Ktoś
Ktoś

Hmm Hubert pobawie sie w faryzeusza.. albo i w właściciela firmy w internecie... i jeśli mnie prawo ściga będzie ścigac np za to ze obsłużę Polaka, albo jeszcze nie zdołałem zapoznać sie z poslkim prawem apropo praw autorskich to nie chcę tego udostępniać Polakom dla świętego spokoju. Robię takie zabezpieczenia jakie tam zrobili, tak żeby sobie życ spokojnie, możesz uznać ze jestem dziwny a ja Ci powie że nie chcę mieć kłopotów z prawem. I teraz oszukując moje zabezpieczenia - mój formularz narażasz mnie na konflikt z prawem. Wiem ze jeśli ktoś się czepii to jakoś tam dojdą do tego ze to Ty zfałszowałeś dane w formularzu ale nikt nie wie czy i mi się nie oberwie, w każdym razie to na mnie spadnie cała droga paiapierkowa i czasowa na udowowdnienie tego ze to udostępniłem to tylko dlatego że Ty podałeś fałszywe dane. I nie mówię tu tylko o "prawach państwowych', chodzi też o prawa umowne podpisałem np umowę z producentem filmu nie udostępniam tylko dla anglików i jeśli udostępnie komuś innemu płacę karę umowną (dystrybtor moim zdaniem ma prawo decydowac jak w jakim kraju chce rozprzestrzeniać film, w tym kraju chce zarabiac tak w tym inaczej na filmie - inne daty premier, dvd itd)

Ktoś
Ktoś

A to ze w Polsce nie ma 'normalnego' dostępu do róznych filmów i innych rzeczy no cóż i trzeba sie brac do roboty. Nisza może wbrew pozorom bardzo dochodowa. Skontaktuj sie z tamtą firmą skoro juz mają oprogramowanie i kontakty gotowe starczy to tylko rozszerzyć na kolejne kraje, ale pewnie nie mają tu kontaktów i nie widza potencjału który im trzeba przedstawić. Pytanie tylko czy chcesz z by to było Twoją pracą... a jak nie to czekaj grzecznie a jak już nie masz jak pragnienia zrealizowac to mnie kłopotu zrobisz jak sobie ściągniesz z chomika i wrzucisz potem te kilka zł komuś na konto.

TurboŁaska1
TurboŁaska1
7 lat temu

Dla Huberta: Grzech jest działaniem wbrew Woli Boga. To tak najprościej. Grzechem będzie więc robienie tego CO JA CHCĘ, a nie co ON CHCE. O grzechu przekonanie jest np. w Zakonie (w Prawie), ale dla tych co są pod Zakonem, a chrześcijan o grzechu przekonuje Duch Święty, którego mamy i którego możemy zasmucać, pogan o grzechu przekonuje ich sumienie, gdyż dowodzi to wypisania Zakonu w ich sercach i sami dla siebie są Zakonem. To z grubsza.

Hubert w kontekście rejestracji w ambasadzie, to Paweł dla Żydów stał się Żydem, aby ich pozyskać. Chrześcijanin nie kieruje się literą PRAWA (nie kłam), ale miłością Chrystusa. To już powinno starczyć za odpowiedź. :-)

W kontekście soboty - jeżeli ktoś chce sobie czynić różnicę z powodu dnia, niech czyni dla Pana. Kto nie, to nie. Ale NIE JESTEŚMY POD PRAWEM (ZAKONEM), więc mówienie, że "nie możemy nosić ciężarów i pracować w sobotę" jest katastrofalnym błędem interpretacyjnym. Chrześcijan nie dotyczy ANI JEDNO Z 613 przykazań ST (tak, w tym dekalog), bo my mamy inne przykazania. Zakon jest dla poznania grzechu, jest oskarżycielem, prowadzi pod Krzyż. Ma swoją funkcję, ale nie w życiu chrześcijanina, bo ten dla Zakonu umarł bezpowrotnie.

Tyle.

Sławka
Sławka
7 lat temu

Hubert-współczuję ci, bo musisz na to odpowiedzieć.ha ha

Martin
Martin
7 lat temu

Ja chcę zjeść lasagne.
To grzech?

Sławka
Sławka
7 lat temu

Lazagni w Biblii nie ma.Zawsze tak mówisz...znów muszę zrobić ha ha

Martin
Martin
7 lat temu

Ale śpiewanie piosenek jest.
A ja śpiewam piosenkę "Stokrotka polna 2".
To co, grzech, nie?

Sławka
Sławka
7 lat temu

A gdzie jest o śpiewaniu piosenek?

Martin
Martin
7 lat temu

W 140 miejscach około.

Sławka
Sławka
7 lat temu

W Biblii? E tam,to ja już wolę bzykac....jak pszczoła, bo głosu nie mam.

Darnok
Darnok
7 lat temu

Niby fajnie że godzinka, można lepiej przekazać to co się chce etc etc, ale jedna trzecia audycji to Martin mówiący "ej chłopaki, ale to tylko godzinka" , "ale proszę się streszczać, to tylko godzinka" ,"ej, to są godzinki, więc musicie trochę skracać". Trochę słaby efekt, takiej odgórnej kontroli pana z zegarkiem, no ale może to kwestia nowości tej formuły, mam nadzieję że z czasem się wszyscy nauczą i Martin nie będzie musiał się tak zachowywać ;)

Zaloguj się, żeby komentować.

Forum

Za mało miejsca w komentarzach? Porozmawiaj o tym na forum!

Wszystkie odcinki tego programu

Wyzwanie!

Mamy dla ciebie małe wyzwanie. Jedno. Albo sto.

Pokaż

Audycje

Jak sobie radzimy

Stan finansowania Odwyku wynosi dziś 91% normy.

Odwyk działa dzięki wsparciu słuchaczy.

Jeżeli uważasz, że to pożyteczna inicjatywa, dorzuć do pieca!

91%

Odwyk wsparli

 • Od świętego Mikołaja

  Od świętego Mikołaja dał 200zł

  2022-06-27
 • Karol - na odwyk i na szczęście!

  Karol - na odwyk i na szczęście! dał 50zł

  2022-06-24
 • Est Est

  Est Est dał 25zł

  2022-06-24
 • W34

  W34 dał 50zł

  2022-06-24
 • Mikolaj

  Mikolaj dał 50zł

  2022-06-23
 • Krzysztof

  Krzysztof dał 200zł

  2022-06-23
 • Ewa

  Ewa dał 40zł

  2022-06-22
 • dkugab

  dkugab dał 200zł

  2022-06-22
 • Sebek z Krakowa

  Sebek z Krakowa dał 40zł

  2022-06-21
 • Mariusz Bańkowski

  Mariusz Bańkowski dał 10zł

  2022-06-21
Odwyk.com

Odwyk to audycje o Biblii i Bogu, w których promujemy trzeźwe podejście, ludzki język i samodzielne myślenie.

Znajdziesz tu ponad 500 godzin odcinków na każdy temat.

Na blogu
Kontakt

Martin Lechowicz
"Completely Unprofessional"
71 Portswood Road, SO17 2FU, UK
Telefon (PL): +48 736 920 087
Phone (GB): +44 737576 4160
Email: