• Odwyk
 • ·
 • 2
 • ·
 • 85%
 • ·
 • 14 lat temu

EstEst
EstEst
12 lat temu

Trochę nie w czas ;) Niemniej, uwaga techniczna: plemię Lakota (czyli Dakota) znane jest szerokiemu światu jako Siuksowie (czyli ci goście, co Custerowi łomot nad Little Bighorn sprawili.

bastet86
bastet86
10 lat temu

Widzę, że dyskusja zaczęła się już spory czas temu,ale dożucę swoję dwa groszę. Sądzę,że osoba o niku"nikt"jest kobietą-feministką.
Jeżeli chodzi o aborcję i slowa osobnika"nikt"-wybacz mi,ale nie zgodzę się z Tobą. Kobieta w okoliczności takiej jak gwałt,lub tym podobne,gdy ma świadomość,ze mogło dojść do niechcianej ciązy ma 3dni do zasięgnięcia po tabletkę PO!!! Jezeli jak tutaj wnioskuję,że nie zauważy,że ktoś ją zgwałcił(:) )i jest juz za późno-rozumiem aborcję właśnie w przypadkach takich jakzagrożenie życia,lub jeżeli na prawdę dziecko,które ma się narodzić nie będzie miało zapewnionych szans na zycie-brak pomocy rodziny,brak jakich kolwiek śodków do życia,dziecko nie chciane,ponieważ jest np.z wyniku gwałtu,ale to oczywiście tylko w wybadku,gdy te trzy okoliczności łączą się. Nie mozna mówić,że wszystkie kobiety są winne,bądź wszystkie kobiety są nie winne-aborcja może i powinna być zlegalizowana,ale na prawdę w skrajnych sytuacjach-w innym wypadku każda małolata,albo karierowiczka co 5min.łaziła by na zabieg,"bo jej się nie chce w6ychowywać","bo woli imprezować","bo ma inne plany","bo nie dorosła"(jak nie dorosła,to po cholerę się bzyka??)i tp. Nie mówię tu też o ciąży u kompletnych dzieci typu 13-15lat,ale jeśli ma pomoc ze strony rodziny-to nie widzę przeciwwskazań na poród!To,że młoda osoba zajdzie w ciąże nie znaczy,że nie skończy szkoły!Trzeba tylko przyjść szybki kurs dorastania!są szkoły zaoczne,są instytucje pomocy!Ludzie na studiach rodzą i wychowują dzieci normalnie!To czemu nie w liceum,czy w skrajnych wypadkach końcówkach gimnazjum? Są środki antykoncepcyjne,jeżeli kobieta na prawdę nie chce dziecka-są domy adopcyjne-dzieci nie mają tam aż tak źle-fakt faktem jest ich mało,ale takie dziecko ma duże szanse na wspaniałe życie-mam kilkoro znajomych z domu dziecka-mają swoje domy(zapewnione przez bidul),rodziny,pracę i wiedzie im się całkiem dobrze! Ci którzy są za pełną legalizacją niech wejdą na Youtube-niech zobaczą jak to wyglada! Jak już unerwiony płód rozrywają!Kolejno nóżki,rączki,główkę! Spotkała mnie taka tragedia jak ciąża obumarła-prawie trzeci miesiąc.Niby wcześnie,ale nic nie załagodzi bólu matki!Widziałam jak wyciagają mi moje maleństwo i jak kładą zakrwawione strzępki na stół! Jak myślę o pustych laseczkach,którym nie chce się wychowywać,bo sobie z zycia nie pokozystały i załatwiają sobie skrobanki,to mam ochotę je zabić-tak jak zabija się to maleństwo-piłą mechaniczną odrąbać im pokolei nużki rączki i tp. Długo staram się o dziecko-i nie mogę-i boli mnie,że są osoby,które aborcje mają za cos banalnego,co powinno być normalne i ogólnodostępne. Rozumiem kobiety skrzywdzone i w ciężkich sytuacjch bez wyjścia-w takim wypadku jak najbardziej-należy im pomóc-im i maleństwu,bo w niektórych wypadkach tak jest lepiej dla dziecka.
Ale powinno być to tylko w ostateczności.
Tym bardziej,że przypominam o tabletkach PO.aborcja to ostateczność . Aha-i małe sprostowanie co do hiszpańskiej muchy-sama nie raz z partnerem używam-z tego co wiem polepsza ona tylko przyswajanie tlenu i ułatwia przepływ krwi do narządów płciowych-więc dosypki są chyba z czegoś innego,albo ta mucha jest tylko"pustym tłumaczeniem.Pamięci sie raczej po niej nie traci-raczej stawiała bym na przepicie? ;) Jak się mylę.to mnie uswiadomcie,ale jest to środek ogólnie dostępny-my kupujemy w sexchopie:)
Działanie ma raczej słabe,ale zawsze jakiś dodatek do zabaw łóżkowych jest:)

Zaloguj się, żeby komentować.

Forum

Za mało miejsca w komentarzach? Porozmawiaj o tym na forum!

Podobne odcinki

Chrzest

Program Odwyk

O kropieniu, zanurzaniu, grzechu pierworodnym i wszystkim, co się wiąże z chrztem. A głównie o tym, czym jest chrzest w Biblii..

Biblia w 5 minut

Program Odwyk

Jak streścić Biblię w 5 minut? Co byś z niej wybrał, jako najważniejsze przesłanie do przekazania? Ten odcinek trwa dłużej niż 5....

Co to jest pokora

Program Odwyk

Pokora to nie jest poniżanie się. Nie może być: Biblia mówi przecież, że Jezus był pokorny i on sam to mówił o sobie, a jednocześnie....

Wszystkie odcinki tego programu

Wyzwanie!

Mamy dla ciebie małe wyzwanie. Jedno. Albo sto.

Pokaż

Audycje

Jak sobie radzimy

Stan finansowania Odwyku wynosi dziś 224% normy!!! Szaleństwo!

Odwyk działa dzięki wsparciu słuchaczy.

Jeżeli uważasz, że to pożyteczna inicjatywa, dorzuć do pieca!

224%

Odwyk wsparli

 • Michał Cierniak

  Michał Cierniak dał 100zł

  2021-11-26
 • W34

  W34 dał 50zł

  2021-11-24
 • Adam

  Adam dał 5zł

  2021-11-23
 • Mikolaj

  Mikolaj dał 50zł

  2021-11-23
 • Krzysztof

  Krzysztof dał 200zł

  2021-11-23
 • Karol

  Karol dał 25zł

  2021-11-22
 • dkugab

  dkugab dał 200zł

  2021-11-22
 • Adrian

  Adrian dał 25zł

  2021-11-21
 • Krystian

  Krystian dał duuużo!

  2021-11-20
 • Michał

  Michał dał 10zł

  2021-11-20
Odwyk.com

Odwyk to audycje o Biblii i Bogu, w których promujemy trzeźwe podejście, ludzki język i samodzielne myślenie.

Znajdziesz tu ponad 500 godzin odcinków na każdy temat.

Na blogu
Kontakt

Liberty Media Ltd (07572785)
85 Great Portland Street
W1W 7LT London, UK
Telefon: +48 736 920 087
Phone: +44 737576 4160
Email: