki cierpień Chrystusa za Jego Ciało, którym jest Kościół."

"Gdy brat twój zgrzeszy , idź i upomnij go w cztery oczy. (...) Jeśli i tych nie usłucha, donieś Kościołowi! A jeśli nawet Kościoła nie usłucha, niech ci będzie jak poganin i celnik! (18) Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co zwiążecie na ziemi, będzie
związane w niebie, a co rozwiążecie na ziemi, będzie rozwiązane w niebie."

Uważam, że ważne w tych fragmentach jest zastanowienie się, którym to Kościołem Jezus nazywa 'swój Kościół' i który to Kościół On założył na apostole Piotrze. Myślę że może tu pomóc sięgnięcie do historii, do zauważenia następców Świętego Piotra i do analizy tego jak po koleji (i w co ostatecznie) przekształcały się pierwsze Wspólnoty, gminy Chrześcijańskie.

Pozdrawiam w Panu.
Bartek

Jerzy
13 lat temu

@89. AK
Nie mamy nieomylności biskupa.
Co do prostackiego rozumienia słowo Ojciec zauważ, że Abraham jest tu wymieniany jako pra,pra,pra dziadek a Jezusowi chodziło o ojcostwo duchowe. Jeśli nie rozumiesz, że wszyscy w pierwotnym kościele byli żydami to znaczy że najwyższy czas się douczyć.

@90. AK (2010-11-10)
"to nie wierzysz nawet w Trójcę Świętą? "
Nie wierzę. Wybrałem denominację zielonoświątkową bo najbliżsi są mojemu rozumieniu ale nie znaczy, że się z nimi we wszystkim zgadzam. Zresztą modliłem się o odnowę w kościele a On wskazał mi ten kościół, że tam mam zamieszanie w pozytywnym sensie robić :) bo KRK już został osądzony 5 wieków przed mesjaszem.

@94 AK
1Tym 4:1-3 bt (1) "Duch zaś otwarcie mówi, że w czasach ostatnich niektórzy odpadną od wiary, skłaniając się ku duchom zwodniczym i ku naukom demonów. (2) [Stanie się to] przez takich, którzy obłudnie kłamią, mają własne sumienie napiętnowane. (3) Zabraniają oni wchodzić w związki małżeńskie, [nakazują] powstrzymywać się od pokarmów, które Bóg stworzył, aby je przyjmowali z dziękczynieniem wierzący i ci, którzy poznali prawdę."
Celibat od kogo pochodzi ? Jest typowo sekciarski bo będąc w rodzinie wiesz na jakim świecie żyjesz a nie bredzisz.

@96. AK
Św Augustyn dał podwaliny protestantyzmowi bo głosił, że opoką na której Jezus zbudował kościół było wyznanie Piotra. Luter i Kalwin byli augustianinami i dobrze znali tą wykładnię.

AK jaką nieobecność Jezusa ??? To odrzucasz biblię i słowa Jezusa, że gdzie dwóch albo trzech w imię moje tam ja jestem ? Uważasz, że Duch Św nie wystarczy bo za cienki aby objawić co jest wolą Ojca ? Pokazujesz taką postawą jak bardzo nie chcesz usłyszeć co Bóg mówi bo mówi tylko go olać aby twierdzić, że potrzebuje zastępcę. Co za brednie. Jak wyjeżdżasz na delegację to swojej oblubienicy zostawiasz zastępcę aby sobie poujeżdżała bestię ???

@103. Bartek
To jest prostsze niż ci się wydaje. Kościół przez duże K a nie zbór jakiś czy denominacja, w którym głową jest Chrystus. Każdy kościół, którego Panem i Królem jest Chrystus i wyznaje, że Jezus jest mesjaszem (czyli każdy który przyjmuje wyznanie Piotra ).
Nikt nie głosi o zdrowych zmysłach, że zbawienia nie ma w kościele wyznającym ta prawdę. Problem w tym, że apokalipsa nakazuje wyjście nie bo umrzesz albo zostaniesz potępiony tylko wyjdźcie abyście nie mieli udziału w jej plagach i grzechach. Ja jestem egoistą i nie zamierzam cierpieć za grzechy kościoła.

Aneta
13 lat temu

Koszt niewyjscia z kosciola katolickiego moze byc bardzo duzy– smierc z wyroku Boga w ogniu wiecznym za balwochwalstwo i praktyki sprzeczne z Biblia.Jesli to jest nic takiego,to przepraszam bardzo.
Poza tym KRK jest nazwany w Biblii wielka nierzadnica i Babilonem i jest wyrazny apel,aby lud Bozy z niego wyszedl. Objawienie Jana 17 i 18 rozdzial
Wiecj o tym w linku www.zbawienie.com

tomek
13 lat temu

A co jeśli katolik wierzy tylko w Biblię?Można być przecież katolikiem (formalnie)i nie modlić się do Marii,Świętych i nie oddawać czci obrazom.Aneta czy możesz udowodnić mi,że kościół katolicki już teraz jest Wielką Nierządnicą

Co jeszcze?