Piwo, UFO i archeologia

13 lat temu

Maraton trwa

Zostało odcinki do końca.
56min

Rozmowa o archeologii (również archeologii zakazanej) z kimś, kto zna się na tym lepiej niż autor Odwyku. Będzie o tajemniczych megalitach, o prawdziwej lokalizacji góry Golgota, o starożytności piwa, o tym czym mogło być przedpotopowe UFO i o wielu innych sprawach. Sam Indiana Jones by tym odcinkiem nie pogardził!

Dyskusja

Mariusz
13 lat temu

ale miła niespodzianka :) tak wczesnie z rana odrazu nowy odninek :) Dziekowac :)

Hubert
13 lat temu

Martin świetny odcinek, bardzo podoba mi się taka forma wywiadu.
Pomysł z zakładką o archeologi na stronie odwyku bardzo by się przydał.

Jedyne zastrzeżenie to skakanie z tematu na temat, można by było zrobić trzy tematyczne odwyki które wyczerpują dany temat. A tak skakać z kwiatka na kwiatek.

Ps. Podzieliłbyś się materiałami które dostałeś od koleżanki na e-maila?

Marciu
13 lat temu

Więcej takich odcinków!
Ten gość z 28 min to pewnie Zecharia Sitchin, który zapodał wiele dezinformacji w temacie, np tłumaczył błędnie słowo "Nefilim" jako "upadli", podczas gdy powinno być "olbrzymi", jest na jutubie wykład o tym jakiegoś językoznawcy.
Martin - czemu na początku przerwałeś, jak miało być o tym co się ukrywa w związku z Jerychem? wkurzająco przerywałeś Beacie, kiedy zaczynała ciekawie mówić. Byłeś jak Kuba Wojewódzki, jedyna gwiazda w swoim własnym programie. Ale jako chrześcijanin - wybaczam. I dzięki za odcinek bo bardzo ciekawy. U mnie odsłuch kończy się na 38 minucie, wydaje mi się że jest nieco dłuższy?

Martin
13 lat temu

Jestem jaki jestem. Wcale nie mówię, że dobrze to prowadzę.

Zawsze możesz zrobić własny program, jeżeli uważasz, że potrafisz lepiej. Zachęcam, zachęcam, bo im więcej różnorodności, stylów, ludzi, tym lepiej!

Kurgan
13 lat temu

Indiana Jones, to istotnie genialny film, to istne arcydzieło pełne tajemniczości, patosu, a także humoru. Takich filmów już się nie robi. Faktycznie zachęcał w młodości do archeologi, ach to były czasy..

Mateusz z Rzeszowa
13 lat temu

Jak ktoś chce posłuchać o "nefilim", o UFO w Biblii polecam www.youtube.com
Początek jest o UFO. Dopiero w 6 części 6.17 min zaczyna się co Biblia mówi na temat "kosmitów"/"nefilim" polecam zainteresowanym lub tym, którzy kiedyś wierzyli lub wierzą w New Age.

Beata
13 lat temu

Chuck Missler ciekawie mówi ale jeżeli chodzi o nefilim i podważenie twierdzeń Sitchin, to polecam Michaela Heisera tu link www.youtube.com
a tu jego stronka www.michaelsheiser.com
Martin i ja chcieliśmy za dużo zmieścić w jednym odcinku stąd to skakanie z tematu na temat.

Sebeq
13 lat temu

Świetna sprawa, mam nadzieję, że na jednym odcinku się nie skończy.

Co do przerywania to rzeczywiście, lepiej pozwolić rozmówcy się wygadać i czasami przerwać gdy rozmowa schodzi na boki.

Co by nie mówić, dobra robota.

Marciu
13 lat temu

ja nie twierdzę, że potrafię lepiej. ja nie umiem w ogóle. co nie znaczy że nie mogę się wypowiedzieć z pozycji życzliwego widza, bo odwyk lubię i chciałbym aby był lepszy

Sel
13 lat temu

Super odcinek. Beata, załóż podcast:)
Mam jednak jedno zastrzeżenie. W Piśmie mamy tylko napisane, że to "synowie Boży" płodzili się z "córkami ludzkimi" Według mnie najlepsza interpretacja tego faktu to:

"Synowie boży " - to wierzący, nieupadli ludzie.
"Córki ludzkie" - to "cieleśni" ludzie, niewierzący - nie postępujący według ducha co znaczy ci którzy ni byli synami Bożymi.

Biblia Gdańska jak zwykle najlepiej oddaje ten fragment:
I stało się, gdy się ludzie poczęli rozmnażać na ziemi, a córki się im zrodziły;
Że, widząc synowie Boży córki ludzkie, iż były piękne, brali je sobie za żony, ze wszystkich, które sobie upodobali.
I rzekł Pan: Nie będzie się wadził duch mój z człowiekiem na wieki, gdyż jest ciałem; i będą dni jego sto i dwadzieścia lat.
A byli olbrzymowie na ziemi w one dni; nawet i potem, gdy weszli synowie Boży do córek ludzkich, rodziły im syny. A cić są mocarze, którzy od wieku byli mężowie sławni.
[1Moj 6:1-4]
Dlaczego Bóg miałby karać ludzkość za przewinienia demonów?albo ufo? Może po prostu ukarał swój kościół(synów bożych)?
Wydaje mi się, że ta interpretacja bardziej pasuje pod brzytwę Ockhama niż wprowadzanie ufo albo demonów. Dajcie znać co o tym myślicie

Damian
13 lat temu

W sumie większość wynalazców była niecertyfikowana. Thomas Edison nie ukończył nawet podstawówki (podobno)

Beata
13 lat temu

Sel, masz na myśli potomków Seta zapewne.
Wiem, że zdrowy rozsadek dobra rzecz a brzytwa Ockhama przydaje się więc...Set i jego potomkowie to ludzie, zwykli ludzie. Gdy ludzie mają dzieci to są to też ludzie.
Tamtym rodziły się jednak olbrzymy.
Dałam linki do wykładu i strony Michaela Heisera który jest specem od języków starożytnych, zerknij co mówi na ten temat.
O językowych dowodach kim były te olbrzymy, historycznych i innych na potwierdzenie ich istnienia i wpływu na kulturę itp.
może będzie kiedyś odcinek.

Sel
13 lat temu

Oglądałem ten wykład pana Michaela Heisera i zgadzam się z nim, że chodzi o tych gigantów, że rodziły się im giganci. Jednak nie jest powiedziane, że tylko z tych związków powstawali olbrzymi. Jest napisane tylko to, że olbrzymi się rodzili w tych czasach.
Biblia wiele razy nazywa wierzących dziećmi Boga.
Nawet użycie elohim jest czasem w kwestii do wierzących: Psalm 82, 6: "Bogami jesteście...", dlatego wydaje mi się, ze w I Mojż 6 również chodzi o lud Boży który się mieszał z niewierzącymi przed czym Bóg przestrzega aby tego nie robić. Bóg uznał, że wychodzi tutaj cała "ludzka natura" "synów Bożych" (bo zwraca uwagę na piękno cielesne a nie na piękno charakteru wierzących) i dlatego człowiek jest tylko ciałem i nie powinien żyć więcej niż 120 lat. Wydaje mi się, że odniesieni "synowie boży" odnosi się zarówno do aniołów jak i ludzi - wszystkich którzy zawierzyli Bogu.

Kris
13 lat temu

To ja też chce mieć taki krzok ;) hehehehe podświetli się halusem na czerwono i atrakcja jak się patrzy ale potrzeba jeszcze jakiś cud ! a dam flachę koledze wkręci że siadł na krzoku odzyskał słuch i słyszy jak nietoperz i mam przy domu miejsce kultu !!!!!!!!!!!! PROSTE

znajdę krzok i wpadajcie pielgrzymi ale nie z piniondzmi ale z alkoholem. ;)

Więcej krzyży w Polsce i całe Bieszczady okrzyżować na każdej górze pow 300 m.npm i mamy Polskę jako atrakcje religijną , turystyka religijna coś pięknego ;)

A jak się znudzą krzyże to płonące krzaki przy każdym domu i rzeźby papieża ogrodowe ;) i będzie miło i ładnie i super religijnie ;)

bardzo współczuje młodzieży która jeździ do Bieszczad z przewodnikami duchownymi (katolickimi) Wykorzystywać piękno Przyrody do większej indoktrynacji Młodzieży jako żeglarz nie wyrażam zgody ;)

tomek
13 lat temu

tak mi ostatnio przyszło do głowy takie pytanie i ciekaw jestem co o tym myślicie.Wg Biblii chrześcijanie mają spełniać wolę Boga.Jezus wielokrotnie podkreślał ,że czyni wolę swego Ojca.Pytanie jakie mi się nasuwa to jak odkryć wolę Bożą w swoim życiu np przy podejmowaniu trudnych decyzji?Możemy się pomodlić,ale przecież nie zawsze musimy dostać jasną odpowiedź.Możemy też być do czegoś przekonani ,ale co jeśli jest to nasze widzimisię a nie wola Jezusa względem nas?

ZuuZ
13 lat temu

Świetny odcinek, więcej dyskusji z Beatą będzie zdecydowanie mile widziane :D

PEPE
13 lat temu

Martin ten odcinek jest naprawdę świetny!

Sel
13 lat temu

@15. tomek
Myślę, że przede wszystkim Bogu zależy abyśmy przestrzegali Jego przykazań bo wtedy będziemy wolni. To jest na pewno Jego wola więc nie zaszkodzi spróbować.
Czasem jak nie wiesz czy coś jest wolą Boga czy nie to jeśli to nie wadzi z przykazaniami to prostu to zrób.
Rzuć również okiem na te wersety:
Iz 30, 21 oraz Job 26, 14
Jest jeszcze taki werset:
A więc: Czy jecie, czy pijecie, czy cokolwiek czynicie, wszystko czyńcie na chwałę Bożą.
[1Kor 10:31]
"Wszystko" znaczy chyba również każdą naszą myśl. Nieustanne poddawanie się Jego woli jest najwspanialszą rzeczą jaką może człowiek zrobić.
Nie wiesz czy coś zrobić to zastanów się czy przyniesie to chwałę Panu - mamy mu za co dziękować.

Kris
13 lat temu

Wolność polega na czynieniu dobra. Jest to najważniejsza wartość obok Prawdy.

Wolni jesteśmy tylko w Bogu. Inna wolność jest zniewoleniem.

tomek
13 lat temu

@19.Sel Wiesz doświadczyłem dzisiaj ciekawego zbiegu okoliczności gdy spałem zanim jeszcze przeczytałem Twój komentarz w głowie mojej pojawiła się wyraźna myśl ,że jeśli chce spełniać wolę Boga to powinienem skupić się właśnie na przykazaniach a muszę przyznać ,że takie zbiegi okoliczności mam rzadko

jonbakari
13 lat temu

tak głupio Martin przerywa tej dziewczynie, że szok. Powtórzcie ten odcinek i niech Martin się zamknie i słucha - ona ma coś do powiedzenia.

Voitas
13 lat temu

Sel'u i tomku - o jakie to "przykazania" Wam chodzi? Jakieś konkretne? Pozdrawiam :)

tomek
13 lat temu

Chodziło mi o 10 przykazań

Krzysztof
13 lat temu

Super odcinek, może jeszcze jeden taki?

Krzysztof
13 lat temu

Rzeczywiście bardzo ciekawy odcinek :) Warto byłoby więcej pogawędzić na ten temat. Tyle wątków w jednym odcinku to trochę za dużo i zdecydowanie za krótko. Tak mnie zachęciliście, że pobiegłem dziś co koń wyskoczy do biblioteki po "Zakazaną archeologię"! Ciekaw jestem treści. P.S. Kontynuujcie temat, bo interesujący i wydaje się, że jest wiele do rozjaśnienia. Pozdr!

Voitas
13 lat temu

tomku! Dlaczego o "10" akurat? Chodzi Ci o "te" dziesięć dane Moszemu na Górze jak mniemam. Czy czujesz, że Mosze (Mojżesz) jest Twoim nauczycielem? Mnie sie wydaje, ze 10 to wierzcholek 'gory lodowej' ;), ale ciekawi mnie dalej. Dalej. Pozdrawiam.

AgnessaLoveJesus
13 lat temu

Ja akurat tak szczerze nie mam czasu na odcinki, ale za to byłam dziś u Salezjanów u mnie w Krakowie. Co roku wystawiają misteria Męki Pańskiej, które już drugi rok jednak są w konwencji takiej, że jest przedstawiane życie Jezusa na podstawie Ewangelii. Po 80 latach w końcu wpuścili na scenę kobiety :))
Ja chodzę na te spektakle od 5-6 lat (nie wiem czy to 5 czy 6 raz, bo się skupiam na spektaklach a nie na ich liczeniu :P
Nie żałuję 10-12 zł i z roku na rok czymś zaskakują :) W tym roku wszystkich rolami kobiet, a mnie zaskoczył kleryk, który drugi raz z rzędu odgrywa rolę Jezusa-zaczął się tak angażować, że widać, że ta rola jest dla niego wysiłkiem do tego stopnia, że aż pot mu rosi czoło wtedy kiedy ma rosić-czy to kuszenie czy w trakcie scen męki-charakteryzacji nie stosują w sensie makijażu. Jest mniej współczesności niż rok temu, bo np. nie ma sceny konszachtów Judasza z kapłanami, a Salezjanie wykorzystali do tego w ciekawy sposób znaną z serii "Matriks" scenę kolacji Cyphera :))
No i muzyka, głównie z filmów np. "Władca Pierścieni" czy też różne aranżacje pieśni religijnych w tle.
Całość jest kapitalna, zmusza widza nie tylko do myślenia, ale i niemal do współuczestnictwa.

MroQ
13 lat temu

www.youtube.com

www.youtube.com
Proszę bardzo - kawałeczki z tego o czym mówiła (pani) Beata :)
Miłego oglądania
ps. Polecam Księge Henocha - jest co poczytać:)
Z Bogiem .

Mariusz
13 lat temu

pl.wikipedia.org

tja. Henoch siódmy po adamie...... napisał ksiege henocha ;)

wstapił do nieba zeby przeżyc potop ale neistety ksiega sie pewnie w czesie potopu rozpusciła !!! :P ..... wiec a potem musiał pewnie Zstapic w ciele i se ta ksiazke napiał 170 lat przech Chrystusem jeeszce razc:) ...bo tak mniej wiecej ta ksiega powstała ....

tak na serrio ... jak wy torobicie ze take rzeczy potraficie logiczne połaczyc i sie umysł nie buntuje ze cos jest nietak :D

buu
13 lat temu

ktoś może gadać 1h i potwierdzać biblie, a przyjdzie jeden gość powie słowo "dinozaury" i obali całą bilbie

zbyszek
13 lat temu

@13 Sel zgadzam sie z tobą. trzeba zaznaczyć że jeżeli warunki na ziemi były przed potopem takie jak je opisuje biblia to wielu z tych odkopanych(you tube) olbrzymów wcale nie musiało być olbrzymami, po prostu norma w tamtych czasach( chociaż ten jeden na dziedzińcu był naprawde wiely!) . Po za tym pozdro dla Martina i Beaty. Momentami Beata zaczynała ciekawie nawijać i kiedy już dochodzilem :-0 to nagle brzytwa Martina....(nie gniewaj sie Martin)

AgnessaLoveJesus
13 lat temu

Dopisek o misterium :
Ciekawa jest aranżacja przypowieści o miłosiernym ojcu.
Ojciec i jego synowie grają w piłkę :D
Nagle syn prosi ojca, żeby dał mu część majątku i odchodzi.
A potem leci techno, lżejsze techno... i symboliczna pantomima, jak to ten syn roztrwania majątek-tańczy striptiz w dyskotekach (ściągnął bluzę), oczywiście tańczy jak wariat, biją go, zabierają pieniądze, stacza się na dno.
A obok tej sceny Jezus, oparty o skałę, jakby poza tą opowieścią, ale widać, że cierpi przez to co robi ten chłopak, cierpi z powodu jego grzechów :(
No, ale jak wiadomo, historia dobrze się kończy, ale taka aranżacja ma niesamowity wpływ na ludzi-no może poza starszymi osobami, choć i tak byłam wpatrzona w to, co dzieje się na scenie, a nie jak inni reagują-tylko tak do 3 misterium obserwowałam, ale byłam już 5-6 raz i czuję, że jestem tylko ja i to, co się dzieje na scenie :))

zbyszek
13 lat temu

@10 Sel jednak tu bym poczynił małą poprawkę - synowie boży-upadli ale wierzący ludzie- gdyż Set, podobnie jak Kain, odziedziczył upadłą naturę swoich rodziców. Otrzymał jednak również wiedzę o Odkupicielu i pouczenie o sprawiedliwości. Dzięki łasce Bożej służył Bogu i czcił Go, pracował też, tak jak czyniłby to Abel, gdyby żył, aby nawracać umysły grzesznych ludzi do posłuszeństwa Stwórcy. cyt.:Jak napisano: Nie ma ani jednego sprawiedliwego

Robert
13 lat temu

Masz Martin szczęście, że Beata jest bardzo opanowaną osobą. Na jej miejscu kazał bym się tobie zamknąć i to aż kilkakrotnie w ciągu tego jednego nagrania.
Jesteś Martin świetnym mówcą jak jesteś sam. Tu pokazałeś, że kompletnie nie potrafisz słuchać i choć pewnie przerywałeś ze względu na fakt iż wiedziałeś co Beata chce powiedzieć, to jednak nie dałeś nam - słuchaczom poznać zdania swojej rozmówczyni. Szkoda, bo wiele wątków ciekawie się zapowiadało a ty je po prostu bezczelnie "zamykałeś" wtrącaniem się kompletnie niepotrzebnie.
Bardzo chętnie posłuchałbym tego co Beata ma do powiedzenia, więc może zaproponujesz jej kolejne spotkanie po tym jak już ją przeprosisz za tą ignorancje? ;)
Beata - nie daj się następnym razem!!!
Pozdrawiam,
Robert

Marek
13 lat temu

Beata wydaje się być intrygującą i świetną osobą. Rzeczywiście w tym odcinku trochę przytłoczoną była nawałem pytań Martina. Dobrze byłoby poświęcić Beacie osobny odcinek (a może nawet kilka) bo jest osobą która ma wiele do powiedzenia. Chciałbym usłyszeć w jej wydaniu opowieść o przeszłości a nawet może jeszcze bardziej o teraźniejszości, bo rozpoczęła wiele ciekawych wątków. Mam nadzieję, że zaowocuje to wspaniałymi odcinkami. Gratuluję Beacie.

AgnessaLoveJesus
13 lat temu

Beato, a może pora na twój własny odwyk ? ;)

Piotr
13 lat temu

Święty Graal to nie jest oczywiście żaden kielich z którego pił Jezus, tylko dosłownie królewska/smocza krew.

Damianos
13 lat temu

Naprawdę dobry odcinek. Szkoda tylko, że Martin przerywał Beacie w najlepszych momentach jej wypowiedzi i kobieta traciła wątek i my także. Następnym razem Martin proszę cię daj się kobiecie wypowiedzieć i nie skacz tak po różnych tematach bo robi się chaos -Wszyscy chcemy posłuchać Beatki jeszcze raz !!!!

grzes
13 lat temu

brawo Martin bardzo dobry odcinek
konkretnie wytlumaczona kwestia
pozdrawiam

Arch
13 lat temu

@31. buu
No faktycznie, ale "obaliłeś" tę Biblię, że aż trzęsie się w posadach, normalnie ten... "argument" (?) jest niesamowicie rzeczowy. Proponuję taki układ: najpierw posłuchasz odcinka, a dopiero potem skomentujesz, co Ty na to?

Voitas
13 lat temu

Odcinek ŚWIETNY (dwa razy słuchałem!) Brawo dla Beaty (Martina chwalil nie bede, bo ilez mozna;) Tak 3mać.

Mariusz
13 lat temu

no trzeba przyznac ze Razem z Beata takiego zescie nam smaka narobili na nastepne odcinki. Gioganci wykopapaliska, synowie boga itd ze ciezko sie doczekac na to co bedzie :-)

w Beacie podoba mi sie ta taka Pasja z jaka o tym wszystkim opowiada. A w MArtinie radosc i optymizm jaka wszedzie wnosi :-)
tak ze powstała mieszanka wybuchowa :D
Moglibyscie z powodzeniem taki program w TV poprowadzic :)
(chociaz tu napewno jest duzo wieksza swoboda i wolnosc wypowiedzi :))

Marciu
13 lat temu

nie wiem czy słuchacie, ale mówię wam że warto. chodzi o odwykowe felietony, z których np. ten dzisiejszy, "zoo", to prawdziwe perełki

Yvonne
13 lat temu

@Jerzy
Mógłbyś szerzej wyjaśnić, co miałeś na myśli mówiąc, że KRK
" odrzucają fizyczne w ciele przyjście Jezusa i tysiącletnie królestwo".
Nie słyszałam tego jeszcze, albo poprostu nie rozumiem co napisałeś. Jak to KRK miałby odrzucić prawdę, że Jezus przyszedł w ciele jako Bóg? Sama nie jestem katoliczką, ale nią kiedyś byłam, i tego nie słyszałam.

buu
13 lat temu

no to chyba pora w koncu przeczytać tą biblie :P

Kris
13 lat temu

No jak się chce obalać to wypadało by ciut znać hehe

Ps. czytałem katechizm Kościoła katolickiego do połowy.

takie najciekawsze:

834 – mówi o tym ze wszystkie kościoły chrześcijańskie maja być podległe Watykanowi . hahahahhaha nieźle !
846-848 – wmawia się że poza kościołem katolickim nie ma zbawienia

966 "Na koniec Niepokalana Dziewica, zachowana wolną od wszelkiej skazy winy pierworodnej, dopełniwszy biegu życia ziemskiego z ciałem i duszą wzięta została do chwały niebieskiej i wywyższona przez Pana jako Królowa wszystkiego, aby bardziej upodobniła się do Syna swego, Pana panujących oraz Zwycięzcy grzechu i śmierci" 490 . Wniebowzięcie Maryi jest szczególnym uczestniczeniem w Zmartwychwstaniu Jej Syna i uprzedzeniem zmartwychwstania innych chrześcijan
88 Urząd Nauczycielski Kościoła w pełni angażuje władzę otrzymaną od Chrystusa, gdy definiuje dogmaty, to znaczy, gdy w formie zobowiązującej lud chrześcijański do nieodwołalnego przylgnięcia przez wiarę przedkłada prawdy zawarte w Objawieniu Bożym lub kiedy

;)

Agnieszka
13 lat temu

Nie no fajnie:) I czemu Beata nie robi PODCASTU? Wielka szkoda :(

Kylu
13 lat temu

Martin, nie przesadzaj. Poszedłeś na humanistyczny uniwersytet na informatykę, to nie dziw się że było kiepsko. To tak jak bym ja poszedł na teologię na KUL i dziwił się, że mi kity pociskają ;)
A jeśli chodzi o odcinek, to bardzo dobry. Dzięki wielkie za Odwyk. Dawniej mnie kręciło takie poszukiwanie dowodów na prawdziwość Biblii, a ostatnio dość długo miałem od tego przerwę. Ale chyba jednak poczytam sobie tą "Nielegalną archeologię" :p

MroQ
13 lat temu

@ 50 Ha ha ha Dokładnie, zgadzam się - tak było ! Mam jeszcze lepsze co Oni (KRK) wyczyniali :
II w. - Święty Klemens z Aleksandrii pisał: "Każda kobieta powinna być przepełniona wstydem przez samo tylko myślenie, że jest kobietą".

X w. - Odo z Cluny głosi: "Obejmować kobietę to tak, jak obejmować wór gnoju..."

A dla zainteresowanych - www.eioba.pl

Piotr
13 lat temu

Nie ma przeto usprawiedliwienia dla ciebie, kimkolwiek jesteś, człowiecze, który sądzisz; albowiem, sądząc drugiego, siebie samego potępiasz, ponieważ ty, sędzia, czynisz to samo.
(Rzym. 2:1 bw)

MroQ
13 lat temu

@ 54 Z całym szacunkiem nie osądzam tylko pokazuje ( jęsli oczywiście słowa skierowane są do mnie:) jak właściwie jest. A dodatkowo nie pokazuje człowieka tylko ustrój :)
Pozdrawiam.

Piotr
13 lat temu

Chodzi o to, że wolą Bożą zgodnie z objawieniem Jana jest tylko wyjście z kościoła katolickiego, a nie walka z nim.

Andrzej
13 lat temu

Dołożę się jeszcze i ja ze swoją opinią.
Martin - robisz dobrą robotę, ale jednocześnie wkurzasz ludzi tym przerywaniem wypowiedzi Beaty. Nie wiem po co to robisz? Żeby zaostrzyć jeszcze bardziej nasz apetyt? Pamiętaj, że Polak głodny, to Polak zły. Poza tym wypowiadanie się na tematy związane z Biblią wymaga większego szacunku. Nie sądzisz?

Aleksander
13 lat temu

A jeśli chodzi o tą książkę to : "Zakazana Archeologia" Cremo Michael A., Thompson Richard L.?

maciek
13 lat temu

Witam,

Fajny wywiad, Beata naprawdę mówi do rzeczy. Pozwoliłem sobie zareklamować to nagranie u siebie na blogu (wraz z kilkoma króciutkimi uwagami). Odbiór na razie jest dość dobry: stwarzanie.wordpress.com

Czekam też z niecierpliwością na kącik z linkami o archeologii biblijnej i potopowej i materiały od Beaty.

Ps. Beatko, czy mogłabyś odezwać się do mnie przez zakładkę "Kontakt" na mojej stronce? Miałbym słówko. :)

Pozdrawiam,
Maciek
"Na początku..." stwarzanie.wordpress.com

Beata
13 lat temu

Aleksander- tak, to ta książka.

Maćku masz wiadomość na swojej stronce.

Dziękuje wam za dobre słowa i zachęcenie do zabrania się z większym zapałem do własnego projektu:)
Pozdrawiam

Beata

martunia
13 lat temu

DOBREEEE!!!! Martin przypilnuj żeby było o tych Nephilimach, bo narobiła mi smaka.

I nie przerywaj ciągle, bo dziewczynę wybijasz z rytmu i więcej by pewnie powiedziała jakbyś jej dał spokojnie mówić.

robert
13 lat temu

Bardzo ciekawe i ciekawie się słuchało.

martunia
13 lat temu

Beata, a masz jakiś swój podcast, bloga albo stronę? Chętnie bym subskrybowała.

Beata
13 lat temu

Martunia, mam bloga ale nie o archeologii
www.abbaznaczytato.blox.pl
Do strony o archeologii, historii itp dopiero się przymierzam Polecam ci Maćka stronke stwarzanie.wordpress.com warto tam zaglądać :)

Sławek
10 lat temu

Beato, stwarzanie.wordpress.com jest juz stroną prywatną :(

Sławek
10 lat temu

A przepraszam, to Maćka strona. Nie doczytałem :) No a poza tym odcinek super tylko Martin strasznie przerywa i momentami to wkurzające jest... no ale już pewnie niejedna osoba to zauważyła.
Co do potopu. Dlaczego utrzymujecie, że on był na całej Ziemi? Dla mnie całkiem przekonujący jest argument, że to zjawisko wystąpiło tylko w tamtym rejonie świata. Dużo łatwiej mi uwierzyć w takie coś, niż w to, że nagle skądś pojawiło się tyle wody, że zalało wszystkie lądy na całym globie. Gdzie na Ziemi jest tyle wody, żeby zalać wszystko po najwyższe szczyty gór? Dla tamtych ludzi to była ziemia i może o tym pisali. (Powtarzam to za Historią Chrześcijaństwa Warrena H. Carolla).

Co jeszcze?