Dzień Kobiet: Przymierzamy burkę

11 miesięcy temu

40min

Rozmawiamy o protestach w Iranie, które rozpoczęły się z powodu śmierci Mahsy Amini.

Temat nie jest łatwy, bo dotyczy wolności kobiet muzułmańskich. Wolności, którą te kobiety muszą sobie wywalczyć siłą.

Jak myślicie, czy kobiety kuszą mężczyzn wyzywającym wyglądem? Czy są po części odpowiedzialne za grzechy mężczyzn?

Dyskusja

hipertracker
10 miesięcy temu

Nikt jej nie zabił ani nie pobił. Jest udostępniony film CCTV z tych wydarzeń który pokrywa okres od momentu jej przybycia do budynku do jej wyniesienia. Sami zobaczcie: tinyurl.com Ta kobieta rozmawiała sobie z innymi kobietami i nagle zasłabła i osunęła się martwa na ziemię. Wygląda to na klasyczny przykład"naglicy" szerzącej się wśród srowidowych wyszczepów. Tą sytuację najwyraźniej wykorzystała amerykańska propaganda której zależy na destabilizacji Iranu.

Karola
10 miesięcy temu

Czyli tych protestów też nie ma?

Karola
10 miesięcy temu

Jak głupoty nieprawdziwe powtarzamy, to sorry. To i tak miał byc pretekst do gadania o wielokulturowych metodach gnębienia kobiet:)

Dominika Lechowicz
10 miesięcy temu

Raczej nigdy się nie dowiemy czy Mahsa Amini umarła z przyczyn naturalnych, czy jednak ktoś się do tego przyczynił. To zupełnie nieważne w odniesieniu do tematu, który poruszyłyśmy. Ważne, że kobiety muzułmańskie zaczynają domagać się swoich praw i wolności :)

Podobne odcinki:

Godzinki: Ciągnijmy ten wózek 59

8 lat temu

64min

Wrażenie, że prowadzący są pod wpływem podejrzanych środków jest nieprawdziwe. Odcinek był z lekka markotny i dziwaczny, ale to przez pogodę. A tematem głównym (który skręcał mocno na boki) było pytanie jak podchodzimy do przykazań Starego Testamentu.

Co jeszcze?