Rekolekcje oazowe - co tam się dzieje?

8 miesięcy temu

Maraton trwa

Zostało odcinki do końca.
65min

Słynna Oaza, czyli Ruch Światło-Życie organizuje latem rekolekcje. Zawsze mnie ciekawiło, co się dzieje na takich obozach rekolekcyjnych. Bo sam jeździłem na różne chrześcijańskie obozy dobre 15 lat. No, to teraz wiem. Znalazłem kogoś, kto bywał, i mi opowie. Z perspektywy chrześcijańsko-niereligijnej. Czyli takiej odwykowej.

No dobra, przyznaję: nie jest to jakaś wielka sensacja, filmu z tego nie zrobią. Spodziewałem się, że będzie trochę fajnie, trochę niefajnie, ale trochę rzeczy mnie w tej Oazie zaskoczyło.

Dyskusja

Kamil Ociepka
7 miesięcy temu

"Sfiksowaliście boście dawno Ojca Mateusza nie oglądali". "Kopernik też była kobietą"

Ja myślałem, że będą jakieś pikantne lub mocno kontrowersyjne szczegóły a tu przeciętny standard KRK. Jak szedłem do bierzmowania to katechetka kazała mi mieć 9 pieczątek z pierwszych piątków miesiąca. Uzyskałem 3 i zrezygnowałem z sakramentu z przyczyn ideologicznych. Wtedy mi zapowiedziała, że proboszcz udziela mi awansem dyspensy na te pieczątki byle bym był bo biskup ma pisane ileś osób i każda rezygnacja: "To będzie dla parafii problem Kamilu i lepiej żebyś był". No i nie mam 3 imienia Bogu niech będą dzięki...

Martin
7 miesięcy temu

No co zrobić, czasem jest po prostu normalnie.

Podobne odcinki:

Hubert: Wywiad z praktykującą katoliczką 126

10 lat temu

58min

Wywiad

Gość - Ania 22 lata studentka rehabilitacji.

Życie oczami praktykującej katoliczki, która podchodzi do swojej religii na poważnie. Będzie też coś o prezerwatywach i będzie o Jezusie w konfesjonale.

Co jeszcze?