Dyskusja

Eliszeba
Eliszeba
4 lata temu

Na zimowym campie zostało uzdrowione roczne dziecko - mały Oluś, który miał dziurę w serduszku. Grupa się o niego modliła, a tydzień przed letnim campem mama Olusia poinformowała mnie, że zrobiła badanie i okazało się, że chłopczyk jest zupełnie zdrowy i w jego sercu wszystko pracuje jak należy (nie ma dziury już).
Chwała Bogu za to uzdrowienie !!!

Na ostatnim campie byłam, ale nie wiedziałam, że miało miejsce uzdrowienie. Słyszałam tylko, jak Majeranek mówiła, że ją już kolano nie boli, ale nie skumałam o co chodzi. Tak to jest, jak się smakowało winko Huberta (dobre, dobre, tylko skupić się człowiek nie mógł najwidoczniej). Cieszę się bardzo, że Bóg zrobił kolejny cud :)

SylwekB
SylwekB
4 lata temu

Ja zostałem uzdrowiony na letnim Odwyk Campie 2013 z psychicznego/duchowego problemu, którym były bluźniercze myśli przeciwko Duchowi Świętemu. Dzwoniłem na wieczory odwykowe i opowiadałem o tym 2 lata temu.

Patrząc na Odwyk Campy, to raczej na mało którym nie było jakiegoś uzdrowienia.

Chwała Bogu za to wszystko. Ela - cieszę się, że Bóg pomógł przy sercu Olusia. To cud :-)

Konq
Konq
4 lata temu

Sorry, że pozostanę sceptykiem, jako ateista oczywiście, ale z taką "wadą serca" żyje na świecie ponad 1/3 ludzi. W zasadzie to normalne u tak młodych dzieci, że dziura ta zasklepia się później. Do trzeciego miesiąca to normalny stan u dziecka, kilku miesięczne opóźnienie nie jest więc żadnym cudem. Ale oczywiście życzę zdrowia maleństwu.

mam
mam
4 lata temu

Ja jako chrześcijanin pomyślałem podobnie z tym sercem, to słaby przykład.

Ale to z kolanem ciężko podważyć [można zawsze powiedzieć, że adrenalina skoczyła a później to samo się przekręciło, ale to jakoś niezbyt przekonujące, bo modlitwa nie powoduje takiego skoku adrenaliny, poza tym uzdrowiona trochę się na tym zna].

Eliszeba
Eliszeba
4 lata temu

Konq i Ja, śmiem twierdzić, że niewiele wiecie o dziurach w sercu dziecka, a w szczególności jeśli chodzi o rokowania dla tego dziecka (uzdrowionego Olusia).
Jakoś żadne z moich dzieci dziury nie miało, a wśród rodziny i znajomych znam dwójkę dzieci, która zmaga się z tym do dziś (jedno ma 23 lata, drugie 16) - o żadnych innych przypadkach mi nie wiadomo, a nam sporo ludzi :)
Skąd więc u Was te statystyki? Rodzice są absolutnie przekonani, że to Bóg im pomógł. Przyznam jednak, że dokumentacji medycznej nie widziałam :)

megg
megg
4 lata temu

Przyznam, że ja byłam bardzo sceptyczna do tych uzdrowień (brzmiały co najmniej niepoważnie)...no zupełnie tak jak Konq....i co? ...zaczęło mnie boleć gardło....i boli nadal...mam wrażenie, że to nie jest przypadek....Konq może być sceptyczny...bo jak sam mówi o sobie, jest ateistą....ale mnie nie "uchodzi" taka postawa...przepraszam więc za to niedowiarstwo...już Wam wierzę i to na poważnie.
Wnioski...są oczywiste....
:)

Konq
Konq
4 lata temu

Eliszeba
Po prostu u większości noworodków takie wady łatają się same. Niekiedy organizm potrzebuje więcej czasu na regenerację niż zakłada to średnia przypadków. W tym przypadku, jak napisałaś, nie znamy szczegółów diagnozy, nie wiadomo więc czy była to wada wrodzona, czy zwykły przetrwały otwór owalny, który ma każdy noworodek. Pozostaje jeszcze pytanie: czy ta wada zniknęła, czy po prostu już nie zagraża życiu, bo jak wspomniałem, u wielu osób taka wada jest tak mała, że nie wymaga leczenia (ryzyko operacji na sercu, przewyższa potrzebę takiego zabiegu).

W każdym razie, jak napisałem w większości przypadków serce regeneruje się samo, więc jeśli chcemy mówić o cudzie to najpierw powinniśmy stwierdzić, czy wcześniej, przed modlitwą, stan się już nie poprawiał.

Nie mam nic przeciwko cudom, jako ateista oczywiście :) i mogę na przykład uznać świetny przykład cudu jaki przytoczył SylwekB. Mam jednak obiekcje co do doszukiwania się boskiej interwencji w każdym wydarzeniu, o które się modlimy, lub prosimy Boga. Po jakimś czasie może to się stać niebezpieczne, kiedy takiej loterii poddamy rzeczy, które można łatwo wytłumaczyć racjonalnie.

Don Camillo
Don Camillo
4 lata temu

Żydzi wróżyli z Urim i Tummim :). Czy Biblia może zastąpić te gadżety?

Karol Selak
Karol Selak
4 lata temu

Co do tego bicia brawa - to chyba ja zacząłem to brawo bić (albo jednym z pierwszych bijących byłem) i biłem głównie dla Boga, że zrobił uzdrowienie.

Forum

Za mało miejsca w komentarzach? Porozmawiaj o tym na forum!

Wszystkie odcinki tego programu

Wyzwanie!

Mamy dla ciebie małe wyzwanie. Jedno. Albo sto.

Pokaż

Audycje

Jak sobie radzimy

106%

Stan finansowania Odwyku wynosi dziś 106% normy.

Odwyk działa dzięki wsparciu słuchaczy.

Jeżeli uważasz, że to pożyteczna inicjatywa, dorzuć do pieca!

Odwyk wsparli

 • Andrzej

  Andrzej dał 20zł

  2020-02-17
 • piotrek

  piotrek dał 90zł

  2020-02-16
 • Jarosław

  Jarosław dał 100zł

  2020-02-15
 • Sebek z Krakowa

  Sebek z Krakowa dał 10zł

  2020-02-10
 • Halina

  Halina dał 50zł

  2020-02-07
 • Klaudia

  Klaudia dał 200zł

  2020-02-05
 • Eustachy

  Eustachy dał duuużo!

  2020-02-03
 • Maciej

  Maciej dał 100zł

  2020-02-03
Odwyk.com

Odwyk to audycje o Biblii i Bogu, w których promujemy trzeźwe podejście, ludzki język i samodzielne myślenie.

Znajdziesz tu ponad 500 godzin odcinków na każdy temat.

Na blogu
Kontakt

Liberty Media Ltd (07572785)
85 Great Portland Street
W1W 7LT London, UK
Telefon: 123-966-300
Phone: +44 75 3303 2020
Email: